pluma 1.26.0 - en to eu translation catalogue (1093 entries)

en: Use Default Font
eu: Erabili letra-tipo lehenetsia

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
eu: Testua editatzeko, pluma-en berezko letra-tipoaren ordez sistemaren letra-tipo lehenetsia erabiliko den ala ez. Aukera hori desaktibatuta badago, "Editorearen letra-tipoa" aukeran adierazitako letra-tipoa erabiliko da sistemaren letra-tipoaren ordez.

en: Editor Font
eu: Editorearen letra-tipoa

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
eu: Editatzeko arean erabiliko den letra-tipo pertsonalizatua. Eragina izan dezan, "Erabili letra-tipo lehenetsia" aukerak desaktibatuta egon behar du.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
eu: Mugitu fitxetan zehar [ktrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
eu: Egia bada, fitxetan zehar mugitzea ahalbidetuko du, [ktrl + tab] eta [ktrl + maius + tab] erabiliz.

en: Show the first tab if there is only one tab
eu: Erakutsi lehen fitxa bakarra baldin badago

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
eu: Faltsua bada, lehen fitxa ezkutatuko du bakarra baldin badago.

en: Style Scheme
eu: Estilo-eskema

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
eu: Testuaren kolorean erabilitako GtkSourceView estilo-eskemaren IDa.

en: Create Backup Copies
eu: Sortu babeskopiak

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
eu: Pluma-ek gordetzen dituen fitxategien babeskopiak sortu behar dituen ala ez. Babeskopiaren luzapena ezar dezakezu "Babeskopiaren luzapena" aukeraren bidez.

en: Autosave
eu: Gorde automatikoki

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
eu: Pluma-ek aldatutako fitxategiak denbora-tarte baten ondoren automatikoki gorde behar dituen ala ez. Denbora-tartea ezar dezakezu "Automatikoki gordetzeko bitartea" aukeraren bidez.

en: Autosave Interval
eu: Automatikoki gordetzeko bitartea

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
eu: Pluma-ek aldatutako fitxategiak automatikoki gorde aurretik zenbat minutu itxaron behar duen. Eragina izan dezan, "Gorde automatikoki" aukerak aktibatuta egon behar du.

en: Show save confirmation
eu: Erakutsi gordetze-berrespena

en: Show save confirmation if the files have changes.
eu: Erakutsi gordetze-berrespena fitxategia aldatu bada.

en: Writable VFS schemes
eu: VFS eskema idazgarriak

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
eu: Pluma-ek idazteko moduan onartzen dituen VFS eskemen zerrenda. 'fitxategia' eskema idazgarria da lehenetsi gisa.

en: Maximum Number of Undo Actions
eu: Gehiengo desegite-ekintza kopurua

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
eu: Pluma-ek desegin edo berregin ditzakeen ekintzen gehienezko kopurua. Erabili "-1" ekintza kopurua ez mugatzeko.

en: Line Wrapping Mode
eu: Lerroaren itzulbiratze-modua

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Lerro luzeak editatzeko arean nola itzulbiratu zehazten du. Erabili "GTK_WRAP_NONE" ez itzulbiratzeko, "GTK_WRAP_WORD" hitzaren mugetan itzulbiratzeko eta "GTK_WRAP_CHAR" karaktere indibidualen mugetan itzulbiratzeko. Kontuan hartu balioek maiuskulak/minuskulak desberdintzen dituztela; beraz, ziurtatu hemen aipatu bezalaxe agertzen direla.

en: Tab Size
eu: Tabuladorearen tamaina

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
eu: Tabuladore-karaktereen ordez bistaratu behar diren zuriune-kopurua zehazten du.

en: Insert spaces
eu: Txertatu zuriuneak

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
eu: Pluma-ek tabuladoreen ordez zuriuneak sartu behar dituen ala ez.

en: Automatic indent
eu: Koska automatikoa

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
eu: Pluma-ek koska automatikoa gaitu behar duen ala ez.

en: Display Line Numbers
eu: Bistaratu lerro-zenbakiak

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
eu: Pluma-ek editatzeko arean lerro-zenbakiak bistaratu behar dituen ala ez.

en: Highlight Current Line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Whether pluma should highlight the current line.
eu: Pluma-ek uneko lerroa nabarmendu behar duen ala ez.

en: Highlight Matching Bracket
eu: Nabarmendu bat-datorren parentesia

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
eu: Pluma-ek hautatutako parentesiari dagokion bikotea nabarmendu behar duen ala ez.

en: Display Right Margin
eu: Bistaratu eskuineko marjinak

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
eu: Pluma-ek editatzeko arean eskuineko marjina bistaratu behar duen ala ez.

en: Right Margin Position
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua

en: Specifies the position of the right margin.
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua zehazten du.

en: Smart Home End
eu: Hasiera Amaiera azkarra

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
eu: Kurtsorea nola mugitzen den zehazten du HASIERA eta AMAIERA teklak sakatzen direnean. Erabili "DESGAITUTA" beti lerroaren hasierara/amaierara mugitzeko. "ONDOREN"  lerroaren hasierara/amaierara mugitzeko teklak aurreneko aldiz sakatzen direnean eta testuaren hasierara/amaierara (zuriuneei ez ikusi eginez) mugitzeko teklak bigarren aldiz sakatzean. "AURRETIK" testuaren hasierara/amaierara mugitzeko lerroaren hasierara/amaierara mugitu aurretik. Edo erabili "BETI" testuaren hasierara/amaierara beti mugitzeko, lerroaren hasierara/amaierara mugitu ordez.

en: Restore Previous Cursor Position
eu: Leheneratu kurtsorearen aurreko posizioa

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
eu: Fitxategi bat kargatzean Pluma-ek kurtsorearen aurreko posizioa leheneratu behar duen ala ez.

en: Enable Search Highlighting
eu: Gaitu bilaketaren nabarmentzea

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
eu: Pluma-ek bilaketako testuaren gertaera guztiak nabarmendu behar dituen ala ez.

en: Enable Syntax Highlighting
eu: Gaitu sintaxiaren nabarmentzea

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
eu: Pluma-ek sintaxiaren nabarmentzea gaitu behar duen ala ez.

en: Toolbar is Visible
eu: Tresna-barra ikusgai dago

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
eu: Tresna-barrak editatzeko leihoetan ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Toolbar Buttons Style
eu: Tresna-barrako botoien estiloa

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Tresna-barrako botoien estiloa. Balio posibleak hauek dira: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" sistemaren estilo lehenetsia erabiltzeko, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" ikonoak bakarrik bistaratzeko "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" ikonoak eta testua bistaratzeko, eta "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" ikonoen ondoko testu lehenetsia bistaratzeko. Kontuan hartu balioek maiuskulak/minuskulak desberdintzen dituztela; beraz, ziurtatu hemen aipatu bezalaxe agertzen direla.

en: Status Bar is Visible
eu: Egoera-barra ikusgai dago

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
eu: Editatzeko leihoen beheko egoera-barrak ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Side Pane is Visible
eu: Alboko panela ikusgai dago

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
eu: Editatzeko leihoen alboko panelak ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Show tabs with side pane
eu: Erakutsi fitxak alboko panelean

en: Bottom Panel is Visible
eu: Beheko panela ikusgai dago

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
eu: Editatzeko leihoen beheko panelak ikusgai egon behar duen ala ez.

en: Maximum Recent Files
eu: Fitxategi berrienen gehienezko kopurua

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
eu: "Fitxategi berrienak" azpimenuan bistaratuko diren fitxategi ireki berrien gehienezko kopurua zehazten du.

en: Print Syntax Highlighting
eu: Inprimatu sintaxiaren nabarmentzea

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
eu: pluma-ek dokumentuak inprimatzean sintaxiaren nabarmentzea inprimatu behar duen ala ez.

en: Print Header
eu: Inprimatu goiburua

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
eu: Pluma-ek dokumentuak inprimatzean dokumentuaren goiburua sartu behar duen ala ez.

en: Printing Line Wrapping Mode
eu: Lerroaren itzulbiratze-modua inprimatzen

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
eu: Lerro luzeak inprimatzeko nola itzulbiratu zehazten du. Erabili "GTK_WRAP_NONE" ez itzulbiratzeko, "GTK_WRAP_WORD" hitzaren mugetan itzulbiratzeko eta "GTK_WRAP_CHAR"  karaktere indibidualen mugetan itzulbiratzeko. Kontuan hartu balioek maiuskulak/minuskulak desberdintzen dituztela; beraz, ziurtatu hemen aipatu bezalaxe agertzen direla.

en: Print Line Numbers
eu: Inprimatu lerro-zenbakiak

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
eu: Balioa 0 bada, ez da lerro-zenbakirik txertatuko dokumentua inprimatzean. Bestalde, pluma-ek lerro-zenbakiak inprimatuko ditu adierazitako lerro-kopuru bakoitzeko.

en: Body Font for Printing
eu: Testuaren letra-tipoa inprimatzeko

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
eu: Dokumentuak inprimatzean dokumentuaren testuan zein letra-tipo erabili behar den zehazten du.

en: Header Font for Printing
eu: Inprimatzeko goiburuen letra-tipoa

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
eu: Dokumentuak inprimatzean orrialdearen goiburuan zein letra-tipo erabili behar den zehazten du. "Inprimatu goiburua" aukera aktibatuta dagoenean bakarrik du eragina.

en: Line Number Font for Printing
eu: Inprimatzeko lerro-zenbakiaren letra-tipoa

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
eu: Inprimatzean lerro-zenbakietan erabili beharreko letra-tipoa zehazten du. "Inprimatu lerro-zenbakiak" aukera zero ez denean bakarrik du eragina.

en: Automatically Detected Encodings
eu: Automatikoki detektatutako kodeketak

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
eu: Pluma-ek fitxategien kodeketa automatikoki detektatzeko erabiltzen dituen kodeketen zerrenda ordenatua. "CURRENT" uneko locale-aren kodeketa da. Kodeketa ezagunak bakarrik erabiltzen dira.

en: Encodings shown in menu
eu: Menuan agertzen diren kodeketak

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
eu: 'Karaktereak kodetzea' menuan agertzen diren kodeketen zerrenda, ireki/gorde fitxategi-hautatzailean. Ezagutzen diren kodeketak bakarrik erabiltzen dira.

en: History for "search for" entries
eu: "Bilatu" sarreren historia

en: List of entries in "search for" textbox.
eu: "Bilatu" testu-koadroaren sarreren zerrenda.

en: History for "replace with" entries
eu: "Ordeztu honekin" sarreren zerrenda

en: List of entries in "replace with" textbox.
eu: "Ordeztu honekin" testu-koadroko sarreren zerrenda.

en: Active plugins
eu: Aktibatu pluginak

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
eu: Plugin aktiboen zerrenda. Plugin aktiboen "Helbidea" dauka. Ikusi .pluma-plugin fitxategia plugin zehatz baten kokalekua jakiteko.

en: Show newline
eu: Erakutsi lerro berria

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
eu: Plumak lerro berriak erakutsi behar dituen editore-leihoan.

en: Show nbsp
eu: Erakutsi nbsp

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
eu: MATE mahaigain ingurunerako testu-editorea

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

en: Edit text files
eu: Editatu testu-fitxategiak

en: Log Out _without Saving
eu: Amaitu saioa gorde _gabe

en: _Cancel Logout
eu: _Ez amaitu saioa

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save _As
eu: Gorde _honela

en: Question
eu: Galdera

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken minutuko aldaketak betirako galduko dira.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken orduko aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
eu: "%s" dokumentuan egindako aldaketak betirako galduko dira.

en: Save changes to document "%s" before closing?
eu: Aldaketak "%s" dokumentuan gorde itxi aurretik?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
eu: Sistemako administratzaileak desgaitu egin du gordetzea.

en: Docum_ents with unsaved changes:
eu: _Dokumentuak, gorde gabeko aldaketekin:

en: S_elect the documents you want to save:
eu: _Hautatu dokumentuak, gordetzea nahi dituzunak:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, aldaketak betirako galduko dira.

en: _OK
eu: _Ados

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Character Encodings
eu: Karaktere-kodeketak

en: _Description
eu: _Azalpena

en: _Encoding
eu: _Kodeketa

en: Character encodings
eu: Karaktere-kodeketak

en: A_vailable encodings:
eu: _Kodeketa erabilgarriak:

en: _Add
eu: _Gehitu

en: E_ncodings shown in menu:
eu: _Menuan erakutsitako kodeketak:

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
eu: Sakatu botoi hau editoreak erabili beharreko letra-tipoa hautatzeko

en: _Use the system fixed width font (%s)
eu: _Erabili sistemako letra-zabalera (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
eu: Hautatutako kolore-eskema ezin da instalatu.

en: Add Scheme
eu: Gehitu eskema

en: A_dd Scheme
eu: _Gehitu eskema

en: Color Scheme Files
eu: Kolore-eskemaren fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Could not remove color scheme "%s".
eu: Ezin izan da "%s" kolore-eskema kendu.

en: _Close
eu: _Itxi

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Text Wrapping
eu: Testua itzulbiratzea

en: Enable text _wrapping
eu: Gaitu t_estua itzulbiratzea

en: Do not _split words over two lines
eu: Ez _zatitu hitzak bi lerrotan

en: Highlight current _line
eu: _Nabarmendu uneko lerroa

en: Highlight matching _bracket
eu: Nabarmendu itxierako parentesia

en: Display
eu: Bistaratu

en: _Display line numbers
eu: B_istaratu lerro-zenbakiak

en: View
eu: Ikusi

en: Tab Stops
eu: Tabulazioak

en: _Tab width:
eu: _Zabalera:

en: Insert _spaces instead of tabs
eu: Txertatu _zuriuneak tabuladoreen ordez

en: Automatic Indentation
eu: Koska automatikoa

en: _Enable automatic indentation
eu: Gaitu _koska automatikoa

en: File Saving
eu: Fitxategia gordetzea

en: Create a _backup copy of files before saving
eu: Sortu _fitxategien babeskopia gorde aurretik

en: _Autosave files every
eu: _Autogorde fitxategia maiztasun honekin

en: _minutes
eu: _minutuz behin

en: Editor
eu: Editorea

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Editor _font:
eu: Editorearen _letra-tipoa:

en: Pick the editor font
eu: Aukeratu editorearen letra-tipoa

en: Color Scheme
eu: Kolore-eskema

en: _Add...
eu: _Gehitu...

en: Font & Colors
eu: Letra-tipoak eta koloreak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Find
eu: Bilatu

en: _Find
eu: _Bilatu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Replace All
eu: Ordeztu denak

en: _Search for:
eu: _Bilatu:

en: Replace _with:
eu: Ordeztu ho_nekin:

en: _Match case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Match _entire word only
eu: _Hitz osoak soilik

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: _Wrap around
eu: _Doitu

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
eu: _Analizatu ihes-sekuentziak (adibidez \n)

en: Show the application's version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
eu: Ezarri karaketere-kodeketa komando lerroan zerrendatzen diren fitxategiak irekitzean erabiltzeko

en: ENCODING
eu: KODEKETA

en: Display list of possible values for the encoding option
eu: Bistaratu balio posibleen zerrenda kodeketaren aukerarentzako

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
eu: Sortu goi-mailako leiho berri bat lehendik dagoen pluma-en instantzia batean

en: Create a new document in an existing instance of pluma
eu: Sortu dokumentu berri bat lehendik dagoen pluma-en instantzia batean

en: [FILE...]
eu: [FITXATEGIA...]

en: %s: invalid encoding.
eu: %s: kodeketa baliogabea.

en: - Edit text files
eu: - Editatu testu-fitxategiak

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: %s
    Exekutatu '%s --help' komando-lerroko aukera guztiak zerrendatzeko.

en: Loading file '%s'…
eu: '%s' fitxategia kargatzen...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
eu: Irekitako fitxategiak

en: The file "%s" is read-only.
eu: "%s" fitxategia irakurtzeko soilik da.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
eu: Gordetzen ari zarenarekin ordezten saiatu nahi duzu?

en: Saving file '%s'…
eu: '%s fitxategia gordetzen...

en: Save As…
eu: Gorde honela...

en: Reverting the document '%s'…
eu: '%s' fitxategia leheneratzen...

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
eu: Leheneratu '%s' dokumentuko gorde ez diren aldaketak?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
eu: Azken minutuan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
eu: Azken orduan dokumentuan egin diren aldaketak betirako galduko dira.

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: MATE Documentation Team
eu: Mate dokumentatzeko taldea

en: GNOME Documentation Team
eu: GNOME dokumentatzeko taldea

en: Found and replaced one occurrence
eu: Agerraldi bat aurkitu eta ordeztu da.

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
eu: "%s" ez da aurkitu

en: Unsaved Document %d
eu: Gorde gabeko %d dokumentua

en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: South European
eu: Europako Hegoaldekoa

en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatuta

en: Current Locale (%s)
eu: Uneko locale-a (%s)

en: Add or Remove...
eu: Gehitu edo kendu...

en: All Text Files
eu: Testu-fitxategi guztiak

en: C_haracter Encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

en: L_ine Ending:
eu: _Lerroaren amaiera:

en: Mac OS Classic
eu: Mac OS Klasikoa

en: Windows
eu: Leihoak

en: _Open
eu: _Ireki

en: There was an error displaying the help.
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Could not find the file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia aurkitu.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
eu: pluma-ek ezin ditu %s helbideak kudeatu.

en: pluma cannot handle this location.
eu: pluma-ek ezin du helbide hau kudeatu.

en: The location of the file cannot be mounted.
eu: Fitxategiaren kokalekua ezin da muntatu.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
eu: Fitxategiaren kokalekua ezin da atzitu ez dagoelako muntatuta.

en: %s is a directory.
eu: %s direktorioa da.

en: %s is not a valid location.
eu: %s ez da baliozko helbidea.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
eu: Ezin izan da %s ostalaria aurkitu. Egiaztatu proxy-ezarpenak zuzenak direla eta saiatu berriro.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ostalari-izena baliogabea da. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: %s is not a regular file.
eu: %s ez da fitxategi arrunta.

en: Connection timed out. Please try again.
eu: Konexioaren denbora-muga gainditu da. Saiatu berriro.

en: The file is too big.
eu: Fitxategiak handiegia da.

en: Unexpected error: %s
eu: Ustekabeko errorea: %s.

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
eu: pluma-ek ezin du fitxategia aurkitu. Baliteke duela gutxi ezabatu izana.

en: Could not revert the file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia leheneratu.

en: Ch_aracter Encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
eu: Editatu _dena den

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
eu: _Ez editatu

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
eu: Esteka jarraien kopurua mugatua dago, eta uneko fitxategia ezin izan da muga horretan aurkitu.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
eu: Ez dituzu nahikoa baimen fitxategia irekitzeko.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
eu: pluma ez da gai izan karaktere-kodeketa atzemateko.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
eu: Egiaztatu fitxategi bitarra irekitzen saiatzen ari ez zarela.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
eu: Hautatu karaktere-kodeketa menutik eta saiatu berriro.

en: There was a problem opening the file %s.
eu: Arazo bat egon da %s fitxategia irekitzean.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
eu: Ireki duzun fitxategiak zenbait karaktere baliogabe ditu. Fitxategi hau editatzen jarraitzen baduzu, dokumentua erabilkaitz egin dezake.

en: You can also choose another character encoding and try again.
eu: Beste karaktere-kodeketa hauta dezakezu menutik eta saiatu berriro.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
eu: Ezin izan da %s fitxategia ireki %s karaktere-kodeketa erabiliz.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
eu: Hautatu beste karaktere-kodeketa menutik eta saiatu berriro.

en: Could not open the file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia ireki.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
eu: Ezin izan da %s fitxategia gorde %s karaktere-kodeketa erabiliz.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
eu: Zehaztutako karaktere-kodeketarekin kodetu ezin den karaktere bat (edo gehiago) du dokumentuak.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
eu: %s fitxategia jadanik irekita dago beste pluma leihoan.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
eu: pluma-ek fitxategiaren instantzia irakurtzeko soilik moduan ireki du. Dena den editatzea nahi duzu?

en: S_ave Anyway
eu: _Gorde dena den

en: D_on't Save
eu: _Ez gorde

en: The file %s has been modified since reading it.
eu: %s fitxategia aldatu egin da azken irakurketatik.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
eu: Gordetzen baduzu kanpoko aldaketak galdu egingo dira. Gorde dena den?

en: Could not create a backup file while saving %s
eu: Ezin izan da babeskopiarik sortu %s gordetzean.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
eu: Ezin izan da aldi baterako babeskopiarik sortu %s gordetzean

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
eu: pluma-ek ezin izan du fitxategiaren kopia zaharraren babeskopirik egin berria gordetzean. Abisu honi ez ikusi egin dezaiokezu eta fitxategia gorde dena den, baina errore bat gertatzen bada gordetzean fitxategiaren kopia zaharra gal dezakezu. Gorde dena den?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Pluma-ek ezin ditu %s helbideak idazteko moduan kudeatu. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: pluma-ek ezin du helbide hau idazteko moduan kudeatu. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: %s ez da baliozko helbidea. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Ez dituzu nahikoa baimen fitxategia gordetzeko. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
eu: Diskoan ez dago fitxategia gordetzeko behar adina leku. Libratu lekua diskoan eta saiatu berriro.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
eu: Irakurtzeko soilik den diskoan fitxategia gordetzen saiatzen ari zara. Egiaztatu helbidea ondo idatzi duzula eta saiatu berriro.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
eu: Izen berdineko fitxategia badago lehendik ere. Erabili beste izen bat.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
eu: Fitxategia gordetzeko erabili nahi duzun diskoak fitxategi-izenaren muga du. Saiatu izen laburragoa erabiltzen.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
eu: Fitxategia gordetzeko erabili nahi duzun diskoak fitxategi-tamainaren muga du. Saiatu fitxategia tamaina txikiagoan gordetzen edo muga hori ez duen disko batean gordetzen.

en: Could not save the file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia gorde.

en: The file %s changed on disk.
eu: %s fitxategia diskoan aldatu da.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
eu: Nahi duzu aldaketak jaregin eta fitxategia berriro kargatzea?

en: Do you want to reload the file?
eu: Nahi duzu fitxategia berriro kargatzea?

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: Empty
eu: Hutsik

en: Hide panel
eu: Ezkutatu panela

en: File: %s
eu: Fitxategia: %s

en: Page %N of %Q
eu: %N/%Q orria

en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Syntax Highlighting
eu: Sintaxiaren nabarmentzea

en: Print synta_x highlighting
eu: Inprimatu s_intaxiaren nabarmentzea

en: Line Numbers
eu: Lerro-zenbakiak

en: Print line nu_mbers
eu: Inprimatu _lerro-zenbakiak

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
eu: _Zenbakia

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
eu: lerro

en: Page header
eu: Orri-goiburua

en: Print page _headers
eu: In_primatu orrialde-goiburuak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: _Body:
eu: _Testua:

en: He_aders and footers:
eu: Goib_uruak eta orri-oinak:

en: _Line numbers:
eu: _Lerro-zenbakiak:

en: _Restore Default Fonts
eu: _Leheneratu letra-tipo lehenetsiak

en: Show the previous page
eu: Erakutsi aurreko orrialdea

en: Show the next page
eu: Erakutsi hurrengo orrialdea

en: Current page (Alt+P)
eu: Uneko orrialdea (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
eu:  /

en: Page total
eu: Orrialdeak guztira

en: The total number of pages in the document
eu: Dokumentuaren orrialde-kopurua

en: Show multiple pages
eu: Erakutsi hainbat orrialde

en: Zoom 1:1
eu: Zooma 1:1

en: Zoom to fit the whole page
eu: Orrialde osoa hartzeko doitzen du ikuspegia

en: Zoom the page in
eu: Handiagotu zooma

en: Zoom the page out
eu: Txikiagotu zooma

en: _Close Preview
eu: _Itxi aurrebista

en: Close print preview
eu: Itxi inprimatzeko aurrebista

en: Page %d of %d
eu: %d / %d orrialdea

en: Page Preview
eu: Orrialdearen aurrebista

en: The preview of a page in the document to be printed
eu: Inprimatuko den dokumentuaren orrialdearen aurrebista

en: It is not possible to detect the encoding automatically
eu: Ezin izan da kodeketa automatikoki detektatu

en: OVR
eu: GAIN

en: INS
eu: TXER

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
eu:   %d lerroa, %d zutabea

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
eu: Ezin izan da '%s' direktorioa sortu: g_mkdir_with_parents() huts egin du: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
eu: %2$s(e)tik %1$s(e)ra leheneratzen

en: Reverting %s
eu: %s leheneratzen

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
eu: %2$s(e)tik %1$s kargatzen

en: Loading %s
eu: %s kargatzen

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
eu: %2$s(e)n %1$s gordetzen

en: Saving %s
eu: %s gordetzen

en: RO
eu: IS

en: Error opening file %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean.

en: Error reverting file %s
eu: Errorea %s fitxategia leheneratzean.

en: Error saving file %s
eu: Errorea %s fitxategia gordetzean.

en: Name:
eu: Izena:

en: MIME Type:
eu: MIME mota:

en: Encoding:
eu: Kodeketa:

en: Close document
eu: Itxi dokumentua

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Documents
eu: _Dokumentuak

en: _New
eu: _Berria

en: Create a new document
eu: Dokumentu berria sortzen du

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a file
eu: Fitxategi bat irekitzen du

en: Pr_eferences
eu: _Hobespenak

en: Configure the application
eu: Konfiguratu aplikazioa

en: _Contents
eu: _Edukia

en: Open the pluma manual
eu: Pluma-en eskuliburua irekitzen du

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About this application
eu: Aplikazioari buruz

en: Leave fullscreen mode
eu: Irten pantaila osoko modutik

en: Save the current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Save the current file with a different name
eu: Gorde uneko fitxategia beste izen batekin

en: Revert to a saved version of the file
eu: Itzuli fitxategiaren gordetako bertsio batera

en: Print Previe_w
eu: Inprimatzeko _aurrebista

en: Print preview
eu: Inprimatzeko aurrebista

en: _Print...
eu: _Inprimatu...

en: Print the current page
eu: Uneko orria inprimatzen du

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo the last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Cut the selection
eu: Ebaki hautapena

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste the clipboard
eu: Arbelaren edukia itsasten du

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: Delete the selected text
eu: Hautatutako testua ezabatzen du

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select the entire document
eu: Dokumentu osoa hautatzen du

en: C_hange Case
eu: Alda_tu Maiuskula/Minuskula

en: All _Upper Case
eu: Dena m_aiuskuletan

en: Change selected text to upper case
eu: Hautatutako testua maiuskuletara bihurtzen du

en: All _Lower Case
eu: Dena m_inuskuletan

en: Change selected text to lower case
eu: Hautatutako testua minuskuletara bihurtzen du

en: _Invert Case
eu: Alderantzikatu maiuskulak eta minuskulak

en: Invert the case of selected text
eu: Alderantzikatu hautatutako testuaren Maiuskulak/Minuskulak

en: _Title Case
eu: _Izenburua maiuskuletan

en: Capitalize the first letter of each selected word
eu: Hautatutako hitz bakoitzaren lehenengo hizkia maiuskuletan jarri

en: _Highlight Mode
eu: _Nabarmentze-modua

en: _Find...
eu: _Bilatu...

en: Search for text
eu: Bilatu testua

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Search forwards for the same text
eu: Bilatu testu bera aurrerantz

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Search backwards for the same text
eu: Bilatu testu bera atzerantz

en: _Replace...
eu: _Ordeztu...

en: Search for and replace text
eu: Bilatu eta ordeztu testua

en: _Clear Highlight
eu: _Garbitu nabarmentzea

en: Clear highlighting of search matches
eu: Kendu nabarmentzea bilaketan bat datozenei

en: Go to _Line...
eu: Joan _lerrora

en: Go to a specific line
eu: Joan lerro zehatzera

en: _Incremental Search...
eu: Bilaketa _inkrementala...

en: Incrementally search for text
eu: Testuaren bilaketa inkrementala

en: _Save All
eu: _Gorde dena

en: Save all open files
eu: Irekitako fitxategi guztiak gordetzen ditu

en: _Close All
eu: It_xi denak

en: Close all open files
eu: Irekita dauden fitxategi guztiak ixten ditu

en: _Previous Document
eu: _Aurreko dokumentua

en: Activate previous document
eu: Aktibatu aurreko dokumentua

en: _Next Document
eu: _Hurrengo dokumentua

en: Activate next document
eu: Aktibatu hurrengo dokumentua

en: _Move to New Window
eu: _Eraman leiho berrira

en: Move the current document to a new window
eu: Eraman uneko dokumentua leiho berri batera

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: _Quit
eu: _Irten

en: Quit the program
eu: Irten programatik

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: Show or hide the toolbar in the current window
eu: Uneko leihoko tresna-barra erakusten/ezkutatzen du

en: _Statusbar
eu: _Egoera-barra

en: Show or hide the statusbar in the current window
eu: Uneko leihoko egoera-barra erakusten/ezkutatzen du

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: Edit text in fullscreen
eu: Editatu testua pantaila osoan

en: Side _Pane
eu: Alboko p_anela

en: Show or hide the side pane in the current window
eu: Uneko leihoko alboko panela erakusten/ezkutatzen du

en: _Bottom Pane
eu: _Beheko panela

en: Show or hide the bottom pane in the current window
eu: Erakutsi edo ezkutatu beheko panela uneko leihoan

en: Please check your installation.
eu: Egiaztatu instalazioa

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
eu: Ezin da %s UI fitxategia aurkitu. Errorea: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
eu: Ezin da '%s' objektua aurkitu %s fitxategiaren barruan.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
eu: / %s(e)n

en: _Wrap Around
eu: _Doitu

en: Match _Entire Word Only
eu: _Hitz osoak soilik

en: _Match Case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
eu: _Analizatu ihes-sekuentziak (adibidez 
    )

en: String you want to search for
eu: Bilatzea nahi duzun katea

en: Line you want to move the cursor to
eu: Lerroa kurtsorea kokatzeko

en: Use %s highlight mode
eu: Erabili %s nabarmentze-modua

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: Disable syntax highlighting
eu: Desgaitu sintaxiaren nabarmentzea

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
eu: Ireki '%s'

en: Open a recently used file
eu: Erabili berri duzun fitxategi bat irekitzen du

en: Open
eu: Ireki

en: Save
eu: Gorde

en: Print
eu: Inprimatu

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
eu: Aktibatu '%s'

en: Use Spaces
eu: Erabili zuriuneak

en: Tab Width
eu: Tabulazio-zabalera

en: Document Statistics
eu: Dokumentuaren estatistikak

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
eu: Uneko dokumentua aztertzen du eta dokumentuan zenbat hitz, lerro, karaktere eta tarterik gabeko karaktere dauden zehazten du, eta gero emaitza bistaratzen du.

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: Bytes
eu: Byte

en: Characters (no spaces)
eu: Karaktereak (tarterik ez)

en: Characters (with spaces)
eu: Karaktereak (tarteekin)

en: Words
eu: Hitzak

en: Lines
eu: Lerroak

en: Document
eu: Dokumentua

en: Selection
eu: Hautapena

en: _Document Statistics
eu: _Dokumentuaren estatistikak

en: Get statistical information on the current document
eu: Lortu uneko dokumentuari buruzko estatistika-informazioa

en: External Tools
eu: Kanpoko tresnak

en: Execute external commands and shell scripts.
eu: Exekutatu kanpoko komando eta shell script-ak.

en: Manage _External Tools...
eu: Kudeatu _kanpoko tresnak...

en: Opens the External Tools Manager
eu: Kanpoko tresnen kudeatzailea irekitzen du

en: External _Tools
eu: Kanpoko _tresnak

en: External tools
eu: Kanpoko tresnak

en: Shell Output
eu: Shell irteera

en: Could not execute command: %s
eu: Ezin izan da komandoa exekutatu: %s

en: You must be inside a word to run this command
eu: Hitz baten barruan egon behar duzu komando hau exekutatzeko

en: Running tool:
eu: Tresna exekutatzen:

en: Done.
eu: Eginda.

en: Exited
eu: Irten da

en: All languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: All Languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: New tool
eu: Tresna berria

en: This accelerator is already bound to %s
eu: Bizkortzaile hau jadanik %s(e)ra lotuta dago

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
eu: Sakatu bizkortzaile berria, edo Atzera-tekla garbitzeko

en: Type a new accelerator
eu: Sakatu bizkortzaile berria

en: Stopped.
eu: Geldituta.

en: All documents
eu: Dokumentu guztiak

en: All documents except untitled ones
eu: Dokumentu guztiak, izenbururik ez dutenak ezik

en: Local files only
eu: Fitxategi lokalak soilik

en: Remote files only
eu: Urruneko fitxategiak soilik

en: Untitled documents only
eu: Izenbururik gabeko dokumentuak soilik

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Current document
eu: Uneko dokumentua

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: Current selection (default to document)
eu: Uneko hautapena (dokumentua lehenetsi)

en: Current line
eu: Uneko lerroa

en: Current word
eu: Uneko hitza

en: Display in bottom pane
eu: Bistaratu beheko panelean

en: Create new document
eu: Sortu dokumentu berria

en: Append to current document
eu: Erantsi uneko dokumentuari

en: Replace current document
eu: Ordezkatu uneko dokumentua

en: Replace current selection
eu: Ordezkatu uneko hautapena

en: Insert at cursor position
eu: Txertatu kurtsorearen posizioan

en: External Tools Manager
eu: Kanpoko tresnen kudeatzailea

en: _Tools:
eu: _Tresnak:

en: _Applicability:
eu: _Aplikagarritasuna:

en: _Output:
eu: _Irteera:

en: _Input:
eu: _Sarrera:

en: _Save:
eu: _Gorde:

en: _Shortcut Key:
eu: _Laster-teklak:

en: _Edit:
eu: _Editatu:

en: Build
eu: Eraiki

en: Run "make" in the document directory
eu: Exekutatu "make" dokumentuaren direktorioan

en: Open terminal here
eu: Ireki terminala hemen

en: Open a terminal in the document location
eu: Ireki terminala dokumentuaren kokalekuan

en: Remove trailing spaces
eu: Kendu tarteko zuriuneak

en: Remove useless trailing spaces in your file
eu: Kendu erabiltzen ez diren zuriuneak fitxategitik

en: Run command
eu: Exekutatu komandoa

en: Execute a custom command and put its output in a new document
eu: Exekutatu komando pertsonalizatua eta jarri bere irteera dokumentu berrian

en: Search
eu: Bilatu

en: Switch onto a file .c and .h
eu: Aldatu .c edo .h fitxategi batera

en: File Browser Pane
eu: Fitxategi-arakatzailearen panela

en: Easy file access from the side pane
eu: Fitxategiak erraz sarbidetu albo-paneletik

en: Set Location to First Document
eu: Ezarri aurreneko dokumentuaren kokalekua

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
eu: TRUE (egia) gisa ezartzen bada, fitxategi-arakatzaileak oraindik erabili ez duen irekitako aurreneko dokumentuaren direktorioa bistaratuko du fitxategi-arakatzailearen osagaiak. Kasu hau dokumentua komando lerrotik edo Caja-etik irekitzen denean gertatu ohi da.

en: File Browser Filter Mode
eu: Fitxategi-arakatzailearen iragazki modua

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
eu: Balio honek fitxategi-arakatzailetik iragaziko diren fitxategiak zehazten du. Balio posibleak: 'none' (ez du iragazten), 'hidden' (iragazi ezkutuko fitxategiak), 'binary' (iragazi fitxategi bitarrak) eta 'hidden_and_binary' (iragazi bai ezkutukoak bai bitarrak).

en: File Browser Filter Pattern
eu: Fitxategi-arakatzailearen iragazki-eredua

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
eu: Iragazki-eredua fitxategi-arakatzailearekin iragazteko. Iragazki honek iragazki-moduaren gainean funtzionatzen du.

en: Open With Tree View
eu: Ireki zuhaitz ikuspegiarekin

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
eu: Ireki zuhaitz-ikuspegian fitxategi-arakatzailearen osagaiak kargatzen duenean laster-marken ikuspegiaren ordez

en: File Browser Root Directory
eu: Fitxategi-arakatzailearen erroko direktorioa

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
eu: Fitxategi-arakatzailearen erroko direktorioa, fitxategi-arakatzailearen osagaia kargatzean eta onload/tree_view EGIA denean erabiltzeko.

en: File Browser Virtual Root Directory
eu: Fitxategi-arakatzailearen erro birtualeko direktorioa

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
eu: Fitxategi-arakatzailearen erro birtualeko direktorioa, fitxategi-arakatzailearen osagaia kargatzean eta onload/tree_view EGIA denean erabiltzeko. Erro birtuala uneko erroari dagokio beti.

en: Enable Restore of Remote Locations
eu: Gaitu urruneko kokalekuak berreskuratzea

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
eu: Urruneko kokalekuak berreskuratzea edo ez ezartzen du.

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: _Set root to active document
eu: _Ezarri dokumentu aktiboaren erroa

en: Set the root to the active document location
eu: Ezarri dokumentu aktiboaren kokalekuaren erroa

en: _Open terminal here
eu: _Ireki terminala hemen

en: Open a terminal at the currently opened directory
eu: Ireki terminala unean irekitako direktorioan

en: File Browser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: An error occurred while creating a new directory
eu: Errorea gertatu da direktorio berria sortzean

en: An error occurred while creating a new file
eu: Errorea gertatu da fitxategi berria sortzean

en: An error occurred while renaming a file or directory
eu: Errorea gertatu da fitxategia/direktorioa izenez aldatzean

en: An error occurred while deleting a file or directory
eu: Errorea gertatu da fitxategia/direktorioa ezabatzean

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
eu: Errorea gertatu da direktorioa fitxategi-kudeatzailearekin irekitzean

en: An error occurred while setting a root directory
eu: Errorea gertatu da erroko direktorioa ezartzean

en: An error occurred while loading a directory
eu: Errorea gertatu da direktorioa kargatzean

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
eu: Ezin da fitxategia zakarrontzira bota.
    Betirako ezabatzea nahi duzu?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
eu: "%s" fitxategia ezin da zakarrontzira bota.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
eu: Hautatutako fitxategia ezin da zakarrontzira bota.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" betirako ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
eu: Ziur zaude hautatutako fitxategiak betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu, betirako galduko da.

en: (Empty)
eu: (Hutsa)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
eu: Izenez aldatutako fitxategia jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu fitxategia ikusgai egiteko.

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
eu: fitxategia

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
eu: Fitxategi berria jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu fitxategia ikusgai egiteko.

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
eu: direktorioa

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
eu: Direktorio berria jadanik iragazita dago. Iragazkiaren ezarpenak egokitu behar dituzu direktorioa ikusgai egiteko.

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: _Filter
eu: _Iragazkia

en: _Move to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Move selected file or folder to trash
eu: Bota hautatutako fitxategi edo karpeta zakarrontzira

en: Delete selected file or folder
eu: Ezabatu hautatutako fitxategia edo karpeta

en: Open selected file
eu: Ireki hautatutako fitxategia

en: Up
eu: Gora

en: Open the parent folder
eu: Ireki gurasoa den karpeta

en: _New Folder
eu: Karpeta _berria

en: Add new empty folder
eu: Gehitu karpeta huts berria

en: New F_ile
eu: _Fitxategi berria

en: Add new empty file
eu: Gehitu fitxategi huts berria

en: _Rename
eu: Be_rrizendatu

en: Rename selected file or folder
eu: Aldatu hautatutako fitxategi edo karpetaren izena

en: _Previous Location
eu: _Aurreko kokalekua

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokapenera

en: _Next Location
eu: _Hurrengo kokalekua

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokapenera

en: Re_fresh View
eu: _Freskatu ikuspegia

en: Refresh the view
eu: Freskatu ikuspegia

en: _View Folder
eu: _Ikusi karpeta

en: View folder in file manager
eu: Ikusi karpeta fitxategi-kudeatzailean

en: Show _Hidden
eu: Erakutsi _ezkutukoak

en: Show hidden files and folders
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategi eta karpetak

en: Show _Binary
eu: Erakutsi _bitarra

en: Show binary files
eu: Erakutsi fitxategi bitarrak

en: Previous location
eu: Aurreko kokalekua

en: Go to previous location
eu: Joan aurreko kokalekura

en: Go to a previously opened location
eu: Joan irekitako aurreko kokalekura

en: Next location
eu: Hurrengo kokalekua

en: Go to next location
eu: Joan hurrengo kokalekura

en: _Match Filename
eu: _Bat etorri fitxategi-izenarekin

en: No mount object for mounted volume: %s
eu: Ez da muntatutako bolumenaren objekturik muntatu: %s

en: Could not open media: %s
eu: Ezin izan da euskarria ireki: %s

en: Could not mount volume: %s
eu: Ezin izan da bolumena muntatu: %s

en: Modelines
eu: Lerro-moduak

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
eu: Emacs, Kate eta Vim estiloko lerro-moduen euskarria Pluma-entzat

en: Python Console
eu: Python kontsola

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
eu: Python-en kontsola interaktiboa beheko panelean.

en: _Error color:
eu: _Errore-kolorea:

en: C_ommand color:
eu: _Komando-kolorea:

en: Quick Open
eu: Azkar ireki

en: Quick open
eu: Azkar ireki

en: Quickly open documents
eu: Dokumentuak azkar irekitzen ditu

en: Quickly open files
eu: Fitxategiak azkar irekitzen ditu

en: Snippets
eu: Mozkinak

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
eu: Txertatu sarritan erabilitako testu-zatiak era bizkorrean

en: Snippets Manager
eu: Mozkin-kudeatzailea

en: _Snippets:
eu: _Mozkinak:

en: Create new snippet
eu: Sortu mozkin berria

en: Import snippets
eu: Inportatu mozkinak

en: Export selected snippets
eu: Esportatu hautatutako mozkinak

en: Delete selected snippet
eu: Ezabatu hautatutako mozkina

en: Activation
eu: Aktibatzea

en: _Drop targets:
eu: _Jaregin helburuak:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
eu: Laster-tekla mozkina aktibatzeko

en: S_hortcut key:
eu: Lasterbide tekla:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
eu: _Fitxa-abiarazlea:

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
eu: Hitz bakuna mozkina aktibatzeko tabuladorea sakatu ondoren

en: Manage _Snippets...
eu: Kudeatu _mozkinak...

en: Manage snippets
eu: Kudeatu mozkinak

en: Snippets archive
eu: Mozkinen artxiboa

en: Add a new snippet...
eu: Gehitu mozkin berria...

en: Global
eu: Globala

en: Revert selected snippet
eu: Alderantzikatu hautatutako mozkina

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
eu: Hau ez da Tabuladorearen baliozko abiarazlea. Abiarazleek letrak edo karaktere bakarra (ez alfanumerikoa, {, [ bezalako karaktereak) eduki dezakete.

en: The following error occurred while importing: %s
eu: Honako errorea gertatu da inportatzean: %s

en: Import successfully completed
eu: Ongi inportatu da

en: All supported archives
eu: Onartzen diren artxibo guztiak

en: Gzip compressed archive
eu: Gzip-ekin konprimitutako artxiboa

en: Bzip2 compressed archive
eu: Bzip2-rekin konprimitutako artxiboa

en: Single snippets file
eu: Mozkinen fitxategi bakarra

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: The following error occurred while exporting: %s
eu: Honako errorea gertatu da esportatzean: %s

en: Export successfully completed
eu: Ongi esportatu da

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
eu: Nahi duzu hautatutako <b>sistemako</b> mozkinak esportazioan txertatzea?

en: There are no snippets selected to be exported
eu: Ez da mozkinik hautatu esportatzeko

en: Export snippets
eu: Esportatu mozkinak

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
eu: Sakatu laster-tekla berria, edo sakatu Atzera-tekla garbitzeko

en: Type a new shortcut
eu: Sakatu laster-tekla berria

en: The archive "%s" could not be created
eu: Ezin izan da "%s" artxiboa sortu

en: Target directory "%s" does not exist
eu: Helburuko "%s" direktorioa ez da existitzen

en: Target directory "%s" is not a valid directory
eu: Helburuko "%s" direktorioa ez da baliozko direktorioa

en: File "%s" does not exist
eu: "%s" fitxategia ez da existitzen

en: File "%s" is not a valid snippets file
eu: "%s" fitxategia ez da baliozko mozkinen fitxategia

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
eu: Inportatutako "%s" fitxategia ez da baliozko mozkinen fitxategia

en: The archive "%s" could not be extracted
eu: Ezin izan da "%s" artxiboa erauzi

en: The following files could not be imported: %s
eu: Ezin izan dira honako fitxategiak inportatu: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
eu: "%s" fitxategia ez da baliozko mozkinen artxiboa

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
eu: Python-eko komandoak (%s) gehienezko denbora gainditu du, exekuzioa abortatu egin da.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
eu: Python komandoaren (%s) exekuzioak huts egin du: %s

en: S_ort...
eu: _Ordenatu...

en: Sort the current document or selection
eu: Ordenatu uneko dokumentua edo hautapena

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Sorts a document or selected text.
eu: Dokumentua edo hautatutako testua ordenatzen du.

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: _Reverse order
eu: _Alderantzizko ordena

en: R_emove duplicates
eu: _Kendu bikoiztuak

en: _Ignore case
eu: Ez _bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: S_tart at column:
eu: Hasi _zutabe honetan:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
eu: (hitz-iradokizunik ez)

en: _More...
eu: _Gehiago...

en: _Ignore All
eu: _Ez ikusi egin guztiei

en: _Spelling Suggestions...
eu: O_rtografia-iradokizunak...

en: Check Spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Suggestions
eu: Iradokizunak

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
eu: (ortografia zuzena)

en: Completed spell checking
eu: Ortografia-egiaztapena bukatuta

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Set language
eu: Ezarri hizkuntza

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: _Check Spelling...
eu: _Ortografia-egiaztapena...

en: Check the current document for incorrect spelling
eu: Bilatu ortografia-akatsak uneko dokumentuan

en: Set _Language...
eu: Ezarri _hizkuntza...

en: Set the language of the current document
eu: Uneko dokumentuaren hizkuntza ezartzen du

en: _Autocheck Spelling
eu: _Ortografiaren egiaztapen automatikoa

en: Automatically spell-check the current document
eu: Uneko dokumentuaren ortografia-egiaztapena automatikoki egiten du

en: The document is empty.
eu: Dokumentua hutsik dago.

en: No misspelled words
eu: Ez dago gaizki idatzitako hitzik

en: Select the _language of the current document.
eu: Hautatu _uneko dokumentuaren hizkuntza.

en: Check spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Misspelled word:
eu: Gaizki idatzitako hitza:

en: word
eu: hitza

en: Change _to:
eu: Aldatu _hona:

en: Check _Word
eu: Egiaztatu _hitza

en: _Suggestions:
eu: Ira_dokizunak:

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: Cha_nge
eu: Alda_tu

en: Ignore _All
eu: Ez i_kusi egin guztiei

en: Change A_ll
eu: Aldatu _denak

en: User dictionary:
eu: Erabiltzaile-hiztegia:

en: Add w_ord
eu: Gehitu hi_tza

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Spell Checker
eu: Ortografia-egiaztatzailea

en: Checks the spelling of the current document.
eu: Uneko dokumentuaren ortografia egiaztatzen du.

en: Tags
eu: Etiketak

en: Select the group of tags you want to use
eu: Hautatu erabili nahi duzun etiketa-taldea

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: Available Tag Lists
eu: Erabil dauden etiketen zerrenda

en: XHTML 1.0 - Tags
eu: XHTML 1.0 - Etiketak

en: Abbreviated form
eu: Forma laburrak

en: Abbreviation
eu: Laburdurak

en: Accessibility key character
eu: Erabilerraztasunaren tekla karakterea

en: Acronym
eu: Akronimo

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Alignment character
eu: Lerrokatze-karakterea

en: Alternative
eu: Alternatiba

en: Anchor URI
eu: Ainguratu URIa

en: Anchor
eu: Ainguratu

en: Applet class file code (deprecated)
eu: Miniaplikazioaren klase-fitxategiaren kodea (zaharkitua)

en: Associated information
eu: Elkartutako informazioa

en: Author info
eu: Egilearen datuak

en: Axis related headers
eu: Ardatzarekin zerikusia duten goiburuak

en: Background color (deprecated)
eu: Atzeko planoaren kolorea (zaharkitua)

en: Background texture tile (deprecated)
eu: Atzeko planoaren testuraren mosaikoa (zaharkitua)

en: Base font (deprecated)
eu: Oinarrizko letra-tipoa (zaharkitua)

en: Base URI
eu: Oinarrizko URIa

en: Bold
eu: Lodia

en: Border (deprecated)
eu: Ertza (zaharkitua)

en: Cell rowspan
eu: Gelaxkaren errenkada hedatzea

en: Center (deprecated)
eu: Zentratua (zaharkitua)

en: Character encoding of linked resource
eu: Karaktere-kodeketa (estekatutako baliabidearena)

en: Checked state
eu: Egoera egiaztatua

en: Citation
eu: Aipua

en: Cite reason for change
eu: Aipuaren arrazoia aldaketarako

en: Class implementation ID
eu: Klase-inplementazioaren IDa

en: Class list
eu: Klase-zerrenda

en: Clear text flow control
eu: Garbitu testu-fluxuaren kontrola

en: Code content type
eu: Kodearen eduki-mota

en: Color of selected links (deprecated)
eu: Hautatutako esteken kolorea (zaharkitua)

en: Column span
eu: Zutabea hedatzea

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Computer code fragment
eu: Ordenagailuaren kode-zatia

en: Content type (deprecated)
eu: Eduki-mota (zaharkitua)

en: Coordinates
eu: Koordinatuak

en: Date and time of change
eu: Aldaketaren data eta ordua

en: Declare flag
eu: Deklarazioaren bandera

en: Defer attribute
eu: Geroratu atributua

en: Definition description
eu: Definizioaren azalpena

en: Definition list
eu: Definizio-zerrenda

en: Definition term
eu: Definizioaren terminoa

en: Deleted text
eu: Ezabatutako testua

en: Directionality
eu: Norabidetasuna

en: Directionality (deprecated)
eu: Norabidetasuna (zaharkitua)

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: DIV container
eu: DIV edukitzailea

en: DIV Style container
eu: DIV estiloko edukitzailea

en: Document base
eu: Dokumentuaren oinarria

en: Document body
eu: Dokumentuaren gorputza

en: Document head
eu: Dokumentuaren goiburua

en: Element ID
eu: Elementuaren IDa

en: Document title
eu: Dokumentuaren titulua

en: Document type
eu: Dokumentu-mota

en: Emphasis
eu: Enfasia

en: Encode type
eu: Kodeketa-mota

en: Font face (deprecated)
eu: Letra-tipoa (zaharkitua)

en: For label
eu: Etiketarena

en: Forced line break
eu: Derrigortu lerro-jauzia

en: Form action handler
eu: Inprimaki-ekintzaren kudeatzailea

en: Form control group
eu: Inprimakiaren kontrol-taldea

en: Form field label text
eu: Inprimakiaren eremuaren etiketa-testua

en: Form input type
eu: Inprimakiaren sarrera-mota

en: Form input
eu: Inprimakiaren sarrera

en: Form method
eu: Inprimakiaren metodoa

en: Form
eu: Inprimakia

en: Forward link
eu: Birbidali esteka

en: Frame render parts
eu: Markoaren errendatze-zatiak

en: Frame source
eu: Markoaren iturburua

en: Frame target
eu: Markoaren helburua

en: Frame
eu: Markoa

en: Frame border
eu: Markoaren ertza

en: Frameset columns
eu: Marko-multzoaren zutabeak

en: Frameset rows
eu: Marko-multzoaren errenkadak

en: Frameset
eu: Marko-multzoa

en: Frame spacing
eu: Marko-tartea

en: Generic embedded object
eu: Objektu kapsulatu generikoa

en: Generic metainformation
eu: Metadatu generikoak

en: Generic span
eu: Hedapen generikoa

en: Header cell IDs
eu: Goiburuko gelaxkaren IDak

en: Heading 1
eu: Izenburua 1

en: Heading 2
eu: Izenburua 2

en: Heading 3
eu: Izenburua 3

en: Heading 4
eu: Izenburua 4

en: Heading 5
eu: Izenburua 5

en: Heading 6
eu: Izenburua 6

en: Height
eu: Altuera

en: Horizontal rule
eu: Erregela horizontala

en: Horizontal space (deprecated)
eu: Tarte horizontala (zaharkitua)

en: HTML root element
eu: HTMLko erroko elementua

en: HTTP header name
eu: HTTP goiburuko izena

en: I18N BiDi override
eu: Gainidatzi l18n BiDi

en: Image map area
eu: Irudi-maparen area

en: Image map name
eu: Irudi-maparen izena

en: Image map
eu: Irudi-mapa

en: Image
eu: Irudia

en: Inline frame
eu: Markoa lerroan

en: Inserted text
eu: Txertatutako testua

en: Instance definition
eu: Instantziaren definizioa

en: Italic text
eu: Testu etzana

en: Java applet (deprecated)
eu: Java miniaplikazioa (zaharkitua)

en: Label
eu: Etiketa

en: Language code
eu: Hizkuntzaren kodea

en: Large text style
eu: Testu handiaren estiloa

en: Link color (deprecated)
eu: Estekaren kolorea (zaharkitua)

en: List item
eu: Elementuen zerrenda

en: List of MIME types for file upload
eu: MIME moten zerrenda fitxategia kargatzeko

en: List of supported character sets
eu: Onartutako karaktere-multzoaren zerrenda

en: Local change to font
eu: Letra-tipoaren aldaketa lokala

en: Long description link
eu: Azalpen luzeko esteka

en: Long quotation
eu: Aipu luzea

en: Margin pixel height
eu: Marjinaren altuera (pixeletan)

en: Margin pixel width
eu: Marjinaren zabalera (pixeletan)

en: Maximum length of text field
eu: Testu-eremuaren gehienezko luzera

en: Output media
eu: Irteerako euskarria

en: Media-independent link
eu: Esteka euskarritik independentea

en: Menu list (deprecated)
eu: Menu-zerrenda (zaharkitua)

en: Multi-line text field
eu: Lerro anitzeko testu-eremua

en: Multiple
eu: Hainbat

en: Name
eu: Izena

en: Named property value
eu: Propietatearen balioa izenarekin

en: No frames
eu: Markorik ez

en: No resize
eu: Tamainaz aldatu gabe

en: No script
eu: Script-ik ez

en: No shade (deprecated)
eu: Itzalik ez (zaharkitua)

en: No URI
eu: URIrik ez

en: No word wrap (deprecated)
eu: Hitzaren aingurarik ez (zaharkitua)

en: Object applet file (deprecated)
eu: Miniaplikazioaren objektu-fitxategia (zaharkitua)

en: Object data reference
eu: Objektuaren datuen erreferentzia

en: Offset for alignment character
eu: Desplazamendua karakterea lerrokatzeko

en: OnBlur event
eu: OnBlur gertaera

en: OnChange event
eu: OnChange gertaera

en: OnClick event
eu: OnKlik gertaera

en: OnDblClick event
eu: OnDblCklik gertaera

en: OnFocus event
eu: OnFocus gertaera

en: OnKeyDown event
eu: OnKeyDown gertaera

en: OnKeyPress event
eu: OnKeyPress gertaera

en: OnKeyUp event
eu: OnKeyUp gertaera

en: OnLoad event
eu: OnLoad gertaera

en: OnMouseDown event
eu: OnMouseDown gertaera

en: OnMouseMove event
eu: OnMouseMove gertaera

en: OnMouseOut event
eu: OnMouseOut gertaera

en: OnMouseOver event
eu: OnMouseOver gertaera

en: OnMouseUp event
eu: OnMouseUp gertaera

en: OnReset event
eu: OnReset gertaera

en: OnSelect event
eu: OnSelect gertaera

en: OnSubmit event
eu: OnSubmit gertaera

en: OnUnload event
eu: OnUnload gertaera

en: Option group
eu: Aukera-taldea

en: Option selector
eu: Aukeren hautatzailea

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Paragraph class
eu: Paragrafo-klasea

en: Paragraph style
eu: Paragrafo-estiloa

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Preformatted text
eu: Aurrez formateatutako testua

en: Profile metainfo dictionary
eu: Profilaren metadatuen hiztegia

en: Push button
eu: Sakatze-botoia

en: ReadOnly text and password
eu: Testua eta pasahitza irakurtzeko soilik

en: Reduced spacing (deprecated)
eu: Tarte gutxitua (zaharkitua)

en: Reverse link
eu: Alderantzizko esteka

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Rulings between rows and columns
eu: Erregelak errenkaden eta zutabeen artean

en: Sample program output, scripts
eu: Irteerako programen adibideak, script-ak

en: Scope covered by header cells
eu: Gelaxken goiburuek betetzen duten esparrua

en: Script language name
eu: Script hizkuntzaren izena

en: Script statements
eu: Script-aren sententziak

en: Scrollbar
eu: Korritze-barra

en: Selectable option
eu: Aukera hautagarria

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Server-side image map
eu: Zerbitzari-aldeko irudi-mapa

en: Shape
eu: Itzala

en: Short inline quotation
eu: Lineako aipu laburra

en: Size (deprecated)
eu: Tamaina (zaharkitua)

en: Small text style
eu: Testu-estilo txikia

en: Source
eu: Iturburua

en: Space-separated archive list
eu: Zuriunez bereizitako artxibo-zerrenda

en: Spacing between cells
eu: Gelaxken arteko tartea

en: Spacing within cells
eu: Gelaxken barruko tartea

en: Span
eu: Hedatu

en: Standby load message
eu: Mezua kargatu bitartean

en: Starting sequence number (deprecated)
eu: Zenbaki sekuentzia hastea (zaharkitua)

en: Strike-through text style (deprecated)
eu: Testu-marratuaren estiloa (zaharkitua)

en: Strike-through text (deprecated)
eu: Testu-marratuaren estiloa (zaharkitua)

en: Strong emphasis
eu: Enfasi lodia

en: Style info
eu: Estiloaren datuak

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: Table body
eu: Taularen gorputza

en: Table caption
eu: Taularen epigrafea

en: Table column group properties
eu: Taulako zutabe-taldearen propietateak

en: Table column properties
eu: Taulako zutabearen propietateak

en: Table data cell
eu: Taulako datuen gelaxka

en: Table footer
eu: Taulako orri-oina

en: Table header cell
eu: Taulako goiburuaren gelaxka

en: Table header
eu: Taulako goiburua

en: Table row
eu: Taulako errenkada

en: Table summary
eu: Taulako laburpena

en: Table
eu: Taula

en: Target - Blank
eu: Helburua - Hutsa

en: Target - Parent
eu: Helburua - Gurasoa

en: Target - Self
eu: Helburua - Bera

en: Target - Top
eu: Helburua - Goian

en: Teletype or monospace text style
eu: Faxa edo tarte bakarreko testu-estiloa

en: Text color (deprecated)
eu: Testuaren kolorea (zaharkitua)

en: Text entered by user
eu: Erabiltzaileak sartutako testua

en: Title
eu: Izenburua

en: Underlined text style
eu: Azpimarratutako testuaren estilo

en: Unordered list
eu: Ordenatu gabeko zerrenda

en: Use image map
eu: Erabili irudi-mapa

en: Value interpretation
eu: Balioaren interpretazioa

en: Value
eu: Balioa

en: Variable or program argument
eu: Aldagaia edo programaren argumentua

en: Vertical cell alignment
eu: Gelaxkaren lerrokadura bertikala

en: Vertical space (deprecated)
eu: Tarte bertikala (zaharkitua)

en: Visited link color (deprecated)
eu: Bisitatutako esteken kolorea (zaharkitua)

en: Width
eu: Zabalera

en: HTML - Tags
eu: HTML - Etiketak

en: Above
eu: Gainean

en: Applet class file code
eu: Miniaplikazioaren klase-fitxategiaren kodea

en: Array
eu: Array-a

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background texture tile
eu: Atzeko planoaren testuraren mosaikoa

en: Base font
eu: Oinarriko letra-tipoa

en: Border color
eu: Ertzaren kolorea

en: Border
eu: Ertza

en: Center
eu: Erdian

en: Checked (state)
eu: Egiaztatua (egoera)

en: Color of selected links
eu: Kolorea (hautatutako estekena)

en: Content scheme
eu: Edukiaren eskema

en: Content type
eu: Eduki-mota

en: Direction
eu: Noranzkoa

en: Directory list
eu: Direktorio-zerrenda

en: HTML version
eu: HTML bertsioa

en: Embedded object
eu: Objektu kapsulatua

en: Figure
eu: Irudia

en: Font face
eu: Letra-tipoaren izena

en: Frameborder
eu: Markoaren ertza

en: Framespacing
eu: Marko-tartea

en: Heading
eu: Izenburua

en: Horizontal space
eu: Tarte horizontala

en: Image source
eu: Irudiaren iturburua

en: Inline layer
eu: Geruza lerroan

en: Java applet
eu: Java miniaplikazioa

en: Layer
eu: Geruza

en: Link color
eu: Estekaren kolorea

en: Listing
eu: Zerrendatzea

en: Mail link
eu: Postaren esteka

en: Marquee
eu: Markesina

en: Menu list
eu: Menu-zerrenda

en: Multicolumn
eu: Zutabe-anitza

en: Next ID
eu: Hurrengo IDa

en: No embedded objects
eu: Objektu kapsulaturik ez

en: No layers
eu: Geruzarik ez

en: No line break
eu: Lerro-jauzirik ez

en: No shade
eu: Itzalik ez

en: No word wrap
eu: Hitzaren aingurarik ez

en: Note
eu: Oharra

en: Object applet file
eu: Miniaplikazioaren objektu-fitxategia

en: Preformatted listing
eu: Aurrez formateatutako zerrenda

en: Prompt message
eu: Gonbitearen mezua

en: Quote
eu: Aipua

en: Range
eu: Barrutia

en: Reduced spacing
eu: Tarte gutxitua

en: Root
eu: Erroa

en: Single line prompt
eu: Lerroko bakarreko gonbitea

en: Size
eu: Tamaina

en: Soft line break
eu: Lerro-jauzi biguna

en: Sound
eu: Soinua

en: Spacer
eu: Bereizgailua

en: Square root
eu: Erro karratua

en: Starting sequence number
eu: Zenbaki sekuentzia hastea

en: Strike-through text style
eu: Testu-marratuaren estiloa

en: Strike-through text
eu: Testu-marratua

en: Tab order position
eu: Fitxen ordena

en: Text color
eu: Testuaren kolorea

en: Text
eu: Testua

en: Top margin in pixels
eu: Goiko marjina (pixeletan)

en: URL
eu: URLa

en: Vertical space
eu: Tarte bertikala

en: Visited link color
eu: Bisitatutako esteken kolorea

en: HTML - Special Characters
eu: HTML - Karaktere bereziak

en: Non-breaking space
eu: Zuriune zatiezina

en: Latex - Tags
eu: Latex - Etiketak

en: Bibliography (cite)
eu: Bibliografia (aipua)

en: Bibliography (item)
eu: Bibliografia (elementua)

en: Bibliography (shortcite)
eu: Bibliografia (aipu laburra)

en: Bibliography (thebibliography)
eu: Bibliografia (bibliografia)

en: Brackets ()
eu: Parentesiak ()

en: Brackets []
eu: Parentesiak []

en: Brackets {}
eu: Parentesiak {}

en: File input
eu: Sarrerako fitxategia

en: Function cosine
eu: Funtzioa: kosinua

en: Function e^
eu: Funtzioa: e^

en: Function exp
eu: Funtzioa: ber

en: Function log
eu: Funtzioa: log

en: Function log10
eu: Funtzioa: log10

en: Function sine
eu: Funtzioa: sinua

en: Greek alpha
eu: Grekoa: alfa

en: Greek beta
eu: Grekoa: beta

en: Greek epsilon
eu: Grekoa: epsilon

en: Greek gamma
eu: Grekoa: gamma

en: Greek lambda
eu: Grekoa: lambda

en: Greek rho
eu: Grekoa: rho

en: Greek tau
eu: Grekoa: tau

en: Header 0 (chapter)
eu: Goiburua 0 (kapitulua)

en: Header 0 (chapter*)
eu: Goiburua 0 (kapitulua*)

en: Header 1 (section)
eu: Goiburua 1 (atala)

en: Header 1 (section*)
eu: Goiburua 1 (atala*)

en: Header 2 (subsection)
eu: Goiburua 2 (azpiatala)

en: Header 2 (subsection*)
eu: Goiburua 2 (azpiatala*)

en: Header 3 (subsubsection)
eu: Goiburua 2 (azpiazpiatala)

en: Header 3 (subsubsection*)
eu: Goiburua 3 (azpiazpiatala*)

en: Header 4 (paragraph)
eu: Goiburua 4 (paragrafoa)

en: Header appendix
eu: Goiburuaren eranskina

en: List description
eu: Zerrendaren azalpena

en: List enumerate
eu: Zenbatutako zerrenda

en: List itemize
eu: Elementuen zerrenda

en: Item with label
eu: Elementua etiketarekin

en: Item
eu: Elementua

en: Maths (display)
eu: Matematikak (adierazpena)

en: Maths (inline)
eu: Matematikak (lerroan)

en: Operator fraction
eu: Eragilea: zatikia

en: Operator integral (display)
eu: Eragilea: integrala (adierazpena)

en: Operator integral (inline)
eu: Eragilea: integrala (lerroan)

en: Operator sum (display)
eu: Eragilea: batuketa (adierazpena)

en: Operator sum (inline)
eu: Eragilea: batuketa (lerroan)

en: Reference label
eu: Erreferentzia-etiketa

en: Reference ref
eu: Erreferentziaren erref.

en: Symbol and
eu: Ikurra: and

en: Symbol const
eu: Ikurra: konst

en: Symbol d2-by-dt2-partial
eu: Ikurra: 2. deribatu partziala

en: Symbol dagger
eu: Ikurra: ezpata

en: Symbol d-by-dt
eu: Ikurra: deribatua

en: Symbol d-by-dt-partial
eu: Ikurra: deribatu partziala

en: Symbol equiv
eu: Ikurra: baliokidetasuna

en: Symbol en-dash --
eu: Ikurra: hipenazioa --

en: Symbol em-dash ---
eu: Ikurra: hipenazioa ---

en: Symbol infinity
eu: Ikurra: infinitua

en: Symbol mathspace ,
eu: Ikurra: bereizlea ,

en: Symbol mathspace .
eu: Ikurra: bereizlea .

en: Symbol mathspace _
eu: Ikurra: bereizlea _

en: Symbol mathspace __
eu: Ikurra: bereizlea __

en: Symbol simeq
eu: Ikurra: 'simeq'

en: Symbol star
eu: Ikurra: izarra

en: Typeface bold
eu: Letra-tipo lodia

en: Typeface type
eu: Letra-tipo mota

en: Typeface italic
eu: Letra-tipo etzana

en: Typeface slanted
eu: Letra-tipo okerra

en: Unbreakable text
eu: Apurtu ezineko testua

en: Footnote
eu: Orri-oina

en: Tag list
eu: Etiketa-zerrenda

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
eu: Sarri erabiltzen diren etiketak/kateak dokumentu batean erraz sartzeko, idatzi gabe, metodoa eskaintzen du.

en: XSLT - Elements
eu: XSLT - Elementuak

en: attribute
eu: atributua

en: XSLT - Functions
eu: XSLT - Funtzioak

en: current
eu: korrontea

en: false
eu: faltsua

en: name
eu: izena

en: true
eu: egia

en: XSLT - Axes
eu: XSLT - Ardatzak

en: ancestor
eu: asaba

en: ancestor-or-self
eu: asaba-edo-bera

en: child
eu: umea

en: descendant
eu: ondorengoa

en: descendant-or-self
eu: ondorengoa-edo-bera

en: following
eu: hurrengoa

en: following-sibling
eu: hurrengoa-senidea

en: namespace
eu: izen-lekua

en: parent
eu: gurasoa

en: preceding
eu: aurrekoa

en: preceding-sibling
eu: aurrekoa-senidea

en: self
eu: bera

en: XUL - Tags
eu: XUL - Etiketak

en: column
eu: zutabea

en: columns
eu: zutabeak

en: label
eu: etiketa

en: menubar
eu: menu-barra

en: page
eu: orrialdea

en: rows
eu: errenkadak

en: statusbar
eu: egoera-barra

en: toolbar
eu: tresna-barra

en: Prompt type
eu: Gonbit-mota

en: Selected format
eu: Hautatutako formatua

en: Custom format
eu: Formatu pertsonalizatua

en: In_sert Date and Time...
eu: Sartu _data eta ordua...

en: Insert current date and time at the cursor position
eu: Uneko data eta ordua kurtsorearen posizioan sartzen ditu

en: Available formats
eu: Erabil daitezkeen formatuak

en: Insert Date/Time
eu: Sartu data/ordua

en: Inserts current date and time at the cursor position.
eu: Uneko data eta ordua sartzen ditu kurtsorearen posizioan.

en: Save Without Trailing Spaces
eu: Gorde Tarteko Zuriune Gabe

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
eu: Lerroetatik zuriuneak kendu gorde aurretik.

en: Insert Date and Time
eu: Sartu data eta ordua

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Use the _selected format
eu: Erabili _hautatutako formatua

en: _Use custom format
eu: _Erabili formatu pertsonalizatua

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
eu: %Y/%m/%d %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
eu: 2009/11/01 17:52:00

en: Configure date/time plugin
eu: Konfiguratu dataren/orduaren plugina

en: When inserting date/time...
eu: Data/ordua txertatzean...

en: _Prompt for a format
eu: Eskatu _formatu bat
