poedit - en to hu_HU translation catalogue (709 entries)

en: Hide this notification message
hu_HU: Ezen értesítő üzenet elrejtése

en: Don’t Show Again
hu_HU: Ne jelenjen meg újra

en: Don’t show again
hu_HU: Ne jelenjen meg újra

en: Update Summary
hu_HU: Frissítési összefoglaló

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
hu_HU: Frissítési összefoglaló

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: Issues
hu_HU: Problémák

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
hu_HU: Fájl

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
hu_HU: Sor

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
hu_HU: Probléma

en: New Strings
hu_HU: Új karakterláncok

en: New strings
hu_HU: Új karakterláncok

en: Removed Strings
hu_HU: Eltávolított karakterláncok

en: Removed strings
hu_HU: Eltávolított karakterláncok

en: Collecting source files…
hu_HU: Forrásfájlok összegyűjtése…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
hu_HU[0]: Fordítható karakterláncok kinyerése %s fájlból…
hu_HU[1]: Fordítható karakterláncok kinyerése %s fájlból…

en: Failed to load file with extracted translations.
hu_HU: Nem sikerült betölteni a fájlt kibontott fordításokkal.

en: In: %s
hu_HU: Ebben: %s

en: Source code not available.
hu_HU: Nem áll rendelkezésre forráskód.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
hu_HU: A fordításokat nem lehet frissíteni a forráskódból, mert a fájl tulajdonságaiban megadott helyen nem található kód.

en: Permission denied.
hu_HU: Engedély megtagadva.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
hu_HU: Nincs engedélyed a forráskód fájlok olvasására a fájl tulajdonságaiban a megadott helyről.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
hu_HU: Ha korábban megtagadta a fájljaihoz való hozzáférést, engedélyezheti azt a Rendszerbeállítások > Adatvédelem és biztonság > Fájlok és mappák menüpontban.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
hu_HU: Ha korábban megtagadtad a fájlokhoz való hozzáférést, akkor engedélyezheted a Rendszerbeállítások > Biztonság és adatvédelem > Adatvédelem > Fájlok és mappák menüben.

en: Failed to extract strings from source code.
hu_HU: Nem sikerült a karakterláncok kinyerése a forráskódból.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
hu_HU: A(z) „%s” fájl nem nyitható meg.

en: Updating translations
hu_HU: Fordítások frissítése

en: Determining differences…
hu_HU: Különbségek meghatározása…

en: Merging differences…
hu_HU: Eltérések összefésülése…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
hu_HU: A fordítási fájl már naprakész, a karakterláncok nem változtak.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
hu_HU[0]: A fordítási fájl %s változással frissült.
hu_HU[1]: A fordítási fájl %s változással frissült.

en: New strings to translate:
hu_HU: Új karakterláncok fordítása:

en: Removed strings (no longer used):
hu_HU: Eltávolított karakterláncok (már nincsenek használva):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
hu_HU[0]: %d problémát észleltünk a forrás karakterláncokkal kapcsolatban.
hu_HU[1]: %d problémát észleltünk a forrás karakterláncokkal kapcsolatban.

en: View Details…
hu_HU: Részletek megtekintése…

en: View details…
hu_HU: Részletek megtekintése…

en: Malformed header: “%s”
hu_HU: Hibás fejléc: „%s”

en: PO Translation Files
hu_HU: PO fordítási fájlok

en: POT Translation Templates
hu_HU: POT fordítási sablonok

en: XLIFF Translation Files
hu_HU: XLIFF fordítási fájlok

en: Xcode Localization Catalog
hu_HU: Xcode fordítási katalógus

en: JSON Translation Files
hu_HU: JSON fordítási fájlok

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
hu_HU: Flutter fordítási fájlok

en: RESX Resource Files
hu_HU: RESX erőforrásfájlok

en: Qt Translation Files
hu_HU: Qt fordítási fájlok

en: All Translation Files
hu_HU: Minden fordítási fájl

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
hu_HU: A fájl formátumát a Poedit nem ismeri fel.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
hu_HU: Ez a JSON fájl nem fordítási fájl, és nem szerkeszthető a Poedittel.

en: Reading file content failed with the following error: %s
hu_HU: A fájl tartalmának olvasása sikertelen a következő hibával: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
hu_HU: A(z) „%s” fájl csak olvasható és nem lehet menteni.
    Mentse el a fájlt más néven.

en: Couldn’t save file %s.
hu_HU: A(z) %s fájl mentése nem sikerült.

en: Screenshots:
hu_HU: Képernyőképek:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
hu_HU[0]: A(z) „%2$s” fájl %1$i sora nem lett megfelelően betöltve.
hu_HU[1]: A(z) „%2$s” fájl %1$i sora nem lett megfelelően betöltve.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
hu_HU: A(z) „%2$s” fájl %1$d. sora sérült (érvénytelen %3$s adat).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
hu_HU: Sérült PO fájl: egyes számú msgstr van használva msgid_plural megadással

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
hu_HU: Sérült katalógusfájl: többes számú msgstr van használva msgid_plural nélkül

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
hu_HU: A fájl nem tölthető be, valószínűleg sérült.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
hu_HU: Hibák történtek a fájl betöltése során. Ezért egyes adatok hiányozhatnak vagy megsérülhettek.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
hu_HU: Probléma történt a fájl szépre formázása közben (de rendben mentve lett).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
hu_HU: A fájlt nem lehet a fordítás beállításainál megadott „%s” karakterkódolással menteni.
    
    Ehelyett a mentés UTF-8 kódolással történt, és a beállítás ennek megfelelően módosult.

en: Error saving file
hu_HU: Hiba a fájl mentése során

en: “%s” is not a valid POT file.
hu_HU: A(z) „%s” nem érvényes POT fájl.

en: Error while loading Qt translation file: %s
hu_HU: Hiba a Qt fordítási fájl betöltése során: %s

en: The file is malformed.
hu_HU: A fájl formátuma hibás.

en: Error while loading RESX file: %s
hu_HU: Hiba az RESX fájl betöltése során: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
hu_HU: Váratlanul hiányzó tartalom az XCLOC fájlban.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
hu_HU: Az XCLOC fájlok más helyre mentése nem támogatott.

en: Error while loading XLIFF file: %s
hu_HU: Hiba az XLIFF-fájl betöltése során: %s

en: unsupported version (%s)
hu_HU: nem támogatott verzió (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
hu_HU: Hibás jelölés a fordítás szövegében.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
hu_HU: Kapcsolja a Poeditet egy támogatt felhős honosítási platformhoz, hogy zökkenőmentesen szinkronizálja a rajtuk kezelt fordításokat.

en: How does cloud sync work?
hu_HU: Hogyan működik a felhős szinkronizálás?

