poedit - en to bs_BA translation catalogue (706 entries)

en: Hide this notification message
bs_BA: Sakrij ovu napomenu

en: Don’t Show Again
bs_BA: Ne prikazuj ponovo

en: Don’t show again
bs_BA: Ne prikazuj ponovo

en: Update Summary
bs_BA: Sažetak ažuriranja

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
bs_BA: Rezime ažuriranja

en: Close
bs_BA: Zatvori

en: Issues
bs_BA: Problemi

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
bs_BA: Datoteka

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
bs_BA: Linija

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
bs_BA: Izdaj

en: New Strings
bs_BA: Novi gudači

en: New strings
bs_BA: Novi stringovi

en: Removed Strings
bs_BA: Uklonjeni nizovi

en: Removed strings
bs_BA: Uklonjeni nizovi

en: Collecting source files…
bs_BA: Prikupljam izvorne fajlove…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
bs_BA[0]: Izdvajanje prevodivih nizova iz %s datoteke…
bs_BA[1]: Izdvajanje prevodivih nizova iz %s datoteke…
bs_BA[2]: Izdvajanje prevodivih nizova iz %s datoteka…

en: Failed to load file with extracted translations.
bs_BA: Nije uspjelo učitavanje datoteke s izdvojenim prijevodima.

en: In: %s
bs_BA: U: %s

en: Source code not available.
bs_BA: Izvorni kod nije dostupan.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
bs_BA: Prijevodi nisu mogli biti ažurirani iz izvornog koda jer nije pronađen kod na lokaciji navedenoj u Svojstvima datoteke.

en: Permission denied.
bs_BA: Dozvola odbijena.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
bs_BA: Nemate dozvolu za čitanje datoteka izvornog koda s lokacije navedene u Svojstvima datoteke.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
bs_BA: Ako ste prethodno odbili pristup svojim datotekama, možete ga dozvoliti u Postavke sistema > Privatnost i sigurnost > Datoteke i mape.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
bs_BA: Ako ste prethodno odbili pristup svojim datotekama, možete ga dozvoliti u Sistemskim postavkama > Sigurnost i privatnost > Privatnost > Datoteke i mape.

en: Failed to extract strings from source code.
bs_BA: Nije uspjelo izdvajanje stringova iz izvornog koda.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
bs_BA: Datoteka „%s“ nije mogla biti otvorena.

en: Updating translations
bs_BA: Ažuriranje prijevoda

en: Determining differences…
bs_BA: Utvrđivanje razlika…

en: Merging differences…
bs_BA: Sastavljanje razlika…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
bs_BA: Datoteka za prijevod je već ažurirana, nisu napravljene nikakve promjene u stringovima.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
bs_BA[0]: Datoteka za prijevod je ažurirana sa %s promjenom.
bs_BA[1]: Datoteka za prijevod je ažurirana sa %s promjene.
bs_BA[2]: Datoteka za prijevod je ažurirana sa %s promjena.

en: New strings to translate:
bs_BA: Novi nizovi znakova za prevođenje:

en: Removed strings (no longer used):
bs_BA: Uklonjeni nizovi (više se ne koriste):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
bs_BA[0]: Otkriven je problem sa %d izvornim nizom.
bs_BA[1]: Otkriven je problem sa %d izvorna niza.
bs_BA[2]: Otkriven je problem sa %d izvornih nizova.

en: View Details…
bs_BA: Pogledajte detalje…

en: View details…
bs_BA: Pogledajte detalje…

en: Malformed header: “%s”
bs_BA: Neispravno zaglavlje: "%s"

en: PO Translation Files
bs_BA: PO fajlovi sa prijevodom

en: POT Translation Templates
bs_BA: POT predlošci prijevoda

en: XLIFF Translation Files
bs_BA: XLIFF fajlovi s prijevodima

en: Xcode Localization Catalog
bs_BA: Katalog lokalizacije Xcode-a

en: JSON Translation Files
bs_BA: JSON datoteke za prevođenje

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
bs_BA: Flutter datoteke za prevođenje

en: RESX Resource Files
bs_BA: RESX resursne datoteke

en: Qt Translation Files
bs_BA: Qt datoteke za prevođenje

en: All Translation Files
bs_BA: Sve datoteke s prijevodima

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
bs_BA: Datoteka je u formatu koji Poedit ne prepoznaje.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
bs_BA: Ova JSON datoteka nije datoteka za prijevode i ne može se uređivati u Poedit-u.

en: Reading file content failed with the following error: %s
bs_BA: Čitanje sadržaja datoteke nije uspjelo uz sljedeću grešku: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
bs_BA: Datoteka „%s“ je samo za čitanje i ne može se sačuvati.
    Molimo sačuvajte je pod drugim imenom.

en: Couldn’t save file %s.
bs_BA: Nije moguće sačuvati datoteku %s.

en: Screenshots:
bs_BA: Snimci ekrana:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
bs_BA[0]: %i red fajla "%s" nije ispravno učitan.
bs_BA[1]: %i reda fajla "%s" nisu ispravno učitana.
bs_BA[2]: %i redova fajla "%s" nije ispravno učitano.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
bs_BA: Linija %d fajla "%s" nije ispravna (neispravni podaci %s).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
bs_BA: Neispravan PO fajl: jednina msgstr korištena zajedno sa msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
bs_BA: Neispravan PO fajl: korišten je oblik množine msgstr bez msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
bs_BA: Nije moguće učitati datoteku, vjerovatno je oštećena.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
bs_BA: Došlo je do grešaka prilikom učitavanja datoteke. Kao rezultat toga, neki podaci mogu nedostajati ili biti oštećeni.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
bs_BA: Desio se problem prilikom formatiranja datoteke (sve ostalo je uspješno sačuvano).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
bs_BA: Datoteka nije mogla biti sačuvana u skupu znakova "%s" kako je navedeno u postavkama prevođenja.
    
    Umjesto toga, sačuvana je u UTF-8 i postavka je shodno tome izmijenjena.

en: Error saving file
bs_BA: Greška pri spremanju datoteke

en: “%s” is not a valid POT file.
bs_BA: "%s" nije ispravan POT fajl.

en: Error while loading Qt translation file: %s
bs_BA: Greška prilikom učitavanja Qt prevodne datoteke: %s

en: The file is malformed.
bs_BA: Datoteka je neispravno formatirana.

en: Error while loading RESX file: %s
bs_BA: Greška prilikom učitavanja RESX datoteke: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
bs_BA: Neočekivano nedostaje sadržaj u XCLOC datoteci.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
bs_BA: Spremanje na drugu lokaciju nije podržano za XCLOC datoteke.

en: Error while loading XLIFF file: %s
bs_BA: Greška prilikom učitavanja XLIFF datoteke: %s

en: unsupported version (%s)
bs_BA: nepodržana verzija (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
bs_BA: Prekinuta oznaka u nizu prijevoda.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
bs_BA: Povežite Poedit sa podržanim platformama za lokalizaciju u oblaku kako biste besprijekorno sinhronizovali prevode kojima se upravlja na njima.

en: How does cloud sync work?
bs_BA: Kako funkcioniše sinhronizacija u oblaku?

en: Account
bs_BA: Račun

en: (not signed in)
bs_BA: (niste prijavljeni)

en: Open cloud translation
bs_BA: Otvoreni prijevod u oblaku

en: Manage accounts
bs_BA: Upravljanje računima

en: Project:
bs_BA: Projekat:

en: Language:
bs_BA: Jezik:

en: Sign in to Cloud Account
bs_BA: Prijava na Oblačni račun

en: Sign in to cloud account
bs_BA: Prijavite se na račun u oblaku

en: No translation projects listed in your account.
bs_BA: Na vašem računu nema navedenih prevodilačkih projekata.

en: Downloading latest translations…
bs_BA: Preuzimanje najnovijih prijevoda…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
bs_BA: Prijavite se na %s

en: Syncing
bs_BA: Sinhronizacija

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
bs_BA: Otpremanje prijevoda na %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
bs_BA: Otpremanje prijevoda na %s nije uspjelo.

