poedit - en to pl_PL translation catalogue (1028 entries)

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
pl_PL: Informacje o %s

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
pl_PL: Wersja %s

en: Based on the open source version →
pl_PL: W oparciu o wersję open source →

en: Acknowledgements
pl_PL: Podziękowania

en: License Agreement
pl_PL: Umowa licencyjna

en: Terms of Use
pl_PL: Warunki użytkowania

en: Privacy Policy
pl_PL: Polityka prywatności

en: Licensed to %s
pl_PL: Właścicielem licencji jest %s

en: Free version (please upgrade!)
pl_PL: Wersja darmowa (rozszerz do pełnej!)

en: Hide this notification message
pl_PL: Nie wyświetlaj tej informacji

en: Don’t Show Again
pl_PL: Nie pokazuj ponownie

en: Don’t show again
pl_PL: Nie pokazuj ponownie

en: Both files must be of the same file format.
pl_PL: Oba pliki muszą mieć ten sam format.

en: (New: %i, obsolete: %i)
pl_PL: (Nowe: %i, nieaktualne: %i)

en: Update Summary
pl_PL: Podsumowanie aktualizacji

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
pl_PL: Podsumowanie aktualizacji

en: Issues
pl_PL: Problemy

en: New Strings
pl_PL: Nowe ciągi

en: New strings
pl_PL: Nowe teksty

en: Removed Strings
pl_PL: Usunięte ciągi

en: Removed strings
pl_PL: Usunięte ciągi

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
pl_PL: Plik

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
pl_PL: Wiersz

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
pl_PL: Problem

en: Updating translations
pl_PL: Aktualizowanie tłumaczeń

en: Found %d template file supported by Poedit Pro. | Found %d template files supported by Poedit Pro.
pl_PL[0]: Znaleziono %d plik szablonu obsługiwany przez Poedit Pro.
pl_PL[1]: Znaleziono %d pliki szablonu obsługiwane przez Poedit Pro.
pl_PL[2]: Znaleziono %d plików szablonu obsługiwanych przez Poedit Pro.
pl_PL[3]: Znaleziono %d plików szablonu obsługiwanych przez Poedit Pro.

note: TRANSLATORS: %s is a filename here, e.g. "mainpage.twig"
en: Poedit Pro can extract strings from template files, but this functionality isn’t available in the free version. Would you like to upgrade to the Pro version?
pl_PL: Poedit Pro może wyodrębnić ciągi z plików szablonu, ale ta funkcja nie jest dostępna w wersji darmowej. Chcesz uaktualnić do wersji Pro?

en: Learn More
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Learn more
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Don’t ask again
pl_PL: Nie pytaj ponownie

en: Skip templates
pl_PL: Pomiń szablony

en: Found the following template files:
pl_PL: Znaleziono następujące pliki szablonów:

en: Don’t Ask Again
pl_PL: Nie pytaj ponownie

en: Skip Templates
pl_PL: Pomiń szablony

en: Collecting source files…
pl_PL: Zbieranie plików źródłowych…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
pl_PL[0]: Wyodrębnianie ciągów do tłumaczenia z %s pliku…
pl_PL[1]: Wyodrębnianie ciągów do tłumaczenia z %s plików…
pl_PL[2]: Wyodrębnianie ciągów do tłumaczenia z %s plików…
pl_PL[3]: Wyodrębnianie ciągów do tłumaczenia z %s plików…

en: Failed to extract WordPress metadata from file %s.
pl_PL: Wyodrębnianie metadanych WordPress z pliku %s nie powiodło się.

en: Failed to load file with extracted translations.
pl_PL: Nie udało się załadować pliku z rozpakowanymi tłumaczeniami.

en: In: %s
pl_PL: W: %s

en: Source code not available.
pl_PL: Kod źródłowy jest niedostępny.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
pl_PL: Tłumaczeń nie można zaktualizować z kodu źródłowego, ponieważ nie znaleziono kodu w lokalizacji określonej we właściwościach pliku.

en: Permission denied.
pl_PL: Odmowa dostępu.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
pl_PL: Nie masz uprawnień do odczytu plików kodu źródłowego z lokalizacji określonej we właściwościach pliku.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
pl_PL: Jeśli wcześniej odmówiono dostępu do swoich plików, można ponownie zezwolić na to w System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
pl_PL: Jeśli wcześniej odmówiłeś dostępu do swoich plików, możesz zezwolić na to w Preferencjach System > Bezpieczeństwo i Prywatność > Prywatność > Pliki i Foldery.

en: Failed to extract strings from source code.
pl_PL: Nie udało się wyodrębnić ciągów z kodu źródłowego.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
pl_PL: Nie można otworzyć pliku „%s”.

en: Determining differences…
pl_PL: Określanie różnic…

en: Merging differences…
pl_PL: Scalanie różnic…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
pl_PL: Plik tłumaczenia jest już aktualny, nie wprowadzono żadnych zmian w ciągach.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
pl_PL[0]: Plik tłumaczenia został zaktualizowany o %s zmianę.
pl_PL[1]: Plik tłumaczenia został zaktualizowany o %s zmiany.
pl_PL[2]: Plik tłumaczenia został zaktualizowany o %s zmian.
pl_PL[3]: Plik tłumaczenia został zaktualizowany o %s zmian.

en: New strings to translate:
pl_PL: Nowe ciągi do przetłumaczenia:

en: Removed strings (no longer used):
pl_PL: Usunięte ciągi (już nieużywane):

en: Template files skipped (Pro-only):
pl_PL: Pominięte pliki szablonów (tylko w wersji Pro):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
pl_PL[0]: Wykryto %d problem z ciągami źródłowymi.
pl_PL[1]: Wykryto %d problemy z ciągami źródłowymi.
pl_PL[2]: Wykryto %d problemów z ciągami źródłowymi.
pl_PL[3]: Wykryto %d problemów z ciągami źródłowymi.

en: View Details…
pl_PL: Zobacz szczegóły…

en: View details…
pl_PL: Zobacz szczegóły…

en: Malformed header: “%s”
pl_PL: Uszkodzony nagłówek: „%s"

en: PO Translation Files
pl_PL: Pliki tłumaczeń PO

en: POT Translation Templates
pl_PL: Szablony tłumaczeń POT

en: XLIFF Translation Files
pl_PL: Pliki tłumaczeń XLIFF

en: Xcode Localization Catalog
pl_PL: Katalog lokalizacji Xcode

en: JSON Translation Files
pl_PL: Pliki tłumaczeń JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
pl_PL: Pliki tłumaczeń Flutter

en: All Translation Files
pl_PL: Wszystkie pliki tłumaczeń

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
pl_PL: Poedit nie może rozpoznać tego formatu pliku.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
pl_PL: Ten plik JSON nie jest plikiem tłumaczeń i nie może być edytowany w Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
pl_PL: Wczytywanie zawartości pliku nie powiodło się z następującym błędem: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
pl_PL: Plik „%s” ma atrybut „tylko do odczytu” i nie może być zapisany.
    Zapisz go pod inną nazwą.

en: Couldn’t save file %s.
pl_PL: Nie można zapisać pliku %s.

en: Screenshots:
pl_PL: Zrzuty ekranu:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
pl_PL[0]: Nie wczytano prawidłowo %i wiersza pliku „%s”.
pl_PL[1]: Nie wczytano prawidłowo %i wierszy pliku „%s”.
pl_PL[2]: Nie wczytano prawidłowo %i wierszy pliku „%s”.
pl_PL[3]: Nie wczytano prawidłowo %i wierszy pliku „%s”.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
pl_PL: Wiersz %d pliku „%s” jest uszkodzony (niepoprawne dane „%s”).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
pl_PL: Uszkodzony plik PO: użyto liczby pojedynczej msgstr razem z msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
pl_PL: Uszkodzony plik PO: użyto liczby mnogiej msgstr bez msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
pl_PL: Nie można wczytać pliku. Prawdopodobnie jest uszkodzony.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
pl_PL: Wystąpiły błędy w czasie odczytu pakietu. W wyniku czego może brakować części danych bądź mogą być one uszkodzone.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
pl_PL: Wystąpił problem z dokładnym formatowaniem pliku, ale został on zapisany poprawnie.

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
pl_PL: Nie można zapisać pliku w zestawie znaków „%s”, jak określono w ustawieniach tłumaczeń.
    
    Zamiast tego został on zapisany w UTF-8, a samo ustawienie zostało do tego dopasowane.

en: Error saving file
pl_PL: Błąd zapisu pliku

en: “%s” is not a valid POT file.
pl_PL: „%s" nie jest poprawnym plikiem POT.

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
pl_PL: Nieoczekiwanie brakuje zawartości w pliku XCLOC.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
pl_PL: Zapisywanie w innej lokalizacji nie jest obsługiwane w przypadku plików XCLOC.

en: Error while loading XLIFF file: %s
pl_PL: Błąd podczas ładowania pliku XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
pl_PL: nieobsługiwana wersja (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
pl_PL: Uszkodzone znaczniki w łańcuchu tłumaczenia.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
pl_PL: Połącz program Poedit z obsługiwanymi platformami lokalizacyjnymi w chmurze, aby płynnie synchronizować zarządzane na nich tłumaczenia.

en: How does cloud sync work?
pl_PL: Jak działa synchronizacja w chmurze?

en: Account
pl_PL: Konto

en: (not signed in)
pl_PL: (nie zalogowano)

en: Open cloud translation
pl_PL: Otwórz tłumaczenie w chmurze

en: Manage accounts
pl_PL: Zarządzaj kontami

en: Project:
pl_PL: Projekt:

en: Language:
pl_PL: Język:

en: Sign in to Cloud Account
pl_PL: Zaloguj się na konto w chmurze

en: Sign in to cloud account
pl_PL: Zaloguj się na konto w chmurze

en: No translation projects listed in your account.
pl_PL: Brak projektów z tłumaczeniami na twoim koncie.

en: Downloading latest translations…
pl_PL: Pobieranie najnowszych tłumaczeń…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
pl_PL: Zaloguj się do %s

en: Syncing
pl_PL: Synchronizowanie

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
pl_PL: Przesyłanie tłumaczeń do %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
pl_PL: Przesyłanie tłumaczeń do %s nie powiodło się.

en: Syncing error
pl_PL: Błąd synchronizacji

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Unknown Crowdin error.
pl_PL: Nieznany błąd Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
pl_PL: Brak autoryzacji, zaloguj się ponownie.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
pl_PL: Projekty Crowdin oparte na ciągach nie są obsługiwane.

en: Downloading translations is disabled in this project.
pl_PL: Ten projekt ma wyłączone pobieranie tłumaczeń.

en: Sign In
pl_PL: Zaloguj

en: Sign in
pl_PL: Zaloguj się

en: Sign Out
pl_PL: Wyloguj

en: Sign out
pl_PL: Wyloguj się

en: Learn more about Crowdin
pl_PL: Dowiedz się więcej o Crowdin

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
pl_PL: Crowdin to internetowa platforma do zarządzania tłumaczeniami i narzędzie do współpracy przy tłumaczeniu. Sami używamy Crowdin do tłumaczenia Poedit na wiele języków i bardzo nam się to podoba.

en: Waiting for authentication…
pl_PL: Oczekiwanie na uwierzytelnienie…

en: Updating user information…
pl_PL: Aktualizowanie informacji o użytkowniku…

en: Sign in to Crowdin
pl_PL: Zaloguj się do Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
pl_PL: Synchronizacja z Crowdin nie powiodła się.

en: Crowdin error
pl_PL: Błąd Crowdin

en: Uploading translations…
pl_PL: Przesyłanie tłumaczeń…

en: &Copy
pl_PL: &Kopiuj

en: &Help
pl_PL: &Pomoc

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
pl_PL: Plików MO nie można edytować bezpośrednio w programie Poedit.