en: Account
hu_HU: Fiók

en: (not signed in)
hu_HU: (nincs bejelentkezve)

en: Open cloud translation
hu_HU: Felhős fordítás megnyitása

en: Manage accounts
hu_HU: Fiókok kezelése

en: Project:
hu_HU: Projekt:

en: Language:
hu_HU: Nyelv:

en: Sign in to Cloud Account
hu_HU: Bejelentkezés egy felhős fiókba

en: Sign in to cloud account
hu_HU: Bejelentkezés egy felhős fiókba

en: No translation projects listed in your account.
hu_HU: Nem szerepel fordítási projekt a fiókjában.

en: Downloading latest translations…
hu_HU: A legújabb fordítások letöltése…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
hu_HU: Bejelentkezés ide: %s

en: Syncing
hu_HU: Szinkronizálás

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
hu_HU: Fordítások feltöltése ide: %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
hu_HU: Nem sikerült a fordítások feltöltése ide: %s.

en: Syncing error
hu_HU: Szinkronizálási hiba

en: Add
hu_HU: Hozzáadás

en: Unknown Crowdin error.
hu_HU: Ismeretlen Crowdin hiba.

en: Not authorized, please sign in again.
hu_HU: Nem engedélyezett, kérjük jelentkezzen be újra.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
hu_HU: A karakterlánc-alapú Crowdin projektek nem támogatottak.

en: Downloading translations is disabled in this project.
hu_HU: A fordítások letöltése ebben a projektben le van tiltva.

en: Recommended
hu_HU: Ajánlott

en: Sign In
hu_HU: Bejelentkezés

en: Sign in
hu_HU: Bejelentkezés

en: Sign Out
hu_HU: Kijelentkezés

en: Sign out
hu_HU: Kijelentkezés

en: Learn more about Crowdin
hu_HU: Tudjon meg többet a Crowdinról

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
hu_HU: A Crowdin egy online fordításkezelő platform és kollaboratív fordítási eszköz. Mi magunk is a Crowdint használjuk a Poedit számos nyelvre történő fordításához, és nagyon szeretjük.

en: Waiting for authentication…
hu_HU: Várakozás a hitelesítésre…

en: Updating user information…
hu_HU: Felhasználói adatok frissítése…

en: Sign in to Crowdin
hu_HU: Bejelentkezés a Crowdinra

en: Syncing with Crowdin failed.
hu_HU: Nem sikerült szinkronizálni a Crowdinnel.

en: Crowdin error
hu_HU: Crowdin hiba

en: &Copy
hu_HU: &Másolás

en: Learn more
hu_HU: További információk

en: &Help
hu_HU: &Súgó

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
hu_HU: Az MO fájlok nem szerkeszthetők közvetlenül a Poeditben.

en: Error opening file
hu_HU: Hiba a fájl megnyitása során

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
hu_HU: Kérjük, nyissa meg és szerkessze helyette a megfelelő PO fájlt. Amikor menti, a MO fájl is frissülni fog.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
hu_HU: ne törölje az ideiglenes fájlokat (hibakereséshez)

en: handle a poedit:// URI
hu_HU: egy poedit:// URI kezelése

en: go to item at given line number
hu_HU: ugrás a tételhez a megadott sorszámnál

en: Failed to communicate with Poedit process.
hu_HU: Nem sikerült kommunikálni a Poedit folyamattal.

en: Unhandled exception occurred: %s
hu_HU: Nem kezelt kivétel történt: %s

en: Select translation template
hu_HU: Fordítási sablon kiválasztása

en: Invalid file
hu_HU: Érvénytelen fájl

en: Select translation file
hu_HU: Fordítási fájl kiválasztása

en: Poedit is an easy to use translation editor.
hu_HU: A Poedit egy könnyen használható fordítás szerkesztő.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
hu_HU: A Poedit ablakára egyszerre több fájlt nem lehet ráhúzni.

en: File “%s” is not a translation file.
hu_HU: A(z) „%s” fájl nem fordítási fájl.

en: File “%s” doesn’t exist.
hu_HU: A(z) „%s” fájl nem létezik.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
hu_HU: Helyesírás-ellenőrzés le van tiltva, mert a(z) %s szótár nincs telepítve.

en: Install
hu_HU: Telepítés

en: The file “%s” has been changed by another application.
hu_HU: “%s” fájlt egy másik alkalmazás megváltoztatta.

en: Reload file
hu_HU: Fájl újratöltése

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
hu_HU: Újra szeretné tölteni a fájlt a lemezről? Ha betölti, a Poedit programban elmentett módosításai elvesznek.

en: Ignore
hu_HU: Mellőzés

en: Reload File
hu_HU: Fájl újratöltése

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
hu_HU: A fájl megváltozott. Szeretné menteni a változásokat?

en: Save changes
hu_HU: Változások mentése

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
hu_HU: A változtatások elvesznek, ha nem menti azokat.

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Do&n’t save
hu_HU: Ni&ncs mentés

en: Don’t Save
hu_HU: Nincs mentés

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
hu_HU: A más alkalmazás által végrehajtott módosítások elvesznek, ha menti a fájlt.

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Save Anyway
hu_HU: Mentés mindenképp

en: Save anyway
hu_HU: Mentés mindenképp

en: Save as…
hu_HU: Mentés másként…

en: Compile to…
hu_HU: Lefordítás…

en: Compiled Translation Files
hu_HU: Lefordított fordítási fájlok

en: Export to HTML…
hu_HU: Exportálás HTML fájlba…

en: HTML Files
hu_HU: HTML fájlok

en: Exporting to HTML
hu_HU: Exportálás HTML fájlba

en: Updating failed
hu_HU: Sikertelen frissítés

en: Open reference file
hu_HU: Referencia fájl megnyitása

en: Update from &POT File…
hu_HU: Frissítés &POT fájlból…

en: Update from &POT file…
hu_HU: Frissítés &POT fájlból…

en: Sync with Crowdin
hu_HU: Szinkronizáció a Crowdinnel

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
hu_HU: Feltöltés ide: %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
hu_HU[0]: %d probléma van a fordítással.
hu_HU[1]: %d probléma van a fordítással.

en: Validation results
hu_HU: Érvényesítés eredménye

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
hu_HU: A hibás bejegyzések pirossal meg lettek jelölve a listában. A hiba részletei megjelennek, ha egy ilyen bejegyzést választ ki.

en: The file was saved safely.
hu_HU: A fájl biztonságosan el lett mentve

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hu_HU: A fájl biztonságosan el lett mentve, de lehetséges, hogy nem fog megfelelően működni.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
hu_HU: A fájl mentése sikerült, de nem lehet MO formátumúra fordítani és használni.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hu_HU: A fájl át lett fordítva MO formátumra, de lehetséges, hogy nem fog megfelelően működni.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
hu_HU: A fájlt nem lehet MO formátumra fordítani és használni.

en: No problems with the translation found.
hu_HU: A fordítással nincsenek problémák.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
hu_HU[0]: A fordítás használatra kész, de %d bejegyzés még nincs lefordítva.
hu_HU[1]: A fordítás használatra kész, de %d bejegyzés még nincs lefordítva.

en: The translation is ready for use.
hu_HU: A fordítás használatra kész.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
hu_HU: A Poedit automatikusan kijavította a(z) „%s” fájlban lévő érvénytelen tartalmat.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
hu_HU: A fájl ismétlődő elemeket tartalmazott, amely a PO fájlokban nem engedélyezett, és megakadályozza a fájl használatát. A Poedit kijavította ezt a problémát, de minden bizonytalannak jelölt fordítási bejegyzés felülvizsgálata és esetleges javítása szükséges.

en: Language of the translation isn’t set.
hu_HU: A fordítás nyelve nincs beállítva.

en: Set Language
hu_HU: Nyelv kiválasztása

en: Set language
hu_HU: Válasszon nyelvet

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
hu_HU: A javaslatok nem érhetőek el, ha a fordítás nyelve nincs pontosan beállítva. Ez más funkciókra, például a többes számú alakokra is hatással lehet.

en: Language of the translation is the same as source language.
hu_HU: A fordítás nyelve megegyezik a forrásnyelvvel.

en: Fix Language
hu_HU: Nyelv kijavítása

en: Fix language
hu_HU: Nyelv kijavítása

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
hu_HU: Ebben a fájlban többes számú bejegyzések vannak, de nincs Plural-Forms fejléc beállítva.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
hu_HU: A fájlban lévő egyes bejegyzéseknek eltérő darabszámú többes számuk van, mint amit a katalógus Plural-Forms fejléce mond

en: Required header Plural-Forms is missing.
hu_HU: A szükséges Plural-Forms fejléc hiányzik.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
hu_HU: Szintaktikai hiba a Plural-Forms fejlécben („%s”).

en: Fix the Header
hu_HU: Fejléc javítása

en: Fix the header
hu_HU: Fejléc javítása

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
hu_HU: A fájl által használt többes szám kifejezés a %s nyelvhez nem használatos.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
hu_HU: Felülvizsgálat

en: Would you like to use English for source text?
hu_HU: Szeretné az angolt használni forrásszövegként?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
hu_HU: Ez a fájl szöveges azonosítókat használ forrásszöveg helyett. A Poedit be tudja tölteni az angol szövegeket a következő fájlból: „%s”.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
hu_HU: Angol betöltése

en: Translated: %d of %d (%d %%)
hu_HU: Lefordítva: %d/%d (%d%%)

en: Remaining: %d
hu_HU: Maradt: %d

en: %d error | %d errors
hu_HU[0]: %d hiba
hu_HU[1]: %d hiba

en: %d entry | %d entries
hu_HU[0]: %d bejegyzés
hu_HU[1]: %d bejegyzés

en:  (unsaved)
hu_HU:  (nincs mentve)

en:  (modified)
hu_HU:  (módosítva)

en: Failed to update translation memory: %s
hu_HU: Nem sikerült frissíteni a fordítási memóriát: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
hu_HU: „%s” fájlt nem lehetett elmenteni.

en: Remove same-as-source translations
hu_HU: A forrással azonos fordítások eltávolítása

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
hu_HU: El szeretné távolítani az összes olyan fordítást, amely azonos a forrásszöveggel?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
hu_HU: Ez a művelet törli a forrásszövegnek pontosan megfelelő fordításokat. Ezt nem lehet visszavonni.

en: Keep
hu_HU: Megtartás

en: Remove
hu_HU: Eltávolítás

en: Purge deleted translations
hu_HU: Törölt fordítások tisztítása

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
hu_HU: Tényleg törölni szeretné a már nem használt fordításokat?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
hu_HU: Ha folytatja a tisztítást, akkor a töröltként megjelölt fordítások végleg eltávolításra kerülnek. Újra kell fordítania őket, ha ezek a jövőben újra hozzá lesznek adva.

en: Purge
hu_HU: Tisztítás

en: Copy from source text
hu_HU: Másolás a forrásszövegből

en: Copy from Source Text
hu_HU: Másolás a forrásszövegből

en: Clear translation
hu_HU: Fordítás törlése

en: Clear Translation
hu_HU: Fordítás törlése

en: Edit comment
hu_HU: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit Comment
hu_HU: Megjegyzés szerkesztése

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
hu_HU: Kód előfordulásai

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
hu_HU: Kód előfordulásai

en: Hide Sidebar
hu_HU: Oldalsáv elrejtése

en: Show Sidebar
hu_HU: Oldalsáv megjelenítése

en: Hide Status Bar
hu_HU: Állapotsor elrejtése

en: Show Status Bar
hu_HU: Állapotsor megjelenítése

en: String length in characters: translation | source
hu_HU: Karakterlánc hossza: fordítás | forrás

en: String length in characters
hu_HU: Karakterlánc hossza

en: Source text
hu_HU: Forrásszöveg

en: Singular
hu_HU: Egyes szám

en: Plural
hu_HU: Többes szám

en: Translation
hu_HU: Fordítás

en: Pre-translated
hu_HU: Előfordított

en: Needs Work
hu_HU: Munkát igényel

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
hu_HU: Munkát igényel

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
hu_HU: A POT fájl csak egy sablon és nem  tartalmaz fordításokat.
    Fordítás készítéséhez hozzon létre egy új PO fájlt a sablon alapján.

en: Create new translation
hu_HU: Új fordítási projekt létrehozása

en: Make a new translation from this POT file.
hu_HU: Készítsen új fordítást ebből a POT fájlból.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
hu_HU: A Szerkesztés menü segítségével tömeges műveleteket végezhet a kijelölt karakterláncokon.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
hu_HU: Forrásszöveg-azonosító

en: Everything
hu_HU: Minden

en: Form %i
hu_HU: %i. alak

en: Form %i (unused)
hu_HU: Form %i (nem használt)

en: Zero
hu_HU: Nulla

en: One
hu_HU: Egy

en: Two
hu_HU: Kettő

en: Other
hu_HU: Egyéb

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
hu_HU: Karakterlánc szövegösszefüggése: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
hu_HU: Karakterláncazonosító: %s

en: %s Format
hu_HU: %s formátum

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
hu_HU: %s formátum

en: Translation — %s
hu_HU: Fordítás — %s

en: ID
hu_HU: Azonosító

en: Source text — %s
hu_HU: Forrásszöveg – %s

en: unknown language
hu_HU: ismeretlen nyelv

en: Network error: %s (%d)
hu_HU: Hálózati hiba: %s (%d)

en: Unknown error
hu_HU: Ismeretlen hiba

en: Failed to merge gettext catalogs.
hu_HU: A gettext katalógusok egyesítése meghiúsult.

en: Open in Editor
hu_HU: Megnyitás a szerkesztőben

en: Open in editor
hu_HU: Megnyitás a szerkesztőben

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
hu_HU: A fájl nem tartalmaz információt a karakterlánc forráskódban való előfordulásáról.

en: No usage information
hu_HU: Nincs használati információ

en: %d code occurrence | %d code occurrences
hu_HU[0]: %d kód előfordulása
hu_HU[1]: %d kód előfordulásai

en: Source code not found
hu_HU: Forráskód nem található

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
hu_HU: A Poedit nem tudja megjeleníteni a forráskódot ott, ahol a karakterláncot használják, mert a fájl vagy nem érhető el a hivatkozott helyen, vagy szimbolikus hivatkozás, amely nem egy valós fájlra mutat.

en: File cannot be opened
hu_HU: A fájl nem nyitható meg

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
hu_HU: A Poedit nem tudja megnyitni ezt a fájlt: “%s”.

en: Find
hu_HU: Keresés

en: Replace
hu_HU: Csere

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Ignore case
hu_HU: Nem kis-nagybetű érzékeny

en: Wrap around
hu_HU: Körkörös keresés

en: Whole words only
hu_HU: Csak teljes szóra

en: Find in source texts
hu_HU: Keresés a forrásszövegben

en: Find in translations
hu_HU: Keresés a fordításban

en: Find in comments
hu_HU: Keresés a megjegyzésekben

en: Replace &All
hu_HU: Össz&es cseréje

en: Replace &all
hu_HU: Össz&es cseréje

en: &Replace
hu_HU: Cse&re

en: < &Previous
hu_HU: < &Előző

en: &Next >
hu_HU: &Következő >

en: String to find
hu_HU: Keresendő karakterlánc

en: Replacement string
hu_HU: Behelyettesítendő karakterlánc

en: warning:
hu_HU: figyelmeztetés:

en: error:
hu_HU: hiba:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
hu_HU: Nyelv nyeve vagy kódja

en: Translation Language
hu_HU: Fordítás nyelve

en: Language of the translation:
hu_HU: A fordítás nyelve:

en: All strings
hu_HU: Összes karakterlánc

en: Couldn’t download Localazy project details.
hu_HU: Nem sikerült letölteni a Localazy projekt részleteit.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
hu_HU: Hiba történt a fordtások Localazyre történő feltöltése során.

en: Projects
hu_HU: Projektek

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
hu_HU: Bővebben a %s szolgáltatásról

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
hu_HU: A Localazy egy magas szinten automatizált honosítási platform, amely lehetővé teszi, hogy bárki egyszerűen több nyelvre fordíthassa le a termékét vagy tartalmát.

en: Add Project
hu_HU: Projekt hozzáadása

en: Add project
hu_HU: Projekt hozzáadása

en: Poedit - Catalogs manager
hu_HU: Poedit – Katalóguskezelő

en: Edit…
hu_HU: Szerkesztés…

en: Create new translations project
hu_HU: Új fordítási projekt létrehozása

en: Delete the project
hu_HU: Projekt törlése

en: Edit the project
hu_HU: Projekt szerkesztése

en: Update all
hu_HU: Összes frissítése

en: Update all catalogs in the project
hu_HU: A projekt összes katalógusának frissítése

en: Total
hu_HU: Összes

en: Untrans
hu_HU: Lefordítatlan

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
hu_HU: Munkát igényel

en: Errors
hu_HU: Hibák

en: Last modified
hu_HU: Utoljára módosítva

en: Select directory
hu_HU: Válassza ki a könyvtárat

en: Directories:
hu_HU: Könyvtárak:

en: <unnamed>
hu_HU: <névtelen>

en: Do you want to delete project “%s”?
hu_HU: Biztos, hogy törli ezt a projektet: „%s”?

en: Delete project
hu_HU: Projekt törlése

en: Deleting the project will not delete any translation files.
hu_HU: A projekt törlése nem törli a fordítási fájlokat.

en: Confirmation
hu_HU: Megerősítés

en: Update all catalogs in this project?
hu_HU: A projekt összes katalógusának frissítése?

en: Performs update from source code on all files in the project.
hu_HU: A forráskódból frissítést hajt végre a projekt összes fájlján.

en: Updating project catalogs
hu_HU: Projektkatalógusok frissítése

en: Check for Updates…
hu_HU: Frissítések keresése…

en: Catalogs Manager
hu_HU: Katalóguskezelő

en: &Preferences…
hu_HU: &Beállítások…

en: &Edit
hu_HU: Sz&erkesztés

en: Undo
hu_HU: Visszavonás

en: Redo
hu_HU: Mégis

en: Paste and Match Style
hu_HU: Beillesztés és stílus egyeztetése

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Spelling and Grammar
hu_HU: Helyesírás és nyelvhelyesség

en: Show Spelling and Grammar
hu_HU: Helyesírás és nyelvhelyesség megjelenítése

en: Check Document Now
hu_HU: Dokumentum ellenőrzése most

en: Check Spelling While Typing
hu_HU: Helyesírás-ellenőrzés beíráskor

en: Check Grammar With Spelling
hu_HU: Nyelvhelyesség és helyesírás ellenőrzése

en: Correct Spelling Automatically
hu_HU: Automatikus helyesírás-javítás

en: Substitutions
hu_HU: Cserejavaslatok

en: Show Substitutions
hu_HU: Cserejavaslatok megjelenítése

en: Smart Copy/Paste
hu_HU: Intelligens másolás/beillesztés

en: Smart Quotes
hu_HU: Intelligens idézőjelek

en: Smart Dashes
hu_HU: Intelligens kötőjelek

en: Smart Links
hu_HU: Intelligens hivatkozások

en: Text Replacement
hu_HU: Szöveg csere

en: Transformations
hu_HU: Átalakítások

en: Make Upper Case
hu_HU: Nagybetűvel

en: Make Lower Case
hu_HU: Kisbetűvel

en: Capitalize
hu_HU: Nagy kezdőbetű

en: Speech
hu_HU: Beszéd

en: Start Speaking
hu_HU: Beszéd kezdése

en: Stop Speaking
hu_HU: Beszéd leállítása

en: &View
hu_HU: &Nézet

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
hu_HU: Eszköztár megjelenítése

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
hu_HU: Eszköztár testreszabása…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
hu_HU: Váltás teljes képernyőre

en: Window
hu_HU: Ablak

en: Minimize
hu_HU: Minimalizálás

en: Zoom
hu_HU: Nagyítás

en: Welcome to Poedit
hu_HU: Üdvözöljük a Poeditben

en: Bring All to Front
hu_HU: Összes előrehozása

en: Information about the translator
hu_HU: Információk a fordítóról

en: Name:
hu_HU: Név:

en: Your Name
hu_HU: Az Ön neve

en: Email:
hu_HU: E-mail:

en: you@example.com
hu_HU: nev@example.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
hu_HU: Az Ön neve és e-mail címe csak a GNU gettext fájlok
    Last-Translator fejlécének beállítására szolgál.

en: Editing
hu_HU: Szerkesztés

en: Automatically compile MO file when saving
hu_HU: MO fájl automatikus létrehozása mentéskor

en: Check spelling
hu_HU: Helyesírás-ellenőrzés

en: Always change focus to text input field
hu_HU: Mindig a beviteli mező legyen az aktív

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
hu_HU: Soha ne legyen aktív a szöveglista. Ha be van kapcsolva, akkor a mozgáshoz a Ctrl+nyilakat kell használni, de a szöveg azonnal gépelhető anélkül, hogy előtte Tabot kellene nyomni a fókusz váltásához.

en: Appearance
hu_HU: Megjelenés

en: Use custom list font:
hu_HU: Egyéni lista betűtípus használata:

en: Use custom text fields font:
hu_HU: Egyéni szövegmező betűtípus használata:

en: Change UI language
hu_HU: Felület nyelvének változtatása

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
hu_HU: (Windows 8 vagy újabb szükséges)

en: General
hu_HU: Általános

en: Use translation memory
hu_HU: Fordítási memória használata

en: Manage…
hu_HU: Kezelés…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
hu_HU: Forrásokból frissítésekor

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
hu_HU: fuzzy megfelelő a fájlon belül

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
hu_HU: előfordítás FM-ból

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
hu_HU: A Poedit megpróbálhat újabb bejegyzéseket betölteni a fájlban lévő korábbi fordításokból, vagy a teljes fordítási memóriából. A FM használata nem igazán hatásos, ha majdnem üres, de ahogy egyre több fordítást ad hozzá, úgy egyre jobb lesz.

en: Stored translations:
hu_HU: Tárolt fordítások:

en: Database size on disk:
hu_HU: Adatbázis méret a lemezen:

en: Import Translation Files…
hu_HU: Fordítási fájlok importálása…

en: Import translation files…
hu_HU: Fordítási fájlok importálása…

en: Import From TMX…
hu_HU: Importálás TMX fájlból…

en: Import from TMX…
hu_HU: Importálás TMX fájlból…

en: Export To TMX…
hu_HU: Exportálás TMX fájlba…

en: Export to TMX…
hu_HU: Exportálás TMX fájlba…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
hu_HU: Törlés

en: Select translation files to import
hu_HU: Importálandó fordítás fájlok kiválasztása

en: Select TMX files to import
hu_HU: Válasszon importálandó TMX fájlt

en: TMX Files
hu_HU: TMX fájlok

en: Importing translations…
hu_HU: Fordítások importálása…

en: Importing translation memory failed.
hu_HU: A fordítási memória importálása sikertelen.

en: Importing from “%s”…
hu_HU: Importálás innen: „%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
hu_HU[0]: %s fordítás lett importálva.
hu_HU[1]: %s fordítás lett importálva.

en: Export as…
hu_HU: Exportálás másként…

en: Exporting translations…
hu_HU: Fordítások exportálása…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
hu_HU: Nem sikerült a fordítási memória exportálása ide: „%s”.

en: Reset translation memory
hu_HU: Fordítási memória törlése

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
hu_HU: Biztos, hogy törli a fordítási memóriát?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
hu_HU: A fordítási memória törlésével visszavonhatatlanul töröl minden benne tárolt fordítást. Ez a művelet nem vonható vissza.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
hu_HU: FM

en: Translation Memory
hu_HU: Fordítási memória

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
hu_HU: A forráskód kivonatoló szolgál a lefordítható karakterláncok forráskód fájlokban való megkeresésére és kivonatolására annak érdekében, hogy le lehessen őket fordítani.

en: Custom Extractors:
hu_HU: Egyéni kivonatolók:

en: Custom extractors:
hu_HU: Egyéni kivonatolók:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
hu_HU: Támogatja az összes, GNU gettext eszközök által ismert programozási nyelvet (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript és mások).

en: Delete extractor
hu_HU: Kivonatoló törlése

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
hu_HU: Biztos, hogy törli a(z) „%s” kivonatolót?

en: Extractors
hu_HU: Kivonatolók

en: Accounts
hu_HU: Fiókok

en: Automatically check for updates
hu_HU: Frissítések automatikus keresése

en: Include beta versions
hu_HU: Beleértve a béta verziókat is.

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
hu_HU: A béta verziók a legújabb funkciókat és fejlesztéseket tartalmazzák, de előfordulhat, hogy egy kicsit kevésbé stabilak.

en: Updates
hu_HU: Frissítések

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
hu_HU: Ezek a beállítások befolyásolják a PO fájlok belső formázását. Csak speciális követelmények, például verziókezelés esetén változtassa meg őket.

en: Line endings:
hu_HU: Sorvégek:

en: Unix (recommended)
hu_HU: Unix (javasolt)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
hu_HU: Szövegszélesség:

en: Preserve formatting of existing files
hu_HU: A meglévő fájlok formázásának megőrzése

en: Advanced
hu_HU: Speciális

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Preparing strings…
hu_HU: Karakterláncok előkészítése…

en: Pre-translating from translation memory…
hu_HU: Előfordítás fordítási memóriából…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
hu_HU[0]: %u sor előfordítva
hu_HU[1]: %u sor előfordítva

en: Pre-translating…
hu_HU: Előfordítás…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
hu_HU[0]: %d elem előfordítva.
hu_HU[1]: %d elem előfordítva.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
hu_HU: A fordítások munkát igénylőként lettek megjelölve, mert lehet, hogy pontatlanok. A pontosításukhoz át kellene nézni ezeket.

en: Exact matches from TM
hu_HU: Pontos egyezések a TM-ból

en: Approximate matches from TM
hu_HU: Hozzávetőleges egyezések a TM-ból

en: No entries could be pre-translated.
hu_HU: Egy bejegyzést sem lehet előfordítani.

en: All strings were already translated.
hu_HU: Az összes karakterlánc már le van fordítva.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
hu_HU: A FM nem tartalmaz a fájl tartalmához hasonló karakterláncokat. Csak azután lesz alkalmas félautomata fordításokhoz, ha a Poedit eleget tanult a Ön által kézzel lefordított fájlokból.

en: Cannot pre-translate without source text.
hu_HU: A forrásszöveg nélkül nem lehet előfordítani.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
hu_HU: Előfordítás

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
hu_HU: Az előfordításhoz szükséges a forrásszöveg megléte. Nem működik csak azonosítókkal, a valódi szöveg használata nélkül.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
hu_HU: Ismeretlen nyelvről nem lehet előfordítani.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hu_HU: Az előfordítás előfeltétele, hogy a forrásszöveg nyelve ismert legyen. A Poedit ezt nem észlelte a fájlban.

en: Only fill in exact matches
hu_HU: Kitöltés csak pontos egyezés esetén

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
hu_HU: Alapesetben a pontatlan eredmények is belekerülnek, de munkát igénylőként lesznek megjelölve. Kapcsolja be ezt a lehetőséget, hogy csak pontos egyezés esetén kerüljenek bele.

en: Don’t mark exact matches as needing work
hu_HU: Ne jelölje meg munkát igénylőként a pontosan egyezőket

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
hu_HU: Csak akkor engedélyezze, ha megbízik a FM minőségében. Alapértelmezés szerint a FM minden egyezése munkát igénylőként lesz megjelölve, és használat előtt ellenőriznie kell.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
hu_HU: Az előfordítás automatikusan megtalálja a fordítási memóriában a lefordítatlan karakterláncok pontos vagy bizonytalan egyezéseit, és kitölti velük a fordításokat.

en: Error:
hu_HU: Hiba:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
hu_HU[0]: %d hiba történt:
hu_HU[1]: %d hiba történt:

en: An error occurred.
hu_HU: Hiba történt.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
hu_HU[0]: %d hiba történt.
hu_HU[1]: %d hiba történt.

en: Cancelling…
hu_HU: Megszakítás…

en: Drag Folders or Files Here
hu_HU: Húzza ide a mappákat vagy fájlokat

en: Drag folders or files here
hu_HU: Húzza ide a mappákat vagy fájlokat

en: Add Folders…
hu_HU: Mappák hozzáadása…

en: Add folders…
hu_HU: Mappák hozzáadása…

en: Add Files…
hu_HU: Fájlok hozzáadása…

en: Add files…
hu_HU: Fájlok hozzáadása…

en: Add Wildcard…
hu_HU: Helyettesítő karakter hozzáadása…

en: Add wildcard…
hu_HU: Helyettesítő karakter hozzáadása…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
hu_HU: Megjelenítés a Finder-ben

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
hu_HU: Megnyitás az Intézőben

en: Show in Folder
hu_HU: Megjelenítés mappában

en: Paths
hu_HU: Útvonalak

en: Excluded paths
hu_HU: Kizárt elérési utak

en: Advanced extraction settings
hu_HU: Speciális kivonatoló beállítások

en: Extract notes for translators from:
hu_HU: Fordítóknak szóló jegyzetek kinyerése:

en: Comments prefixed with:
hu_HU: Megjegyzések előtaggal:

en: All comments
hu_HU: Összes megjegyzés

en: Additional xgettext flags:
hu_HU: Kiegészítő xgettext jelzők:

en: Additional keywords
hu_HU: További kulcsszavak

en: Name of the project the translation is for
hu_HU: A projekt megnevezése, amelyhez a fordítás tartozik

en: Team name and email address or URL
hu_HU: Csapat neve és e-mail-címe vagy webcíme

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
hu_HU: például nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
hu_HU: UTF-8 (javasolt)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
hu_HU: Először mentse el a fájlt. Ez a szakasz addig nem lesz szerkeszthető.

en: Placeholders correctness
hu_HU: Helykitöltők helyessége

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
hu_HU: A(z) „%s” helykitöltő hiányzik a fordításból.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
hu_HU: Felesleges „%s” helykitöltő, amely nem szerepel a forrásszövegben.

en: Plural form translations
hu_HU: Többes számú fordítások

en: Not all plural forms are translated.
hu_HU: Nincs az összes többes számú alak lefordítva.

en: Inconsistent upper/lower case
hu_HU: Inkonzisztens nagy- és kisbetűk

en: The translation should start as a sentence.
hu_HU: A fordítást mondatként kell kezdeni.

en: The translation should start with a lowercase character.
hu_HU: A fordítást kisbetűvel kell kezdeni.

en: Inconsistent whitespace
hu_HU: Inkonzisztens szóköz

en: The translation doesn’t start with a space.
hu_HU: A fordítás nem szóközzel kezdődik.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
hu_HU: A fordítás szóközzel kezdődik, de a forrásszöveg nem.

en: The translation is missing a newline at the end.
hu_HU: A fordítás végén hiányzik egy sortörés.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
hu_HU: A fordítás egy új sorral végződik, de a forrásszöveg nem.

en: The translation is missing a space at the end.
hu_HU: A fordítás végén hiányzik egy szóköz.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
hu_HU: A fordítás szóközzel végződik, de a forrásszöveg nem.

en: Punctuation checks
hu_HU: Írásjelek ellenőrzése

en: The translation should end with “%s”.
hu_HU: A fordítás végére „%s” kell.

en: The translation should not end with “%s”.
hu_HU: A fordítás végére nem kell „%s”.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
hu_HU: A fordítás végén „%s” van, ellenben a forrásszöveg végén „%s” van.

en: Cloud
hu_HU: Felhő

en: Clear Menu
hu_HU: Menü törlése

en: Clear menu
hu_HU: Menü törlése

en: Comment:
hu_HU: Megjegyzés:

en: Update
hu_HU: Frissítés

en: &Delete
hu_HU: &Törlés

en: Delete the comment
hu_HU: A megjegyzés törlése

en: Edit project
hu_HU: Projekt szerkesztése

en: Project name:
hu_HU: Projekt neve:

en: Browse
hu_HU: Tallózás

en: Add directory to the list
hu_HU: Könyvtár hozzáadása a listához

en: &File
hu_HU: &Fájl

en: &New…
hu_HU: Ú&j…

en: New from &POT/PO file…
hu_HU: Új &POT/PO fájlból…

en: New From &POT/PO File…
hu_HU: Új &POT/PO fájlból…

en: &Open…
hu_HU: &Megnyitás…

en: Open Recent
hu_HU: Legutóbbi megnyitása

en: Open recent
hu_HU: Legutóbbi megnyitása

en: Open cloud translation…
hu_HU: Felhős fordítás megnyitása…

en: Open Cloud Translation…
hu_HU: Felhős fordítás megnyitása…

en: &Start window
hu_HU: &Kezdő ablak

en: &Start Window
hu_HU: &Kezdő ablak

en: Catalogs &manager
hu_HU: &Katalóguskezelő

en: Catalogs &Manager
hu_HU: &Katalóguskezelő

en: &Close
hu_HU: Be&zárás

en: &Save
hu_HU: Menté&s

en: Save &as…
hu_HU: Mentés &másként…

en: Save &As…
hu_HU: Mentés &másként…

en: Compile to MO…
hu_HU: Fordítás MO-ra…

en: E&xport to HTML…
hu_HU: Exportálás HTML fájlba…

en: Check for updates…
hu_HU: Frissítések ellenőrzése…

en: Settings…
hu_HU: Beállítások…

en: &Preferences
hu_HU: &Beállítások

en: E&xit
hu_HU: K&ilépés

en: Quit
hu_HU: Kilépés

en: Copy from singular
hu_HU: Másolás az egyes számból

en: Copy From Singular
hu_HU: Másolás az egyes számból

en: Translation needs &work
hu_HU: Fordítási munkát i&gényel

en: Translation Needs &Work
hu_HU: Fordítási munkát i&gényel

en: Edit &comment
hu_HU: &Megjegyzés szerkesztése

en: Edit &Comment
hu_HU: &Megjegyzés szerkesztése

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
hu_HU: Javaslatok

en: &Find…
hu_HU: &Keresés…

en: Replace…
hu_HU: Csere…

en: Find next
hu_HU: Következő keresése

en: Find previous
hu_HU: Előző keresése

en: Find and Replace…
hu_HU: Keresés és csere…

en: Find Next
hu_HU: Következő keresése

en: Find Previous
hu_HU: Előző keresése

en: Show string &ID
hu_HU: Karakterlánc-azonosító megjelenítése

en: Show String &ID
hu_HU: Karakterlánc-&azonosító megjelenítése

en: Show warnings
hu_HU: Figyelmeztetések megjelenítése

en: Show Warnings
hu_HU: Figyelmeztetések megjelenítése

en: Sort by &file order
hu_HU: Rendezés &fájlsorrend szerint

en: Sort by &File Order
hu_HU: Rendezés &fájlsorrend szerint

en: Sort by &source
hu_HU: Rendezés f&orrás szerint

en: Sort by &Source
hu_HU: Rendezés f&orrás szerint

en: Sort by &translation
hu_HU: Rendezés for&dítás szerint

en: Sort by &Translation
hu_HU: Rendezés for&dítás szerint

en: &Group by context
hu_HU: Cs&oportosítás környezet szerint

en: &Group By Context
hu_HU: Cs&oportosítás környezet szerint

en: Entries with errors first
hu_HU: Hibás bejegyzések elöl

en: Entries with Errors First
hu_HU: Hibás bejegyzések elöl

en: &Untranslated entries first
hu_HU: &Lefordítatlan bejegyzések előre

en: &Untranslated Entries First
hu_HU: &Lefordítatlan bejegyzések előre

en: &Show code occurrences
hu_HU: &Kódelőfordulások megjelenítése

en: &Show Code Occurrences
hu_HU: &Kódelőfordulások megjelenítése

en: Show sidebar
hu_HU: Oldalsáv megjelenítése

en: Show status bar
hu_HU: Állapotsor megjelenítése

en: &Translation
hu_HU: &Fordítás

en: &Update from source code
hu_HU: Frissítés a &forráskódból

en: &Update from Source Code
hu_HU: Frissítés a &forráskódból

en: Pre-&translate…
hu_HU: &Előfordítás…

en: &Validate translations
hu_HU: Fordítások ér&vényesítése

en: &Validate Translations
hu_HU: Fordítások ér&vényesítése

en: Remove Same-as-Source Translations
hu_HU: A forrással azonos fordítások eltávolítása

en: &Purge deleted translations
hu_HU: Törölt fordítások &tisztítása

en: &Purge Deleted Translations
hu_HU: Törölt fordítások &végleges törlése

en: &Properties…
hu_HU: &Tulajdonságok…

en: &Go
hu_HU: &Ugrás

en: &Done and next
hu_HU: &Kész és következő

en: &Done and Next
hu_HU: &Kész és következő

en: Previously edited
hu_HU: Korábban szerkesztve

en: Previously Edited
hu_HU: Korábban szerkesztve

en: &Previous translation
hu_HU: &Előző fordítás

en: &Previous Translation
hu_HU: &Előző fordítás

en: &Next translation
hu_HU: &Következő fordítás

en: &Next Translation
hu_HU: &Következő fordítás

en: P&revious unfinished
hu_HU: El&őző befejezetlen

en: P&revious Unfinished
hu_HU: El&őző befejezetlen

en: Ne&xt unfinished
hu_HU: Következő &befejezetlen

en: Ne&xt Unfinished
hu_HU: Következő &befejezetlen

en: Previous plural form
hu_HU: Előző többes számú alak

en: Previous Plural Form
hu_HU: Előző többes számú alak

en: Next plural form
hu_HU: Következő többes számú alak

en: Next Plural Form
hu_HU: Következő többes számú alak

en: &Online help
hu_HU: &Online súgó

en: &Online Help
hu_HU: &Online súgó

en: &GNU gettext manual
hu_HU: &GNU gettext kézikönyv

en: &GNU gettext Manual
hu_HU: &GNU gettext kézikönyv

en: &About Poedit
hu_HU: A Poedit &névjegye

en: &About
hu_HU: &Névjegy

en: Extractor setup
hu_HU: Kivonatoló beállítása

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
hu_HU: Kiterjesztések listája pontosvesszővel elválasztva (pl. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
hu_HU: Végrehajtás:

en: Command to extract translations:
hu_HU: Fordításkinyerési parancs:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
hu_HU: Ezzel a paranccsal lesz indítva a kivonatoló.
    A %o a kimeneti fájl nevét, a %K a kulcsszavak
    listáját, a %F a bemeneti fájlokat,
     a %C pedig a karakterkódolást (lásd lejjebb) jelenti.

en: An item in keywords list:
hu_HU: Egy elem a kulcsszavak listájában:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
hu_HU: Ez minden kulcsszónál egyszer a parancssor
    végéhez lesz fűzve. A %k jelenti a kulcsszót.

en: An item in input files list:
hu_HU: Egy elem a bemeneti fájlok listájában:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
hu_HU: Ez minden bemeneti fájlnál egyszer a parancssor
    végéhez lesz fűzve. %f jelenti a fájl nevét.

en: Source code charset:
hu_HU: Forráskód karakterkódolás:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
hu_HU: Ez csak akkor lesz a parancssorhoz fűzve, ha forráskód
    karakterkódolás meg lett adva. %c jelenti a karakterkódolás értékét.

en: Translation Properties
hu_HU: Fordítás tulajdonságai

en: Project name and version:
hu_HU: Projekt neve és verziószáma:

en: Language team:
hu_HU: Nyelvi csapat:

en: Plural forms:
hu_HU: Többes számú alakok:

en: Use default rules for this language
hu_HU: Alapértelmezett szabályok használata ehhez a nyelvhez

en: Use custom expression
hu_HU: Egyéni kifejezés használata

en: Learn about plural forms
hu_HU: Tudjon meg többet a többes számú alakokról

en: Charset:
hu_HU: Karakterkódolás:

en: Advanced Extraction Settings…
hu_HU: Speciális kivonatolási beállítások…

en: Advanced extraction settings…
hu_HU: Speciális kivonatolási beállítások…

en: Translation properties
hu_HU: Fordítás tulajdonságai

en: Sources Paths
hu_HU: Források útvonalai

en: Sources paths
hu_HU: Források útvonalai

en: Extract text from source files in the following directories:
hu_HU: Szövegek kinyerése a következő könyvtárakban lévő forrásfájlokból:

en: Base path:
hu_HU: Alap útvonal:

en: Sources Keywords
hu_HU: Források kulcsszavai

en: Sources keywords
hu_HU: Források kulcsszavai

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
hu_HU: Használja ezeket a kulcsszavakat (függvény neveket) a forrásfájlokban lévő
    lefordítható szövegek felismeréséhez:

en: Also use default keywords for supported languages
hu_HU: A támogatott nyelvek alapértelmezett kulcsszavai is használhatók

en: Learn about gettext keywords
hu_HU: Tudjon meg többet a gettext kulcsszavakról

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
hu_HU: Előző forrásszöveg

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
hu_HU: A régi forrásszöveg (a frissítést megelőző állapotú), ami bizonytalan fordításnak tekinthető.

en: Notes for translators
hu_HU: Megjegyzések a fordítóknak

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Add comment
hu_HU: Hozzászólás

en: Add Comment
hu_HU: Hozzászólás

en: Delete From Translation Memory
hu_HU: Törlés a fordítási memóriából

en: Delete from translation memory
hu_HU: Törlés a fordítási memóriából

en: Translation suggestions
hu_HU: Fordítási javaslatok

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
hu_HU: Nincs találat

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
hu_HU: Nincs találat

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
hu_HU: Ez a karakterlánc a Poedit fordítási memóriájában lett találva.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
hu_HU: A fordítási javaslatokhoz szükséges a forrásszöveg megléte. Nem működnek csak azonosítókkal, a valódi szöveg használata nélkül.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hu_HU: A fordítási feladatok előfeltétele, hogy a forrásszöveg nyelve ismert legyen. A Poedit ezt nem észlelte a fájlban.

en: Cannot execute program: %s
hu_HU: A programot nem lehet futtatni: %s

en: The TMX file is malformed.
hu_HU: A TMX fájl formátuma hibás.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
hu_HU: A fordítási memória adatbázis sérült: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
hu_HU: Fordítási memória hiba: %s (%d).

en: (Use default language)
hu_HU: (Alapértelmezett nyelv használata)

en: Language selection
hu_HU: Nyelvválasztás

en: Select your preferred language
hu_HU: Válassza ki a kívánt nyelvet

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
hu_HU: Újra kell indítania a Poeditet a módosítás életbe léptetéséhez.

en: Cannot create temporary directory.
hu_HU: Az ideiglenes fájlok könyvtárát nem lehet létrehozni.

en: There are no translations. That’s unusual.
hu_HU: Nem léteznek fordítások. Ez szokatlan.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
hu_HU: A fordítható bejegyzéseket nem kézileg adják hozzá a Gettext rendszerben, hanem automatikusan kinyerésre kerülnek a forráskódból. Így naprakészek és pontosak maradnak. A fordítók általában a fejlesztő által készített PO sablonfájlokat (POT-okat) használják.

en: Learn more about GNU gettext
hu_HU: Tudjon meg többet a GNU gettextről

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
hu_HU: A fájl fordítással történő kitöltésének legegyszerűbb módja a POT-ról történő frissítés:

en: Update from POT
hu_HU: Frissítés POT fájlból

en: Take translatable strings from an existing POT template.
hu_HU: Lefordítható karakterláncok átvétele egy már létező POT sablonból.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
hu_HU: Közvetlenül a forráskódból is kinyerhet lefordítható karakterláncokat:

en: Extract from sources
hu_HU: Kinyerés forrásfájlokból

en: Configure source code extraction in Properties.
hu_HU: Forráskódkinyerés beállítása a Tulajdonságokban.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
hu_HU: %s verzió

en: Create new
hu_HU: Új készítése

en: Create new translation from POT template.
hu_HU: Új fordítás készítése POT sablonból.

en: Browse files
hu_HU: Fájlok böngészése

en: Open and edit translation files.
hu_HU: Fordítási fájl megnyitása és szerkesztése.

en: Translate cloud project
hu_HU: Felhős projekt fordítása

en: Collaborate with other people online.
hu_HU: Együttműködés más emberekkel online.

en: Recent files
hu_HU: Legutóbbi fájlok

en: Sync
hu_HU: Szinkronizáció

en: Synchronize translations with Crowdin
hu_HU: Fordítások szinkronizálása a Crowdinnel

en: Upload
hu_HU: Feltöltés

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
hu_HU: Fordítások feltöltése ide: %s

en: Open file
hu_HU: Fájl megnyitása

en: Save file
hu_HU: Fájl mentése

en: Check for errors in the translation
hu_HU: Hibák keresése a fordításban

en: Validate
hu_HU: Érvényesítés

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
hu_HU: A fordítást nem tartalmazó karakterláncok előfordítása

en: Update from Code
hu_HU: Frissítés a kódból

en: Update from code
hu_HU: Frissítés a kódból

en: Update from source code
hu_HU: Frissítés a forráskódból

en: Show or hide the sidebar
hu_HU: Oldalsáv megjelenítése/elrejtése

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hu_HU: A %s névjegye

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
hu_HU: %s beállításai

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hu_HU: A %s névjegye

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
hu_HU: Szolgáltatások

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
hu_HU: A %s elrejtése

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
hu_HU: Többi elrejtése

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
hu_HU: Összes megjelenítése

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
hu_HU: Kilépés a %sből

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
hu_HU: Beállítások…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hu_HU: Beállítások...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hu_HU: Beállítások…

en: &Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: &Back
hu_HU: Vissza

en: Back
hu_HU: Vissza

en: &Cancel
hu_HU: Mégse

en: &Clear
hu_HU: &Törlés

en: Clear
hu_HU: Törlés

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Cu&t
hu_HU: &Kivágás

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: &Quit
hu_HU: &Kilépés

en: Help
hu_HU: Súgó

en: &New
hu_HU: Ú&j

en: New
hu_HU: Új

en: &No
hu_HU: &Nem

en: No
hu_HU: Nem

en: Open…
hu_HU: Megnyitás…

en: &Open...
hu_HU: &Megnyitás…

en: Open...
hu_HU: Megnyitás...

en: &Paste
hu_HU: &Beillesztés

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: &Redo
hu_HU: &Mégis

en: Refresh
hu_HU: Frissítés

en: &Save as
hu_HU: Mentés &másként

en: Save as
hu_HU: Mentés másként

en: Select &All
hu_HU: Min&den kijelölése

en: Select All
hu_HU: Minden kijelölése

en: &Undo
hu_HU: &Visszavonás

en: &Yes
hu_HU: &Igen

en: Yes
hu_HU: Igen

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
hu_HU: Fel

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
hu_HU: Le

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
hu_HU: Balra

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
hu_HU: Jobbra

en: Warning:
hu_HU: Figyelmeztetés:
