poedit - en to af_ZA translation catalogue (674 entries)

en: Hide this notification message
af_ZA: Versteek hierdie kennisgewingsboodskap

en: Don’t Show Again
af_ZA: Moenie Weer Toon Nie

en: Don’t show again
af_ZA: Moenie weer toon nie

en: (New: %i, obsolete: %i)
af_ZA: (Nuut: %i, verouderd: %i)

en: Collecting source files…
af_ZA: Versamel tans bronlêers…

en: Extracting translatable strings…
af_ZA: Ekstraheer tans vertaalbare stringe…

en: Failed to load file with extracted translations.
af_ZA: Kon nie lêer met geëkstraheerde vertalings laai nie.

en: Merging differences…
af_ZA: Voeg tans verskille saam…

en: Updating translations
af_ZA: Werk tans vertalings by

en: The file “%s” couldn’t be opened.
af_ZA: Fiilde "%s" horiima udditaade.

en: Invalid file
af_ZA: Ongeldige lêer

en: Malformed header: “%s”
af_ZA: Misvormde kop: “%s”

en: PO Translation Files
af_ZA: PO-vertaallêers

en: POT Translation Templates
af_ZA: POT-vertaalsjablone

en: XLIFF Translation Files
af_ZA: XLIFF-vertaallêers

en: JSON Translation Files
af_ZA: Piille Fire JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
af_ZA: Piillde Firo Flutter

en: All Translation Files
af_ZA: Alle Vertaallêers

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
af_ZA: Fiilde ndee woni ko e mbayka ko Poedit heftinaani.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
af_ZA: Ndee fiilde JSON wonaa fiilde firo etee waawaa taƴteede e Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
af_ZA: Targol loowdi fiilde woorii kadi addii ndee-ɗoo juumre: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
af_ZA: Lêer “%s” is leesalleen en kan nie bewaar word nie.
    Bewaar dit onder ’n ander naam.

en: Couldn’t save file %s.
af_ZA: Kon nie lêer %s bewaar nie.

en: Screenshots:
af_ZA: Skermkiekies:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
af_ZA[0]: %i reël van lêer “%s” is nie korrek gelaai nie.
af_ZA[1]: %i reëls van lêer “%s” is nie korrek gelaai nie.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
af_ZA: Reël %d van lêer “%s” is korrup (geen geldige %s-data).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
af_ZA: Gebroke PO-lêer: enkelvoudvorm msgstr is gebruik saam met msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
af_ZA: Gebroke PO-lêer: meervoudvorm msgstr is gebruik sonder msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
af_ZA: Horiima loowde fiilde ndee, ena gasa nde moƴƴaani.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
af_ZA: Daar was foute tydens die laai van die lêer. As gevolg daarvan kan sommige data ontbreek of korrup wees.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
af_ZA: Iets het skeefgeloop met netjiese formattering van die lêer (maar dit is wel bewaar).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
af_ZA: Die lêer kon nie met die “%s” karakterstel gestoor word soos aangedui in die vertalingsinstellings nie.
    
    Daarom is dit met UTF-8 kodering gestoor en die opstelling is aangepas.

en: Error saving file
af_ZA: Fout met bewaar van lêer

en: “%s” is not a valid POT file.
af_ZA: “%s” is nie ’n geldige POT-lêer nie.

en: Error while loading XLIFF file: %s
af_ZA: Juumre tuma loowgol fiilde XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
af_ZA: Yamre (%s) tammbitaaka

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
af_ZA: Gebroke markup in vertaalstring.

en: Add Account
af_ZA: Voeg rekening toe

en: Add account
af_ZA: Voeg rekening toe

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
af_ZA: Leer meer oor %s

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
af_ZA: Koppel Poedit met ondersteunde wolklokaliseringsplatforms om vertalings daarop naatloos te sinchroniseer.

en: How does cloud sync work?
af_ZA: Hoe werk wolksinchronisering?

en: Account
af_ZA: Rekening

en: (not signed in)
af_ZA: (nie aangeteken nie)

en: File
af_ZA: Lêer

en: Open cloud translation
af_ZA: Open wolkvertaling

en: Manage accounts
af_ZA: Bestuur rekeninge

en: Project:
af_ZA: Projek:

en: Language:
af_ZA: Taal:

en: Sign in to Cloud Account
af_ZA: Teken aan op wolkrekening

en: Sign in to cloud account
af_ZA: Teken aan op wolkrekening

en: No translation projects listed in your account.
af_ZA: Geen vertaalprojekte aanwesig in u rekening nie.

en: Downloading latest translations…
af_ZA: Laai tans nuutste vertalings af…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
af_ZA: Teken aan by %s

en: Syncing
af_ZA: Sinchronisering

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
af_ZA: Laai tans vertalings op na %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
af_ZA: Oplaai van vertalings na %s het misluk.

en: Syncing error
af_ZA: Sinchroniseerfout

en: Add
af_ZA: Voeg toe

en: Unknown Crowdin error.
af_ZA: Onbekende Crowdin-fout.

en: Not authorized, please sign in again.
af_ZA: Nie gemagtig nie, teken weer aan.

en: Downloading translations is disabled in this project.
af_ZA: Aflaai van vertalings vir hierdie projek is gedeaktiveer.

en: Sign In
af_ZA: Teken Aan

en: Sign in
af_ZA: Teken aan

en: Sign Out
af_ZA: Teken Af

en: Sign out
af_ZA: Teken af

en: Learn more about Crowdin
af_ZA: Leer meer oor Crowdin

en: Crowdin is an online localization management platform and collaborative translation tool.
af_ZA: Crowdin is ’n aanlyn lokaliseringsbestuurplatform en meewerkvertaalnutsmiddel.

en: Waiting for authentication…
af_ZA: Wag tans vir bekragtiging…

en: Updating user information…
af_ZA: Werk tans gebruikersinligting by…

en: Sign in to Crowdin
af_ZA: Teken aan op Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
af_ZA: Sinchronisering met Crowdin het misluk.

en: Crowdin error
af_ZA: Crowdin-fout

en: Uploading translations…
af_ZA: Laai tans vertalings op…

en: &Copy
af_ZA: &Kopieer

en: Learn more
af_ZA: Leer meer

en: &Help
af_ZA: &Hulp

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
af_ZA: MO-lêers kan nie direk in Poedit gewysig word nie.