en: Error opening file
pl_PL: Błąd podczas otwierania pliku

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
pl_PL: Zamiast tego, otwórz i edytuj odpowiadający mu plik PO. Podczas zapisywania pliku PO, odpowiadający mu plik MO zostanie zaktualizowany.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
pl_PL: nie usuwaj plików tymczasowych (dla debugowania)

en: handle a poedit:// URI
pl_PL: włącz obsługę protokołu poedit://

en: go to item at given line number
pl_PL: przejdź do elementu w wierszu o podanym numerze

en: Failed to communicate with Poedit process.
pl_PL: Nieudana komunikacja z procesem Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
pl_PL: Wystąpił nieobsługiwany wyjątek: %s

en: Select translation template
pl_PL: Wybierz szablon tłumaczenia

en: Invalid file
pl_PL: Nieprawidłowy plik

en: Select translation file
pl_PL: Wybierz plik tłumaczenia

en: Poedit is an easy to use translation editor.
pl_PL: Poedit jest łatwym w użyciu edytorem tłumaczeń.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
pl_PL: Na okno Poedit nie można upuścić więcej niż jeden plik.

en: File “%s” is not a translation file.
pl_PL: Plik „%s” nie jest plikiem tłumaczeń.

en: File “%s” doesn’t exist.
pl_PL: Plik “%s” nie istnieje.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
pl_PL: Sprawdzanie pisowni jest wyłączone, ponieważ słownik %s nie jest zainstalowany.

en: Install
pl_PL: Zainstaluj

en: The file “%s” has been changed by another application.
pl_PL: Plik „%s” został zmieniony przez inną aplikację.

en: Reload file
pl_PL: Wczytaj plik ponownie

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
pl_PL: Czy chcesz ponownie załadować plik z dysku? Jeśli to zrobisz, twoje niezapisane zmiany w Poedit zostaną utracone.

note: TRANSLATORS: Button next to a QA warning: causes the warning to be dismissed
en: Ignore
pl_PL: Ignoruj

en: Reload File
pl_PL: Wczytaj plik ponownie

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
pl_PL: Plik został zmieniony. Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Save changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
pl_PL: Jeśli nie zapiszesz swoich zmian, zostaną one utracone.

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Do&n’t save
pl_PL: N&ie zapisuj

en: Don’t Save
pl_PL: Nie zapisuj

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
pl_PL: Jeśli zapiszesz, utracisz zmiany wprowadzone przez inną aplikację.

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Save Anyway
pl_PL: Zapisz mimo to

en: Save anyway
pl_PL: Zapisz mimo to

en: Save as…
pl_PL: Zapisz jako…

en: Compile to…
pl_PL: Skompiluj do…

en: Compiled Translation Files
pl_PL: Skompilowany pliki tłumaczeń

en: Export to HTML…
pl_PL: Eksportuj do HTML…

en: HTML Files
pl_PL: Pliki HTML

en: Exporting to HTML
pl_PL: Eksportowanie do HTML

en: Export to Excel
pl_PL: Eksportuj do Excela

en: Excel Files
pl_PL: Pliki Excela

en: Exporting to Excel
pl_PL: Eksportowanie do Excela

en: Import from Excel
pl_PL: Importuj z Excela

en: Importing from Excel
pl_PL: Importowanie z Excela

note: TRANSLATORS: %s is filename of Excel file
en: The “%s” file does not appear to contain any translations intended for this file.
pl_PL: Plik „%s” prawdopodobnie nie zawiera żadnych tłumaczeń przeznaczonych dla tego pliku.

en: No translations were updated from the Excel file.
pl_PL: Nie dokonano aktualizacji żadnych tłumaczeń z pliku Excel.

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s string was updated from the Excel file. | %s strings were updated from the Excel file.
pl_PL[0]: Zaktualizowano %s ciąg z pliku Excel.
pl_PL[1]: Zaktualizowano %s ciągi z pliku Excel.
pl_PL[2]: Zaktualizowano %s ciągów z pliku Excel.
pl_PL[3]: Zaktualizowano %s ciągów z pliku Excel.

en: Translations updated:
pl_PL: Zaktualizowano tłumaczenia:

en: Strings matched in translation file:
pl_PL: Ciągi dopasowane w pliku tłumaczenia:

en: Excel rows processed:
pl_PL: Przetworzone wiersze Excela:

en: Updating failed
pl_PL: Aktualizacja nie powiodła się

en: Open reference file
pl_PL: Otwórz plik referencyjny

en: Update from &POT File…
pl_PL: Aktualizuj z pliku &POT…

en: Update from &POT file…
pl_PL: Aktualizuj z pliku &POT…

en: Update from Reference File…
pl_PL: Aktualizuj z pliku referencyjnego…

en: Update from reference file…
pl_PL: Aktualizuj z pliku referencyjnego…

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
pl_PL[0]: W tłumaczeniu znaleziono %d problem.
pl_PL[1]: W tłumaczeniu znaleziono %d problemy.
pl_PL[2]: W tłumaczeniu znaleziono %d problemów.
pl_PL[3]: W tłumaczeniu znaleziono %d problemów.

en: Validation results
pl_PL: Wynik weryfikacji

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
pl_PL: Elementy zawierające błędy zostały oznaczone kolorem czerwonym. Szczegółowy opis błędu będzie widoczny po wybraniu elementu.

en: The file was saved safely.
pl_PL: Plik został zapisany bezpiecznie.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
pl_PL: Plik został zapisany bezpiecznie i skompilowany do formatu .mo, ale prawdopodobnie nie będzie działał poprawnie.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
pl_PL: Plik został zapisany bezpiecznie, ale nie może zostać skompilowany do formatu .mo ani użyty.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
pl_PL: Plik został skompilowany do formatu MO jednak prawdopodobnie nie będzie działał poprawnie.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
pl_PL: Ten plik nie może zostać skompilowany do formatu MO i użyty.

en: No problems with the translation found.
pl_PL: Nie znaleziono problemów.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
pl_PL[0]: Tłumaczenie jest gotowe do użycia, ale %d pozycja nie została jeszcze przetłumaczony.
pl_PL[1]: Tłumaczenie jest gotowe do użycia, ale %d pozycje nie zostały jeszcze przetłumaczone.
pl_PL[2]: Tłumaczenie jest gotowe do użycia, ale %d pozycji nie zostało jeszcze przetłumaczonych.
pl_PL[3]: Tłumaczenie jest gotowe do użycia, ale %d pozycji nie zostało jeszcze przetłumaczonych.

en: The translation is ready for use.
pl_PL: Tłumaczenie jest gotowe do użycia.

en: Translation Quality Warnings
pl_PL: Ostrzeżenia o jakości tłumaczenia

en: Poedit performs automated quality checks on translations. You can configure which categories of checks are useful for you and disable unwanted ones here.
pl_PL: Poedit przeprowadza automatyczne kontrole jakości tłumaczeń. Możesz skonfigurować, które kategorie kontroli są dla Ciebie przydatne i wyłączyć niechciane tutaj.

en: Contributing translations improves the quality of online suggestions for everybody — the more people do it, the better the suggestions can be. Your translations are submitted anonymously and are available to other translators using Poedit or other CAT tools.
pl_PL: Przesyłanie tłumaczeń poprawia jakość pobieranych podpowiedzi dla wszystkich - im więcej osób bierze udział tym lepsze będą pokazywane podpowiedzi. Twoje tłumaczenia przesyłane są anonimowo i stają się dostępne dla innych tłumaczy, którzy korzystają z programu Poedit i podobnych narzędzi.

en: Can Poedit contribute your translations of this file to the online translation memory?
pl_PL: Czy program Poedit może przesyłać twoje tłumaczenia tego pliku do internetowej pamięci tłumaczeniowej?

note: TRANSLATORS: Try to keep this as short as the original. If you can't, break it into two lines.
en: Apply to all files I edit
pl_PL: Zastosuj do wszystkich edytowanych plików

en: Contribute
pl_PL: Prześlij

en: Keep Private
pl_PL: Nie wysyłaj

en: Keep private
pl_PL: Nie wysyłaj

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
pl_PL: Poedit automatycznie naprawił nieprawidłowości w pliku „%s”.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
pl_PL: Plik zawierał powielone elementy, co nie jest dozwolone w plikach PO i mogłoby uniemożliwić jego użycie. Poedit naprawił ten problem, ale należy przejrzeć tłumaczenia wszystkich pozycji oznaczonych jako wymagające dopracowania i w razie potrzeby poprawić je.

en: Language of the translation isn’t set.
pl_PL: Nie określono języka tłumaczenia.

en: Set Language
pl_PL: Wybierz język

en: Set language
pl_PL: Wybierz język

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
pl_PL: Podpowiedzi nie są dostępne, jeżeli język tłumaczenia nie jest poprawnie ustawiony. Inne funkcje, takie jak liczba mnogą, mogą także nie działać poprawnie.

en: Language of the translation is the same as source language.
pl_PL: Język tłumaczenia jest taki sam jak język źródłowy.

en: Fix Language
pl_PL: Napraw język

en: Fix language
pl_PL: Napraw język

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
pl_PL: Ten plik zawiera wpisy z liczbami mnogimi, ale nie ma skonfigurowany nagłówek Plural-Forms.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
pl_PL: Wpisy w tym pliku zawierają róźne formy liczby mnogiej liczą się od tego, co mówi nagłówek plural-forms pliku

en: Required header Plural-Forms is missing.
pl_PL: Brakuje nagłówka Plural-Forms.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
pl_PL: Błąd składni w nagłówku Plural-Forms („%s”).

en: Fix the Header
pl_PL: Napraw nagłówek

en: Fix the header
pl_PL: Napraw nagłówek

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
pl_PL: Wyrażenie formy liczby mnogiej używane w pliku jest nietypowe dla %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
pl_PL: Do sprawdzenia

note: TRANSLATORS: "original" as in "used in this file originally, as it was when opened"
en: String IDs (original)
pl_PL: Identyfikatory ciągu (oryginał)

en: unknown language
pl_PL: nieznany język

note: TRANSLATORS: "original" as in "used in this file originally, as it was when opened"; "%s" is language name
en: %s (original)
pl_PL: %s (oryginał)

en: Load from Another File…
pl_PL: Wczytaj z innego pliku…

en: Load from another file…
pl_PL: Wczytaj z innego pliku…

en: Would you like to use English for source text?
pl_PL: Czy chcesz użyć języka angielskiego dla tekstu źródłowego?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
pl_PL: Ten plik używa identyfikatorów ciągów zamiast tekstu źródłowego. Poedit może załadować dla ciebie teksty w języku angielskim z pliku "%s".

