poedit - en to an_ES translation catalogue (458 entries)

en: Hide this notification message
an_ES: Amagar iste mensache de notificación

en: Don’t Show Again
an_ES: No tornar a amostrar-lo

en: Don’t show again
an_ES: No tornar a amostrar-lo

en: (New: %i, obsolete: %i)
an_ES: (Nuevas: %i, obsoletas: %i)

en: Collecting source files…
an_ES: Replegando los fichers d'orichen…

en: Extracting translatable strings…
an_ES: Extrayendo las cadenas traducibles…

en: Failed to load file with extracted translations.
an_ES: No s'ha puesto cargar l'archivo con las traduccions extraïdas.

en: Merging differences…
an_ES: Mezclando las diferencais…

en: Updating translations
an_ES: Actualizando traduccions

en: Invalid file
an_ES: Fichero invaliu

en: Malformed header: “%s”
an_ES: Capitero malformau: “%s”

en: PO Translation Files
an_ES: Fichers de traducción PO

en: POT Translation Templates
an_ES: Plantiellas de traducción POT

en: XLIFF Translation Files
an_ES: Fichers de traducción XLIFF

en: All Translation Files
an_ES: Totz os fichers de traducción

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
an_ES: Lo fichero “%s” ye de nomás lectura y no puet alzar-se.
    Por favor alza-lo baixo atro nombre.

en: Couldn’t save file %s.
an_ES: No s'ha puesto alzar lo fichero %s.

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
an_ES[0]: %i linia d'o fichero “%s” no s'ha cargau correctament.
an_ES[1]: %i linias d'o fichero “%s” no s'han cargau cargoron correctament.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
an_ES: La linia %d d'o fichero “%s” ye corrupta (los datos %s not son valius).

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
an_ES: No s'ha puesto cargar l'archivo. Puet estar que s'haigan perdiu u corrumpiu alguns datos per esta accion.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
an_ES: S'ha produciu un problema en dar formato correctament a lo fichero (pero ye estau bien alzau).

en: Error saving file
an_ES: S'ha produciu un error al guardar l'archivo

en: “%s” is not a valid POT file.
an_ES: “%s” no ye un fichero POT valiu.

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
an_ES: Marca crebada en a cadena de traducción.

en: (Use default language)
an_ES: (Fer servir a luenga por defecto)

en: Language selection
an_ES: Selección de luenga

en: Select your preferred language
an_ES: Seleccionar a luenga preferida

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
an_ES: Cal reenchegar o Poedit ta que os cambeos tiengan efecto.

en: File
an_ES: Fichero

en: Project:
an_ES: Prochecto:

en: Language:
an_ES: Luenga:

en: Downloading latest translations…
an_ES: Se ye baixando as zagueras traduccions…

en: Syncing
an_ES: Sincronizando

en: Syncing error
an_ES: Error de sincronización

en: Not authorized, please sign in again.
an_ES: No ye autorizau, encieta la sesión de nuevas.

en: Downloading translations is disabled in this project.
an_ES: A descarga de traduccions ye desactivada en iste prochecto.

en: Sign In
an_ES: Encetar a sesión

en: Sign in
an_ES: Encetar a sesión

en: Sign Out
an_ES: Zarrar a sesión

en: Sign out
an_ES: Zarrar a sesión

en: Learn more about Crowdin
an_ES: Aprender mas arredol d'o Crowdin

en: Waiting for authentication…
an_ES: Se ye asperando l'autenticación…

en: Updating user information…
an_ES: Se ye esviellando a información de l'usuario…

en: Sign in to Crowdin
an_ES: Encetar a sesión en o Crowdin.

en: Syncing with Crowdin failed.
an_ES: A sincronización con o Crowdin ha fallau.

en: Crowdin error
an_ES: S'ha produciu una error d'o Crowdin

en: Uploading translations…
an_ES: Se ye puyando as traduccions…

en: &Copy
an_ES: &Copiar

en: Learn more
an_ES: Aprender-ne más

en: &Help
an_ES: &Aduya

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
an_ES: Os fichers MO no se pueden editar dreitament en o Poedit.

en: Error opening file
an_ES: S'ha produciu una error ubrindo lo fichero

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
an_ES: En cuenta ubre y edita o fichero PO correspondient. En que l'alces o fichero MO s'esviellará tamién.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
an_ES: No borrar los fichers temporals (pa depurar)

en: handle a poedit:// URI
an_ES: maniar un poedit:// URI

en: go to item at given line number
an_ES: Ir ta l'elemento en o numero de  linia dau

en: Failed to communicate with Poedit process.
an_ES: Ha fallau en comunicar-se con o proceso d'o Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
an_ES: S'ha produciu una error no maniada: %s

en: Poedit is an easy to use translation editor.
an_ES: Poedit ye un editor de traduccions d'uso facil.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
an_ES: Tu puetz borrar mas d'un fichero en a finestr ad'o Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
an_ES: Lo fichero “%s” no ye un fichero de traducción.

en: File “%s” doesn’t exist.
an_ES: Lo fichero “%s” no existe.

en: &Go
an_ES: &Ir

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
an_ES: S'ha desactivau a revisión ortografica porque falta o diccionario pa %s.

en: Install
an_ES: Instalar

en: Reload file
an_ES: Torna a cargar l'archivo

en: Ignore
an_ES: Ignora

en: Reload File
an_ES: Torna a cargar l'archivo

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
an_ES: L'archivo ha estau modificau. Quiers guardar es cámbios fetos?

en: Save changes
an_ES: Alzar os cambios

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
an_ES: Los cambios tuyos se perderán si no los alzas.

en: Save
an_ES: Alzar

en: Do&n’t save
an_ES: &No alzar

en: Don’t Save
an_ES: No alzar

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
an_ES: Es cámbios fetos per atras aplicacions se perderan si guardas el fichiero.

en: Cancel
an_ES: Cancelar

en: Save Anyway
an_ES: Guarda igualment

en: Save anyway
an_ES: Guarda igualment

en: Save as…
an_ES: Alzar como…

en: Compile to…
an_ES: Compilar ta…

en: Compiled Translation Files
an_ES: Fichers de traducción compilaus

en: Export as…
an_ES: Exportar como…

en: HTML Files
an_ES: Fichers HTML

en: Source code not available.
an_ES: O codigo fuent no ye disponible.

en: Updating failed
an_ES: L'actualización ha fallau

en: Permission denied.
an_ES: Permiso denegau.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
an_ES: Si previament denegués l'acceso a los tuyos fichers, puetz permitir-lo en as preferencias d'o sistema > Seguridat y Privacidat > Privacidat > Fichers y carpetas.

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
an_ES[0]: %d problema trobau en a traducción.
an_ES[1]: %d problemas trobaus en a traducción.

en: Validation results
an_ES: Resultaus d'a validación

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
an_ES: As dentradas con errors s'han marcau en royo en a lista. S'amostrarán os detalles d'a error quan selecciones a dentrada.

en: The file was saved safely.
an_ES: O fichero s'ha alzau de traza segura.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
an_ES: O fichero s'ha alzau de traza segura y s'ha compilau t'o formato MO pero prebablement no marche correctament.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
an_ES: O fichero s'ha alzau pero no puet compilar-se t'o formato MO ni usar-se.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
an_ES: O fichero s'ha compilau t'o formato MO pero prebablement no funcionará correctament.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
an_ES: O fichero no se puet compilar t'o formato MO pa emplegar-se.

en: No problems with the translation found.
an_ES: No se troba problemas en ista traducción.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
an_ES[0]: A traducción ye presta pa usar-se, pero %d dentrada ye encara sin traducir.
an_ES[1]: A traducción ye presta pa usar-se, pero %d dentradas son encara sin traducir.

en: The translation is ready for use.
an_ES: A traducción ye presta pa usar-se.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
an_ES: O Poedit ha apanyau automaticament conteniu invalido en o fichero “%s”.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
an_ES: O fichero conteneba elementos duplicaus, ixo not ye permitiu en os fichers PO y empacharía que se fese servir o fichero. O Poedit ha apanyau o problema pero s'ha a revisar as traduccions de qualsiquier elemento marcau como que le fa falta treballo y correchir-lo si ye menister.

en: Language of the translation isn’t set.
an_ES: No s'ha establiu lo idioma d'a traducción.

en: Set Language
an_ES: Establir l'idioma

en: Set language
an_ES: Establir l'idioma

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
an_ES: As sucherencias no son disponibles si l'idioma de traducción no ye correctament establiu. Atras caracteristicas, tals como as formas plurals, tamién pueden veyer-sen afectadas.

en: Language of the translation is the same as source language.
an_ES: L'idioma d'a traducción ye o mesmo que l'idioma d'orichen.

en: Fix Language
an_ES: Apanyar l'idioma

en: Fix language
an_ES: Apanyar l'idioma

en: Required header Plural-Forms is missing.
an_ES: Falta o capitero de formas plurals requiesto.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
an_ES: Bi ha una error sintactica en as formas plurals d'o capitero ("%s").

en: Fix the Header
an_ES: Apanyar o capitero

en: Fix the header
an_ES: Adequar o capitero

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
an_ES: Revisar

en: Translated: %d of %d (%d %%)
an_ES: Traduciu: %d de %d (%d %%)

en: Remaining: %d
an_ES: En queda: %d

en: %d entry | %d entries
an_ES[0]: %d dentrada
an_ES[1]: %d dentradas

en:  (unsaved)
an_ES:  (sin alzar)

en:  (modified)
an_ES:  (modificau)

en: Failed to update translation memory: %s
an_ES: S'ha produciu una error en esviellar as traduccions memorizadas: %s

en: Purge deleted translations
an_ES: Purgar as traduccions borradas

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
an_ES: Deseyas eliminar todas as traduccions que ya no se fan servir?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
an_ES: Si continas con o purgau, todas as traduccions marcadas como borradas serán eliminadas permanentment. Habrás a traducir-las unatra vegada si son adhibidas unatra vegada en o esvenidero.

en: Keep
an_ES: Mantener-las

en: Purge
an_ES: Purgar-las

en: Copy from source text
an_ES: Copiar dende o texto fuent

en: Copy from Source Text
an_ES: Copiar dende o texto fuent

en: Clear translation
an_ES: Limpiar a traducción

en: Clear Translation
an_ES: Limpiar a traducción

en: Edit comment
an_ES: Editar o comentario

en: Edit Comment
an_ES: Editar o comentario

en: &Bookmarks
an_ES: &Marcapachinas

en: Set bookmark %i
an_ES: Establir o marcapachinas %i

en: Go to bookmark %i
an_ES: Ir t'o marcapachinas%i

en: Set Bookmark %i
an_ES: Establir o marcapachinas %i

en: Go to Bookmark %i
an_ES: Ir t'o marcapachinas%i

en: Hide Sidebar
an_ES: Amagar a barra lateral

en: Show Sidebar
an_ES: Amostrar a barra lateral

en: Hide Status Bar
an_ES: Amagar a barra d'estau

en: Show Status Bar
an_ES: Amostrar a barra d'estau

en: Source text
an_ES: Texto fuent

en: Translation
an_ES: Traducción

en: Pre-translated
an_ES: Pretraduciu

en: Needs Work
an_ES: Le fa falta treballo

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
an_ES: Le fa falta treballo

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
an_ES: Os fichers POT no son que plantiellas y no contienen garra traducción en sí mesmas.
    Pa fer una traducción, creya un nuevo fichero PO basau en a plantiella.

en: Create new translation
an_ES: Creyar una nueva traducción

en: Everything
an_ES: Tot

en: Form %i
an_ES: Forma %i

en: One
an_ES: Un

en: Two
an_ES: Dos

en: Other
an_ES: Unatro

en: %s Format
an_ES: Formato %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
an_ES: Formato %s

en: Translation — %s
an_ES: Traducción — %s

en: Source text — %s
an_ES: Texto d'orichen — %s

en: unknown language
an_ES: idioma desconoixiu

en: Failed command: %s
an_ES: S'ha produciu una error en executar o comando: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
an_ES: S'ha produciu una error en unir catalogos gettext.

en: Open in Editor
an_ES: Ubrir-lo en l'editor

en: Open in editor
an_ES: Ubrir-lo en l'editor

en: Find
an_ES: Mirar

en: Replace
an_ES: Substituir

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
an_ES: Opcions

en: Ignore case
an_ES: Ignorar as mayusclas y as minusclas

en: Wrap around
an_ES: Embolicau arredol

en: Whole words only
an_ES: Nomás as parolas completas

en: Find in source texts
an_ES: Mirar en o texto d'orichen

en: Find in translations
an_ES: Mirar en as traduccions

en: Find in comments
an_ES: Mirar en os comentarios

en: Close
an_ES: Zarrar

en: < &Previous
an_ES: < &Anterior

en: &Next >
an_ES: &Siguient >

en: String to find
an_ES: Cadena que mirar

en: Replacement string
an_ES: Cadena de substitución

en: Cannot execute program: %s
an_ES: No se puet executar o programa: %s

en: Translation Language
an_ES: Idioma d'a traducción

en: Language of the translation:
an_ES: Idioma d'a traducción:

en: Poedit - Catalogs manager
an_ES: Poedit - Chestor de catalogos

en: Create new translations project
an_ES: Creyar un nuevo prochecto de traducción

en: Delete the project
an_ES: Borrar o prochecto

en: Edit the project
an_ES: Editar o prochecto

en: Update all
an_ES: Esviellar-lo tot

en: Update all catalogs in the project
an_ES: Esviellar totz os catalogos d'o prochecto

en: Untrans
an_ES: Sin traducir

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
an_ES: Le fa falta treballo

en: Last modified
an_ES: Zaguera modificación

en: Select directory
an_ES: Seleccionar a carpeta

en: Directories:
an_ES: Carpetas:

en: <unnamed>
an_ES: <sin nombre>

en: Confirmation
an_ES: Confirmación

en: Catalogs Manager
an_ES: Chestor de catalogos

en: Check for Updates…
an_ES: Comprebar si bi ha actualizacions…

en: &Edit
an_ES: &Edición

en: Undo
an_ES: Desfer

en: Redo
an_ES: Refer

en: Paste and Match Style
an_ES: Apegar con o mesmo estilo

en: Delete
an_ES: Borrar

en: Spelling and Grammar
an_ES: Ortografía y gramatica

en: Show Spelling and Grammar
an_ES: Amostrar a ortografía y a gramatica

en: Check Document Now
an_ES: Comprebar o documento agora

en: Check Spelling While Typing
an_ES: Comprebar a ortografía en escribir

en: Check Grammar With Spelling
an_ES: Comprebar a gramatica con a ortografía

en: Correct Spelling Automatically
an_ES: Correchir automaticament a ortografía

en: Substitutions
an_ES: Substitucions

en: Show Substitutions
an_ES: Amostrar as substitucions

en: Smart Copy/Paste
an_ES: Copiau y apegau intelichent

en: Smart Quotes
an_ES: Cometas intelichents

en: Smart Dashes
an_ES: Guions intelichents

en: Smart Links
an_ES: Vinclos intelichents

en: Text Replacement
an_ES: Substitución de texto

en: Transformations
an_ES: Transformacions

en: Make Upper Case
an_ES: Convertir en mayusclas

en: Make Lower Case
an_ES: Convertir en minusclas

en: Capitalize
an_ES: Meter en mayusclas

en: Speech
an_ES: Voz

en: Start Speaking
an_ES: Rancar a voz

en: Stop Speaking
an_ES: Aturar a voz

en: &View
an_ES: &Veyer

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
an_ES: Amostrar a barra de ferramientas

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
an_ES: Personalizar a barra de ferramientas

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
an_ES: Dentrar ta pantalla completa

en: Window
an_ES: Finestra

en: Minimize
an_ES: Minimizar

en: Zoom
an_ES: Enamplar

en: Welcome to Poedit
an_ES: مرحبا بك في Poedit

en: Bring All to Front
an_ES: Trayer-ne tot t'o frent

en: Information about the translator
an_ES: Información arredol d'o traductor

en: Name:
an_ES: Nombre:

en: Your Name
an_ES: O tuyo nombre

en: Email:
an_ES: Correu electronico:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
an_ES: O tuyo nombre y l'adreza  de correu electronico no s'emplegan que ta establir o capitero de zaguer traductor d'os fichers GNU gettext.

en: Editing
an_ES: Editando

en: Automatically compile MO file when saving
an_ES: Compilar o fichero MO automaticament en alzar

en: Check spelling
an_ES: Comprebar a ortografía

en: Always change focus to text input field
an_ES: Pasar siempre o foco t'o quadro de traducción

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
an_ES: No deixar que a lista de textos retienga l'enfoque. Si ista opción ye activada puet fer-se servir de conchunta con CTRL + teclas d'adreza
    ta mover-se por a lista de textos y prencipiar a tecliar immediatament sin pretar o tabulador ta cambiar o foco.

en: Appearance
an_ES: Aparencia

en: Use custom list font:
an_ES: Fer servir una fuent personalizada t'as listas:

en: Use custom text fields font:
an_ES: Fer servir una fuent personalizada pa os quadros de texto:

en: Change UI language
an_ES: Cambiar a luenga d'a interficie d'usuario

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
an_ES: (requier o Windows 8 u superior)

en: General
an_ES: Cheneral

en: Use translation memory
an_ES: Fer servir a memoria de traducción

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
an_ES: En esviellar-lo dende as fuents

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
an_ES: Coincidencia fusca adintro d'o fichero

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
an_ES: pretraducir dende a MT

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
an_ES: O Poedit puet mirar de replenar as nuevas dentradas nomás dende as traduccions anteriors d'o fichero u de toda la memoria de traducción. L'uso d'a MT no será guaire efectivo si ye quasi lasa, pero amillorará contra mas traduccions se bi anyada.

en: Stored translations:
an_ES: Traduccions almagazenadas:

en: Database size on disk:
an_ES: Grandaria d'a base de datos en disco:

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
an_ES: Reenchegar-ne

en: Select translation files to import
an_ES: Seleccionar os fichers de traducción pa importar-los

en: Translation Memory
an_ES: Traduccions memorizadas

en: Reset translation memory
an_ES: Reenchegar a memoria de traducción

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
an_ES: De seguras que quiers reenchegar as traduccions memorizadas?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
an_ES: En reenchegar a memoria de traducción se borrarán todas as traduccions almagazenadas. Ista operación no se puet desfer.

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
an_ES: Os extractors de codigo fuent se fan servir pa trobar os mensaches traducibles en os fichers de codigo fuent y extrayer-los pa permitir a suya traducción.

en: Custom Extractors:
an_ES: Extractors personalizaus:

en: Custom extractors:
an_ES: Extractors personalizaus:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
an_ES: Suporta totz os luengaches de programación reconoixius por as ferramientas d'o GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript y atros).

en: Delete extractor
an_ES: Borrar l'extractor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
an_ES: Yes seguro que quiers eliminar l'extractor “%s”?

en: Accounts
an_ES: Cuentas

en: Automatically check for updates
an_ES: Comprebar-ne as actualizacions automaticament

en: Include beta versions
an_ES: Incluir-ie as versions beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
an_ES: As versions beta contienen as funcionalidatz y milloras mas recients, pero pueden resultar menos estables.

en: Updates
an_ES: Actualizacions

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
an_ES: Istas valors afectan o formato interno d'os fichers PO. Achusta-los si tiens requisitos especificos; por eixemplo, a causa d'o control de versión.

en: Line endings:
an_ES: finals d'as linias

en: Unix (recommended)
an_ES: Unix (recomendau)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
an_ES: Achustar-lo en:

en: Preserve formatting of existing files
an_ES: Conservar o formato d'os fichers existents

en: Advanced
an_ES: Avanzau

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
an_ES[0]: S'ha pretraduciu %u cadena
an_ES[1]: S'ha pretraduciu %u cadenas

en: Pre-translating…
an_ES: Pretraducindo…

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
an_ES: Pretraducir

en: Only fill in exact matches
an_ES: No replenar que as coincidencias exactas

en: Don’t mark exact matches as needing work
an_ES: No marcar as coincidencias exactas como si les fese falta treballo

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
an_ES: Activa-lo nomás si confidas en a calidat d'a tuya MT. De traza predeterminada todas as coincidencias d'a MT se marcan como que les fa falta treballo y s'han a revisar antis de no usar-las

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
an_ES: A pretraducción mira automaticament coincidencias exactas u fuscas pa las cadenas no traducidas en a memoria de traducción y replena las suyas traduccions.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
an_ES[0]: S'ha pretraduciu %d dentrada.
an_ES[1]: S'ha pretraduciu %d dentradas.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
an_ES: S'ha marcau as traduccions como que les fa falta treballo porque pueden estar imprecisas. Has a revisar-las pa correchir-las.

en: No entries could be pre-translated.
an_ES: No s'ha puesto pretraducir garra dentrada.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
an_ES: A MT no contién cadenas similars a lo conteniu d'iste fichero. Nomás ye efectivo pa las traduccions semiautomaticas dimpués que  o Poedit aprenda prau de fichers que traduciés de traza manual.

en: Paths
an_ES: Carpetas

en: Excluded paths
an_ES: Rotas excluidas

en: Advanced extraction settings
an_ES: Opcions avanzadas d'extracción

en: Extract notes for translators from:
an_ES: Extrayer as notas pa os traductors dende:

en: All comments
an_ES: Totz os comentarios

en: Additional xgettext flags:
an_ES: Indicadors xgettext adicionals:

en: Additional keywords
an_ES: Parolas clau adicionals

en: Name of the project the translation is for
an_ES: Nombre d'o prochecto pa o que ye a traducción

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
an_ES: p. eix. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
an_ES: UTF-8 (recomendau)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
an_ES: En primeras alza o fichero. Ista sección no se puet editar dica que no se faga.

en: Comment:
an_ES: Comentario:

en: &Delete
an_ES: &Borrar

en: Edit project
an_ES: Editar o prochecto

en: Project name:
an_ES: Nombre d'o prochecto:

en: Browse
an_ES: Examinar

en: Add directory to the list
an_ES: Adhibir a carpeta t'a lista

en: OK
an_ES: Acceptar

en: &File
an_ES: &Fichero

en: Open Recent
an_ES: Ubrir recient

en: Catalogs &manager
an_ES: Chestor de &catalogos

en: Catalogs &Manager
an_ES: Chestor de &catalogos

en: &Close
an_ES: &Zarrar

en: &Save
an_ES: &Alzar

en: E&xit
an_ES: &Salir

en: Quit
an_ES: Salir

en: Copy from singular
an_ES: Copiar dende o singular

en: Copy From Singular
an_ES: Copiar dende o singular

en: Translation needs &work
an_ES: A la traducción le fa falta &treballo

en: Translation Needs &Work
an_ES: A la traducción le fa falta &treballo

en: Edit &comment
an_ES: Editar o &comentario

en: Edit &Comment
an_ES: Editar o &comentario

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
an_ES: Sucherencias

en: Find next
an_ES: Mirar o siguient

en: Find previous
an_ES: Mirar l'anterior

en: Find Next
an_ES: Mirar o siguient

en: Find Previous
an_ES: Mirar l'anterior

en: &Preferences
an_ES: &Preferencias

en: Sort by &file order
an_ES: Ordenar-los por l'orden d'o &fichero

en: Sort by &File Order
an_ES: Ordenar-los por l'orden d'o fichero

en: Sort by &source
an_ES: Ordenar-los por l'&orichen

en: Sort by &Source
an_ES: Ordenar-los por l'orichen

en: Sort by &translation
an_ES: Ordenar-los por a &traducción

en: Sort by &Translation
an_ES: Ordenar-los por a &traducción

en: &Group by context
an_ES: A&grupar por o contexto

en: &Group By Context
an_ES: A&grupar por o contexto

en: Entries with errors first
an_ES: Dentradas con errors primero

en: Entries with Errors First
an_ES: Dentradas con errors primero

en: &Untranslated entries first
an_ES: &Dentradas sin traducir primero

en: &Untranslated Entries First
an_ES: &Dentradas sin traducir primero

en: Show sidebar
an_ES: Amostrar a barra lateral

en: Show status bar
an_ES: Amostrar a barra d'estau

en: Sync with Crowdin
an_ES: Sincronizar con o Crowdin

en: &Purge deleted translations
an_ES: &Purgar as traduccions borradas

en: &Purge Deleted Translations
an_ES: &Purgar as traduccions borradas

en: &Validate translations
an_ES: &Validar as traduccions

en: &Validate Translations
an_ES: &Validar as traduccions

en: &Done and next
an_ES: Feito y &siguient

en: &Done and Next
an_ES: Feito y &siguient

en: &Previous translation
an_ES: Traducción &anterior

en: &Previous Translation
an_ES: Traducción &anterior

en: &Next translation
an_ES: Traducción siguie&nt

en: &Next Translation
an_ES: Traducción siguie&nt

en: P&revious unfinished
an_ES: Ante&rior sin rematar

en: P&revious Unfinished
an_ES: Ante&rior sin rematar

en: Ne&xt unfinished
an_ES: Siguien&t sin rematar

en: Ne&xt Unfinished
an_ES: Siguien&t sin rematar

en: Previous plural form
an_ES: Anterior forma plural

en: Previous Plural Form
an_ES: Anterior forma plural

en: Next plural form
an_ES: Siguient forma plural

en: Next Plural Form
an_ES: Siguient forma plural

en: &Online help
an_ES: &Aduya en linia

en: &Online Help
an_ES: &Aduya en linia

en: &GNU gettext manual
an_ES: manual de &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
an_ES: Manual de &GNU gettext

en: &About Poedit
an_ES: &Sobre o Poedit

en: &About
an_ES: Arredol de

en: Extractor setup
an_ES: Configuración d'extractor

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
an_ES: Lista d'extensions deseparadas por punto y coma (p. eix. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
an_ES: Execución:

en: Command to extract translations:
an_ES: Comando ta extrayer as traduccions:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
an_ES: Iste comando se fa servir ta ubrir l'extractor.
    %u expande o nombre d'o fichero de salida, %K amuestra
    as parolas clau, %F enlista os fichers de dentrada y
    %C define o conchunto de caracters (vei abaixo).

en: An item in keywords list:
an_ES: Elemento d'a lista de parolas clau:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
an_ES: S'adhibirá a la linia de comandos una vegada por
    cada parola clau. %k contién a parola clau.

en: An item in input files list:
an_ES: Elemento d'a lista de fichers de dentrada:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
an_ES: S'adhibirá a la linia de comandos una vegada por cada
    fichero de dentrada. %f contién o nombre de fichero.

en: Source code charset:
an_ES: Chuego de caracters d'o codigo fuent:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
an_ES: S'adhibirá a la linia de comandos nomás si se proporciona
    o codigo d'o chuego de caracters fuent. %c contién a valura d'o chuego de caracters.

en: Translation Properties
an_ES: Propiedatz de traducción

en: Project name and version:
an_ES: Nombre d'o prochecto y versión:

en: Plural forms:
an_ES: Formas plurals:

en: Use default rules for this language
an_ES: Fer servir os regles predeterminaus pa iste idioma

en: Use custom expression
an_ES: Emplegar una expresión personalizada

en: Learn about plural forms
an_ES: Aprender arredol de formas plurals

en: Charset:
an_ES: Chuego de caracters:

en: Translation properties
an_ES: Propiedatz de traducción

en: Sources Paths
an_ES: Rotas de fuents

en: Sources paths
an_ES: Directorios fuent

en: Extract text from source files in the following directories:
an_ES: Extrayer o texto d'o fichero d'orichen en os directorios siguients:

en: Base path:
an_ES: Directorio radiz:

en: Sources Keywords
an_ES: Parolas clau de fuents

en: Sources keywords
an_ES: Parolas clau orichinals

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
an_ES: Fer servir istas parolas clau (nombres de funcions) pa reconoixer textos
    traducibles en fichers fuent, amás d'as parolas clau por defecto:

en: Also use default keywords for supported languages
an_ES: Fer servir tamién as parolas clau predeterminadas pa os idiomas suportaus

en: Learn about gettext keywords
an_ES: Aprender sobre as parolas clau d'o GNU gettext

en: Update summary
an_ES: Resumen de l'actualización

en: New strings
an_ES: Textos nuevos

en: Obsolete strings
an_ES: Linias obsoletas

en: (0 new, 0 obsolete)
an_ES: (0 nuevos, 0 obsoletos)

en: Open
an_ES: Ubrir

en: Validate
an_ES: Validar

en: Check for errors in the translation
an_ES: Mirar as errors en a traducción

en: Sidebar
an_ES: Barra lateral

en: Show or hide the sidebar
an_ES: Amostrar u amagar a barra lateral

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
an_ES: O texto viello d'orichen (antis que no cambiase mientras bella actualización) con que corresponde a traducción imprecisa d'agora.

en: Add comment
an_ES: Adhibir un comentario

en: Add Comment
an_ES: Adhibir un comentario

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
an_ES: No s'ha trobau coincidencias.

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
an_ES: No s'ha trobau coincidencias

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
an_ES: Ista cadena s'ha trobau en as traduccions memorizadas d'o Poedit.

en: Cannot create temporary directory.
an_ES: No puet creyar-se a carpeta temporal.

en: There are no translations. That’s unusual.
an_ES: No bi ha garra traducción. Ixo ye insolito.

en: (Learn more about GNU gettext)
an_ES: (Aprender mas sobre o GNU gettext)

en: Update from POT
an_ES: Esviellar-lo dende un fichero POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
an_ES: Prener as cadenas traducibles d'una plantilla POT existent.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
an_ES: Puetz tamién extrayer cadenas traduciblesdreitament dende o codigo fuent:

en: Extract from sources
an_ES: Esviellar-lo dende as fuents

en: Configure source code extraction in Properties.
an_ES: Configurar o codigo d'extracción de fuents en propiedatz.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
an_ES: Versión %s

en: Sync
an_ES: Sincronizar

en: Synchronize the translation with Crowdin
an_ES: Sincronizar a traducción con o Crowdin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
an_ES: Arredol de %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
an_ES: Preferencias d’o %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
an_ES: Servicios

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
an_ES: Amagar %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
an_ES: Amagar atros

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
an_ES: Amostrar-lo tot

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
an_ES: Salir de %s

en: Preferences...
an_ES: Preferencias...

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Recent
an_ES: Recient

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Frequent
an_ES: Freqüent

en: &Apply
an_ES: &Aplicar

en: Apply
an_ES: Aplicar

en: &Back
an_ES: &Dezaga

en: Back
an_ES: Dezaga

en: &Cancel
an_ES: &Cancelar

en: &Clear
an_ES: &Vuedar

en: Clear
an_ES: Vuedar

en: Copy
an_ES: Copiar

en: Cu&t
an_ES: &Retallar

en: Cut
an_ES: Retallar

en: Edit
an_ES: Editar

en: &Quit
an_ES: &Salir

en: Help
an_ES: Aduya

en: &New
an_ES: &Nuevo

en: New
an_ES: Nuevo

en: &OK
an_ES: &Acceptar

en: &Open...
an_ES: &Ubrir...

en: Open...
an_ES: Ubrir...

en: &Paste
an_ES: A&pegar

en: Paste
an_ES: Apegar

en: Preferences
an_ES: Preferencias

en: &Redo
an_ES: &Refer

en: Refresh
an_ES: Refrescar

en: &Save as
an_ES: &Alzar como

en: Save as
an_ES: Alzar como

en: Select &All
an_ES: Seleccion&ar-lo tot

en: Select All
an_ES: Seleccionar-lo tot

en: &Undo
an_ES: &Desfer

en: &Yes
an_ES: &Sí

en: Yes
an_ES: Sí

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
an_ES: Mayus+

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
an_ES: Intro

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
an_ES: Alto

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
an_ES: Abaixo

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
an_ES: mayus
