poedit - en to ms_MY translation catalogue (677 entries)

en: Hide this notification message
ms_MY: Sembunyi mesej pemberitahuan ini

en: Don’t Show Again
ms_MY: Jangan Tunjuk Lagi

en: Don’t show again
ms_MY: Jangan tunjuk lagi

en: (New: %i, obsolete: %i)
ms_MY: (Baharu: %i, lapuk: %i)

en: Collecting source files…
ms_MY: Mengutip fail sumber…

en: Extracting translatable strings…
ms_MY: Mengekstrak rentetan boleh terjemah…

en: Failed to load file with extracted translations.
ms_MY: Gagal memuatkan fail dengan terjemahan yang diekstrak.

en: Merging differences…
ms_MY: Menggabungkan perbezaan…

en: Updating translations
ms_MY: Mengemas kini terjemahan

en: The file “%s” couldn’t be opened.
ms_MY: Fail "%s" gagal dibuka.

en: Invalid file
ms_MY: Fail tidak sah

en: Malformed header: “%s”
ms_MY: Pengepala cacat: “%s”

en: PO Translation Files
ms_MY: Fail Terjemahan PO

en: POT Translation Templates
ms_MY: Templat Terjemahan POT

en: XLIFF Translation Files
ms_MY: Fail Terjemahan XLIFF

en: JSON Translation Files
ms_MY: Fail Terjemahan JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
ms_MY: Fail Terjemahan Flutter

en: All Translation Files
ms_MY: Semua Fail Terjemahan

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
ms_MY: Fail ini dalam format yang tidak dikenal pasti oleh Poedit.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
ms_MY: Fail JSON ini bukan sebuah fail terjemahan dan tidak dapat disunting dengan Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
ms_MY: Gagal membaca kandungan fail dengan ralat berikut: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ms_MY: Fail "%s" adalah baca-sahaja dan tidak boleh disimpan.
    Sila simpan ia dengan nama berbeza.

en: Couldn’t save file %s.
ms_MY: Tidak dapat menyimpan fail %s.

en: Screenshots:
ms_MY: Tangkapan skrin:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
ms_MY[0]: Baris %i bagi fail "%s" tidak dimuatkan dengan baik.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
ms_MY: Baris %d bagi fail "%s" telah rosak (data %s tidak sah).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ms_MY: Fail PO rosak: msgstr bentuk tunggal digunakan bersama dengan msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
ms_MY: Fail katalog rosak: msgstr bentuk jamak digunakan tanpa msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
ms_MY: Tidak dapat memuatkan fail, ia berkemungkinan telah rosak.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
ms_MY: Terdapat ralat ketika memuat fail. Hasilnya, beberapa data mungkin hilang atau rosak.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
ms_MY: Terdapat satu masalah ketika memformat fail secara elok (tetapi telah disimpan dengan baik).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
ms_MY: Fail tidak dapat disimpan dalam set aksara "%s" yang dinyatakan dalam tetapan katalog.
    
    Ia sebaliknya disimpan dalam UTF-8 dan tetapan telah diubah suai dengan sewajarnya.

en: Error saving file
ms_MY: Ralat menyimpan fail

en: “%s” is not a valid POT file.
ms_MY: "%s" bukanlah fail POT yang sah.

en: Error while loading XLIFF file: %s
ms_MY: Ralat ketika memuatkan fail XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
ms_MY: versi tidak disokong (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
ms_MY: Penanda rosak dalam rentetan terjemahan.

en: Add Account
ms_MY: Tambah Akaun

en: Add account
ms_MY: Tambah akaun

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
ms_MY: Ketahui lebih lanjut tentang %s

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
ms_MY: Hubungkan Poedit dengan platform penyetempatan awan yang disokong untuk menyegerakkan terjemahan yang diuruskan dalamnya dengan lancar.

en: How does cloud sync work?
ms_MY: Bagaimanakah penyegerakan awan berfungsi?

en: Account
ms_MY: Akaun

en: (not signed in)
ms_MY: (belum daftar masuk)

en: File
ms_MY: Fail

en: Open cloud translation
ms_MY: Terjemahan awan terbuka

en: Manage accounts
ms_MY: Urus akaun

en: Project:
ms_MY: Projek:

en: Language:
ms_MY: Bahasa:

en: Sign in to Cloud Account
ms_MY: Daftar masuk ke Akaun Awan

en: Sign in to cloud account
ms_MY: Daftar masuk ke akaun awan

en: No translation projects listed in your account.
ms_MY: Tiada projek terjemahan tersenarai dalam akaun anda.

en: Downloading latest translations…
ms_MY: Memuat turun terjemahan terkini…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
ms_MY: Daftar masuk ke %s

en: Syncing
ms_MY: Menyegerak

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
ms_MY: Muat naik terjemahan ke %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
ms_MY: Muat naik terjemahan ke %s gagal.

en: Syncing error
ms_MY: Ralat menyegerak

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Unknown Crowdin error.
ms_MY: Ralat Crowdin tidak diketahui.

en: Not authorized, please sign in again.
ms_MY: Tidak diizinkan, sila daftar masuk sekali lagi.

en: Downloading translations is disabled in this project.
ms_MY: Memuat turun terjemahan dilumpuhkan dalam projek ini.

en: Sign In
ms_MY: Daftar Masuk

en: Sign in
ms_MY: Daftar masuk

en: Sign Out
ms_MY: Daftar Keluar

en: Sign out
ms_MY: Daftar keluar

en: Learn more about Crowdin
ms_MY: Ketahui lebih lanjut berkenaan Crowdin

en: Crowdin is an online localization management platform and collaborative translation tool.
ms_MY: Crowdin ialah satu platform pengurusan penyetempatan dalam talian dan alat terjemahan kolaboratif.

en: Waiting for authentication…
ms_MY: Menunggu pengesahihan…

en: Updating user information…
ms_MY: Mengemas kini maklumat pengguna…

en: Sign in to Crowdin
ms_MY: Daftar masuk ke Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
ms_MY: Penyegerakan dengan Crowdin gagal.

en: Crowdin error
ms_MY: Ralat Crowdin

en: Uploading translations…
ms_MY: Memuat naik terjemahan…

en: &Copy
ms_MY: &Salin

en: Learn more
ms_MY: Ketahui lebih lanjut

en: &Help
ms_MY: &Bantuan

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
ms_MY: Fail MO tidak boleh disunting terus dalam Poedit.

