poedit - en to bg_BG translation catalogue (710 entries)

en: Hide this notification message
bg_BG: Скриване на това съобщение

en: Don’t Show Again
bg_BG: Да не се показва повече

en: Don’t show again
bg_BG: Да не се показва повече

en: Update Summary
bg_BG: Обновяване на резюмето

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
bg_BG: Резюме

en: Close
bg_BG: &Затваряне

en: Issues
bg_BG: Проблеми

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
bg_BG: Файл

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
bg_BG: Ред

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
bg_BG: Проблем

en: New Strings
bg_BG: Нови низове

en: New strings
bg_BG: Добавени

en: Removed Strings
bg_BG: Премахнати низове

en: Removed strings
bg_BG: Премахнати низове

en: Collecting source files…
bg_BG: Събиране на изходните файлове…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
bg_BG[0]: Извличане на низовете за превод от %s файл…
bg_BG[1]: Извличане на низовете за превод от %s файла…

en: Failed to load file with extracted translations.
bg_BG: Файлът с изнесените преводи не може да бъде зареден.

en: In: %s
bg_BG: В: %s

en: Source code not available.
bg_BG: Изходният код не е на разположение.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
bg_BG: Не всички преводи са обновени от изходния код, защото такъв не е открит на посоченото в настройките на файла място.

en: Permission denied.
bg_BG: Достъпът е отказан.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
bg_BG: Нямате права за четене на файловете с изходния код на посоченото в настройките на файла място.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
bg_BG: Ако сте забранили достъп до файловете си, можете да го разрешите в Системните настройки > Защита и поверителност > Файлове и папки.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
bg_BG: Ако сте забранили достъп до файловете си, можете да го разрешите в Системните настройки > Защита и поверителност > Поверителност > Файлове и папки.

en: Failed to extract strings from source code.
bg_BG: Низовете не могат да бъдат извлечени от изходния код.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
bg_BG: Файлът „%s“ не може да бъде отворен.

en: Updating translations
bg_BG: Обновяване на преводите

en: Determining differences…
bg_BG: Определяне на разликите…

en: Merging differences…
bg_BG: Обединяване на разликите…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
bg_BG: Файлът за превод вече е актуален. Не са правени промени по низовете.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
bg_BG[0]: Във файла за превод беше направена %s промяна.
bg_BG[1]: Във файла за превод бяха направена %s промени.

en: New strings to translate:
bg_BG: Нови низове за превод:

en: Removed strings (no longer used):
bg_BG: Премахнати низове (които вече няма да се ползват):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
bg_BG[0]: Открит е %d проблем в изходните низове.
bg_BG[1]: Открити са %d проблема в изходните низове.

en: View Details…
bg_BG: Преглед на подробностите…

en: View details…
bg_BG: Преглед на подробностите…

en: Malformed header: “%s”
bg_BG: Неправилна заглавка: „%s“

en: PO Translation Files
bg_BG: Файлове с преводи

en: POT Translation Templates
bg_BG: Шаблон за преводи

en: XLIFF Translation Files
bg_BG: Файлове на XLIFF с превод

en: Xcode Localization Catalog
bg_BG: Локализационен каталог на Xcode

en: JSON Translation Files
bg_BG: Файлове с преводи във формат JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
bg_BG: Файлове с преводи на Flutter

en: RESX Resource Files
bg_BG: Ресурсни файлове RESX

en: Qt Translation Files
bg_BG: Файлове за превод на Qt

en: All Translation Files
bg_BG: Всички файлове за превод

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
bg_BG: Файлът е във формат, който не се разпознава от Poedit.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
bg_BG: Файлът JSON не е файл с преводи и не може да бъде редактиран с Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
bg_BG: При четенето на съдържанието на файла възникна следната грешка: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
bg_BG: Файлът „%s“ е без право на запис.
    Запазете го под друго име.

en: Couldn’t save file %s.
bg_BG: Файлът „%s“ не може да бъде запазен.

en: Screenshots:
bg_BG: Екранни снимки:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
bg_BG[0]: %i ред от файла „%s“ не е зареден правилно.
bg_BG[1]: %i реда от файла „%s“ не са заредени правилно.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
bg_BG: Ред %d от файла „%s“ е неправилен (неправилни данни за %s).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
bg_BG: Повреден файл PO: използвана е форма за единствено число на msgstr при наличие на msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
bg_BG: Повреден файл PO: използвана е форма за множествено число на msgstr, а msgid_plural липсва

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
bg_BG: Файлът не може да бъде зареден. Най-вероятно е повреден.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
bg_BG: Грешки при зареждане на файла. Може да има липсващи или повредени данни.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
bg_BG: Възникна проблем при форматиране на файлa, но той беше запазен.

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
bg_BG: Файлът не може да бъде запазен в избрания знаков набор „%s“, указан в настройките.
    
    Вместо това е запазен в UTF-8, а настройките му са променени.

en: Error saving file
bg_BG: Грешка при запазване на файла

en: “%s” is not a valid POT file.
bg_BG: „%s“ е неправилен файл POT.

en: Error while loading Qt translation file: %s
bg_BG: Грешка при зареждане на файл за превод на Qt: %s

en: The file is malformed.
bg_BG: Файлът е повреден или неправилно форматиран.

en: Error while loading RESX file: %s
bg_BG: Грешка при зареждане на файл RESX: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
bg_BG: Неочаквано липсващо съдържание във файла XCLOC.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
bg_BG: Запазването на друго място не се поддържа за файлове XCLOC.

en: Error while loading XLIFF file: %s
bg_BG: Грешка при зареждане на файл XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
bg_BG: неподдържана версия (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
bg_BG: Текстът за превод е с увредено форматиране.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
bg_BG: Свържете Poedit с поддържаните облачни системи за локализация, за да синхронизирате безпроблемно преводите, управлявани от тях.

en: How does cloud sync work?
bg_BG: Как работи синхронизирането с облака?

en: Account
bg_BG: Профил

en: (not signed in)
bg_BG: (не сте вписан/а)

en: Open cloud translation
bg_BG: Отваряне на облачния превод

en: Manage accounts
bg_BG: Управление на профилите

en: Project:
bg_BG: Проект:

en: Language:
bg_BG: Език:

en: Sign in to Cloud Account
bg_BG: Вписване в облачния профил

en: Sign in to cloud account
bg_BG: Вписване в облачния профил

en: No translation projects listed in your account.
bg_BG: Няма проекти за превод във Вашия профил.

