poedit - en to ca_ES translation catalogue (648 entries)

en: Hide this notification message
ca_ES: Amaga aquesta notificació

en: Don’t Show Again
ca_ES: No tornis a mostrar-ho

en: Don’t show again
ca_ES: No tornis a mostrar-ho

en: (New: %i, obsolete: %i)
ca_ES: (Noves: %i, obsoletes: %i)

en: Collecting source files…
ca_ES: S’estan recopilant els fitxers de codi font…

en: Extracting translatable strings…
ca_ES: S’estan extraient les cadenes traduibles…

en: Failed to load file with extracted translations.
ca_ES: No s’ha pogut carregar el fitxer amb les traduccions extretes.

en: Merging differences…
ca_ES: S’estan fusionant les diferències…

en: Updating translations
ca_ES: S’estan actualitzant les traduccions

en: The file “%s” couldn’t be opened.
ca_ES: No s’ha pogut obrir el fitxer «%s».

en: Invalid file
ca_ES: El fitxer no és vàlid

en: Malformed header: “%s”
ca_ES: El format de la capçalera és incorrecte: «%s»

en: PO Translation Files
ca_ES: Fitxers de traducció PO

en: POT Translation Templates
ca_ES: Plantilles de traducció .POT

en: XLIFF Translation Files
ca_ES: Fitxers de traducció XLIFF

en: JSON Translation Files
ca_ES: Fitxers de traducció JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
ca_ES: Fitxers de traducció del Flutter

en: All Translation Files
ca_ES: Tots els fitxers de traducció

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
ca_ES: El fitxer és en un format que el Poedit no reconeix.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
ca_ES: Aquest fitxer JSON no és de traduccions i no es pot editar amb el Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
ca_ES: Ha fallat la lectura del fitxer amb l’error següent: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ca_ES: El fitxer «%s» és només de lectura i no es pot desar.
    Hauríeu de desar-lo amb un altre nom.

en: Couldn’t save file %s.
ca_ES: No s’ha pogut desar el fitxer %s.

en: Screenshots:
ca_ES: Captures de pantalla:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
ca_ES[0]: No s’ha carregat %i línia del fitxer «%s» correctament.
ca_ES[1]: No s’han carregat %i línies del fitxer «%s» correctament.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
ca_ES: La línia %d del fitxer «%s» està malmesa (dades %s no vàlids).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ca_ES: El fitxer PO és malmès: la forma singular del msgstr s’ha fet servir conjuntament amb msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
ca_ES: El fitxer PO és malmès: la forma plural del msgstr s’ha fet servir sense msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
ca_ES: No s’ha pogut carregar el fitxer; és probable que estigui malmès.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
ca_ES: S’han produït errors en carregar el fitxer. És possible que manquin algunes dades o que estiguin malmeses.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
ca_ES: S’ha produït un problema en formatar el fitxer (però s’ha desat correctament).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
ca_ES: No s’ha pogut desar el fitxer en el joc de caràcters «%s» com s’especifica en la configuració de traducció.
    
    Se n’ha desat en UTF-8 i el paràmetre s’ha modificat en conseqüència.

en: Error saving file
ca_ES: S’ha produït un error en desar el fitxer

en: “%s” is not a valid POT file.
ca_ES: «%s» no és un fitxer POT vàlid.

en: Error while loading XLIFF file: %s
ca_ES: S’ha produït un error en carregar el fitxer XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
ca_ES: no s’admet la versió (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
ca_ES: Etiquetatge incorrecte en la cadena de la traducció.

en: Add Account
ca_ES: Afegeix un compte

en: Add account
ca_ES: Afegeix un compte

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
ca_ES: Més informació quant al %s

en: How does cloud sync work?
ca_ES: Com funciona la sincronització amb el núvol?

en: Account
ca_ES: Compte

en: File
ca_ES: Fitxer

en: Open cloud translation
ca_ES: Obre una traducció al núvol

en: Manage accounts
ca_ES: Gestiona els comptes

en: Project:
ca_ES: Projecte:

en: Language:
ca_ES: Llengua:

en: No translation projects listed in your account.
ca_ES: No hi ha cap projecte de traducció enumerat al vostre compte.

en: Downloading latest translations…
ca_ES: S’estan baixant les traduccions més recents…

en: Syncing
ca_ES: Sincronització

en: Syncing error
ca_ES: S’ha produït un error de sincronització

en: Add
ca_ES: Afegeix

en: Unknown Crowdin error.
ca_ES: S’ha produït un error desconegut al Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
ca_ES: No s’ha autoritzat l’acció. Inicieu una sessió de nou.

en: Downloading translations is disabled in this project.
ca_ES: Aquest projecte ha inhabilitat les baixades de traduccions.

en: Sign In
ca_ES: Inicia la sessió

en: Sign in
ca_ES: Inicia la sessió

en: Sign Out
ca_ES: Finalitza la sessió

en: Sign out
ca_ES: Finalitza la sessió

en: Learn more about Crowdin
ca_ES: Més informació sobre el Crowdin

en: Waiting for authentication…
ca_ES: S’està esperant l’autenticació…

en: Updating user information…
ca_ES: S’està actualitzant la informació de l’usuari…

en: Sign in to Crowdin
ca_ES: Inicia la sessió al Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
ca_ES: La sincronització amb el Crowdin ha fallat.

en: Crowdin error
ca_ES: Error del Crowdin

en: Uploading translations…
ca_ES: S’estan pujant les traduccions…

en: &Copy
ca_ES: &Copia

en: Learn more
ca_ES: Més informació

en: &Help
ca_ES: &Ajuda

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
ca_ES: Els fitxers MO no es poden editar directament al Poedit.

en: Error opening file
ca_ES: S’ha produït un error en obrir el fitxer

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
ca_ES: Obriu i editeu el fitxer .po corresponent en el seu lloc. Quan ho deseu, el fitxer .mo s’actualitzarà.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
ca_ES: no suprimeixis els fitxers temporals (per a la depuració)

en: handle a poedit:// URI
ca_ES: gestiona un URI poedit://

en: go to item at given line number
ca_ES: vés a l’element al número de línia donat

en: Failed to communicate with Poedit process.
ca_ES: Ha fallat la comunicació amb el procès del Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
ca_ES: S’ha produït una excepció no controlada: %s

en: Select translation template
ca_ES: Seleccioneu la plantilla de traducció

en: Select translation file
ca_ES: Seleccioneu el fitxer de traducció

en: Poedit is an easy to use translation editor.
ca_ES: El Poedit és un editor de traduccions fàcil d’utilitzar.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
ca_ES: No podeu deixar anar més d’un fitxer a la finestra del Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
ca_ES: El fitxer «%s» no és de traducció.

en: File “%s” doesn’t exist.
ca_ES: El fitxer «%s» no existeix.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
ca_ES: La correcció ortogràfica está inhabilitada perquè no s’ha instal·lat el diccionari de l’idioma %s.

en: Install
ca_ES: Instal·la

en: The file “%s” has been changed by another application.
ca_ES: S’ha modificat el fitxer «%s» amb una altra aplicació.

en: Reload file
ca_ES: Torna a carregar el fitxer

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
ca_ES: Voleu tornar a carregar el fitxer des del disc? Els canvis sense desar del Poedit es perdran si ho feu.

en: Ignore
ca_ES: Ignora

en: Reload File
ca_ES: Torna a carregar el fitxer

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
ca_ES: S’ha modificat el fitxer. Voleu desar els canvis?

en: Save changes
ca_ES: Desa els canvis

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
ca_ES: Els canvis es perdran si no els deseu.

en: Save
ca_ES: Desa

en: Do&n’t save
ca_ES: &No ho desis

en: Don’t Save
ca_ES: No ho desis

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
ca_ES: Els canvis fets per l’altra aplicació es perdran si deseu.

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Save Anyway
ca_ES: Desa igualment

en: Save anyway
ca_ES: Desa igualment

en: Save as…
ca_ES: Anomena i desa…

en: Compile to…
ca_ES: Compila com a…

en: Compiled Translation Files
ca_ES: Fitxers de traducció compilats

en: Export to HTML…
ca_ES: Exporta com a HTML…

en: HTML Files
ca_ES: Fitxers HTML

en: In: %s
ca_ES: A: %s

en: Source code not available.
ca_ES: El codi font no és disponible.

en: Updating failed
ca_ES: L’actualització ha fallat

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
ca_ES: Les traduccions no es podran actualitzar des del codi font perquè no s’ha trobat codi a la ubicació especificada a les propietats del fitxer.

en: Permission denied.
ca_ES: S’hi ha denegat el permís.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
ca_ES: No teniu permís per a llegir els fitxers de codi font des de la ubicació especificada a les propietats del fitxer.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
ca_ES: Si anteriorment heu denegat l'accés als vostres fitxers, podeu permetre-ho a Configuració del sistema > Privadesa i seguretat > Fitxers i carpetes.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
ca_ES: Si heu denegat prèviament accès als vostres fitxers, podeu permetre-ho a les Preferències del sistema ▸ Seguretat i privacitat ▸ Privacitat ▸ Carpetes i fitxers.

en: Translation entries in the file are probably incorrect.
ca_ES: Les entrades de traducció del fitxer probablement són incorrectes.

en: Updating the file failed. Click on 'Details >>' for details.
ca_ES: Ha fallat l’actualització del fitxer. Feu clic a «Detalls» per a obtenir-ne més detalls.

en: Open translation template
ca_ES: Obre una plantilla de traducció

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
ca_ES[0]: S’ha trobat %d problema amb la traducció.
ca_ES[1]: S’han trobat %d problemes amb la traducció.

en: Validation results
ca_ES: Resultats de la validació

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
ca_ES: Les entrades amb errors s’han marcat en vermell a la llista. Els detalls de l’error es mostraran quan seleccioneu l’entrada.

en: The file was saved safely.
ca_ES: El fitxer s’ha desat amb seguretat.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ca_ES: El fitxer s’ha desat amb seguretat i compilat en el format MO, però és probable que no en funcioni correctament.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
ca_ES: El fitxer s’ha desat amb seguretat, però no es pot compilar i usar en el format MO.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ca_ES: El fitxer s’ha compilat en el format MO, però probablement no funcionarà correctament.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
ca_ES: No és possible compilar el fitxer en el format MO per a utilitzar-lo.

en: No problems with the translation found.
ca_ES: No s’ha trobat cap problema amb la traducció.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
ca_ES[0]: La traducció ja és a punt per a fer-se servir, però encara no s’ha traduït %d cadena.
ca_ES[1]: La traducció ja és a punt per a fer-se servir, però encara no s’han traduït %d cadenes.

en: The translation is ready for use.
ca_ES: La traducció ja és a punt i podeu utilitzar-la.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
ca_ES: El Poedit ha corregit automàticament el contingut no vàlid al fitxer «%s».

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
ca_ES: El fitxer contenia elements duplicats. Això no es permet als fitxers PO; en cas contrari el fitxer no es podria fer servir. El Poedit ha corregit el problema, però hauríeu de revisar les traduccions de qualssevol elements marcats com a difusos i corregir-les si cal.

en: Language of the translation isn’t set.
ca_ES: No s’ha establert la llengua de la traducció.

en: Set Language
ca_ES: Estableix la llengua

en: Set language
ca_ES: Estableix la llengua

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
ca_ES: Els suggeriments no seran disponibles si no es defineix la llengua de traducció correctament. Altres funcions, com ara les formes dels plurals, també poden resultar afectades.

en: Language of the translation is the same as source language.
ca_ES: La llengua de traducció es la mateixa que la de partida.

en: Fix Language
ca_ES: Corregeix l’idioma

en: Fix language
ca_ES: Corregeix l’idioma

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
ca_ES: Aquest fitxer té entrades amb formes plurals, però no té la capçalera Plural-Forms configurada.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
ca_ES: Les entrades d’aquest fitxer tenen un nombre total de formes plurals diferent del que diu la capçalera Plural-Forms del fitxer

en: Required header Plural-Forms is missing.
ca_ES: Falta la capçalera necessària «Plural-Forms».

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
ca_ES: Hi ha un error de sintaxis a la capçalera Plural-Forms («%s»).

en: Fix the Header
ca_ES: Corregeix la capçalera

en: Fix the header
ca_ES: Corregeix la capçalera

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
ca_ES: L’expressió de formes plurals usada pel fitxer és inusual per al %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
ca_ES: Repassa

en: Would you like to use English for source text?
ca_ES: Voleu utilitzar anglès com a text de partida?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
ca_ES: Aquest fitxer usa identificadors de cadena en comptes de text de partida. El Poedit pot carregar textos en anglès des del fitxer «%s» per vós.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
ca_ES: Carrega l’anglès

en: Translated: %d of %d (%d %%)
ca_ES: Traduït: %d/%d (%d %%)

en: Remaining: %d
ca_ES: Resten: %d

en: %d entry | %d entries
ca_ES[0]: %d entrada
ca_ES[1]: %d entrades

en:  (unsaved)
ca_ES:  (no desat)

en:  (modified)
ca_ES:  (modificat)

en: Failed to update translation memory: %s
ca_ES: Ha fallat l’actualització de la memòria de traducció: %s

en: Keep
ca_ES: Mantingues-les

en: Remove
ca_ES: Elimina

en: Purge deleted translations
ca_ES: Purga les traduccions suprimides

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
ca_ES: Voleu suprimir totes les traduccions que ja no s’utilitzen?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
ca_ES: Si continueu amb la purga, totes les traduccions marcades com a suprimides s’eliminaran permanentment. Si continueu amb la supressió, les haureu de traduir de nou en cas que es tornin a afegir en un futur.

en: Purge
ca_ES: Purga-les

en: Copy from source text
ca_ES: Copia del text de partida

en: Copy from Source Text
ca_ES: Copia del text de partida

en: Clear translation
ca_ES: Neteja la traducció

en: Clear Translation
ca_ES: Neteja la traducció

en: Edit comment
ca_ES: Edita el comentari

en: Edit Comment
ca_ES: Edita el comentari

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
ca_ES: Ocurrències al codi

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
ca_ES: Ocurrències al codi

en: Hide Sidebar
ca_ES: Amaga la barra lateral

en: Show Sidebar
ca_ES: Mostra la barra lateral

en: Hide Status Bar
ca_ES: Amaga la barra d’estat

en: Show Status Bar
ca_ES: Mostra la barra d’estat

en: String length in characters: translation | source
ca_ES: Llargària de la cadena en caràcters: traducció | original

en: String length in characters
ca_ES: Longitud de la cadena en caràcters

en: Source text
ca_ES: Text de partida

en: Translation
ca_ES: Traducció

en: Pre-translated
ca_ES: Pretraduïda

en: Needs Work
ca_ES: Cal revisar

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
ca_ES: Cal revisar

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
ca_ES: Els fitxers POT només són plantilles i no contenen cap traducció.
    Per a fer una traducció, creeu un fitxer PO nou basat en la plantilla.

en: Create new translation
ca_ES: Crea una traducció nova

en: Make a new translation from this POT file.
ca_ES: Feu una traducció nova a partir d’aquest fitxer POT.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
ca_ES: Id. del text de partida

en: Everything
ca_ES: Tot

en: Form %i
ca_ES: Forma %i

en: Form %i (unused)
ca_ES: Forma %i (no utilitzada)

en: One
ca_ES: Un

en: Two
ca_ES: Dos

en: Other
ca_ES: Altres

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
ca_ES: Context de la cadena: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
ca_ES: Identificador de la cadena: %s

en: %s Format
ca_ES: Format %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
ca_ES: Format %s

en: Translation — %s
ca_ES: Traducció — %s

en: ID
ca_ES: Id.

en: Source text — %s
ca_ES: Text de partida — %s

en: unknown language
ca_ES: idioma desconegut

en: Failed command: %s
ca_ES: Ha fallat l’ordre: %s

en: Failed to merge gettext catalogs.
ca_ES: No s’han pogut fusionar els catàlegs del gettext.

en: Open in Editor
ca_ES: Obre en l’editor

en: Open in editor
ca_ES: Obre en l’editor

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
ca_ES: Al fitxer no es proporciona cap informació de les aparicions d'aquesta cadena al codi font.

en: No usage information
ca_ES: No s'ha trobat informació sobre l'ús

en: %d code occurrence | %d code occurrences
ca_ES[0]: %d ocurrència al codi
ca_ES[1]: %d ocurrències al codi

en: Source code not found
ca_ES: No s’ha trobat el codi font

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
ca_ES: El Poedit no pot mostrar el codi font on es fa servir la cadena, ja sigui perquè el fitxer no està disponible al lloc referit o perquè és una referència simbòlica que no apunta a cap fitxer real.

en: File cannot be opened
ca_ES: No es pot obrir el fitxer

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
ca_ES: El Poedit no ha pogut obrir el fitxer «%s».

en: Find
ca_ES: Troba

en: Replace
ca_ES: Substitueix

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
ca_ES: Opcions

en: Ignore case
ca_ES: Ignora majúscules/minúscules

en: Wrap around
ca_ES: Continua la cerca des de l’inici

en: Whole words only
ca_ES: Només les paraules senceres

en: Find in source texts
ca_ES: Troba als texts de partida

en: Find in translations
ca_ES: Troba a les traduccions

en: Find in comments
ca_ES: Cerca als comentaris

en: Close
ca_ES: Tanca

en: Replace &All
ca_ES: Reemplaça-ho &tot

en: Replace &all
ca_ES: Reemplaça-ho &tot

en: &Replace
ca_ES: &Reemplaça

en: < &Previous
ca_ES: < &Anterior

en: &Next >
ca_ES: &Següent >

en: String to find
ca_ES: Cadena a trobar

en: Replacement string
ca_ES: Cadena de substitució

en: Cannot execute program: %s
ca_ES: No es pot executar el programa: %s

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
ca_ES: Nom o codi de llengua

en: Translation Language
ca_ES: Llengua de la traducció

en: Language of the translation:
ca_ES: Llengua de la traducció:

en: All strings
ca_ES: Totes les cadenes

en: Couldn’t download Localazy project details.
ca_ES: No s’han pogut baixar els detalls del projecte al Localazy.

en: Projects
ca_ES: Projectes

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
ca_ES: El Localazy és una plataforma de regionalització altament automatitzada que permet qualsevol persona de traduir productes i continguts a diverses llengües de manera fàcil.

en: Add Project
ca_ES: Afegeix un projecte

en: Add project
ca_ES: Afegeix un projecte

en: Poedit - Catalogs manager
ca_ES: Poedit. Gestor de catàlegs

en: Edit…
ca_ES: Edita…

en: Create new translations project
ca_ES: Crea un projecte de traduccions nou

en: Delete the project
ca_ES: Suprimeix el projecte

en: Edit the project
ca_ES: Edita el projecte

en: Update all
ca_ES: Actualitza-ho tot

en: Update all catalogs in the project
ca_ES: Actualitza tots els catàlegs del projecte

en: Untrans
ca_ES: No traduïdes

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
ca_ES: Cal revisar

en: Last modified
ca_ES: Darrera modificació

en: Select directory
ca_ES: Seleccioneu la carpeta

en: Directories:
ca_ES: Directoris:

en: <unnamed>
ca_ES: <sense nom>

en: Do you want to delete project “%s”?
ca_ES: Voleu suprimir el projecte «%s»?

en: Delete project
ca_ES: Suprimeix el projecte

en: Deleting the project will not delete any translation files.
ca_ES: Si suprimiu el projecte no es perdrà cap fitxer de traducció.

en: Confirmation
ca_ES: Confirmació

en: Update all catalogs in this project?
ca_ES: Voleu actualitzar tots els catàlegs del projecte?

en: Performs update from source code on all files in the project.
ca_ES: Efectua una actualització a partir del codi font per a tots els fitxers del projecte.

en: Check for Updates…
ca_ES: Comprova si hi ha actualitzacions…

en: Catalogs Manager
ca_ES: Gestor de catàlegs

en: &Preferences…
ca_ES: &Preferències…

en: &Edit
ca_ES: &Edita

en: Undo
ca_ES: Desfés

en: Redo
ca_ES: Refés

en: Paste and Match Style
ca_ES: Enganxa amb el mateix estil

en: Delete
ca_ES: Suprimeix

en: Spelling and Grammar
ca_ES: Ortografia i gramàtica

en: Show Spelling and Grammar
ca_ES: Mostra l’ortografia i la gramàtica

en: Check Document Now
ca_ES: Comprova el document ara

en: Check Spelling While Typing
ca_ES: Comprova l’ortografia mentre s’escriu

en: Check Grammar With Spelling
ca_ES: Comprova la gramàtica amb l’ortografia

en: Correct Spelling Automatically
ca_ES: Corregeix l’ortografia automàticament

en: Substitutions
ca_ES: Substitucions

en: Show Substitutions
ca_ES: Mostra les substitucions

en: Smart Copy/Paste
ca_ES: Copia/enganxa intel·ligentment

en: Smart Quotes
ca_ES: Cometes tipogràfiques

en: Smart Dashes
ca_ES: Guions intel·ligents

en: Smart Links
ca_ES: Enllaços intel·ligents

en: Text Replacement
ca_ES: Substitució del text

en: Transformations
ca_ES: Transformacions

en: Make Upper Case
ca_ES: Converteix a majúscules

en: Make Lower Case
ca_ES: Converteix a minúscules

en: Capitalize
ca_ES: Majúscules inicials

en: Speech
ca_ES: Veu

en: Start Speaking
ca_ES: Inicia la veu

en: Stop Speaking
ca_ES: Atura la veu

en: &View
ca_ES: &Visualitza

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
ca_ES: Mostra la barra d’eines

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
ca_ES: Personalitza la barra d’eines…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
ca_ES: Pantalla sencera

en: Window
ca_ES: Finestra

en: Minimize
ca_ES: Minimitza

en: Zoom
ca_ES: Escala

en: Welcome to Poedit
ca_ES: Benvingut/uda al Poedit

en: Bring All to Front
ca_ES: Envia tot al capdavant

en: Information about the translator
ca_ES: Informació sobre el traductor

en: Name:
ca_ES: Nom:

en: Your Name
ca_ES: El vostre nom

en: Email:
ca_ES: Adreça electrònica:

en: you@example.com
ca_ES: vós@exemple.cat

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
ca_ES: El vostre nom i adreça electrònica s’utilitzen només per a establir el valor de la capçalera «Last-Translator» als fitxers de GNU gettext.

en: Editing
ca_ES: Edició

en: Automatically compile MO file when saving
ca_ES: Compila el fitxer MO automàticament en desar

en: Show summary after updating files
ca_ES: Mostra el resum després d’actualitzar els fitxers

en: Check spelling
ca_ES: Comprova l’ortografia

en: Always change focus to text input field
ca_ES: Canvia sempre el focus al camp d'introducció de text

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ca_ES: Mai permetis que el llistat de cadenes obtingui el focus. Si està habilitat, haureu d'emprar les Ctrl+fletxes per la navegació amb el teclat, però també podreu escriure immediatament sense haver de prémer Tab per a canviar el focus.

en: Appearance
ca_ES: Aparença

en: Use custom list font:
ca_ES: Lletra personalitzada per a les llistes:

en: Use custom text fields font:
ca_ES: Lletra personalitzada per als camps de text:

en: Change UI language
ca_ES: Canvia l’idioma de la interfície

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
ca_ES: (cal el Windows 8 o més recent)

en: Use translation memory
ca_ES: Utilitza la memòria de traducció

en: Manage…
ca_ES: Gestiona…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
ca_ES: En actualitzar des del codi font

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
ca_ES: inclou-hi concordances aproximades

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
ca_ES: pretradueix des de l’MT

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
ca_ES: El Poedit pot intentar emplenar entrades noves només des de traduccions prèvies en el fitxer o des de la vostra memòria completa de traduccions. Utilitzar l’MT no serà gaire efectiu si la memòria està pràcticament buida, però millorarà a mesura que hi afegiu traduccions noves.

en: Stored translations:
ca_ES: Traduccions emmagatzemades:

en: Database size on disk:
ca_ES: Mida de la base de dades al disc:

en: Import Translation Files…
ca_ES: Importa fitxers de traducció…

en: Import translation files…
ca_ES: Importa fitxers de traducció…

en: Import From TMX…
ca_ES: Importa des de TMX…

en: Import from TMX…
ca_ES: Importa des de TMX…

en: Export To TMX…
ca_ES: Exporta com a TMX…

en: Export to TMX…
ca_ES: Exporta com a TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
ca_ES: Reinicialitza

en: Select translation files to import
ca_ES: Seleccioneu els fitxers de traducció que s’han d’importar

en: Translation Memory
ca_ES: Memòria de traducció

en: Importing translations…
ca_ES: S’estan important les traduccions…

en: Error loading translation file “%s”.
ca_ES: S’ha produït un error en carregar el fitxer de traducció «%s».

en: Finalizing…
ca_ES: S’està finalitzant…

en: Select TMX files to import
ca_ES: Seleccioneu els fitxers TMX que s’han d’importar

en: TMX Files
ca_ES: Fitxers TMX

en: Importing translation memory from “%s” failed.
ca_ES: Ha fallat la importació de la memòria de traducció des de «%s».

en: Import error
ca_ES: Error d’importació

en: Export as…
ca_ES: Exporta com a…

en: Exporting translations…
ca_ES: S’estan exportant les traduccions…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
ca_ES: Ha fallat l’exportació de la memòria de traducció cap a «%s».

en: Export error
ca_ES: Error d’exportació

en: Reset translation memory
ca_ES: Esborra la memòria de traduccions

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
ca_ES: Esteu segur que voleu reinicialitzar la memòria de traduccions?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
ca_ES: Restablir la memòria de traducció irrevocablement en suprimirà totes les traduccions emmagatzemades. No podeu desfer aquesta operació.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
ca_ES: MT

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
ca_ES: Els extractors de codi font s’utilitzen per a trobar cadenes traduïbles dins els fitxers de codi font i extreure-les de manera que es puguin traduir.

en: Custom Extractors:
ca_ES: Extractors personalitzats:

en: Custom extractors:
ca_ES: Extractors personalitzats:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
ca_ES: Admet tots els llenguatges de programació que les eines del GNU gettext reconeixen (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript, entre d’altres).

en: Delete extractor
ca_ES: Suprimeix l’extractor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
ca_ES: Esteu segur que voleu suprimir l’extractor «%s»?

en: Accounts
ca_ES: Comptes

en: Automatically check for updates
ca_ES: Comprova si hi ha actualitzacions automàticament

en: Include beta versions
ca_ES: Inclou les versions beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
ca_ES: Les versions beta contenen les funcionalitats i millores més recents, però poden ser una mica menys estables.

en: Updates
ca_ES: Actualitzacions

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
ca_ES: Aquests ajusts afecten el format intern dels fitxers PO. Ajusteu-los si teniu requisits específics, per exemple, pel control de versions.

en: Line endings:
ca_ES: Finals de línies:

en: Unix (recommended)
ca_ES: Unix (recomanat)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
ca_ES: Ajusta a:

en: Preserve formatting of existing files
ca_ES: Preserva la formatació dels fitxers existents

en: Advanced
ca_ES: Avançades

en: Settings
ca_ES: Paràmetres

en: Preparing strings…
ca_ES: S’estan preparant les cadenes…

en: Pre-translating from translation memory…
ca_ES: S’està pretraduint a partir de la memòria de traducció…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
ca_ES[0]: S’ha pretraduït %u cadena
ca_ES[1]: S’han pretraduït %u cadenes

en: Pre-translating…
ca_ES: S’està pretraduint…

en: Cannot pre-translate without source text.
ca_ES: No es pot pretraduir sense text font.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
ca_ES: Pretradueix

en: Only fill in exact matches
ca_ES: Únicament emplena les coincidències exactes

en: Don’t mark exact matches as needing work
ca_ES: No marquis les coincidències exactes com a difuses

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
ca_ES: Habiliteu-la només si confieu en la qualitat de l’MT. Per defecte, totes les coincidències de l’MT es marquen com a difuses i es deuen revisar.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
ca_ES: La traducció prèvia detecta automàticament coincidències exactes o aproximades de cadenes sense traduir en la memòria de traducció i n’omple les traduccions.

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
ca_ES[0]: S’ha pretraduït %d entrada.
ca_ES[1]: S’han pretraduït %d entrades.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
ca_ES: Les traduccions s’han marcat per a revisar, ja que poden ser inexactes. Hauríeu de revisar-les per a garantir-ne la correctesa.

en: No entries could be pre-translated.
ca_ES: No s’ha pogut pretraduir cap entrada.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
ca_ES: L’MT no conté cap cadena similar al contingut d’aquest fitxer. Només en serà efectiva per a traduccions semiautomàtiques quan el Poedit hagi après prou dels fitxers que traduïu manualment.

en: Cancelling…
ca_ES: S’està cancel·lant…

en: Drag Folders or Files Here
ca_ES: Deixeu anar carpetes o fitxers aquí

en: Drag folders or files here
ca_ES: Deixeu anar carpetes o fitxers aquí

en: Add Folders…
ca_ES: Afegeix carpetes…

en: Add folders…
ca_ES: Afegeix carpetes…

en: Add Files…
ca_ES: Afegeix fitxers…

en: Add files…
ca_ES: Afegeix fitxers…

en: Add Wildcard…
ca_ES: Afegeix un comodí…

en: Add wildcard…
ca_ES: Afegeix un comodí…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
ca_ES: Mostra al Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
ca_ES: Mostra a l’Explorador

en: Show in Folder
ca_ES: Mostra a la carpeta

en: Paths
ca_ES: Camins

en: Excluded paths
ca_ES: Camins exclosos

en: Advanced extraction settings
ca_ES: Paràmetres d’extracció avançats

en: Extract notes for translators from:
ca_ES: Extreu les notes per a traductors des de:

en: Comments prefixed with:
ca_ES: Comentaris prefixats per:

en: All comments
ca_ES: Tots els comentaris

en: Additional xgettext flags:
ca_ES: Senyaladors addicionals de l’xgettext:

en: Additional keywords
ca_ES: Paraules clau addicionals

en: Name of the project the translation is for
ca_ES: Nom del projecte pel qual és la traducció

en: Team name and email address or URL
ca_ES: Nom de l’equip i adreça electrònica o URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
ca_ES: p. ex., nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
ca_ES: UTF-8 (recomanat)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
ca_ES: Deseu el fitxer primer. No es pot editar aquesta secció fins llavors.

en: Plural form translations
ca_ES: Traduccions de formes plurals

en: Not all plural forms are translated.
ca_ES: No s’han traduït totes les formes dels plurals.

en: Inconsistent upper/lower case
ca_ES: Inconsistència de majúscules/minúscules

en: The translation should start as a sentence.
ca_ES: La traducció ha de començar com una frase.

en: The translation should start with a lowercase character.
ca_ES: La traducció ha de començar amb un caràcter en minúscula.

en: Inconsistent whitespace
ca_ES: Espai en blanc inconsistent

en: The translation doesn’t start with a space.
ca_ES: La traducció no comença amb un espai.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
ca_ES: La traducció comença amb un espai, però el text de partida no.

en: The translation is missing a newline at the end.
ca_ES: A la traducció hi falta un salt de línia al final.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
ca_ES: La traducció acaba amb un salt de línia, però el text de partida no.

en: The translation is missing a space at the end.
ca_ES: A la traducció hi falta un espai al final.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
ca_ES: La traducció acaba amb un espai, però el text de partida no.

en: Punctuation checks
ca_ES: Comprovacions de puntuació

en: The translation should end with “%s”.
ca_ES: La traducció ha d’acabar amb «%s».

en: The translation should not end with “%s”.
ca_ES: La traducció no ha d’acabar amb «%s».

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
ca_ES: La traducció acaba amb «%s», però el text de partida acaba amb «%s».

en: Clear Menu
ca_ES: Neteja el menú

en: Clear menu
ca_ES: Neteja el menú

en: Comment:
ca_ES: Comentari:

en: Update
ca_ES: Actualitza

en: &Delete
ca_ES: &Suprimeix

en: Delete the comment
ca_ES: Suprimeix el comentari

en: Edit project
ca_ES: Edita el projecte

en: Project name:
ca_ES: Nom del projecte:

en: Browse
ca_ES: Navega

en: Add directory to the list
ca_ES: Afegeix el directori a la llista

en: OK
ca_ES: D’acord

en: &File
ca_ES: &Fitxer

en: &New…
ca_ES: &Nova…

en: New from &POT/PO file…
ca_ES: Nova a partir d’un fitxer &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
ca_ES: Nova a partir d’un fitxer &POT/PO…

en: &Open…
ca_ES: &Obre…

en: Open Recent
ca_ES: Obre recents

en: Open recent
ca_ES: Obre recents

en: Open cloud translation…
ca_ES: Obre una traducció al núvol…

en: Open Cloud Translation…
ca_ES: Obre una traducció al núvol…

en: &Start window
ca_ES: Finestra d’&inici

en: &Start Window
ca_ES: Finestra d’&inici

en: Catalogs &manager
ca_ES: &Gestor de catàlegs

en: Catalogs &Manager
ca_ES: &Gestor de catàlegs

en: &Close
ca_ES: &Tanca

en: &Save
ca_ES: &Desa

en: Save &as…
ca_ES: &Anomena i desa…

en: Save &As…
ca_ES: &Anomena i desa…

en: Compile to MO…
ca_ES: Compila com a MO…

en: Check for updates…
ca_ES: Comprova si hi ha actualitzacions…

en: Settings…
ca_ES: Configuració…

en: &Preferences
ca_ES: &Preferències

en: E&xit
ca_ES: &Surt

en: Quit
ca_ES: Surt

en: Copy from singular
ca_ES: Copia del singular

en: Copy From Singular
ca_ES: Copia del singular

en: Translation needs &work
ca_ES: Cal &revisar la traducció

en: Translation Needs &Work
ca_ES: Cal &revisar la traducció

en: Edit &comment
ca_ES: &Edita el comentari

en: Edit &Comment
ca_ES: &Edita el comentari

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
ca_ES: Suggeriments

en: &Find…
ca_ES: &Cerca…

en: Replace…
ca_ES: Reemplaça…

en: Find next
ca_ES: Cerca el següent

en: Find previous
ca_ES: Cerca l’anterior

en: Find and Replace…
ca_ES: Cerca i reemplaça…

en: Find Next
ca_ES: Cerca el següent

en: Find Previous
ca_ES: Cerca l’anterior

en: Show string &ID
ca_ES: Mostra l’&identificador de la cadena

en: Show String &ID
ca_ES: Mostra l’&identificador de la cadena

en: Show warnings
ca_ES: Mostra els advertiments

en: Show Warnings
ca_ES: Mostra els advertiments

en: Sort by &file order
ca_ES: &Ordena per ordre de fitxer

en: Sort by &File Order
ca_ES: Ordena per &ordre de fitxer

en: Sort by &source
ca_ES: Ordena per &font

en: Sort by &Source
ca_ES: Ordena per &font

en: Sort by &translation
ca_ES: Ordena per &traducció

en: Sort by &Translation
ca_ES: Ordena per &traducció

en: &Group by context
ca_ES: A&grupa pel context

en: &Group By Context
ca_ES: A&grupa pel context

en: Entries with errors first
ca_ES: Primer les entrades amb errors

en: Entries with Errors First
ca_ES: Primer les entrades amb errors

en: &Untranslated entries first
ca_ES: &Primer les entrades no traduïdes

en: &Untranslated Entries First
ca_ES: &Primer les entrades no traduïdes

en: &Show code occurrences
ca_ES: &Mostra ocurrències del codi

en: &Show Code Occurrences
ca_ES: &Mostra ocurrències del codi

en: Show sidebar
ca_ES: Mostra la barra lateral

en: Show status bar
ca_ES: Mostra la barra d’estat

en: &Translation
ca_ES: &Traducció

en: &Update from source code
ca_ES: Actualitza des del codi &font

en: &Update from Source Code
ca_ES: Actualitza des del codi &font

en: Update from &POT file…
ca_ES: Actualitza des d’un fitxer &POT…

en: Update from &POT File…
ca_ES: Actualitza des d’un fitxer &POT…

en: Sync with Crowdin
ca_ES: Sincronitza amb el Crowdin

en: Pre-&translate…
ca_ES: Pre&tradueix…

en: &Validate translations
ca_ES: &Valida les traduccions

en: &Validate Translations
ca_ES: &Valida les traduccions

en: &Purge deleted translations
ca_ES: &Purga les traduccions suprimides

en: &Purge Deleted Translations
ca_ES: &Purga les traduccions suprimides

en: &Properties…
ca_ES: &Propietats…

en: &Go
ca_ES: &Navega

en: &Done and next
ca_ES: &Fet; següent

en: &Done and Next
ca_ES: &Fet; següent

en: Previously edited
ca_ES: Editada anteriorment

en: Previously Edited
ca_ES: Editada anteriorment

en: &Previous translation
ca_ES: Traducció &anterior

en: &Previous Translation
ca_ES: Traducció &anterior

en: &Next translation
ca_ES: Traducció &següent

en: &Next Translation
ca_ES: Traducció &següent

en: P&revious unfinished
ca_ES: Ante&rior no finalitzada

en: P&revious Unfinished
ca_ES: Ante&rior no finalitzada

en: Ne&xt unfinished
ca_ES: &Següent no finalitzada

en: Ne&xt Unfinished
ca_ES: &Següent no finalitzada

en: Previous plural form
ca_ES: Forma plural anterior

en: Previous Plural Form
ca_ES: Forma plural anterior

en: Next plural form
ca_ES: Forma plural següent

en: Next Plural Form
ca_ES: Forma plural següent

en: &Online help
ca_ES: &Ajuda en línia

en: &Online Help
ca_ES: &Ajuda en línia

en: &GNU gettext manual
ca_ES: Manual del &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
ca_ES: Manual del &GNU gettext

en: &About Poedit
ca_ES: &Quant al Poedit

en: &About
ca_ES: &Quant a

en: Extractor setup
ca_ES: Paràmetres de l’extractor

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ca_ES: Llistat d’extensions separades per punt i coma (p. ex. *.cpp,*.h):

en: Invocation:
ca_ES: Invocació:

en: Command to extract translations:
ca_ES: Ordre d’extracció de les traduccions:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
ca_ES: Aquesta és l’ordre emprada per a iniciar l’extractor.
    %o s’expandeix al nom del fitxer de sortida, %K al llistat
    de paraules clau, %F al llistat de fitxers de sortida,
    %C al joc de caràcters (vegeu-ho més avall).

en: An item in keywords list:
ca_ES: Un element de la llista de paraules clau:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ca_ES: Això s'adjuntarà a la línia d'ordres un cop
    per cada paraula clau. %k s'expandeix a la paraula clau.

en: An item in input files list:
ca_ES: Un element de la llista dels fitxers d'entrada:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ca_ES: Això s'adjuntarà a la línia d'ordres un cop
    per cada fitxer de sortida. %f s'expandeix al nom del fitxer.

en: Source code charset:
ca_ES: Joc de caràcters del codi font:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
ca_ES: Això s’adjuntarà a la línia d’ordres
    només si s’ha especificat el joc de caràcters d’origen. %c s’expandeix al valor del joc de caràcters.

en: Translation Properties
ca_ES: Propietats de la traducció

en: Project name and version:
ca_ES: Nom i versió del projecte:

en: Language team:
ca_ES: Equip de traducció:

en: Plural forms:
ca_ES: Formes dels plurals:

en: Use default rules for this language
ca_ES: Fes servir les regles per defecte d’aquesta llengua

en: Use custom expression
ca_ES: Utilitza una expressió personalitzada

en: Learn about plural forms
ca_ES: Informació sobre les formes dels plurals

en: Charset:
ca_ES: Joc de caràcters:

en: Advanced Extraction Settings…
ca_ES: Paràmetres d’extracció avançats…

en: Advanced extraction settings…
ca_ES: Paràmetres d’extracció avançats…

en: Translation properties
ca_ES: Propietats de la traducció

en: Sources Paths
ca_ES: Camins de les fonts

en: Sources paths
ca_ES: Camins de les fonts

en: Extract text from source files in the following directories:
ca_ES: Extreu el text dels fitxers font dels següents directoris:

en: Base path:
ca_ES: Camí base:

en: Sources Keywords
ca_ES: Paraules claus de les fonts

en: Sources keywords
ca_ES: Paraules clau de fonts

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
ca_ES: Usa aquestes paraules clau (noms de funcions) per a reconèixer les
    cadenes traduïbles en els fitxers de codi font:

en: Also use default keywords for supported languages
ca_ES: Utilitza també les paraules clau per defecte a les llengües admeses

en: Learn about gettext keywords
ca_ES: Més informació sobre les paraules clau del gettext

en: Update summary
ca_ES: Resum de l’actualització

en: These strings were found in the sources but were not in the file.
    Poedit will add them to the file now.
ca_ES: Aquestes cadenes són al codi font però no al fitxer.
    El Poedit les afegirà al fitxer ara.

en: New strings
ca_ES: Cadenes noves

en: These strings are no longer in the source code.
    Poedit will remove them from the file now.
ca_ES: Aquestes cadenes ja no són al codi font.
    El Poedit les suprimirà del fitxer ara.

en: Obsolete strings
ca_ES: Cadenes obsoletes

en: (0 new, 0 obsolete)
ca_ES: (0 noves, 0 obsoletes)

en: Open file
ca_ES: Obre el fitxer

en: Save file
ca_ES: Desa el fitxer

en: Validate
ca_ES: Valida

en: Check for errors in the translation
ca_ES: Comprova si hi ha errors a la traducció

en: Update from code
ca_ES: Actualitza des del codi

en: Update from Code
ca_ES: Actualitza des del codi

en: Update from source code
ca_ES: Actualitza des del codi font

en: Sidebar
ca_ES: Barra lateral

en: Show or hide the sidebar
ca_ES: Mostra o amaga la barra lateral

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
ca_ES: Text font previ

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
ca_ES: El text de partida antic (abans que canviés durant una actualització) al qual correspon la traducció ara inexacta.

en: Notes for translators
ca_ES: Notes per als traductors

en: Comment
ca_ES: Comentari

en: Add comment
ca_ES: Afegeix un comentari

en: Add Comment
ca_ES: Afegeix un comentari

en: Delete From Translation Memory
ca_ES: Suprimeix de la memòria de traducció

en: Delete from translation memory
ca_ES: Suprimeix de la memòria de traducció

en: Translation suggestions
ca_ES: Suggeriments de traducció

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
ca_ES: No s’han trobat coincidències

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
ca_ES: No s’han trobat coincidències

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
ca_ES: S'ha trobat aquesta cadena en la memòria de traducció del Poedit.

en: The TMX file is malformed.
ca_ES: El fitxer TMX no és formatat correctament.

en: No translations were found in the TMX file.
ca_ES: No s’ha trobat cap traducció al fitxer TMX.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
ca_ES: La base de dades de la memòria de traducció és malmesa: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
ca_ES: Hi ha un error a la memòria de traducció: %s (%d).

en: (Use default language)
ca_ES: (Utilitza la llengua per defecte)

en: Language selection
ca_ES: Selecció de llengua

en: Select your preferred language
ca_ES: Trieu la vostra llengua preferida

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ca_ES: Heu de reiniciar el Poedit perquè aquest canvi tingui efecte.

en: Cannot create temporary directory.
ca_ES: No s’ha pogut crear el directori temporal.

en: There are no translations. That’s unusual.
ca_ES: No hi ha traduccions. Això es inusual.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted
    from source code. This way, they stay up to date and accurate.
    Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
ca_ES: Les entrades traduïbles no s’afegeixen manualment en el sistema gettext, sinó que s’extreuen
    automàticament des del codi font. D’aquesta manera, queden actualitzades i correctes.
    Els traductors típicament usen fitxers de plantilla PO (POT) que el desenvolupador els prepara.

en: (Learn more about GNU gettext)
ca_ES: (Apreneu-ne més sobre el GNU gettext)

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
ca_ES: La manera més senzilla d’omplir aquest fitxer amb traduccions es actualitzar-lo des d’un POT:

en: Update from POT
ca_ES: Actualitza des del POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
ca_ES: Pren cadenes traduïbles d'una plantilla POT existent.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
ca_ES: També podeu extreure cadenes traduïbles directament del codi font:

en: Extract from sources
ca_ES: Extreu des de les fonts

en: Configure source code extraction in Properties.
ca_ES: Configureu l’extracció de codi font a Propietats.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
ca_ES: Versió %s

en: Create new
ca_ES: Crea’n un de nou

en: Create new translation from POT template.
ca_ES: Crea una traducció nova a partir d’una plantilla POT.

en: Browse files
ca_ES: Navega pels fitxers

en: Open and edit translation files.
ca_ES: Obriu i editeu fitxers de traducció.

en: Recent files
ca_ES: Fitxers recents

en: Sync
ca_ES: Sincronitza

en: Synchronize the translation with Crowdin
ca_ES: Sincronitza la traducció amb el Crowdin

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ca_ES: Quant al %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
ca_ES: Preferències del %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ca_ES: Quant al %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
ca_ES: Serveis

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
ca_ES: Amaga el %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
ca_ES: Amaga la resta

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
ca_ES: Mostra-ho tot

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
ca_ES: Surt del %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
ca_ES: Preferències…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ca_ES: Preferències...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ca_ES: Preferències...

en: &Apply
ca_ES: &Aplica

en: Apply
ca_ES: Aplica

en: &Back
ca_ES: &Enrere

en: Back
ca_ES: Enrere

en: &Cancel
ca_ES: &Cancel·la

en: &Clear
ca_ES: &Neteja

en: Clear
ca_ES: Neteja

en: Copy
ca_ES: Copia

en: Cu&t
ca_ES: Re&talla

en: Cut
ca_ES: Retalla

en: Edit
ca_ES: Edita

en: &Quit
ca_ES: &Surt

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: &New
ca_ES: &Nou

en: New
ca_ES: Nou

en: &OK
ca_ES: &D’acord

en: Open…
ca_ES: Obre…

en: &Open...
ca_ES: &Obre…

en: Open...
ca_ES: Obre…

en: &Paste
ca_ES: &Enganxa

en: Paste
ca_ES: Enganxa

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: &Redo
ca_ES: &Refés

en: Refresh
ca_ES: Actualitza

en: &Save as
ca_ES: Anomena i de&sa

en: Save as
ca_ES: Anomena i desa

en: Select &All
ca_ES: Selecciona-ho &tot

en: Select All
ca_ES: Selecciona-ho tot

en: &Undo
ca_ES: &Desfés

en: &Yes
ca_ES: &Sí

en: Yes
ca_ES: Sí

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
ca_ES: Maj+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
ca_ES: Retorn

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
ca_ES: Amunt

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
ca_ES: Avall

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
ca_ES: Esquerra

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
ca_ES: Dreta

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
ca_ES: maj