en: Error opening file
ms_MY: Ralat membuka fail

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
ms_MY: Sila buka dan sunting fail PO sepadan sebagai ganti. Bila anda menyimpannya, fail MO akan dikemas kini juga.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
ms_MY: jangan padam fail sementara (untuk penyahpepijatan)

en: handle a poedit:// URI
ms_MY: kendali satu poedit:// URI

en: go to item at given line number
ms_MY: pergi ke item pada nombor baris diberikan

en: Failed to communicate with Poedit process.
ms_MY: Gagal berkomunikasi dengan proses Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
ms_MY: Pengecualian tidak dikendalikan berlaku: %s

en: Select translation template
ms_MY: Pilih templat terjemahan

en: Select translation file
ms_MY: Pilih fail terjemahan

en: Poedit is an easy to use translation editor.
ms_MY: Poedit ialah sebuah penyunting terjemahan yang mudah digunakan.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
ms_MY: Anda tidak boleh lepas lebih daripada satu fail pada tetingkap Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
ms_MY: Fail “%s” bukan satu fail terjemahan.

en: File “%s” doesn’t exist.
ms_MY: Fail "%s" tidak wujud.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
ms_MY: Semakan ejaan dilumpuhkan, kerana kamus untuk %s tidak dipasang.

en: Install
ms_MY: Pasang

en: The file “%s” has been changed by another application.
ms_MY: Fail "%s" telah diubah oleh aplikasi lain.

en: Reload file
ms_MY: Muat semula fail

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
ms_MY: Anda mahu memuatkan semula fail dari cakera? Suntingan tidak disimpan anda dalam Poedit akan hilang jika anda teruskan.

en: Ignore
ms_MY: Abai

en: Reload File
ms_MY: Muat Semula Fail

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
ms_MY: Fail telah diubah suai. Anda mahu menyimpan perubahan yang dibuat?

en: Save changes
ms_MY: Simpan perubahan

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
ms_MY: Perubahan anda akan hilang jika anda tidak menyimpannya.

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Do&n’t save
ms_MY: &Jangan simpan

en: Don’t Save
ms_MY: Jangan Simpan

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
ms_MY: Perubahan telah dibuat oleh aplikasi lain akan hilang jika anda simpan.

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Save Anyway
ms_MY: Simpan Jua

en: Save anyway
ms_MY: Simpan jua

en: Save as…
ms_MY: Simpan sebagai…

en: Compile to…
ms_MY: Kompil ke…

en: Compiled Translation Files
ms_MY: Fail Terjemahan Terkompil

en: Export to HTML…
ms_MY: Eksport ke HTML…

en: HTML Files
ms_MY: Fail HTML

en: In: %s
ms_MY: Dalam: %s

en: Source code not available.
ms_MY: Kod sumber tidak tersedia.

en: Updating failed
ms_MY: Mengemas kini gagal

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
ms_MY: Terjemahan tidak dapat dikemas kini daripada kod sumber, kerana tidak ada kod ditemui di lokasi yang dinyatakan dalam Sifat fail ini.

en: Permission denied.
ms_MY: Keizinan dinafikan.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
ms_MY: Anda tidak mempunyai keizinan untuk membaca fail-fail kod sumber dari lokasi dinyatakan dalam Sifat fail.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
ms_MY: Jika anda menafikan akses kepada fail anda sebelum ini, anda boleh membenarkannya di System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
ms_MY: Jika anda sebelum ini dinafikan capaian ke fail anda, benarkannya dalam  Keutamaan Sistem > Keselamatan & Kerahsiaan > Kerahsiaan > Fail & Folder.

en: Translation entries in the file are probably incorrect.
ms_MY: Masukan-masukan terjemahan di dalam fail berkemungkinan tidak betul.

en: Updating the file failed. Click on 'Details >>' for details.
ms_MY: Gagal mengemas kini fail. Klik 'Perincian >>' untuk perincian.

en: Open translation template
ms_MY: Buka templat terjemahan

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
ms_MY[0]: %d isu berkaitan terjemahan ditemui.

en: Validation results
ms_MY: Keputusan pengesahan

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
ms_MY: Masukan dengan ralat bertanda merah dalam senarai. Perincian ralat akan ditunjukkan ketika anda memilih masukan sebegitu.

en: The file was saved safely.
ms_MY: Fail telah disimpan secara selamat.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ms_MY: Fail telah disimpan secara selamat dan dikompil dalam format MO, tetapi ia berkemungkinan tidak berfungsi dengan baik.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
ms_MY: Fail telah disimpan dengan selamat, tetapi ia tidak dapat dikompil dengan format MO dan digunakan.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ms_MY: Fail telah dikompil dalam format MO, tetapi ia berkemungkinan tidak berfungsi dengan baik.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
ms_MY: Fail tidak dapat dikompil dalam format MO dan boleh digunakan.

en: No problems with the translation found.
ms_MY: Tiada masalah berkaitan terjemahan ditemui.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
ms_MY[0]: Terjemahan sedia digunakan, tetapi %d masukan belum diterjemah lagi.

en: The translation is ready for use.
ms_MY: Terjemahan sedia digunakan.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
ms_MY: Poedit secara automatik dapat tetapkan kandungan tidak sah dalam fail "% s".

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
ms_MY: Fail mengandungi item pendua, yang tidak dibenarkan dalam fail PO dan menghalang fail digunakan. Poedit membaiki isu ini, tetapi anda patut menilai semula terjemahan mana-mana item bertanda sebagai perlu semak dan membetulkan item jika perlu.

en: Language of the translation isn’t set.
ms_MY: Bahasa terjemahan tidak ditetapkan.

en: Set Language
ms_MY: Tetapkan Bahasa

en: Set language
ms_MY: Tetapkan bahasa

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
ms_MY: Cadangan tidak tersedia jika bahasa terjemahan tidak ditetapkan dengan baik. Fitur-fitur lain, seperti bentuk majmuk, mungkin terjejas juga.

en: Language of the translation is the same as source language.
ms_MY: Bahasa terjemahan adalah sama dengan bahasa sumber.

en: Fix Language
ms_MY: Baiki Bahasa

en: Fix language
ms_MY: Baiki bahasa

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
ms_MY: Fail ini mempunyai masukan-masukan berbentuk jamak, tetapi tiada pengepala Bentuk-Jamak dikonfigurkan.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
ms_MY: Masukan dalam fail ini mempunyai bentuk jamak yang berbeza dengan yang disebut dalam pengepala Bentuk-Jamak

en: Required header Plural-Forms is missing.
ms_MY: Pengepala Bentuk-Jamak yang diperlukan telah hilang.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
ms_MY: Rakat sintaks dalam pengepala Bentuk-Jamak ("%s").