en: Error opening file
af_ZA: Fout tydens open van lêer

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
af_ZA: Open en wysig liewer die ooreenstemmende PO-lêer. Wanneer u dit bewaar, word die MO-lêer ook bygewerk.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
af_ZA: moenie tydelike lêers skrap nie (vir foutopsporing)

en: handle a poedit:// URI
af_ZA: gebruik poedit:// URI

en: go to item at given line number
af_ZA: gaan na item met gegewe reëlnommer

en: Failed to communicate with Poedit process.
af_ZA: Kommunikasie met die Poedit-proses het misluk.

en: Unhandled exception occurred: %s
af_ZA: Onhanteerde uitsondering het voorgekom: %s

en: Select translation template
af_ZA: Kies vertalingsjabloon

en: Select translation file
af_ZA: Kies vertalingslêer

en: Poedit is an easy to use translation editor.
af_ZA: Poedit is ’n maklik-om-te-gebruik vertaalwysiger.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
af_ZA: U kan nie meer as een lêer in die Poedit-venster los nie.

en: File “%s” is not a translation file.
af_ZA: Lêer “%s” is nie ’n vertaallêer nie.

en: File “%s” doesn’t exist.
af_ZA: Lêer “%s” bestaan nie.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
af_ZA: Speltoets is gedeaktiveer omdat die woordeboek vir %s nie geïnstalleer is nie.

en: Install
af_ZA: Installeer

en: The file “%s” has been changed by another application.
af_ZA: Die lêer “%s” is deur ’n ander toepassing verander.

en: Reload file
af_ZA: Herlaai lêer

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
af_ZA: Wil u die lêer vanaf die skyf herlaai? U onbewaarde wysigings in Poedit sal verlore gaan indien u dit doen.

en: Ignore
af_ZA: Ignoreer

en: Reload File
af_ZA: Herlaai lêer

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
af_ZA: Die lêer is verander. Wil u die veranderinge bewaar?

en: Save changes
af_ZA: Bewaar veranderinge

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
af_ZA: U veranderinge gaan verlore indien u dit nie bewaar nie.

en: Save
af_ZA: Bewaar

en: Do&n’t save
af_ZA: Mo&enie bewaar nie

en: Don’t Save
af_ZA: Moenie Bewaar Nie

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
af_ZA: Die veranderinge wat deur die ander toepassing gemaak is, sal verlore gaan indien u bewaar.

en: Cancel
af_ZA: Kanseleer

en: Save Anyway
af_ZA: Bewaar in elk geval

en: Save anyway
af_ZA: Bewaar in elk geval

en: Save as…
af_ZA: Bewaar as…

en: Compile to…
af_ZA: Kompileer na…

en: Compiled Translation Files
af_ZA: Gekompileerde Vertaallêers

en: HTML Files
af_ZA: HTML-lêers

en: Source code not available.
af_ZA: Bronkode nie beskikbaar.

en: Updating failed
af_ZA: Bywerking het misluk

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
af_ZA: Vertalings kon nie vanuit die bronkode bygewerk word nie omdat geen kode in die gespesifiseerde ligging in die lêereienskappe gevind is nie.

en: Permission denied.
af_ZA: Toestemming geweier.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
af_ZA: U het nie toestemming om bronkodelêers vanuit die gespesifiseerde ligging in die lêer se Eienskappe te lees nie.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
af_ZA: Indien u voorheen toegang tot u lêers geweier het, kan u dit in Stelselinstellings > Privaatheid & Sekuriteit > Lêers & Vouers toelaat.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
af_ZA: Indien u voorheen toegang tot u lêers geweier het, kan u dit in Stelselvoorkeure > Sekuriteit & Privaatheid > Privaatheid > Lêers & Vouers toelaat.

en: Translation entries in the file are probably incorrect.
af_ZA: Vertalingsinskrywings in die lêer is waarskynlik verkeerd.

en: Updating the file failed. Click on 'Details >>' for details.
af_ZA: Bywerk van lêer het misluk. Klik op ‘Details >>’ vir details.

en: Open translation template
af_ZA: Open vertalingsjabloon

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
af_ZA[0]: %d probleem met die vertaling gevind.
af_ZA[1]: %d probleme met die vertaling gevind.

en: Validation results
af_ZA: Valideringsresultate

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
af_ZA: Inskrywings met foute is in rooi gemerk in die lys. Details van die fout word vertoon wanneer u so ’n inskrywing kies.

en: The file was saved safely.
af_ZA: Die lêer is veilig bewaar.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
af_ZA: Die lêer is veilig bewaar en in die MO-formaat gekompileer maar sal waarskynlik nie korrek werk nie.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
af_ZA: Die lêer is veilig bewaar maar dit kan nie in die MO-formaat gekompileer en gebruik word nie.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
af_ZA: Die lêer is in die MO-formaat gekompileer maar sal waarskynlik nie reg werk nie.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
af_ZA: Die lêer kan nie in die MO-formaat gekompileer en gebruik word nie.

en: No problems with the translation found.
af_ZA: Geen probleme met die vertaling gevind.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
af_ZA[0]: Die vertaling is gereed vir gebruik maar %d inskrywing is nog nie vertaal nie.
af_ZA[1]: Die vertaling is gereed vir gebruik maar %d inskrywings is nog nie vertaal nie.

en: The translation is ready for use.
af_ZA: Die vertaling is gereed vir gebruik.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
af_ZA: Poedit het ongeldige inhoud in die lêer “%s” outomaties gerepareer.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
af_ZA: Die lêer het duplikaatitems bevat, wat ontoelaatbaar in PO-lêers is en die lêer onbruikbaar sal maak. Poedit het die fout herstel maar u moet nuwe vertalings van enige items wat vir aandag gemerk is nagaan en regstel indien nodig.

en: Language of the translation isn’t set.
af_ZA: Taal vir die vertaling is nie ingestel nie.

en: Set Language
af_ZA: Stel Taal In

en: Set language
af_ZA: Stel taal

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
af_ZA: Voorstelle is nie beskikbaar indien die vertaaltaal verkeer ingestel is nie. Ander funksies, soos meervoudsvorme, kan ook hierdeur geraak word.

en: Language of the translation is the same as source language.
af_ZA: Taal van die vertaling is dieselfde as brontaal.

en: Fix Language
af_ZA: Repareer Taal

en: Fix language
af_ZA: Repareer taal

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
af_ZA: Hierdie lêer bevat inskrywings met meervoudsvorme maar geen Meervoudsvorm-kop is opgestel nie.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
af_ZA: Inskrywings in hierdie lêer se meervoudsformtelling verskil van wat die lêer se Meervourdsvorm-kop sê

en: Required header Plural-Forms is missing.
af_ZA: Vereiste Meervoudsvorm-kop ontbreek.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
af_ZA: Sintaksfout in Meervoudsvorm-kop (“%s”).

en: Fix the Header
af_ZA: Repareer die Kop

en: Fix the header
af_ZA: Repareer die kop

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
af_ZA: Meervoudsvormuitdrukking wat deur die lêer vir %s gebruik word, is ongewoon.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
af_ZA: Hersien

en: Would you like to use English for source text?
af_ZA: Wil u Engels as bronteks gebruik?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
af_ZA: Hierdie lêer gebruik string-ID’s i.p.v. bronteks. Poedit kan vir u Engelse tekse van die “%s”-lêer laai.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
af_ZA: Laai Engels

en: Translated: %d of %d (%d %%)
af_ZA: Vertaal: %d van %d (%d %%)

en: Remaining: %d
af_ZA: Oorblywend: %d

en: %d error | %d errors
af_ZA[0]: %d fout
af_ZA[1]: %d foute

en: %d entry | %d entries
af_ZA[0]: %d inskrywing
af_ZA[1]: %d inskrywings

en:  (unsaved)
af_ZA:  (onbewaar)

en:  (modified)
af_ZA:  (verander)

en: Failed to update translation memory: %s
af_ZA: Kon nie vertaalgeheue bywerk nie: %s

en: Keep
af_ZA: Behou

en: Purge deleted translations
af_ZA: Purgeer geskrapte vertalings

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
af_ZA: Wil u alle vertalings wat nie meer gebruik word nie, verwyder?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
af_ZA: Indien u met purgering voortgaan word alle vertalings wat as “skrap” gemerk is, verwyder. U sal dit weer moet vertaal sou dit in die toekoms weer toegevoeg word.

en: Purge
af_ZA: Purgeer

en: Copy from source text
af_ZA: Kopieer vanaf bronteks

en: Copy from Source Text
af_ZA: Kopieer vanaf Bronteks

en: Clear translation
af_ZA: Wis vertaling

en: Clear Translation
af_ZA: Wis Vertaling

en: Edit comment
af_ZA: Wysig kommentaar

en: Edit Comment
af_ZA: Wysig Kommentaar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
af_ZA: Kodevoorkomste

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
af_ZA: Kodevoorkomste

en: Hide Sidebar
af_ZA: Versteek Systaaf

en: Show Sidebar
af_ZA: Toon Systaaf

en: Hide Status Bar
af_ZA: Versteek Statusbalk

en: Show Status Bar
af_ZA: Toon Statusbalk

en: String length in characters: translation | source
af_ZA: Stringlengte in karakters: vertaling | bron

en: String length in characters
af_ZA: Stringlengte in karakters

en: Source text
af_ZA: Bronteks

en: Singular
af_ZA: Enkelvoud

en: Plural
af_ZA: Meervoud

en: Translation
af_ZA: Vertaling

en: Pre-translated
af_ZA: Voorafvertaal

en: Needs Work
af_ZA: Kort Werk

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
af_ZA: Kort aandag

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
af_ZA: POT-lêers is slegs sjablone en bevat self geen vertalings nie.
    Skep ’n nuwe PO-lêer, gebaseer op die sjabloon, om ’n vertaling te maak.

en: Create new translation
af_ZA: Skep nuwe vertaling

en: Make a new translation from this POT file.
af_ZA: Skep ’n nuwe vertaling van hierdie POT-lêer.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
af_ZA: ID binndol iwdi

en: Everything
af_ZA: Alles

en: Form %i
af_ZA: Vorm %i

en: Form %i (unused)
af_ZA: Vorm %i (ongebruik)

en: Zero
af_ZA: Nul

en: One
af_ZA: Een

en: Two
af_ZA: Twee

en: Other
af_ZA: Ander

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
af_ZA: Stringkonteks: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
af_ZA: Stringidentifiseerder: %s

en: %s Format
af_ZA: %s-Formaat

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
af_ZA: %s-formaat

en: Translation — %s
af_ZA: Vertaling — %s

en: Source text — %s
af_ZA: Bronteks — %s

en: unknown language
af_ZA: onbekende taal

en: Network error: %s (%d)
af_ZA: Netwerkfout: %s (%d)

en: Unknown error
af_ZA: Onbekende fout

en: Failed command: %s
af_ZA: Mislukte bevel: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
af_ZA: Kon nie gettext-katalogi saamvoeg nie.

en: Open in Editor
af_ZA: Open in Wysiger

en: Open in editor
af_ZA: Open in wysiger

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
af_ZA: Geen inligting oor hierdie string se voorkomste in die bronkode word in die lêer verskaf nie.

en: No usage information
af_ZA: Geen gebruiksinligting

en: %d code occurrence | %d code occurrences
af_ZA[0]: %d kodevoorkoms
af_ZA[1]: %d kodevoorkomste

en: Source code not found
af_ZA: Bronkode nie gevind nie

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
af_ZA: Poedit kan nie die bronkode toon waar die string gebruik word nie omdat die lêer òf nie beskikbaar is in die ligging waarna verwys word nie òf dit is ’n simboliese verwysing wat nie na ’n werklike lêer wys nie.

en: File cannot be opened
af_ZA: Lêer kan nie geopen word nie

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
af_ZA: Poedit kon nie die “%s”-lêer open nie.

en: Find
af_ZA: Soek

en: Replace
af_ZA: Vervang

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
af_ZA: Opsies

en: Ignore case
af_ZA: Ignoreer hoof-/kleinletters

en: Wrap around
af_ZA: Omvou

en: Whole words only
af_ZA: Slegs heel woorde

en: Find in source texts
af_ZA: Soek in brontekste

en: Find in translations
af_ZA: Soek in vertalings

en: Find in comments
af_ZA: Vind in kommentaar

en: Close
af_ZA: Maak toe

en: Replace &All
af_ZA: Vervang &Alles

en: Replace &all
af_ZA: Vervang &alles

en: &Replace
af_ZA: &Vervang

en: < &Previous
af_ZA: < &Vorige

en: &Next >
af_ZA: &Volgende >

en: String to find
af_ZA: String om te soek

en: Replacement string
af_ZA: Vervangende string

en: Cannot execute program: %s
af_ZA: Kan nie program uitvoer nie: %s

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
af_ZA: Taalnaam of -kode

en: Translation Language
af_ZA: Taal van Vertaling

en: Language of the translation:
af_ZA: Taal van die vertaling:

en: All strings
af_ZA: Alle stringe

en: Couldn’t download Localazy project details.
af_ZA: Kon nie Localazy-projekdetails aflaai nie.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
af_ZA: Daar was ’n fout met die oplaai van vertalings na Localazy.

en: Projects
af_ZA: Projekte

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
af_ZA: Localazy is ’n hoogs geoutomatiseerde lokaliseringsplatform wat enigeen toelaat om maklik hul produkte en inhoud in meerdere tale te vertaal.

en: Add Project
af_ZA: Voeg projek toe

en: Add project
af_ZA: Voeg projek toe

en: Poedit - Catalogs manager
af_ZA: Poedit - Katalogusbestuurder

en: Edit…
af_ZA: Wysig…

en: Create new translations project
af_ZA: Skep nuwe vertaalprojek

en: Delete the project
af_ZA: Skrap die projek

en: Edit the project
af_ZA: Wysig die projek

en: Update all
af_ZA: Werk alles by

en: Update all catalogs in the project
af_ZA: Werk alle katalogusse in die projek by

en: Total
af_ZA: Totaal

en: Untrans
af_ZA: Onvertaal

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
af_ZA: Kort Werk

en: Errors
af_ZA: Foute

en: Last modified
af_ZA: Laas gewysig

en: Select directory
af_ZA: Kies gids

en: Directories:
af_ZA: Gidse:

en: <unnamed>
af_ZA: <naamloos>

en: Do you want to delete project “%s”?
af_ZA: Wil u projek “%s” skrap?

en: Delete project
af_ZA: Skrap projek

en: Deleting the project will not delete any translation files.
af_ZA: Skrap van die projek sal geen vertaallêers skrap nie.

en: Confirmation
af_ZA: Bevestiging

en: Update all catalogs in this project?
af_ZA: Werk alle katalogusse in hierdie projek by?

en: Performs update from source code on all files in the project.
af_ZA: Dit voer ’n bywerking vanaf die bronkode op alle lêers in die projek uit.

en: Check for Updates…
af_ZA: Gaan na vir Bywerkings…

en: Catalogs Manager
af_ZA: Katalogusbestuurder

en: &Preferences…
af_ZA: &Voorkeure…

en: &Edit
af_ZA: W&ysig

en: Undo
af_ZA: Ontdaan

en: Redo
af_ZA: Herdoen

en: Paste and Match Style
af_ZA: Plak en Pas Styl Aan

en: Delete
af_ZA: Skrap

en: Spelling and Grammar
af_ZA: Spelling en Grammatika

en: Show Spelling and Grammar
af_ZA: Toon Spelling en Grammatika

en: Check Document Now
af_ZA: Gaan Dokument Nou Na

en: Check Spelling While Typing
af_ZA: Gaan Spelling Intyds Na

en: Check Grammar With Spelling
af_ZA: Gaan Grammatika Met Spelling Na

en: Correct Spelling Automatically
af_ZA: Korrigeer Spelling Outomaties

en: Substitutions
af_ZA: Vervangings

en: Show Substitutions
af_ZA: Toon Vervangings

en: Smart Copy/Paste
af_ZA: Slimkopieer/-plak

en: Smart Quotes
af_ZA: Slimaanhalingstekens

en: Smart Dashes
af_ZA: Slimstrepe

en: Smart Links
af_ZA: Slimskakels

en: Text Replacement
af_ZA: Teksvervanging

en: Transformations
af_ZA: Omvormings

en: Make Upper Case
af_ZA: Maak Hoofletters

en: Make Lower Case
af_ZA: Maak Kleinletters

en: Capitalize
af_ZA: Maak Beginhoofletters

en: Speech
af_ZA: Spraak

en: Start Speaking
af_ZA: Begin Praat

en: Stop Speaking
af_ZA: Hou op Praat

en: &View
af_ZA: &Bekyk

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
af_ZA: Toon Nutsbalk

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
af_ZA: Pas Taakbalk Aan…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
af_ZA: Gaan na Volskerm

en: Window
af_ZA: Venster

en: Minimize
af_ZA: Minimaliseer

en: Zoom
af_ZA: Vergroot/verklein

en: Welcome to Poedit
af_ZA: Welkom by Poedit

en: Bring All to Front
af_ZA: Bring Alles na Vore

en: Information about the translator
af_ZA: Inligting oor die vertaler

en: Name:
af_ZA: Naam:

en: Your Name
af_ZA: U Naam

en: Email:
af_ZA: E-pos:

en: you@example.com
af_ZA: gebruiker@voorbeeld.co.za

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
af_ZA: U naam en e-posadres word slegs gebruik om die “Laaste-Vertaler”-kop van die GNU-gettext-lêers in te stel.

en: Editing
af_ZA: Wysiging

en: Automatically compile MO file when saving
af_ZA: Maak outomaties MO-lêer tydens stoor

en: Show summary after updating files
af_ZA: Toon opsomming na bywerking van lêers

en: Check spelling
af_ZA: Gaan spelling na

en: Always change focus to text input field
af_ZA: Verander altyd fokus na teks-toevoerveld

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
af_ZA: Moet nooit die stringlys laat fokus nie. Indien dit geaktiveer is moet Ctrl-pyltjies vir sleutelbordnavigasie gebruik word maar teks kan ook onmiddellik toegevoer word sonder om Tab te druk om fokus te verander.

en: Appearance
af_ZA: Voorkoms

en: Use custom list font:
af_ZA: Gebruik pasgemaakte lysfont:

en: Use custom text fields font:
af_ZA: Gebruik pasgemaakte teksveldfont:

en: Change UI language
af_ZA: Verander koppelvlaktaal

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
af_ZA: (vereis Windows 8 of nuwer)

en: General
af_ZA: Algemeen

en: Use translation memory
af_ZA: Gebruik vertaalgeheue

en: Manage…
af_ZA: Bestuur…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
af_ZA: Tydens bywerking vanuit bronne

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
af_ZA: wollerige trefslae binne die lêer

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
af_ZA: voorafvertaal vanaf TM

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
af_ZA: Poedit kan probeer om nuwe inskrywings slegs vanaf vorige vertalings in die lêer of vanuit u gehele vertaalgeheue in te vul. Gebruik van die TM sal nie baie effektief indien dit byna leeg is nie, maar dit sal beter raak soos u meer vertalings toevoeg.

en: Stored translations:
af_ZA: Bewaarde vertalings:

en: Database size on disk:
af_ZA: Databasisgrootte op skyf:

en: Import Translation Files…
af_ZA: Voer Vertaallêers In…

en: Import translation files…
af_ZA: Voer vertaallêers in…

en: Import From TMX…
af_ZA: Voer In Vanaf TMX…

en: Import from TMX…
af_ZA: Voer in vanaf TMX…

en: Export To TMX…
af_ZA: Stuur Uit Na TMX…

en: Export to TMX…
af_ZA: Stuur uit na TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
af_ZA: Herstel

en: Select translation files to import
af_ZA: Kies vertaalleêrs om in te voer

en: Translation Memory
af_ZA: Vertaalgeheue

en: Importing translations…
af_ZA: Vertalings word ingevoer…

en: Error loading translation file “%s”.
af_ZA: Fout tydens laai van vertalingslêer “%s”.

en: Finalizing…
af_ZA: Rond tans af…

en: Select TMX files to import
af_ZA: Kies TMX-lêers om in te voer

en: TMX Files
af_ZA: TMX-lêers

en: Importing translation memory from “%s” failed.
af_ZA: Invoer van vertaalgeheue van “%s” het misluk.

en: Import error
af_ZA: Invoerfout

en: Export as…
af_ZA: Stuur Uit as…

en: Exporting translations…
af_ZA: Stuur vertalings uit…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
af_ZA: Uitstuur van vertaalgeheue van “%s” het misluk.

en: Export error
af_ZA: Uitstuurfout

en: Reset translation memory
af_ZA: Herstel vertaalgeheue

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
af_ZA: Is u seker u wil die vertaalgeheue herstel?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
af_ZA: Deur die vertaalgeheue te herstel sal alle bewaarde vertalings permanent geskrap word. Dit kan nie ontdaan word nie.

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
af_ZA: Bronkodeëkstraheerders word gebruik om vertaalbare stringe in die bronkodelêers te soek en vir vertaling te ekstraheer.

en: Custom Extractors:
af_ZA: Pasgemaakte Ekstraheerders:

en: Custom extractors:
af_ZA: Pasgemaakte ekstraheerders:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
af_ZA: Ondersteun alle programmeringstale wat deur GNU-gettext-nutsmiddels herken word (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript en andere).

en: Delete extractor
af_ZA: Skrap ekstraheerder

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
af_ZA: Is u seker u wil die “%s”-ekstraheerder skrap?

en: Extractors
af_ZA: Ekstraheerders

en: Accounts
af_ZA: Rekeninge

en: Automatically check for updates
af_ZA: Soek outomaties na bywerkings

en: Include beta versions
af_ZA: Sluit betaweergawes in

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
af_ZA: Betaweergawes bevat die nuutste funksies en verbeteringe maar is minder stabiel.

en: Updates
af_ZA: Bywerkings

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
af_ZA: Hierdie instellings beïnvloed interne formattering van PO-lêers. Pas dit aan indien u spesifieke behoeftes het, bv. weens weergawebeheer.

en: Line endings:
af_ZA: Reëleindes:

en: Unix (recommended)
af_ZA: Unix (aanbeveel)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
af_ZA: Vou om by:

en: Preserve formatting of existing files
af_ZA: Behou formattering van bestaande lêers

en: Advanced
af_ZA: Gevorderd

en: Preparing strings…
af_ZA: Berei tans stringe voor…

en: Pre-translating from translation memory…
af_ZA: Voorvertaling vanaf vertaalgeheue…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
af_ZA[0]: %u string is voorafvertaal
af_ZA[1]: %u stringe is voorafvertaal

en: Pre-translating…
af_ZA: Vertaal tans vooraf…

en: Cannot pre-translate without source text.
af_ZA: Kan nie vooraf vertaal sonder bronteks nie.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
af_ZA: Voorafvertaling

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
af_ZA: Voorafvertaling vereis dat bronteks beskikbaar is. Dit werk nie indien slegs ID’s sonder die werklike teks gebruik word.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
af_ZA: Kan nie vanuit onbekende taal voorafvertaal nie.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
af_ZA: Voorafvertaling vereis dat die brontekstaal bekend is. Poedit kon dit nie in hierdie lêer bespeur nie.

en: Only fill in exact matches
af_ZA: Vul slegs presiese trefslae in

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
af_ZA: Onakkurate resultate word by verstek ook ingesluit, maar gemerk vir aandag. Merk hierdie blokkie om slegs akkurate trefslae in te sluit.

en: Don’t mark exact matches as needing work
af_ZA: Moenie presiese trefslae vir aandag merk nie

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
af_ZA: Aktiveer slegs indien u die gehalte van u TM vertrou. Alle trefslae vanuit die TM word by verstek vir aandag gemerk en moet hersien word voor gebruik.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
af_ZA: Voorafvertaling vind presiese of wollerige trefslae vir onvertaalde stringe outomaties in die vertaalgeheue en vul hul vertalings in.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
af_ZA[0]: %d inskrywing is voorafvertaal.
af_ZA[1]: %d inskrywings is voorafvertaal.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
af_ZA: Die vertalings is vir aandag gemerk omdat dit onakkuraat mag wees. U moet dit vir juistheid nagaan.

en: No entries could be pre-translated.
af_ZA: Geen inskrywings kon voorafvertaal word nie.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
af_ZA: Die vertaalgeheue bevat geen stringe soortgelyk aan die inhoud van hierdie lêer nie. Dit is slegs effektief vir halfoutomatiese vertalings nadat Poedit genoeg geleer het van lêers wat u per hand vertaal het.

en: Cancelling…
af_ZA: Kanselleer tans…

en: Drag Folders or Files Here
af_ZA: Sleep vouers of lêers hier

en: Drag folders or files here
af_ZA: Sleep vouers of lêers hier

en: Add Folders…
af_ZA: Voeg Vouers Toe…

en: Add folders…
af_ZA: Voeg vouers toe…

en: Add Files…
af_ZA: Voeg Lêers Toe…

en: Add files…
af_ZA: Voeg lêers toe…

en: Add Wildcard…
af_ZA: Voeg Swartpiet toe…

en: Add wildcard…
af_ZA: Voeg swartpiet toe…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
af_ZA: Toon in Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
af_ZA: Toon in Explorer

en: Show in Folder
af_ZA: Toon in vouer

en: Paths
af_ZA: Paaie

en: Excluded paths
af_ZA: Uitgesluite paaie

en: Advanced extraction settings
af_ZA: Gevorderde ekstraheerinstellings

en: Extract notes for translators from:
af_ZA: Ekstraheer notas vir vertalers vanaf:

en: Comments prefixed with:
af_ZA: Kommentaar voorafgegaan deur:

en: All comments
af_ZA: Alle kommentare

en: Additional xgettext flags:
af_ZA: Aanvullende xgettext-vlae:

en: Additional keywords
af_ZA: Aanvullende sleutelwoorde

en: Name of the project the translation is for
af_ZA: Naam van die projek waarvoor die vertaling is

en: Team name and email address or URL
af_ZA: Spannaam en e-posadres of bronadres

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
af_ZA: bv. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
af_ZA: UTF-8 (aanbeveel)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
af_ZA: Bewaar eers die lêer. Hierdie afdeling kan tot dan nie bewerk word nie.

en: Placeholders correctness
af_ZA: Korrektheid van plekhouers

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
af_ZA: Plekhouer “%s” word uit vertaling vermis.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
af_ZA: ’n Oorbodige plekhouer “%s” wat nie in brontekst is nie.

en: Plural form translations
af_ZA: Meervoudsvertalings

en: Not all plural forms are translated.
af_ZA: Nie alle meervoudsvorme is vertaal nie.

en: Inconsistent upper/lower case
af_ZA: Inkonsekwente groot/kleinlettergebruik

en: The translation should start as a sentence.
af_ZA: Die vertaling moet as ’n sin begin.

en: The translation should start with a lowercase character.
af_ZA: Die vertaling moet met ’n kleinletter begin.

en: Inconsistent whitespace
af_ZA: Inkonsekwente witruimte

en: The translation doesn’t start with a space.
af_ZA: Die vertaling begin nie met ’n spasie nie.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
af_ZA: Die vertaling begin met ’n spasie maar nie die bronteks nie.

en: The translation is missing a newline at the end.
af_ZA: Die vertaling makeer ’n reëlafbreking aan die einde.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
af_ZA: Die vertaling eindig met ’n reëlafbreking maar nie die bronteks nie.

en: The translation is missing a space at the end.
af_ZA: Die vertaling makeer ’n spasie aan die einde.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
af_ZA: Die vertaling eindig met ’n spasie maar nie die bronteks nie.

en: Punctuation checks
af_ZA: Leestekenkontrole

en: The translation should end with “%s”.
af_ZA: Die vertaling moet met “%s” eindig.

en: The translation should not end with “%s”.
af_ZA: Die vertaling moet nie met “%s” eindig nie.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
af_ZA: Die vertaling eindig met “%s” maar die bronteks eindig met “%s”.

en: Cloud
af_ZA: Wolk

en: Clear Menu
af_ZA: Wis kieslys

en: Clear menu
af_ZA: Wis kieslys

en: Comment:
af_ZA: Kommentaar:

en: Update
af_ZA: Werk by

en: &Delete
af_ZA: &Skrap

en: Delete the comment
af_ZA: Verwyder die kommentaar

en: Edit project
af_ZA: Wysig projek

en: Project name:
af_ZA: Projeknaam:

en: Browse
af_ZA: Blaai

en: Add directory to the list
af_ZA: Voeg gids tot die lys toe

en: OK
af_ZA: Goed

en: &File
af_ZA: &Lêer

en: &New…
af_ZA: Open Onlangse&Nuut…

en: New from &POT/PO file…
af_ZA: Nuut vanuit &POT/PO-lêer…

en: New From &POT/PO File…
af_ZA: Nuut Vanuit POT/PO-lêer…

en: Open Recent
af_ZA: Open Onlangse

en: Open recent
af_ZA: Open onlangse

en: Open cloud translation…
af_ZA: Open wolkvertaling…

en: Open Cloud Translation…
af_ZA: Open wolkvertaling…

en: &Start window
af_ZA: &Beginvenster

en: &Start Window
af_ZA: &Beginvenster

en: Catalogs &manager
af_ZA: Katalogus&bestuurder

en: Catalogs &Manager
af_ZA: Katalogus&bestuurder

en: &Close
af_ZA: Maak &toe

en: &Save
af_ZA: &Bewaar

en: Save &as…
af_ZA: Bewaar &as…

en: Save &As…
af_ZA: Bewaar &As…

en: Compile to MO…
af_ZA: Kompileer na MO…

en: Check for updates…
af_ZA: Soek na bywerkings…

en: Settings…
af_ZA: Instellings…

en: &Preferences
af_ZA: &Voorkeure

en: E&xit
af_ZA: &Verlaat

en: Quit
af_ZA: Sluit Af

en: Copy from singular
af_ZA: Kopieer vanuit enkelvoudsvorm

en: Copy From Singular
af_ZA: Kopieer Vanuit Enkelvoudsvorm

en: Translation needs &work
af_ZA: Vertaling kort &aandag

en: Translation Needs &Work
af_ZA: Vertaling Kort &Aandag

en: Edit &comment
af_ZA: &Wysig kommentaar

en: Edit &Comment
af_ZA: Wysig &Kommentaar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
af_ZA: Voorstelle

en: &Find…
af_ZA: &Soek…

en: Replace…
af_ZA: Vervang…

en: Find next
af_ZA: Soek volgende

en: Find previous
af_ZA: Soek vorige

en: Find and Replace…
af_ZA: Soek en Vervang…

en: Find Next
af_ZA: Soek Volgende

en: Find Previous
af_ZA: Soek Vorige

en: Show string &ID
af_ZA: Toon string-&ID

en: Show String &ID
af_ZA: Toon String-&ID

en: Show warnings
af_ZA: Toon waarskuwings

en: Show Warnings
af_ZA: Toon Waarskuwings

en: Sort by &file order
af_ZA: Sorteer volgens &lêervolgorde

en: Sort by &File Order
af_ZA: Sorteer volgens &Lêervolgorde

en: Sort by &source
af_ZA: Sorteer volgens &bron

en: Sort by &Source
af_ZA: Sorteer volgens &Bron

en: Sort by &translation
af_ZA: Sorteer volgens &vertaling

en: Sort by &Translation
af_ZA: Sorteer volgens &Vertaling

en: &Group by context
af_ZA: &Groepeer volgens konteks

en: &Group By Context
af_ZA: &Groepeer Volgens Konteks

en: Entries with errors first
af_ZA: Inskrywings met foute eerste

en: Entries with Errors First
af_ZA: Inskrywings met Foute Eerste

en: &Untranslated entries first
af_ZA: &Onvertaalde inskrywings eerste

en: &Untranslated Entries First
af_ZA: &Onvertaalde Inskrywings Eerste

en: &Show code occurrences
af_ZA: &Toon kodevoorkomste

en: &Show Code Occurrences
af_ZA: &Toon kodevoorkomste

en: Show sidebar
af_ZA: Toon systaaf

en: Show status bar
af_ZA: Toon Statusbalk

en: &Translation
af_ZA: &Vertaling

en: &Update from source code
af_ZA: &Werk by vanuit bronkode

en: &Update from Source Code
af_ZA: &Werk By vanuit Bronkode

en: Update from &POT file…
af_ZA: Werk by vanuit &POT-lêer…

en: Update from &POT File…
af_ZA: Werk by vanuit &POT-lêer…

en: Sync with Crowdin
af_ZA: Sinchroniseer met Crowdin

en: Pre-&translate…
af_ZA: Vooraf&vertaal…

en: &Validate translations
af_ZA: &Valideer vertalings

en: &Validate Translations
af_ZA: &Valideer Vertalings

en: &Purge deleted translations
af_ZA: &Verwyder vertalings wat vir uitvee gemerk is

en: &Purge Deleted Translations
af_ZA: &Purgeer Geskrapte Vertalings

en: &Properties…
af_ZA: &Eienskappe…

en: &Go
af_ZA: &Gaan

en: &Done and next
af_ZA: &Gereed en volgende

en: &Done and Next
af_ZA: &Gereed en Volgende

en: Previously edited
af_ZA: Voorheen geredigeer

en: Previously Edited
af_ZA: Voorheen geredigeer

en: &Previous translation
af_ZA: &Vorige vertaling

en: &Previous Translation
af_ZA: &Vorige Vertaling

en: &Next translation
af_ZA: &Volgende vertaling

en: &Next Translation
af_ZA: &Volgende Vertaling

en: P&revious unfinished
af_ZA: V&orige onvoltooide

en: P&revious Unfinished
af_ZA: V&orige Onvoltooide

en: Ne&xt unfinished
af_ZA: &Volgende onvoltooide

en: Ne&xt Unfinished
af_ZA: &Volgende Onvoltooide

en: Previous plural form
af_ZA: Vorige meervoudsvorm

en: Previous Plural Form
af_ZA: Vorige Meervoudsvorm

en: Next plural form
af_ZA: Volgende meervoudsvorm

en: Next Plural Form
af_ZA: Volgende Meervoudsvorm

en: &Online help
af_ZA: &Aanlynhulp

en: &Online Help
af_ZA: &Aanlynhulp

en: &GNU gettext manual
af_ZA: &GNU-gettext-handleiding

en: &GNU gettext Manual
af_ZA: &GNU-gettext-handleiding

en: &About Poedit
af_ZA: &Oor Poedit

en: &About
af_ZA: &Oor

en: Extractor setup
af_ZA: Ekstraheeropstelling

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
af_ZA: Lys van uitbreidings geskei deur kommapunte (bv. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
af_ZA: Aanroeping:

en: Command to extract translations:
af_ZA: Bevel om vertalings te ekstraheer:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
af_ZA: Dit is die bevel wat gebruik word om die ekstraheerder te lanseer.
    %o brei uit na die naam van die afvoerlêer, %K na sleutelwoordlys,
    %F na toevoerlêerlys, %C na karakterstelvlag (sien hieronder).

en: An item in keywords list:
af_ZA: ’n Item in sleutelwoordelys:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
af_ZA: Dit sal vir elke sleutelwoord eenmaal bygevoeg word
    by die bevellyn.  %k brei uit na die sleutelwoord.

en: An item in input files list:
af_ZA: ’n Item in toevoerlêerlys:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
af_ZA: Dit sal vir elke toevoerlêer eenmaal bygevoeg word
    by die bevellyn.  %f brei uit na die lêernaam.

en: Source code charset:
af_ZA: Bronkodekarakterstel:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
af_ZA: Dit word tot die opdragreël toegevoeg
    indien slegs bronkodekarakterstel gegee is. %c brei uit na karakterstelwaarde.

en: Translation Properties
af_ZA: Vertaaleienskappe

en: Project name and version:
af_ZA: Projeknaam en -weergawe:

en: Language team:
af_ZA: Taalspan:

en: Plural forms:
af_ZA: Meervoudsvorme:

en: Use default rules for this language
af_ZA: Gebruik verstekreëls vir hierdie taal

en: Use custom expression
af_ZA: Gebruik pasgemaakte uitdrukking

en: Learn about plural forms
af_ZA: Meer inligting oor meervoudsvorme

en: Charset:
af_ZA: Karakterstel:

en: Advanced Extraction Settings…
af_ZA: Gevorderde Ekstraheerinstellings…

en: Advanced extraction settings…
af_ZA: Gevorderde ekstraheerinstellings…

en: Translation properties
af_ZA: Vertaaleienskappe

en: Sources Paths
af_ZA: Bronpaaie

en: Sources paths
af_ZA: Bronpaaie

en: Extract text from source files in the following directories:
af_ZA: Ekstraheer teks uit die bronlêers in die volgende gidse:

en: Base path:
af_ZA: Basispad:

en: Sources Keywords
af_ZA: Bronsleutelwoorde

en: Sources keywords
af_ZA: Bronsleutelwoorde

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
af_ZA: Gebruik hierdie sleutelwoorde (funksiename) om vertaalbare stringe
    in bronlêers te herken:

en: Also use default keywords for supported languages
af_ZA: Gebruik ook versteksleutelwoorde vir ondersteunde tale

en: Learn about gettext keywords
af_ZA: Meer inligting oof gettext-sleutelwoorde

en: Update summary
af_ZA: Werk opsomming by

en: These strings were found in the sources but were not in the file.
    Poedit will add them to the file now.
af_ZA: Hierdie stringe is in die bronne gevind, maar nie in die lêer nie.
    Poedit sal dit nou tot die lêer toevoeg.

en: New strings
af_ZA: Nuwe stringe

en: These strings are no longer in the source code.
    Poedit will remove them from the file now.
af_ZA: Hierdie stringe is nie meer in die bronkode nie.
    Poedit sal dit nou uit die lêer verwyder.

en: Obsolete strings
af_ZA: Verouderde stringe

en: (0 new, 0 obsolete)
af_ZA: (0 nuut, 0 verouderd)

en: Open file
af_ZA: Open lêer

en: Save file
af_ZA: Bewaar lêer

en: Validate
af_ZA: Valideer

en: Check for errors in the translation
af_ZA: Gaan die vertaling na vir foute

en: Update from code
af_ZA: Werk by vanuit kode

en: Update from Code
af_ZA: Werk By vanuit Kode

en: Update from source code
af_ZA: Werk by vanuit bronkode

en: Sidebar
af_ZA: Systaaf

en: Show or hide the sidebar
af_ZA: Toon of versteek die systaaf

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
af_ZA: Vorige bronteks

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
af_ZA: Die ou bronteks (voor dit gedurende ’n bywerking verander is) waar die nou onakkurate vertaling mee ooreenstem.

en: Notes for translators
af_ZA: Notas vir vertalers

en: Comment
af_ZA: Kommentaar

en: Add comment
af_ZA: Skryf kommentaar

en: Add Comment
af_ZA: Skryf Kommentaar

en: Delete From Translation Memory
af_ZA: Skrap Uit Vertaalgeheue

en: Delete from translation memory
af_ZA: Skrap uit vertaalgeheue

en: Translation suggestions
af_ZA: Vertaalvoorstelle

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
af_ZA: Geen trefslae gevind

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
af_ZA: Geen Trefslae Gevind

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
af_ZA: Hierdie string is in Poedit se vertaalgeheue gevind.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
af_ZA: Vertalingsvoorstelle vereis dat bronteks beskikbaar is. Hulle werk nie indien slegs ID’s sonder die werklike teks gebruik word.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
af_ZA: Vertaalvoorstelle vereis dat die brontekstaal bekend is. Poedit kon dit nie in hierdie lêer bespeur nie.

en: The TMX file is malformed.
af_ZA: Die TMX-lêer is misvorm.

en: No translations were found in the TMX file.
af_ZA: Geen vertalings is in die TMX-lêer gevind nie.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
af_ZA: Vertaalgeheuedatabasis is gekorrupteer: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
af_ZA: Vertaalgeheuefout: %s (%d).

en: (Use default language)
af_ZA: (Gebruik verstektaal)

en: Language selection
af_ZA: Taalkeuse

en: Select your preferred language
af_ZA: Kies aseblief u voorkeurtaal

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
af_ZA: Herbegin Poedit vir hierdie verandering om in werking te tree.

en: Cannot create temporary directory.
af_ZA: Kan nie tydelike gids skep nie.

en: There are no translations. That’s unusual.
af_ZA: Daar is geen vertalings. Dit is vreemd.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted
    from source code. This way, they stay up to date and accurate.
    Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
af_ZA: Vertaalbare inskrywings word nie handmatig tot die Gettext-stelsel toegevoeg nie maar word outomaties vanuit
    die bronkode geëkstraheer. Op hierdie manier bly hulle op datum en akkuraat.
    Vertalers gebruik tipies PO-sjabloonlêers (POT’e) wat deur die ontwikkelaar voorberei is.

en: (Learn more about GNU gettext)
af_ZA: (Kom meer te wete oor GNU gettext)

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
af_ZA: Die eenvoudigste manier om hierdie lêer met vertalings aan te vul is deur dit vanuit ’n POT by te werk:

en: Update from POT
af_ZA: Werk by vanuit POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
af_ZA: Kry vertaalbare stringe vanuit ’n bestaande POT-sjabloon.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
af_ZA: U kan ook vertaalbare stringe direk vanaf die bronkode ekstraheer:

en: Extract from sources
af_ZA: Ekstraheer vanuit bronne

en: Configure source code extraction in Properties.
af_ZA: Stel bronkode-ekstrahering op in Eienskappe.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
af_ZA: Weergawe %s

en: Create new
af_ZA: Skep nuwe

en: Create new translation from POT template.
af_ZA: Skep nuwe vertaling vanaf POT-sjabloon.

en: Browse files
af_ZA: Blaai deur lêers

en: Open and edit translation files.
af_ZA: Open en wysig vertaallêers.

en: Translate cloud project
af_ZA: Vertaal wolkprojek

en: Collaborate with other people online.
af_ZA: Werk aanlyn saam met ander mense.

en: Recent files
af_ZA: Onlangse lêers

en: Sync
af_ZA: Sinchroniseer

en: Synchronize the translation with Crowdin
af_ZA: Sinchroniseer die vertaling met Crowdin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
af_ZA: Oor %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
af_ZA: %s Voorkeure

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
af_ZA: Oor %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
af_ZA: Dienste

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
af_ZA: Verberg %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
af_ZA: Verberg Andere

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
af_ZA: Toon Alles

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
af_ZA: Sluit %s af

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
af_ZA: Voorkeure…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
af_ZA: Voorkeure…

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
af_ZA: Voorkeure…

en: &Apply
af_ZA: &Pas Toe

en: Apply
af_ZA: Pas Toe

en: &Back
af_ZA: &Terug

en: Back
af_ZA: Terug

en: &Cancel
af_ZA: &Kanselleer

en: &Clear
af_ZA: &Wis

en: Clear
af_ZA: Wis

en: Copy
af_ZA: Kopieer

en: Cu&t
af_ZA: Kni&p

en: Cut
af_ZA: Knip

en: Edit
af_ZA: Wysig

en: &Quit
af_ZA: &Sluit Af

en: Help
af_ZA: Hulp

en: &New
af_ZA: &Nuut

en: New
af_ZA: Nuwe

en: &No
af_ZA: &Nee

en: No
af_ZA: Nee

en: &OK
af_ZA: &Goed

en: &Open...
af_ZA: &Open…

en: Open...
af_ZA: Open…

en: &Paste
af_ZA: &Plak

en: Paste
af_ZA: Plak

en: Preferences
af_ZA: Voorkeure

en: &Redo
af_ZA: &Herdoen

en: Refresh
af_ZA: Verfris

en: &Save as
af_ZA: &Bewaar as

en: Save as
af_ZA: Bewaar as

en: Select &All
af_ZA: Kies &Alles

en: Select All
af_ZA: Kies Alles

en: &Undo
af_ZA: &Ontdaan

en: &Yes
af_ZA: &Ja

en: Yes
af_ZA: Ja

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
af_ZA: Wissel+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
af_ZA: Doen

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
af_ZA: Op

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
af_ZA: Af

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
af_ZA: Links

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
af_ZA: Regs

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Ctrl+"
en: ctrl
af_ZA: beheer

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
af_ZA: wissel
