poedit - en to uz_UZ translation catalogue (432 entries)

en: Hide this notification message
uz_UZ: Ushbu ogohlantirish xabarini yashirish

en: Don’t Show Again
uz_UZ: Boshqa ko‘rsatilmasin

en: Don’t show again
uz_UZ: Boshqa ko‘rsatilmasin

en: (New: %i, obsolete: %i)
uz_UZ: (Yangi: %i, eskirgan: %i)

en: Collecting source files…
uz_UZ: Manba fayllari yig‘ilmoqda…

en: Extracting translatable strings…
uz_UZ: Tarjima qilinadigan satrlar ajratilmoqda...

en: Failed to load file with extracted translations.
uz_UZ: Ajratib olingan tarjimalar mavjud faylni yuklash amalga oshmadi.

en: Merging differences…
uz_UZ: Farqlarni birlashtirish...

en: Updating translations
uz_UZ: Tarjimalarni yangilash

en: Invalid file
uz_UZ: Noto‘g‘ri fayl

en: Malformed header: “%s”
uz_UZ: Noto'g'ri sarlavha: “%s”

en: PO Translation Files
uz_UZ: PO tarjima fayllari

en: POT Translation Templates
uz_UZ: POT tarjima namunalari

en: XLIFF Translation Files
uz_UZ: XLIFF Tarjima Fayllari

en: All Translation Files
uz_UZ: Barcha tarjima fayllari

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
uz_UZ: "%s" fayli faqat o'qish uchun va uni saqlab bo'lmaydi. 
    Faylni boshqa nomi bilan saqlang.

en: Couldn’t save file %s.
uz_UZ: %s faylni saqlab bo'lmadi.

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
uz_UZ[0]: "%2$s" faylining %1$i satri to'g'ri yuklanmadi.
uz_UZ[1]: "%2$s" faylining %1$i satrlari to'g'ri yuklanmadi.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
uz_UZ: "%2$s" faylining %1$d qatori buzilgan (%3$s ma'lumoti yaroqsiz).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
uz_UZ: Yaroqsiz PO fayl: msgstr birlik shakli msgid_plural bilan birga ishlatilgan

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
uz_UZ: Faylni formatlashda muammo yuz berdi (ammo u yaxshi saqlangandi).

en: Error saving file
uz_UZ: Faylni saqlashda xato

en: “%s” is not a valid POT file.
uz_UZ: “%s” bu POT fayli emas.

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
uz_UZ: Tarjima satrida buzilgan belgilar.

en: (Use default language)
uz_UZ: (Standart tildan foydalanish)

en: Language selection
uz_UZ: Tilni tanlash

en: Select your preferred language
uz_UZ: Siznig avfzal tilingizni tanlash

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
uz_UZ: O‘zgartirish amalga oshishi uchun Poedit’ni qayta ishga tushirishingiz kerak.

en: File
uz_UZ: Fayl

en: Project:
uz_UZ: Loyiha:

en: Language:
uz_UZ: Til:

en: Downloading latest translations…
uz_UZ: So‘nggi tarjimalar yuklab olinmoqda…

en: Syncing
uz_UZ: Sinxronizatsiya

en: Syncing error
uz_UZ: Sinxronizatsiyadagi xato

en: Add
uz_UZ: Qoʻshish

en: Not authorized, please sign in again.
uz_UZ: Tasdiqdan o‘tmagan, yana kiring.

en: Downloading translations is disabled in this project.
uz_UZ: Tarjimalarni yuklab olish ushbu loyihada o‘chirib qo‘yilgan.

en: Sign In
uz_UZ: Kirish

en: Sign in
uz_UZ: Kirish

en: Sign Out
uz_UZ: Chiqish

en: Sign out
uz_UZ: Chiqish

en: Learn more about Crowdin
uz_UZ: Crowdin haqida ko‘proq ma’lumot olish

en: Waiting for authentication…
uz_UZ: Tasdiqdan o‘tkazilmoqda…

en: Updating user information…
uz_UZ: Foydalanuvchi ma’lumoti yangilanmoqda…

en: Sign in to Crowdin
uz_UZ: Crowdin saytiga kiring

en: Syncing with Crowdin failed.
uz_UZ: Crowdin bilan sinxronlash amalga oshmadi.

en: Crowdin error
uz_UZ: Crowdin’da xatolik

en: Uploading translations…
uz_UZ: Tarjimalar yuklab qo‘yilmoqda…

en: &Copy
uz_UZ: &Nusxa olish

en: Learn more
uz_UZ: Batafsil ma’lumot

en: &Help
uz_UZ: &Yordam

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
uz_UZ: Poedit’da MO fayllarni to‘g‘ridan-to‘g‘ri tahrirlab bo‘lmaydi.

en: Error opening file
uz_UZ: Faylni ochishda xato yuz berdi

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
uz_UZ: O‘rniga mavjud PO faylini oching va tahrirlang. Uni saqlaganingizda, MO fayl ham yangilanadi.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
uz_UZ: vaqtinchalik fayllar o'chirilmasin (to'g'irlash uchun)

en: handle a poedit:// URI
uz_UZ: poedit:// URI bilan ishlash

en: go to item at given line number
uz_UZ: raqami berilgan satrdagi elementga o'tish

en: Failed to communicate with Poedit process.
uz_UZ: Poedit jarayoni bilan bog‘lab bo‘lmadi.

en: Unhandled exception occurred: %s
uz_UZ: Qayta ishlab bo‘lmaydigan istisno yuz berdi: %s

en: Select translation template
uz_UZ: Tarjima namunasini tanlash

en: Select translation file
uz_UZ: Tarjima faylini tanlash

en: Poedit is an easy to use translation editor.
uz_UZ: Poedit qulay va oson tarjimalar tahrirlagichidir.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
uz_UZ: Poedit oynasiga faqat bitta faylni qo'yish mumkin.

en: File “%s” is not a translation file.
uz_UZ: "%s" fayli tarjima fayli hisoblanmaydi.

en: File “%s” doesn’t exist.
uz_UZ: "%s" fayli mavjud emas.

en: &Go
uz_UZ: &O‘tish

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
uz_UZ: Imloni tekshirish o‘chirib qo‘yildi, chunki %s uchun lug‘at o‘rnatilmagan.

en: Install
uz_UZ: O‘rnatish

en: The file “%s” has been changed by another application.
uz_UZ: %s faylini boshqa ilova oʻzgartirgan.

en: Save changes
uz_UZ: O‘zgarishlarni saqlash

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
uz_UZ: O'zgartirishlaringizni saqlamasangiz, ular yo'qoladi.

en: Save
uz_UZ: Saqlash

en: Do&n’t save
uz_UZ: Saqlamaslik

en: Don’t Save
uz_UZ: Saqlamaslik

en: Cancel
uz_UZ: Bekor qilish

en: Save as…
uz_UZ: Quyidagiday saqlash…

en: Compile to…
uz_UZ: Quyidagiga kompilyatsiya qilish…

en: Compiled Translation Files
uz_UZ: Kompilyatsiya qilingan tarjima fayllari

en: Export as…
uz_UZ: Quyidagiday eksport…

en: HTML Files
uz_UZ: HTML fayllar

en: Source code not available.
uz_UZ: Manba kodi mavjud emas.

en: Updating failed
uz_UZ: Yuklash amalga oshmadi

en: Permission denied.
uz_UZ: Ruxsat berilmadi.

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
uz_UZ[0]: Tarjima bilan %d ta muammo topildi.
uz_UZ[1]: Tarjima bilan %d ta muammo topildi.

en: Validation results
uz_UZ: To‘g‘rilash natijalari

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
uz_UZ: Xato kiritilganlar ro‘yxatda qizil bilan belgilangan. Xatolik tafsilotlari kiritilganni tanlasangiz ko‘rinadi.

en: The file was saved safely.
uz_UZ: Fayl xavfsiz saqlandi.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
uz_UZ: Fayl xavfsiz saqlandi va MO formatga o‘zgartirildi, ammo u to‘g‘ri ishlamasligi mumkin.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
uz_UZ: Fayl xavfsiz saqlandi, ammo MO formatga o‘zgartirilmadi va undan foydalanib bo‘lmaydi.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
uz_UZ: Fayl MO formatga kompilyatsiya qilindi, ammo u to‘g‘ri ishlamasligi mumkin.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
uz_UZ: Faylni MO formatga kompilyatsiya qilib bo‘lmaydi va undan foydalanib ham bo‘lmaydi.

en: No problems with the translation found.
uz_UZ: Tarjima bilan bog‘liq hech qanday muammo topilmadi.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
uz_UZ[0]: Tarjima foydalanish uchun tayyor, ammo %d ta kiritilgan tarjima qilinmagan.
uz_UZ[1]: Tarjima foydalanish uchun tayyor, ammo %d ta kiritilgan tarjima qilinmagan.

en: The translation is ready for use.
uz_UZ: Tarjima foydalanish uchun tayyor.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
uz_UZ: Poedit avtomatik tarzda “%s” nomli fayl ichidagi xato tarkibni to‘g‘riladi.

en: Set Language
uz_UZ: Tilni o‘rnatish

en: Set language
uz_UZ: Tilni o‘rnatish

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
uz_UZ: Tarjima tili noto‘g‘ri bo‘lsa, tavsiyalar ko‘rsatilmaydi. Boshqa xususiyatlar, masalan, ko‘plik shahkli yaxshi bo‘lishi mumkin.

en: Language of the translation is the same as source language.
uz_UZ: Til nomi manba tildagi bilan bir xil.

en: Fix Language
uz_UZ: Tilni to‘g‘rilash

en: Fix language
uz_UZ: Tilni to‘g‘rilash

en: Required header Plural-Forms is missing.
uz_UZ: Ko‘plik shakllari yo‘q bosh qatori talab qilinmoqda.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
uz_UZ: Ko‘plik shakllari ("%s") bosh qatorida sintaktik xato.

en: Fix the Header
uz_UZ: Boshlang‘ich qatorni to‘g‘rilash

en: Fix the header
uz_UZ: Bosh qatorni to‘g‘rilash

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
uz_UZ: Ko‘rib chiqish

en: Translated: %d of %d (%d %%)
uz_UZ: Tarjima qilindi: %d / %d (%d %%)

en: Remaining: %d
uz_UZ: Qolmoqda: %d

en: %d error | %d errors
uz_UZ[0]: %d ta xato
uz_UZ[1]: %d ta xato

en: %d entry | %d entries
uz_UZ[0]: %d ta kiritilgan
uz_UZ[1]: %d ta kiritilgan

en:  (unsaved)
uz_UZ:  (saqlanmagan)

en:  (modified)
uz_UZ:  (o‘zgartirilgan)

en: Failed to update translation memory: %s
uz_UZ: Tarjima xotirasi yangilanmadi: %s

en: Purge deleted translations
uz_UZ: O‘chirilgan tarjimalarni tozalash

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
uz_UZ: Uzoq vaqt foydalanilmagan barcha tarjimalarni o‘chirishni xohlaysizmi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
uz_UZ: Agar tozalashda davom etsangiz, barcha o‘chirish uchun belgilangan tarjimalar butunlay o‘chiriladi. Agar ular keyinchalik kerak bo‘lib qolsa, yana tarjima qilishingiz kerak bo‘ladi.

en: Keep
uz_UZ: Saqlab qo‘yish

en: Purge
uz_UZ: Tozalash

en: Copy from source text
uz_UZ: Manba matnidan nusxa ko‘chirish

en: Copy from Source Text
uz_UZ: Manba matnidan nusxa ko‘chirish

en: Clear translation
uz_UZ: Tarjimani tozalash

en: Clear Translation
uz_UZ: Tarjimani tozalash

en: Edit comment
uz_UZ: Sharhni tahrirlash

en: Edit Comment
uz_UZ: Sharhni tahrirlash

en: &Bookmarks
uz_UZ: &Xatcho‘plar

en: Set bookmark %i
uz_UZ: %i xatcho‘pni o‘rnatish

en: Go to bookmark %i
uz_UZ: %i xatcho‘pga o‘tish

en: Set Bookmark %i
uz_UZ: %i xatcho‘pni o‘rnatish

en: Go to Bookmark %i
uz_UZ: %i xatcho‘pga o‘tish

en: Hide Sidebar
uz_UZ: Yon panelni yashirish

en: Show Sidebar
uz_UZ: Yon panelni ko‘rsatish

en: Hide Status Bar
uz_UZ: Holat qatorini yashirish

en: Show Status Bar
uz_UZ: Holat qatorini ko‘rsatish

en: Source text
uz_UZ: Manba matni

en: Singular
uz_UZ: Birlik

en: Plural
uz_UZ: Ko‘plik

en: Translation
uz_UZ: Tarjima

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
uz_UZ: POT fayllar aslida faqat shablonlar hisoblanadi va ularning tarkibida hech qanday tarjima bo‘lmaydi.
    Tarjima qilish uchun shablonga asoslangan yangi PO fayl yarating.

en: Create new translation
uz_UZ: Yangi tarjima yaratish

en: Everything
uz_UZ: Hammasi

en: Form %i
uz_UZ: %i shakli

en: Zero
uz_UZ: Nol

en: One
uz_UZ: Bir

en: Two
uz_UZ: Ikki

en: Other
uz_UZ: Boshqa

en: %s Format
uz_UZ: %s format

en: Translation — %s
uz_UZ: Tarjima — %s

en: Source text — %s
uz_UZ: Manba matn — %s

en: unknown language
uz_UZ: noma’lum til

en: Failed command: %s
uz_UZ: Xato buyruq: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
uz_UZ: Gettext kataloglarini birlashtirishda xatolik.

en: Open in Editor
uz_UZ: Tahrirlagichda ochish

en: Open in editor
uz_UZ: Tahrirlagichda ochish

en: Find
uz_UZ: Topish

en: Replace
uz_UZ: Almashtirish

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
uz_UZ: Tanlamalar

en: Ignore case
uz_UZ: Katta-kichiklikni rad qilish

en: Wrap around
uz_UZ: Uzun qidiruv

en: Whole words only
uz_UZ: Faqat to‘liq so‘zlar

en: Find in source texts
uz_UZ: Manba matnlaridan topish

en: Find in translations
uz_UZ: Tarjimalardan topish

en: Find in comments
uz_UZ: Sharhlardan qidirish

en: Close
uz_UZ: Yopish

en: < &Previous
uz_UZ: < &Oldingi

en: &Next >
uz_UZ: &Keyingi >

en: String to find
uz_UZ: Topish uchun qator

en: Replacement string
uz_UZ: Almashadigan qator

en: Cannot execute program: %s
uz_UZ: Dastur ishga tushirilmadi: %s

en: Translation Language
uz_UZ: Tarjima tili

en: Language of the translation:
uz_UZ: Tarjima tili:

en: Poedit - Catalogs manager
uz_UZ: Poedit - kataloglar boshqaruvchisi

en: Edit…
uz_UZ: Tahrirlash…

en: Create new translations project
uz_UZ: Yangi tarjimalar loyihasini yaratish

en: Delete the project
uz_UZ: Loyihani o‘chirish

en: Edit the project
uz_UZ: Loyihani tahrirlash

en: Update all
uz_UZ: Barchasini yangilash

en: Update all catalogs in the project
uz_UZ: Loyihadagi barcha kataloglarni yangilash

en: Total
uz_UZ: Jami

en: Untrans
uz_UZ: Tarjima qilinmagan

en: Last modified
uz_UZ: So‘nggi o‘zgartirish

en: Select directory
uz_UZ: Direktoriyani tanlash

en: Directories:
uz_UZ: Direktoriyalar:

en: <unnamed>
uz_UZ: <nomlanmagan>

en: Confirmation
uz_UZ: Tasdiqlash

en: Catalogs Manager
uz_UZ: Kataloglar menejeri

en: Check for Updates…
uz_UZ: Yangilanishlarni tekshirish…

en: &Edit
uz_UZ: &Tahrirlash

en: Undo
uz_UZ: Orqaga qaytarish

en: Redo
uz_UZ: Qayta bajarish

en: Paste and Match Style
uz_UZ: Nusxa olish va joylash uslubi

en: Delete
uz_UZ: O‘chirish

en: Spelling and Grammar
uz_UZ: Imlo va grammatika

en: Show Spelling and Grammar
uz_UZ: Imlo va grammatikani ko‘rsatish

en: Check Document Now
uz_UZ: Hujjatni hozir tekshirish

en: Check Spelling While Typing
uz_UZ: Yozayotganda imlo xatolari tekshirilsin

en: Check Grammar With Spelling
uz_UZ: Grammatik xatolar imlo xatolar bilan birga tekshirilsin

en: Correct Spelling Automatically
uz_UZ: Imlo xatolar avtomatik to‘g‘rilansin

en: Substitutions
uz_UZ: Almashishlar

en: Show Substitutions
uz_UZ: Almashishlarni ko‘rsatish

en: Smart Copy/Paste
uz_UZ: Qulay nusxa olish/Qo‘yish

en: Smart Quotes
uz_UZ: Qulay qo‘shtirnoqlar

en: Smart Dashes
uz_UZ: Qulay tirelar

en: Smart Links
uz_UZ: Qulay linklar

en: Text Replacement
uz_UZ: Matnni almashtirish

en: Transformations
uz_UZ: Transformatsiya

en: Make Upper Case
uz_UZ: Katta harf qilish

en: Make Lower Case
uz_UZ: Kichik harf qilish

en: Capitalize
uz_UZ: Katta harf qilish

en: Speech
uz_UZ: Nutq

en: Start Speaking
uz_UZ: Gapirishni boshlash

en: Stop Speaking
uz_UZ: Gapirishni to‘xtatish

en: &View
uz_UZ: &Ko‘rinishi

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
uz_UZ: Asboblar panelini ko‘rsatish

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
uz_UZ: Asboblar panelini moslash

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
uz_UZ: "Butun ekranda" usuliga o‘tish

en: Window
uz_UZ: Oyna

en: Minimize
uz_UZ: Yig‘ish

en: Zoom
uz_UZ: Kattalashtirish/Kichiklashtirish

en: Welcome to Poedit
uz_UZ: Poedit’ga xush kelibsiz

en: Bring All to Front
uz_UZ: Hammasini oldga o‘tkazish

en: Information about the translator
uz_UZ: Tarjimon haqida ma’lumot

en: Name:
uz_UZ: Nomi:

en: Your Name
uz_UZ: Ismingiz

en: Email:
uz_UZ: E-pochtangiz:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
uz_UZ: Ismingiz va e-pochtangiz manzilidan faqat GNU gettext fayllaridagi "Last-Translator" bosh qatorida foydalaniladi.

en: Editing
uz_UZ: Tahrirlanmoqda

en: Automatically compile MO file when saving
uz_UZ: Saylayotganda avtomatik tarzda MO fayl yaratilsin

en: Check spelling
uz_UZ: Imloni tekshirish

en: Always change focus to text input field
uz_UZ: Fokusni doimo matnni kiritish maydoniga o‘zgartirish

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
uz_UZ: Hech qachon qatorlar ro‘yxatiga fokusni olishiga yo‘l qo‘yilmasin. Agar u yoqib qo‘yilsa, klaviaturadan boshqarish uchun Ctrl-ko‘rsatkichlar’dan foydalanishingiz kerak, ammo siz, shuningdek, fokusni o‘zgartirish uchun Tab tugmasini bosmasdan ham matnni tez yozishingiz mumkin.

en: Appearance
uz_UZ: Ko‘rinishi

en: Use custom list font:
uz_UZ: Boshqa shrift ro‘yxatidan foydalanish:

en: Use custom text fields font:
uz_UZ: Matn maydonlari shriftini o‘zgartirish:

en: Change UI language
uz_UZ: Grafik interfeys tilini o‘zgartirish

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
uz_UZ: (Windows 8 yoki yangirog‘i talab qilinadi)

en: General
uz_UZ: Umumiy

en: Use translation memory
uz_UZ: Tarjima xotirasidan foydalanish

en: Stored translations:
uz_UZ: Saqlangan tarjimalar:

en: Database size on disk:
uz_UZ: Diskdagi ma’lumotlar bazasi hajmi:

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
uz_UZ: Tiklash

en: Select translation files to import
uz_UZ: Import qilish uchun tarjimalarni tanlang

en: Translation Memory
uz_UZ: Tarjima xotirasi

en: Export error
uz_UZ: Ekport qilinmadi

en: Reset translation memory
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklash

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklamoqchi ekanligingizga ishonchingiz komilmi?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklash barcha joylashgan tarjimalarni xotiradan butunlay o‘chiradi. Siz bu jarayonni iziga qaytara olmaysiz.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
uz_UZ: TX

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
uz_UZ: Manba kodi ajratgichlari manba kodi fayllaridagi tarjima qilinadigan qatorlarni topishda foydalaniladi va ularni tarjima qilish uchun ajratadi.

en: Delete extractor
uz_UZ: Ajratkichni o‘chirish

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
uz_UZ: “%s” ajratkichni o‘chirmoqchimisiz?

en: Extractors
uz_UZ: Ajratgichlar

en: Accounts
uz_UZ: Hisoblar

en: Automatically check for updates
uz_UZ: Yangilanishlar avtomatik tekshirilsin

en: Include beta versions
uz_UZ: Beta versiyalari ham

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
uz_UZ: Beta versiyalarda so‘nggi yangi xususiyatlar va yaxshilanishlar bo‘ladi, ammo biroz barqaror bo‘lmasligi mumkin.

en: Updates
uz_UZ: Yangilanishlar

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
uz_UZ: Ushbu sozlamalar PO fayllarni ichki formatlashga ta’sir qiladi. Agar versiyani boshgarishga o‘xshagan maxsus talablaringiz bo‘lsa, uni to‘g‘rilang.

en: Line endings:
uz_UZ: Qator tugashi:

en: Unix (recommended)
uz_UZ: Unix (tavsiya qilingan)

en: Windows
uz_UZ: Oynalar

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
uz_UZ: Ushbuda joylashtirish:

en: Preserve formatting of existing files
uz_UZ: Mavjud fayllarni formatlashni saqlash

en: Advanced
uz_UZ: Qo‘shimcha

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
uz_UZ: Avtomatik tarjima

en: Only fill in exact matches
uz_UZ: Faqat to‘liq mos kelganlar bilan to‘ldirilsin

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
uz_UZ: TXda ushbu fayl tarkibi bilan bir xil qatorlar mavjud emas. U  faqat Poedit siz tarjima qilgan fayllardan yetarlicha o‘rgangandan so‘ng avtomatik tarjima qilishida samaralidir.

en: Paths
uz_UZ: Yo‘llar

en: Excluded paths
uz_UZ: Qo‘shilmagan yo‘llar

en: Additional keywords
uz_UZ: Qo‘shimcha kalit so‘zlar

en: Name of the project the translation is for
uz_UZ: Tarjima loyihasi nomi

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
uz_UZ: masalan: nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
uz_UZ: UTF-8 (tavsiya qilinadi)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
uz_UZ: Avval faylni saqlang, Saqlamasangiz uchbu qismni tahrirlay olmaysiz.

en: Comment:
uz_UZ: Sharh:

en: &Delete
uz_UZ: &O‘chirish

en: Edit project
uz_UZ: Loyihani tahrirlash

en: Project name:
uz_UZ: Loyiha nomi:

en: Browse
uz_UZ: Ko‘rish

en: Add directory to the list
uz_UZ: Ro‘yxatga direktoriyani qo‘shish

en: &File
uz_UZ: &Fayl

en: &New…
uz_UZ: &Yangi

en: Open Recent
uz_UZ: So‘nggisini ochish

en: Catalogs &manager
uz_UZ: Kataloglar &menejeri

en: Catalogs &Manager
uz_UZ: Kataloglar &menejeri

en: &Close
uz_UZ: &Yopish

en: &Save
uz_UZ: &Saqlash

en: E&xit
uz_UZ: Chi&qish

en: Quit
uz_UZ: Chiqish

en: Copy from singular
uz_UZ: Birlik shaklidan nusxa ko‘chirish

en: Copy From Singular
uz_UZ: Birlik shaklidan nusxa ko‘chirish

en: Edit &comment
uz_UZ: &Sharhni tahrirlash

en: Edit &Comment
uz_UZ: &Sharhni tahrirlash

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
uz_UZ: Tavsiyalar

en: Find next
uz_UZ: Keyingisini topish

en: Find previous
uz_UZ: Oldingisini topish

en: Find Next
uz_UZ: Keyingisini topish

en: Find Previous
uz_UZ: Oldingisini topish

en: &Preferences
uz_UZ: &Parametrlar

en: Sort by &file order
uz_UZ: &Fayl tartibi bo‘yicha saralash

en: Sort by &File Order
uz_UZ: &Fayl tartibi bo‘yicha saralash

en: Sort by &source
uz_UZ: &Manba bo‘yicha saralash

en: Sort by &Source
uz_UZ: &Manba bo‘yicha saralash

en: Sort by &translation
uz_UZ: &Tarjima bo‘yicha saralash

en: Sort by &Translation
uz_UZ: &Tarjima bo‘yicha saralash

en: &Group by context
uz_UZ: Matn bo‘yicha &guruhlash

en: &Group By Context
uz_UZ: Matn bo‘yicha &guruhlash

en: Entries with errors first
uz_UZ: Xato kiritilganlar birinchi

en: Entries with Errors First
uz_UZ: Xato kiritilganlar birinchi

en: &Untranslated entries first
uz_UZ: Avval &tarjima qilinmaganlar

en: &Untranslated Entries First
uz_UZ: Avval &tarjima qilinmaganlar

en: Show sidebar
uz_UZ: Yon panelni ko‘rsatish

en: Show status bar
uz_UZ: Holat qatorini ko‘rsatish

en: Sync with Crowdin
uz_UZ: Crowdin bilan sinxronlash

en: &Purge deleted translations
uz_UZ: &O‘chirilgan tarjimalarni tozalash

en: &Purge Deleted Translations
uz_UZ: &O‘chirilgan tarjimalarni tozalash

en: &Validate translations
uz_UZ: Tarjimalarni to‘g‘rilash

en: &Validate Translations
uz_UZ: Tarjimalarni &to‘g‘rilash

en: &Done and next
uz_UZ: &Tayyor va keyingisi

en: &Done and Next
uz_UZ: &Tayyor va keyingisi

en: &Previous translation
uz_UZ: &Oldingi tarjima

en: &Previous Translation
uz_UZ: &Oldingi tarjima

en: &Next translation
uz_UZ: &Keyingi tarjima

en: &Next Translation
uz_UZ: &Keyingi tarjima

en: P&revious unfinished
uz_UZ: O&ldingi tugatilmagan

en: P&revious Unfinished
uz_UZ: O&ldingi tugatilmagan

en: Ne&xt unfinished
uz_UZ: Ke&yingi tugatilmagan

en: Ne&xt Unfinished
uz_UZ: Ke&yingi tugatilmagan

en: Previous plural form
uz_UZ: Oldingi ko‘plik shakli

en: Previous Plural Form
uz_UZ: Oldingi ko‘plik shakli

en: Next plural form
uz_UZ: Keyingi ko‘plik shakli

en: Next Plural Form
uz_UZ: Keyingi ko‘plik shakli

en: &Online help
uz_UZ: &Onlayn yordam

en: &Online Help
uz_UZ: &Onlayn yordam

en: &GNU gettext manual
uz_UZ: &GNU gettext yo‘riqnomasi

en: &GNU gettext Manual
uz_UZ: &GNU gettext yo‘riqnomasi

en: &About Poedit
uz_UZ: Poedit h&aqida

en: &About
uz_UZ: H&aqida

en: Extractor setup
uz_UZ: Ajratgichni o‘rnatish

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
uz_UZ: Nuqtali vergul bilan ajratilgan kengaytmalar ro‘yxati (masalan: *.cpp;*.h):

en: Invocation:
uz_UZ: Chaqirish:

en: Command to extract translations:
uz_UZ: Tarjimalarni ajratish buyrug‘i:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
uz_UZ: Ushbu buyruqdan ajratgichni ishga tushirish uchun foydalaniladi.
    %o chiquvchi fayl nomiga, %K kalit so‘zlar ro‘yxatiga
    %F kiruvchi fayllar ro‘yxatiga,
    %C kodlash bayrog‘iga (quyidagini ko‘ring) ajratiladi.

en: An item in keywords list:
uz_UZ: Kalit so‘zlar ro‘yxatidagi band:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
uz_UZ: Har bir kalit so'zi uchun bir marta buyruq
    satriga ilova qilinadi. %k kalit so'z.

en: An item in input files list:
uz_UZ: Kirish fayllari ro'yxatida element:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
uz_UZ: U har bir kiruvchi fayl uchun buyruq satriga qo‘shiladi. %f fayl nomini anglatadi.

en: Source code charset:
uz_UZ: Manba kodi kodlash usuli:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
uz_UZ: Agar manba kodlash usuli berilgan bo‘lsa, u buyruq satriga
    ilova qilinadi. %c kodlash usuli qiymatini anglatadi.

en: Project name and version:
uz_UZ: Loyiha nomi va versiyasi:

en: Use default rules for this language
uz_UZ: Ushbu til uchun standart qoidalardan foydalanish

en: Use custom expression
uz_UZ: Boshqa ifodadan foydalanish

en: Learn about plural forms
uz_UZ: Ko‘plik shakllari haqida o‘rganish

en: Charset:
uz_UZ: Kodlash usuli:

en: Translation properties
uz_UZ: Tarjima xossalari

en: Sources paths
uz_UZ: Manbalar yo‘llari

en: Extract text from source files in the following directories:
uz_UZ: Quyidagi direktoriyalardagi manba fayllaridan matnni ajratish:

en: Base path:
uz_UZ: Asosiy yo‘l:

en: Sources keywords
uz_UZ: Manbalar kalit so‘zlari

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
uz_UZ: Ushbu kalit so‘zlar (funksiya nomlari)dan manba fayllaridagi
    tarjima qilinadigan qatorlarni tanish uchun foydalaning:

en: Learn about gettext keywords
uz_UZ: gettext kalit so‘lari haqida o‘rganish

en: Update summary
uz_UZ: Yangilash hisoboti

en: New strings
uz_UZ: Yangi qatorlar

en: Obsolete strings
uz_UZ: Eski qatorlar

en: (0 new, 0 obsolete)
uz_UZ: (0 ta yangi, 0 ta eski)

en: Open
uz_UZ: Ochish

en: Validate
uz_UZ: To‘g‘rilash

en: Check for errors in the translation
uz_UZ: Tarjimadagi xatolarni tekshirish

en: Sidebar
uz_UZ: Yon panel

en: Show or hide the sidebar
uz_UZ: Yon panelni ko‘rsatish yoki yashirish

en: Add comment
uz_UZ: Sharh qo‘shish

en: Add Comment
uz_UZ: Sharh qo‘shish

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
uz_UZ: Topilmadi

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
uz_UZ: Topilmadi

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
uz_UZ: Ushbu qator Poedit’ning tarjima xotirasida topildi.

en: Cannot create temporary directory.
uz_UZ: Vaqtinchalik direktoriya yaratilmadi.

en: There are no translations. That’s unusual.
uz_UZ: Tarjimalar yo‘q. Bu noodatiy.

en: (Learn more about GNU gettext)
uz_UZ: (GNU gettext haqida ko‘proq o‘rganing)

en: Update from POT
uz_UZ: POT fayldan yangilash

en: Take translatable strings from an existing POT template.
uz_UZ: Mavjud POT namunasidan tarjima qilinadigan qatorlarni oling.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
uz_UZ: Shuningdek, siz tarjima qilinadigan qatorlarni to‘g‘ridan to‘g‘ri manba kodidan ajratishingiz mumkin:

en: Extract from sources
uz_UZ: Manbalardan ajratish

en: Configure source code extraction in Properties.
uz_UZ: Xossalardan manba kodini ajratishni moslang.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
uz_UZ: %s versiya

en: Sync
uz_UZ: Sinxronlash

en: Synchronize the translation with Crowdin
uz_UZ: Tarjimani Crowdin bilan sinxronlash

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
uz_UZ: %s haqida

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
uz_UZ: %s sozlamalar

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
uz_UZ: Xizmatlar

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
uz_UZ: %sni yashirish

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
uz_UZ: Boshqalarini yashirish

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
uz_UZ: Barchasini ko‘rsatish

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
uz_UZ: %sdan chiqish

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
uz_UZ: Parametrlar…

en: Preferences...
uz_UZ: Sozlamalar...

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Recent
uz_UZ: So‘nggi

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Frequent
uz_UZ: Muntazam

en: &Apply
uz_UZ: &Qo‘llash

en: Apply
uz_UZ: Qo‘llash

en: &Back
uz_UZ: &Orqaga

en: Back
uz_UZ: Orqaga

en: &Cancel
uz_UZ: &Bekor qilish

en: &Clear
uz_UZ: &Tozalash

en: Clear
uz_UZ: Tozalash

en: Copy
uz_UZ: Nusxa olish

en: Cu&t
uz_UZ: Kes&ish

en: Cut
uz_UZ: Kesib olish

en: Edit
uz_UZ: Tahrirlash

en: &Quit
uz_UZ: Chi&qish

en: Help
uz_UZ: Yordam

en: &New
uz_UZ: &Yangi

en: New
uz_UZ: Yangi

en: &No
uz_UZ: &Yo‘q

en: No
uz_UZ: Yo‘q

en: Open…
uz_UZ: Ochish…

en: &Open...
uz_UZ: &Ochish...

en: Open...
uz_UZ: Ochish...

en: &Paste
uz_UZ: &Qo‘yish

en: Paste
uz_UZ: Qo‘yish

en: Preferences
uz_UZ: Shaxsiy sozlamalar

en: &Redo
uz_UZ: &Qayta bajarish

en: Refresh
uz_UZ: Yangilash

en: &Save as
uz_UZ: &Boshqacha saqlash

en: Save as
uz_UZ: Boshqacha saqlash

en: Select &All
uz_UZ: B&archasini belgilash

en: Select All
uz_UZ: Barchasini belgilash

en: &Undo
uz_UZ: &Qaytarish

en: &Yes
uz_UZ: &Ha

en: Yes
uz_UZ: Ha

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
uz_UZ: Tepaga

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
uz_UZ: Pastga

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
uz_UZ: Chapga

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
uz_UZ: O‘ngga