en: Fix the Header
ms_MY: Baiki Pengepala

en: Fix the header
ms_MY: Baiki pengepala

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
ms_MY: Ungkapan bentuk jamak yang digunakan oleh fail adalah tidak sesuai untuk %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
ms_MY: Kaji semula

en: Would you like to use English for source text?
ms_MY: Adakah anda mahu menggunakan Bahasa Inggeris untuk teks sumber?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
ms_MY: Fail ini menggunakan ID rentetan dan bukannya teks sumber. Poedit boleh memuatkan teks Bahasa Inggeris daripada fail “%s” untuk anda.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
ms_MY: Muatkan Bahasa Inggeris

en: Translated: %d of %d (%d %%)
ms_MY: Sudah terjemah: %d dari %d (%d %%)

en: Remaining: %d
ms_MY: Berbaki: %d

en: %d error | %d errors
ms_MY[0]: %d ralat

en: %d entry | %d entries
ms_MY[0]: %d masukan

en:  (unsaved)
ms_MY:  (tidak disimpan)

en:  (modified)
ms_MY:  (diubah suai)

en: Failed to update translation memory: %s
ms_MY: Gagal mengemas kini ingatan terjemahan: %s

en: Remove same-as-source translations
ms_MY: Buang terjemahan yang sama dengan sumber

en: Do you want to remove all translations that are idential to the source text?
ms_MY: Adakah anda mahu membuang semua terjemahan yang serupa dengan teks sumber?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
ms_MY: Tindakan ini akan menghapuskan sebarang terjemahan yang serupa dengan teks sumber. Ini tidak boleh dibatalkan.

en: Keep
ms_MY: Kekalkan

en: Remove
ms_MY: Buang

en: Purge deleted translations
ms_MY: Singkir terjemahan terpadam

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
ms_MY: Anda mahu membuang semua terjemahan yang tidak digunakan lagi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
ms_MY: Jika anda teruskan penyingkiran, semua terjemahan bertanda dipadam akan kekal dibuang. Anda akan menterjemahkannya sekali lagi jika ia ditambah pada masa akan datang.

en: Purge
ms_MY: Singkir

en: Copy from source text
ms_MY: Salin dari sumber teks

en: Copy from Source Text
ms_MY: Salin dari Sumber Teks

en: Clear translation
ms_MY: Kosongkan terjemahan

en: Clear Translation
ms_MY: Kosongkan Terjemahan

en: Edit comment
ms_MY: Sunting ulasan

en: Edit Comment
ms_MY: Sunting Ulasan

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
ms_MY: Kemunculan Kod

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
ms_MY: Kemunculan kod

en: Hide Sidebar
ms_MY: Sembunyi Palang sisi

en: Show Sidebar
ms_MY: Tunjuk Palang Sisi

en: Hide Status Bar
ms_MY: Sembunyi Palang Status

en: Show Status Bar
ms_MY: Tunjuk Palang Status

en: String length in characters: translation | source
ms_MY: Panjang rentetan dalam aksara: terjemahan | sumber

en: String length in characters
ms_MY: Panjang rentetan dalam aksara

en: Source text
ms_MY: Teks sumber

en: Singular
ms_MY: Tunggal

en: Plural
ms_MY: Jamak

en: Translation
ms_MY: Terjemahan

en: Pre-translated
ms_MY: Pra-terjemah

en: Needs Work
ms_MY: Perlu Semak

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
ms_MY: Perlu semak

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
ms_MY: Fail POT hanyalah templat yang mengandungi sebarang terjemahan di dalamnya.
    Untuk membuat satu terjemahan, cipta satu fail PO baharu berdasarkan templat.

en: Create new translation
ms_MY: Cipta terjemahan baru

en: Make a new translation from this POT file.
ms_MY: Buat satu terjemahan baharu menerusi fail POT ini.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
ms_MY: ID teks sumber

en: Everything
ms_MY: Kesemuanya

en: Form %i
ms_MY: Bentuk %i

en: Form %i (unused)
ms_MY: Bentuk %i (tidak digunakan)

en: Zero
ms_MY: Sifar

en: One
ms_MY: Satu

en: Two
ms_MY: Dua

en: Other
ms_MY: Lain-lain

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
ms_MY: Konteks rentetan: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
ms_MY: Pengecam rentetan: %s

en: %s Format
ms_MY: Format %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
ms_MY: format %s

en: Translation — %s
ms_MY: Terjemahan — %s

en: Source text — %s
ms_MY: Teks sumber — %s

en: unknown language
ms_MY: bahasa tidak diketahui

en: Network error: %s (%d)
ms_MY: Ralat rangkaian:%s(%d)

en: Unknown error
ms_MY: Ralat tidak diketahui

en: Failed command: %s
ms_MY: Perintah gagal: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
ms_MY: Gagal menggabungkan katalog gettext.

en: Open in Editor
ms_MY: Buka dalam Penyunting

en: Open in editor
ms_MY: Buka dalam penyunting

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
ms_MY: Tiada maklumat berkenaan kemunculan rentetan ini dalam kod sumber yang disediakan di dalam fail.

en: No usage information
ms_MY: Tiada maklumat penggunaan

en: %d code occurrence | %d code occurrences
ms_MY[0]: %d kod kemunculan

en: Source code not found
ms_MY: Kod sumber tidak ditemui

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
ms_MY: Poedit tidak dapat menunjukkan kod sumber yang mana rentetan tersebut digunakan, kerana fail sama ada tidak tersedia dalam lokasi rujukan atau ia hanyalah rujukan simbolik yang tidak menuju ke fail yang sebenar.

en: File cannot be opened
ms_MY: Fail tidak dapat dibuka

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
ms_MY: Poedit tidak dapat membuka fail "%s".

en: Find
ms_MY: Cari

en: Replace
ms_MY: Ganti

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Ignore case
ms_MY: Abai kata

en: Wrap around
ms_MY: Lilit sekeliling

en: Whole words only
ms_MY: Keseluruhan kata sahaja

en: Find in source texts
ms_MY: Cari dalam teks sumber

en: Find in translations
ms_MY: Cari dalam terjemahan

en: Find in comments
ms_MY: Cari dalam ulasan

en: Close
ms_MY: Tutup

en: Replace &All
ms_MY: Ganti Semu&a

en: Replace &all
ms_MY: Ganti semu&a

en: &Replace
ms_MY: &Ganti

en: < &Previous
ms_MY: < &Terdahulu

en: &Next >
ms_MY: &Berikutnya >

en: String to find
ms_MY: Rentetan dicari

en: Replacement string
ms_MY: Rentetan gantian

en: Cannot execute program: %s
ms_MY: Tidak dapat melakukan program: %s

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
ms_MY: Nama atau kod bahasa

en: Translation Language
ms_MY: Bahasa Terjemahan

en: Language of the translation:
ms_MY: Bahasa bagi terjemahan:

en: All strings
ms_MY: Semua rentetan

en: Couldn’t download Localazy project details.
ms_MY: Tidak dapat memuat turun maklumat project Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
ms_MY: Terdapat ralat semasa memuat naik terjemahan ke Localazy.