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
pl_PL: Załaduj angielski

en: Translated: %d of %d (%d %%)
pl_PL: Przetłumaczone: %d z %d (%d %%)

en: Remaining: %d
pl_PL: Pozostało: %d

en: %d error | %d errors
pl_PL[0]: %d błąd
pl_PL[1]: %d błędy
pl_PL[2]: %d błędów
pl_PL[3]: %d błędów

en: %d entry | %d entries
pl_PL[0]: %d wpis
pl_PL[1]: %d wpisy
pl_PL[2]: %d wpisów
pl_PL[3]: %d wpisów

en:  (unsaved)
pl_PL:  (niezapisany)

en:  (modified)
pl_PL:  (zmodyfikowano)

en: Failed to update translation memory: %s
pl_PL: Nie udało się zaktualizować pamięci tłumaczeniowej: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
pl_PL: Nie można zapisać pliku „%s”.

en: Remove same-as-source translations
pl_PL: Usuń tłumaczenia z tego samego źródła

en: Do you want to remove all translations that are idential to the source text?
pl_PL: Czy chcesz usunąć wszystkie tłumaczenia, które są identyczne z tekstem źródłowym?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
pl_PL: Ta akcja spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń, które dokładnie pasują do tekstu źródłowego. Nie można tego cofnąć.

en: Keep
pl_PL: Zachowaj

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Purge deleted translations
pl_PL: Wyczyść usunięte tłumaczenia

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
pl_PL: Czy chcesz usunąć wszystkie nieużywane tłumaczenia?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
pl_PL: Kontynuując trwale usuniesz wszystkie tłumaczenia oznaczone jako usunięte. Jeśli w przyszłości zostaną dodane, konieczne będzie ich ponowne tłumaczenie.

en: Purge
pl_PL: Wyczyść

en: Copy from source text
pl_PL: Skopiuj z tekstu źródłowego

en: Copy from Source Text
pl_PL: Skopiuj z tekstu źródłowego

en: Clear translation
pl_PL: Wyczyść tłumaczenie

en: Clear Translation
pl_PL: Wyczyść tłumaczenie

en: Edit comment
pl_PL: Edytuj komentarz

en: Edit Comment
pl_PL: Edytuj komentarz

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
pl_PL: Wystąpienia kodu

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
pl_PL: Wystąpienia kodu

en: Hide Sidebar
pl_PL: Ukryj pasek boczny

en: Show Sidebar
pl_PL: Pokaż pasek boczny

en: Hide Status Bar
pl_PL: Ukryj pasek stanu

en: Show Status Bar
pl_PL: Pokaż pasek stanu

en: Dismiss and ignore the warning.
pl_PL: Odrzuć i zignoruj ostrzeżenie.

note: TRANSLATORS: Reverse of the "Ignore" button, undoes that action
en: Don’t ignore
pl_PL: Nie ignoruj

en: String length in characters: translation | source
pl_PL: Długość ciągu w znakach: tłumaczenie | źródło

en: String length in characters
pl_PL: Długość ciągu w znakach

en: Source text
pl_PL: Tekst źródłowy

en: Singular
pl_PL: Liczba pojedyncza

en: Plural
pl_PL: Liczba mnoga

en: Translation
pl_PL: Tłumaczenie

en: Pre-translated
pl_PL: Wstępnie przetłumaczone

en: Needs Work
pl_PL: Wymaga pracy

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
pl_PL: Wymaga pracy

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
pl_PL: Pliki POT są jedynie szablonem tłumaczenia i nie zawierają one tłumaczeń.
    Aby utworzyć nowe tłumaczenie utwórz nowy plik PO oparty na tym szablonie.

en: Create new translation
pl_PL: Utwórz nowe tłumaczenie

en: Make a new translation from this POT file.
pl_PL: Utwórz nowe tłumaczenie z tego pliku POT.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
pl_PL: ID tekstu źródłowego

en: Everything
pl_PL: Wszystko

en: Form %i
pl_PL: Forma %i

en: Form %i (unused)
pl_PL: Formularz %i (nieużywany)

en: One
pl_PL: Jeden

en: Two
pl_PL: Dwa

en: Other
pl_PL: Inne

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
pl_PL: Zawartość ciągu: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
pl_PL: Identyfikator ciągu: %s

en: %s Format
pl_PL: Format %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
pl_PL: Format %s

en: Translation — %s
pl_PL: Tłumaczenie — %s

en: Source text — %s
pl_PL: Tekst źródłowy — %s

en: Network error: %s (%d)
pl_PL: Błąd sieci: %s (%d)

en: Unknown error
pl_PL: Nieznany błąd

en: Failed to create the Excel file.
pl_PL: Nie udało się utworzyć pliku Excela.

en: Failed to import from Excel file.
pl_PL: Nie udało się zaimportować z pliku Excela.

en: Excel Import
pl_PL: Import z Excela

note: TRANSLATORS: Shown above a list of columns and their meaning
en: Import from Excel columns as:
pl_PL: Importuj z kolumn Excela jako:

en: Context:
pl_PL: Kontekst:

en: Source text ID:
pl_PL: ID tekstu źródłowego:

en: Source text:
pl_PL: Tekst źródłowy:

en: Translation:
pl_PL: Tłumaczenie:

en: Import
pl_PL: Importuj

en: Failed to merge gettext catalogs.
pl_PL: Nie udało się połączyć pakietów gettext.

en: Open in Editor
pl_PL: Otwórz w edytorze

en: Open in editor
pl_PL: Otwórz w edytorze

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
pl_PL: W pliku nie podano żadnych informacji o wystąpieniach tego ciągu w kodzie źródłowym.

en: No usage information
pl_PL: Nie znaleziono informacji o użyciu

en: %d code occurrence | %d code occurrences
pl_PL[0]: %d wystąpienie kodu
pl_PL[1]: %d wystąpienia kodu
pl_PL[2]: %d wystąpień kodu
pl_PL[3]: %d wystąpień kodu

en: Source code not found
pl_PL: Nie znaleziono kodu źródłowego

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
pl_PL: Poedit nie może pokazać kodu źródłowego, w którym jest używany ciąg, ponieważ plik nie jest dostępny w lokalizacji, do której istnieje odwołanie, albo jest odwołaniem symbolicznym, które nie wskazuje na prawdziwy plik.

en: File cannot be opened
pl_PL: Nie można otworzyć pliku

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
pl_PL: Poedit nie może otworzyć pliku "%s".

en: Find
pl_PL: Znajdź

en: Replace
pl_PL: Zamień

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
pl_PL: Opcje

en: Ignore case
pl_PL: Ignoruj wielkość liter

en: Wrap around
pl_PL: Zawijaj wyszukiwanie

en: Whole words only
pl_PL: Tylko całe wyrazy

en: Find in source texts
pl_PL: Szukaj w tekstach źródłowych

en: Find in translations
pl_PL: Szukaj w tłumaczeniach

en: Find in comments
pl_PL: Szukaj w komentarzach

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Replace &All
pl_PL: Z&amień wszystko

en: Replace &all
pl_PL: Z&amień wszystko

en: &Replace
pl_PL: Zamień

en: < &Previous
pl_PL: « &Poprzednie

en: &Next >
pl_PL: &Następne »

en: String to find
pl_PL: Tekst do wyszukania

en: Replacement string
pl_PL: Zamień na tekst

en: warning:
pl_PL: ostrzeżenie:

en: error:
pl_PL: błąd:

en: Failed to read the CSV file.
pl_PL: Nie udało się odczytać pliku CSV.

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
pl_PL: Nazwa języka lub kod

en: Translation Language
pl_PL: Język tłumaczenia

en: Language of the translation:
pl_PL: Język tłumaczenia:

en: Invalid license key
pl_PL: Nieprawidłowy klucz licencyjny

en: Subscription expired
pl_PL: Subskrypcja wygasła

en: App updates expired, license is only valid for version %s
pl_PL: Aktualizacje aplikacji wygasły, licencja jest ważna tylko dla wersji %s

en: License key only valid for older Poedit version (%s)
pl_PL: Klucz licencyjny jest ważny tylko dla starszej wersji Poedit (%s)

en: Maximum allowed activations exceeded
pl_PL: Maksymalna liczba dozwolonych aktywacji została przekroczona

en: Unknown activation error (%s)
pl_PL: Nieznany błąd aktywacji (%s)

en: Poedit Activation
pl_PL: Aktywacja Poedit

en: Upgrade to Pro
pl_PL: Ulepsz do wersji Pro

en: Please enter your license key:
pl_PL: Wprowadź klucz licencyjny:

en: You should find your key in the confirmation email you received after you purchased Poedit. Activation requires internet connection.
pl_PL: Klucz powinien znaleźć się w e-mailu z potwierdzeniem, który otrzymałeś po zakupie programu Poedit. Aktywacja wymaga połączenia z Internetem.

en: Retrieve lost license key
pl_PL: Odzyskaj zgubiony klucz licencyjny

en: Buy Online…
pl_PL: Kup online…

en: Buy online…
pl_PL: Kup online…

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Activating your license…
pl_PL: Trwa aktywowanie licencji…

en: Would you like to hear about new versions?
pl_PL: Czy chcesz być powiadomiony o nowych wersjach?

en: We’ll send you an email when a new major version is released. No marketing, no spammy newsletters. Just very rare heads-up about new versions.
pl_PL: Wyślemy Ci wiadomość e-mail po wydaniu nowej wersji głównej. Bez marketingu, bez spamu. po prostu rzadkie wiadomości o nowych wersjach.

en: No, thanks
pl_PL: Nie, dziękuję

en: Notify me
pl_PL: Powiadom mnie

en: Upgrade your Pro license
pl_PL: Ulepsz swoją licencję Pro

en: Renew your license
pl_PL: Odnów swoją licencję

en: Add more devices
pl_PL: Dodaj więcej urządzeń

en: Thank you!
pl_PL: Dziękujemy!

en: Your copy is upgraded to Poedit Pro.
pl_PL: Twoja kopia została rozszerzona do Poedit Pro.

en: Manage License
pl_PL: Zarządzaj licencją

en: Manage license
pl_PL: Zarządzaj licencją

note: TRANSLATORS: "Renew" as a verb meaning making something that stopped working (a subscription) work again by prolonging it for another period.
en: Renew
pl_PL: Odnów

en: Deactivate
pl_PL: Dezaktywuj

en: Deactivating your license…
pl_PL: Trwa dezaktywowanie licencji…

en: Upgrade to Poedit Pro to Unlock WordPress Extras
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby odblokować dodatki WordPress

en: Upgrade to take advantage of Pro’s extra smarts: it understands WordPress themes and plugins and sets everything up for you. You can focus on translating and don’t have to worry about the technical details. With the free version, you would have to do everything manually yourself.
pl_PL: Uaktualnij, aby wykorzystać wszystkie dodatkowe funkcje wersji Pro, która rozumie motywy i wtyczki WordPress i ustawia wszystko za Ciebie. Możesz skupić się na tłumaczeniu i nie musisz martwić się o szczegóły techniczne. W wersji darmowej wszystko trzeba zrobić ręcznie.

en: Upgrade to Poedit Pro to Unlock Statistics
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby odblokować statystyki

en: Upgrade to Poedit Pro to Unlock Online Suggestions
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby odblokować podpowiedzi online

en: Upgrade to Poedit Pro to Unlock Templates Support
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby odblokować obsługę szablonów

en: Upgrade to Poedit Pro to Unlock Extra Features
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby odblokować dodatkowe funkcje

en: WordPress extras require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Dodatki WordPress wymagają aktualizacji do wersji Poedit Pro

en: Statistics require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Statystyki wymagają ulepszenia Poedit do wersji Pro

en: Online TM suggestions require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Podpowiedzi z pamięci tłumaczeniowej online wymagają ulepszenia Poedit do wersji Pro

en: Templates support requires upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Obsługa szablonów wymaga ulepszenia Poedit do wersji Pro

en: Customizable warnings require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Dostosowywalne ostrzeżenia wymagają uaktualnienia do Poedit Pro

en: Customizable file extensions require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Dostosowywane rozszerzenia plików wymagają uaktualnienia do Poedit Pro

en: Terminology search and glossaries require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Wyszukiwanie terminologii i glosariuszy wymagają uaktualnienia do Poedit Pro

en: Replacing source text requires upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Zastępowanie tekstu źródłowego wymaga uaktualnienia do wersji Poedit Pro

en: Merging translation files requires upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Scalanie plików tłumaczeń wymaga ulepszenia do Poedit Pro

en: Excel import and export require upgrade to Poedit Pro
pl_PL: Import i eksport Excel wymagają wersji programu Poedit Pro

en: Purchasing the full version will unlock additional features in Poedit, including:
pl_PL: Zamówienie pełnej wersji odblokuje dodatkowe funkcje w Poedit, takie jak:

en: Suggestions from online translation memory
pl_PL: Podpowiedzi z pamięci tłumaczeniowej online

en: Machine translation with DeepL, Google Translate or Microsoft Translator
pl_PL: Tłumaczenie maszynowe z DeepL, Google Translate lub Microsoft Translator

en: Worry-free setup for WordPress themes and plugins
pl_PL: Wolne od zmartwień ustawianie motywów i wtyczek WordPress

en: Extract strings from Twig or Blade templates
pl_PL: Wyodrębnij ciągi z szablonów Twig lub Blade

en: Word count and statistics
pl_PL: Liczba słów i statystyki

en: Excel import and export
pl_PL: Import i eksport Excela

en: Merging translation files for all file formats
pl_PL: Scalanie plików tłumaczeń dla wszystkich formatów plików

en: Customizable QA checks and warnings
pl_PL: Konfigurowalne ostrzeżenia i sprawdzania kontroli jakosci

en: Replace source text with translations from another file
pl_PL: Zastąp tekst źródłowy tłumaczeniami z innego pliku

en: Terminology search and glossaries
pl_PL: Wyszukiwanie terminologii i glosariuszy

en: Personal priority support
pl_PL: Pierwszeństwo w osobistym wsparciu

en: Enter license key
pl_PL: Wprowadź klucz licencyjny

en: Upgrade…
pl_PL: Ulepsz…

en: Licensed to: %s
pl_PL: Właścicielem licencji jest: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced at runtime with e.g. "Poedit Pro" or "Poedit Pro+"
en: License type: %s
pl_PL: Rodzaj licencji: %s

en: (personal license)
pl_PL: (licencja osobista)

en: Subscription expired.
pl_PL: Subskrypcja wygasła.

en: Your license was deactivated on this computer because your subscription expired.
pl_PL: Twoja licencja została zdezaktywowana na tym komputerze, ponieważ twoja subskrypcja wygasła.

en: Your license was deactivated on this computer because it only includes app updates up to Poedit version %s.
pl_PL: Twoja licencja została dezaktywowana na tym komputerze, ponieważ obejmuje ona tylko aktualizacje aplikacji do wersji %s Poedit.

en: App updates expired.
pl_PL: Aktualizacje aplikacji wygasły.

en: License deactivated.
pl_PL: Licencja wycofana.

en: Your license was deactivated on this computer. Please email help@poedit.net if you are not sure why this happened.
pl_PL: Twoja licencja została wycofana na tym komputerze. Napisz email do help@poedit.net jeśli nie wiesz dlaczego tak się stało.

note: TRANSLATORS: %s is a placeholder for subscription name, e.g. Pro+ or Pro
en: Your %s subscription expired.
pl_PL: Twoja subskrypcja %s wygasła.

note: TRANSLATORS: "Expired" as in ended e.g. after 1 year
en: Machine translation service expired.
pl_PL: Wygasła usługa tłumaczenia maszynowego.

note: TRANSLATORS: "standard" here is the same word as the standalone string "Standard".
en: Machine translation quality is reduced to standard.
pl_PL: Jakość tłumaczenia maszynowego obniża się do standardu.

en: All strings
pl_PL: Wszystkie ciągi

en: Couldn’t download Localazy project details.
pl_PL: Nie można pobrać szczegółów projektu Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas przesyłania tłumaczeń do Localazy.

en: Projects
pl_PL: Projekty

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
pl_PL: Więcej informacji o %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
pl_PL: Localazy jest wysoce zautomatyzowaną platformą lokalizacyjną, umożliwiającą każdemu łatwe tłumaczenie swoich produktów i treści na wiele języków.

en: Add Project
pl_PL: Dodaj projekt

en: Add project
pl_PL: Dodaj projekt

en: Poedit - Catalogs manager
pl_PL: Poedit - Menedżer pakietów

en: Edit…
pl_PL: Edytuj…

en: Create new translations project
pl_PL: Utwórz nowy projekt tłumaczeń

en: Delete the project
pl_PL: Usuń projekt

en: Edit the project
pl_PL: Edytuj projekt

en: Statistics
pl_PL: Statystyki

en: Show translation statistics
pl_PL: Pokaż statystyki tłumaczenia

en: Update all
pl_PL: Aktualizuj wszystkie

en: Update all catalogs in the project
pl_PL: Aktualizuj wszystkie pakiety w projekcie

en: Total
pl_PL: Razem

en: Untrans
pl_PL: Nieprzetłumaczone

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
pl_PL: Wymaga pracy

en: Errors
pl_PL: Błędy

en: Last modified
pl_PL: Ostatnio zmodyfikowano

en: Select directory
pl_PL: Wybierz katalog

en: Directories:
pl_PL: Katalogi:

en: <unnamed>
pl_PL: <bez nazwy>

en: Do you want to delete project “%s”?
pl_PL: Czy chcesz usunąć projekt "%s"?

en: Delete project
pl_PL: Usuń projekt

en: Deleting the project will not delete any translation files.
pl_PL: Usunięcie projektu nie spowoduje usunięcia żadnych plików tłumaczeń.

en: Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie

en: Update all catalogs in this project?
pl_PL: Czy zaktualizować wszystkie katalogi w tym projekcie?

en: Performs update from source code on all files in the project.
pl_PL: Wykonuje aktualizację z kodu źródłowego na wszystkich plikach w projekcie.

en: Updating project catalogs
pl_PL: Aktualizacja katalogów projektów

en: Check for Updates…
pl_PL: Sprawdź dostępność aktualizacji…

en: Catalogs Manager
pl_PL: Menedżer pakietów

en: License…
pl_PL: Licencja…

en: &Preferences…
pl_PL: &Ustawienia…

en: &Edit
pl_PL: &Edycja

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Redo
pl_PL: Ponów

en: Paste and Match Style
pl_PL: Wklej i dopasuj styl

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Spelling and Grammar
pl_PL: Pisownia i gramatyka

en: Show Spelling and Grammar
pl_PL: Pokaż pisownię i gramatykę

en: Check Document Now
pl_PL: Sprawdź dokument teraz

en: Check Spelling While Typing
pl_PL: Sprawdzaj pisownię w trakcie pisania

en: Check Grammar With Spelling
pl_PL: Sprawdzaj gramatykę i pisownię

en: Correct Spelling Automatically
pl_PL: Poprawiaj pisownię automatycznie

en: Substitutions
pl_PL: Zamienniki

en: Show Substitutions
pl_PL: Pokaż zamienniki

en: Smart Copy/Paste
pl_PL: Inteligentne kopiowanie/wklejanie

en: Smart Quotes
pl_PL: Inteligentne cytaty

en: Smart Dashes
pl_PL: Inteligentne myślniki

en: Smart Links
pl_PL: Inteligentne odnośniki

en: Text Replacement
pl_PL: Zastępowanie tekstu

en: Transformations
pl_PL: Przekształcenia

en: Make Upper Case
pl_PL: Zamień na duże litery

en: Make Lower Case
pl_PL: Zamień na małe litery

en: Capitalize
pl_PL: Zamień na kapitaliki

en: Speech
pl_PL: Narracja

en: Start Speaking
pl_PL: Rozpocznij mówienie

en: Stop Speaking
pl_PL: Zatrzymaj mówienie

en: &View
pl_PL: &Widok

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
pl_PL: Pokaż pasek narzędzi

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
pl_PL: Dostosuj pasek narzędzi…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
pl_PL: Tryb pełnoekranowy

en: Window
pl_PL: Okno

en: Minimize
pl_PL: Minimalizuj

en: Welcome to Poedit
pl_PL: Witamy w Poedit

en: Bring All to Front
pl_PL: Umieść wszystko na wierzchu

en: Information about the translator
pl_PL: Informacje o tłumaczu

en: Name:
pl_PL: Autor:

en: Your Name
pl_PL: Imię i nazwisko

en: Email:
pl_PL: Adres e-mail:

en: you@example.com
pl_PL: twojmail@domena.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
pl_PL: Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail użyte zostaną wyłącznie w celu ustawienia nagłówka Last-Translator w plikach GNU gettext.

en: Editing
pl_PL: Edytowanie

en: Automatically compile MO file when saving
pl_PL: Automatycznie kompiluj plik MO podczas zapisywania

en: Check spelling
pl_PL: Sprawdzaj pisownię

en: Always change focus to text input field
pl_PL: Uaktywniaj pole wprowadzania tekstu

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
pl_PL: Nie zaleca się włączania tej opcji. Jeśli zostanie włączona, do nawigacji po polach trzeba będzie używać klawisza Ctrl i strzałek, ale za to będzie można niezwłocznie przystąpić do wpisywania tłumaczonego tekstu.

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Use custom list font:
pl_PL: Użyj niestandardowej czcionki listy:

en: Use custom text fields font:
pl_PL: Użyj niestandardowej czcionki pola tekstowego:

en: Change UI language
pl_PL: Zmień język interfejsu

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
pl_PL: (wymaga Windows 8 lub nowszego)

en: General
pl_PL: Ustawienia główne

en: Use translation memory
pl_PL: Używaj pamięci tłumaczeniowej

en: Manage…
pl_PL: Zarządzaj…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
pl_PL: Podczas aktualizacji ze źródeł

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
pl_PL: wskaż rozmyte dopasowania w ramach pliku

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
pl_PL: wstępnie przetłumacz korzystając z pamięci tłumaczeniowej

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
pl_PL: Poedit może spróbować wypełnić pola, korzystając wyłącznie z poprzednich tłumaczeń zawartych w pliku lub z całej pamięci tłumaczeń. Skuteczność użycia TM nie będzie duża, jeśli pamięć jest prawie pusta, będzie jednak ulegać poprawie w miarę dodawania kolejnych tłumaczeń.

en: Use suggestions from online collaborative TM
pl_PL: Korzystaj z podpowiedzi z pamięci tłumaczeniowej online

en: Poedit uses a large online translation memory that includes both contributed human translations and state-of-the-art machine translations.
pl_PL: Program Poedit wykorzystuje internetową pamięć tłumaczeniową, która zawiera zarówno tłumaczenia przesyłane przez tłumaczy jak i najwyższej jakości tłumaczenia automatyczne.

en: Contribute my translations to the online TM
pl_PL: Przesyłaj moje tłumaczenia do pamięci tłumaczeniowej online

en: Keep my translations private
pl_PL: Nie wysyłaj moich tłumaczeń

en: Ask me for each file individually
pl_PL: Pytaj osobno przy każdym pliku

en: Change Settings…
pl_PL: Zmień ustawienia…

en: Change settings…
pl_PL: Zmień ustawienia…

en: Stored translations:
pl_PL: Zapisane tłumaczenia:

en: Database size on disk:
pl_PL: Rozmiar bazy danych na dysku:

en: Import Translation Files…
pl_PL: Importuj pliki tłumaczeń…

en: Import translation files…
pl_PL: Importuj pliki tłumaczeń…

en: Import From TMX…
pl_PL: Importuj z TMX…

en: Import from TMX…
pl_PL: Importuj z TMX…

en: Export To TMX…
pl_PL: Eksportuj do TMX…

en: Export to TMX…
pl_PL: Eksportuj do TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
pl_PL: Wyczyść

en: Select translation files to import
pl_PL: Wybierz pliki tłumaczeń do zaimportowania

en: Select TMX files to import
pl_PL: Wybierz pliki TMX do zaimportowania

en: TMX Files
pl_PL: Pliki TMX

en: Importing translations…
pl_PL: Trwa importowanie tłumaczeń…

en: Importing translation memory failed.
pl_PL: Importowanie pamięci tłumaczeniowej nie powiodło się.

en: Importing from “%s”…
pl_PL: Importowanie z „%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
pl_PL[0]: Zaimportowano %s tłumaczenie.
pl_PL[1]: Zaimportowano %s tłumaczenia.
pl_PL[2]: Zaimportowano %s tłumaczeń.
pl_PL[3]: Zaimportowano %s tłumaczeń.

en: Export as…
pl_PL: Eksportuj jako…

en: Exporting translations…
pl_PL: Eksportowanie tłumaczeń…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
pl_PL: Eksportowanie pamięci tłumaczeniowej do "%s" nie powiodło się.

en: Reset translation memory
pl_PL: Wyczyść pamięć tłumaczeniową

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyczyścić pamięć tłumaczeniową?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
pl_PL: Wyczyszczenie pamięci tłumaczeniowej bezpowrotnie usunie wszystkie zapamiętane tłumaczenia. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Translation Memory
pl_PL: Pamięć tłumaczeniowa

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
pl_PL: Wyodrębnianie z kodu źródłowego pozwala odnaleźć teksty, które mogą zostać przetłumaczone w plikach źródłowych programu i wyodrębnia je, gotowe do tłumaczenia.

en: Custom Extractors:
pl_PL: Niestandardowe ekstraktory:

en: Custom extractors:
pl_PL: Niestandardowe ekstraktory:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
pl_PL: Obsługuje wszystkie języki programowania rozpoznawalne przez narzędzia GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript i inne).

note: TRANSLATORS: Templates for themes etc. - e.g. Twig or Volt templates
en: Templates
pl_PL: Szablony

en: Extracts translations from template files.
pl_PL: Dodaje tłumaczenia z plików szablonu.

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Delete extractor
pl_PL: Usuń wyodrębnienie

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wyodrębnienie “%s”?

en: Extractors
pl_PL: Wyodrębnianie

en: Accounts
pl_PL: Konta

en: Automatically check for updates
pl_PL: Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji

en: Include beta versions
pl_PL: Sprawdzaj także wersje beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
pl_PL: Wersje beta zawierają nową funkcjonalność i usprawnienia, mogą być jednak mniej stabilne.

en: Updates
pl_PL: Aktualizacje

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
pl_PL: Te ustawienia mają wpływ na wewnętrzne formatowanie plików PO. Zmień je, jeżeli masz specyficzne wymagania np.: ze względu na system kontroli wersji.

en: Line endings:
pl_PL: Format zakończeń wierszy:

en: Unix (recommended)
pl_PL: Unix (zalecany)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
pl_PL: Szerokość:

en: Preserve formatting of existing files
pl_PL: Zachowaj formatowanie istniejących plików

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Preparing strings…
pl_PL: Przygotowywanie ciągów…

en: Pre-translating from translation memory…
pl_PL: Wstępne tłumaczenie z pamięci tłumaczeniowej…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
pl_PL[0]: Wstępnie przetłumaczony %u ciąg
pl_PL[1]: Wstępnie przetłumaczone %u ciągi
pl_PL[2]: Wstępnie przetłumaczone %u ciągi
pl_PL[3]: Wstępnie przetłumaczone %u ciągi

en: Uploading strings for cloud pre-translation…
pl_PL: Przesyłanie ciągów do wstępnego tłumaczenia w chmurze…

en: Pre-translating…
pl_PL: Wstępne tłumaczenie…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
pl_PL[0]: %d wpis został wstępnie przetłumaczony.
pl_PL[1]: %d wpisy zostały wstępnie przetłumaczone.
pl_PL[2]: %d wpisów zostało wstępnie przetłumaczonych.
pl_PL[3]: %d wpisów zostało wstępnie przetłumaczonych.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
pl_PL: Tłumaczenia zostały oznaczone jako wymagające dopracowania, ponieważ mogą być niedokładne. Należy sprawdzić ich poprawność.

en: Exact matches from TM
pl_PL: Dokładne dopasowania z TM

en: Approximate matches from TM
pl_PL: Przybliżone dopasowania z TM

note: TRANSLATORS: shown instead of number when user disabled this kind of pre-translation results
en: disabled
pl_PL: wyłączone

en: Machine translation
pl_PL: Tłumaczenie maszynowe

en: No entries could be pre-translated.
pl_PL: Żaden z wpisów nie mógł być wstępnie przetłumaczony.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
pl_PL: Pamięć tłumaczeniowa nie zawiera żadnych wpisów pasujących do treści tego pliku. Funkcja ta jest efektywna tylko dla tłumaczeń półautomatycznych po tym, jak pamięć tłumaczeniowa Poedit nauczy się z plików ręcznie przetłumaczonych.

en: Cannot pre-translate without source text.
pl_PL: Nie można wstępnie przetłumaczyć bez tekstu źródłowego.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
pl_PL: Wstępnie przetłumacz

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
pl_PL: Wstępne tłumaczenie wymaga, aby tekst źródłowy był dostępny. Nie działa, jeśli używane są tylko identyfikatory bez aktualnego tekstu.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
pl_PL: Nie można wstępnie przetłumaczyć z nieznanego języka.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
pl_PL: Wstępne tłumaczenie wymaga, aby język tekstu źródłowego był znany. Poedit nie mógł wykryć go w tym pliku.

en: Use online suggestions
pl_PL: Użyj podpowiedzi online

en: Try to fetch translations from the online TM as well. Notice that the translations will not be perfect and will still need to be corrected by a human translator.
pl_PL: Spróbuj pobrać tłumaczenia z pamięci tłumaczeniowej online. Pamiętaj, że uzyskane podpowiedzi nie są idealne i zwykle wymagają poprawienia przez tłumacza.

en: Only fill in exact matches
pl_PL: Uzupełniaj jedynie dokładne odpowiedniki

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
pl_PL: Domyślnie uwzględnia się również niedokładne wyniki, ale oznaczone jako wymagające pracy. Sprawdź tę opcję, aby uwzględnić tylko idealne dopasowania.

en: By default, inaccurate results and machine translation are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect human translations.
pl_PL: Domyślnie uwzględniono również niedokładne wyniki i tłumaczenie maszynowe, ale oznaczono je jako wymagające pracy. Sprawdź tę opcję, aby uwzględnić tylko idealne tłumaczenia ludzkie.

en: Don’t mark exact matches as needing work
pl_PL: Nie oznaczaj dokładnych dopasowań jako wymagających pracy

en: Don’t mark machine translation as needing work
pl_PL: Nie oznaczaj tłumaczenia maszynowego jako wymagającego pracy

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
pl_PL: Włącz tylko wtedy, jeśli ufasz jakości swojej TM. Domyślnie wszystkie dopasowania z TM są oznaczone jako wymagające dopracowania i powinny zostać przejrzane przed użyciem.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
pl_PL: Wstępne tłumaczenie automatycznie znajduje w pamięci tłumaczeń dokładne lub przybliżone dopasowania dla nieprzetłumaczonych ciągów, a następnie wypełnia ich tłumaczenia.

en: Pre-translation automatically searches existing translations and uses machine translation to fill in initial translations for strings that are not yet translated.
pl_PL: Tłumaczenie wstępne automatycznie wyszukuje istniejące tłumaczenia i używa tłumaczenia maszynowego do wypełniania początkowych tłumaczeń ciągów, które nie zostały jeszcze przetłumaczone.

en: Machine translation:
pl_PL: Tłumaczenia maszynowe:

note: TRANSLATORS: "Upgrade" as in upgrading from Pro to Pro+ version; "provider" is machine translation provider. This string needs to be as short as possible.
en: Upgrade for more providers
pl_PL: Aktualizacja dla większej liczby dostawców

note: TRANSLATORS: Part of larger line of UI: "Machine translation: [e.g. Google] with tone of voice: [formal/informal/automatic]". If "tone of voice" sounds weird, you can use "formality". See https://support.deepl.com/hc/en-us/articles/4406432463762-About-the-formal-informal-feature for explanation of w
en: with tone of voice:
pl_PL: z tonem głosu:

note: TRANSLATORS: one of possible choices for "tone of voice"
en: automatic
pl_PL: automatyczny

note: TRANSLATORS: one of possible choices for "tone of voice"
en: formal
pl_PL: formalny

note: TRANSLATORS: one of possible choices for "tone of voice"
en: informal
pl_PL: nieformalnie

en: Exceeded machine translation quota.
pl_PL: Przekroczenie limitu tłumaczeń maszynowych.

en: Machine translation usage: %d / %d
    %s
pl_PL: Użycie tłumaczenia maszynowego: %d / %d
    %s

en: Quota is rolling monthly.
pl_PL: Kwota jest miesięcznie przydzielana.

en: Add machine translation credit
pl_PL: Dodaj opcje tłumaczenia maszynowego

en: Error:
pl_PL: Błąd:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
pl_PL[0]: Wystąpił %d błąd:
pl_PL[1]: Wystąpiły %d błędy:
pl_PL[2]: Wystąpiło %d błędów:
pl_PL[3]: Wystąpiło %d błędów:

en: An error occurred.
pl_PL: Wystąpił błąd.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
pl_PL[0]: Wystąpił %d błąd.
pl_PL[1]: Wystąpiły %d błędy.
pl_PL[2]: Wystąpiło %d błędów.
pl_PL[3]: Wystąpiło %d błędów.

en: Cancelling…
pl_PL: Anulowanie…

note: TRANSLATORS: This text is shown as a hint/advice. The %s→%s part is replaced with menu item pointer, "File→New WordPress Translation".
en: Use %s→%s for full WordPress functionality.
pl_PL: Użyj funkcji %s→%s, aby uzyskać pełne wsparcie platformy WordPress.

en: &File
pl_PL: &Plik

en: New WordPress Translation…
pl_PL: Nowe tłumaczenie WordPress…

en: New WordPress translation…
pl_PL: Nowe tłumaczenie WordPress…

en: Drag Folders or Files Here
pl_PL: Przeciągnij tutaj foldery lub pliki

en: Drag folders or files here
pl_PL: Przeciągnij tutaj foldery lub pliki

en: Add Folders…
pl_PL: Dodaj foldery…

en: Add folders…
pl_PL: Dodaj foldery…

en: Add Files…
pl_PL: Dodaj pliki…

en: Add files…
pl_PL: Dodaj pliki…

en: Add Wildcard…
pl_PL: Dodaj wieloznacznik…

en: Add wildcard…
pl_PL: Dodaj wieloznacznik…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
pl_PL: Pokaż w Finderze

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
pl_PL: Pokaż w Eksploratorze

en: Show in Folder
pl_PL: Pokaż w folderze

en: Paths
pl_PL: Ścieżki

en: Excluded paths
pl_PL: Wykluczone ścieżki

en: Advanced extraction settings
pl_PL: Zaawansowane ustawienia wyodrębniania

en: Extract notes for translators from:
pl_PL: Wyodrębnij informacje dla tłumaczy z:

en: Comments prefixed with:
pl_PL: Komentarzy z prefiksem:

en: All comments
pl_PL: Wszystkich komentarzy

en: Additional xgettext flags:
pl_PL: Dodatkowe flagi Xgettext:

en: Additional keywords
pl_PL: Dodatkowe słowa kluczowe

en: Name of the project the translation is for
pl_PL: Nazwa dla projektu tłumaczenia

en: Team name and email address or URL
pl_PL: Nazwa grupy i adres e-mail lub adres URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
pl_PL: np. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: Custom file extensions are being used.
pl_PL: Używane są niestandardowe rozszerzenia plików.

en: UTF-8 (recommended)
pl_PL: UTF-8 (zalecane)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
pl_PL: Najpierw zapisz plik. Przed zapisaniem pliku nie można edytować tej sekcji.

en: File Extensions
pl_PL: Rozszerzenia plików

en: Extension or Wildcard
pl_PL: Rozszerzenie lub symbol wieloznaczny

en: Extractor
pl_PL: Wyodrębniacz

en: (unknown)
pl_PL: (nieznany)

en: Placeholders correctness
pl_PL: Prawidłowość symboli zastępczych

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
pl_PL: W tłumaczeniu brakuje symbolu zastępczego "%s".

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
pl_PL: Zbędny symbol zastępczy "%s", który nie znajduje się w tekście źródłowym.

en: Plural form translations
pl_PL: Tłumaczenia form liczb mnogic

en: Not all plural forms are translated.
pl_PL: Nie wszystkie formy liczby mnogiej są przetłumaczone.

en: Inconsistent upper/lower case
pl_PL: Niespójne wielkie/małe litery

en: The translation should start as a sentence.
pl_PL: Tłumaczenie powinno się zaczynać jak zdanie.

en: The translation should start with a lowercase character.
pl_PL: Tłumaczenie powinno zacząć się małą literą.

en: Inconsistent whitespace
pl_PL: Niespójne spacje

en: The translation doesn’t start with a space.
pl_PL: Tłumaczenie nie zaczyna się od spacji.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
pl_PL: Tłumaczenie zaczyna się od spacji, podczas gdy tekst źródłowy - nie.

en: The translation is missing a newline at the end.
pl_PL: W tłumaczeniu brakuje nowej linii na końcu.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
pl_PL: Tłumaczenie kończy się nową linią, podczas gdy tekst źródłowy - nie.

en: The translation is missing a space at the end.
pl_PL: W tłumaczeniu brakuje spacji na końcu.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
pl_PL: Tłumaczenie zaczyna się od spacji, podczas gdy tekst źródłowy - nie.

en: Punctuation checks
pl_PL: Sprawdzanie interpunkcji

en: The translation should end with “%s”.
pl_PL: Tłumaczenie powinno kończyć się "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
pl_PL: Tłumaczenie nie powinno kończyć się "%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
pl_PL: Tłumaczenie kończy się "%s", podczas gdy tekst źródłowy kończy się "%s".

en: Cloud
pl_PL: Chmura

en: Clear Menu
pl_PL: Wyczyść menu

en: Clear menu
pl_PL: Wyczyść menu

en: Comment:
pl_PL: Komentarz:

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: &Delete
pl_PL: &Usuń

en: Delete the comment
pl_PL: Usuń komentarz

en: Edit project
pl_PL: Edytuj projekt

en: Project name:
pl_PL: Nazwa projektu:

en: Browse
pl_PL: Przeglądaj

en: Add directory to the list
pl_PL: Dodaj katalog do listy

en: &New…
pl_PL: &Nowy…

en: New from &POT/PO file…
pl_PL: Nowy z pliku &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
pl_PL: Nowy z pliku &POT/PO…

en: &Open…
pl_PL: &Otwórz…

en: Open Recent
pl_PL: Ostatnio otwierane

en: Open recent
pl_PL: Otwórz ostatnie

en: Open cloud translation…
pl_PL: Otwórz tłumaczenie w chmurze…

en: Open Cloud Translation…
pl_PL: Otwórz łumaczenie w chmurze…

en: &Start window
pl_PL: &Uruchom okno

en: &Start Window
pl_PL: &Uruchom okno

en: Catalogs &manager
pl_PL: &Menedżer pakietów

en: Catalogs &Manager
pl_PL: &Menedżer pakietów

en: &Close
pl_PL: &Zamknij

en: &Save
pl_PL: &Zapisz

en: Save &as…
pl_PL: Zapisz j&ako…

en: Save &As…
pl_PL: Zapisz j&ako…

en: Compile to MO…
pl_PL: Skompiluj do MO…

en: E&xport to HTML…
pl_PL: W&yeksportuj do HTML…

en: Export to Excel…
pl_PL: Wyeksportuj do Excela…

en: Import from Excel…
pl_PL: Zaimportuj z Excela…

en: Check for updates…
pl_PL: Sprawdź dostępność aktualizacji…

en: &License…
pl_PL: &Licencja…

en: Settings…
pl_PL: Ustawienia…

en: &Preferences
pl_PL: &Ustawienia

en: E&xit
pl_PL: &Zakończ

en: Quit
pl_PL: Wyjdź

en: Copy from singular
pl_PL: Skopiuj z liczby pojedynczej

en: Copy From Singular
pl_PL: Skopiuj z liczby pojedynczej

en: Translation needs &work
pl_PL: Tłumaczenie &wymagające pracy

en: Translation Needs &Work
pl_PL: Tłumaczenie &wymagające pracy

en: Edit &comment
pl_PL: Edytuj &komentarz

en: Edit &Comment
pl_PL: Edytuj &komentarz

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
pl_PL: Podpowiedzi

en: &Find…
pl_PL: Znajdź…

en: Replace…
pl_PL: Zamień…

en: Find next
pl_PL: Znajdź następne

en: Find previous
pl_PL: Znajdź poprzednie

en: Find and Replace…
pl_PL: Znajdź i zamień…

en: Find Next
pl_PL: Znajdź następne

en: Find Previous
pl_PL: Znajdź poprzednie

en: Show string &ID
pl_PL: Pokaż &identyfikator ciągu

en: Show String &ID
pl_PL: Pokaż ciąg &identyfikator

en: Show warnings
pl_PL: Pokaż ostrzeżenia

en: Show Warnings
pl_PL: Pokaż ostrzeżenia

en: Customize warnings…
pl_PL: Dostosuj ostrzeżenia…

en: Customize Warnings…
pl_PL: Dostosuj ostrzeżenia…

en: Sort by &file order
pl_PL: Sortuj wg &nazw plików

en: Sort by &File Order
pl_PL: Sortuj wg &nazw plików

en: Sort by &source
pl_PL: Sortuj wg &źródła

en: Sort by &Source
pl_PL: Sortuj wg &źródła

en: Sort by &translation
pl_PL: Sortuj wg &tłumaczenia

en: Sort by &Translation
pl_PL: Sortuj wg &tłumaczenia

en: &Group by context
pl_PL: &Grupuj wg kontekstu

en: &Group By Context
pl_PL: &Grupuj wg kontekstu

en: Entries with errors first
pl_PL: Błędne na górze

en: Entries with Errors First
pl_PL: Błędne na górze

en: &Untranslated entries first
pl_PL: &Nieprzetłumaczone na górze

en: &Untranslated Entries First
pl_PL: &Nieprzetłumaczone na górze

en: Show &suggestions tab
pl_PL: Pokaż zakładkę &sugestie

en: Show &Suggestions Tab
pl_PL: Pokaż zakładkę &sugestie

en: Show &terminology tab
pl_PL: Pokaż kartę &terminologii

en: Show &Terminology Tab
pl_PL: Pokaż kartę &terminologii

en: &Show code occurrences
pl_PL: &Pokaż wystąpienia kodu

en: &Show Code Occurrences
pl_PL: &Pokaż wystąpienia kodu

en: Show sidebar
pl_PL: Pokaż pasek boczny

en: Show status bar
pl_PL: Pokaż pasek stanu

en: &Translation
pl_PL: &Tłumaczenie

en: Source Text
pl_PL: Tekst źródłowy

en: &Update from source code
pl_PL: Zaktualizuj z kodu źródłowego

en: &Update from Source Code
pl_PL: Zaktualizuj z kodu źródłowego

en: Sync with Crowdin
pl_PL: Synchronizuj z Crowdin

en: Pre-&translate…
pl_PL: Wstępnie prze&tłumacz…

en: &Validate translations
pl_PL: &Weryfikuj tłumaczenia

en: &Validate Translations
pl_PL: &Weryfikuj tłumaczenie

en: &Statistics
pl_PL: &Statystyki

en: Remove Same-as-Source Translations
pl_PL: Usuń tłumaczenia takie same jak tekst źródłowy

en: &Purge deleted translations
pl_PL: &Wyczyść usunięte tłumaczenia

en: &Purge Deleted Translations
pl_PL: &Wyczyść usunięte tłumaczenia

en: &Properties…
pl_PL: &Właściwości…

en: &Go
pl_PL: Nawi&gacja

en: &Done and next
pl_PL: &Zakończ i przejdź do następnego

en: &Done and Next
pl_PL: &Zakończ i przejdź do następnego

en: Previously edited
pl_PL: Poprzednio edytowane

en: Previously Edited
pl_PL: Poprzednio edytowane

en: &Previous translation
pl_PL: &Poprzednie tłumaczenie

en: &Previous Translation
pl_PL: &Poprzednie tłumaczenie

en: &Next translation
pl_PL: &Następne tłumaczenie

en: &Next Translation
pl_PL: &Następne tłumaczenie

en: P&revious unfinished
pl_PL: Pop&rzednie nieukończone

en: P&revious Unfinished
pl_PL: Pop&rzednie nieukończone

en: Ne&xt unfinished
pl_PL: &Następne nieukończone

en: Ne&xt Unfinished
pl_PL: &Następne nieukończone

en: Previous plural form
pl_PL: Poprzednia forma liczby mnogiej

en: Previous Plural Form
pl_PL: Poprzednia forma liczby mnogiej

en: Next plural form
pl_PL: Następna forma liczby mnogiej

en: Next Plural Form
pl_PL: Następna forma liczby mnogiej

en: &Online help
pl_PL: Pomoc &online

en: &Online Help
pl_PL: Pomoc &online

en: &GNU gettext manual
pl_PL: Dokumentacja &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
pl_PL: Dokumentacja &GNU gettext

en: Email &support…
pl_PL: &Pomoc przez e-mail…

en: Email &Support…
pl_PL: &Pomoc przez e-mail…

en: &About Poedit
pl_PL: &O Poedit

en: &About
pl_PL: &O programie

en: Extractor setup
pl_PL: Ustawienia wyodrębniania

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
pl_PL: Lista rozszerzeń rozdzielonych średnikami, np. *.cpp;*.h:

en: Invocation:
pl_PL: Wywołanie:

en: Command to extract translations:
pl_PL: Polecenie do wyodrębnienia tłumaczenia:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
pl_PL: To jest polecenie które uruchomi program do wyodrębniania.
    %o zastępuje nazwę pliku wyjściowego,
    %K - listę słów kluczowych, %F listę plików wejściowych
    %C - flagę kodowania źródła (zobacz niżej).

en: An item in keywords list:
pl_PL: Element na liście słów kluczowych:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
pl_PL: Zostanie to dołączone do wiersza poleceń dla każdego słowa kluczowego.
    %k zostanie zastąpione słowem kluczowym.

en: An item in input files list:
pl_PL: Element na liście plików wejściowych:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
pl_PL: Zostanie to dołączone do wiersza poleceń dla każdego pliku wejściowego.
    %f zostanie zastąpione nazwą pliku.

en: Source code charset:
pl_PL: Kodowanie źródła:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
pl_PL: Zostanie to dołączone do wiersza poleceń tylko, jeśli zostało podane kodowanie
    znaków źródła. %c zostanie zastąpione typem kodowania.

en: Translation Properties
pl_PL: Właściwości tłumaczenia

en: Project name and version:
pl_PL: Nazwa projektu i wersja:

en: Language team:
pl_PL: Grupa tłumaczeniowa:

en: Plural forms:
pl_PL: Formy liczby mnogiej:

en: Use default rules for this language
pl_PL: Użyj domyślnych reguł dla tego języka

en: Use custom expression
pl_PL: Użyj wyrażenia własnego

en: Learn about plural forms
pl_PL: Informacje o formach liczby mnogiej

en: Charset:
pl_PL: Kodowanie:

en: Advanced Extraction Settings…
pl_PL: Zaawansowane ustawienia wyodrębniania…

en: Advanced extraction settings…
pl_PL: Zaawansowane ustawienia wyodrębniania…

en: Translation properties
pl_PL: Właściwości tłumaczenia

en: Sources Paths
pl_PL: Ścieżki źródeł

en: Sources paths
pl_PL: Ścieżki źródeł

en: Extract text from source files in the following directories:
pl_PL: Wyodrębniaj tekst z plików źródłowych do następujących katalogów:

en: Base path:
pl_PL: Ścieżka podstawowa:

en: Customize File Extensions…
pl_PL: Dostosuj rozszerzenia plików…

en: Customize file extensions…
pl_PL: Dostosuj rozszerzenia plików…

en: Sources Keywords
pl_PL: Źródłowe słowa kluczowe

en: Sources keywords
pl_PL: Źródła słów kluczowych

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
pl_PL: Do rozpoznania tekstów do tłumaczenia w plikach źródłowych użyj
    poniższych słów kluczowych (nazw funkcji):

en: Also use default keywords for supported languages
pl_PL: Użyj także domyślnych słów kluczowych z obsługiwanych języków

en: Learn about gettext keywords
pl_PL: Dowiedz się więcej o słowach kluczowych gettext

en: These strings were found in the sources but were not in the file.
    Poedit will add them to the file now.
pl_PL: Te ciągi zostały znalezione w źródłach, ale nie były w pliku.
    Poedit doda je teraz do pliku.

en: These strings are no longer in the source code.
    Poedit will remove them from the file now.
pl_PL: Te ciągi nie są już w kodzie źródłowym.
    Poedit usunie je teraz z pliku.

en: Obsolete strings
pl_PL: Nieaktualne teksty

en: (0 new, 0 obsolete)
pl_PL: (0 nowych, 0 nieaktualnych)

en: Open file
pl_PL: Otwórz plik

en: Save file
pl_PL: Zapisz plik

en: Validate
pl_PL: Zweryfikuj

en: Check for errors in the translation
pl_PL: Sprawdza czy w tłumaczeniu występują błędy

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
pl_PL: Wstępnie przetłumacz teksty, które nie mają jeszcze tłumaczenia

en: Update from code
pl_PL: Aktualizuj z kodu

en: Update from Code
pl_PL: Aktualizuj z kodu

en: Update from source code
pl_PL: Aktualizuj ze źródeł

en: Sidebar
pl_PL: Pasek boczny

en: Show or hide the sidebar
pl_PL: Wyświetl lub ukryj pasek boczny

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
pl_PL: Poprzedni tekst źródłowy

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
pl_PL: Stary tekst źródłowy (sprzed zmian wynikających z aktualizacji), do którego odwołuje się, teraz już niedokładne, tłumaczenie.

en: Notes for translators
pl_PL: Notatki dla tłumaczy

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Add comment
pl_PL: Dodaj komentarz

en: Add Comment
pl_PL: Dodaj komentarz

note: TRANSLATORS: Shown as hover tip near a suggestion to indicate where it comes from; keep short
en: from your TM
pl_PL: z TM

note: TRANSLATORS: Shown as hover tip near a suggestion to indicate where it comes from; keep short
en: machine translation
pl_PL: tłumaczenie maszynowe

note: TRANSLATORS: This is followed by a logo of e.g. Microsoft Translator, forming a sentence e.g. "translated by MS Translator"
en: translated by
pl_PL: przetłumaczone przez

note: TRANSLATORS: Shown as hover tip near a suggestion to indicate where it comes from; keep short
en: human translation
pl_PL: przez człowieka

en: Delete From Translation Memory
pl_PL: Usuń z pamięci tłumaczeniowej

en: Delete from translation memory
pl_PL: Usuń z pamięci tłumaczeniowej

en: Report Bad Translation
pl_PL: Zgłoś błędne tłumaczenie

en: Report bad translation
pl_PL: Zgłoś błędne tłumaczenie

en: Translation suggestions
pl_PL: Sugestie tłumaczenia

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
pl_PL: Nie znaleziono odpowiedników

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
pl_PL: Nie znaleziono odpowiedników

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
pl_PL: Ten tekst został znaleziony w pamięci tłumaczeniowej programu Poedit.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
pl_PL: Wstępne tłumaczenia wymagają, aby tekst źródłowy był dostępny. Nie działają, jeśli używane są tylko identyfikatory bez aktualnego tekstu.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
pl_PL: Sugestie tłumaczenia wymagają, aby język tekstu źródłowego był znany. Poedit nie mógł wykryć go w tym pliku.

note: TRANSLATORS: Tooltip explaining the Quality: label
en: Currently enabled quality level of online suggestions
pl_PL: Bieżący poziom jakości sugestii online

note: TRANSLATORS: Quality level for the "Quality: %s" label; needs to be short
en: Standard
pl_PL: Standardowa

note: TRANSLATORS: This needs to be *short*, it is shown in the sidebar after "Translation suggestions". %s will be replaced by "Standard" or "Premium". "(Quality) level" or "tier" are synonyms for it.
en: Quality: %s
pl_PL: Jakość: %s

note: TRANSLATORS: Label for the part where currently used translation engine is shown
en: Machine translation uses:
pl_PL: Dostawcy tłumaczenia maszynowego:

en: Terminology
pl_PL: Terminologia

en: This suggestion was contributed by another translator to the online TM.
pl_PL: Ta propozycja została wprowadzona przez innego tłumacza z internetowej TM.

en: This suggestion was machine-translated online.
pl_PL: Ta propozycja jest tłumaczeniem komputerowym z bazy online.

en: %d out of %d online suggestion left. | %d out of %d online suggestions left.
pl_PL[0]: Pozostała %d z %d podpowiedzi online.
pl_PL[1]: Pozostały %d z %d podpowiedzi online.
pl_PL[2]: Pozostało %d z %d podpowiedzi online.
pl_PL[3]: Pozostało %d z %d podpowiedzi online.

en: Remove this limitation
pl_PL: Usuń to ograniczenie

en: Online suggestions are limited to only 10 in the free version. Upgrade to Pro to remove this limitation.
pl_PL: W darmowej wersji programu możesz zobaczyć tylko 10 podpowiedzi online. Ulepsz do wersji Pro, aby usunąć to ograniczenie.

en: Unlock online suggestions
pl_PL: Odblokuj podpowiedzi online

en: Exceeded online TM daily limit.
pl_PL: Dzienny limit korzystania z pamięci tłumaczeniowej online został przekroczony.

en: Connect to the Internet to get additional suggestions.
pl_PL: Połącz się z Internetem, aby uzyskać dodatkowe podpowiedzi.

note: TRANSLATORS: Label indicating that translations made in the current file are contributed to the online translation memory. Related to the "Contribute my translations to the online TM" string.
en: Contributing
pl_PL: Współpraca

en: Your translations are contributed to the online translation memory as you make them. Thanks for making the suggestions better!
pl_PL: Twoje tłumaczenia są na bieżąco udostępniane w internetowej pamięci tłumaczeniowej. Dziękujemy za wkład w ulepszanie podpowiedzi dla innych tłumaczy!

note: TRANSLATORS: Label indicating that the current file
en: Private
pl_PL: Prywatny

en: Translations from this file are not shared with the online translation memory.
pl_PL: Tłumaczenia tego pliku na są udostępniane w internetowej pamięci tłumaczeniowej.

en: Privacy settings
pl_PL: Ustawienia prywatności

en: While editing the file “%s”:
pl_PL: Podczas edycji pliku “%s”:

en: Not interested
pl_PL: Nie jestem zainteresowany

en: Pre-translation
pl_PL: Tłumaczenie wstępne

en: Pre-translate all items at once and focus on making corrections, instead of translating them one by one.
pl_PL: Zamiast tłumaczyć segmenty jeden po drugim, wykonaj wstępne tłumaczenie wszystkich na raz, a potem wprowadź poprawki.

en: Stay Informed!
pl_PL: Bądź na bieżąco!

en: Subscribe
pl_PL: Subskrybuj

en: Sign up for Poedit newsletter and be the first to know about what’s new. I hate spam too, so expect only a few emails a year.
pl_PL: Zapisz się do newslettera Poedit i bądź pierwszym, który dowie się, co nowego. Ja też nie cierpię spamu, więc spodziewaj się tylko kilku e-maili rocznie.

en: Email address
pl_PL: Adres e-mail

en: You’re signed up. Please check your email for a confirmation message.
pl_PL: Twoje konto zostało utworzone. Sprawdź pocztę i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w mailu aktywacyjnym.

note: TRANSLATORS: "Dictionaries" is the name of the application (see https://dictionaries.io), i.e. shouldn't be translated
en: Dictionaries for Mac, Windows & Kindle
pl_PL: Dictionaries dla Mac, Windows i Kindle

en: Did you know I also made a dictionaries app for Mac, Windows and Kindle? It supports over 80 languages and is a great companion to Poedit.
pl_PL: Czy wiesz, że stworzyliśmy również aplikację słownikową dla systemów Mac, Windows i Kindle? Obsługuje ponad 80 języków i jest doskonałym uzupełnieniem Poedit.

en: Glossary Entry
pl_PL: Wpis w glosariuszu

en: Term
pl_PL: Termin

en: Additional description or notes
pl_PL: Dodatkowy opis lub notatki

en: Notes
pl_PL: Notatki

en: CSV Glossary Import
pl_PL: Import słownika CSV

en: Source language:
pl_PL: Język źródłowy:

en: Translation language:
pl_PL: Język tłumaczenia:

en: Import rules:
pl_PL: Zasady importu:

en: Skip the first row
pl_PL: Pomiń pierwszy wiersz

en: Column separator:
pl_PL: Oddzielacz kolumn:

en: Term column:
pl_PL: Kolumna terminu:

en: Definition column:
pl_PL: Kolumna definicji:

en: Notes column:
pl_PL: Kolumna notatek:

en: Preview of imported glossary data:
pl_PL: Podgląd importowanych danych słownika:

note: TRANSLATORS: %d is the number of entries in the preview, %s is the total number of entries in the file
en: Preview of imported glossary data (%d out of %s shown):
pl_PL: Podgląd zaimportowanych danych słownika (wyświetlono %d z %s):

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Word or phrase
pl_PL: Słowo lub fraza

en: Add entries to the glossary
pl_PL: Dodaj wpisy do słownika

en: Search previously made translations and glossaries to ensure consistency. Both the current file and your translation memory are consulted.
pl_PL: Wyszukaj wcześniej wykonane tłumaczenia i glosariusze, aby zapewnić spójność. Zarówno bieżący plik, jak i pamięć tłumaczeniowa są konsultowane.

en: Unlock terminology search
pl_PL: Odblokuj wyszukiwanie terminologii

en: Glossary
pl_PL: Słownik

en: This File
pl_PL: Ten plik

en: Add Glossary Entry…
pl_PL: Dodaj wpis do słownika…

en: Add glossary entry…
pl_PL: Dodaj wpis do słownika…

en: Import Glossary from CSV File…
pl_PL: Importuj słownik z pliku CSV…

en: Import glossary from CSV file…
pl_PL: Importuj słownik z pliku CSV…

en: Select CSV glossary file to import
pl_PL: Wybierz plik słownika CSV do zaimportowania

en: CSV Files
pl_PL: Pliki CSV

en: Importing glossary
pl_PL: Importowanie słownika

en: Imported %s terms from CSV file “%s” into the glossary.
pl_PL: Zaimportowane terminy z pliku CSV „%s” do słownika: %s.

en: Items
pl_PL: Elementy

en: Words
pl_PL: Słowa

en: Characters
pl_PL: Znaki

en: Translated
pl_PL: Przetłumaczone

[ctx: column/row header]
en: Needs work
pl_PL: Wymaga pracy

en: Translations with errors
pl_PL: Tłumaczenia z błędami

en: Strings in source language
pl_PL: Wpisów w języku źródłowym

en: Not translated
pl_PL: Nieprzetłumaczone

en: Include code and placeholders
pl_PL: Dołącz kod i symbole zastępcze

en: If checked, word and character counts will also include placeholders, HTML markup and code.
pl_PL: Jeśli zaznaczone, licznik słów i znaków będzie również zawierał symbole zastępcze, znaczniki HTML i kod.

en: Characters are counted including spaces.
pl_PL: Liczba znaków uwzględnia spacje.

en: Copy to clipboard
pl_PL: Skopiuj do schowka

en: Copy to Clipboard
pl_PL: Skopiuj do schowka

en: The file “%s” couldn’t be opened: %s
pl_PL: Nie można było otworzyć pliku "%s": %s

en: Cannot execute program: %s
pl_PL: Nie można uruchomić programu: %s

en: The TMX file is malformed.
pl_PL: Plik TMX jest uszkodzony.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
pl_PL: Baza danych pamięci tłumaczeniowej jest uszkodzona: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
pl_PL: Błąd pamięci tłumaczeniowej: %s (%d).

en: (Use default language)
pl_PL: (Użyj języka domyślnego)

en: Language selection
pl_PL: Wybór języka

en: Select your preferred language
pl_PL: Wybierz preferowany język

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
pl_PL: Aby zmiany zostały zastosowane, należy ponownie uruchomić Poedit.

en: Cannot create temporary directory.
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego.

en: There are no translations. That’s unusual.
pl_PL: Nie ma tłumaczeń. To się rzadko zdarza.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
pl_PL: Wpisy możliwe do przetłumaczenia nie są dodawane ręcznie w systemie Gettext, ale są automatycznie wyodrębniane z kodu źródłowego. W ten sposób pozostają aktualne i dokładne. Tłumacze zazwyczaj używają plików szablonów PO (POT) przygotowanych dla nich przez programistę.

en: Learn more about GNU gettext
pl_PL: Dowiedz się więcej o GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
pl_PL: Najprostszym sposobem wypełnienia tego pliku tłumaczeniami jest zaktualizowanie go z POT:

en: Update from POT
pl_PL: Aktualizuj z pliku POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
pl_PL: Użyj tekstów z istniejącego szablonu POT.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
pl_PL: Możesz także wyodrębnić elementy do tłumaczenia bezpośrednio z kodu źródłowego:

en: Extract from sources
pl_PL: Wyodrębnij ze źródeł

en: Configure source code extraction in Properties.
pl_PL: Konfiguruj wyodrębnianie kodu źródłowego we właściwościach.

en: Create new
pl_PL: Utwórz nowy

en: Create new translation from POT template.
pl_PL: Utwórz nowe tłumaczenie z szablonu POT.

en: Browse files
pl_PL: Przeglądaj pliki

en: Open and edit translation files.
pl_PL: Otwórz i edytuj pliki tłumaczeń.

en: Translate WordPress theme or plugin
pl_PL: Przetłumacz motyw lub wtyczkę WordPress'a

en: Edit WordPress translations over FTP or locally.
pl_PL: Edytuj tłumaczenia WordPress przez FTP lub lokalnie.

en: Translate cloud project
pl_PL: Przetłumacz projekt w chmurze

en: Collaborate with other people online.
pl_PL: Współpracuj z innymi osobami w sieci.

en: Recent files
pl_PL: Ostatnie pliki

en: Failed to read file “%s”.
pl_PL: Nie udało się odczytać pliku “%s”.

en: Confused by ambiguous values of “%s” in %s.
pl_PL: Pogmatwanie z powodu niejednoznacznych wartości „%s” w %s.

en: Couldn’t detect POs location for “%s”.
pl_PL: Nie można wykryć lokalizacji pliku PO dla „%s”.

en: The “%s” theme isn’t localization-ready.
pl_PL: Motyw „%s” nie jest gotowy do lokalizacji.

en: Couldn’t detect translation domain of the “%s” theme.
pl_PL: Nie można wykryć domeny tłumaczenia motywu "%s".

en: Couldn't detect translation domain of the "%s" theme.
pl_PL: Nie można wykryć domeny tłumaczenia motywu "%s".

en: Confused: multiple main plugin files.
pl_PL: Pogmatwanie: wiele plików wtyczki głównej.

en: The “%s” plugin isn’t localization-ready.
pl_PL: Wtyczka „%s” nie jest gotowa do lokalizacji.

en: Couldn’t detect translation domain of the “%s” plugin.
pl_PL: Nie można wykryć domeny tłumaczenia wtyczki „%s”.

en: Found neither WordPress theme nor plugin in the folder.
pl_PL: W folderze nie znaleziono motywu ani wtyczki WordPress.

en: Translations folder (%s) doesn’t exist.
pl_PL: Folder tłumaczenia (%s) nie istnieje.

en: <big>Drag and drop <b>theme or plugin folder</b> here</big>
    
    or use the “Choose folder” button
pl_PL: <big>Przeciągnij i upuść <b>katalog z motywem lub wtyczką</b> tutaj</big>
    
    lub skorzystaj z przycisku “Wybierz katalog”

en: <big>Drag and Drop <b>Theme or Plugin Folder</b> Here</big>
    
    or use the “Choose Folder” button
pl_PL: <big>Przeciągnij i upuść <b>katalog z motywem lub wtyczką</b> tutaj</big>
    
    lub skorzystaj z przycisku “Wybierz katalog”

en: Folder “%s”
pl_PL: Katalog “%s”

en: Work With Files
pl_PL: Praca z plikami

en: Work with files
pl_PL: Praca z plikami

en: Connect to Server
pl_PL: Połącz się z serwerem

en: Connect to server
pl_PL: Połącz się z serwerem

en: On This Computer
pl_PL: Na tym komputerze

en: On this computer
pl_PL: Na tym komputerze

en: Continue
pl_PL: Kontynuuj

en: Choose Folder…
pl_PL: Wybierz folder…

en: Choose folder…
pl_PL: Wybierz folder…

en: Create a new translation
pl_PL: Utwórz nowe tłumaczenie

en: Choose this if you want to translate the theme or plugin into your language.
pl_PL: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz przetłumaczyć motyw albo wtyczkę na swój język.

en: Create a POT
pl_PL: Utwórz plik POT

en: This option is for theme and plugin developers. Poedit will create an empty template (POT) that translations can be based on.
pl_PL: Ta funkcja jest przeznaczona dla twórców motywów i wtyczek. Poedit stworzy pusty szablon (plik POT) który jest podstawą do tworzenia tłumaczeń.

en: Select the folder with the WordPress theme or plugin
pl_PL: Wybierz folder zawierający motyw lub wtyczkę WordPressa

en: Enter connection details for your WordPress server. Poedit will retrieve available themes and plugins from it and let you translate directly on the server.
pl_PL: Wprowadź szczegóły połączenia dla serwera WordPress. Poedit pobierze dostępne motywy oraz wtyczki i umożliwi Ci tłumaczenie bezpośrednio na serwerze.

en: Protocol:
pl_PL: Protokół:

en: FTP (insecure)
pl_PL: FTP (niebezpieczne)

en: FTP with SSL
pl_PL: FTP z SSL

en: Choose a recent server
pl_PL: Wybierz z pośród niedawno używanych serwerów

en: Recent Servers
pl_PL: Niedawno używane serwery

en: Recent servers
pl_PL: Niedawno używane serwery

en: Server:
pl_PL: Serwer:

en: Remote Path:
pl_PL: Ścieżka zdalna:

en: Remote path:
pl_PL: Ścieżka zdalna:

en: Detected automatically
pl_PL: Wykryto automatycznie

en: Username:
pl_PL: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl_PL: Hasło:

en: Remember my credentials
pl_PL: Zapamiętaj moje dane logowania

en: Connect
pl_PL: Połącz

en: Select the plugin or theme to translate:
pl_PL: Wybierz motyw lub wtyczkę do przetłumaczenia:

en: Connecting to WordPress server…
pl_PL: Łączenie z serwerem WordPress'a…

en: Theme: %s
pl_PL: Motyw: %s

en: Plugin: %s
pl_PL: Wtyczka: %s

en: No Recent Servers
pl_PL: Brak niedawno używanych serwerów

en: No recent servers
pl_PL: Brak niedawno używanych serwerów

en: Clear Recent Servers
pl_PL: Wyczyść listę

en: Clear recent servers
pl_PL: Wyczyść listę

en: Failed to extract WordPress information.
pl_PL: Nie udało się wyodrębnić informacji o WordPress'ie.

en: WordPress error
pl_PL: Błąd WordPress'a

en: Poedit couldn’t understand the content of the folder you selected. This may be a problem with the plugin/theme or it may be Poedit being silly. The error is:
    
     • %s
    
    Please email help@poedit.net and we’ll sort it out.
pl_PL: Poedit nie rozumie zawartości wybranego folderu. Może to powodować wtyczka lub motyw, albo Poedit jest głupi. Błąd:
    
     • %s
    
    Wyślij ten błąd do help@poedit.net, a my spróbujemy coś temu zaradzić.

note: TRANSLATORS: This is a button that sends an email to support when clicked
en: Email support
pl_PL: Pomoc przez e-mail

en: View log
pl_PL: Dziennik zdarzeń

note: TRANSLATORS: This is a button that sends an email to support when clicked
en: Email Support
pl_PL: Pomoc przez e-mail

en: View Log
pl_PL: Dziennik zdarzeń

en: WordPress Errors Log
pl_PL: Dziennik błędów WordPress'a

en: Please email this log to help@poedit.net. Thank you!
pl_PL: Prześlij zapis tego dziennika zdarzeń na adres help@poedit.net. Dziękujemy!

en: Analyzing WordPress server…
pl_PL: Analizowanie serwera WordPress…

en: Downloading translation data…
pl_PL: Pobieranie tłumaczenia…

en: Unpacking translation data…
pl_PL: Rozpakowywanie tłumaczenia…

en: Error unpacking downloaded WordPress data.
pl_PL: Błąd rozpakowywania pobranych danych WordPress.

en: Analyzing WordPress code…
pl_PL: Analizowanie kodu WordPress…

en: WordPress translation file is ready, but there were some non-fatal issues with the corresponding source code.
pl_PL: Plik tłumaczenia WordPressa jest gotowy, ale wystąpiło kilka niekrytycznych problemów z odpowiadającym mu kodem źródłowym.

en: Sync
pl_PL: Synchronizuj

en: Synchronize the translation with Crowdin
pl_PL: Synchronizuj tłumaczenie z platformą Crowdin

en: Upgrade to Poedit Pro to get additional features and support Poedit's development.
pl_PL: Ulepsz Poedit do wersji Pro, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji i wesprzeć rozwój Poedit.

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
pl_PL: Ustawienia %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
pl_PL: Informacje o %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
pl_PL: Usługi

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
pl_PL: Ukryj %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
pl_PL: Ukryj pozostałe

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
pl_PL: Pokaż wszystkie

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
pl_PL: Zamknij %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
pl_PL: Ustawienia…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
pl_PL: Preferencje...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
pl_PL: Preferencje...

en: &Apply
pl_PL: &Zatwierdź

en: Apply
pl_PL: Zatwierdź

en: &Back
pl_PL: &Wstecz

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: &Cancel
pl_PL: &Anuluj

en: &Clear
pl_PL: &Wyczyść

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Cu&t
pl_PL: Wy&tnij

en: Cut
pl_PL: Wytnij

en: &Quit
pl_PL: &Wyjdź

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: &New
pl_PL: &Nowy

en: New
pl_PL: Nowy

en: &No
pl_PL: &Nie

en: No
pl_PL: Nie

en: Open…
pl_PL: Otwórz…

en: &Open...
pl_PL: &Otwórz...

en: Open...
pl_PL: Otwórz...

en: &Paste
pl_PL: &Wklej

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Preferences
pl_PL: Preferencje

en: &Redo
pl_PL: &Ponów

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: &Save as
pl_PL: Zapi&sz jako

en: Save as
pl_PL: Zapisz jako

en: Select &All
pl_PL: Zaznacz &wszystko

en: Select All
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: &Undo
pl_PL: &Cofnij

en: &Yes
pl_PL: &Tak

en: Yes
pl_PL: Tak

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
pl_PL: Strzałka w górę

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
pl_PL: Strzałka w dół

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
pl_PL: Lewo

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
pl_PL: Prawo

en: Warning:
pl_PL: Ostrzeżenie:
