pmount - en to pl translation catalogue (63 entries)

en: Usage:
    
    %s [options] <device> [<label>]
    
      Mount <device> to a directory below %s if policy requirements
      are met (see pmount(1) for details). If <label> is given, the mount point
      will be %s/<label>, otherwise it will be %s<device>.
      If the mount point does not exist, it will be created.
pl: Użycie:
    
    %s [opcje] <urządzenie> [<etykieta>]
    
      Montuje urządzenie w katalogu poniżej %s jeśli spełnione
      są wymagania (zobacz pmount(1)). Jeśli <etykieta> została podana,
      punktem montowania będzie %s/<etykieta>, w przeciwnym wypadku będzie to %s<urządzenie>.
      Jeśli punkt montowania nie istnieje, to zostanie utworzony.

en: %s --lock <device> <pid>
      Prevent further pmounts of <device> until it is unlocked again. <pid>
      specifies the process id the lock holds for. This allows to lock a device
      by several independent processes and avoids indefinite locks of crashed
      processes (nonexistant pids are cleaned before attempting a mount).
pl: %s --lock <urządzenie> <pid>
      Zapobiegaj ponownym pmontowaniom <urządzenie> dopóki nie zostanie ono odblokowane. <pid>
      określa id procesu blokującego. Pozwala to na zablokowanie urządzenia
      przez kilka niezależnych procesów i pozwala na uniknięcie  nieskończonych blokad
      zniszczonych procesów (nieistniejące pidy są usuwane przed próbą montowania)

en: %s --unlock <device> <pid>
      Remove the lock on <device> for process <pid> again.
pl: %s --unlock <device> <pid>
      Usuń ponownie blokadę <urządzenie> dla procesu <pid>.

en: Options:
      -r          : force <device> to be mounted read-only
      -w          : force <device> to be mounted read-write
      -s, --sync  : mount <device> with the 'sync' option (default: 'async')
      --noatime   : mount <device> with the 'noatime' option (default: 'atime')
      -e, --exec  : mount <device> with the 'exec' option (default: 'noexec')
      -t <fs>     : mount as file system type <fs> (default: autodetected)
      -c <charset>: use given I/O character set (default: 'utf8' if called
                    in an UTF-8 locale, otherwise mount default)
      -u <umask>  : use specified umask instead of the default (only for
                    file sytems which actually support umask setting)
     --passphrase <file>
                    read passphrase from file instead of the terminal
                    (only for LUKS encrypted devices)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
pl: -r : wymuś tryb read-only przy montowaniu <device>
      -w : wymuś tryb read-write przy montowaniu <device>
      -s, --sync : zamontuj <device> z opcją 'sync' (domyślnie: 'async')
    
      --noatime : zamontuj <device> z opcją 'noatime' option (domyślnie: 'atime')
      -e, --exec : zamontuj <device> z opcją 'exec' option (domyślnie: 'noexec')
      -t <fs> : zamontuj jako system plików typu <fs> (domyślnie: autodetekcja)
      -c <charset>: użyj podanego kodowania znaków dla wejścia/wyjścia (domyślnie: 'utf8' jeśli wywołane
                    z locale UTF-8, w przeciwnym przypadku domyślnie)
      -u <umask> : użyj podanego umask zamiast domyślnego (tylko dla
                    systemów plików obsługujących umask)
     --passphrase <file>
                    wczytaj hasło z pliku a nie z terminala
                    (tylko dla urządzeń szyfrowanych LUKS)
      -d, --debug : włącz tryb odpluskwiania (bardzo gadatliwy)
      -h, --help : wyświetl informację pomocy i zakończ sukcesem
      --version : wyświetl numer wersji i zakończ sukcesem

en: Error: label must not be empty
pl: Błąd: etykieta nie może być pusta

en: Error: label too long
pl: Błąd: etykieta za długa

en: Error: '/' must not occur in label name
pl: Błąd: '/' nie może występować w etykiecie

en: Error: device name too long
pl: Błąd: nazwa urządzenia za długa

en: Error: could not drop all uid privileges
pl: Błąd: nie można usunąć wszystkich praw uid

en: Error: could not execute mount
pl: Błąd: nie można uruchomić mount

en: Internal error: mount_attempt: given file system name is NULL
pl: Błąd wewnętrzy: mount_attempt: podana nazwa pliku systemowego to NULL

en: Error: invalid file system name '%s'
pl: Błąd: błędna nazwa pliku systemowego '%s'

en: Error: invalid umask %s
pl: Błąd: nieprawidłowa maska (umask) %s

en: Error: invalid charset name '%s'
pl: Błąd: nieprawidłowa nazwa strony kodowej '%s'

en: Error: cannot lock for pid %u, this process does not exist
pl: Błąd: nie można zablokować dla pid %u, ten proces nie istnieje

en: Error: could not create pid lock file %s: %s
pl: Błąd: nie można utworzyć pliku blokady %s:%s dla pid

en: Error: could not remove pid lock file %s: %s
pl: Błąd: nie można usunąć pliku blokady %s:%s dla pid

en: Error: do_unlock: could not remove lock directory
pl: Błąd: do_unlock nie mógł usunąć katalogu blokad

en: Error: this program needs to be installed suid root
pl: Błąd: ten program musi być zainstalowany suid root

en: Internal error: getopt_long() returned unknown value
pl: Błąd wewnetrzny: getopt_long() zwrócił nieznaną wartość

en: Warning: device %s is already handled by /etc/fstab, supplied label is ignored
pl: Uwaga: urządzenie %s jest już obsługiwane przez /etc/fstab, podana etykieta została zignorowana

en: Error: could not determine real path of the device
pl: Błąd: nie można określić rzeczywistej ścieżki urządzenia

en: Error: invalid device %s (must be in /dev/)
pl: Błąd: nieprawidłowe urządzenie %s (musi być w /dev/)

en: Error: could not decrypt device (wrong passphrase?)
pl: Błąd: nie można odszyfrować urządzenia (błędne hasło?)

en: Error: mapped device already exists
pl: Błąd: zmapowane urządzenie już istnieje

en: Error: could not lock the mount directory. Another pmount is probably running for this mount point.
pl: Błąd: nie można zablokować katalogu montowania. Prawdopodobnie w tym punkcie montowania działa inna sesja pmount.

en: Error: could not delete mount point
pl: Błąd: nie można usunąc punktu montowania

en: Internal error: mode %i not handled.
pl: Błąd wewnętrzny: tryb %i nie obsłużony.

en: pmount-hal - execute pmount with additional information from hal
    
    Usage: pmount-hal <device> [pmount options]
    
    This command mounts the device described by the given device or UDI using
    pmount. The file system type, the volume storage policy and the desired label
    will be read out from hal and passed to pmount.
pl: pmount-hal - wykonaj pmount z dodatkowymi informacjami od hal'a
    
    Użycie: pmount-hal <urządzenie> [opcje pmount]
    
    To polecenie montuje urządzenie opisane podanym urządzeniem lub UID przy użyciu
    pmount. System plików, zasada przechowywania woluminu i etykieta
    będą odczytane z hal'a i przekazane do polecenia pmount.

en: Error: could not execute pmount
pl: Błąd: nie można uruchomić pmount

en: Error: could not connect to dbus: %s: %s
pl: Błąd: nie można połączyć się do dbus: %s: %s

en: Error: given UDI is not a mountable volume
pl: Błąd: podane UDI nie jest monotwalnym woluminem

en: Error: could not get status of device
pl: Błąd: nie można odczytać stanu urządzenia

en: Error: could not get sysfs directory
pl: Błąd: nie można odczytać katalogu sysfs

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/
pl: Błąd: nie można otowrzyć <sysfs dir>/block/

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/<device>/
pl: Błąd: nie można otowrzyć <sysfs dir>/block/<device>/

en: Error: device %s does not exist
pl: Błąd: urządzenie %s nie istnieje

en: Error: %s is not a block device
pl: Błąd: %s nie jest urządzeniem blokowym

en: Error: could not open fstab-type file
pl: Błąd: nie można otworzyć pliku fstab-type

en: Error: device %s is already mounted to %s
pl: Błąd: urządzenie %s jest już zamontowane w %s

en: Error: device %s is not mounted
pl: Błąd: urządzenie %s nie jest podmontowane

en: Error: device %s was not mounted by you
pl: Błąd: urządzenie %s nie zostało podmontowane przez Ciebie

en: Error: device %s is not removable
pl: Błąd: urządzenie %s nie jest przenośne

en: Error: device %s is locked
pl: Błąd: urządzenie %s jest zablokowane

en: Error: mount point %s is already in /etc/fstab
pl: Błąd: punkt montowania %s istnieje już w pliku /etc/fstab

en: Error: directory %s already contains a mounted file system
pl: Błąd: katalog %s zawiera już podmontowany system plików

en: Error: directory %s does not contain a mounted file system
pl: Błąd: katalog %s nie zawiera podmontowanego systemu plików

en: Usage:
    
    %s [options] <device>
      Umount <device> from a directory below %s if policy requirements
      are met (see pumount(1) for details). The mount point directory is removed
      afterwards.
    
    Options:
      -l, --lazy  : umount lazily, see umount(8)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
pl: Użycie:
    
    %s [opcje] <urządzenie>
      Odmontowuje <urządzenie> z katalogu poniżej %s jeśli są spełnione zasady
      polityki (zajrzyj do pumount(1) po szczegóły). Punkt montowania katalogu jest później
      usuwany.
    
    Opcje:
      -l, --lazy : odmontowuje leniwie, spójrz do umount(8)
      -d, --debug : włącza wyjście debuggowania (bardzo szczegółowe)
      -h, --help : wyświetla wiadomość z pomocą i wychodzi bez błędu
      --version : wyświetla numer wersji i wychodzi bez błędu

en: Internal error: could not determine mount point
pl: Błąd wewnętrzny: nie można określić punktu montowania

en: Error: mount point %s is not below %s
pl: Błąd: punkt montowania %s nie jest poniżej %s

en: Error: could not execute umount
pl: Błąd: nie można uruchomić umount

en: Error: umount failed
pl: Błąd: umount zawiódł

en: Error: out of memory
pl: Błąd: brak wolnej pamięci

en: Error: could not create directory
pl: Błąd: nie można utworzyć katalogu

en: Error: could not create stamp file in directory
pl: Błąd: nie można utworzyć pliku znacznika w katalogu

en: Error: %s is not a directory
pl: Błąd: %s nie jest katalogiem

en: Error: could not open directory
pl: Błąd: nie można otworzyć katalogu

en: Error: directory %s is not empty
pl: Błąd: katalog %s nie jest pusty

en: Error: '%s' is not a valid number
pl: Błąd: '%s" nie jest poprawnym numerem

en: Internal error: could not change to effective uid root
pl: Błąd wewnętrzny: nie można zmienić na efektywne uprawnienia uid root

en: Internal error: could not change effective user uid to real user id
pl: Błąd wewnętrzny: nie można zmienić efektywnego uid użytkownika na rzeczywisty uid użytkownika

en: Internal error: could not change to effective gid root
pl: Błąd wewnętrzny: nie można zmienić na efektywne uprawnienia gid root

en: Internal error: could not change effective group id to real group id
pl: Błąd wewnętrzny: nie można zmienić efektywnego id grupy na rzeczywisty id grupy