en: Projects
ms_MY: Projek

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
ms_MY: Localazy ialah platform penyetempatan yang sangat automatik yang membolehkan sesiapa sahaja menterjemah produk dan kandungan mereka ke dalam pelbagai bahasa dengan mudah.

en: Add Project
ms_MY: Tambah Projek

en: Add project
ms_MY: Tambah projek

en: Poedit - Catalogs manager
ms_MY: Poedit - Pengurus katalog

en: Edit…
ms_MY: Sunting…

en: Create new translations project
ms_MY: Cipta projek terjemahan baharu

en: Delete the project
ms_MY: Padam projek

en: Edit the project
ms_MY: Sunting projek

en: Update all
ms_MY: Kemas kini semua

en: Update all catalogs in the project
ms_MY: Kemas kini semua katalog dalam projek

en: Total
ms_MY: Jumlah

en: Untrans
ms_MY: Belum Terjemah

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
ms_MY: Perlu Semak

en: Errors
ms_MY: Ralat

en: Last modified
ms_MY: Terakhir diubah suai

en: Select directory
ms_MY: Pilih direktori

en: Directories:
ms_MY: Direktori:

en: <unnamed>
ms_MY: <tanpanama>

en: Do you want to delete project “%s”?
ms_MY: Anda pasti mahu memadam projek "%s"?

en: Delete project
ms_MY: Padam Projek

en: Deleting the project will not delete any translation files.
ms_MY: Memadam projek tidak akan memadam apa-apa fail terjemahan.

en: Confirmation
ms_MY: Pengesahan

en: Update all catalogs in this project?
ms_MY: Kemas kini semua katalog dalam projek ini?

en: Performs update from source code on all files in the project.
ms_MY: Jalankan kemas kini daripada kod sumber semua fail di dalam projek.

en: Check for Updates…
ms_MY: Periksa Kemas Kini…

en: Catalogs Manager
ms_MY: Pengurus Katalog

en: &Preferences…
ms_MY: &Keutamaan…

en: &Edit
ms_MY: &Sunting

en: Undo
ms_MY: Buat asal

en: Redo
ms_MY: Buat semula

en: Paste and Match Style
ms_MY: Gaya Tampal dan Padan

en: Delete
ms_MY: Padam

en: Spelling and Grammar
ms_MY: Ejaan dan Tata Bahasa

en: Show Spelling and Grammar
ms_MY: Tunjuk Ejaan dan Tata Bahasa

en: Check Document Now
ms_MY: Periksa Dokumen Sekarang

en: Check Spelling While Typing
ms_MY: Periksa Ejaan Ketika Menaip

en: Check Grammar With Spelling
ms_MY: Periksa Tata Bahasa Dengan Ejaan

en: Correct Spelling Automatically
ms_MY: Betul Ejaan secara Automatik

en: Substitutions
ms_MY: Penggantian

en: Show Substitutions
ms_MY: Tunjuk Penggantian

en: Smart Copy/Paste
ms_MY: Salin/Tampal Pintar

en: Smart Quotes
ms_MY: Petikan Pintar

en: Smart Dashes
ms_MY: Sempang Pintar

en: Smart Links
ms_MY: Pautan Pintar

en: Text Replacement
ms_MY: Penggantian Teks

en: Transformations
ms_MY: Pengubahan

en: Make Upper Case
ms_MY: Jadikan Huruf Besar

en: Make Lower Case
ms_MY: Jadikan Huruf Kecil

en: Capitalize
ms_MY: Penghurufbesaran

en: Speech
ms_MY: Pertuturan

en: Start Speaking
ms_MY: Mula Bercakap

en: Stop Speaking
ms_MY: Henti Bercakap

en: &View
ms_MY: &Lihat

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
ms_MY: Tunjuk Palang Alat

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
ms_MY: Suai Palang Alat…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
ms_MY: Masuk Skrin Penuh

en: Window
ms_MY: Tetingkap

en: Minimize
ms_MY: Minimumkan

en: Zoom
ms_MY: Zum

en: Welcome to Poedit
ms_MY: Selamat Datang ke Poedit

en: Bring All to Front
ms_MY: Bawa Semua ke Hadapan

en: Information about the translator
ms_MY: Maklumat berkenaan penterjemah

en: Name:
ms_MY: Nama:

en: Your Name
ms_MY: Nama Anda

en: Email:
ms_MY: E-mel:

en: you@example.com
ms_MY: anda@contoh.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
ms_MY: Nama dan alamat e-mel anda hanya digunakan untuk menetapkan pengepala Last-Translator bagi fail gettext GNU.

en: Editing
ms_MY: Penyuntingan

en: Automatically compile MO file when saving
ms_MY: Kompil fail MO secara automatik ketika menyimpan

en: Show summary after updating files
ms_MY: Tunjuk ringkasan selepas mengemas kini fail

en: Check spelling
ms_MY: Periksa ejaan

en: Always change focus to text input field
ms_MY: Sentiasa ubah fokus ke medan input teks

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ms_MY: Jangan biarkan senarai rentetan mengambil fokus. Jika diaktifkan, anda perlu gunakan Ctrl-panah untuk navigasi bahkan boleh terus menaip teks, tanpa perlu menekan Tab untuk megubah fokus.

en: Appearance
ms_MY: Penampilan

en: Use custom list font:
ms_MY: Guna fon senarai suai:

en: Use custom text fields font:
ms_MY: Guna fon medan teks suai:

en: Change UI language
ms_MY: Ubah bahasa UI

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
ms_MY: (memerlukan Windows 8 atau lebih baharu)

en: General
ms_MY: Am

en: Use translation memory
ms_MY: Guna ingatan terjemahan

en: Manage…
ms_MY: Urus…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
ms_MY: Bila mengemas kini dari sumber

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
ms_MY: padanan kabur di dalam fail

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
ms_MY: pra-terjemah dari TM

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
ms_MY: Poedit boleh cuba mengisi dalam masukan baharu hanya dari terjemahan terdahulu dalam fail atau dari keseluruhan ingatan terjemahan anda. Penggunaan TM tidak berkesan jika ia hampir kosong, tetapi ia akan bertambah baik bila anda menambah lebih banyak terjemahan.

en: Stored translations:
ms_MY: Terjemahan tersimpan:

en: Database size on disk:
ms_MY: Saiz pangkalan data dalam cakera:

en: Import Translation Files…
ms_MY: Import Fail Terjemahan…

en: Import translation files…
ms_MY: Import fail terjemahan…

en: Import From TMX…
ms_MY: Import Daripada TMX…

en: Import from TMX…
ms_MY: Import daripada TMX…

en: Export To TMX…
ms_MY: Eksport Ke TMX…

en: Export to TMX…
ms_MY: Eksport ke TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
ms_MY: Tetap semula

en: Select translation files to import
ms_MY: Plih fail terjemahan untuk diimport

en: Translation Memory
ms_MY: Ingatan Terjemahan

en: Importing translations…
ms_MY: Mengimport terjemahan…

en: Error loading translation file “%s”.
ms_MY: Ralat memuatkan fail terjemahan "%s”.

en: Finalizing…
ms_MY: Memuktamadkan…

en: Select TMX files to import
ms_MY: Pilih fail TMX untuk diimport

en: TMX Files
ms_MY: Fail TMX

en: Importing translation memory from “%s” failed.
ms_MY: Mengimport ingatan terjemahan dari "%s" gagal.

en: Import error
ms_MY: Ralat import

en: Export as…
ms_MY: Eksport sebagai…

en: Exporting translations…
ms_MY: Mengeksport terjemahan…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
ms_MY: Mengeksport ingatan terjemahan dari "%s" gagal.

en: Export error
ms_MY: Ralat eksport

en: Reset translation memory
ms_MY: Tetap semula ingatan terjemahan

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
ms_MY: Anda pasti mahu menetap semula ingatan terjemahan?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
ms_MY: Menetap semula ingatan terjemahan akan memadam semua terjemahan tersimpan secara kekal. Anda tidak dapat membuat asal operasi ini.

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
ms_MY: Pengekstrak kod sumber digunakan untuk mencari rentetan yang boleh terjemah dalam fail kod sumber dan mengekstraknya supaya ia boleh diterjemah.

en: Custom Extractors:
ms_MY: Pengekstrak Suai:

en: Custom extractors:
ms_MY: Pengekstrak suai:

en: GNU gettext
ms_MY: Gettext GNU

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
ms_MY: Menyokong semua bahasa pengaturcaraan yang diiktiraf oleh alatan gettext GNU (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript dan lain-lain).

en: Delete extractor
ms_MY: Padam pengekstrak

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
ms_MY: Anda pasti mahu memadam pengekstrak "%s"?

en: Extractors
ms_MY: Pengekstrak

en: Accounts
ms_MY: Akaun

en: Automatically check for updates
ms_MY: Periksa kemas kini secara automatik

en: Include beta versions
ms_MY: Termasuk versi beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
ms_MY: Versi beta mengandungi fitur-fitur baharu dan penambahbaikan terkini, tetapi mungkin kurang stabil.

en: Updates
ms_MY: Kemas Kini

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
ms_MY: Tetapan ini mempengaruhi pemformatan dalaman fail PO. Laras ia jika anda ada keperluan khusus cth. kerana kawalan versi.

en: Line endings:
ms_MY: Penghujung baris:

en: Unix (recommended)
ms_MY: Unix (disarankan)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
ms_MY: Lilit pada:

en: Preserve formatting of existing files
ms_MY: Kekal pemformatan bagi fail sedia ada

en: Advanced
ms_MY: Lanjutan

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Preparing strings…
ms_MY: Menyediakan rentetan…

en: Pre-translating from translation memory…
ms_MY: Membuat pra-terjemahan daripada ingatan terjemahan…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
ms_MY[0]: Pra-terjemah %u rentetan

en: Pre-translating…
ms_MY: Pra-menterjemah…

en: Cannot pre-translate without source text.
ms_MY: Tidak boleh praterjemah tanpa teks sumber.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
ms_MY: Pra-terjemah

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
ms_MY: Praterjemahan memerlukan teks sumber tersedia. Ia tidak berfungsi jika hanya ID tanpa teks sebenar digunakan.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
ms_MY: Tidak dapat pra-terjemah bahasa yang tidak diketahui.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
ms_MY: Pra-terjemahan memerlukan teks bahasa sumber yang diketahui terlebih dahulu. Poedit tidak dapat mengesanya di dalam fail ini.

en: Only fill in exact matches
ms_MY: Hanya isi padanan tepat

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
ms_MY: Secara lalai, hasil yang tidak tepat juga turut disertakan, tetapi telah ditanda sebagai perlu disemak. Tandakan pilihan ini untuk menyertakan padanan yang tepat sahaja.

en: Don’t mark exact matches as needing work
ms_MY: Jangan tanda padanan tepat sebagai perlu semak

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
ms_MY: Hanya benarkan jika anda mempercayai kualiti TM anda. Secara lalai, semua padanan dari TM bertanda sebagai perlu semak dan patut dinilai semula sebelum digunakan.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
ms_MY: Pra-terjemahan mencari secara automatik padanan tepat atau kabur untuk rentetan belum terjemah dalam ingatan terjemahan dan mengisi dalam terjemahannya.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
ms_MY[0]: %d masukan telah dipra-terjemah.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
ms_MY: Terjemahan telah ditandakan sebagai perlu semak, kerana ia mungkin tidak tepat. Anda patut menilai semula untuk pembetulan.

en: No entries could be pre-translated.
ms_MY: Tiada masukan boleh dipra-terjemah.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
ms_MY: TM tidak mengandungi sebarang rentetan yang sama dengan kandungan fail ini. Ianya hanya berkesan untuk terjemahan separa-automatik selepas Poedit belajar secukupnya dari fail yang diterjemah secara manual.

en: Cancelling…
ms_MY: Membatalkan…

en: Drag Folders or Files Here
ms_MY: Seret Folder atau Fail Di Sini

en: Drag folders or files here
ms_MY: Seret folder atau fail di sini

en: Add Folders…
ms_MY: Tambah Folder…

en: Add folders…
ms_MY: Tambah folder…

en: Add Files…
ms_MY: Tambah Fail…

en: Add files…
ms_MY: Tambah fail…

en: Add Wildcard…
ms_MY: Tambah Kad Liar…

en: Add wildcard…
ms_MY: Tambah kad liar…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
ms_MY: Dedah dalam Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
ms_MY: Tunjuk dalam Explorer

en: Show in Folder
ms_MY: Tunjuk dalam Folder

en: Paths
ms_MY: Laluan

en: Excluded paths
ms_MY: Laluan dikecualikan

en: Advanced extraction settings
ms_MY: Tetapan pengekstrakan lanjutan

en: Extract notes for translators from:
ms_MY: Ekstrak nota untuk penterjemah dari:

en: Comments prefixed with:
ms_MY: Ulasan diawali dengan:

en: All comments
ms_MY: Semua ulasan

en: Additional xgettext flags:
ms_MY: Bendera xgettext tambahan:

en: Additional keywords
ms_MY: Kata kunci tambahan

en: Name of the project the translation is for
ms_MY: Nama bagi projek terjemahan

en: Team name and email address or URL
ms_MY: Nama pasukan dan alamat e-mel atau URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
ms_MY: cth. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
ms_MY: UTF-8 (disarankan)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
ms_MY: Sila simpan fail dahulu. Seksyen ini tidak boleh disunting buat masa ini.

en: Placeholders correctness
ms_MY: Ketepatan ruang letak

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
ms_MY: Ruang letak “%s” tiada dalam terjemahan.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
ms_MY: Ruang letak berlebihan “%s” yang tiada dalam teks sumber.

en: Plural form translations
ms_MY: Terjemahan bentuk jamak

en: Not all plural forms are translated.
ms_MY: Bukan semua bentuk jamak telah diterjemah.

en: Inconsistent upper/lower case
ms_MY: Huruf besar/kecil tidak konsisten

en: The translation should start as a sentence.
ms_MY: Terjemahan sepatutnya dimulakan sebagai satu ayat.

en: The translation should start with a lowercase character.
ms_MY: Terjemahan sepatutnya dimulakan dengan satu aksara huruf kecil.

en: Inconsistent whitespace
ms_MY: Ruang kosong tidak konsisten

en: The translation doesn’t start with a space.
ms_MY: Terjemahan tidak dimulakan dengan satu jarak.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
ms_MY: Terjemahan dimulakan dengan satu jarak, tetapi tiada dalam teks sumber.

en: The translation is missing a newline at the end.
ms_MY: Terjemahan tidak mempunyai baris baharu di penghujung.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
ms_MY: Terjemahan berakhir dengan satu baris baharu, tetapi tiada dalam teks sumber.

en: The translation is missing a space at the end.
ms_MY: Terjemahan tidak mempunyai satu jarak di penghujung.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
ms_MY: Terjemahan berakhir dengan satu jarak, tetapi tiada dalam teks sumber.

en: Punctuation checks
ms_MY: Semakan tanda baca

en: The translation should end with “%s”.
ms_MY: Terjemahan patut berakhir dengan "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
ms_MY: Terjemahan tidak patut berakhir dengan "%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
ms_MY: Terjemahan berakhir dengan "%s", tetapi teks sumber berakhir dengan "%s".

en: Cloud
ms_MY: Awan

en: Clear Menu
ms_MY: Kosongkan Menu

en: Clear menu
ms_MY: Kosongkan menu

en: Comment:
ms_MY: Ulasan:

en: Update
ms_MY: Kemas kini

en: &Delete
ms_MY: Pa&dam

en: Delete the comment
ms_MY: Padam Ulasan

en: Edit project
ms_MY: Sunting projek

en: Project name:
ms_MY: Nama projek:

en: Browse
ms_MY: Layar

en: Add directory to the list
ms_MY: Tambah direktori ke dalam senarai

en: &File
ms_MY: &Fail

en: &New…
ms_MY: Ba&haru…

en: New from &POT/PO file…
ms_MY: Baharu dari fail &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
ms_MY: Baharu Dari Fail &POT/PO…

en: &Open…
ms_MY: &Buka…

en: Open Recent
ms_MY: Buka Baru-baru Ini

en: Open recent
ms_MY: Buka baru-baru ini

en: Open cloud translation…
ms_MY: Terjemahan awan terbuka…

en: Open Cloud Translation…
ms_MY: Terjemahan Awan Terbuka…

en: &Start window
ms_MY: Tetingkap &mula

en: &Start Window
ms_MY: Tetingkap &Mula

en: Catalogs &manager
ms_MY: &Pegurus katalog

en: Catalogs &Manager
ms_MY: &Pengurus Katalog

en: &Close
ms_MY: &Tutup

en: &Save
ms_MY: &Simpan

en: Save &as…
ms_MY: Simpan seb&agai…

en: Save &As…
ms_MY: Simpan Seb&agai…

en: Compile to MO…
ms_MY: Kompil ke MO…

en: E&xport to HTML…
ms_MY: E&ksport ke HTML…

en: Check for updates…
ms_MY: Periksa kemas kini…

en: Settings…
ms_MY: Tetapan…

en: &Preferences
ms_MY: &Keutamaan

en: E&xit
ms_MY: K&eluar

en: Quit
ms_MY: Keluar

en: Copy from singular
ms_MY: Salin daripada tunggal

en: Copy From Singular
ms_MY: Salin Dari Tunggal

en: Translation needs &work
ms_MY: Terjemahan perlu di&semak

en: Translation Needs &Work
ms_MY: Terjemahan Perlu Di&semak

en: Edit &comment
ms_MY: Sunting &ulasan

en: Edit &Comment
ms_MY: Sunting &Ulasan

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
ms_MY: Cadangan

en: &Find…
ms_MY: &Cari…

en: Replace…
ms_MY: Ganti…

en: Find next
ms_MY: Cari berikutnya

en: Find previous
ms_MY: Cari terdahulu

en: Find and Replace…
ms_MY: Cari dan Ganti…

en: Find Next
ms_MY: Cari Berikutnya

en: Find Previous
ms_MY: Cari Terdahulu

en: Show string &ID
ms_MY: Tunjuk &ID rentetan

en: Show String &ID
ms_MY: Tunjuk &ID Rentetan

en: Show warnings
ms_MY: Tunjuk amaran

en: Show Warnings
ms_MY: Tunjuk Amaran

en: Sort by &file order
ms_MY: Isih mengikut tertib &fail

en: Sort by &File Order
ms_MY: Isih mengikut Tertib &Fail

en: Sort by &source
ms_MY: Isih mengikut &sumber

en: Sort by &Source
ms_MY: Isih mengikut &Sumber

en: Sort by &translation
ms_MY: Isih mengikut &terjemahan

en: Sort by &Translation
ms_MY: Isih mengikut &Terjemahan

en: &Group by context
ms_MY: &Kumpul mengikut konteks

en: &Group By Context
ms_MY: &Kumpul Mengikut Konteks

en: Entries with errors first
ms_MY: Masukan dengan ralat dahulu

en: Entries with Errors First
ms_MY: Masukan dengan Ralat Dahulu

en: &Untranslated entries first
ms_MY: &Masukan belum terjemah dahulu

en: &Untranslated Entries First
ms_MY: &Masukan Belum Terjemah Dahulu

en: &Show code occurrences
ms_MY: T&unjuk kemunculan kod

en: &Show Code Occurrences
ms_MY: T&unjuk Kemunculan Kod

en: Show sidebar
ms_MY: Tunjuk palang sisi

en: Show status bar
ms_MY: Tunjuk palang status

en: &Translation
ms_MY: &Terjemahan

en: &Update from source code
ms_MY: &Kemas kini dari kod sumber

en: &Update from Source Code
ms_MY: &Kemas kini dari Kod Sumber

en: Update from &POT file…
ms_MY: Kemas kini dari fail &POT…

en: Update from &POT File…
ms_MY: Kemas Kini dari Fail &POT…

en: Sync with Crowdin
ms_MY: Segerak dengan Crowdin

en: Pre-&translate…
ms_MY: Pra-&terjemah…

en: &Validate translations
ms_MY: &Sahkan terjemahan

en: &Validate Translations
ms_MY: &Sahkan Terjemahan

en: Remove Same-as-Source Translations
ms_MY: Buang terjemahan yang sama dengan sumber

en: &Purge deleted translations
ms_MY: &Singkir terjemahan terpadam

en: &Purge Deleted Translations
ms_MY: &Singkir Terjemahan Terpadam

en: &Properties…
ms_MY: &Sifat…

en: &Go
ms_MY: &Pergi

en: &Done and next
ms_MY: &Selesai dan berikutnya

en: &Done and Next
ms_MY: &Selesai dan Berikutnya

en: Previously edited
ms_MY: Disunting sebelum ini

en: Previously Edited
ms_MY: Disunting Sebelum Ini

en: &Previous translation
ms_MY: Terjemahan &terdahulu

en: &Previous Translation
ms_MY: Terjemahan &Terdahulu

en: &Next translation
ms_MY: Terjemahan &berikutnya

en: &Next Translation
ms_MY: Terjemahan &Berikutnya

en: P&revious unfinished
ms_MY: Tidak selesai t&erdahulu

en: P&revious Unfinished
ms_MY: Tidak Selesai T&erdahulu

en: Ne&xt unfinished
ms_MY: Tidak selesai be&rikutnya

en: Ne&xt Unfinished
ms_MY: Tidak Selesai Be&rikutnya

en: Previous plural form
ms_MY: Bentuk majmuk terdahulu

en: Previous Plural Form
ms_MY: Bentuk majmuk Terdahulu

en: Next plural form
ms_MY: Bentuk majmuk berikutnya

en: Next Plural Form
ms_MY: Bentuk majmuk Berikutnya

en: &Online help
ms_MY: &Bantuan dalam talian

en: &Online Help
ms_MY: Bantuan &Dalam Talian

en: &GNU gettext manual
ms_MY: Manual &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
ms_MY: Manual &GNU gettext

en: &About Poedit
ms_MY: Perih&al Poedit

en: &About
ms_MY: Perih&al

en: Extractor setup
ms_MY: Persediaan pengekstrak

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ms_MY: Senarai sambungan dipisah oleh tanda titik bertindih (cth: *.cpp,*.h):

en: Invocation:
ms_MY: Seruan:

en: Command to extract translations:
ms_MY: Perintah untuk mengekstrak terjemahan:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
ms_MY: Ini ialah perintah yang digunakan untuk melancarkan pengekstrak.
    %o kembangkan ke nama fail output, %K untuk menyenaraikan, 
    kata kunci, %F untuk menyenaraikan fail input,
    %C ke bendera set aksara (lihat di bawah).

en: An item in keywords list:
ms_MY: Satu item dalam senarai kata kunci:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ms_MY: Ini akan dilampirkan ke baris perintah sekali
    untuk setiap kata kunci. %k dikembang ke kata kunci.

en: An item in input files list:
ms_MY: Satu item dalam senarai fail input:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ms_MY: Ini akan dilampirkan ke baris perintah sekali
    untuk setiap fail input. %f dikembang ke nama fail.

en: Source code charset:
ms_MY: Set aksara kod sumber:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
ms_MY: Ini akan lampirkan ke baris perintah
    hanya jika kod sumber set aksara diberikan. %c mengembang ke nilai set aksara.

en: Translation Properties
ms_MY: Sifat Terjemahan

en: Project name and version:
ms_MY: Nama dan versi projek:

en: Language team:
ms_MY: Pasukan bahasa:

en: Plural forms:
ms_MY: Bentuk jamak:

en: Use default rules for this language
ms_MY: Guna peraturan lalai untuk bahasa ini

en: Use custom expression
ms_MY: Guna ungkapan suai

en: Learn about plural forms
ms_MY: Ketahui berkenaan bentuk jamak

en: Charset:
ms_MY: Set Aksara:

en: Advanced Extraction Settings…
ms_MY: Tetapan Pengekstrakan Lanjutan…

en: Advanced extraction settings…
ms_MY: Tetapan pengekstrakan lanjutan…

en: Translation properties
ms_MY: Sifat terjemahan

en: Sources Paths
ms_MY: Laluan Sumber

en: Sources paths
ms_MY: Laluan sumber

en: Extract text from source files in the following directories:
ms_MY: Ekstrak teks dari fail sumber dalam direktori berikut:

en: Base path:
ms_MY: Laluan dasar:

en: Sources Keywords
ms_MY: Kata Kunci Sumber

en: Sources keywords
ms_MY: Kata kunci sumber

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
ms_MY: Guna kata kunci ini (nama fungsi) untuk mengenal pasti rentetan boleh
    terjemah dalam fail sumber:

en: Also use default keywords for supported languages
ms_MY: Guna juga kata kunci lalai untuk bahasa tersokong

en: Learn about gettext keywords
ms_MY: Ketahui berkenaan kata kunci gettext

en: Update summary
ms_MY: Kemas kini ringkasan

en: These strings were found in the sources but were not in the file.
    Poedit will add them to the file now.
ms_MY: Rentetan-rentetan ini telah ditemui dalam sumber tetapi tidak di dalam fail.
    Poedit akan menambahnya ke fail sekarang.

en: New strings
ms_MY: Rentetan baharu

en: These strings are no longer in the source code.
    Poedit will remove them from the file now.
ms_MY: Rentetan-rentetan tiada lagi dalam kod sumber. Poedit
    akan membuangnya dari fail sekarang.

en: Obsolete strings
ms_MY: Rentetan lapuk

en: (0 new, 0 obsolete)
ms_MY: (0 baru, 0 usang)

en: Open file
ms_MY: Buka fail

en: Save file
ms_MY: Simpan fail

en: Validate
ms_MY: Sahkan

en: Check for errors in the translation
ms_MY: Periksa kesalahan dalam terjemahan

en: Update from code
ms_MY: Kemas kini dari kod

en: Update from Code
ms_MY: Kemas Kini dari Kod

en: Update from source code
ms_MY: Kemas kini dari kod sumber

en: Sidebar
ms_MY: Palang sisi

en: Show or hide the sidebar
ms_MY: Tunjuk atau sembunyi palang sisi

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
ms_MY: Teks sumber terdahulu

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
ms_MY: Teks sumber lama(sebelum ia diubah ketika satu kemas kini) yang berkaitan dengan terjemahan kini-tidak-tepat.

en: Notes for translators
ms_MY: Nota untuk penterjemah

en: Comment
ms_MY: Ulasan

en: Add comment
ms_MY: Tambah ulasan

en: Add Comment
ms_MY: Tambah Ulasan

en: Delete From Translation Memory
ms_MY: Padam Dari Ingatan Terjemahan

en: Delete from translation memory
ms_MY: Padam dari ingatan terjemahan

en: Translation suggestions
ms_MY: Cadangan terjemahan

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
ms_MY: Tiada padanan ditemui

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
ms_MY: Tiada Padanan Ditemui

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
ms_MY: Rentetan ini telah ditemui dalam ingatan terjemahan Poedit.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
ms_MY: Cadangan terjemahan memerlukan teks sumber tersedia. Ia tidak berfungsi jika hanya ID tanpa teks sebenar digunakan.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
ms_MY: Cadangan terjemahan memerlukan bahasa teks sumber yang diketahui. Poedit tidak dapat mengesannya di dalam fail ini.

en: The TMX file is malformed.
ms_MY: Fail TMX adalah cacat.

en: No translations were found in the TMX file.
ms_MY: Tiada terjemahan ditemui dalam fail TMX.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
ms_MY: Pangkalan data ingatan terjemahan rosak: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
ms_MY: Ralat ingatan terjemahan: %s (%d).

en: (Use default language)
ms_MY: (Guna bahasa lalai)

en: Language selection
ms_MY: Pemilihan bahasa

en: Select your preferred language
ms_MY: Pilih bahasa yang anda kehendaki

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ms_MY: Anda mesti mulakan semula Poedit supaya perubahan ini berkesan.

en: Cannot create temporary directory.
ms_MY: Tidak dapat mencipta direktori sementara.

en: There are no translations. That’s unusual.
ms_MY: Tiada terjemahan. Ini luar biasa.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted
    from source code. This way, they stay up to date and accurate.
    Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
ms_MY: Masukan boleh terjemah tidak ditambah secara manual dalam sistem Gettext, tetapi diekstrak secara automatik
    dari kod sumber. Dengan cara ini, ianya akan sentiasa dikemas kini dan tepat.
    Penterjemah biasanya menggunakan fail templat PO (POT) yang disediakan untuk mereka oleh pembangun.

en: (Learn more about GNU gettext)
ms_MY: (Ketahui lebih lanjut mengenai GNU gettext)

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
ms_MY: Cara paling mudah untuk mengisi fail ini adalah dengan mengemas kininya daripada sebuah POT:

en: Update from POT
ms_MY: Kemas kini dari POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
ms_MY: Ambil rentetan boleh terjemah dari satu templat POT sedia ada.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
ms_MY: Anda juga boleh mengekstrak rentetan boleh terjemah terus dari kod sumber:

en: Extract from sources
ms_MY: Ekstrak dari sumber

en: Configure source code extraction in Properties.
ms_MY: Konfigur pengekstrakan kod sumber dalam Sifat.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
ms_MY: Versi %s

en: Create new
ms_MY: Cipta baharu

en: Create new translation from POT template.
ms_MY: Cipta terjemahan baharu daripada templat POT.

en: Browse files
ms_MY: Layar fail

en: Open and edit translation files.
ms_MY: Buka dan sunting fail terjemahan.

en: Translate cloud project
ms_MY: Terjemah projek awan

en: Collaborate with other people online.
ms_MY: Bekerjasama dengan orang lain secara dalam talian.

en: Recent files
ms_MY: Fail baru-baru ini

en: Sync
ms_MY: Segerak

en: Synchronize the translation with Crowdin
ms_MY: Segerak terjemahan dengan Crowdin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ms_MY: Perihal %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
ms_MY: Keutamaan %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ms_MY: Perihal %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
ms_MY: Perkhidmatan

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
ms_MY: Sembunyi %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
ms_MY: Sembunyi Lain

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
ms_MY: Tunjuk Semua

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
ms_MY: Keluar dari %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
ms_MY: Keutamaan…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ms_MY: Keutamaan...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ms_MY: Keutamaan...

en: &Apply
ms_MY: &Terap

en: Apply
ms_MY: Terap

en: &Back
ms_MY: &Undur

en: Back
ms_MY: Undur

en: &Cancel
ms_MY: &Batal

en: &Clear
ms_MY: &Kosongkan

en: Clear
ms_MY: Kosongkan

en: Copy
ms_MY: Salin

en: Cu&t
ms_MY: Po&tong

en: Cut
ms_MY: Potong

en: Edit
ms_MY: Sunting

en: &Quit
ms_MY: &Keluar

en: Help
ms_MY: Bantuan

en: &New
ms_MY: Ba&haru

en: New
ms_MY: Baharu

en: &No
ms_MY: &Tidak

en: No
ms_MY: Tidak

en: Open…
ms_MY: Buka…

en: &Open...
ms_MY: &Buka...

en: Open...
ms_MY: Buka...

en: &Paste
ms_MY: &Tampal

en: Paste
ms_MY: Tampal

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: &Redo
ms_MY: Buat &Semula

en: Refresh
ms_MY: Segar semula

en: &Save as
ms_MY: &Simpan sebagai

en: Save as
ms_MY: Simpan sebagai

en: Select &All
ms_MY: Pilih Semu&a

en: Select All
ms_MY: Pilih Semua

en: &Undo
ms_MY: Buat &Asal

en: &Yes
ms_MY: &Ya

en: Yes
ms_MY: Ya

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
ms_MY: Kiri
