poedit - en to eu_ES translation catalogue (531 entries)

en: Hide this notification message
eu_ES: Ezkutatu jakinarazpen mezu hau

en: Don’t Show Again
eu_ES: Ez erakutsi berriro

en: Don’t show again
eu_ES: Ez erakutsi berriro

en: (New: %i, obsolete: %i)
eu_ES: (Berria: %i, zaharkitua: %i)

en: Collecting source files…
eu_ES: Iturburu-fitxategiak biltzen…

en: Extracting translatable strings…
eu_ES: Kate itzulgarriak erauzten…

en: Merging differences…
eu_ES: Ezberdintasunak batzen…

en: Invalid file
eu_ES: Fitxategi baliogabea

en: Malformed header: “%s”
eu_ES: Gaizki osatutako goiburua: "%s"

en: PO Translation Files
eu_ES: PO itzulpen-fitxategiak

en: POT Translation Templates
eu_ES: POT itzulpen-txantiloiak

en: XLIFF Translation Files
eu_ES: XLIFF itzulpen-fitxategiak

en: All Translation Files
eu_ES: Itzulpen-fitxategi guztiak

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
eu_ES: "%s" soilik irakurtzeko fitxategia da eta ezin da gorde.
    Gorde beste izen batez.

en: Couldn’t save file %s.
eu_ES: Ezin izan da %s fitxategia gorde.

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
eu_ES[0]: '%2$s' fitxategiko kate %1$i ez da ongi kargatu.
eu_ES[1]: '%2$s' fitxategiko %1$i kate ez dira ongi kargatu.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
eu_ES: %d lerroa hondatuta dago "%s" fitxategian (%s datu baliogabea).

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
eu_ES: Arazo bat egon da fitxategiaren formatua txukuntzean (baina ongi gorde da).

en: “%s” is not a valid POT file.
eu_ES: "%s" ez da baliozko POT fitxategi bat.

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
eu_ES: Marka-kode hautsia itzulpen katean.

en: (Use default language)
eu_ES: (Erabili hizkuntza lehenetsia)

en: Language selection
eu_ES: Hizkuntza hautapena

en: Select your preferred language
eu_ES: Hautatu zure gogoko hizkuntza

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
eu_ES: Poedit berrabiarazi behar duzu aldaketa honek eragina izateko.

en: File
eu_ES: Fitxategia

en: Project:
eu_ES: Proiektua:

en: Language:
eu_ES: Hizkuntza:

en: Downloading latest translations…
eu_ES: Azken itzulpenak deskargatzen…

en: Syncing
eu_ES: Sinkronizatzen

en: Syncing error
eu_ES: Sinkronizazio errorea

en: Not authorized, please sign in again.
eu_ES: Ez autorizatua, mesedez hasi saioa berriro.

en: Downloading translations is disabled in this project.
eu_ES: Itzulpenak deskargatzea desgaituta dago proiektu honetan.

en: Sign In
eu_ES: Hasi saioa

en: Sign in
eu_ES: Hasi saioa

en: Sign Out
eu_ES: Amaitu saioa

en: Sign out
eu_ES: Amaitu saioa

en: Learn more about Crowdin
eu_ES: Ikasi gehiago Crowdin buruz

en: Waiting for authentication…
eu_ES: Autentifikazioaren zain…

en: Updating user information…
eu_ES: Erabiltzailearen informazioa eguneratzen…

en: Sign in to Crowdin
eu_ES: Hasi saioa Crowdin-en

en: Syncing with Crowdin failed.
eu_ES: Hutsegitea Crowdin-ekin sinkronizatzean.

en: Crowdin error
eu_ES: Crowdin errorea

en: Uploading translations…
eu_ES: Itzulpenak kargatzen…

en: &Copy
eu_ES: &Kopiatu

en: Learn more
eu_ES: Ikasi gehiago

en: &Help
eu_ES: &Laguntza

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
eu_ES: Ezin dira MO fitxategiak zuzenean editatu Poedit erabiliz.

en: Error opening file
eu_ES: Errorea fitxategia irekitzerakoan

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
eu_ES: Ireki eta editatu dagokion PO fitxategia. Gordetzen duzunean, MO fitxategia ere eguneratuko da.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
eu_ES: ez ezabatu fitxategi tenporalak (arazketarako)

en: handle a poedit:// URI
eu_ES: maneiatu poedit:// URI bat

en: go to item at given line number
eu_ES: joan emandako lerro zenbakiko elementura

en: Failed to communicate with Poedit process.
eu_ES: Komunikazioak huts egin du Poedit prozesuarekin.

en: Unhandled exception occurred: %s
eu_ES: Kontrolatu gabeko salbuespen bat gertatu da: %s

en: Poedit is an easy to use translation editor.
eu_ES: Poedit itzulpen editore erabilerraz bat da.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
eu_ES: Ezin duzu fitxategi bat baino gehiago jaregin Poedit leihoan.

en: File “%s” is not a translation file.
eu_ES: “%s” fitxategia ez da itzulpen fitxategia.

en: File “%s” doesn’t exist.
eu_ES: “%s” fitxategia ez dago.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
eu_ES: Ortografia egiaztaketa desgaituta dago, %s hiztegia ez dagoelako instalatuta.

en: Install
eu_ES: Instalatu

en: Save changes
eu_ES: Gorde aldaketak

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
eu_ES: Zure aldaketak galdu egingo dira ez badituzu gordetzen.

en: Save
eu_ES: Gorde

en: Do&n’t save
eu_ES: Ez gorde

en: Don’t Save
eu_ES: Ez gorde

en: Cancel
eu_ES: Utzi

en: Save as…
eu_ES: Gorde honela…

en: Compile to…
eu_ES: Konpilatu hona…

en: Compiled Translation Files
eu_ES: Konpilatutako itzulpen-fitxategiak

en: HTML Files
eu_ES: HTML fitxategiak

en: Source code not available.
eu_ES: Iturburu-kodea ez dago eskuragarri.

en: Updating failed
eu_ES: Eguneraketak huts egin du

en: Permission denied.
eu_ES: Baimena ukatuta.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
eu_ES: Aurretik zure fitxategietarako sarbidea debekatu baduzu, baimendu dezakezu Sistemaren hobespenetan> Segurtasuna eta pribatutasuna> Pribatutasuna> Fitxategiak eta karpetak.

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
eu_ES[0]: %d arazo aurkitu da itzulpenarekin.
eu_ES[1]: %d arazo aurkitu dira itzulpenarekin.

en: Validation results
eu_ES: Balioztapenaren emaitzak

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
eu_ES: Erroreak dituzten sarrerak gorriz markatu dira zerrendan. Errorearen xehetasunak sarrera hautatzen duzunean erakutsiko dira.

en: The file was saved safely.
eu_ES: Fitxategia seguru gorde da.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
eu_ES: Fitxategia ongi gorde eta MO formatuan konpilatu da, baina ziurrenik ez du ongi funtzionatuko.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
eu_ES: Fitxategia ongi gorde da, baina ezin da MO formatuan konpilatu eta erabili.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
eu_ES: Fitxategia MO formatuan konpilatu da, baina ziurrenik ez du ongi funtzionatuko.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
eu_ES: Fitxategia ezin da MO formatuan konpilatu eta erabili.

en: No problems with the translation found.
eu_ES: Ez da arazorik aurkitu itzulpenean.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
eu_ES[0]: Itzulpena erabiltzeko gertu dago, baina sarrera %d ez dago itzulita oraindik.
eu_ES[1]: Itzulpena erabiltzeko gertu dago, baina %d sarrera ez daude itzulita oraindik.

en: The translation is ready for use.
eu_ES: Itzulpena erabiltzeko prest dago.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
eu_ES: Poeditek automatikoki konpondu du "%s" fitxategiko eduki baliogabea.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
eu_ES: Fitxategiak bikoiztutako elementuak zituen, eta hau ez da onartzen PO fitxategietan, ezin izango litzateke fitxategia erabili. Poedit-ek arazoa konpondu du, baina 'lana behar du'. gisa markatutako itzulpenak gainbegiratu beharko zenituzte eta behar bada zuzendu.

en: Language of the translation isn’t set.
eu_ES: Itzulpenaren hizkuntza ez dago ezarrita.

en: Set Language
eu_ES: Ezarri hizkuntza

en: Set language
eu_ES: Ezarri hizkuntza

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
eu_ES: Iradokizunak ez daude eskuragarri itzulpen hizkuntza ez badago zuzen ezarrita. Beste ezaugarri batzuetan izan dezake eragina ere, plural formak esaterako.

en: Language of the translation is the same as source language.
eu_ES: Itzulpen hizkuntza eta iturburuko hizkuntza bera da.

en: Fix Language
eu_ES: Zuzendu hizkuntza

en: Fix language
eu_ES: Konpondu hizkuntzarena

en: Required header Plural-Forms is missing.
eu_ES: Beharrezkoa den Plural-Forms goiburua falta da.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
eu_ES: Sintaxi errorea Plural-Forms goiburuan ("%s").

en: Fix the Header
eu_ES: Konpondu goiburua

en: Fix the header
eu_ES: Konpondu goiburua

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
eu_ES: Berrikusi

en: Translated: %d of %d (%d %%)
eu_ES: Itzulita: %d / %d (%%%d)

en: Remaining: %d
eu_ES: Gelditzen dira: %d

en: %d error | %d errors
eu_ES[0]: errore %d
eu_ES[1]: %d errore

en: %d entry | %d entries
eu_ES[0]: Sarrera %d
eu_ES[1]: %d sarrera

en:  (unsaved)
eu_ES:  (gorde gabe)

en:  (modified)
eu_ES: (aldatuta)

en: Failed to update translation memory: %s
eu_ES: Hutsegitea itzulpen memoria eguneratzerakoan: %s

en: Keep
eu_ES: Mantendu

en: Purge deleted translations
eu_ES: Purgatu ezabatutako itzulpenak

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
eu_ES: Luzaroan erabili ez diren itzulpen guztiak kentzea nahi duzu?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
eu_ES: Purgarekin jarraitzen baduzu, ezabaturik bezala markaturiko itzulpen guztiak betiko kenduko dira. Berriro itzuli beharko dituzu etorkizunean atzera gehitzen badira.

en: Purge
eu_ES: Purgatu

en: Copy from source text
eu_ES: Kopiatu jatorrizko testutik

en: Copy from Source Text
eu_ES: Kopiatu jatorrizko testutik

en: Clear translation
eu_ES: Garbitu itzulpena

en: Clear Translation
eu_ES: Garbitu itzulpena

en: Edit comment
eu_ES: Editatu iruzkina

en: Edit Comment
eu_ES: Editatu iruzkina

en: Hide Sidebar
eu_ES: Ezkutatu alboko barra

en: Show Sidebar
eu_ES: Erakutsi alboko barra

en: Hide Status Bar
eu_ES: Ezkutatu egoera-barra

en: Show Status Bar
eu_ES: Erakutsi egoera-barra

en: Source text
eu_ES: Jatorrizko testua

en: Singular
eu_ES: Singularra

en: Plural
eu_ES: Plurala

en: Translation
eu_ES: Itzulpena

en: Pre-translated
eu_ES: Aurre-itzulita

en: Needs Work
eu_ES: Lana behar du

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
eu_ES: Lana behar du

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
eu_ES: POT fitxategiak txantiloiak besterik ez dira eta ez dute inolako itzulpenik berez.
    Itzulpena egiteko, sortu PO fitxategi berri bat txantiloian oinarrituz.

en: Create new translation
eu_ES: Sortu itzulpen berria

en: Everything
eu_ES: Dena

en: Form %i
eu_ES: %i forma

en: Form %i (unused)
eu_ES: %i forma (ez da erabiltzen)

en: One
eu_ES: Bat

en: Two
eu_ES: Bi

en: Other
eu_ES: Beste bat

en: %s Format
eu_ES: %s Formatua

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
eu_ES: %s formatua

en: Translation — %s
eu_ES: Itzulpena — %s

en: ID
eu_ES: IDa

en: Source text — %s
eu_ES: Jatorrizko testua — %s

en: unknown language
eu_ES: hizkuntza ezezaguna

en: Failed command: %s
eu_ES: Komando hutsegitea: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
eu_ES: Huts egin du gettext katalogoak batzerakoan.

en: Open in Editor
eu_ES: Ireki editorean

en: Open in editor
eu_ES: Ireki editorean

en: Find
eu_ES: Bilatu

en: Replace
eu_ES: Ordeztu

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
eu_ES: Aukerak

en: Ignore case
eu_ES: Ezikusi maiuskulak/minuskulak

en: Wrap around
eu_ES: Itzulbiratu

en: Whole words only
eu_ES: Hitz osoak bakarrik

en: Find in source texts
eu_ES: Bilatu jatorrizko testuetan

en: Find in translations
eu_ES: Bilatu itzulpenetan

en: Find in comments
eu_ES: Bilatu iruzkinetan

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Replace &All
eu_ES: Ordeztu &denak

en: Replace &all
eu_ES: Ordeztu &denak

en: &Replace
eu_ES: &Ordeztu

en: < &Previous
eu_ES: < &Aurrekoa

en: &Next >
eu_ES: &Hurrengoa >

en: String to find
eu_ES: Bilatzeko katea

en: Replacement string
eu_ES: Ordezpen-katea

en: Cannot execute program: %s
eu_ES: Ezin da programa abiarazi: %s

en: Translation Language
eu_ES: Itzulpen hizkuntza

en: Language of the translation:
eu_ES: Itzulpenaren hizkuntza:

en: Poedit - Catalogs manager
eu_ES: Poedit - Katalogoen kudeatzailea

en: Edit…
eu_ES: Editatu…

en: Create new translations project
eu_ES: Sortu itzulpen proiektu berria

en: Delete the project
eu_ES: Ezabatu proiektua

en: Edit the project
eu_ES: Editatu proiektua

en: Update all
eu_ES: Eguneratu denak

en: Update all catalogs in the project
eu_ES: Eguneratu proiektuko katalogo guztiak

en: Total
eu_ES: Guztira

en: Untrans
eu_ES: Itzuli gabe

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
eu_ES: Lana behar du

en: Errors
eu_ES: Erroreak

en: Last modified
eu_ES: Azken aldaketa

en: Select directory
eu_ES: Hautatu direktorioa

en: Directories:
eu_ES: Direktorioak:

en: <unnamed>
eu_ES: <izengabea>

en: Confirmation
eu_ES: Berrespena

en: Check for Updates…
eu_ES: Egiaztatu eguneraketarik dagoen…

en: Catalogs Manager
eu_ES: Katalogoen kudeatzailea

en: &Preferences…
eu_ES: &Hobespenak…

en: &Edit
eu_ES: &Editatu

en: Undo
eu_ES: Desegin

en: Redo
eu_ES: Berregin

en: Paste and Match Style
eu_ES: Itsatsi eta bateratu estiloa

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: Spelling and Grammar
eu_ES: Ortografia eta gramatika

en: Show Spelling and Grammar
eu_ES: Erakutsi ortografia eta gramatika

en: Check Document Now
eu_ES: Egiaztatu dokumentua orain

en: Check Spelling While Typing
eu_ES: Egiaztatu ortografia idatzi bitartean

en: Check Grammar With Spelling
eu_ES: Egiaztatu gramatika ortografiarekin

en: Correct Spelling Automatically
eu_ES: Zuzendu ortografia automatikoki

en: Substitutions
eu_ES: Ordezkapenak

en: Show Substitutions
eu_ES: Erakutsi ordezkapenak

en: Smart Copy/Paste
eu_ES: Itsatsi/Kopiatu adimentsua

en: Smart Quotes
eu_ES: Tipografia-komatxoak

en: Smart Dashes
eu_ES: Tipografia-marratxoak

en: Smart Links
eu_ES: Lotura adimentsuak

en: Text Replacement
eu_ES: Testu-ordezpena

en: Transformations
eu_ES: Eraldaketak

en: Make Upper Case
eu_ES: Bihurtu maiuskulak

en: Make Lower Case
eu_ES: Bihurtu minuskulak

en: Capitalize
eu_ES: Jarri maiuskula

en: Speech
eu_ES: Diskurtsoa

en: Start Speaking
eu_ES: Hasi hitz egiten

en: Stop Speaking
eu_ES: Gelditu hitz egitea

en: &View
eu_ES: &Ikusi

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
eu_ES: Erakutsi tresna-barra

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
eu_ES: Pertsonalizatu tresna-barra…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
eu_ES: Sartu pantaila osoan

en: Window
eu_ES: Leihoa

en: Minimize
eu_ES: Minimizatu

en: Zoom
eu_ES: Zooma

en: Welcome to Poedit
eu_ES: Ongi etorri Poedit-era

en: Bring All to Front
eu_ES: Ekarri denak aurrera

en: Information about the translator
eu_ES: Itzultzaileari buruzko informazioa

en: Name:
eu_ES: Izena:

en: Your Name
eu_ES: Zure izena

en: Email:
eu_ES: E-maila:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
eu_ES: Zure izena eta e-mail helbidea GNU gettext fitxategietako Last-Translator goiburua ezartzeko besterik ez da erabiliko.

en: Editing
eu_ES: Edizioa

en: Automatically compile MO file when saving
eu_ES: Konpilatu MO fitxategia automatikoki gordetzean

en: Check spelling
eu_ES: Egiaztatu ortografia

en: Always change focus to text input field
eu_ES: Betik aldatu fokua testu sarrera eremura

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
eu_ES: Ez baimendu inoiz kate-zerrendak fokua hartzea. Gaitzen bada, ctrl+geziak erabili behar dituzu teklatu bidezko nabigaziorako edo zuzenean idazten hasi zaitezke, fokua aldatzeko tabuladorea sakatzeko beharrik gabe.

en: Appearance
eu_ES: Itxura

en: Use custom list font:
eu_ES: Erabili aukeratutako tipografia zerrendetan:

en: Use custom text fields font:
eu_ES: Erabili aukeratutako tipografia testu eremuetan:

en: Change UI language
eu_ES: Aldatu erabiltzaile-interfazearen hizkuntza

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
eu_ES: (Windows 8 edo berriagoa behar du)

en: General
eu_ES: Orokorra

en: Use translation memory
eu_ES: Erabili itzulpen memoria

en: Manage…
eu_ES: Kudeatu…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
eu_ES: Iturburuetatik eguneratzean

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
eu_ES: zalantzako bat egitea fitxategian

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
eu_ES: aurre-itzuli itzulpen memoriatik

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
eu_ES: Poedit sarrera berriak zure aurreko itzulpenekin edo itzulpen memoriarekin betetzen saiatu daiteke. Itzulpen memoria erabiltzea ez da oso eraginkorra izango erdi hutsik badago, baina hobetzen joango da itzulpenak gehitu ahala.

en: Stored translations:
eu_ES: Biltegiratutako itzulpenak:

en: Database size on disk:
eu_ES: Datu-basearen tamaina diskoan:

en: Import Translation Files…
eu_ES: Itzulpen fitxategiak inportatu…

en: Import translation files…
eu_ES: Itzulpen fitxategiak inportatu…

en: Import From TMX…
eu_ES: TMXtik inportatu…

en: Import from TMX…
eu_ES: TMXtik inportatu…

en: Export To TMX…
eu_ES: TMXra esportatu…

en: Export to TMX…
eu_ES: TMXra esportatu…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
eu_ES: Berrezarri

en: Select translation files to import
eu_ES: Hautatu inportatzeko itzulpen-fitxategiak

en: Translation Memory
eu_ES: Itzulpen memoria

en: Importing translations…
eu_ES: Itzulpenak inportatzen…

en: Finalizing…
eu_ES: Amaitzen…

en: Select TMX files to import
eu_ES: Inportatu beharreko TMX fitxategiak aukeratu

en: TMX Files
eu_ES: TMX fitxategiak

en: Importing translation memory from “%s” failed.
eu_ES: "%s"tik itzulpen memoria inportatzeak huts egin du.

en: Import error
eu_ES: Inportazio-errorea

en: Export as…
eu_ES: Esportatu honela…

en: Exporting translations…
eu_ES: Itzulpenak esportatzen…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
eu_ES: "%s"ra itzulpen memoria esportatzeak huts egin du.

en: Export error
eu_ES: Esportazio errorea

en: Reset translation memory
eu_ES: Berrezarri itzulpen memoria

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
eu_ES: Ziur zaude itzulpen memoria berrezarri nahi duzula?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
eu_ES: Itzulpen memoria berrezartzeak atzerabiderik gabe ezabatuko ditu bertan biltegiratutako itzulpen guztiak. Ezin duzu eragiketa hau desegin.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
eu_ES: IM

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
eu_ES: Iturburu kode erauzleak iturburu kode fitxategietan kate itzulgarriak aurkitzeko eta itzuli ahal izateko erauzteko erabiltzen dira.

en: Custom Extractors:
eu_ES: Erauzle pertsonalizatuak:

en: Custom extractors:
eu_ES: Erauzle pertsonalizatuak:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
eu_ES: GNU gettext tresnek ezagututako programazio hizkuntza guztiak onartzen ditu (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript eta beste batzuk).

en: Delete extractor
eu_ES: Ezabatu erauzlea

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
eu_ES: Ziur "%s" erauzlea ezabatu nahi duzula?

en: Extractors
eu_ES: Erauzleak

en: Accounts
eu_ES: Kontuak

en: Automatically check for updates
eu_ES: Egiaztatu eguneraketak automatikoki

en: Include beta versions
eu_ES: Beta bertsioak barne

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
eu_ES: Beta bertsioek azken ezaugarriak eta hobekuntzak dituzte, baina apur bat ezegonkorrak izan daitezke.

en: Updates
eu_ES: Eguneraketak

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
eu_ES: Ezarpen hauek PO fitxategien barneko formatuari eragiten diote. Zehaztu betebehar bereiziren bat baduzu, adib. bertsio kontrola dela eta.

en: Line endings:
eu_ES: Lerro amaierak:

en: Unix (recommended)
eu_ES: Unix (gomendatua)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
eu_ES: Itzulbiratzea:

en: Preserve formatting of existing files
eu_ES: Mantendu dauden fitxategien formatua

en: Advanced
eu_ES: Aurreratua

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
eu_ES[0]: Kate %u aurre-itzulita
eu_ES[1]: %u kate aurre-itzulita

en: Pre-translating…
eu_ES: Aurre-itzultzen...

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
eu_ES: Aurre-itzuli

en: Only fill in exact matches
eu_ES: Bete bakarrik zehaztasun osoz bat datozenean

en: Don’t mark exact matches as needing work
eu_ES: Ez markatu zehazki bat datozenak 'lana behar du' bezala

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
eu_ES: Gaitu bakarrik zure itzulpen memoriaren kalitateaz fidatzen bazara. Lehenetsita itzulpen memoriako bat etortzean 'lana behar du' gisa markatzen dira eta erabili aurretik berrikusi behar dira.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
eu_ES: Aurre-itzulpenak automatikoki aurkitzen ditu itzulpen memorian itzuli gabeko kateentzako bat etortze zehatzak edo gutxi gora beherakoak eta itzulpena betetzen du.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
eu_ES[0]: sarrera %d aurre-itzulita.
eu_ES[1]: %d sarrera aurre-itzulita.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
eu_ES: Itzulpenak 'lana behar du' gisa markatu dira, ez zehatzak izan daitezkeelako. Zuzenak diren berrikusi beharko zenuke.

en: No entries could be pre-translated.
eu_ES: Ezin izan da sarrerarik aurre-itzuli.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
eu_ES: Itzulpen memoriak ez du fitxategi honen edukiaren antzekoa den katerik. Zuk eskuz itzulitako fitxategietatik ikasi ahala eraginkorragoa da Poedit Itzulpen erdi-automatikoentzat.

en: Add Folders…
eu_ES: Gehitu karpetak…

en: Add folders…
eu_ES: Gehitu karpetak…

en: Add Files…
eu_ES: Gehitu fitxategiak…

en: Add files…
eu_ES: Gehitu fitxategiak…

en: Add Wildcard…
eu_ES: Gehitu komodina…

en: Add wildcard…
eu_ES: Gehitu komodina…

en: Paths
eu_ES: Bideak

en: Excluded paths
eu_ES: Baztertutako bideak

en: Advanced extraction settings
eu_ES: Erauzte ezarpen aurreratuak

en: Extract notes for translators from:
eu_ES: Erauzi itzultzaileentzako oharrak hemendik:

en: Comments prefixed with:
eu_ES: Aurrizki hau duten iruzkinak:

en: All comments
eu_ES: Iruzkin guztiak

en: Additional xgettext flags:
eu_ES: xgettext marka gehigarriak:

en: Additional keywords
eu_ES: Gako-hitz gehigarriak

en: Name of the project the translation is for
eu_ES: Itzulitako proiektuaren izena

en: Team name and email address or URL
eu_ES: Taldearen izena eta e-mail helbidea edo URL-a

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
eu_ES: Adib. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
eu_ES: UTF-8 (gomendatua)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
eu_ES: Mesedez gorde fitxategia lehenik. Atal hau ezin ordura arte editatu.

en: Not all plural forms are translated.
eu_ES: Ez dira forma plural guztiak itzuli.

en: The translation should start as a sentence.
eu_ES: Itzulpena esaldi gisa hasi behar da.

en: The translation should start with a lowercase character.
eu_ES: Itzulpena minuskula batez hasi behar da.

en: The translation doesn’t start with a space.
eu_ES: Itzulpena ez da zuriune batekin hasten.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
eu_ES: Itzulpena zuriune batekin hasten da, baina jatorrizko testua ez.

en: The translation is missing a newline at the end.
eu_ES: Itzulpenari lerro berri bat falta zaio amaieran.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
eu_ES: Itzulpena lerro berri batekin amaitzen da, baina jatorrizko testua ez.

en: The translation is missing a space at the end.
eu_ES: Itzulpenak zuriune bat falta du amaieran.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
eu_ES: Itzulpena zuriune batekin amaitzen da, baina jatorrizko testua ez.

en: The translation should end with “%s”.
eu_ES: Itzulpenak “%s”-rekin amaitu behar du.

en: The translation should not end with “%s”.
eu_ES: Itzulpenak ez du “%s”-rekin amaitu behar.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
eu_ES: Itzulpena "%s"-rekin amaitzen da, baina jatorrizko testua "%s"-rekin.

en: Comment:
eu_ES: Iruzkina:

en: &Delete
eu_ES: E&zabatu

en: Edit project
eu_ES: Editatu proiektua

en: Project name:
eu_ES: Proiektuaren izena:

en: Browse
eu_ES: Arakatu

en: Add directory to the list
eu_ES: Gehitu direktorioa zerrendara

en: OK
eu_ES: Ados

en: &File
eu_ES: &Fitxategia

en: &New…
eu_ES: &Berria…

en: New from &POT/PO file…
eu_ES: Berria &POT/PO fitxategitik…

en: New From &POT/PO File…
eu_ES: Berria &POT/PO fitxategitik…

en: &Open…
eu_ES: &Ireki…

en: Open Recent
eu_ES: Ireki erabili berria

en: Catalogs &manager
eu_ES: Katalogoen &kudeatzailea

en: Catalogs &Manager
eu_ES: Katalogoen &kudeatzailea

en: &Close
eu_ES: &Itxi

en: &Save
eu_ES: &Gorde

en: Save &as…
eu_ES: Gorde &honela…

en: Save &As…
eu_ES: Gorde &honela…

en: Compile to MO…
eu_ES: Konpilatu MO-ra…

en: Check for updates…
eu_ES: Egiaztatu eguneraketarik dagoen…

en: &Preferences
eu_ES: &Hobespenak

en: E&xit
eu_ES: I&rten

en: Quit
eu_ES: Irten

en: Copy from singular
eu_ES: Kopiatu singularretik

en: Copy From Singular
eu_ES: Kopiatu singularretik

en: Translation needs &work
eu_ES: Itzulpenak &lana behar du

en: Translation Needs &Work
eu_ES: Itzulpenak lana &behar du

en: Edit &comment
eu_ES: Editatu &iruzkina

en: Edit &Comment
eu_ES: Editatu &iruzkina

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
eu_ES: Iradokizunak

en: &Find…
eu_ES: &Bilatu…

en: Replace…
eu_ES: Ordeztu…

en: Find next
eu_ES: Bilatu hurrengoa

en: Find previous
eu_ES: Bilatu aurrekoa

en: Find and Replace…
eu_ES: Bilatu eta ordeztu…

en: Find Next
eu_ES: Bilatu hurrengoa

en: Find Previous
eu_ES: Bilatu aurrekoa

en: Show string &ID
eu_ES: &ID katea erakutsi

en: Show String &ID
eu_ES: &ID katea erakutsi

en: Show warnings
eu_ES: Oharrak erakutsi

en: Show Warnings
eu_ES: Erakutsi oharrak

en: Sort by &file order
eu_ES: Ordenatu &fitxategiz

en: Sort by &File Order
eu_ES: Ordenatu &fitxategiz

en: Sort by &source
eu_ES: Ordenatu i&turburuz

en: Sort by &Source
eu_ES: Ordenatu i&turburuz

en: Sort by &translation
eu_ES: Ordenatu itz&ulpenez

en: Sort by &Translation
eu_ES: Ordenatu Itz&ulpenez

en: &Group by context
eu_ES: &Taldekatu testuinguruz

en: &Group By Context
eu_ES: &Taldekatu testuinguruz

en: Entries with errors first
eu_ES: Erroreak dituzten sarrerak lehenik

en: Entries with Errors First
eu_ES: Erroreak dituzten sarrerak lehenik

en: &Untranslated entries first
eu_ES: Itzuli gabeko &sarrerak lehenik

en: &Untranslated Entries First
eu_ES: Itzuli gabeko &sarrerak lehenik

en: Show sidebar
eu_ES: Erakutsi alboko barra

en: Show status bar
eu_ES: Erakutsi egoera-barra

en: &Update from source code
eu_ES: &Eguneratu iturburuetatik

en: &Update from Source Code
eu_ES: &Eguneratu iturburuetatik

en: Update from &POT file…
eu_ES: Eguneratu &POT fitxategitik…

en: Update from &POT File…
eu_ES: Eguneratu &POT fitxategitik…

en: Sync with Crowdin
eu_ES: Sinkronizatu Crowdin-ekin

en: Pre-&translate…
eu_ES: Aurre-i&tzuli…

en: &Validate translations
eu_ES: &Balioztatu itzulpenak

en: &Validate Translations
eu_ES: &Balioztatu itzulpenak

en: &Purge deleted translations
eu_ES: &Purgatu ezabatutako itzulpenak

en: &Purge Deleted Translations
eu_ES: &Purgatu ezabatutako itzulpenak

en: &Properties…
eu_ES: &Propietateak…

en: &Go
eu_ES: &Joan

en: &Done and next
eu_ES: &Eginda eta hurrengoa

en: &Done and Next
eu_ES: &Eginda eta hurrengoa

en: &Previous translation
eu_ES: A&urreko itzulpena

en: &Previous Translation
eu_ES: A&urreko itzulpena

en: &Next translation
eu_ES: &Hurrengo itzulpena

en: &Next Translation
eu_ES: &Hurrengo itzulpena

en: P&revious unfinished
eu_ES: A&urreko amaitu gabea

en: P&revious Unfinished
eu_ES: A&urreko amaigabea

en: Ne&xt unfinished
eu_ES: Hu&rrengo amaitu gabea

en: Ne&xt Unfinished
eu_ES: Hu&rrengo amaigabea

en: Previous plural form
eu_ES: Aurreko plural forma

en: Previous Plural Form
eu_ES: Aurreko plural forma

en: Next plural form
eu_ES: Hurrengo plural forma

en: Next Plural Form
eu_ES: Hurrengo plural forma

en: &Online help
eu_ES: &Online laguntza

en: &Online Help
eu_ES: &Online laguntza

en: &GNU gettext manual
eu_ES: &GNU gettext eskuliburua

en: &GNU gettext Manual
eu_ES: &GNU gettext eskuliburua

en: &About Poedit
eu_ES: &Poedit-i buruz

en: &About
eu_ES: &Honi buruz

en: Extractor setup
eu_ES: Erauzlearen ezarpena

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
eu_ES: Luzapenen zerrenda puntu eta komaz bananduta (adib. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
eu_ES: Erabilera:

en: Command to extract translations:
eu_ES: Itzulpenak erauzteko komandoa:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
eu_ES: Hau erauzlea abiarazteko agindua da.
    %o irteerako fitxategiaren izena bihurtzen da, 
    %K gako-hitzen zerrenda, %F sarrerako fitxategia,
    %C karaktere-jokora (ikusi behean).

en: An item in keywords list:
eu_ES: Gako-hitzen zerrendako elementu bat:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
eu_ES: Gako-hitz bakoitzeko behin erantsiko da hau
    komando lerrora. %k gako-hitza da.

en: An item in input files list:
eu_ES: Sarrera-fitxategien zerrendako elementu bat:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
eu_ES: Hau komando lerrora erantsiko zaio 
    sarrera-fitxategi bakoitzeko behin. %f fitxategi-izena bihurtzen da.

en: Source code charset:
eu_ES: Iturburuaren karaktere-jokoa:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
eu_ES: Hau agindu lerrora gehituko da
     jatorrizko karaktere kodeketa ematen bada besterik ez. %c karaktere kodeketa da.

en: Translation Properties
eu_ES: Itzulpenaren propietateak

en: Project name and version:
eu_ES: Proiektuaren izena eta bertsioa:

en: Language team:
eu_ES: Hizkuntza taldea:

en: Plural forms:
eu_ES: Plural formak:

en: Use default rules for this language
eu_ES: Erabili hizkuntza honetarako lehenetsitako arauak

en: Use custom expression
eu_ES: Erabili espresio pertsonalizatua

en: Learn about plural forms
eu_ES: Ikasi gehiago plural formez

en: Charset:
eu_ES: Karaktere-jokoa:

en: Advanced Extraction Settings…
eu_ES: Erauzte ezarpen aurreratuak…

en: Advanced extraction settings…
eu_ES: Erauzte ezarpen aurreratuak…

en: Translation properties
eu_ES: Itzulpenaren propietateak

en: Sources Paths
eu_ES: Iturburuen bideak

en: Sources paths
eu_ES: Iturburuen bideak

en: Extract text from source files in the following directories:
eu_ES: Erauzi testua direktorio hauetako jatorrizko fitxategietatik:

en: Base path:
eu_ES: Hasierako bidea:

en: Sources Keywords
eu_ES: Iturburuetako gako-hitzak

en: Sources keywords
eu_ES: Iturburuetako gako-hitzak

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
eu_ES: Erabili gako-hitzak (funtzioen izenak) kate itzulgarriak antzemateko
    iturburu fitxategietan:

en: Also use default keywords for supported languages
eu_ES: Erabili lehenetsitako gako-hitzak onartutako hizkuntzetan ere bai

en: Learn about gettext keywords
eu_ES: Ikasi gettext gako-hitzei buruz

en: Update summary
eu_ES: Eguneratu laburpena

en: New strings
eu_ES: Kate berriak

en: Obsolete strings
eu_ES: Kate zaharkituak

en: (0 new, 0 obsolete)
eu_ES: (0 berri, 0 zaharkitu)

en: Validate
eu_ES: Balioztatu

en: Check for errors in the translation
eu_ES: Egiaztatu itzulpenean errorerik dagoen

en: Update from code
eu_ES: Eguneratu kodetik

en: Update from Code
eu_ES: Eguneratu kodetik

en: Update from source code
eu_ES: Eguneratu iturburuetatik

en: Sidebar
eu_ES: Alboko barra

en: Show or hide the sidebar
eu_ES: Erakutsi edo ezkutatu alboko barra

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
eu_ES: Orain desegokia den itzulpena dagokion jatorrizko testua (eguneraketan aldatu aurrekoa).

en: Add comment
eu_ES: Gehitu iruzkina

en: Add Comment
eu_ES: Gehitu iruzkina

en: Delete From Translation Memory
eu_ES: Itzulpen memoriatik ezabatu

en: Delete from translation memory
eu_ES: Itzulpen memoriatik ezabatu

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
eu_ES: Ez da bat datorrenik aurkitu

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
eu_ES: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
eu_ES: Kate hau Poedit-en itzulpen memorian aurkitu da.

en: The TMX file is malformed.
eu_ES: TMX fitxategia ez da zuzena.

en: No translations were found in the TMX file.
eu_ES: Ez da itzulpenik aurkitu TMX fitxategian.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
eu_ES: Itzulpen memorien datubasea ez da zuzena: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
eu_ES: Itzulpen memoriaren errorea: %s (%d).

en: Cannot create temporary directory.
eu_ES: Ezin izan da direktorio tenporala sortu.

en: There are no translations. That’s unusual.
eu_ES: Ez dago itzulpenik. Hori ezohikoa da.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted
    from source code. This way, they stay up to date and accurate.
    Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
eu_ES: Sarrera itzulgarriak ez dira eskuz gehitzen Gettext sisteman, automatikoki erauzten dira
    iturburu kodetik. Honela, eguneratuta eta zehatz daude.
    Itzultzaileek arrunt garatzaileek beraientzat prestatutako PO txantiloi fitxategiak (POT-ak) erabiltzen dituzte.

en: (Learn more about GNU gettext)
eu_ES: (Ikasi gehiago GNU gettext buruz)

en: Update from POT
eu_ES: Eguneratu POT fitxategitik

en: Take translatable strings from an existing POT template.
eu_ES: Hartu kate itzulgarriak dagoen POT txantiloi batetik.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
eu_ES: Kate itzulgarriak zuzenean erauzi ditzakezu iturburu kodetik:

en: Extract from sources
eu_ES: &Erauzi iturburuetatik

en: Configure source code extraction in Properties.
eu_ES: Konfiguratu iturburu kodearen erauzketa propietateetan.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
eu_ES: %s bertsioa

en: Sync
eu_ES: Sinkronizatu

en: Synchronize the translation with Crowdin
eu_ES: Sinkronizatu itzulpena Crowdin-ekin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
eu_ES: %s(r)i buruz

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
eu_ES: %s hobespenak

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
eu_ES: Zerbitzuak

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
eu_ES: Ezkutatu %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
eu_ES: Ezkutatu besteak

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
eu_ES: Erakutsi denak

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
eu_ES: Irten %s(e)tik

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
eu_ES: Hobespenak…

en: Preferences...
eu_ES: Hobespenak...

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Recent
eu_ES: Azkenak

note: TRANSLATORS: Title of a category in Windows task menu (right-click icon in taskbar)
en: Frequent
eu_ES: Ohikoa

en: &Apply
eu_ES: &Aplikatu

en: Apply
eu_ES: Aplikatu

en: &Back
eu_ES: A&tzera

en: Back
eu_ES: Atzera

en: &Cancel
eu_ES: &Utzi

en: &Clear
eu_ES: &Garbitu

en: Clear
eu_ES: Garbitu

en: Copy
eu_ES: Kopiatu

en: Cu&t
eu_ES: &Ebaki

en: Cut
eu_ES: Ebaki

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: &Quit
eu_ES: &Irten

en: Help
eu_ES: Laguntza

en: &New
eu_ES: &Berria

en: New
eu_ES: Berria

en: &No
eu_ES: &Ez

en: No
eu_ES: Ez

en: &OK
eu_ES: Ad&os

en: Open…
eu_ES: Ireki…

en: &Open...
eu_ES: &Ireki...

en: Open...
eu_ES: Ireki...

en: &Paste
eu_ES: &Itsatsi

en: Paste
eu_ES: Itsatsi

en: Preferences
eu_ES: Hobespenak

en: &Redo
eu_ES: &Berregin

en: Refresh
eu_ES: Freskatu

en: &Save as
eu_ES: &Gorde honela

en: Save as
eu_ES: Gorde honela

en: Select &All
eu_ES: Hautatu &denak

en: Select All
eu_ES: Hautatu denak

en: &Undo
eu_ES: &Desegin

en: &Yes
eu_ES: &Bai

en: Yes
eu_ES: Bai

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
eu_ES: Maius.+

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
eu_ES: Sartu

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
eu_ES: Gora

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
eu_ES: Behera

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
eu_ES: Ezkerra

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
eu_ES: Eskuina

note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
eu_ES: maius.
