pmount - en to sk translation catalogue (63 entries)

en: Usage:
    
    %s [options] <device> [<label>]
    
      Mount <device> to a directory below %s if policy requirements
      are met (see pmount(1) for details). If <label> is given, the mount point
      will be %s/<label>, otherwise it will be %s<device>.
      If the mount point does not exist, it will be created.
sk: Použitie:
    
    %s [voľby]<zariadenie>[<názov>]
    
      Pripojí <zariadenie> do adresára na %s ak sú splnené požiadavky
      (viď pmount(1) pre podrobnosti). Ak je zadaný <názov>, prípojný
      bod bude %s/<názov>, v opačnom prípade to bude %s<zariadenie>.
      Ak prípojný bod neexistuje, bude vytvorený,

en: %s --lock <device> <pid>
      Prevent further pmounts of <device> until it is unlocked again. <pid>
      specifies the process id the lock holds for. This allows to lock a device
      by several independent processes and avoids indefinite locks of crashed
      processes (nonexistant pids are cleaned before attempting a mount).
sk: %s --lock <zariadenie> <pid>
      Zabráni ďalším pmount na <zariadenie>, dokým nie je znovu odomknuté. 
      <pid> špecifikuje ID zamykacieho procesu. To umožňuje zamknúť zariadenie
      niekoľkými nezávislými procesmi a zabraňuje neustálemu zamykaniu
      havarovanými procesmi (neexistujúce pid sú pred pripojením zmazané).

en: %s --unlock <device> <pid>
      Remove the lock on <device> for process <pid> again.
sk: %s --unlock <zariadenie> <pid>
      Znovu odstrániť zámok na <zariadenie> pre proces <pid>.

en: Options:
      -r          : force <device> to be mounted read-only
      -w          : force <device> to be mounted read-write
      -s, --sync  : mount <device> with the 'sync' option (default: 'async')
      --noatime   : mount <device> with the 'noatime' option (default: 'atime')
      -e, --exec  : mount <device> with the 'exec' option (default: 'noexec')
      -t <fs>     : mount as file system type <fs> (default: autodetected)
      -c <charset>: use given I/O character set (default: 'utf8' if called
                    in an UTF-8 locale, otherwise mount default)
      -u <umask>  : use specified umask instead of the default (only for
                    file sytems which actually support umask setting)
     --passphrase <file>
                    read passphrase from file instead of the terminal
                    (only for LUKS encrypted devices)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
sk: Možnosti:
      -r          : prinútiť <zariadenie>, aby bolo pripojené iba na čítanie
      -w          : prinútiť <zariadenie>, aby bolo pripojené na čítanie aj zápis
      -s, --sync  : pripojiť <zariadenie> s možnosťou 'sync' (predvolené: 'async')
      --noatime   : pripojiť <zariadenie> s možnosťou 'noatime' (predvolené: 'atime')
      -e, --exec  : pripojiť <zariadenie> s možnosťou 'exec' (predvolené: 'noexec')
      -t <fs>     : pripojiť ako súborový systém typu <fs> (predvolené: autodetected)
      -c <charset>: použiť danú I/O znakovú sadu (predvolené: v prostredí UTF-8 je to
                    'utf8', inak predvolené príkazu mount)
      -u <umask>  : použiť špecifický umask namiesto predvoleného (iba pre
                    súborové systémy, ktoré automaticky podporujú nastavenie umask)
     --passphrase <file>
                    prečítať passphrase zo súboru namiesto z terminála
                    (iba pre LUKS zakódované zariadenia)
      -d, --debug : umožniť debug výstup (veľmi obsiahle)
      -h, --help  : vypísať pomocnú správu a úspešne skončiť
      --version   : vypísať číslo verzie a úspešne skončiť

en: Error: label must not be empty
sk: Chyba: menovka nesmie byť prázdna

en: Error: label too long
sk: Chyba: príliš dlhá menovka

en: Error: '/' must not occur in label name
sk: Chyba: '/' sa nesmie vyskytnúť v názve menovky

en: Error: device name too long
sk: Chyba: príliš dlhý názov zariadenia

en: Error: could not drop all uid privileges
sk: Chyba: nemožno zapísať všetky uid oprávnenia

en: Error: could not execute mount
sk: Chyba: nemôžem spustiť mount

en: Internal error: mount_attempt: given file system name is NULL
sk: Vnútorná chyba: mount_attempt: zadaný názov súborového systému je NULL

en: Error: invalid file system name '%s'
sk: Chyba: nesprávny názov súborového systému '%s'

en: Error: invalid umask %s
sk: Chyba: neplatný umask %s

en: Error: invalid charset name '%s'
sk: Chyba: neplatný názov znakovej sady '%s'

en: Error: cannot lock for pid %u, this process does not exist
sk: Chyba: nemožno uzamknúť pre pid %u, tento proces neexistuje

en: Error: could not create pid lock file %s: %s
sk: Chyba: nemožno vytvoriť pid zamykací súbor %s: %s

en: Error: could not remove pid lock file %s: %s
sk: Chyba: nemožno odstrániť pid zamykací súbor %s: %s

en: Error: do_unlock: could not remove lock directory
sk: Chyba: do_unlock: nemožno odstrániť uzamknutie adresára

en: Error: this program needs to be installed suid root
sk: Chyba: tento program musíte inštalovať ako root

en: Internal error: getopt_long() returned unknown value
sk: Vnútorná chyba: getopt_long() vrátil neznámu hodnotu

en: Warning: device %s is already handled by /etc/fstab, supplied label is ignored
sk: Varovanie: zariadenie %s je už riadené z /etc/fstab, poskytnutá menovka bude ignorovaná

en: Error: could not determine real path of the device
sk: Chyba: nemožno určiť skutočnú cestu k zariadeniu

en: Error: invalid device %s (must be in /dev/)
sk: Chyba: neplatné zariadenie %s (musí byť v /dev/)

en: Error: could not decrypt device (wrong passphrase?)
sk: Chyba: nemôžem odkódovať zariadenie (nesprávne heslo?)

en: Error: mapped device already exists
sk: Chyba: mapované zariadenie už existuje

en: Error: could not lock the mount directory. Another pmount is probably running for this mount point.
sk: Chyba: nemôžem uzamknúť prípojný adresár. Pravdepodobne na tomto prípojnom bode beží iný pmount.

en: Error: could not delete mount point
sk: Chyba: nemožno zmazať prípojný bod

en: Internal error: mode %i not handled.
sk: Vnútorná chyba: mód %i nie je spravovaný.

en: pmount-hal - execute pmount with additional information from hal
    
    Usage: pmount-hal <device> [pmount options]
    
    This command mounts the device described by the given device or UDI using
    pmount. The file system type, the volume storage policy and the desired label
    will be read out from hal and passed to pmount.
sk: pmount-hal - spustiť pmount s doplnkovými informáciami z hal
    
    Použitie: pmount-hal <zariadenie> [pmount možnosti]
    
    Tento príkaz pripojí zariadenie popísané názvom zariadenia alebo UDI pomocou
    pmount. Typ súborového systému, spôsob ukladania a požadovaná menovka
    budú načítané z hal a predané pmountu.

en: Error: could not execute pmount
sk: Chyba: nemožno spustiť pmount

en: Error: could not connect to dbus: %s: %s
sk: Chyba: nemožno pripojiť k dbus: %s: %s

en: Error: given UDI is not a mountable volume
sk: Chyba: dané UDI nie je pripojiteľným zariadením

en: Error: could not get status of device
sk: Chyba: nemožno zistiť stav zariadenia

en: Error: could not get sysfs directory
sk: Chyba: nemožno získať sysfs adresár

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/
sk: Chyba: nemožno otvoriť <sysfs adresár>/block/

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/<device>/
sk: Chyba: nemožno otvoriť <sysfs adresár>/block/<zariadenie>/

en: Error: device %s does not exist
sk: Chyba: zariadenie %s neexistuje

en: Error: %s is not a block device
sk: Chyba: %s nie je blokové zariadenie

en: Error: could not open fstab-type file
sk: Chyba: nemožno otvoriť súbor fstab-type

en: Error: device %s is already mounted to %s
sk: Chyba: zariadenie %s je už pripojené na %s

en: Error: device %s is not mounted
sk: Chyba: zariadenie %s nie je pripojené

en: Error: device %s was not mounted by you
sk: Chyba: zariadenie %s ste nepripojili vy

en: Error: device %s is not removable
sk: Chyba: zariadenie %s nie je vymeniteľné

en: Error: device %s is locked
sk: Chyba: zariadenie %s je zamknuté

en: Error: mount point %s is already in /etc/fstab
sk: Chyba: prípojný bod %s už je v /etc/fstab

en: Error: directory %s already contains a mounted file system
sk: Chyba: adresár %s už obsahuje pripojený súborový systém

en: Error: directory %s does not contain a mounted file system
sk: Chyba: adresár %s neobsahuje pripojený súborový systém

en: Usage:
    
    %s [options] <device>
      Umount <device> from a directory below %s if policy requirements
      are met (see pumount(1) for details). The mount point directory is removed
      afterwards.
    
    Options:
      -l, --lazy  : umount lazily, see umount(8)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
sk: Použitie:
    
    %s [možnosti] <zariadenie>
      Odpojiť <zariadenie> z adresára pod %s, ak sú splnené systémové
      požiadavky (viď pumount(1) pre podrobnosti). Následne je odstránený adresár
      prípojného bodu.
    
    Možnosti:
      -l, --lazy  : pomaly odpojiť, viď umount(8)
      -d, --debug : umožniť debug výstup (veľmi obsiahle)
      -h, --help  : vypísať pomocnú správu a úspešne skončiť
      --version   : vypísať číslo verzie a úspešne skončiť

en: Internal error: could not determine mount point
sk: Vnútorná chyba: nemožno určiť prípojný bod

en: Error: mount point %s is not below %s
sk: Chyba: prípojný bod %s nie je pod %s

en: Error: could not execute umount
sk: Chyba: nemožno spustiť umount

en: Error: umount failed
sk: Chyba: umount zlyhalo

en: Error: out of memory
sk: Chyba: nedostatok pamäte

en: Error: could not create directory
sk: Chyba: nemožno vytvoriť adresár

en: Error: could not create stamp file in directory
sk: Chyba: nemožno vytvoriť súbor razítka v adresári

en: Error: %s is not a directory
sk: Chyba: %s nie je adrsár

en: Error: could not open directory
sk: Chyba: nemožno otvoriť adresár

en: Error: directory %s is not empty
sk: Chyba: adresár %s nie je prázdny

en: Error: '%s' is not a valid number
sk: Chyba: '%s' nie je platné číslo

en: Internal error: could not change to effective uid root
sk: Vnútorná chyba: nemožno úspešne zmeniť na uid roota

en: Internal error: could not change effective user uid to real user id
sk: Vnútorná chyba: nemožno zmeniť používané id používateľa na skutočné id

en: Internal error: could not change to effective gid root
sk: Vnútorná chyba: nemožno zmeniť na používané gid roota

en: Internal error: could not change effective group id to real group id
sk: Vnútorná chyba: nemožno zmeniť používané id skupiny na skutočné id
