pmount - en to hr translation catalogue (63 entries)

en: Usage:
    
    %s [options] <device> [<label>]
    
      Mount <device> to a directory below %s if policy requirements
      are met (see pmount(1) for details). If <label> is given, the mount point
      will be %s/<label>, otherwise it will be %s<device>.
      If the mount point does not exist, it will be created.
hr: Upotreba:
    
    %s [opcije] <uređaj> [<etiketa>]
    
      Montiraj <device> u direktorij ispod %s ako su policy zahtjevi
      zadovoljeni (vidi pmount(1) za detalje). Ako <label> je zadan, točka montiranja
      će biti %s/<label>, inače će biti %s<device>.
      Ako ne postoji točka montiranja, biti će kreirana.

en: %s --lock <device> <pid>
      Prevent further pmounts of <device> until it is unlocked again. <pid>
      specifies the process id the lock holds for. This allows to lock a device
      by several independent processes and avoids indefinite locks of crashed
      processes (nonexistant pids are cleaned before attempting a mount).
hr: %s --lock <device> <pid>
      Spriječi daljnje pmounts <device> sve dok nije ponovno otključan. <pid>
      specificira id procesa za koji drži brava. To dozvoljava da se zaključa uređaj
      sa strane nekoliko nezavisnih procesa i izbjegava neodređena zaključavanja srušenih
      procesa (nepostojeći pid-ovi su očišćeni prije pokušaja montiranja).

en: %s --unlock <device> <pid>
      Remove the lock on <device> for process <pid> again.
hr: %s --unlock <device> <pid>
      Odstrani bravu na <device> za ponovno procesiranje <pid>.

en: Options:
      -r          : force <device> to be mounted read-only
      -w          : force <device> to be mounted read-write
      -s, --sync  : mount <device> with the 'sync' option (default: 'async')
      --noatime   : mount <device> with the 'noatime' option (default: 'atime')
      -e, --exec  : mount <device> with the 'exec' option (default: 'noexec')
      -t <fs>     : mount as file system type <fs> (default: autodetected)
      -c <charset>: use given I/O character set (default: 'utf8' if called
                    in an UTF-8 locale, otherwise mount default)
      -u <umask>  : use specified umask instead of the default (only for
                    file sytems which actually support umask setting)
     --passphrase <file>
                    read passphrase from file instead of the terminal
                    (only for LUKS encrypted devices)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
hr: Opcije:
      -r : forsiraj montiranje <uređaja> bez mogućnosti pisanja (read only)
      -w : forsiraj montoranje <uređaja> sa mogućnošću pisanja (read-write)
      -s, --sync : montiraj <uređaj> sa 'sync' opcijom (uobičajeno: 'async')
      --noatime: montiraj <uređaj> s 'noatime' opcijeom (uobičajeno: 'atime')
      -e, --exec : montiraj <uređaj> s 'exec' opcijom (uobičajeno: 'noexec')
      -t <fs> : montiraj kao <fs> datotečni sustav (uobičajeno: automatski)
      -c <znakovlje> : koristi definirano I/O znakovlje (uobičajeno: 'utf8' za
                    za UTF-8 lokale, inaće montiraj uobičajeno)
      -u <umask> : koristi definirani umask umjesto uobičajenog (samo za
                    datotečne sustave koji podržavaju umask)
     --passphrase <datoteka>
                    pročitaj lozinku iz datoteke umjesto putem terminala
                    (samo za LUKS kriptirane uređaje)
      -d, --debug : omogući debug ispis (vrlo opširno)
      -h, --help : ispiši pomoć i izađi bez greške
      --version : ispiši verziju i izađi bez greške

en: Error: label must not be empty
hr: Greška: etiketa ne smije biti prazna

en: Error: label too long
hr: Greška: etiketa je preduga

en: Error: '/' must not occur in label name
hr: Greška: '/' ne smije se nalaziti u imenu etikete

en: Error: device name too long
hr: Greška: ime uređaja je predugo

en: Error: could not drop all uid privileges
hr: Greška: ne mogu otpustiti sve uid privilegije

en: Error: could not execute mount
hr: Greška: ne mogu izvršiti mount

en: Internal error: mount_attempt: given file system name is NULL
hr: Unutarnja greška: mount_attempt: dato ime datotečnog sustava je NULL

en: Error: invalid file system name '%s'
hr: Greška: nevažeće ime datotečnog sustava '%s'

en: Error: invalid umask %s
hr: Greška: neispravan umask %s

en: Error: invalid charset name '%s'
hr: Greška: nevažeće ime charseta '%s'

en: Error: cannot lock for pid %u, this process does not exist
hr: Greška: ne mogu zaključati za pid %u, taj proces ne postoji

en: Error: could not create pid lock file %s: %s
hr: Greška: ne mogu kreirati pid zaključanu datoteku %s: %s

en: Error: could not remove pid lock file %s: %s
hr: Greška: ne mogu maknuti pid zaključanu datoteku %s: %s

en: Error: do_unlock: could not remove lock directory
hr: Greška: do_unlock: ne mogu maknuti zaključani direktorij

en: Error: this program needs to be installed suid root
hr: Greška: ovaj program mora biti instaliran kao suid root

en: Internal error: getopt_long() returned unknown value
hr: Unutarnja greška: getopt_long() vratio nepoznatu vrijednost

en: Warning: device %s is already handled by /etc/fstab, supplied label is ignored
hr: Upozorenje: uređaj %s je već zbrinut sa strane /etc/fstab, dana etiketa je zanemarena

en: Error: could not determine real path of the device
hr: Greška: ne mogu ustanoviti pravi put uređaja

en: Error: invalid device %s (must be in /dev/)
hr: Greška: nevažeći uređaj %s (mora biti u /dev/)

en: Error: could not decrypt device (wrong passphrase?)
hr: Greska: ne mogu dekriptirati uredaj (pogresna lozinka?)

en: Error: mapped device already exists
hr: Greska: mapirani uredaj vec postoji

en: Error: could not lock the mount directory. Another pmount is probably running for this mount point.
hr: Greska: ne mogu zakljucati mapu za mountanje. Vjerovatno drugi pmount koristi ovu mapu za montiranje.

en: Error: could not delete mount point
hr: Greška: ne mogu izbrisati točku montiranja

en: Internal error: mode %i not handled.
hr: Unutarnja greška: mod %i nije obrađen.

en: pmount-hal - execute pmount with additional information from hal
    
    Usage: pmount-hal <device> [pmount options]
    
    This command mounts the device described by the given device or UDI using
    pmount. The file system type, the volume storage policy and the desired label
    will be read out from hal and passed to pmount.
hr: pmount-hal - izvrši pmount sa dodatnim informacijama od hal-a
    
    Uporaba: pmount-hal <uređaj> [pmount opcije]
    
    Ova naredba montira uređaj, opisan sa danim uređajem ili UDI-em, koristeći
    pmount. Datotečni sustav, pravila i željena oznaka biti će isčitana iz hal-a i
    proslijeđena pmount-u.

en: Error: could not execute pmount
hr: Greška: ne mogu izvršiti pmount

en: Error: could not connect to dbus: %s: %s
hr: Greska: ne mogu se povezati na dbus: %s: %s

en: Error: given UDI is not a mountable volume
hr: Greška: dani UDI nije montabilni volumen

en: Error: could not get status of device
hr: Greška: ne mogu dobiti stanje uređaja

en: Error: could not get sysfs directory
hr: Greška: ne mogu dobiti sysfs direktorij

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/
hr: Greška: ne mogu otvoriti <sysfs dir>/block/

en: Error: could not open <sysfs dir>/block/<device>/
hr: Greška: ne mogu otvoriti <sysfs dir>/block/<device>/

en: Error: device %s does not exist
hr: Greška: uređaj %s ne postoji

en: Error: %s is not a block device
hr: Greška: %s nije blok uređaj

en: Error: could not open fstab-type file
hr: Greška: ne mogu otvoriti fstab-type datoteku

en: Error: device %s is already mounted to %s
hr: Greška: uređaj %s je već montiran na %s

en: Error: device %s is not mounted
hr: Greška: uređaj %s nije montiran

en: Error: device %s was not mounted by you
hr: Greška: uređaj %s nije montiran za vas

en: Error: device %s is not removable
hr: Greška: uređaj %s nije odstranjiv

en: Error: device %s is locked
hr: Greška: uređaj %s je zaključan

en: Error: mount point %s is already in /etc/fstab
hr: Greska: tocka mountanja %s je vec u /etc/fstab

en: Error: directory %s already contains a mounted file system
hr: Greška: direktorij %s već sadrži montirani datotečni sustav

en: Error: directory %s does not contain a mounted file system
hr: Greška: direktorij %s ne sadrži montirani datotečni sustav

en: Usage:
    
    %s [options] <device>
      Umount <device> from a directory below %s if policy requirements
      are met (see pumount(1) for details). The mount point directory is removed
      afterwards.
    
    Options:
      -l, --lazy  : umount lazily, see umount(8)
      -d, --debug : enable debug output (very verbose)
      -h, --help  : print help message and exit successfuly
      --version   : print version number and exit successfully
hr: Uporaba:
    
    %s [opcije] <uređaj>
      Odmontiraj <uređaj> iz direktorija ispod %s ako su određena pravila
      zadovoljena (pogledajte pmount(1) za detalje). Točka montiranja je
      uklonjena nakon toga.
    
    Opcije:
      -l, --lazy : odmontiraj lijeno, pogledajte umount(8)
      -d, --debug : omogući detaljan ispis (vrlo detaljno)
      -h, --help : ispiši pomoć i izađi iz programa
      --version : ispiši verziju programa i izađi iz istog

en: Internal error: could not determine mount point
hr: Unutarnja greška: ne mogu ustanoviti točku montiranja

en: Error: mount point %s is not below %s
hr: Greška: točka montiranja %s nije ispod %s

en: Error: could not execute umount
hr: Greška: ne mogu izvršiti umount

en: Error: umount failed
hr: Greška: neuspjelo umount

en: Error: out of memory
hr: Greška: izvan memorije

en: Error: could not create directory
hr: Greška: Nisam mogla kreirati direktorij

en: Error: could not create stamp file in directory
hr: Greška: nisam mogla kreirati žig datoteku u direktoriju

en: Error: %s is not a directory
hr: Greška: %s nije direktorij

en: Error: could not open directory
hr: Greška: nisam mogla otvoriti direktorij

en: Error: directory %s is not empty
hr: Greška: direktorij %s nije prazan

en: Error: '%s' is not a valid number
hr: Greška: '%s' nije ispravan broj

en: Internal error: could not change to effective uid root
hr: Unutarnja greška: nisam mogla promjeniti u efektivni uid root

en: Internal error: could not change effective user uid to real user id
hr: Unutarnja greška: nisam mogla promjeniti efektivni korisnički uid u realni korisnićki id

en: Internal error: could not change to effective gid root
hr: Unutarnja greška: nisam mogla promjeniti u efektivni gid root

en: Internal error: could not change effective group id to real group id
hr: Unutarnja greška: nisam mogla promjeniti efektivnu grupu u realni id grupe
