poedit - en to hy_AM translation catalogue (644 entries)

en: Hide this notification message
hy_AM: Թաքցնել ծանուցումը

en: Don’t Show Again
hy_AM: Այլևս չցուցադրել

en: Don’t show again
hy_AM: Այլևս չցուցադրել

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
hy_AM: Թարմացումների ամփոփում

en: Close
hy_AM: Փակել

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
hy_AM: Նիշք

en: New strings
hy_AM: Նոր տող

en: Collecting source files…
hy_AM: Հավաքում է աղբյուր նիշքերը...

en: Failed to load file with extracted translations.
hy_AM: Հնարավոր չեղավ բեռնել դուրս բերված թարգմանությունենրի նիշքը:

en: In: %s
hy_AM: %s-ում

en: Source code not available.
hy_AM: Սկզբնական կոդը հասանելի չէ

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
hy_AM: Թարգմանությունները չեն կարող թարմացվել սկզբնական այլագրից, քանի որ այն չի գտնվել նիշքի հատկություններում:

en: Permission denied.
hy_AM: Թույլտվությունը մերժված է

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
hy_AM: Դուք թույլտվություն չուենք նիշքերի հատկություններում հատկորոշված տեղից կարդալու ելակետային այլագիրի նիշքերը:

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
hy_AM: Եթե նախկինում մերժում եք ստացել մատչելու ձեր նիշքերը, ապա կարող եք թույլատրել այն Համակարգի կարգավորումներ » Անվտանգություն և գաղտնիություն » Նիշքեր և պանակներ-ում:

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
hy_AM: Եթե նախկինում մերժում եք ստացել մատչելու ձեր նիշքերը, ապա կարող եք թույլատրել այն Համակարգի նախապատվություններ > Անվտանգություն եւ Գաղտնիություն > Գաղտինիություն > Նիշք եւ պանակներ-ում:

en: The file “%s” couldn’t be opened.
hy_AM: “%s” ֆայլի բացումը չհաջողվեց։

en: Updating translations
hy_AM: Թարգմանությունների թարմացում

en: Merging differences…
hy_AM: Տարբերությունները ձուլվում են…

en: Malformed header: “%s”
hy_AM: Այլակերպված '%s' գլխագիր

en: PO Translation Files
hy_AM: PO թարգմանության նիշքեր

en: POT Translation Templates
hy_AM: POT թարգմանության նիշքեր

en: XLIFF Translation Files
hy_AM: XLIFF թարգմանության նիշքեր

en: JSON Translation Files
hy_AM: JSON թարգմանության ֆայլեր

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
hy_AM: Flutter թարգմանության ֆայլեր

en: All Translation Files
hy_AM: Թարգմանության բոլոր նիշքերը

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
hy_AM: Չհաջողվեց Poedit-ի կողմից որոշել ֆայլի ձևաչափը:

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
hy_AM: Այս JSON ֆայլը թարգմանությունների ֆայլ չէ և հնարավոր չէ խմբագրել Poedit-ում:

en: Reading file content failed with the following error: %s
hy_AM: Ֆայլի բովանդակության ընթերցումը ձախողվեց հետևյալ սխալով. %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
hy_AM: «%s» նիշքը միայն կարդալու համար է եւ հնարավոր չէ այն պահել:
    Պահեք այն այլ անունով:

en: Couldn’t save file %s.
hy_AM: Հնարավոր չէ պահել %s նիշքը:

en: Screenshots:
hy_AM: Էկրանի հանույթ

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
hy_AM[0]: «%2$s» նիշքի %1$i տողը ճիշտ չէ բեռնվել.
hy_AM[1]: «%2$s» նիշքի %1$i տողերը ճիշտ չեն բեռնվել.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
hy_AM: %d տողի '%s' նիշքը վնասված է (անվավեր %s տվյալ):

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
hy_AM: Վնասված PO նիշք. եզակի msgstr ձեւը օգտագործված է msgid_plural-ի հետ

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
hy_AM: Վնասված PO նիշք. հոգնակի msgstr ձեւը օգտագործված է առանց msgid_plural-ի

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
hy_AM: Չհաջողվեց բեռնել ֆայլը, հավանաբար այն վնասված է:

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
hy_AM: Սխալ՝ նիշքը բեռնելիս: Որոշ տվյալները, հնարավոր է, բացակայում են կամ վնասված են:

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
hy_AM: Նիշքը նորմալ ձեւաչափելու խնդիր (բայց այն հաջողությամբ պահվել է):

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
hy_AM: Հնարավոր չէ պահպանել ֆայլը «%s» գրանշանով, որպես հատկորոշված է թարգմանության կարգավորումներում:
    
    Փոխարենը՝ այն պահպանվել է UTF-8-ով և համապատասխանաբար կարգավորումը փոփոխվել է:

en: Error saving file
hy_AM: Նիշքը պահելու սխալ

en: “%s” is not a valid POT file.
hy_AM: '%s'-ը վավեր POT նիշք չէ:

en: Error while loading XLIFF file: %s
hy_AM: XLIFF ֆայլի բեռնման ընթացքի խնդիր. %s

en: unsupported version (%s)
hy_AM: չաջակցվող տարբերակ (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
hy_AM: Կոտրված նշարկում թարգմանության տողում:

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
hy_AM: Կապակցել Poedit-ն աջակցվող ամպի տեղայնացման հարթակների հետ՝ դրանցքում կառավարվող թարգմանությունները աննկատ համաժամեցնելու համար:

en: How does cloud sync work?
hy_AM: Ինչպե՞ս է աշխատում ամպի համաժամեցումը:

en: Account
hy_AM: Հաշիվ

en: (not signed in)
hy_AM: (մուտք գործած չէ)

en: Open cloud translation
hy_AM: Բացել ամպի թարգմանությունը

en: Manage accounts
hy_AM: Կառավարել հաշիվները

en: Project:
hy_AM: Նախագիծ՝

en: Language:
hy_AM: Լեզուն՝

en: Sign in to Cloud Account
hy_AM: Մուտք գործել ամպի հաշիվ

en: Sign in to cloud account
hy_AM: Մուտք գործել ամպի հաշիվ

en: No translation projects listed in your account.
hy_AM: Թարգմանության նախագծեր ցուցակագրված չեն ձեր հաշվում:

en: Downloading latest translations…
hy_AM: Ներբեռնում է վերջին թարգմանությունները...

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
hy_AM: Մուտք գործել %s

en: Syncing
hy_AM: Համաժամեցում

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
hy_AM: Թարգմանությունների վերբեռնում %s...

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
hy_AM: Թարգմանությունների վերբեռնումը %s ձախողվեց:

en: Syncing error
hy_AM: Համաժամեցման սխալ

en: Add
hy_AM: Ավելացնել

en: Unknown Crowdin error.
hy_AM: Crowdin-ի անհայտ սխալ

en: Not authorized, please sign in again.
hy_AM: Իսկորոշում չկա, կրկին մուտք գործեք:

en: Downloading translations is disabled in this project.
hy_AM: Թարգմանությունների ներբեռնումը անջատած է այս նախագծի համար:

en: Sign In
hy_AM: Մուտք գործել

en: Sign in
hy_AM: Մուտք գործել

en: Sign Out
hy_AM: Դուրս գրվել

en: Sign out
hy_AM: Դուրս գրվել

en: Learn more about Crowdin
hy_AM: Մանրամասներ Crowdin-ի մասին

en: Waiting for authentication…
hy_AM: Սպասում է իսկորոշման...

en: Updating user information…
hy_AM: Թարմացնում է օգտվողի տեղեկությունը...

en: Sign in to Crowdin
hy_AM: Մուտք գործել Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
hy_AM: Համաժամեցումը Crowdin-ի հետ ձախողվեց:

en: Crowdin error
hy_AM: Crowdin-ի սխալ

en: &Copy
hy_AM: &Պատճենել

en: Learn more
hy_AM: Մանրամասներ

en: &Help
hy_AM: &Օգնություն

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
hy_AM: MO նիշքերը չեն կարող ուղղակիորեն խմբագրվել Poedit-ում:

en: Error opening file
hy_AM: Նիշքը բացելու սխալ

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
hy_AM: Փոխարենը խնդրում ենք բացել եւխմբագրել համապատասխան PO նիշքը: Երբ պահպանեք այն՝ MO նիշքը կթարմացվի:

en: don’t delete temporary files (for debugging)
hy_AM: չջնջել ժամանակավոր նիշքերը (վրիպազերծելու համար)

en: go to item at given line number
hy_AM: անցնել միույթի՝ տողի տրված համարով

en: Failed to communicate with Poedit process.
hy_AM: Հնարավոր չէ հաղորդակցել Poedit-ի ընթացքը:

en: Unhandled exception occurred: %s
hy_AM: Անհայտ բացառություն. %s

en: Select translation template
hy_AM: Ընտրել թարգմանության ձեւանմուշը

en: Invalid file
hy_AM: Անվավեր նիշք

en: Select translation file
hy_AM: Ընտրել թարգմանության նիշքը

en: Poedit is an easy to use translation editor.
hy_AM: Poedit-ը թարգմանությունների դյուրին խմբագիր է:

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
hy_AM: Չեք կարող գցել մեկ նիշքից ավելի Poedit-ի պատուհանում:

en: File “%s” is not a translation file.
hy_AM: “%s” նիշքը թարգմանության նիշք չէ:

en: File “%s” doesn’t exist.
hy_AM: «%s» նիշքը գոյություն չունի:

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
hy_AM: Ուղղագրության ստուգումը անջատված է, քանի որ բառարանը %s-ի համար տեղադրված չէ:

en: Install
hy_AM: Տեղադրել

en: The file “%s” has been changed by another application.
hy_AM: «%s» նիշքը փոխվել է այլ ծրագրի կողմից:

en: Reload file
hy_AM: Կրկին Բեռնել Նիշքը

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
hy_AM: Ցանկանո՞ւմ եք կրկին բեռնել նիշքը հիշասարքից: Այդ դեպքում Poedit-ում չպահպանված խմբագրումները կկորցնեք:

en: Ignore
hy_AM: Անտեսել

en: Reload File
hy_AM: Կրկին Բեռնել Նիշքը

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
hy_AM: Նիշքը փոփոխվել է: Պահե՞լ փոփոխությունները:

en: Save changes
hy_AM: Պահել փոփոխությունները

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
hy_AM: Եթե չպահպանեք փոփոխությունները, ապա կկորցնեք դրանք:

en: Save
hy_AM: Պահել

en: Do&n’t save
hy_AM: Չ&պահել

en: Don’t Save
hy_AM: Չպահել

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
hy_AM: Պահելու դեպքում այլ ծրագրի կողմից կատարված փոփոխությունները կկորցնեք:

en: Cancel
hy_AM: Չեղարկել

en: Save Anyway
hy_AM: Այդուհանդերձ, պահել

en: Save anyway
hy_AM: Այդուհանդերձ, պահել

en: Save as…
hy_AM: Պահել որպես…

en: Compile to…
hy_AM: Կազմարկել առ՝

en: Compiled Translation Files
hy_AM: Թարգմանության կազմարկված նիշքեր

en: HTML Files
hy_AM: HTML նիշքեր

en: Updating failed
hy_AM: Թարմացումը ձախողվեց

en: Update from &POT File…
hy_AM: Թարմացնել &POT նիշքից…

en: Update from &POT file…
hy_AM: Թարմացնել &POT նիշքից…

en: Sync with Crowdin
hy_AM: Հմժմ Crowdin-ի հետ

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
hy_AM[0]: %d խնդիր է հայտնաբերվել թարգմանությունում:
hy_AM[1]: %d խնդիրներ են հայտնաբերվել թարգմանությունում:

en: Validation results
hy_AM: Վավերացման արդյունքներ

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
hy_AM: Սխալներով գրառումները ցանկում նշված են կարմիր գույնով: Սխալի մանրամասները կցուցադրվեն, երբ ընտրեք գրառումը:

en: The file was saved safely.
hy_AM: Նիշքը անվտանգ պահպանվել է:

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hy_AM: Նիշքը անվտանգ պահպանվել է եւ կազմարկվել է MO ձեւաչափի, բայց հնարավոր է նորմալ չաշխատի:

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
hy_AM: Նիշքը անվտանգ պահպանվել է, բայց չի կարող կազմարկվել MO ձեւաչափի եւ օգտագործվել:

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hy_AM: Նիշքը կազմարկվել է MO ձեւաչափի, բայց հնարավոր է նորմալ չաշխատի:

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
hy_AM: Նիշքը հնարավոր չէ կազմարկել MO ձեւաչափի եւ օգտագործել:

en: No problems with the translation found.
hy_AM: Թարգմանության հետ կապված խնդիրներ չկան:

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
hy_AM[0]: Թարգմանությունը պատրաստ է օգտագործելու համար, բայց %d գրառում դեռ թարգմանված չէ:
hy_AM[1]: Թարգմանությունը պատրաստ է օգտագործելու համար, բայց %d գրառումներ դեռ թարգմանված չեն:

en: The translation is ready for use.
hy_AM: Թարգմանությունը պատրաստ է:

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
hy_AM: Poedit-ը ինքնաբար ուղղել է սխալ բովանդակությունը «%s» նիշքում:

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
hy_AM: Նիշքը պարունակում է կրկնօրինակ միույթներ, որոնք թույլատրված չեն PO նիշքերում եւ կարող են կանխել նիշքի օգտագործումը: Poedit-ը ուղղել է այդ խնդիրը, բայց դուք պետք է ստուգեք թարգմանությունները, որոնք նշված են որպես ոչ վերջնական եւ անհրաժեշտության դեպքում ուղղեք դրանք:

en: Language of the translation isn’t set.
hy_AM: Թարգմանության լեզուն նշված չէ:

en: Set Language
hy_AM: Նշել լեզուն

en: Set language
hy_AM: Նշել լեզուն

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
hy_AM: Առաջարկությունները հասանելի չեն, եթե թարգմանվող լեզուն նորմալ նշված չէ: Այլ յուրահատկություններ, ինչպես օրինակ՝ հոգնակի ձեւերը, կարող են ազդվել:

en: Language of the translation is the same as source language.
hy_AM: Թարգմանության լեզուն նույնն է, ինչ սկզբնականը:

en: Fix Language
hy_AM: Ուղղել լեզուն

en: Fix language
hy_AM: Ուղղել լեզուն

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
hy_AM: Այս նիշքը հոգնակի թվով գրառումներ ունի, բայց կազմաձեւված չէ հոգնակի ձեւի էջագլուխը:

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
hy_AM: Այս նիշքում գրառումները ունեն այլ ձեւ, քան ասված է նիշքի հոգնակի ձեւերի էջագլխում

en: Required header Plural-Forms is missing.
hy_AM: Պահանջվող հոգնակի ձեւի գլխագիրը բացակայում է

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
hy_AM: Շարահյուսական սխալ հոգնակի ձեւերի գլխագրում ("%s"):

en: Fix the Header
hy_AM: Ուղղել գլխագիրը

en: Fix the header
hy_AM: Ուղղել գլխագիրը

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
hy_AM: Օգտագործված հոգնակի ձեւերի արտահայտությունները անսովոր են %s-ի համար:

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
hy_AM: Վերանայել

en: Would you like to use English for source text?
hy_AM: Կցանկանա՞ք օգտագործել անգլերենը սկզբնաղբյուր տեքստի համար:

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
hy_AM: Այս ֆայլը սկզբնական գրվածքի փոխարեն օգտագործում է տողի ID-ներ: Poedit-ը կարող է բեռնել անգլերեն գրվածքները “%s” ֆայլից:

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
hy_AM: Բեռնել անգլերեն

en: Translated: %d of %d (%d %%)
hy_AM: Թարգմանված է՝ %d-ը %d-ից (%d %%)

en: Remaining: %d
hy_AM: Մնում է՝ %d

en: %d error | %d errors
hy_AM[0]: %d սխալ
hy_AM[1]: %d սխալ

en: %d entry | %d entries
hy_AM[0]: %d գրառում
hy_AM[1]: %d գրառում

en:  (unsaved)
hy_AM: (չպահված)

en:  (modified)
hy_AM: (փոփոխված)

en: Failed to update translation memory: %s
hy_AM: Հնարավոր չեղավ թարմացնել թարգմանության հիշողությունը. %s

en: Keep
hy_AM: Պահել

en: Purge deleted translations
hy_AM: Մաքրել ջնջված թարգմանությունները

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
hy_AM: Հեռացնե՞լ բոլոր թարգմանությունները, որոնք այլեւս չեն օգտագործվում:

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
hy_AM: Եթե շարունակեք մաքրել, ապա նշված բոլոր թարգմանությունները կջնջվեն անվերադարձ:

en: Purge
hy_AM: Մաքրել

en: Copy from source text
hy_AM: Պատճենել սկզբնական գրվածքից

en: Copy from Source Text
hy_AM: Պատճենել սկզբնական գրվածքից

en: Clear translation
hy_AM: Մաքրել թարգմանությունը

en: Clear Translation
hy_AM: Մաքրել թարգմանությունը

en: Edit comment
hy_AM: Խմբագրել մեկնաբանությունը

en: Edit Comment
hy_AM: Խմբագրել մեկնաբանությունը

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
hy_AM: Այլագրի դեպքեր

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
hy_AM: Այլագրի դեպքեր

en: Hide Sidebar
hy_AM: Թաքցնել կողագոտին

en: Show Sidebar
hy_AM: Ցուցադրել կողագոտին

en: Hide Status Bar
hy_AM: Թաքցնել Վիճակի գոտին

en: Show Status Bar
hy_AM: Ցուցադրել Վիճակի գոտին

en: String length in characters: translation | source
hy_AM: Տողի երկարությունը նիշերով. թարգմանություն | աղբյուր

en: String length in characters
hy_AM: Տողի երկարությունը նիշերով

en: Source text
hy_AM: Սկզբնական գրվածք

en: Singular
hy_AM: Եզակի

en: Plural
hy_AM: Հոգնակի

en: Translation
hy_AM: Թարգմանություն

en: Pre-translated
hy_AM: Նախաթարգմանված

en: Needs Work
hy_AM: Վերջնական չէ

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
hy_AM: Վերջնական չէ

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
hy_AM: POT նիշքերը միայն նմուշներ են եւ չեն պարունակում որեւէ թարգմանություն:
    Թարգմանություն ստեղծելու համար ստեղծեք նոր PO նիշք:

en: Create new translation
hy_AM: Ստեղծել նոր թարգմանություն

en: Make a new translation from this POT file.
hy_AM: Նոր թարգմանություն այս POT նիշքից:

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
hy_AM: Աղբյուրի տեքստի ID

en: Everything
hy_AM: Ամենը

en: Form %i
hy_AM: %i-ից

en: Form %i (unused)
hy_AM: Ձեւ %i (չօգտագործված)

en: Zero
hy_AM: Զրո

en: One
hy_AM: Մեկ

en: Two
hy_AM: Երկու

en: Other
hy_AM: Այլ

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
hy_AM: Լարի համատեքստ՝ %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
hy_AM: Լարի նույնացուցիչ՝ %s

en: %s Format
hy_AM: %s ձեւաչափ

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
hy_AM: %s ձեւաչափ

en: Translation — %s
hy_AM: Թարգմանություն՝ — %s

en: Source text — %s
hy_AM: Սկզբնական գրվածք՝— %s

en: unknown language
hy_AM: անհայտ լեզու

en: Failed to merge gettext catalogs.
hy_AM: Հնարավոր չեղավ ձուլել gettext գրացուցակները:

en: Open in Editor
hy_AM: Բացել Խմբագրիչով

en: Open in editor
hy_AM: Բացել Խմբագրիչով

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
hy_AM: Չկա տեղեկություն այս տողերի դեպքերի համար նիշքում տրամադրված սկզբնական կոդում:

en: No usage information
hy_AM: Չկա օգտագործման տեղեկություն

en: %d code occurrence | %d code occurrences
hy_AM[0]: %d կոդի դեպք
hy_AM[1]: %d կոդի դեպքեր

en: Source code not found
hy_AM: Մեկնարկային կոդը չի գտնվել

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
hy_AM: Poedit-ը չի կարող ցուցադրել սկզբնական կոդը, որտեղ օգտագործված է տողը, քանի որ նիշքը կամ մատչելի չէ հղվող տեղում, կամ այն նշանային հղում է, որը չի մատնանշում իրական նիշքի:

en: File cannot be opened
hy_AM: Նիշքը հնարավոր չէ բացել

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
hy_AM: Poedit-ը չկարողացավ բացել “%s” նիշքը:

en: Find
hy_AM: Գտնել

en: Replace
hy_AM: Փոխարինել

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
hy_AM: Ընտրանքներ

en: Ignore case
hy_AM: Անտեսել գրանցատեղին

en: Wrap around
hy_AM: Ծալել շուրջը

en: Whole words only
hy_AM: Միայն ամբողջ բառը

en: Find in source texts
hy_AM: Գտնել սկզբնական գրվածքում

en: Find in translations
hy_AM: Գտնել թարգմանություններում

en: Find in comments
hy_AM: Գտնել մեկնաբանություններում

en: Replace &All
hy_AM: Փոխարինել &բոլորը

en: Replace &all
hy_AM: Փոխարինել &բոլորը

en: &Replace
hy_AM: &Փոխարինել

en: < &Previous
hy_AM: « &Նախորդ

en: &Next >
hy_AM: &Հաջորդ »

en: String to find
hy_AM: Ինչ փնտրել

en: Replacement string
hy_AM: Ինչով փոխարինել

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
hy_AM: Լեզվի անունը կամ կոդը

en: Translation Language
hy_AM: Թարգմանության լեզուն

en: Language of the translation:
hy_AM: Թարգմանության լեզուն՝

en: All strings
hy_AM: Բոլոր տողերը

en: Couldn’t download Localazy project details.
hy_AM: Անհնար է ներբեռնել Localazy նախագծի մանրամասները:

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
hy_AM: Սխալ՝ թարգմանությունները Localazy ներբեռնելիս:

en: Projects
hy_AM: Նախագծեր

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
hy_AM: Իմանալ ավելին %s-ի մասին

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
hy_AM: Localazy-ը վերին աստիճան ինքնաշխատ տեղայնացման հարթակ է, որը ցանկացած անձի հնարավորություն է տալիս հեշտությամբ թարգմանել իր արտադրանքը և բովանդակությունը տարբեր լեզուներով:

en: Add Project
hy_AM: Հավելել նախագիծ

en: Add project
hy_AM: Հավելել նախագիծ

en: Poedit - Catalogs manager
hy_AM: Poedit-ի Գրացուցակների կառավար

en: Edit…
hy_AM: Խմբագրել…

en: Create new translations project
hy_AM: Ստեղծել թարգմանության նոր նախագիծ

en: Delete the project
hy_AM: Ջնջել նախագիծը

en: Edit the project
hy_AM: Խմբագրել նախագիծը

en: Update all
hy_AM: Թարմացնել բոլորը

en: Update all catalogs in the project
hy_AM: Թարմացնել բոլոր գրացուցակները նախագծում

en: Total
hy_AM: Ընդամենը

en: Untrans
hy_AM: Չթարգմանված

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
hy_AM: Վերջնական չէ

en: Errors
hy_AM: Սխալներ

en: Last modified
hy_AM: Վերջին փոփոխումը

en: Select directory
hy_AM: Ընտրել գրացուցակը

en: Directories:
hy_AM: Գրացուցակներ.

en: <unnamed>
hy_AM: <անանուն>

en: Do you want to delete project “%s”?
hy_AM: Ցանկանո՞ւմ եք ջնջել “%s” նախագիծը:

en: Delete project
hy_AM: Ջնջել նախագիծը

en: Deleting the project will not delete any translation files.
hy_AM: Ծրագիրը ջնջելով՝ թարգմանության որեւէ նիշքեր չեն ջնջվի։

en: Confirmation
hy_AM: Հաստատում

en: Update all catalogs in this project?
hy_AM: Արդիականացնե՞լ բոլոր գրացուցակները այս նախագծում։

en: Performs update from source code on all files in the project.
hy_AM: Ծրագրի բոլոր նիշքերի վրա կատարում է արդիացում աղբյուրի այլագրից:

en: Check for Updates…
hy_AM: Ստուգել թարմացումները…

en: Catalogs Manager
hy_AM: Գրացուցակների կառավար

en: &Preferences…
hy_AM: &Նախապատվություններ…

en: &Edit
hy_AM: &Խմբագրել

en: Undo
hy_AM: Հետարկել

en: Redo
hy_AM: Վերարկել

en: Paste and Match Style
hy_AM: Տեղադրել եւ ըստ ոճի

en: Delete
hy_AM: Ջնջել

en: Spelling and Grammar
hy_AM: Ուղղագրություն եւ քերականություն

en: Show Spelling and Grammar
hy_AM: Ցուցադրել ուղղագրությունը եւ քերականությունը

en: Check Document Now
hy_AM: Ստուգել փաստաթուղթը

en: Check Spelling While Typing
hy_AM: Ստուգել ուղղագրոթյունը մուտքագրելիս

en: Check Grammar With Spelling
hy_AM: Ստուգել քերականությունը մուտքագրելիս

en: Correct Spelling Automatically
hy_AM: Ինքնաբար ուղղել

en: Substitutions
hy_AM: Փոխարինումներ

en: Show Substitutions
hy_AM: Ցուցադրել փոխարինումները

en: Smart Copy/Paste
hy_AM: Խելացի պատճենում/տեղադրում

en: Smart Quotes
hy_AM: Խելացի ծելաաչակերտներ

en: Smart Dashes
hy_AM: Խելացի գծեր

en: Smart Links
hy_AM: Խելացի հղումներ

en: Text Replacement
hy_AM: Գրվածքի փոխարինում

en: Transformations
hy_AM: Փոխակերպում

en: Make Upper Case
hy_AM: Դարձնել մեծատառ

en: Make Lower Case
hy_AM: Դարձնել փոքրատառ

en: Capitalize
hy_AM: Գլխատառացել

en: Speech
hy_AM: Խոսք

en: Start Speaking
hy_AM: Սկսել արտասանել

en: Stop Speaking
hy_AM: Ընդհատել արտասանումը

en: &View
hy_AM: &Տեսք

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
hy_AM: Ցուցադրել Գործիքագոտին

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
hy_AM: Կարգավորել գործիքագոտին...

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
hy_AM: Լրաէկրան

en: Window
hy_AM: Պատուհան

en: Minimize
hy_AM: Նվազեցնել

en: Zoom
hy_AM: Չափորոշել

en: Welcome to Poedit
hy_AM: Բարի գալուստ Poedit

en: Bring All to Front
hy_AM: Պահել բոլորը առջեւում

en: Information about the translator
hy_AM: Տեղեկություններ թարգմանողի մասին

en: Name:
hy_AM: Անուն՝

en: Your Name
hy_AM: Ձեր անունը

en: Email:
hy_AM: Էլ. փոստ՝

en: you@example.com
hy_AM: դուք@օրինակ.հայ

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
hy_AM: Ձեր անունը եւ էլ. փոստը օգտագործվելու են միայն GNU gettext նիշքերի գլխագրերում՝ ցուցադրելու վերջին թարգմանողին:

en: Editing
hy_AM: Խմբագրում

en: Automatically compile MO file when saving
hy_AM: Պահելիս ինքնաբար կազմարկել MO նիշք

en: Check spelling
hy_AM: Ստուգել ուղղագրությունը

en: Always change focus to text input field
hy_AM: Դաշտը միշտ ակտիվ դարձնել՝ գրվածք մուտքագրելու համար

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
hy_AM: Երբեք ակտիվ չի դարձնի տողերով ցանկերը: Եթե միացված է, ապա պետք է օգտագործեք ստեղնաշարի Ctrl+սլաքները, կարող եք նաեւ մուտքագրել անմիջապես՝ առանց Tab-ի միջոցով առաջնահերթությունը փոխելու:

en: Appearance
hy_AM: Տեսք

en: Use custom list font:
hy_AM: Ցանկի տառատեսակը.

en: Use custom text fields font:
hy_AM: Գրվածքի տառատեսակը.

en: Change UI language
hy_AM: Փոխել OՄ-ի  լեզուն (Օգտվողի Միջերես)

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
hy_AM: (պահանջում է Windows 8 կամ ավելի նորը)

en: General
hy_AM: Գլխավոր

en: Use translation memory
hy_AM: Օգտ. թարգմանության հիշողությունը

en: Manage…
hy_AM: Կառավարել…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
hy_AM: Սկզբնականից արդիացնելիս

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
hy_AM: ոչ վերջնականի համընկնում նիշքում

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
hy_AM: նախաթարգմանել TM-ից

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
hy_AM: Poedit-ը կարող է փորձել լրացնել նոր գրառումները միայն նախորդ թարգմանություններից այս նիշքում կամ թարգմանության ձեր հիշողությունից: TM-ի օգտագործումը արդյունավետ չի լինի, եթե այն գրեթե դատարկ է, բայց կլավարկվի թարգմանություններ ավելացնելու ընթացքում:

en: Stored translations:
hy_AM: Պահված թարգմանություններ՝

en: Database size on disk:
hy_AM: Շտեմարանի չափը՝

en: Import Translation Files…
hy_AM: Ներմուծել թարգմանության ֆայլերը…

en: Import translation files…
hy_AM: Ներմուծել թարգմանության ֆայլերը…

en: Import From TMX…
hy_AM: Ներմուծել TMX-ից…

en: Import from TMX…
hy_AM: Ներմուծել TMX-ից…

en: Export To TMX…
hy_AM: Արտահանել TMX…

en: Export to TMX…
hy_AM: Արտահանել TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
hy_AM: Վերակայել

en: Select translation files to import
hy_AM: Ընտրեք ներմուծվող նիշքերը

en: Select TMX files to import
hy_AM: Ընտրեք TMX ֆայլերը՝ ներմուծելու համար

en: TMX Files
hy_AM: TMX նիշքեր

en: Importing translations…
hy_AM: Թարգմանությունների ներմուծում…

en: Export as…
hy_AM: Արտահանել որպես…

en: Exporting translations…
hy_AM: Թարգմանությունների արտահանում…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
hy_AM: Թարգմանության հիշողության արտահանումը “%s” ձախողվեց:

en: Reset translation memory
hy_AM: Վերակայել թարգմանության հիշողությունը

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
hy_AM: Վերակայե՞լ թարգմանության հիշողությունը

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
hy_AM: Թարգմանության հիշողության վերակայումը անվերադարձ կջնջի բոլոր թարգմանությունները:

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
hy_AM: ԹՀ

en: Translation Memory
hy_AM: Թարգմանության հիշողություն (ԹՀ)

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
hy_AM: Սկզբնական կոդի արտահանիչները օգտագործվում են գտնելու թարգմանվող տողեր սկզբնական կոդի նիշքերում եւ դուրս բերելու դրանք, որպեսզի հնարավոր լինի թարգմանել:

en: Custom Extractors:
hy_AM: Ընտրովի դուրս բերում.

en: Custom extractors:
hy_AM: Ընտրովի դուրս բերում.

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
hy_AM: Աջակցում է ծրագրավորման բոլոր լեզուները՝ ճանաչված GNU gettext գործիքների կողմից (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript եւ այլն):

en: Delete extractor
hy_AM: Ջնջել արտահանիչը

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
hy_AM: Ջնջե՞լ “%s” արտահանիչը:

en: Extractors
hy_AM: Արտահանիչներ

en: Accounts
hy_AM: Հաշիվներ

en: Automatically check for updates
hy_AM: Ինքնաբար ստուգել թարմացումները

en: Include beta versions
hy_AM: Ներառյալ բետա վարկածը

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
hy_AM: Բետա վարկածը պարունակում է ամենավերջին յուրահատկությունները եւ լավարկումները, բայց կարող է կայուն չաշխատել:

en: Updates
hy_AM: Թարմացումներ

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
hy_AM: Այս կարգավորումները վերաբերում են PO ֆայլերի ներքին ձևաչափմանը: Հարմարեցրեք դրանք, եթե ունեք որոշակի պահանջներ, ինչպես օրինակ՝ տարբերակի կառավարում:

en: Line endings:
hy_AM: Տողի ավարտ.

en: Unix (recommended)
hy_AM: Unix (խորհուրդ է տրվում)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
hy_AM: Տողադարձը՝

en: Preserve formatting of existing files
hy_AM: Պահել առկա նիշքերի ձեւաչափումը

en: Advanced
hy_AM: Ընդլայնված

en: Preparing strings…
hy_AM: Տողերի նախապատրաստում…

en: Pre-translating from translation memory…
hy_AM: Նախաթարգմանություն թարգմանության հիշողությունից…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
hy_AM[0]: Նախաթարգմանված %u տող
hy_AM[1]: Նախաթարգմանված %u տողեր

en: Pre-translating…
hy_AM: Նախաթարգմանություն...

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
hy_AM[0]: %d գրառումը նախաթարգմանվել է:
hy_AM[1]: %d գրառումները նախաթարգմանվել են:

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
hy_AM: Թարգմանությունները նշվել են որպես ոչ վերջնական, քանի որ դրանք, հնարավոր է, ճիշտ չեն: Դուք պետք է ստուգեք դրանք:

en: No entries could be pre-translated.
hy_AM: Նախաթարգմանելու համար գրառումներ չկան

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
hy_AM: ԹՀ-ը չի պարունակում այս բովանդակությանը համապատասխանող որեւէ տող: Սա օգտակար է ինքնաբար թարգմանելու համար, եթե միայն Poedit-ը սովորում է մեծ քանակությամբ թարգմանություններ, որոնք դուք ձեռքով եք կատարել:

en: Cannot pre-translate without source text.
hy_AM: Առանց սկզբնական գրվածքի անհնար է նախաթարգմանել:

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
hy_AM: Նախաթարգմանել

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
hy_AM: Նախաթարգմանությունը պահանջում է, որ մատչելի լինի սկզբնական գրվածքը: Այն չի աշխատի, եթե իրական գրվածքի փոխարեն օգտագործվեն միայն ID-ներ:

en: Cannot pre-translate from unknown language.
hy_AM: Հնարավոր չէ նախաթարգմանել անհայտ լեզվից:

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hy_AM: Նախաթարգմանությունը պահանջում է, որ սկզբնական գրվածքի լեզուն հայտնի լինի: Poedit-ը չի կարողանում հայտնաբերել այն տվյալ ֆայլում:

en: Only fill in exact matches
hy_AM: Լցնել միայն ճիշտ համընկնումներով

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
hy_AM: Սկզբնադիր ոչ ճիշտ արդյունքները նույնպես ներառված են, բայց նշված որպես ոչ վերջնական: Ընտրեք այս ընտրանքը՝ միայն ճիշտ համընկնումները ներառելու հանար:

en: Don’t mark exact matches as needing work
hy_AM: Չնշել ճիշտ համընկնումները որպես ոչ վերջնական

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
hy_AM: Միացրեք, եթե միայն վստահում եք ձեր TM-ի որակին: Ըստ լռելյայնի, TM-ից բոլոր համընկնումները կնշվեն որպես ոչ վերջնական աշխատանք եւ պետք է ստուգվեն:

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
hy_AM: Նախաթարգմանությունը ինքնաբար գտնում է ճիշտ կամ ոչ վերջնական համընկնումները չթարգմանված տողերի համար թարգմանության հիշողությունում եւ լցնում է դրանց թարգմանություններում:

en: Cancelling…
hy_AM: Չեղարկում…

en: Drag Folders or Files Here
hy_AM: Գցել պանակները կամ նիշքերը այստեղ

en: Drag folders or files here
hy_AM: Գցել պանակները կամ նիշքերը այստեղ

en: Add Folders…
hy_AM: Հավելել թղթապանակներ…

en: Add folders…
hy_AM: Հավելել թղթապանակներ…

en: Add Files…
hy_AM: Հավելել նիշքեր…

en: Add files…
hy_AM: Հավելել նիշքեր…

en: Add Wildcard…
hy_AM: Հավելել դերանշան…

en: Add wildcard…
hy_AM: Հավելել դերանշան…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
hy_AM: Բացահայտել Որոնիչում

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
hy_AM: Ցուցադրել Նիշքախույզում

en: Show in Folder
hy_AM: Ցուցադրել պանակում

en: Paths
hy_AM: Ուղիներ

en: Excluded paths
hy_AM: Բացառված ուղիներ

en: Advanced extraction settings
hy_AM: Դուրս բերելու ընդլայնված կարգավորումներ

en: Extract notes for translators from:
hy_AM: Դուրս բերել նշումները թարգմանիչների համար հետեւյալից՝

en: Comments prefixed with:
hy_AM: Մեկնաբանություններ նախանծանցով՝

en: All comments
hy_AM: Բոլոր մեկնաբանությունները

en: Additional xgettext flags:
hy_AM: Լրացուցիչ xgettext դրոշակներ.

en: Additional keywords
hy_AM: Լրացուցիչ հիմնաբառեր

en: Name of the project the translation is for
hy_AM: Թարգմանության նախագծի անունը

en: Team name and email address or URL
hy_AM: Թիմի անունը եւ էլ. փոստը կամ URL-ն

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
hy_AM: օրինակ՝ nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
hy_AM: UTF-8 (խորհուրդ է տրվում)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
hy_AM: Խնդրում ենք նախ պահել նիշքը:

en: Placeholders correctness
hy_AM: Տեղապահների ճիշտ օգտագործումը

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
hy_AM: Թարգմանության մեջ բացակայում է “%s” տեղապահը:

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
hy_AM: Լրացուցիչ “%s” տեղապահ, որը չկա բնօրինակ տեքստում:

en: Plural form translations
hy_AM: Հոգնակի թվով թարգմանություններ

en: Not all plural forms are translated.
hy_AM: Ոչ բոլոր հոգնակի ձեւերն են թարգմանված:

en: Inconsistent upper/lower case
hy_AM: Անհամապատասխան մեծա/փոքրատառ

en: The translation should start as a sentence.
hy_AM: Թարգմանությունը պետք է սկսի որպես նախադասություն:

en: The translation should start with a lowercase character.
hy_AM: Նախադասությունը պետք է սկսվի փոքրատառ գրանշանով:

en: Inconsistent whitespace
hy_AM: Անհամապատասխան սպիտակ տարածք

en: The translation doesn’t start with a space.
hy_AM: Թարգմանությունը չի սկսվում բացատով:

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
hy_AM: Թարգմանությունը սկսվում է բացատով, բայց սկզբնական գրվածքը՝ ոչ:

en: The translation is missing a newline at the end.
hy_AM: Թարգմանությունում բաց է թողնված նոր տողը վերջում:

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
hy_AM: Թարգմանությունը վերջանում է նոր տողով, բայց սկզբնական գրվածքը՝ ոչ:

en: The translation is missing a space at the end.
hy_AM: Թարգմանության վերջում բացակայում է բացատը:

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
hy_AM: Թարգմանությունը վերջանում է բացատով, բայց սկզբնական գրվածքը՝ ոչ:

en: Punctuation checks
hy_AM: Կետադրության ստուգում

en: The translation should end with “%s”.
hy_AM: Թարգմանությունը պետք է ավարտվի «%s»-ով:

en: The translation should not end with “%s”.
hy_AM: Թարգմանությունը չպետք է ավարտվի «%s»-ով:

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
hy_AM: Թարգմանությունը վերջանում է “%s”-ով, բայց սկզբնական գրվածքը վերջանում է “%s”-ով:

en: Clear Menu
hy_AM: Մաքրել ցանկը

en: Clear menu
hy_AM: Մաքրել ցանկը

en: Comment:
hy_AM: Մեկնաբանություն.

en: Update
hy_AM: Թարմացնել

en: &Delete
hy_AM: &Ջնջել

en: Delete the comment
hy_AM: Ջնջել մեկնաբանությունը

en: Edit project
hy_AM: Խմբագրել նախագիծը

en: Project name:
hy_AM: Նախագծի անունը.

en: Browse
hy_AM: Ընտրել

en: Add directory to the list
hy_AM: Գրացուցակը հավելել ցանկում

en: OK
hy_AM: Լավ

en: &File
hy_AM: &Նիշք

en: &New…
hy_AM: &Նոր…

en: New from &POT/PO file…
hy_AM: Նոր &POT/PO նիշքից…

en: New From &POT/PO File…
hy_AM: Նոր &POT/PO նիշքից…

en: &Open…
hy_AM: &Բացել…

en: Open Recent
hy_AM: Բացել վերջինը

en: Open recent
hy_AM: Բացել վերջինը

en: Open cloud translation…
hy_AM: Բացել ամպի թարգմանություն...

en: Open Cloud Translation…
hy_AM: Բացել ամպի թարգմանություն...

en: &Start window
hy_AM: &Մեկնարկային պատուհան

en: &Start Window
hy_AM: &Մեկնարկային պատուհան

en: Catalogs &manager
hy_AM: Գրացուցակների &կառավար

en: Catalogs &Manager
hy_AM: Գրացուցակների &կառավար

en: &Close
hy_AM: &Փակել

en: &Save
hy_AM: &Պահել

en: Save &as…
hy_AM: Պահել &որպես…

en: Save &As…
hy_AM: Պահել &որպես…

en: Compile to MO…
hy_AM: Կազմարկել MO-ի…

en: Check for updates…
hy_AM: Ստուգել թարմացումները…

en: Settings…
hy_AM: Կայանքներ…

en: &Preferences
hy_AM: &Նախապատվություններ

en: E&xit
hy_AM: Փ&ակել

en: Quit
hy_AM: Փակել

en: Copy from singular
hy_AM: Պատճենել հոգնակիից

en: Copy From Singular
hy_AM: Պատճենել եզակիից

en: Translation needs &work
hy_AM: Թարգմանությունը վերջնական &չէ

en: Translation Needs &Work
hy_AM: Թարգմանությունը վերջնական &չէ

en: Edit &comment
hy_AM: Խմբագրել &մեկնաբանությունը

en: Edit &Comment
hy_AM: Խմբագրել &մեկնաբանությունը

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
hy_AM: Առաջարկություններ

en: &Find…
hy_AM: &Գտնել…

en: Replace…
hy_AM: Փոխարինել…

en: Find next
hy_AM: Գտնել հաջորդը

en: Find previous
hy_AM: Գտնել նախորդը

en: Find and Replace…
hy_AM: Գտնել եւ փոխարինել…

en: Find Next
hy_AM: Գտնել հաջորդը

en: Find Previous
hy_AM: Գտնել նախորդը

en: Show string &ID
hy_AM: Ցուցադրել տողի &ID-ին

en: Show String &ID
hy_AM: Ցուցադրել տողի &ID-ին

en: Show warnings
hy_AM: Ցուցադրել զգուշացումները

en: Show Warnings
hy_AM: Ցուցադրել զգուշացումները

en: Sort by &file order
hy_AM: Խմբավորել ըստ &նիշքի կարգի

en: Sort by &File Order
hy_AM: Խմբավորել ըստ &նիշքի կարգի

en: Sort by &source
hy_AM: Խմբավորել ըստ &սկզբնականի

en: Sort by &Source
hy_AM: Խմբավորել ըստ &սկզբնականի

en: Sort by &translation
hy_AM: Խմբավորել ըստ &թարգմանության

en: Sort by &Translation
hy_AM: Խմբավորել ըստ &թարգմանության

en: &Group by context
hy_AM: &Խմբավորել ըստ համագրվածքի

en: &Group By Context
hy_AM: &Խմբավորել ըստ համագրվածքի

en: Entries with errors first
hy_AM: Նախ սխալներով գրառումները

en: Entries with Errors First
hy_AM: Նախ սխալներով գրառումները

en: &Untranslated entries first
hy_AM: &Նախ չթարգմանվածները

en: &Untranslated Entries First
hy_AM: &Նախ չթարգմանվածները

en: &Show code occurrences
hy_AM: &Ցուցադրել կոդի դեպքերը

en: &Show Code Occurrences
hy_AM: &Ցուցադրել կոդի դեպքերը

en: Show sidebar
hy_AM: Ցուցադրել կողագոտին

en: Show status bar
hy_AM: Ցուցադրել վիճակի գոտին

en: &Translation
hy_AM: &Թարգմանություն

en: &Update from source code
hy_AM: &Արդիացնել սկզբնականից

en: &Update from Source Code
hy_AM: &Արդիացնել սկզբնականից

en: Pre-&translate…
hy_AM: Նախա&թարգմանություն…

en: &Validate translations
hy_AM: &Վավերացնել թարգմանությունները

en: &Validate Translations
hy_AM: &Վավերացնել թարգմանությունները

en: &Purge deleted translations
hy_AM: &Մաքրել ջնջված թարգմանությունները

en: &Purge Deleted Translations
hy_AM: &Մաքրել ջնջված թարգմանությունները

en: &Properties…
hy_AM: &Հատկություններ…

en: &Go
hy_AM: &Անցնել

en: &Done and next
hy_AM: &Պատրաստ է եւ հաջորդը

en: &Done and Next
hy_AM: &Պատրաստ է եւ հաջորդը

en: Previously edited
hy_AM: Նախկինում խմբագրված

en: Previously Edited
hy_AM: Նախկինում Խմբագրված

en: &Previous translation
hy_AM: &Նախորդ թարգմանությունը

en: &Previous Translation
hy_AM: &Նախորդ թարգմանությունը

en: &Next translation
hy_AM: &Հաջորդ թարգմանությունը

en: &Next Translation
hy_AM: &Հաջորդ թարգմանությունը

en: P&revious unfinished
hy_AM: Ն&ախորդ անավարտը

en: P&revious Unfinished
hy_AM: Ն&ախորդ անավարտը

en: Ne&xt unfinished
hy_AM: Հաջ&որդ անավարտը

en: Ne&xt Unfinished
hy_AM: Հաջ&որդ անավարտը

en: Previous plural form
hy_AM: Նախորդ հոգնակին

en: Previous Plural Form
hy_AM: Նախորդ հոգնակին

en: Next plural form
hy_AM: Հաջորդ հոգնակին

en: Next Plural Form
hy_AM: Հաջորդ հոգնակին

en: &Online help
hy_AM: &Առցանց օգնություն

en: &Online Help
hy_AM: &Առցանց օգնություն

en: &GNU gettext manual
hy_AM: &GNU gettext-ի ձեռնարկ

en: &GNU gettext Manual
hy_AM: &GNU gettext-ի ձեռնարկ

en: &About Poedit
hy_AM: Poedit-ի &մասին

en: &About
hy_AM: &Ծրագրի մասին

en: Extractor setup
hy_AM: Արտահանիչի կարգավորում

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
hy_AM: Ընդլայնումների ցուցակը՝ առանձնացված կետ-ստորակետով (օր.՝ *.cpp;*.h).

en: Invocation:
hy_AM: Կանչ.

en: Command to extract translations:
hy_AM: Թարգմանությունները դուրս հանելու հրաման.

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
hy_AM: Այս հրամանը օգտագործվում է բացելու համար արտահանիչը:
    %o-ը կավելացվի արտածվող նիշքի անվանը, %K-ը՝
    հիմնաբառի ցանկին, %F-ը՝ ներածվող նիշքերի ցանկին,
    %C-ը՝ կոդավորման դրոշակին (տես ստորեւ):

en: An item in keywords list:
hy_AM: Միավոր՝ հիմնաբառերի ցանկում.

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
hy_AM: Սա կկցվի հրամանի տողին մեկ անգամ՝
    յուրաքանչյուր ստեղնաշարի համար: %k-ը կավելացվի ստեղնաշարին:

en: An item in input files list:
hy_AM: Միավորը ներածված նիշքերի ցանկում է.

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
hy_AM: Սա կկցվի հրամանի տողին մեկ անգամ՝
    յուրաքանչյուր ստեղնաշարի համար: %f-ը կավելացվի նիշքի անվանը:

en: Source code charset:
hy_AM: Սկզբնական կոդի գրանշանը՝

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
hy_AM: Սա կկցվի հրամանի տողին,
    եթե միայն սկզբնական կոդավորում է տրված: %c-ը կավելացվի կոդավորման արժեքին:

en: Translation Properties
hy_AM: Թարգմանության հատկությունները

en: Project name and version:
hy_AM: Նախագծի անունը եւ տարբեակը.

en: Language team:
hy_AM: Լեզվի թիմը.

en: Plural forms:
hy_AM: Հոգնակի ձեւեր.

en: Use default rules for this language
hy_AM: Օգտ. այս լեզվի ծրագրային կանոնները

en: Use custom expression
hy_AM: Օգտ. հարմարեցված արտահայտություն

en: Learn about plural forms
hy_AM: Մանրամասներ հոգնակի ձեւերի մասին

en: Charset:
hy_AM: Այլագիրավորում.

en: Advanced Extraction Settings…
hy_AM: Դուրս բերելու ընդլայնված կարգավորումներ…

en: Advanced extraction settings…
hy_AM: Դուրս բերելու ընդլայնված կարգավորումներ…

en: Translation properties
hy_AM: Թարգմանության հատկություններ

en: Sources Paths
hy_AM: Սկզբնականների ուղիները

en: Sources paths
hy_AM: Սկզբնական ուղիներ

en: Extract text from source files in the following directories:
hy_AM: Հանել գրվածքը սկզբնական նիշքից հետեւյալ տեղում՝

en: Base path:
hy_AM: Հիմնական ուղին.

en: Sources Keywords
hy_AM: Սկզբնականների հիմնաբառերը

en: Sources keywords
hy_AM: Սկզբնականի հիմնաբառեր

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
hy_AM: Օգտ. այս հիմնաբառերը (գործառույթի անունները)՝ ճանաչելու համար թարգմանվող տողերը
    սկզբնական նիշքում.

en: Also use default keywords for supported languages
hy_AM: Նաեւ օգտագործեք լռելյայն հիմնաբառեր՝ աջակցվող լեզուների համար

en: Learn about gettext keywords
hy_AM: Մանրամասներ gettext հիմնաբառի մասին

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
hy_AM: Նախորդ սկզբնական գրվածքը

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
hy_AM: Հին սկզբնական գրվածքը (մինչեւ արդիացման ընթացքում դրա փոխվելը), որը այժմ ոչ ճիշտ է:

en: Notes for translators
hy_AM: Նշում թարգմանողների համար

en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանություն

en: Add comment
hy_AM: Հավելել մեկնաբանություն

en: Add Comment
hy_AM: Հավելել մեկնաբանություն

en: Delete From Translation Memory
hy_AM: Ջնջել Թարգմանության հիշողությունից

en: Delete from translation memory
hy_AM: Ջնջել Թարգմանության հիշողությունից

en: Translation suggestions
hy_AM: Թարգմանության առաջարկություններ

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
hy_AM: Չկան համապատասխանություններ

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
hy_AM: Չկան համապատասխանություններ

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
hy_AM: Այս տողը գտնվել է Poedit-ի թարգմանության հիշողությունում:

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
hy_AM: Նախաթարգմանությունը պահանջում է, որ մատչելի լինի սկզբնական գրվածքը: Այն չի աշխատի, եթե իրական գրվածքի փոխարեն օգտագործվեն միայն ID-ներ:

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hy_AM: Թարգմանության առաջարկները պահանջում են, որ սկզբնական գրվածքի լեզուն հայտնի լինի: Poedit-ը չի կարողանում հայտնաբերել այն տվյալ ֆայլում:

en: Cannot execute program: %s
hy_AM: Հնարավոր չէ կատարել %s ծրագիրը

en: The TMX file is malformed.
hy_AM: TMX նիշքը այլակերպված է

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
hy_AM: Թարգմանության հիշողության շտեմարանը վնասված է՝ %s (%d):

en: Translation memory error: %s (%d).
hy_AM: Թարգմանության հիշողության սխալ. %s (%d):

en: (Use default language)
hy_AM: (Օգտ. լռելյայն լեզուն)

en: Language selection
hy_AM: Լեզվի ընտրություն

en: Select your preferred language
hy_AM: Ընտրեք Ձեր նախընտրած լեզուն

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
hy_AM: Կիրառֆելու համար պետք է վերագործարկեք Poedit-ը

en: Cannot create temporary directory.
hy_AM: Հնարավոր չեղավ ստեղծել ժամանակավոր գրացուցակ:

en: There are no translations. That’s unusual.
hy_AM: Թարգմանություններ չկան: Դա նորմալ չէ:

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
hy_AM: Թարգմանություններով այս նիշքը լրացնելու ամենապարզ ձեւը այն POT նիշքից թարմացնելն է.

en: Update from POT
hy_AM: Թարմացնել POT-ից

en: Take translatable strings from an existing POT template.
hy_AM: Վերցնել թարգմանվող տողերը առկա POT նմուշից:

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
hy_AM: Կարող եք նաեւ հանել թարգմանվող տողերը անմիջականորեն սկզբնական այլագրից.

en: Extract from sources
hy_AM: Հանել սկզբնական այլագրից

en: Configure source code extraction in Properties.
hy_AM: Կազմաձեւել սկզբնական կոդի դուրս բերումը Հատկություններում:

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
hy_AM: Վարկած՝ %s

en: Create new
hy_AM: Ստեղծել նորը

en: Create new translation from POT template.
hy_AM: Ստեղծել նոր թարգմանություն POT ձեւանմուշից:

en: Browse files
hy_AM: Դիտել նիշքերը

en: Open and edit translation files.
hy_AM: Բացել եւ խմբագրել թարգմանության նիշքերը:

en: Translate cloud project
hy_AM: Թարգմանել ամպի նախագիծ

en: Collaborate with other people online.
hy_AM: Համագործակցել այլ մարդկանց հետ առցանց:

en: Recent files
hy_AM: Վերջին նիշքերը

en: Sync
hy_AM: Հմժմ

en: Open file
hy_AM: Բացել նիշքը

en: Save file
hy_AM: Պահել նիշքը

en: Check for errors in the translation
hy_AM: Ստուգել թարգմանության սխալները

en: Validate
hy_AM: Վավերացնել

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
hy_AM: Նախաթարգմանեք այն տողերը, որոնք դեռ թարգմանված չեն

en: Update from Code
hy_AM: Արդիացնել կոդից

en: Update from code
hy_AM: Արդիացնել այլագրից

en: Update from source code
hy_AM: Արդիացնել սկզբնական կոդից

en: Show or hide the sidebar
hy_AM: Ցուցադրել կամ թաքցնել կողագոտին

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hy_AM: %s-ի մասին

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
hy_AM: %s-ի նախապատվություններ

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hy_AM: %s-ի մասին

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
hy_AM: Ծառայություններ

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
hy_AM: Թաքցնել %s-ը

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
hy_AM: Թաքցնել ուրիշները

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
hy_AM: Ցուցադրել բոլորը

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
hy_AM: Փակել %s-ը

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
hy_AM: Նախապատվություններ…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hy_AM: Նախապատվություններ...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hy_AM: Նախապատվություններ...

en: &Apply
hy_AM: &Գործադրել

en: Apply
hy_AM: Գործադրել

en: &Back
hy_AM: &Հետ

en: Back
hy_AM: Հետ

en: &Cancel
hy_AM: &Չեղարկել

en: &Clear
hy_AM: &Մաքրել

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: Copy
hy_AM: Պատճենել

en: Cu&t
hy_AM: Կտրե&լ

en: Cut
hy_AM: Կտրել

en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

en: &Quit
hy_AM: &Փակել

en: Help
hy_AM: Օգնություն

en: &New
hy_AM: &Նոր

en: New
hy_AM: Նոր

en: &No
hy_AM: &Ոչ

en: No
hy_AM: Ոչ

en: &OK
hy_AM: &Լավ

en: Open…
hy_AM: Բացել…

en: &Open...
hy_AM: &Բացել...

en: Open...
hy_AM: Բացել...

en: &Paste
hy_AM: &Տեղադրել

en: Paste
hy_AM: Տեղադրել

en: Preferences
hy_AM: Նախապատվություններ

en: &Redo
hy_AM: &Կրկնակել

en: Refresh
hy_AM: Թարմացնել

en: &Save as
hy_AM: &Պահել որպես

en: Save as
hy_AM: Պահել որպես

en: Select &All
hy_AM: Նշել &բոլորը

en: Select All
hy_AM: Նշել բոլորը

en: &Undo
hy_AM: &Հետարկել

en: &Yes
hy_AM: &Այո

en: Yes
hy_AM: Այո

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
hy_AM: Ձախ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
hy_AM: Աջ