en: Downloading latest translations…
bg_BG: Изтегляне на текущите преводи…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
bg_BG: Вписване в %s

en: Syncing
bg_BG: Синхронизиране

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
bg_BG: Изпращане на преводите към %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
bg_BG: Преводите не могат да бъдат изпратени към %s.

en: Syncing error
bg_BG: Грешка при синхронизиране

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: Unknown Crowdin error.
bg_BG: Неизвестна грешка от Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
bg_BG: Не сте удостоверени, моля, впишете се отново.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
bg_BG: Проекти в Crowdin основани на низове не се поддържат.

en: Downloading translations is disabled in this project.
bg_BG: Изтеглянето на преводи е изключено за този проект.

en: Recommended
bg_BG: Препоръчано

en: Sign In
bg_BG: Вписване

en: Sign in
bg_BG: Вписване

en: Sign Out
bg_BG: Изход

en: Sign out
bg_BG: Изход

en: Learn more about Crowdin
bg_BG: Научете повече за Crowdin

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
bg_BG: Crowdin е уеб система за управление на преводите и инструмент за съвместен превод. Ние също използваме Crowdin за превеждане на самия Poedit на много езици, и имаме невероятни впечатления.

en: Waiting for authentication…
bg_BG: Изчакване на удостоверяване…

en: Updating user information…
bg_BG: Обновяване на информацията за потребителя…

en: Sign in to Crowdin
bg_BG: Вписване се в Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
bg_BG: Неуспешно синхронизиране с Crowdin.

en: Crowdin error
bg_BG: Грешка в Crowdin

en: &Copy
bg_BG: &Копиране

en: Learn more
bg_BG: Научете повече

en: &Help
bg_BG: Помо&щ

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
bg_BG: MO файловете не могат да бъдат директно променяни с Poedit.

en: Error opening file
bg_BG: Грешка при отваряне на файл

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
bg_BG: Моля, вместо това отворете и променете съответния файл PO. При запазване на промените, файлът MO също ще бъде обновен.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
bg_BG: временните файлове да не бъдат премахвани (за отстраняване на дефекти)

en: handle a poedit:// URI
bg_BG: управление на протокола poedit://

en: go to item at given line number
bg_BG: към елемента на зададения ред

en: Failed to communicate with Poedit process.
bg_BG: Грешка в комуникацията с процес на Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
bg_BG: Неприхванато изключение: %s

en: Select translation template
bg_BG: Изберете шаблон за превод

en: Invalid file
bg_BG: Невалиден файл

en: Select translation file
bg_BG: Изберете файл за превод

en: Poedit is an easy to use translation editor.
bg_BG: Poedit е лесен за ползване редактор на преводи.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
bg_BG: Не може да пуснете повече от един файл в прозореца на Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
bg_BG: Файлът „%s“ не е файл за превод.

en: File “%s” doesn’t exist.
bg_BG: Файлът „%s“ не съществува.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
bg_BG: Проверката на правописа е изключена, защото не е инсталиран речник за %s.

en: Install
bg_BG: Инсталиране

en: The file “%s” has been changed by another application.
bg_BG: Файлът „%s“ е променен от друго приложение.

en: Reload file
bg_BG: Презареждане на файла

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
bg_BG: Искате ли да презаредите файла? Ако го направите, незапазените промени в Poedit ще бъдат загубени.

en: Ignore
bg_BG: Пренебрегване

en: Reload File
bg_BG: Презареждане на файла

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
bg_BG: Файлът е променен. Искате ли промените да бъдат запазени?

en: Save changes
bg_BG: Запазване на промените

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
bg_BG: Направените промени ще бъдат загубени, ако не бъдат запазени.

en: Save
bg_BG: &Запазване

en: Do&n’t save
bg_BG: &Без запазване

en: Don’t Save
bg_BG: Без запазване

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
bg_BG: Ако запазите файла, промените направени от другото приложение ще бъдат загубени.

en: Cancel
bg_BG: О&тказ

en: Save Anyway
bg_BG: Запазване въпреки това

en: Save anyway
bg_BG: Запазване въпреки това

en: Save as…
bg_BG: Запазване като…

en: Compile to…
bg_BG: Компилиране до…

en: Compiled Translation Files
bg_BG: Компилирани преводи

en: Export to HTML…
bg_BG: Изнасяне като HTML…

en: HTML Files
bg_BG: HTML файлове

en: Exporting to HTML
bg_BG: Изнасяне като HTML

en: Updating failed
bg_BG: Грешка при обновяване

en: Open reference file
bg_BG: Отваряне на файл със справки

en: Update from &POT File…
bg_BG: Обновяване от &файл POT…

en: Update from &POT file…
bg_BG: Обновяване от &файл POT…

en: Sync with Crowdin
bg_BG: Синхронизиране с Crowdin

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
bg_BG: Качване в %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
bg_BG[0]: С превода има %d проблем.
bg_BG[1]: С превода има %d проблема.

en: Validation results
bg_BG: Резултат от валидиране

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
bg_BG: Низовете с грешки са разграничени в списъка с червен цвят на фона. Подробности ще бъдат показани, когато изберете такъв запис.

en: The file was saved safely.
bg_BG: Файлът е запазен.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
bg_BG: Файлът е запазен и компилиран във формат MO, но вероятно няма да работи.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
bg_BG: Файлът е запазен, но не може да бъде компилиран във формат MO и използван.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
bg_BG: Файлът е компилиран във формат MO, но вероятно няма да работи.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
bg_BG: Файлът не може да бъде компилиран във формат MO и използван.

en: No problems with the translation found.
bg_BG: Не са открити проблеми в превода

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
bg_BG[0]: Преводът е готов за използване, но все още има %d непреведен низ.
bg_BG[1]: Преводът е готов за използване, но все още има %d непреведени низа.

en: The translation is ready for use.
bg_BG: Преводът е готов за използване.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
bg_BG: PoEdit автоматично оправи невалидно съдържание във файла „%s“.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
bg_BG: Файлът съдържа дублиращи се елементи, което е забранено във файлове PO и ще предотвратят използването му. PoEdit решава този проблем, но е необходим преглед на преводите на всички елементи, отбелязани като мъгляви и ако е необходимо да ги коригирате.

en: Language of the translation isn’t set.
bg_BG: Липсва език на превода.

en: Set Language
bg_BG: Задаване на език

en: Set language
bg_BG: Задаване на език

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
bg_BG: Предложенията са недостъпни за неправилно конфигурирани езици. Други възможности като формите за множествено число също може да бъдат засегнати.

en: Language of the translation is the same as source language.
bg_BG: Езикът на превода е същият като изходния език.

en: Fix Language
bg_BG: Промяна на езика

en: Fix language
bg_BG: Промяна на езика

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
bg_BG: Файлът съдържа текстове с форми за множествено число, но заглавката „Plural-Forms“ липсва.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
bg_BG: Файлът съдържа текстове с форми за множествено число, които не отговарят на заглавката „Plural-Forms“

en: Required header Plural-Forms is missing.
bg_BG: Задължителната заглавка „Plural-Forms“ липсва.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
bg_BG: Синтактична грешка в заглавката „Plural-Forms“ („%s“).

en: Fix the Header
bg_BG: Коригиране на заглавката

en: Fix the header
bg_BG: Коригиране на заглавката

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
bg_BG: Изразът за формите на множественото число във файла е необичаен за езика %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
bg_BG: Рецензия

en: Would you like to use English for source text?
bg_BG: Искате ли изходният текст да бъде на английски език?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
bg_BG: Във файла се ползват идентификатори вместо реален текст като изходен материал. Poedit може да зареди английските текстове от файла „%s“, ако желаете.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
bg_BG: Зареждане на английските текстове

en: Translated: %d of %d (%d %%)
bg_BG: Преведени: %d от %d (%d%%)

en: Remaining: %d
bg_BG: Оставащи: %d

en: %d error | %d errors
bg_BG[0]: %d грешка
bg_BG[1]: %d грешки

en: %d entry | %d entries
bg_BG[0]: %d елемент
bg_BG[1]: %d елемента

en:  (unsaved)
bg_BG:  (незапазен)

en:  (modified)
bg_BG:  (незапазен)

en: Failed to update translation memory: %s
bg_BG: Актуализирането на паметта с преводи е неуспешно: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
bg_BG: Файлът „%s“ не може да бъде запазен.

en: Remove same-as-source translations
bg_BG: Премахване на преводите, които са еднакви с оригиналния низ

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
bg_BG: Искате ли да премахнете всички преводи, които са еднакви с оригиналния низ?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
bg_BG: Това действие ще изтрие всички преводи, които са абсолютно еднакви с оригиналния низ. Действието е необратимо.

en: Keep
bg_BG: &Отказ

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Purge deleted translations
bg_BG: Прочистване на изтрити преводи

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
bg_BG: Искате ли да премахнете всички преводи, които вече не се използват?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
bg_BG: Ако продължите с прочистването, всички преводи, обозначени като изтрити ще бъдат премахнати. Ще трябва да ги превеждате отново, ако в последствие бъдат върнати.

en: Purge
bg_BG: Прочистване

en: Copy from source text
bg_BG: &Копиране изходния текст

en: Copy from Source Text
bg_BG: Копиране от изходния текст

en: Clear translation
bg_BG: И&зчистване на превода

en: Clear Translation
bg_BG: И&зчистване на преводa

en: Edit comment
bg_BG: Редактиране на &коментар

en: Edit Comment
bg_BG: Редактиране на &коментар

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
bg_BG: Срещания в кода

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
bg_BG: Срещания в кода

en: Hide Sidebar
bg_BG: &Скриване странична лента

en: Show Sidebar
bg_BG: &Показване на странична лента

en: Hide Status Bar
bg_BG: Скриване на лента за състоянието

en: Show Status Bar
bg_BG: Показване на лента за състоянието

en: String length in characters: translation | source
bg_BG: Дължина на текста в брой знаци: превод | изходен текст

en: String length in characters
bg_BG: Дължина на текста в брой знаци

en: Source text
bg_BG: Изходен текст

en: Singular
bg_BG: Единствено число

en: Plural
bg_BG: Множествено число

en: Translation
bg_BG: Превод

en: Pre-translated
bg_BG: Предварителен превод

en: Needs Work
bg_BG: Мъгляв

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
bg_BG: Мъгляв

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
bg_BG: Файловете POT са само шаблони и сами по себе си не съдържат преводи.
    За да започнете превод създайте нов файл PO базиран на този шаблон.

en: Create new translation
bg_BG: Създаване на &нов превод

en: Make a new translation from this POT file.
bg_BG: Създайте нов файл за превод от този файл POT.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
bg_BG: Използвайте менюто „Редактиране“, за да извършвате масови действия върху избраните низове.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
bg_BG: Идентификатор на изходния текст

en: Everything
bg_BG: Всичко

en: Form %i
bg_BG: Форма %i

en: Form %i (unused)
bg_BG: Форма %i (не се използва)

en: Zero
bg_BG: Нула

en: One
bg_BG: Един

en: Two
bg_BG: Два

en: Other
bg_BG: Повече

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
bg_BG: Контекст на низа: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
bg_BG: Идентификатор на низа: %s

en: %s Format
bg_BG: Формат на %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
bg_BG: формат на %s

en: Translation — %s
bg_BG: Превод на — %s

en: ID
bg_BG: Идентификатор

en: Source text — %s
bg_BG: Изходен текст – %s

en: unknown language
bg_BG: неизвестен език

en: Network error: %s (%d)
bg_BG: Мрежова грешка: %s (%d)

en: Unknown error
bg_BG: Неизвестна грешка

en: Failed to merge gettext catalogs.
bg_BG: Неуспешно обединяване на каталози на gettext.

en: Open in Editor
bg_BG: Отваряне с редактор

en: Open in editor
bg_BG: Отваряне с редактор

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
bg_BG: Файлът не съдържа информация за срещанията на този текст в изходния код.

en: No usage information
bg_BG: Няма информация за начина на ползване

en: %d code occurrence | %d code occurrences
bg_BG[0]: %d срещане в кода
bg_BG[1]: %d срещания в кода

en: Source code not found
bg_BG: Изходният код не е наличен

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
bg_BG: Poedit не може да покаже изходния код, където този текст се ползва, тъй като или файлът не е наличен на посоченото място, или е символна връзка, която не сочи към истински файл.

en: File cannot be opened
bg_BG: Файлът не може да бъде отворен

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
bg_BG: Poedit не може да отвори файла „%s“.

en: Find
bg_BG: Търсене…

en: Replace
bg_BG: Заместване

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
bg_BG: Настройки

en: Ignore case
bg_BG: Незачитане на регистъра

en: Wrap around
bg_BG: Безконечно търсене

en: Whole words only
bg_BG: &Цели думи

en: Find in source texts
bg_BG: Търсене в изходните низове

en: Find in translations
bg_BG: Търсене в &преводите

en: Find in comments
bg_BG: Търсене в &коментарите

en: Replace &All
bg_BG: Замяна на &всички

en: Replace &all
bg_BG: Замяна на &всички

en: &Replace
bg_BG: &Заменяне

en: < &Previous
bg_BG: &< Предишен

en: &Next >
bg_BG: Следващ &>

en: String to find
bg_BG: Търсене

en: Replacement string
bg_BG: Заместване

en: warning:
bg_BG: предупреждение:

en: error:
bg_BG: грешка:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
bg_BG: Име или код на език

en: Translation Language
bg_BG: Език

en: Language of the translation:
bg_BG: Език на превода:

en: All strings
bg_BG: Всички низове

en: Couldn’t download Localazy project details.
bg_BG: Подробностите за проекта в Localazy не могат да бъдат свалени.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
bg_BG: Възникна грешка при изпращането на преводите към Localazy.

en: Projects
bg_BG: Проекти

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
bg_BG: Научете повече относно %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
bg_BG: Localazy е силно автоматизирана система за локализация, която дава възможност на всеки лесно да преведе своите продукти и съдържание на много езици.

en: Add Project
bg_BG: Добавяне на проект

en: Add project
bg_BG: Добавяне на проект

en: Poedit - Catalogs manager
bg_BG: Poedit — управление на каталози

en: Edit…
bg_BG: Редактиране…

en: Create new translations project
bg_BG: Създаване на нов проект за превод

en: Delete the project
bg_BG: Изтриване на проекта

en: Edit the project
bg_BG: Редактиране на проекта

en: Update all
bg_BG: &Актуализиране на всичко

en: Update all catalogs in the project
bg_BG: Актуализиране на всички каталози в проекта

en: Total
bg_BG: Всичко

en: Untrans
bg_BG: Непреведени

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
bg_BG: Мъгляв

en: Errors
bg_BG: Грешки

en: Last modified
bg_BG: Последна промяна

en: Select directory
bg_BG: Избиране на папка

en: Directories:
bg_BG: Папки:

en: <unnamed>
bg_BG: <без име>

en: Do you want to delete project “%s”?
bg_BG: Искате ли да изтриете проекта „%s“?

en: Delete project
bg_BG: Изтриване на проект

en: Deleting the project will not delete any translation files.
bg_BG: Изтриването на проекта няма да изтрие файловете му за превод.

en: Confirmation
bg_BG: Потвърждение

en: Update all catalogs in this project?
bg_BG: Обновяване на всички каталози в проекта?

en: Performs update from source code on all files in the project.
bg_BG: Извършва обновяване от изходния код на всички файлове в проекта.

en: Updating project catalogs
bg_BG: Обновяване на каталозите на проекта

en: Check for Updates…
bg_BG: Проверка за обновяване…

en: Catalogs Manager
bg_BG: &Управление на каталози

en: &Preferences…
bg_BG: &Настройки…

en: &Edit
bg_BG: &Редактиране

en: Undo
bg_BG: Отмяна

en: Redo
bg_BG: Повтаряне

en: Paste and Match Style
bg_BG: Вмъкване със запазване на стила

en: Delete
bg_BG: &Изтриване

en: Spelling and Grammar
bg_BG: Правопис и граматика

en: Show Spelling and Grammar
bg_BG: Правопис и граматика

en: Check Document Now
bg_BG: Проверка на документа

en: Check Spelling While Typing
bg_BG: Проверка на правописа при въвеждане

en: Check Grammar With Spelling
bg_BG: Проверка на граматика и правопис

en: Correct Spelling Automatically
bg_BG: Автоматична корекция на правописа

en: Substitutions
bg_BG: Замествания

en: Show Substitutions
bg_BG: Показване на замествания

en: Smart Copy/Paste
bg_BG: Умно копиране/поставяне

en: Smart Quotes
bg_BG: Умни кавички

en: Smart Dashes
bg_BG: Умни тирета

en: Smart Links
bg_BG: Умни връзки

en: Text Replacement
bg_BG: Заместване на текст

en: Transformations
bg_BG: Трансформации

en: Make Upper Case
bg_BG: Към главни букви

en: Make Lower Case
bg_BG: Към малки букви

en: Capitalize
bg_BG: В главни букви

en: Speech
bg_BG: Говор

en: Start Speaking
bg_BG: Начало на изчитане

en: Stop Speaking
bg_BG: Край на изчитане

en: &View
bg_BG: &Изглед

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
bg_BG: Показване на лентата с инструменти

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
bg_BG: Персонализиране на лентата с инструменти…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
bg_BG: На &цял екран

en: Window
bg_BG: Прозорец

en: Minimize
bg_BG: Минимизиране

en: Zoom
bg_BG: Мащаб

en: Welcome to Poedit
bg_BG: Здравейте от Poedit

en: Bring All to Front
bg_BG: Всички на преден план

en: Information about the translator
bg_BG: Информация за преводача

en: Name:
bg_BG: Име:

en: Your Name
bg_BG: Вашето име

en: Email:
bg_BG: Електронна поща:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
bg_BG: Името и електронната ви поща ще бъдат ползвани само за попълването на заглавката „Last-Translator“ на файловете на GNU gettext.

en: Editing
bg_BG: Редактиране

en: Automatically compile MO file when saving
bg_BG: &автоматично компилиране до файл MO при запазване

en: Check spelling
bg_BG: Проверка на правописа

en: Always change focus to text input field
bg_BG: полето за превод да е &винаги на фокус

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
bg_BG: Не позволява на списъка с низове да приеме фокус. Ако е отметнато, трябва да използвате Ctrl+стрелки за управление с клавиатурата, но така можете да въвеждате текст веднага, без да се налага да натискате табулатора, за да промените фокуса.

en: Appearance
bg_BG: Външен вид

en: Use custom list font:
bg_BG: шрифт за &списъка с низове

en: Use custom text fields font:
bg_BG: шрифт за &текстовите полета

en: Change UI language
bg_BG: Смяна на &езика

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
bg_BG: (изисква Windows 8 или по-нов)

en: General
bg_BG: Общи

en: Use translation memory
bg_BG: Използване на &паметта с преводи

en: Manage…
bg_BG: Управление…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
bg_BG: При обновяване от изходен код

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
bg_BG: напасване на сходните текстове в рамките на файла

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
bg_BG: предварителен превод от ПП

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
bg_BG: Poedit може да се опита да попълни новите записи чрез вече съществуващите преводи във файла или като използва цялата памет за преводи. Използването на ПП няма да е особено ефикасно, ако в нея няма много запис, но това ще става все по-добре при попълването ѝ.

en: Stored translations:
bg_BG: Брой запомнени преводи:

en: Database size on disk:
bg_BG: Големина на базата от данни:

en: Import Translation Files…
bg_BG: Внасяне на файлове за превод…

en: Import translation files…
bg_BG: Внасяне на файлове за превод…

en: Import From TMX…
bg_BG: Внасяне от TMX…

en: Import from TMX…
bg_BG: Внасяне от TMX…

en: Export To TMX…
bg_BG: Изнасяне като TMX…

en: Export to TMX…
bg_BG: Изнасяне като TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
bg_BG: Възстановяване

en: Select translation files to import
bg_BG: Избиране на файлове за импорт

en: Select TMX files to import
bg_BG: Изберете файлове TMX за внасяне

en: TMX Files
bg_BG: Файлове TMX

en: Importing translations…
bg_BG: Внасяне на преводи…

en: Importing translation memory failed.
bg_BG: Грешка при внасяне на памет с преводи.

en: Importing from “%s”…
bg_BG: Внасяне от „%s“…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
bg_BG[0]: %s превод беше внесен.
bg_BG[1]: %s превода бяха внесени.

en: Export as…
bg_BG: Изнасяне като…

en: Exporting translations…
bg_BG: Изнасяне на преводи…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
bg_BG: Грешка при изнасяне на памет с преводи от „%s“.

en: Reset translation memory
bg_BG: Възстановяване на паметта с преводи

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
bg_BG: Наистина ли желаете паметта с преводи да бъде нулирана?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
bg_BG: Възстановяването на паметта с преводите безвъзвратно ще изтрие всички запомнени от нея преводи. Тази операция не може да бъде отменена.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
bg_BG: Памет

en: Translation Memory
bg_BG: Памет с преводи

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
bg_BG: Инструментът намира годни за превод низове във файлове с изходен код и ги извлича, за да бъдат преведени.

en: Custom Extractors:
bg_BG: Потребителски команди за извличане:

en: Custom extractors:
bg_BG: Потребителски команди за извличане:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
bg_BG: Поддържа всички програмни езици, признати от инструментите на GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript и други).

en: Delete extractor
bg_BG: Изтриване на инструмент за извличане

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
bg_BG: Наистина ли желаете да изтриете инструментът за извличане „%s“?

en: Extractors
bg_BG: Извличане

en: Accounts
bg_BG: Профили

en: Automatically check for updates
bg_BG: автоматична &проверка за обновяване

en: Include beta versions
bg_BG: &включително beta-версии

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
bg_BG: Изданията бета съдържат последните нови възможности и подобрения, но може да бъдат по-малко стабилни.

en: Updates
bg_BG: Обновяване

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
bg_BG: Тези настройки влияят върху вътрешния формат на файловете PO. Настройте ги, ако имате конкретни изисквания, например, заради контрол на версиите.

en: Line endings:
bg_BG: &символ за край на ред:

en: Unix (recommended)
bg_BG: Unix (препоръчително)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
bg_BG: пренасяне &на:

en: Preserve formatting of existing files
bg_BG: &запазване на формата на съществуващите файлове

en: Advanced
bg_BG: Разширени

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Preparing strings…
bg_BG: Подготвяне на текстовете…

en: Pre-translating from translation memory…
bg_BG: Предварителен превод чрез паметта за преводи…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
bg_BG[0]: Предварително преведен %u низ
bg_BG[1]: Предварително преведени %u низа

en: Pre-translating…
bg_BG: Предварителен превод…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
bg_BG[0]: %d запис е предварително преведен.
bg_BG[1]: %d записа са предварително преведени.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
bg_BG: Преводите са отбелязани като мъгляви, защото може да са неточни. Трябва да бъдат проверени.

en: Exact matches from TM
bg_BG: Точни съвпадения от ПП

en: Approximate matches from TM
bg_BG: Приблизителни съвпадения от ПП

en: No entries could be pre-translated.
bg_BG: Няма записи, които могат да бъдат предварително преведени.

en: All strings were already translated.
bg_BG: Всички низове вече са преведени.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
bg_BG: Паметта с преводи не съдържа низове с подобно съдържание. Тя е ефективна само за полу-автоматичен превод след като се е обучила от файловете, които ръчно превеждате.

en: Cannot pre-translate without source text.
bg_BG: Предварителен превод не може да бъде извършен без изходен текст.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
bg_BG: Предварителен превод

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
bg_BG: Предварителените преводи се нуждаят от истински изходен текст. Те не могат да работят, ако във файла има само текстови идентификатори.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
bg_BG: Не може да се извърши предварителен превод от непознат език.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
bg_BG: За извършването на предварителен превод трябва да е ясно кой е изходният език на текста. Poedit не може да го разпознае в този файл.

en: Only fill in exact matches
bg_BG: Попълване само на точните съвпадения

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
bg_BG: По подразбиране, неточните резултати също биват добавяни, но отбелязани като мъгляви. Отметнете, за да бъдат добавяни само точните съвпадения.

en: Don’t mark exact matches as needing work
bg_BG: Точните съвпадения да не бъдат отбелязвани като мъгляви

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
bg_BG: Отметнете, само ако вярвате в качеството на паметта за преводи. По подразбиране всички съвпадения от ПП се отбелязват като мъгляви и трябва да бъдат проверени преди употреба.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
bg_BG: Предварителният превод намира автоматично точни или мъгляви съвпадения за непреведените низове в паметта за преводи и попълва преводите им.

en: Error:
bg_BG: Грешка:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
bg_BG[0]: Възникна %d грешка:
bg_BG[1]: Възникнаха %d грешки:

en: An error occurred.
bg_BG: Възникна грешка.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
bg_BG[0]: Възникна %d грешка.
bg_BG[1]: Възникнаха %d грешки.

en: Cancelling…
bg_BG: Отказване…

en: Drag Folders or Files Here
bg_BG: Пуснете папки или файлове тук

en: Drag folders or files here
bg_BG: Пуснете папки или файлове тук

en: Add Folders…
bg_BG: Добавяне на папки…

en: Add folders…
bg_BG: Добавяне на папки…

en: Add Files…
bg_BG: Добавяне на файлове…

en: Add files…
bg_BG: Добавяне на файлове…

en: Add Wildcard…
bg_BG: Добавяне на заместващ знак…

en: Add wildcard…
bg_BG: Добавяне на заместващ знак…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
bg_BG: Показване във Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
bg_BG: Показване в Explorer

en: Show in Folder
bg_BG: Показване в папката

en: Paths
bg_BG: Пътища

en: Excluded paths
bg_BG: Пренебрегнати пътища

en: Advanced extraction settings
bg_BG: Разширени настройки за извличане

en: Extract notes for translators from:
bg_BG: Извличане на бележки към преводачите от:

en: Comments prefixed with:
bg_BG: Префикс на &коментарите:

en: All comments
bg_BG: Всички коментари

en: Additional xgettext flags:
bg_BG: Допълнителни флагове към xgettext:

en: Additional keywords
bg_BG: Допълнителни ключови думи

en: Name of the project the translation is for
bg_BG: име и версия

en: Team name and email address or URL
bg_BG: Име и електронна поща на екипа или адрес:

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
bg_BG: например nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
bg_BG: UTF-8 (препоръчително)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
bg_BG: Моля, първо запазете файла. Тези настройки ще са неактивни дотогава.

en: Placeholders correctness
bg_BG: Съответствие на заместителите

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
bg_BG: Заместителят „%s“ липсва в превода.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
bg_BG: Излшен заместител „%s“, който не присъства в изходния текст.

en: Plural form translations
bg_BG: Преводи на множествени числа

en: Not all plural forms are translated.
bg_BG: Не всички форма за множествено число са преведени.

en: Inconsistent upper/lower case
bg_BG: Несъответствие на главни/малки букви

en: The translation should start as a sentence.
bg_BG: Преводът би трябвало да започва като изречение.

en: The translation should start with a lowercase character.
bg_BG: Преводът би трябвало да започва с малка буква.

en: Inconsistent whitespace
bg_BG: Несъответстващи интервали и празни места

en: The translation doesn’t start with a space.
bg_BG: Липсва интервал в началото на превода.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
bg_BG: Преводът започва с интервал, но изходният низ не.

en: The translation is missing a newline at the end.
bg_BG: Липсва нов ред в края на превода.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
bg_BG: Преводът завършва с нов ред, но изходният низ не.

en: The translation is missing a space at the end.
bg_BG: Липсва интервал в края на превода.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
bg_BG: Преводът завършва с интервал, но изходният низ не.

en: Punctuation checks
bg_BG: Проверки на пунктуацията

en: The translation should end with “%s”.
bg_BG: Преводът би трябвло да завършва с „%s“.

en: The translation should not end with “%s”.
bg_BG: Преводът не би трябвало да завършва с „%s“.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
bg_BG: Преводът завършва с „%s“, а изходният низ с „%s“.

en: Cloud
bg_BG: Облак

en: Clear Menu
bg_BG: Изчистване на менюто

en: Clear menu
bg_BG: Изчистване на менюто

en: Comment:
bg_BG: &Коментар:

en: Update
bg_BG: Обновяване

en: &Delete
bg_BG: &Изтриване

en: Delete the comment
bg_BG: Изтриване на коментара

en: Edit project
bg_BG: Редактиране на проект

en: Project name:
bg_BG: Име на проекта:

en: Browse
bg_BG: Избиране

en: Add directory to the list
bg_BG: Добавяне на папка към списъка

en: OK
bg_BG: Д&обре

en: &File
bg_BG: &Файл

en: &New…
bg_BG: &Нов…

en: New from &POT/PO file…
bg_BG: Нов от &файл POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
bg_BG: Нов от &файл POT/PO…

en: &Open…
bg_BG: &Отваряне…

en: Open Recent
bg_BG: Отваряне на последните файлове

en: Open recent
bg_BG: Отваряне на скорошен файл

en: Open cloud translation…
bg_BG: Отваряне на облачния превод…

en: Open Cloud Translation…
bg_BG: Отваряне на облачния превод…

en: &Start window
bg_BG: &Начален прозорец

en: &Start Window
bg_BG: &Начален прозорец

en: Catalogs &manager
bg_BG: &Управление на каталози

en: Catalogs &Manager
bg_BG: &Управление на каталози

en: &Close
bg_BG: &Затваряне

en: &Save
bg_BG: &Запазване

en: Save &as…
bg_BG: Запазване &като…

en: Save &As…
bg_BG: Запазване &като…

en: Compile to MO…
bg_BG: Компилиране до файл на MO…

en: E&xport to HTML…
bg_BG: Из&насяне като HTML…

en: Check for updates…
bg_BG: Проверка за обновяване…

en: Settings…
bg_BG: Настройки…

en: &Preferences
bg_BG: &Настройки

en: E&xit
bg_BG: &Изход

en: Quit
bg_BG: Изход

en: Copy from singular
bg_BG: Копиране от ед. ч.

en: Copy From Singular
bg_BG: Копиране от ед. ч.

en: Translation needs &work
bg_BG: Преводът е &мъгляв

en: Translation Needs &Work
bg_BG: Преводът е &мъгляв

en: Edit &comment
bg_BG: Редактиране на &коментар

en: Edit &Comment
bg_BG: Редактиране на &коментар

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
bg_BG: Предложения

en: &Find…
bg_BG: &Търсене…

en: Replace…
bg_BG: &Заменяне…

en: Find next
bg_BG: &Следващо съвпадение

en: Find previous
bg_BG: &Предишно съвпадение

en: Find and Replace…
bg_BG: Търсене и замяна…

en: Find Next
bg_BG: &Следващо съвпадение

en: Find Previous
bg_BG: &Предишно съвпадение

en: Show string &ID
bg_BG: Показване на &идентификатора на текста

en: Show String &ID
bg_BG: Показване на &идентификатора на текста

en: Show warnings
bg_BG: Показване на предупрежденията

en: Show Warnings
bg_BG: Показване на предупрежденията

en: Sort by &file order
bg_BG: Сортиране по &файл

en: Sort by &File Order
bg_BG: Сортиране по &файл

en: Sort by &source
bg_BG: Сортиране по &изходен текст

en: Sort by &Source
bg_BG: Подреждане по &изходен текст

en: Sort by &translation
bg_BG: Сортиране по &превод

en: Sort by &Translation
bg_BG: Сортиране по &превод

en: &Group by context
bg_BG: &Групиране по контекст

en: &Group By Context
bg_BG: &Групиране по контекст

en: Entries with errors first
bg_BG: Преводите с грешки първи

en: Entries with Errors First
bg_BG: Преводите с грешки първи

en: &Untranslated entries first
bg_BG: Н&епреведените първи

en: &Untranslated Entries First
bg_BG: Н&епреведените първи

en: &Show code occurrences
bg_BG: Показване на &срещанията в кода

en: &Show Code Occurrences
bg_BG: Показване на &срещанията в кода

en: Show sidebar
bg_BG: &Показване на странична лента

en: Show status bar
bg_BG: Показване на лента за състоянието

en: &Translation
bg_BG: &Превод

en: &Update from source code
bg_BG: Обновяване от &изходния код

en: &Update from Source Code
bg_BG: Обновяване от &изходния код

en: Pre-&translate…
bg_BG: Предварителен &превод…

en: &Validate translations
bg_BG: &Валидиране на превода

en: &Validate Translations
bg_BG: &Валидиране на превода

en: Remove Same-as-Source Translations
bg_BG: Премахване на преводите, които са еднакви с оригиналния низ

en: &Purge deleted translations
bg_BG: &Прочистване на изтрити преводи

en: &Purge Deleted Translations
bg_BG: &Прочистване на изтрити преводи

en: &Properties…
bg_BG: &Свойства…

en: &Go
bg_BG: О&бхождане

en: &Done and next
bg_BG: &Готово, към следващия

en: &Done and Next
bg_BG: &Готово, към следващия

en: Previously edited
bg_BG: Последно променяни

en: Previously Edited
bg_BG: Последно променяни

en: &Previous translation
bg_BG: &Предишен низ

en: &Previous Translation
bg_BG: &Предишен низ

en: &Next translation
bg_BG: &Следващ низ

en: &Next Translation
bg_BG: &Следващ низ

en: P&revious unfinished
bg_BG: П&редишен незавършен

en: P&revious Unfinished
bg_BG: П&редишен незавършен

en: Ne&xt unfinished
bg_BG: С&ледващ незавършен

en: Ne&xt Unfinished
bg_BG: С&ледващ незавършен

en: Previous plural form
bg_BG: Предишна форма за мн. ч.

en: Previous Plural Form
bg_BG: Предишна форма за мн. ч.

en: Next plural form
bg_BG: Следващата форма за мн. ч.

en: Next Plural Form
bg_BG: Следващата форма за мн. ч.

en: &Online help
bg_BG: Он&лайн помощ

en: &Online Help
bg_BG: Он&лайн помощ

en: &GNU gettext manual
bg_BG: &Ръководство на GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
bg_BG: &Ръководство на GNU gettext

en: &About Poedit
bg_BG: &Относно Poedit

en: &About
bg_BG: &Относно

en: Extractor setup
bg_BG: Настройка на извличане

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
bg_BG: Списък на разширенията разделени с „;“ (напр. *.cpp; *.h):

en: Invocation:
bg_BG: Извикване:

en: Command to extract translations:
bg_BG: Команда за извличане на низове:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
bg_BG: Това е командата за изпълнение на извличания.
    %o се замества с името на изходния файл,
    %K – със списъка от ключови думи,
    %F – със списъка от входните файлове,
    %C – със знаковия набор на анализатора (виж по-долу).

en: An item in keywords list:
bg_BG: Елемент от списъка с ключови думи:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
bg_BG: Това ще бъде добавено по веднъж за всяка ключова дума
    към командния ред. %k се замества с ключовата дума.

en: An item in input files list:
bg_BG: Елемент от списъка с входящи файлове:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
bg_BG: Това ще бъде добавено по веднъж за всеки входящ файл
    към командния ред. %f се замества с името на файла.

en: Source code charset:
bg_BG: Знаков набор на изходния код:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
bg_BG: Това ще бъде добавено към командния ред, само ако
    е зададен знаков набор за изходния код. %c се замества със знаковия набор.

en: Translation Properties
bg_BG: Свойства на превода

en: Project name and version:
bg_BG: Име и версия на проекта:

en: Language team:
bg_BG: Екип преводачи:

en: Plural forms:
bg_BG: Форми за множествено число:

en: Use default rules for this language
bg_BG: Според &стандартните правила

en: Use custom expression
bg_BG: Специфичен &израз

en: Learn about plural forms
bg_BG: Повече за множествените форми

en: Charset:
bg_BG: Знаков набор:

en: Advanced Extraction Settings…
bg_BG: Разширени настройки за извличане…

en: Advanced extraction settings…
bg_BG: Разширени настройки за извличане…

en: Translation properties
bg_BG: Свойства на превода

en: Sources Paths
bg_BG: Пътища за претърсване

en: Sources paths
bg_BG: Пътища за претърсване

en: Extract text from source files in the following directories:
bg_BG: Извличане на низове от изходните файлове в следните папки:

en: Base path:
bg_BG: Основен път:

en: Sources Keywords
bg_BG: Ключови думи в изходния код

en: Sources keywords
bg_BG: Ключови думи в изходния код

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
bg_BG: Ключови думи (имена на функции) за разпознаване на текстове
    с превод във файловете с изходен код:

en: Also use default keywords for supported languages
bg_BG: Също така да бъдат ползвани ключовите думи по подразбиране за поддържаните езици

en: Learn about gettext keywords
bg_BG: Повече за ключовите думи на GNU gettext

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
bg_BG: Предишен изходен текст

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
bg_BG: Старият изходен текст (преди промяната при обновяване), на който съответства вече неточния превод.

en: Notes for translators
bg_BG: Бележки към преводача

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Add comment
bg_BG: Добавяне на коментар

en: Add Comment
bg_BG: Добавяне на коментар

en: Delete From Translation Memory
bg_BG: Изтриване от паметта с преводи

en: Delete from translation memory
bg_BG: Изтриване от паметта с преводи

en: Translation suggestions
bg_BG: Предложения за превод

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
bg_BG: Няма съвпадения

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
bg_BG: Няма съвпадения

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
bg_BG: Низ от паметта с преводи на Poedit.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
bg_BG: Предложенията за превод се нуждаят от реален изходен текст. Те не могат да работят, ако във файла има само текстови идентификатори.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
bg_BG: За използването на предложения за превод трябва да е ясно кой е изходният език на текста. Poedit не може да го разпознае в този файл.

en: Cannot execute program: %s
bg_BG: Програмата не може да бъде изпълнена: %s

en: The TMX file is malformed.
bg_BG: Файлът TMX е повреден или неправилно форматиран.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
bg_BG: Базата данни на паметта с преводи е повредена: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
bg_BG: Грешка в паметта с преводи: %s (%d).

en: (Use default language)
bg_BG: (Ползване на стандартния език)

en: Language selection
bg_BG: Избиране на език

en: Select your preferred language
bg_BG: Избиране на предпочитан език

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
bg_BG: Трябва да рестартирате Poedit, за да влезе в сила тази промяна.

en: Cannot create temporary directory.
bg_BG: Временната папка не може да бъде създадена.

en: There are no translations. That’s unusual.
bg_BG: Няма низове за превод. Това е необичайно.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
bg_BG: Текстовете за превод не се добавят ръчно в Gettext, а се извличат автоматично от изходния код. По този начин те са винаги актуални и точни. Преводачите обикновено използват файлове-шаблони PO (POT), подготвени за тях от разработчика.

en: Learn more about GNU gettext
bg_BG: Научете повече за GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
bg_BG: Най-лесния начин за попълване на файла с преводи е да бъде обновен от файл на POT:

en: Update from POT
bg_BG: Актуализация от &файл POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
bg_BG: Използване на изходни низове от съществуващ шаблон POT.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
bg_BG: Може да извличате низове за превод директно от изходен код:

en: Extract from sources
bg_BG: Актуализация от &изходен код

en: Configure source code extraction in Properties.
bg_BG: Настройка на извличане от изходен код.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
bg_BG: Версия %s

en: Create new
bg_BG: Създаване на нов

en: Create new translation from POT template.
bg_BG: Създаване на нов превод от шаблон на POT.

en: Browse files
bg_BG: Разглеждане на файлове

en: Open and edit translation files.
bg_BG: Отваряне и редактиране на файлове с преводи.

en: Translate cloud project
bg_BG: Превеждане на облачния проект

en: Collaborate with other people online.
bg_BG: Работете съвместно с други хора в Интернет.

en: Recent files
bg_BG: Последно отваряни файлове

en: Sync
bg_BG: Синхронизиране

en: Synchronize translations with Crowdin
bg_BG: Синхронизиране на преводите с Crowdin

en: Upload
bg_BG: Качване

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
bg_BG: Качване на преводите в %s

en: Open file
bg_BG: Отваряне на файл

en: Save file
bg_BG: Запазване на файл

en: Check for errors in the translation
bg_BG: Проверяване за грешки в превода

en: Validate
bg_BG: &Валидиране

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
bg_BG: Предварително превеждане на непреведените низове

en: Update from Code
bg_BG: Обновяване от кода

en: Update from code
bg_BG: Обновяване от кода

en: Update from source code
bg_BG: Актуализиране от изходния код

en: Show or hide the sidebar
bg_BG: Показва или скрива страничната лента

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
bg_BG: Относно %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
bg_BG: Настройки на %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
bg_BG: Относно %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
bg_BG: Услуги

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
bg_BG: Скриване на %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
bg_BG: Скриване на всички останали

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
bg_BG: Показване на всички

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
bg_BG: Изход от %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
bg_BG: Настройки…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
bg_BG: Предпочитания...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
bg_BG: Предпочитания...

en: &Apply
bg_BG: &Прилагане

en: Apply
bg_BG: Прилагане

en: &Back
bg_BG: &Назад

en: Back
bg_BG: Назад

en: &Cancel
bg_BG: &Отказ

en: &Clear
bg_BG: &Изчистване

en: Clear
bg_BG: Изчистване

en: Copy
bg_BG: Копиране

en: Cu&t
bg_BG: &Изрязване

en: Cut
bg_BG: Изрязване

en: Edit
bg_BG: &Редактиране

en: &Quit
bg_BG: Из&ход

en: Help
bg_BG: Помощ

en: &New
bg_BG: &Нов

en: New
bg_BG: &Добавяне

en: &No
bg_BG: &Не

en: No
bg_BG: Не

en: &OK
bg_BG: &Добре

en: Open…
bg_BG: Отваряне…

en: &Open...
bg_BG: &Отваряне…

en: Open...
bg_BG: Отваряне…

en: &Paste
bg_BG: По&ставяне

en: Paste
bg_BG: Поставяне

en: Preferences
bg_BG: Настройки

en: &Redo
bg_BG: &Повтаряне

en: Refresh
bg_BG: Опресняване

en: &Save as
bg_BG: Запазване &като

en: Save as
bg_BG: Запазване като

en: Select &All
bg_BG: Избор на &всичко

en: Select All
bg_BG: Избор на &всичко

en: &Undo
bg_BG: &Отмяна

en: &Yes
bg_BG: &Да

en: Yes
bg_BG: Да

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
bg_BG: Нагоре

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
bg_BG: Надолу

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
bg_BG: Наляво

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
bg_BG: Надясно

en: Warning:
bg_BG: Предупреждение:
