pmount - en to hu translation catalogue (63 entries)

en: Usage:
    
    %s [options] <device> [<label>]
    
      Mount <device> to a directory below %s if policy requirements
      are met (see pmount(1) for details). If <label> is given, the mount point
      will be %s/<label>, otherwise it will be %s<device>.
      If the mount point does not exist, it will be created.
hu: Használat:
    
    %s [opciók] <eszköz> [<címke>]
    
    Felcsatolja az <eszköz> nevű eszközt %s egy alkönyvtárába, ha
    a szabályok teljesülnek (ld. pmount(1) a további részletekért).
    Ha a <címke> meg van adva, a csatolási pont neve %s/<címke> lesz,
    egyébként %s<eszköz>.
    Ha a csatolási pont nem létezik, létre lesz hozva.

en: %s --lock <device> <pid>
      Prevent further pmounts of <device> until it is unlocked again. <pid>
      specifies the process id the lock holds for. This allows to lock a device
      by several independent processes and avoids indefinite locks of crashed
      processes (nonexistant pids are cleaned before attempting a mount).
hu: %s --lock <eszköz> <pid>
      Letiltja az <eszköz> további pmount-olását, amíg a zárolás feloldásra
      nem kerül. <pid> adja meg annak a folyamatnak az azonosítóját, amely
      a zárolást kérte. Ez lehetővé teszi, hogy több folyamat egymástól
      függetlenül zárolja az eszközt és elkerüli a programhiba miatt
      leállt folyamatok által tartott határozatlan zárakat (a nem létező
      folyamatazonosítók ugyanis a felcsatolás megkísérlése előtt el
      lesznek takarítva).

en: %s --unlock <device> <pid>
      Remove the lock on <device> for process <pid> again.
hu: %s --unlock <eszköz> <pid>
      Eltávolítja az <eszköz>ről a <pid> azonosítójú folyamat által
      elhelyezett zárat.

en: Options:
      -r          : force <device> to be mounted read-only
      -w          : force <device> to be mounted read-write
      -s, --sync  : mount <device> with the 'sync' option (default: 'async')
      --noatime   : mount <device> with the 'noatime' option (default: 'atime')
      -e, --exec  : mount <device> with the 'exec' option (default: 'noexec')
      -t <fs>     : mount as file system type <fs> (default: autodetected)
      -c <charset>: use given I/O character set (default: 'utf8' if called
                    in an UTF-8 locale, otherwise mount default)
      -u <umask>  : use specified umask instead of the default (only for
                    file sytems which actually support umask setting)
     --passphrase <file>
                    read passphrase from file instead of the terminal
                    (only for LUKS encrypted devices)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
hu: Opciók:
      -r : az <eszköz> csak olvasható módban kerüljön felcsatolásra
      -w : az <eszköz> olvasható és írható módban kerüljön felcsatolásra
      -s, --sync : <eszköz> felcsatolása a 'sync' opcióval
                   (alapértelmezés: 'async')
      --noatime : <eszköz> felcsatolása a 'noatime' opcióval
                  (alapértelmezés: 'atime')
      -e, --exec : <eszköz> felcsatolása az 'exec' opcióval
                   (alapértelmezés: 'noexec')
      -t <fs> : <fs> típusú fájlrendszerként való felcsatolás
                (alapértelmezés: automatikus)
      -c <készlet> : a megadott I/O karakterkészlet használata
                     (alapértelmezés: 'utf8' az UTF-8 locale alatt, egyébként
                     a mount alapértelmezése)
      -u <umask> : a megadott umask használata az alapértelmezett helyett
                   (csak azoknál a fájlrendszereknél, ahol ez támogatott)
     --passphrase <file> : jelszó olvasása fájlból a terminál helyett
                           (csak LUKS kódolt eszközöknél)
      -d, --debug : hibakeresési kimenet bekapcsolása (nagyon részletes)
      -h, --help : súgó üzenet megjelenítése és kilépés
      --version : verziószám megjelenítése és kilépés

en: Error: label must not be empty
hu: Hiba: a címke nem lehet üres

en: Error: label too long
hu: Hiba: a címke túl hosszú

en: Error: '/' must not occur in label name
hu: Hiba: '/' nem fordulhat elő a címkében

en: Error: device name too long
hu: Hiba: az eszköz neve túl hosszú

en: Error: could not drop all uid privileges
hu: Hiba: nem tudok megszabadulni az összes uid jogosultságtól

en: Error: could not execute mount
hu: Hiba: mount nem hajtható végre

en: Internal error: mount_attempt: given file system name is NULL
hu: Belső hiba: mount_attempt: a megadott fájlrendszer neve NULL

en: Error: invalid file system name '%s'
hu: Hiba: érvénytelen fájlrendszernév: '%s'

en: Error: invalid umask %s
hu: Hiba: érvénytelen umask: %s

en: Error: invalid charset name '%s'
hu: Hiba: érvénytelen karakterkészlet név: '%s'

en: Error: cannot lock for pid %u, this process does not exist
hu: Hiba: nem helyezhető el zár a %u azonosítójú folyamat számára, ilyen folyamat ugyanis nem létezik

en: Error: could not create pid lock file %s: %s
hu: Hiba: nem hozható létre a %s folyamat zárfájl: %s

en: Error: could not remove pid lock file %s: %s
hu: Hiba: nem távolítható el a %s folyamat zárfájl: %s

en: Error: do_unlock: could not remove lock directory
hu: Hiba: do_unlock: a zárkönyvtár nem távolítható el

en: Error: this program needs to be installed suid root
hu: Hiba: ezt a programot suid root-ként kell telepíteni

en: Internal error: getopt_long() returned unknown value
hu: Belső hiba: a getopt_long() ismeretlen értéket adott vissza

en: Warning: device %s is already handled by /etc/fstab, supplied label is ignored
hu: Figyelem: a megadott eszközt (%s) az /etc/fstab már kezeli, a megadott címkét figyelmen kívül hagyom

en: Error: could not determine real path of the device
hu: Hiba: nem tudom megállapítani az eszköz valódi elérési útját

en: Error: invalid device %s (must be in /dev/)
hu: Hiba: a megadott eszköz (%s) érvénytelen (a /dev/ könyvtárban kellene lennie)

en: Error: could not decrypt device (wrong passphrase?)
hu: Hiba: nem tudom dekódolni az eszközt (hibás jelszó?)

en: Error: mapped device already exists
hu: Hiba: a leképezett eszköz már létezik

en: Error: could not lock the mount directory. Another pmount is probably running for this mount point.
hu: Hiba: a csatolási pont nem zárolható. Valószínűleg egy másik pmount folyamat már kezeli ezt a csatolási pontot.

en: Error: could not delete mount point
hu: Hiba: a csatolási pont nem törölhető

en: Internal error: mode %i not handled.
hu: Belső hiba: %i mód nincs kezelve.

en: pmount-hal - execute pmount with additional information from hal
    
    Usage: pmount-hal <device> [pmount options]
    
    This command mounts the device described by the given device or UDI using
    pmount. The file system type, the volume storage policy and the desired label
    will be read out from hal and passed to pmount.
hu: pmount-hal - pmount végrehajtása a hal-tól származó további információkkal
    
    Használat: pmount-hal <eszköz> [pmount opciók]
    
    Ez a parancs a pmount segítségével felcsatolja a megadott eszközt
    vagy UDI által jelölt eszközt. A fájlrendszer típusa, a kötet tárolási szabályzata és a címke a hal-ból származik és a pmount-hoz kerül továbbadásra.

en: Error: could not execute pmount
hu: Hiba: a pmount programot nem lehet elindítani

en: Error: could not connect to dbus: %s: %s
hu: Hiba: nem tudok csatlakozni a dbus-hoz: %s: %s

en: Error: given UDI is not a mountable volume
hu: Hiba: a megadott UDI nem egy csatlakoztatható kötet

en: Error: could not get status of device
hu: Hiba: az eszköz állapota nem állapítható meg

en: Error: could not get sysfs directory
hu: Hiba: nem található a sysfs könyvtár

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/
hu: Hiba: nem nyitható a <sysfs könyvtár>/block/ alkönyvtár

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/<device>/
hu: Hiba: nem nyitható a <sysfs könyvtár>/block/<eszköz>/ alkönyvtár

en: Error: device %s does not exist
hu: Hiba: az eszköz (%s) nem létezik

en: Error: %s is not a block device
hu: Hiba: az eszköz (%s) nem blokkos eszköz

en: Error: could not open fstab-type file
hu: Hiba: az fstab-típus fájl nem nyitható meg

en: Error: device %s is already mounted to %s
hu: Hiba: az eszköz (%s) már csatlakoztatva van ide: %s

en: Error: device %s is not mounted
hu: Hiba: az eszköz (%s) nincs csatlakoztatva

en: Error: device %s was not mounted by you
hu: Hiba: az eszköz (%s) nem Ön által lett csatlakoztatva

en: Error: device %s is not removable
hu: Hiba: az eszköz (%s) nem cserélhető eszköz

en: Error: device %s is locked
hu: Hiba: az eszköz (%s) zárolva van

en: Error: mount point %s is already in /etc/fstab
hu: Hiba: a(z) %s csatlakozatási pont már szerepel az /etc/fstab fájlban

en: Error: directory %s already contains a mounted file system
hu: Hiba: az eszköz (%s) már tartalmaz egy csatlakoztatott fájlrendszert

en: Error: directory %s does not contain a mounted file system
hu: Hiba: a könyvtár (%s) nem tartalmaz csatlakoztatott fájlrendszert

en: Usage:
    
    %s [options] <device>
      Umount <device> from a directory below %s if policy requirements
      are met (see pumount(1) for details). The mount point directory is removed
      afterwards.
    
    Options:
      -l, --lazy  : umount lazily, see umount(8)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
hu: Használat:
    
    %s [opciók] <eszköz>
      Eltávolítja az <eszköz>t a következő könyvtár alól: %s,
      ha a biztonsági szabályzat előfeltételei teljesülnek (ld. pumount(1)
      a további részletekért). A csatolási pont is eltávolításra kerül a
      művelet befejezése után.
    
    Opciók:
      -l, --lazy : lusta eltávolítás, ld. umount(8)
      -d, --debug : hibakeresési kimenet bekapcsolása (nagyon részletes)
      -h, --help : súgóüzenet megjelenítése és kilépés
      --version : verziószám megjelenítése és kilépés

en: Internal error: could not determine mount point
hu: Belső hiba: nem tudom meghatározni a csatolási pontot

en: Error: mount point %s is not below %s
hu: Hiba: a megadott csatolási pont (%s) nem ezen könyvtár alatt van: %s

en: Error: could not execute umount
hu: Hiba: az umount parancs nem hajtható végre

en: Error: umount failed
hu: Hiba: az umount parancs sikertelen

en: Error: out of memory
hu: Hiba: nincs elég memória

en: Error: could not create directory
hu: Hiba: a könyvtár nem hozható létre

en: Error: could not create stamp file in directory
hu: Hiba: az időbélyeg fájl nem hozható létre a könyvtárban

en: Error: %s is not a directory
hu: Hiba: %s nem könyvtár

en: Error: could not open directory
hu: Hiba: a könyvtár nem nyitható meg

en: Error: directory %s is not empty
hu: Hiba: a könyvtár (%s) nem üres

en: Error: '%s' is not a valid number
hu: Hiba: '%s' nem érvényes szám

en: Internal error: could not change to effective uid root
hu: Belső hiba: nem tudom az effektív uid-et root-ra állítani

en: Internal error: could not change effective user uid to real user id
hu: Belső hiba: nem tudom az effektív uid-et a valódi felhasználói azonosítóra állítani

en: Internal error: could not change to effective gid root
hu: Belső hiba: nem tudom root-ra állítani az effektív csoportazonosítót

en: Internal error: could not change effective group id to real group id
hu: Hiba: nem tudom a valódi csoportazonosítóra állítani az effektív csoportazonosítót
