poedit - en to sk_SK translation catalogue (675 entries)

en: Hide this notification message
sk_SK: Skryť túto správu s upozornením

en: Don’t Show Again
sk_SK: Nabudúce nezobrazovať

en: Don’t show again
sk_SK: Nabudúce nezobrazovať

en: (New: %i, obsolete: %i)
sk_SK: (Nové: %i, zastaralé: %i)

en: Collecting source files…
sk_SK: Zhromažďovanie zdrojových súborov…

en: Extracting translatable strings…
sk_SK: Extrahovanie preložiteľných reťazcov…

en: Failed to load file with extracted translations.
sk_SK: Zlyhalo načítanie súboru pri rozbaľovaní prekladu.

en: Merging differences…
sk_SK: Zlučovanie rozdielov…

en: Updating translations
sk_SK: Aktualizácia prekladu

en: The file “%s” couldn’t be opened.
sk_SK: Súbor „%s” nemožno otvoriť.

en: Invalid file
sk_SK: Neplatný súbor

en: Malformed header: “%s”
sk_SK: Poškodená hlavička: „%s"

en: PO Translation Files
sk_SK: Súbory rekladu PO

en: POT Translation Templates
sk_SK: Šablóny prekladov POT

en: XLIFF Translation Files
sk_SK: Súbory prekladu XLIFF

en: JSON Translation Files
sk_SK: Prekladové súbory JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
sk_SK: Prekladové súbory Flutter

en: All Translation Files
sk_SK: Všetky prekladové súbory

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
sk_SK: Súbor je vo formáte, ktorý Poedit nerozpoznáva.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
sk_SK: Tento súbor JSON nie je prekladový súbor a nemožno ho upravovať v Poedite.

en: Reading file content failed with the following error: %s
sk_SK: Načítanie obsahu súboru zlyhalo s nasledujúcou chybou: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
sk_SK: Súbor “%s” je iba na čítanie a nemôže byť uložený.
    Prosím, uložte ho pod iným názvom.

en: Couldn’t save file %s.
sk_SK: Súbor %s nie je možné uložiť.

en: Screenshots:
sk_SK: Snímky obrazovky:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
sk_SK[0]: %i riadok súboru „%s" sa nenačítal správne.
sk_SK[1]: %i riadky súboru „%s" sa nenačítali správne.
sk_SK[2]: %i riadkov súboru „%s" sa nenačítalo správne.
sk_SK[3]: %i riadkov súboru „%s" sa nenačítalo správne.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
sk_SK: Riadok %d súboru „%s" je poškodený (%s nie sú platné údaje).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
sk_SK: Chybný PO súbor: tvar jednotného čísla msgstr je použitý aj v msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
sk_SK: Chybný PO súbor: tvar množného čísla msgstr použitý bez msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
sk_SK: Súbor sa nepodarilo načítať, pravdepodobne je poškodený.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
sk_SK: Nastala chyba pri načítavaní súboru. Niektoré údaje vo výsledku môžu chýbať alebo byť poškodené.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
sk_SK: Vyskytol sa problém pri formátovaní súboru (napriek tomu bol správne uložený).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
sk_SK: Súbor nie je možné uložiť v znakovej sade „%s” nastavenej vo vlastnostiach prekladu.
    
    Namiesto toho bol uložený v UTF-8 a nastavenia boli podľa toho upravené.

en: Error saving file
sk_SK: Chyba pri ukladaní súboru

en: “%s” is not a valid POT file.
sk_SK: Súbor „%s" nie je platný POT súbor.

en: Error while loading XLIFF file: %s
sk_SK: Chyba pri načítaní súboru XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
sk_SK: nepodporovaná verzia (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
sk_SK: Neplatné značky v reťazci prekladu.

en: (Use default language)
sk_SK: (Použiť pôvodný jazyk)

en: Language selection
sk_SK: Výber jazyka

en: Select your preferred language
sk_SK: Vyberte si vami preferovaný jazyk

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
sk_SK: Musíte reštartovať Poedit, aby sa zmeny prejavili.

en: Add Account
sk_SK: Pridať účet

en: Add account
sk_SK: Pridá účet

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
sk_SK: Získať viac informácií o službe %s

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
sk_SK: Prepojte Poedit s podporovanými cloudovými lokalizačnými platformami na bezproblémovú synchronizáciu prekladov, ktoré sú na nich spravované.

en: How does cloud sync work?
sk_SK: Ako funguje synchronizácia v cloude?

en: Account
sk_SK: Účet

en: (not signed in)
sk_SK: (neprihlásený)

en: File
sk_SK: Súbor

en: Open cloud translation
sk_SK: Otvoriť cloud prekladov

en: Manage accounts
sk_SK: Spravovať účty

en: Project:
sk_SK: Projekt:

en: Language:
sk_SK: Jazyk:

en: Sign in to Cloud Account
sk_SK: Prihlásiť sa do účtu cloudu

en: Sign in to cloud account
sk_SK: Prihlásenie do cloud účtu

en: No translation projects listed in your account.
sk_SK: Vo vašom účte nie sú uvedené žiadne prekladateľské projekty.

en: Downloading latest translations…
sk_SK: Sťahovanie najnovších prekladov…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
sk_SK: Prihlásiť sa do služby %s

en: Syncing
sk_SK: Synchronizácia

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
sk_SK: Obnova prekladov v %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
sk_SK: Nahrávanie prekladov prostredníctvom %s zlyhalo.

en: Syncing error
sk_SK: Chyba synchronizácie

en: Add
sk_SK: Pridať

en: Unknown Crowdin error.
sk_SK: Neznáma chyba Crowdinu.

en: Not authorized, please sign in again.
sk_SK: Vyskytla sa chyba pri autorizácii, skúste sa prihlásiť znova.

en: Downloading translations is disabled in this project.
sk_SK: V tomto projekte je sťahovanie prekladov vypnuté.

en: Sign In
sk_SK: Prihlásiť sa

en: Sign in
sk_SK: Prihlásiť sa

en: Sign Out
sk_SK: Odhlásiť sa

en: Sign out
sk_SK: Odhlásiť sa

en: Learn more about Crowdin
sk_SK: Dozvedieť sa viac o službe Crowdin

en: Crowdin is an online localization management platform and collaborative translation tool.
sk_SK: Crowdin je online platforma na správu lokalizácie a nástroj pre spoluprácu na preklade.

en: Waiting for authentication…
sk_SK: Čakanie na autentifikáciu…

en: Updating user information…
sk_SK: Aktualizujú sa informácie o používateľovi…

en: Sign in to Crowdin
sk_SK: Prihlásiť sa do služby Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
sk_SK: Synchronizácia so službou Crowdin zlyhala.

en: Crowdin error
sk_SK: Chyba služby Crowdin

en: Uploading translations…
sk_SK: Obnova prekladov…

en: &Copy
sk_SK: &Kopírovať

en: Learn more
sk_SK: Zistiť viac

en: &Help
sk_SK: &Nápoveda

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
sk_SK: MO súbory nemôžu byť upravované priamo v Poedite.

en: Error opening file
sk_SK: Chyba pri otváraní súboru

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
sk_SK: Otvorte a upravte, prosím, namiesto toho zodpovedajúci PO súbor. Po jeho uložení bude takisto aktualizovaný aj MO súbor.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
sk_SK: neodstraňovať dočasné súbory (pre ladenie)

en: handle a poedit:// URI
sk_SK: manipulátor poedit:// URI

en: go to item at given line number
sk_SK: prejsť na položku na danom čísle riadku

en: Failed to communicate with Poedit process.
sk_SK: Zlyhala komunikácia s procesom Poeditu.

en: Unhandled exception occurred: %s
sk_SK: Vyskytla sa neočakávaná výnimka: %s

en: Select translation template
sk_SK: Vyberte šablónu prekladu

en: Select translation file
sk_SK: Vybrte súbor prekladu

en: Poedit is an easy to use translation editor.
sk_SK: Poedit je jednoducho použiteľný editor prekladov.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
sk_SK: Nemôžete vložiť viac ako jeden súbor do okna Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
sk_SK: Súbor „%s" nie je súborom prekladu.

en: File “%s” doesn’t exist.
sk_SK: Súbor „%s" neexistuje.

en: &Go
sk_SK: P&rejsť

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
sk_SK: Kontrola pravopisu je vypnutá, pretože slovník pre jazyk %s nie je nainštalovaný.

en: Install
sk_SK: Inštalovať

en: The file “%s” has been changed by another application.
sk_SK: Súbor „%s” bol zmenený inou aplikáciou.

en: Reload file
sk_SK: Znovu načítať súbor

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
sk_SK: Chcete znovu načítať súbor z disku? Ak to urobíte, vaše neuložené úpravy v Poedite budú stratené.

en: Ignore
sk_SK: Ignorovať

en: Reload File
sk_SK: Znovu načítať súbor

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
sk_SK: Súbor bol upravený. Chcete zmeny uložiť?

en: Save changes
sk_SK: Uložiť zmeny

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
sk_SK: Vaše úpravy budú stratené ak ich neuložíte.

en: Save
sk_SK: Uložiť

en: Do&n’t save
sk_SK: &Neukladať

en: Don’t Save
sk_SK: Neukladať

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
sk_SK: Ak zmeny uložíte, zmeny vykonané inou aplikáciou budú stratené.

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Save Anyway
sk_SK: Napriek tomu uložiť

en: Save anyway
sk_SK: Napriek tomu uložiť

en: Save as…
sk_SK: Uložiť ako…

en: Compile to…
sk_SK: Kompilovať do…

en: Compiled Translation Files
sk_SK: Skompilované súbory prekladu

en: Export as…
sk_SK: Exportovať ako…

en: HTML Files
sk_SK: HTML súbory

en: In: %s
sk_SK: V %s

en: Source code not available.
sk_SK: Zdrojový kód je nedostupný.

en: Updating failed
sk_SK: Aktualizácia zlyhala

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
sk_SK: Preklady sa nepodarilo aktualizovať zo zdrojového kódu, pretože v umiestnení zadanom vo vlastnostiach súboru sa nenašiel žiadny kód.

en: Permission denied.
sk_SK: Prístup zamietnutý.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
sk_SK: Nemáte oprávnenie na čítanie súborov zdrojového kódu z umiestnenia určenom vo vlastnostiach súboru.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
sk_SK: Ak ste predtým zakázali prístup ku vašim súborom, môžete ho povoliť v Nastavenia systému > Zabezpečenie a súkromie > Súkromie > Súbory a priečinky.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
sk_SK: Ak ste predtým zakázali prístup ku vašim súborom, môžete ho povoliť v Nastavenia systému > Zabezpečenie a súkromie > Súkromie > Súbory a priečinky.

en: Translation entries in the file are probably incorrect.
sk_SK: Položky prekladu v súbore sú pravdepodobne nesprávne.

en: Updating the file failed. Click on 'Details >>' for details.
sk_SK: Aktualizácia súboru zlyhala. Pre viac informácií kliknite na „Podrobnosti >>".

en: Open translation template
sk_SK: Otvoriť šablónu prekladu

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
sk_SK[0]: Našiel sa %d problém s prekladom.
sk_SK[1]: Našli sa %d problémy s prekladom.
sk_SK[2]: Našlo sa %d problémov s prekladom.
sk_SK[3]: Našlo sa %d problémov s prekladom.

en: Validation results
sk_SK: Výsledky overovania

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
sk_SK: Záznamy s chybami boli v zozname vyznačené červenou farbou. Podrobnosti o chybe budú zobrazené, ak vyberiete nejaký záznam.

en: The file was saved safely.
sk_SK: Súbor bol bezpečne uložený.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
sk_SK: Súbor bol bezpečne uložený a skompilovaný do MO formátu, ale pravdepodobne nebude pracovať správne.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
sk_SK: Súbor bol bezpečne uložený, ale nemôže byť skompilovaný do formátu MO a následne použitý.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
sk_SK: Súbor vo formáte MO bol vytvorený, ale pravdepodobne nefunguje správne.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
sk_SK: Nemožno skompilovať súbor do formátu MO a použiť.

en: No problems with the translation found.
sk_SK: Nenašli sa žiadne problémy s prekladom.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
sk_SK[0]: Preklad je pripravený na používanie, ale %d záznam ešte nie je preložený.
sk_SK[1]: Preklad je pripravený na používanie, ale %d záznamy ešte nie sú preložené.
sk_SK[2]: Preklad je pripravený na používanie, ale %d záznamov ešte nie je preložených.
sk_SK[3]: Preklad je pripravený na používanie, ale %d záznamov ešte nie je preložených.

en: The translation is ready for use.
sk_SK: Preklad je pripravený na používanie.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
sk_SK: Poedit automaticky opraví neplatný obsah v súbore "%s".

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
sk_SK: Súbor obsahoval duplicitné položky, čo nie je v PO súboroch povolené a bránilo by to ich použitiu. Poedit tento problém opravil, ale mali by ste skontrolovať všetky preklady označené ako nepresné a prípadne ich opraviť.

en: Language of the translation isn’t set.
sk_SK: Jazyk prekladu nie je nastavený.

en: Set Language
sk_SK: Nastaviť jazyk

en: Set language
sk_SK: Nastaviť jazyk

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
sk_SK: Návrhy nie sú dostupné ak jazyk prekladu nie je nastavený správne. Ostatné funkcie, ako množné číslo, tým môžu byť ovplyvnené.

en: Language of the translation is the same as source language.
sk_SK: Jazyk prekladu sa zhoduje so zdrojovým jazykom.

en: Fix Language
sk_SK: Opraviť jazyk

en: Fix language
sk_SK: Opraviť jazyk

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
sk_SK: Tento súbor obsahuje položky s množným číslom, ale nemá nastavenú hlavičku množného čísla.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
sk_SK: Položky v tomto súbore majú rozdielne tvary množných čísiel, ako je nastavené v hlavičke súboru Tvary množného čísla

en: Required header Plural-Forms is missing.
sk_SK: V hlavičke chýba položka Tvary množného čísla.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
sk_SK: Chyba syntaxu v hlavičke Tvary množného čísla („%s").

en: Fix the Header
sk_SK: Opraviť hlavičku

en: Fix the header
sk_SK: Opraviť hlavičku

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
sk_SK: Tvar množného čísla použitého súborom je neobvyklý pre jazyk %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
sk_SK: Posúdiť

en: Would you like to use English for source text?
sk_SK: Chcete použiť anglický zdrojový text?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
sk_SK: V tomto súbore sa namiesto zdrojového textu používajú ID reťazce. Poedit môže za vás načítať anglické texty zo súboru „%s”.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
sk_SK: Načítať angličtinu

en: Translated: %d of %d (%d %%)
sk_SK: Preložené: %d z %d (%d %%)

en: Remaining: %d
sk_SK: Zostáva: %d

en: %d error | %d errors
sk_SK[0]: chyba %d
sk_SK[1]: %d chyby
sk_SK[2]: %d chýb
sk_SK[3]: %d chýb

en: %d entry | %d entries
sk_SK[0]: %d položka
sk_SK[1]: %d položky
sk_SK[2]: %d položiek
sk_SK[3]: %d položiek

en:  (unsaved)
sk_SK:  (neuložené)

en:  (modified)
sk_SK:  (zmenené)

en: Failed to update translation memory: %s
sk_SK: Zlyhala aktualizácia pamäte prekladov: %s

en: Purge deleted translations
sk_SK: Vyčistiť zmazané preklady

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
sk_SK: Chcete odstrániť všetky preklady, ktoré sa už dlho nepoužívajú?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
sk_SK: Ak budete pokračovať s čistením, všetky preklady označené ako zmazané budú natrvalo odstránené. V prípade, že budú v budúcnosti znovu pridané, budete ich musieť preložiť znovu.

en: Keep
sk_SK: Zachovať

en: Purge
sk_SK: Vyčistiť

en: Copy from source text
sk_SK: Skopírovať zo zdrojového textu

en: Copy from Source Text
sk_SK: Skopírovať zo zdrojového textu

en: Clear translation
sk_SK: Vyčistiť preklad

en: Clear Translation
sk_SK: Vyčistiť preklad

en: Edit comment
sk_SK: Upraviť komentár

en: Edit Comment
sk_SK: Upraviť komentár

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
sk_SK: Výskyty v kóde

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
sk_SK: Výskyty v kóde

en: &Bookmarks
sk_SK: &Záložky

en: Set bookmark %i
sk_SK: Nastaviť záložku: %i

en: Go to bookmark %i
sk_SK: Prejsť na záložku: %i

en: Set Bookmark %i
sk_SK: Nastaviť záložku %i

en: Go to Bookmark %i
sk_SK: Prejsť na záložku %i

en: Hide Sidebar
sk_SK: Skryť bočný panel

en: Show Sidebar
sk_SK: Zobraziť bočný panel

en: Hide Status Bar
sk_SK: Skryť stavový riadok

en: Show Status Bar
sk_SK: Zobraziť stavový riadok

en: String length in characters: translation | source
sk_SK: Dĺžka reťazca v znakoch: preklad | zdroj

en: String length in characters
sk_SK: Dĺžka reťazca v znakoch

en: Source text
sk_SK: Zdrojový text

en: Singular
sk_SK: Jednotné číslo

en: Plural
sk_SK: Množné číslo

en: Translation
sk_SK: Preklad

en: Pre-translated
sk_SK: Pred-preložené

en: Needs Work
sk_SK: Vyžaduje spracovanie

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
sk_SK: Vyžaduje spracovanie

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
sk_SK: Súbory POT sú iba šablóny a samé neobsahujú žiadne preklady.
    Ak chcete vytvoriť nový preklad, vytvorte nový PO súbor na základe šablóny.

en: Create new translation
sk_SK: Vytvoriť nový preklad

en: Make a new translation from this POT file.
sk_SK: Vytvoriť nový preklad z tohto POT súboru.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
sk_SK: ID zdrojového textu

en: Everything
sk_SK: Všetko

en: Form %i
sk_SK: Tvar %i

en: Form %i (unused)
sk_SK: Tvar %i (nepoužitý)

en: Zero
sk_SK: Nula

en: One
sk_SK: Jeden

en: Two
sk_SK: Dva

en: Other
sk_SK: Ostatné

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
sk_SK: Kontext reťazca: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
sk_SK: Identifikátor reťazca: %s

en: %s Format
sk_SK: %s formát

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
sk_SK: %s formát

en: Translation — %s
sk_SK: Preklad — %s

en: Source text — %s
sk_SK: Zdrojový text — %s

en: unknown language
sk_SK: neznámy jazyk

en: Failed command: %s
sk_SK: Zlyhal príkaz: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
sk_SK: Zlyhalo zlúčenie katalógov gettext.

en: Open in Editor
sk_SK: Otvoriť v editore

en: Open in editor
sk_SK: Otvoriť v editore

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
sk_SK: V súbore nie sú uvedené žiadne informácie o výskytoch tohto reťazca v zdrojovom kóde.

en: No usage information
sk_SK: Bez použiteľnej informácie

en: %d code occurrence | %d code occurrences
sk_SK[0]: %d výskyt kódu
sk_SK[1]: %d výskyty kódu
sk_SK[2]: %d výskytov kódu
sk_SK[3]: %d výskytov v kóde

en: Source code not found
sk_SK: Zdrojový kód nenájdený

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
sk_SK: Poedit nemôže zobraziť zdrojový kód tam, kde sa používa reťazec, pretože súbor nie je k dispozícii v referenčnom umiestnení alebo ide o symbolický odkaz, ktorý neukazuje na skutočný súbor.

en: File cannot be opened
sk_SK: Súbor nemohol byť otvorený

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
sk_SK: Poedit nedokázal otvoriť súbor „%s".

en: Find
sk_SK: Vyhľadať

en: Replace
sk_SK: Nahradiť

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
sk_SK: Voľby

en: Ignore case
sk_SK: Ignorovať veľkosť písmen

en: Wrap around
sk_SK: Prehľadávať dookola

en: Whole words only
sk_SK: Iba celé slová

en: Find in source texts
sk_SK: Hľadať v zdrojových textoch

en: Find in translations
sk_SK: Hľadať v prekladoch

en: Find in comments
sk_SK: Hľadať v komentároch

en: Close
sk_SK: Zatvoriť

en: Replace &All
sk_SK: Nahradiť &všetko

en: Replace &all
sk_SK: Nahradiť &všetko

en: &Replace
sk_SK: &Nahradiť

en: < &Previous
sk_SK: < &Predošlý

en: &Next >
sk_SK: &Nasledujúci >

en: String to find
sk_SK: Vyhľadávaný reťazec

en: Replacement string
sk_SK: Reťazec nahradenia

en: Cannot execute program: %s
sk_SK: Nepodarilo sa spustiť program: %s

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
sk_SK: Názov jazyka alebo kódu

en: Translation Language
sk_SK: Jazyk prekladu

en: Language of the translation:
sk_SK: Jazyk prekladu:

en: All strings
sk_SK: Všetky reťazce

en: Couldn’t download Localazy project details.
sk_SK: Nepodarilo sa stiahnuť detaily projektu Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
sk_SK: Pri obnove prekladov do služby Localazy došlo k chybe.

en: Projects
sk_SK: Projekty

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
sk_SK: Localazy je vysoko automatizovaná lokalizačná platforma, ktorá umožňuje každému jednoducho prekladať svoje produkty a obsah do viacerých jazykov.

en: Add Project
sk_SK: Pridať projekt

en: Add project
sk_SK: Pridáva projekt

en: Poedit - Catalogs manager
sk_SK: Poedit – Správca katalógov

en: Edit…
sk_SK: Upraviť…

en: Create new translations project
sk_SK: Vytvoriť nový projekt prekladu

en: Delete the project
sk_SK: Odstrániť projekt

en: Edit the project
sk_SK: Upraviť projekt

en: Update all
sk_SK: Aktualizovať všetko

en: Update all catalogs in the project
sk_SK: Aktualizovať všetky katalógy v projekte

en: Total
sk_SK: Celkovo

en: Untrans
sk_SK: Nepreložené

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
sk_SK: Vyžaduje spracovanie

en: Errors
sk_SK: Chyby

en: Last modified
sk_SK: Naposledy upravené

en: Select directory
sk_SK: Vyberte si priečinok

en: Directories:
sk_SK: Priečinky:

en: <unnamed>
sk_SK: <nepomenované>

en: Do you want to delete project “%s”?
sk_SK: Chcete odstrániť projekt “%s”?

en: Delete project
sk_SK: Odstrániť projekt

en: Deleting the project will not delete any translation files.
sk_SK: Odstránením projektu nebudú odstránené žiadne prekladové súbory.

en: Confirmation
sk_SK: Potvrdenie

en: Update all catalogs in this project?
sk_SK: Aktualizovať všetky katalógy v tomto projekte?

en: Performs update from source code on all files in the project.
sk_SK: Vykoná aktualizáciu zdrojového kódu všetkých súborov projektu.

en: Catalogs Manager
sk_SK: Správca katalógov

en: Check for Updates…
sk_SK: Kontrola aktualizácií…

note: TRANSLATORS: This is Settings app menu that replaces Preferences in macOS 13 Ventura or newer, and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: Settings…
sk_SK: Nastavenia…

en: &Edit
sk_SK: &Úpravy

en: Undo
sk_SK: Späť

en: Redo
sk_SK: Vpred

en: Paste and Match Style
sk_SK: Vložiť a prispôsobiť štýl

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Spelling and Grammar
sk_SK: Pravopis a gramatika

en: Show Spelling and Grammar
sk_SK: Zobrazovať pravopis a gramatiku

en: Check Document Now
sk_SK: Skontrolovať dokument teraz

en: Check Spelling While Typing
sk_SK: Kontrolovať gramatiku počas písania

en: Check Grammar With Spelling
sk_SK: Skontrolovať gramatiku so slovníkom

en: Correct Spelling Automatically
sk_SK: Automaticky opravovať gramatiku

en: Substitutions
sk_SK: Nahradenia

en: Show Substitutions
sk_SK: Zobraziť nahradenia

en: Smart Copy/Paste
sk_SK: Chytré kopírovanie/prilepenie

en: Smart Quotes
sk_SK: Chytré úvodzovky

en: Smart Dashes
sk_SK: Chytré pomlčky

en: Smart Links
sk_SK: Chytré odkazy

en: Text Replacement
sk_SK: Nahradenia textu

en: Transformations
sk_SK: Transformácie

en: Make Upper Case
sk_SK: Vyhotoviť VEĽKÝM PÍSMOM

en: Make Lower Case
sk_SK: Vyhotoviť malým písmom

en: Capitalize
sk_SK: Prvé písmeno veľkým

en: Speech
sk_SK: Výslovnosť

en: Start Speaking
sk_SK: Začať rozprávanie

en: Stop Speaking
sk_SK: Zastaviť rozprávanie

en: &View
sk_SK: &Zobrazenie

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
sk_SK: Zobraziť lištu nástrojov

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
sk_SK: Prispôsobiť lištu nástrojov…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
sk_SK: Celoobrazovkový režim

en: Window
sk_SK: Okno

en: Minimize
sk_SK: Minimalizovať

en: Zoom
sk_SK: Priblíženie

en: Welcome to Poedit
sk_SK: Vitajte v programe Poedit

en: Bring All to Front
sk_SK: Preniesť všetko dopredu

en: Information about the translator
sk_SK: Informácie o prekladateľovi

en: Name:
sk_SK: Meno:

en: Your Name
sk_SK: Vaše meno

en: you@example.com
sk_SK: vase_meno@príklad.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
sk_SK: Vaše meno a emailová adresa sú použité iba v hlavičke Last-Translator v GNU gettext súboroch.

en: Editing
sk_SK: Úprava

en: Automatically compile MO file when saving
sk_SK: Automaticky skompilovať MO súbor pri uložení

en: Show summary after updating files
sk_SK: Zobraziť súhrn po aktualizácii súborov

en: Check spelling
sk_SK: Kontrolovať gramatiku

en: Always change focus to text input field
sk_SK: Vždy zamerať pole pre zadávanie textu

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
sk_SK: Nepovolí zameranie zoznamu reťazcov. Ak je povolené, musíte pre navigáciu použiť Ctrl+šípky na klávesnici, inak môžete priamo začať písať text bez nutnosti stlačiť Tab pre zmenu zamerania.

en: Appearance
sk_SK: Vzhľad

en: Use custom list font:
sk_SK: Použiť vlastný zoznam písma:

en: Use custom text fields font:
sk_SK: Použije vlastný zoznam písma polí:

en: Change UI language
sk_SK: Zmeniť jazyk užívateľského rozhrania

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
sk_SK: (požadovaný Windows 8 alebo novší)

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: Use translation memory
sk_SK: Použiť Pamäť prekladov

en: Manage…
sk_SK: Spravovať…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
sk_SK: Pri aktualizácii zo zdrojov

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
sk_SK: označovať v súbore ako nepresné

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
sk_SK: pred-preložiť z Pamäte prekladov

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
sk_SK: Poedit sa pokúsi vyplniť nové reťazce iba z predošlých prekladov v súbore alebo z celej Pamäte prekladov. Prekladanie pomocou Pamäte prekladov nebude príliš účinné ak je skoro prázdna, ale bude lepšie ak pridáte viac prekladov.

en: Stored translations:
sk_SK: Počet uložených prekladov:

en: Database size on disk:
sk_SK: Veľkosť databázy na disku:

en: Import Translation Files…
sk_SK: Importovať súbory prekladu…

en: Import translation files…
sk_SK: Importovať súbory prekladu…

en: Import From TMX…
sk_SK: Importovať z Výmennej pamäte prekladov (TMX)…

en: Import from TMX…
sk_SK: Importovať z Výmennej pamäte prekladov (TMX)…

en: Export To TMX…
sk_SK: Exportovať do Výmennej pamäte prekladov (TMX)…

en: Export to TMX…
sk_SK: Exportovať do Výmennej pamäte prekladov (TMX)…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
sk_SK: Vynulovať

en: Select translation files to import
sk_SK: Vyberte súbor prekladu pre import

en: Translation Memory
sk_SK: Pamäť prekladov

en: Importing translations…
sk_SK: Importovanie prekladov…

en: Error loading translation file “%s”.
sk_SK: Vyskytla sa pri načítaní súboru prekladu „%s”.

en: Finalizing…
sk_SK: Dokončovanie…

en: Select TMX files to import
sk_SK: Vyberte súbor Výmennej pamäte prekladov (TMX) na import

en: TMX Files
sk_SK: Súbory Výmennej pamäte prekladov (TMX)

en: Importing translation memory from “%s” failed.
sk_SK: Importovanie prekladovej pamäte do "%s" zlyhalo.

en: Import error
sk_SK: Chyba importu

en: Exporting translations…
sk_SK: Exportovanie prekladov…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
sk_SK: Exportovanie prekladovej pamäte do "%s" zlyhalo.

en: Export error
sk_SK: Chyba exportu

en: Reset translation memory
sk_SK: Vynulovať pamäť prekladov

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
sk_SK: Ste si istý že chcete vynulovať pamäť prekladov?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
sk_SK: Obnovením pamäte prekladov natrvalo vymažete všetky uložené preklady. Túto operáciu nie je možné vrátiť späť.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
sk_SK: Pamäť prekladov

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
sk_SK: Extraktory zdrojového kódu sa používajú na vyhľadávanie preložiteľných reťazcov v súboroch zdrojového kódu a ich extrahovanie na použite v preklade.

en: Custom Extractors:
sk_SK: Vlastné extraktory:

en: Custom extractors:
sk_SK: Vlastné extraktory:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
sk_SK: Podporuje všetky programovacie jazyky nástrojov GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript a ďalšie).

en: Delete extractor
sk_SK: Odstrániť extraktor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
sk_SK: Ste si istý, že chcete odstrániť extraktor „%s"?

en: Extractors
sk_SK: Extraktory

en: Accounts
sk_SK: Účty

en: Automatically check for updates
sk_SK: Automaticky kontrolovať aktualizácie

en: Include beta versions
sk_SK: Vrátane beta verzií

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
sk_SK: Beta verzie obsahujú najnovšie funkcie a vylepšenia, ale môžu byť menej stabilné.

en: Updates
sk_SK: Aktualizácie

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
sk_SK: Tieto nastavenia ovplyvňujú interné formátovanie PO súborov. Zmeňte ich, iba ak máte špeciálne požiadavky, napríklad kvôli správe verzií.

en: Line endings:
sk_SK: Ukončenie riadkov:

en: Unix (recommended)
sk_SK: Unix (odporúčané)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
sk_SK: Zalomiť po:

en: Preserve formatting of existing files
sk_SK: Zachovať existujúce formátovanie súborov

en: Advanced
sk_SK: Rozšírené

en: Preparing strings…
sk_SK: Príprava reťazcov…

en: Pre-translating from translation memory…
sk_SK: Predbežný preklad z pamäte prekladov…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
sk_SK[0]: Pred-preložený %u reťazec
sk_SK[1]: Pred-preložené %u reťazce
sk_SK[2]: Pred-preložených %u reťazcov
sk_SK[3]: Pred-preložených %u reťazcov

en: Pre-translating…
sk_SK: Prebieha pred-preklad…

en: Cannot pre-translate without source text.
sk_SK: Nie je možné použiť pred-preklad bez zdrojového textu.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
sk_SK: Pred-preložiť

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
sk_SK: Predbežný preklad si vyžaduje, aby bol k dispozícii zdrojový text. Nefunguje, ak sa použijú len ID bez skutočného textu.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
sk_SK: Nemožno predbežne prekladať z neznámeho jazyka.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
sk_SK: Predbežný preklad vyžaduje, aby bol známy jazyk východiskového textu. Poedit ho v tomto súbore nedokázal zistiť.

en: Only fill in exact matches
sk_SK: Vyplniť iba presné zhody

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
sk_SK: V predvolenom nastavení sú zahrnuté aj nepresné výsledky, ale sú označené ako výsledky, ktoré si vyžadujú prepracovanie. Ak chcete zahrnúť len dokonalé zhody, zaškrtnite túto možnosť.

en: Don’t mark exact matches as needing work
sk_SK: Neoznačovať presné výsledky ako potrebujúce dopracovanie

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
sk_SK: Povoľte to iba ak dôverujete kvalite vašej Prekladovej pamäti. Štandardne sú označené všetky zhody ako potrebujúce dopracovanie a mali by byť pred použitím posúdené.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
sk_SK: Pri použití pred-prekladu budú nájdené presné zhody alebo nepresnosti pre nepreložené preklady v Pamäti prekladov a budú doplnené do vašich prekladov.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
sk_SK[0]: %d položka bola pred-preložená.
sk_SK[1]: %d položky boli pred-preložené.
sk_SK[2]: %d položiek bolo pred-preložených.
sk_SK[3]: %d položiek bolo pred-preložených.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
sk_SK: Preklady boli označené ako potrebujúce dopracovanie, pretože môžu byť nepresné a môžu potrebovať úpravy.

en: No entries could be pre-translated.
sk_SK: Žiadne položky neboli pred-preložené.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
sk_SK: Pamäť prekladov neobsahuje žiaden reťazec podobný obsahu tohto súboru. Tento spôsob je účinný iba pre poloautomatické preklady po tom, keď sa to Poedit naučí zo súborov, ktoré ste preložili manuálne.

en: Cancelling…
sk_SK: Zrušenie…

en: Drag Folders or Files Here
sk_SK: Pretiahnuť priečinok alebo súbor tu

en: Drag folders or files here
sk_SK: Pretiahnuť priečinok alebo súbor tu

en: Add Folders…
sk_SK: Pridať priečinky…

en: Add folders…
sk_SK: Pridať priečinky…

en: Add Files…
sk_SK: Pridať súbory…

en: Add files…
sk_SK: Pridať súbory…

en: Add Wildcard…
sk_SK: Pridať zástupný znak…

en: Add wildcard…
sk_SK: Pridať zástupný znak…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
sk_SK: Odhaliť vo vyhľadávači

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
sk_SK: Ukázať v Prieskumníkovi

en: Show in Folder
sk_SK: Ukázať v priečinku

en: Paths
sk_SK: Cesty

en: Excluded paths
sk_SK: Vylúčené cesty

en: Advanced extraction settings
sk_SK: Rozšírené nastavenia extrakcie

en: Extract notes for translators from:
sk_SK: Extrahovať poznámky pre prekladateľov z:

en: Comments prefixed with:
sk_SK: Komentárov s predponou:

en: All comments
sk_SK: Všetkých komentárov

en: Additional xgettext flags:
sk_SK: Prídavné príznaky xgettext:

en: Additional keywords
sk_SK: Prídavné kľúčové slová

en: Name of the project the translation is for
sk_SK: Názov projektu prekladu je pre

en: Team name and email address or URL
sk_SK: Názov tímu a e-mailová adresa alebo URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
sk_SK: napr. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
sk_SK: UTF-8 (odporúčané)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
sk_SK: Uložte, prosím, najprv súbor. Táto sekcia nemôže byť bez uloženia upravovaná.

en: Placeholders correctness
sk_SK: Správnosť zástupných znakov

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
sk_SK: V preklade chýba zástupný znak „%s“.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
sk_SK: Nadbytočný zástupný znak „%s“, ktorý nie je v zdrojovom texte.

en: Plural form translations
sk_SK: Tvary množného čísla prekladov

en: Not all plural forms are translated.
sk_SK: Nie všetky tvary množného čísla sú preložené.

en: Inconsistent upper/lower case
sk_SK: Nezhodné veľké/malé písmená

en: The translation should start as a sentence.
sk_SK: Preklad by mal začať ako veta.

en: The translation should start with a lowercase character.
sk_SK: Preklad by mal začať malým písmenom.

en: Inconsistent whitespace
sk_SK: Nezhodné biele znaky

en: The translation doesn’t start with a space.
sk_SK: Preklad nezačína medzerou.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
sk_SK: Preklad začína medzerou, ale zdrojový text nie.

en: The translation is missing a newline at the end.
sk_SK: Prekladu chýba konci prechod na nový riadok.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
sk_SK: Preklad končí prechodom na nový riadok, ale zdrojový text nie.

en: The translation is missing a space at the end.
sk_SK: V preklade chýba medzera na konci.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
sk_SK: Preklad končí medzerou, ale zdrojový text nie.

en: Punctuation checks
sk_SK: Kontrola interpunkcie

en: The translation should end with “%s”.
sk_SK: Preklad by mal byť ukončený "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
sk_SK: Preklad by nemal končiť „%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
sk_SK: Preklad končí „%s", ale zdrojový text končí „%s".

en: Clear Menu
sk_SK: Zmazať ponuku

en: Clear menu
sk_SK: Zmazať ponuku

en: Comment:
sk_SK: Komentár:

en: Update
sk_SK: Aktualizovať

en: &Delete
sk_SK: &Odstrániť

en: Delete the comment
sk_SK: Odstrániť komentár

en: Edit project
sk_SK: Upraviť projekt

en: Project name:
sk_SK: Názov projektu:

en: Browse
sk_SK: Prehliadať

en: Add directory to the list
sk_SK: Pridať priečinok do zoznamu

en: &File
sk_SK: &Súbor

en: &New…
sk_SK: &Nový…

en: New from &POT/PO file…
sk_SK: Nový zo súboru &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
sk_SK: Nový zo súboru &POT/PO…

en: &Open…
sk_SK: &Otvoriť…

en: Open Recent
sk_SK: Naposledy otvorené

en: Open recent
sk_SK: Otvoriť nedávne

en: Open cloud translation…
sk_SK: Otvoriť cloudovský preklad…

en: Open Cloud Translation…
sk_SK: Otváranie cloudovského prekladu…

en: &Start window
sk_SK: Š&tartovacie okno

en: &Start Window
sk_SK: Š&tartovacie okno

en: Catalogs &manager
sk_SK: &Správca katalógov

en: Catalogs &Manager
sk_SK: &Správca katalógov

en: &Close
sk_SK: &Zatvoriť

en: &Save
sk_SK: &Uložiť

en: Save &as…
sk_SK: Uložiť &ako…

en: Save &As…
sk_SK: Uložiť &ako…

en: Compile to MO…
sk_SK: Skompilovať do MO súboru…

en: E&xport as HTML…
sk_SK: E&xportovať ako HTML…

en: Check for updates…
sk_SK: Skontrolovať aktualizácie…

en: &Preferences…
sk_SK: &Predvoľby…

en: E&xit
sk_SK: U&končiť

en: Quit
sk_SK: Ukončiť

en: Copy from singular
sk_SK: Kopírovať z jednotného čísla

en: Copy From Singular
sk_SK: Kopírovať z jednotého čísla

en: Translation needs &work
sk_SK: Preklad potrebuje &dopracovanie

en: Translation Needs &Work
sk_SK: Preklad potrebuje &dopracovanie

en: Edit &comment
sk_SK: &Upraviť komentár

en: Edit &Comment
sk_SK: &Upraviť komentár

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
sk_SK: Návrhy

en: &Find…
sk_SK: &Vyhľadať…

en: Replace…
sk_SK: Nahradiť…

en: Find next
sk_SK: Hľadať ďalší

en: Find previous
sk_SK: Hľadať predošlý

en: Find and Replace…
sk_SK: Vyhľadať a nahradiť…

en: Find Next
sk_SK: Hľadať ďalší

en: Find Previous
sk_SK: Hľadať predošlý

en: &Preferences
sk_SK: Pred&voľby

en: Show string &ID
sk_SK: Zobraziť &ID reťazca

en: Show String &ID
sk_SK: Zobraziť &ID reťazca

en: Show warnings
sk_SK: Zobrazovať varovania

en: Show Warnings
sk_SK: Zobrazovať upozornenia

en: Sort by &file order
sk_SK: Usporiadať podľa poradia &súborov

en: Sort by &File Order
sk_SK: Usporiadať podľa poradia &súborov

en: Sort by &source
sk_SK: Usporiadať podľa &zdroja

en: Sort by &Source
sk_SK: Usporiadať podľa &zdroja

en: Sort by &translation
sk_SK: Usporiadať podľa &prekladu

en: Sort by &Translation
sk_SK: Usporiadať podľa &prekladu

en: &Group by context
sk_SK: Z&oskupiť podľa súvislostí

en: &Group By Context
sk_SK: Z&oskupiť podľa súvislostí

en: Entries with errors first
sk_SK: Najskôr položky s chybami

en: Entries with Errors First
sk_SK: Najskôr položky s chybami

en: &Untranslated entries first
sk_SK: &Najskôr nepreložené záznamy

en: &Untranslated Entries First
sk_SK: &Najskôr nepreložené záznamy

en: &Show code occurrences
sk_SK: &Zobraziť výskyty kódu

en: &Show Code Occurrences
sk_SK: &Zobraziť výskyty kódu

en: Show sidebar
sk_SK: Zobraziť bočný panel

en: Show status bar
sk_SK: Zobraziť stavový riadok

en: &Translation
sk_SK: &Preklad

en: &Update from source code
sk_SK: &Aktualizovať zo zdrojového kódu

en: &Update from Source Code
sk_SK: &Aktualizovať zo zdrojového kódu

en: Update from &POT file…
sk_SK: Aktualizovať zo súboru POT…

en: Update from &POT File…
sk_SK: Aktualizovať zo súboru POT…

en: Sync with Crowdin
sk_SK: Synchronizovať s Crowdinom

en: Pre-&translate…
sk_SK: Pred-&preklad…

en: &Purge deleted translations
sk_SK: &Vyčistiť odstránené preklady

en: &Purge Deleted Translations
sk_SK: &Vyčistiť odstránené preklady

en: &Validate translations
sk_SK: &Overiť preklady

en: &Validate Translations
sk_SK: &Overiť preklady

en: &Properties…
sk_SK: &Vlastnosti…

en: &Done and next
sk_SK: &Dokončiť a prejsť na ďalší

en: &Done and Next
sk_SK: &Dokončiť a prejsť na ďalší

en: Previously edited
sk_SK: Predošlá úprava

en: Previously Edited
sk_SK: Predošlá úprava

en: &Previous translation
sk_SK: &Predošlý preklad

en: &Previous Translation
sk_SK: &Predošlý preklad

en: &Next translation
sk_SK: &Nasledujúci preklad

en: &Next Translation
sk_SK: &Nasledujúci preklad

en: P&revious unfinished
sk_SK: P&redošlý nedokončený

en: P&revious Unfinished
sk_SK: P&redošlý nedokončený

en: Ne&xt unfinished
sk_SK: Nasledujúci &nedokončený

en: Ne&xt Unfinished
sk_SK: Nasledujúci &nedokončený

en: Previous plural form
sk_SK: Predošlý tvar množného čísla

en: Previous Plural Form
sk_SK: Predošlý tvar množného čísla

en: Next plural form
sk_SK: Ďalší tvar množného čísla

en: Next Plural Form
sk_SK: Ďalší tvar množného čísla

en: &Online help
sk_SK: Online &nápoveda

en: &Online Help
sk_SK: Online &nápoveda

en: &GNU gettext manual
sk_SK: Manuál &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
sk_SK: Manuál &GNU gettext

en: &About Poedit
sk_SK: &O programe Poedit

en: &About
sk_SK: &O programe

en: Extractor setup
sk_SK: Nastavenia extraktora

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
sk_SK: Zoznam prípon oddelených bodkočiarkou (napr. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
sk_SK: Volanie príkazu:

en: Command to extract translations:
sk_SK: Príkaz pre extrakciu prekladov:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
sk_SK: Tento príkaz je použitý na spustenie extraktora.
    %o rozširuje názov výstupného súboru,
    %K pre zoznam kľúčových slov,
    %F pre zoznam vstupných súborov,
    %C pre príznak kódovej stránky (pozri nižšie).

en: An item in keywords list:
sk_SK: Položka v zozname kľúčových slov:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
sk_SK: Toto bude pripojené k príkazovému riadku raz pre každé
    kľúčové slovo. „%k" sa zamení sa kľúčové slovo.

en: An item in input files list:
sk_SK: Položka v zozname vstupných súborov:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
sk_SK: Toto bude pripojené k príkazu raz pre každý vstupný
    súbor. „%f" sa zamení názvom súboru.

en: Source code charset:
sk_SK: Zdrojový kód znakovej sady:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
sk_SK: Toto bude pripojené do príkazového riadku iba ak je zadaný
    zdroj znakovej sady. „%c" sa rozšíri o hodnotu znakovej sady.

en: Translation Properties
sk_SK: Vlastnosti prekladov

en: Project name and version:
sk_SK: Názov projektu a verzia:

en: Language team:
sk_SK: Prekladateľský tím:

en: Plural forms:
sk_SK: Tvary množného čísla:

en: Use default rules for this language
sk_SK: Použiť predvolené pravidlá pre tento jazyk

en: Use custom expression
sk_SK: Použiť vlastný výraz

en: Learn about plural forms
sk_SK: Dozvedieť sa informácie o tvaroch množného čísla

en: Charset:
sk_SK: Znaková sada:

en: Advanced Extraction Settings…
sk_SK: Rozšírené nastavenia extrakcie…

en: Advanced extraction settings…
sk_SK: Rozšírené nastavenia extrakcie…

en: Translation properties
sk_SK: Vlastnosti prekladov

en: Sources Paths
sk_SK: Cesty zdrojov

en: Sources paths
sk_SK: Cesty zdrojov

en: Extract text from source files in the following directories:
sk_SK: Aktualizovať text zo zdrojových súborov v nasledovných priečinkoch:

en: Base path:
sk_SK: Základná cesta:

en: Sources Keywords
sk_SK: Zdrojové kľúčové slová

en: Sources keywords
sk_SK: Zdrojové kľúčové slová

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
sk_SK: Použiť tieto kľúčové slová (názvy funkcií) pre rozlíšenie preložiteľných
    reťazcov v zdrojových súboroch:

en: Also use default keywords for supported languages
sk_SK: Tiež použiť predvolené kľúčové slová pre podporované jazyky

en: Learn about gettext keywords
sk_SK: Dozvedieť sa informácie o kľúčových slovách Gettext

en: Update summary
sk_SK: Súhrn aktualizácie

en: These strings were found in the sources but were not in the file.
    Poedit will add them to the file now.
sk_SK: Tieto reťazce sa našli v zdrojoch, ale neboli v súbore.
    Poedit ich teraz pridá do súboru.

en: New strings
sk_SK: Nové reťazce

en: These strings are no longer in the source code.
    Poedit will remove them from the file now.
sk_SK: Tieto reťazce už nie sú v zdrojovom kóde.
    Poedit ich teraz odstráni zo súboru.

en: Obsolete strings
sk_SK: Zastaralé preklady

en: (0 new, 0 obsolete)
sk_SK: (žiadne nové, žiadne zastaralé)

en: Open
sk_SK: Otvoriť

en: Open file
sk_SK: Otvoriť súbor

en: Save file
sk_SK: Uložiť súbor

en: Validate
sk_SK: Overiť

en: Check for errors in the translation
sk_SK: Skontroluje chyby v preklade

en: Update from code
sk_SK: Aktualizovať z kódu

en: Update from Code
sk_SK: Aktualizovať z kódu

en: Update from source code
sk_SK: Aktualizovať zo zdrojového kódu

en: Sidebar
sk_SK: Bočný panel

en: Show or hide the sidebar
sk_SK: Zobrazí alebo skryje bočný panel

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
sk_SK: Predošlý zdrojový text

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
sk_SK: Starý zdrojový text (predtým, než bol zmenený počas aktualizácie), bude teraz označený ako nepresný preklad.

en: Notes for translators
sk_SK: Poznámky pre prekladateľov

en: Comment
sk_SK: Komentár

en: Add comment
sk_SK: Pridať komentár

en: Add Comment
sk_SK: Pridať komentár

en: Delete From Translation Memory
sk_SK: Vymazať z Pamäte prekladov

en: Delete from translation memory
sk_SK: Vymazať z Pamäte prekladov

en: Translation suggestions
sk_SK: Návrhy prekladu

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
sk_SK: Nenájdené žiadne zhody

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
sk_SK: Nenašli sa žiadne zhody

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
sk_SK: Tento reťazec bol nájdený v Pamäti prekladov Poeditu.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
sk_SK: Návrhy na preklad vyžadujú, aby bol k dispozícii zdrojový text. Nefungujú, ak sa použijú len ID bez skutočného textu.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
sk_SK: Návrhy na preklad vyžadujú, aby bol známy jazyk zdrojového textu. Poedit ho v tomto súbore nedokázal zistiť.

en: The TMX file is malformed.
sk_SK: Súbor Výmennej pamäte prekladov (TMX) je poškodený.

en: No translations were found in the TMX file.
sk_SK: V súbore Výmennej pamäte prekladov (TMX) sa nenašli žiadne preklady.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
sk_SK: Databáza Pamäte prekladov je poškodená: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
sk_SK: Chyba pamäte prekladu: %s (%d).

en: Cannot create temporary directory.
sk_SK: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný priečinok.

en: There are no translations. That’s unusual.
sk_SK: V súboru nie sú žiadne preklady. Toto je nezvyčajné.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted
    from source code. This way, they stay up to date and accurate.
    Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
sk_SK: Preložiteľné reťazce nie sú pridávané manuálne v systéme Gettext, ale sú automaticky extrahované
    zo zdrojového kódu. Takto zostanú aktuálne a správne.
    Prekladatelia zvyčajne používajú súbory PO šablón (s príponou POT), ktoré sú vytvorené vývojárom.

en: (Learn more about GNU gettext)
sk_SK: (Dozvedieť sa viac o GNU gettext)

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
sk_SK: Najjednoduchšia cesta, ako vyplniť tento súbor prekladmi, je aktualizovať ho z POT šablóny:

en: Update from POT
sk_SK: Aktualizovať z POT súboru

en: Take translatable strings from an existing POT template.
sk_SK: Použiť preložiteľné reťazce z existujúcej POT šablóny.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
sk_SK: Môžete vybrať preložiteľné reťazce priamo zo zdrojového kódu:

en: Extract from sources
sk_SK: Vytiahnuť zo zdrojov

en: Configure source code extraction in Properties.
sk_SK: Nastaviť vytiahnutie zdrojového kódu v Nastaveniach.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
sk_SK: Verzia %s

en: Create new
sk_SK: Vytvoriť nový

en: Create new translation from POT template.
sk_SK: Vytvoriť nový preklad z POT šablóny.

en: Browse files
sk_SK: Prehľadávať súbory

en: Open and edit translation files.
sk_SK: Otvoriť a upraviť súbory prekladu.

en: Translate cloud project
sk_SK: Preložiť cloudovský projekt

en: Collaborate with other people online.
sk_SK: Spolupracovať s ostatnými ľuďmi online.

en: Recent files
sk_SK: Nedávne súbory

en: Sync
sk_SK: Synchronizácia

en: Synchronize the translation with Crowdin
sk_SK: Synchronizuje preklad so službou Crowdin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
sk_SK: O programe %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
sk_SK: Nastavenia %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
sk_SK: Služby

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
sk_SK: Skryť %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
sk_SK: Skryť ostatné

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
sk_SK: Zobraziť všetko

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
sk_SK: Ukončiť %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
sk_SK: Predvoľby…

en: Preferences...
sk_SK: Predvoľby...

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Recent
sk_SK: Nedávno otvorené

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Frequent
sk_SK: Časté

en: &Apply
sk_SK: &Použiť

en: Apply
sk_SK: Použiť

en: &Back
sk_SK: &Späť

en: Back
sk_SK: Späť

en: &Cancel
sk_SK: &Zrušiť

en: &Clear
sk_SK: &Vyčistiť

en: Clear
sk_SK: Vyčistiť

en: Copy
sk_SK: Kopírovať

en: Cu&t
sk_SK: V&ystrihnúť

en: Cut
sk_SK: Vystrihnúť

en: Edit
sk_SK: Upraviť

en: &Quit
sk_SK: &Ukončiť

en: Help
sk_SK: Nápoveda

en: &New
sk_SK: &Nový

en: New
sk_SK: Nový

en: &No
sk_SK: &Nie

en: No
sk_SK: Nie

en: Open…
sk_SK: Otvoriť…

en: &Open...
sk_SK: &Otvoriť...

en: Open...
sk_SK: Otvoriť...

en: &Paste
sk_SK: &Vložiť

en: Paste
sk_SK: Vložiť

en: Preferences
sk_SK: Predvoľby

en: &Redo
sk_SK: &Vpred

en: Refresh
sk_SK: Obnoviť

en: &Save as
sk_SK: &Uložiť ako

en: Save as
sk_SK: Uložiť ako

en: Select &All
sk_SK: Vybrať &všetko

en: Select All
sk_SK: Vybrať všetko

en: &Undo
sk_SK: &Späť

en: &Yes
sk_SK: &Áno

en: Yes
sk_SK: Áno

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
sk_SK: ↑

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
sk_SK: ↓

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
sk_SK: ←

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
sk_SK: →