en: Syncing error
bs_BA: Greška pri sinhronizaciji

en: Edit comment
bs_BA: Uredi komentar

en: Comment:
bs_BA: Komentar:

en: Update
bs_BA: Ažuriraj

en: Delete the comment
bs_BA: Izbriši komentar

en: Add
bs_BA: Dodati

en: Unknown Crowdin error.
bs_BA: Nepoznata greška u Crowdin-u.

en: Not authorized, please sign in again.
bs_BA: Nemate ovlaštenje, molimo vas da se ponovo prijavite.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
bs_BA: Crowdin projekti zasnovani na stringovima nisu podržani.

en: Downloading translations is disabled in this project.
bs_BA: Preuzimanje prijevoda je onemogućeno u ovom projektu.

en: Recommended
bs_BA: Preporučeno

en: Sign In
bs_BA: Prijava

en: Sign in
bs_BA: Prijava

en: Sign Out
bs_BA: Odjava

en: Sign out
bs_BA: Odjava

en: Learn more about Crowdin
bs_BA: Saznaj više o Crowdinu

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
bs_BA: Crowdin je online platforma za upravljanje prijevodima i alat za kolaborativno prevođenje. I mi sami koristimo Crowdin za prevođenje Poedita na mnoge jezike i obožavamo ga.

en: Waiting for authentication…
bs_BA: Čekanje autentifikacije…

en: Updating user information…
bs_BA: Ažuriranje korisničkih informacija…

en: Sign in to Crowdin
bs_BA: Prijavi se u Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
bs_BA: Sinhronizacija sa Crowdinom nije uspjela.

en: Crowdin error
bs_BA: Crowdin greška

en: &Copy
bs_BA: &Kopiraj

en: Learn more
bs_BA: Saznaj više

en: &Help
bs_BA: &Pomoć

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
bs_BA: MO fajl se ne može direktno uređivati u Poeditu.

en: Error opening file
bs_BA: Greška pri otvaranju fajla

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
bs_BA: Umjesto ovog, molimo vas da otvorite i izmijenite odgovarajući PO fajl. Nakon što ga sačuvate, MO fajl će također da bude ažuriran.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
bs_BA: ne briši privremene datoteke (zbog otklanjanja grešaka)

en: handle a poedit:// URI
bs_BA: upravljač za poedit:// URI

en: go to item at given line number
bs_BA: idi na stavku na datom broju reda

en: Failed to communicate with Poedit process.
bs_BA: Nije moguće komunicirati sa Poedit procesom.

en: Unhandled exception occurred: %s
bs_BA: Desio se neočekivan izuzetak: %s

en: Select translation template
bs_BA: Odaberite predložak za prijevod

en: Invalid file
bs_BA: Neispravna datoteka

en: Select translation file
bs_BA: Odaberite datoteku za prijevod

en: Poedit is an easy to use translation editor.
bs_BA: Poedit je jednostavni alat za prevođenje.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
bs_BA: Ne možete ispustiti više od jedne datoteke u prozor Poedit-a.

en: File “%s” is not a translation file.
bs_BA: Datoteka „%s“ nije datoteka za prijevod.

en: File “%s” doesn’t exist.
bs_BA: Datoteka „%s“ ne postoji.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
bs_BA: Provjera pravopisa je onemogućena zato što rječnik za %s nije instaliran.

en: Install
bs_BA: Instaliraj

en: The file “%s” has been changed by another application.
bs_BA: Datoteka „%s“ je promijenjena drugom aplikacijom.

en: Reload file
bs_BA: Ponovo učitaj datoteku

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
bs_BA: Želite li ponovo učitati datoteku s diska? Vaše nesačuvane izmjene u Poeditu bit će izgubljene ako to učinite.

en: Ignore
bs_BA: Ignoriraj

en: Reload File
bs_BA: Ponovo učitaj datoteku

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
bs_BA: Datoteka je izmijenjena. Želite li sačuvati promjene?

en: Save changes
bs_BA: Sačuvaj promjene

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
bs_BA: Vaše promjene će biti izgubljene ako ih ne sačuvate.

en: Save
bs_BA: Sačuvaj

en: Do&n’t save
bs_BA: Ne sp&remaj

en: Don’t Save
bs_BA: Ne spremaj

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
bs_BA: Promjene koje je napravila druga aplikacija bit će izgubljene ako ih sačuvate.

en: Cancel
bs_BA: Poništi

en: Save Anyway
bs_BA: Sačuvaj svejedno

en: Save anyway
bs_BA: Sačuvaj svakako

en: Save as…
bs_BA: Sačuvaj kao…

en: Compile to…
bs_BA: Kompajliraj za…

en: Compiled Translation Files
bs_BA: Kompajlirani prijevodi datoteka

en: Export to HTML…
bs_BA: Izvoz u HTML…

en: HTML Files
bs_BA: HTML fajlovi

en: Exporting to HTML
bs_BA: Izvoženje u HTML

en: Updating failed
bs_BA: Ažuriranje nije uspjelo

en: Open reference file
bs_BA: Otvori referentnu datoteku

en: Update from &POT File…
bs_BA: Ažuriranje iz &POT datoteke…

en: Update from &POT file…
bs_BA: Ažuriranje iz &POT datoteke…

en: Sync with Crowdin
bs_BA: Sinhronizuj sa Crowdinom

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
bs_BA: Otpremi na %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
bs_BA[0]: Pronađen je %d problem s prijevodima.
bs_BA[1]: Pronađena su %d problema s prijevodima.
bs_BA[2]: Pronađeno je %d problema s prijevodima.

en: Validation results
bs_BA: Rezultati validacije

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
bs_BA: Unosi koji sadrže greške označeni su crvenom bojom u listi. Detalji o greški će biti prikazani kada odaberete jedan od unosa.

en: The file was saved safely.
bs_BA: Datoteka je uspješno sačuvana.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
bs_BA: Datoteka je uspješno sačuvana i kompajlirana u MO format, ali navjerovatnije neće ispravno funkcionisati.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
bs_BA: Datoteka je uspješno sačuvana ali je nije moguće kompajlirati u MO format i koristiti nakon toga.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
bs_BA: Datoteka je kompajlirana u MO format, ali najvjerovatnije neće funkcionisati ispravno.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
bs_BA: Datoteka ne može biti kompajlirana u MO format i nakon toga korištena.

en: No problems with the translation found.
bs_BA: Nisu pronađeni problemi u prijevodu.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
bs_BA[0]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali još %d unos nije preveden.
bs_BA[1]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali još %d unosa nisu prevedena.
bs_BA[2]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali još %d unosa nije prevedeno.

en: The translation is ready for use.
bs_BA: Prijevod je spreman za upotrebu.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
bs_BA: Poedit je automatski popravio neispravan sadržaj u datoteci "%s".

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
bs_BA: Datoteka je sadržavala duplikate stavki, što nije dozvoljeno u PO datotekama i spriječilo bi korištenje datoteke. Poedit je riješio problem, ali trebali biste pregledati prijevode svih stavki označenih kao one koje zahtijevaju doradu i ispraviti ih ako je potrebno.

en: Language of the translation isn’t set.
bs_BA: Jezik prijevoda nije postavljen.

en: Set Language
bs_BA: Postavi jezik

en: Set language
bs_BA: Odaberite jezik

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
bs_BA: Prijedlozi nisu dostupni ako jezik prijevoda nije ispravno odabran. Ostale mogućnosti  također mogu biti nedostupne. kao npr. oblici množine.

en: Language of the translation is the same as source language.
bs_BA: Jezik prijevoda je isti kao i izvorni jezik.

en: Fix Language
bs_BA: Popravi jezik

en: Fix language
bs_BA: Popravi jezik

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
bs_BA: Ova datoteka sadrži unose s oblicima množine, ali nema konfigurirano zaglavlje Plural-Forms.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
bs_BA: Unosi u ovoj datoteci imaju drugačiji broj oblika množine od onoga što piše u zaglavlju Plural-Forms datoteke

en: Required header Plural-Forms is missing.
bs_BA: Nedostaje neophodno zaglavlje za oblik množine.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
bs_BA: Sintaksna greška u zaglavlju za obrazac množine ("%s").

en: Fix the Header
bs_BA: Popravi zaglavlje

en: Fix the header
bs_BA: Popravi zaglavlje

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
bs_BA: Izraz za množinu koji datoteka koristi je neuobičajen za %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
bs_BA: Pregledaj

en: Would you like to use English for source text?
bs_BA: Želite li koristiti engleski jezik za izvorni tekst?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
bs_BA: Ova datoteka koristi ID-ove stringova umjesto izvornog teksta. Poedit može učitati engleske tekstove iz datoteke "%s" umjesto vas.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
bs_BA: Učitaj engleski

en: Translated: %d of %d (%d %%)
bs_BA: Prevedeno: %d od %d (%d %%)

en: Remaining: %d
bs_BA: Preostalo: %d

en: %d error | %d errors
bs_BA[0]: %d greška
bs_BA[1]: %d greške
bs_BA[2]: %d grešaka

en: %d entry | %d entries
bs_BA[0]: %d unos
bs_BA[1]: %d unosa
bs_BA[2]: %d unosa

en:  (unsaved)
bs_BA:  (nesačuvano)

en:  (modified)
bs_BA:  (mijenjano)

en: Failed to update translation memory: %s
bs_BA: Nije moguće ažurirati memoriju prijevoda: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
bs_BA: Datoteka „%s“ nije mogla biti sačuvana.

en: Remove same-as-source translations
bs_BA: Uklonite prijevode koji su isti kao izvorni kod

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
bs_BA: Želite li ukloniti sve prijevode koji su identični izvornom tekstu?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
bs_BA: Ova radnja će izbrisati sve prijevode koji se tačno podudaraju s izvornim tekstom. Ova radnja se ne može poništiti.

en: Keep
bs_BA: Zadrži

en: Remove
bs_BA: Ukloni

en: Purge deleted translations
bs_BA: Očisti obrisane prijevode

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
bs_BA: Da li želite ukloniti sve prijevode koji više nisu u upotrebi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
bs_BA: Ako nastavite sa uklanjanjem, svi prijevodi koji su označeni za uklanjanje će trajno biti uklonjeni. Morat ćete ih ponovo prevesti ako budu ponovo dodani nekad u budućnosti.

en: Purge
bs_BA: Očisti

en: Copy from Source Text
bs_BA: Kopiraj iz originalnog teksta

en: Copy from source text
bs_BA: &Kopiraj iz originalnog teksta

en: Clear Translation
bs_BA: Obriši prijevod

en: Clear translation
bs_BA: Obriši prijevod

en: Edit Comment
bs_BA: Uredi komentar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
bs_BA: Pojave koda

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
bs_BA: Pojave koda

en: Hide Sidebar
bs_BA: Sakrij bočnu traku

en: Show Sidebar
bs_BA: Prikaži bočnu traku

en: Hide Status Bar
bs_BA: Sakrij statusnu traku

en: Show Status Bar
bs_BA: Prikaži statusnu traku

en: String length in characters: translation | source
bs_BA: Dužina stringa u znakovima: prijevod | izvor

en: String length in characters
bs_BA: Dužina stringa u znakovima

en: Source text
bs_BA: Originalni tekst

en: Singular
bs_BA: Jednoposebnog

en: Plural
bs_BA: Množina

en: Translation
bs_BA: Prijevod

en: Pre-translated
bs_BA: Unaprijed prevedeno

en: Needs Work
bs_BA: Potrebno je doraditi

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
bs_BA: Potrebno je doraditi

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
bs_BA: POT datoteke su samo predlošci i ne sadrže bilo kakve prijevode.
    Da napravite prijevod, kreirajte novu PO datoteku na osnovu predloška.

en: Create new translation
bs_BA: Kreiraj novi prijevod

en: Make a new translation from this POT file.
bs_BA: Napravite novi prijevod iz ove POT datoteke.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
bs_BA: Koristite meni Uredi za izvođenje grupnih radnji na odabranim nizovima znakova.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
bs_BA: ID izvornog teksta

en: Everything
bs_BA: Sve

en: Form %i
bs_BA: Oblik %i

en: Form %i (unused)
bs_BA: Obrazac %i (nekorišten)

en: Zero
bs_BA: Nula

en: One
bs_BA: Jednog

en: Two
bs_BA: Dva

en: Other
bs_BA: Ostalo

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
bs_BA: Kontekst stringa: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
bs_BA: Identifikator niza: %s

en: Translation — %s
bs_BA: Prijevod — %s

en: Source text — %s
bs_BA: Izvorni tekst — %s

en: unknown language
bs_BA: nepoznat jezik

en: Network error: %s (%d)
bs_BA: Greška mreže: %s (%d)

en: Unknown error
bs_BA: Nepoznata greška

en: Failed to merge gettext catalogs.
bs_BA: Nije moguće spojiti gettext kataloge.

en: Open in Editor
bs_BA: Otvori u uređivaču

en: Open in editor
bs_BA: Otvori u uređivaču

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
bs_BA: U datoteci nisu navedene informacije o pojavljivanjima ovog stringa u izvornom kodu.

en: No usage information
bs_BA: Nema informacija o korištenju

en: %d code occurrence | %d code occurrences
bs_BA[0]: %d pojavljivanje koda
bs_BA[1]: %d pojavljivanja koda
bs_BA[2]: %d pojavljivanja kode

en: Source code not found
bs_BA: Izvorni kod nije pronađen

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
bs_BA: Poedit ne može prikazati izvorni kod gdje se koristi string, jer datoteka ili nije dostupna na referenciranoj lokaciji ili je simbolična referenca koja ne ukazuje na stvarnu datoteku.

en: File cannot be opened
bs_BA: Datoteka se ne može otvoriti

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
bs_BA: Poedit nije mogao otvoriti datoteku „%s“.

en: Find
bs_BA: Pronađi

en: Replace
bs_BA: Zamijeni

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
bs_BA: Opcije

en: Ignore case
bs_BA: Zanemari velika/mala slova

en: Wrap around
bs_BA: Omotaj

en: Whole words only
bs_BA: Samo cijele riječi

en: Find in source texts
bs_BA: Pronađi u izvornim tekstovima

en: Find in translations
bs_BA: Pronađi u prijevodima

en: Find in comments
bs_BA: Pronađi u komentarima

en: Replace &All
bs_BA: Zamijeni &sve

en: Replace &all
bs_BA: Zamijeni &sve

en: &Replace
bs_BA: &Zamijeni

en: < &Previous
bs_BA: < &Prethodno

en: &Next >
bs_BA: &Sljedeće >

en: String to find
bs_BA: String koji tražite

en: Replacement string
bs_BA: Zamjenski string

en: warning:
bs_BA: upozorenje:

en: error:
bs_BA: greška:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
bs_BA: Naziv ili kod jezika

en: Translation Language
bs_BA: Jezik prijevoda

en: Language of the translation:
bs_BA: Jezik prijevoda:

en: All strings
bs_BA: Svi nizovi

en: Couldn’t download Localazy project details.
bs_BA: Nije moguće preuzeti detalje Localazy projekta.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
bs_BA: Došlo je do greške prilikom otpremanja prijevoda na Localazy.

en: Projects
bs_BA: Projekti

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
bs_BA: Saznajte više o %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
bs_BA: Localazy je visoko automatizirana platforma za lokalizaciju koja omogućava svima da lako prevedu svoje proizvode i sadržaj na više jezika.

en: Add Project
bs_BA: Dodaj projekat

en: Add project
bs_BA: Dodaj projekat

en: Poedit - Catalogs manager
bs_BA: Poedit - upravljanje katalozima

en: Edit…
bs_BA: Uredi…

en: Create new translations project
bs_BA: Napravi novi projekt prevođenja

en: Delete the project
bs_BA: Obriši projekt

en: Edit the project
bs_BA: Uredi projekt

en: Update all
bs_BA: Ažuriraj sve

en: Update all catalogs in the project
bs_BA: Ažuriraj sve kataloge u projektu

en: Total
bs_BA: Ukupno

en: Untrans
bs_BA: Neprevedeno

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
bs_BA: Potrebno je doraditi

en: Errors
bs_BA: Greške

en: Last modified
bs_BA: Zadnji put mijenjano

en: Edit project
bs_BA: Uredi projekt

en: Select directory
bs_BA: Odaberite direktorij

en: Directories:
bs_BA: Direktoriji:

en: <unnamed>
bs_BA: <neimenovano>

en: Do you want to delete project “%s”?
bs_BA: Želite li izbrisati projekat „%s“?

en: Delete project
bs_BA: Obriši projekat

en: Deleting the project will not delete any translation files.
bs_BA: Brisanjem projekta neće se izbrisati nijedna datoteka prevođenja.

en: Confirmation
bs_BA: Potvrda

en: Update all catalogs in this project?
bs_BA: Ažurirati sve kataloge u ovom projektu?

en: Performs update from source code on all files in the project.
bs_BA: Vrši ažuriranje iz izvornog koda na svim datotekama u projektu.

en: Updating project catalogs
bs_BA: Ažuriranje kataloga projekata

en: Check for Updates…
bs_BA: Provjeri ažuriranja…

en: Catalogs Manager
bs_BA: Upravljanje katalozima

en: &Preferences…
bs_BA: &Postavke…

en: &Edit
bs_BA: &Uredi

en: Undo
bs_BA: Nazad

en: Redo
bs_BA: Vrati

en: Paste and Match Style
bs_BA: Umetni i uskladi stil

en: Delete
bs_BA: Obriši

en: Spelling and Grammar
bs_BA: Pravopis i gramatika

en: Show Spelling and Grammar
bs_BA: Prikaži pravopis i gramatiku

en: Check Document Now
bs_BA: Odmah provjeri dokument

en: Check Spelling While Typing
bs_BA: Provjeravaj pravopis prilikom pisanja

en: Check Grammar With Spelling
bs_BA: Provjeri gramatiku i pravopis

en: Correct Spelling Automatically
bs_BA: Automatski popravljaj greške u pravopisu

en: Substitutions
bs_BA: Zamjene

en: Show Substitutions
bs_BA: Prikaži zamjene

en: Smart Copy/Paste
bs_BA: Pametno kopiranje/umetanje

en: Smart Quotes
bs_BA: Pametni navodnici

en: Smart Dashes
bs_BA: Pametne crtice

en: Smart Links
bs_BA: Pametni linkovi

en: Text Replacement
bs_BA: Zamjena teksta

en: Transformations
bs_BA: Tranformacije

en: Make Upper Case
bs_BA: Pretvori u velika slova

en: Make Lower Case
bs_BA: Pretvori u mala slova

en: Capitalize
bs_BA: Velika slova

en: Speech
bs_BA: Govor

en: Start Speaking
bs_BA: Počnite pričati

en: Stop Speaking
bs_BA: Prestanite pričati

en: &View
bs_BA: &Prikaz

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
bs_BA: Prikaži alatnu traku

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
bs_BA: Prilagodi alatnu traku…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
bs_BA: Aktiviraj prikaz preko cijelog ekrana

en: Window
bs_BA: Prozor

en: Minimize
bs_BA: Minimiziraj

en: Zoom
bs_BA: Uvećavanje

en: Welcome to Poedit
bs_BA: Dobro došli u Poedit

en: Bring All to Front
bs_BA: Dovedi u fokus

en: Information about the translator
bs_BA: Informacije o prevodiocu

en: Name:
bs_BA: Ime:

en: Your Name
bs_BA: Vaše ime

en: you@example.com
bs_BA: vi@primjer.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
bs_BA: Vaše ime i email adresa se koriste samo u Last-Translator zaglavlju GNU gettext fajlova.

en: Editing
bs_BA: Uređivanje

en: Automatically compile MO file when saving
bs_BA: Automatski kompajliraj MO datoteku prilikom snimanja

en: Check spelling
bs_BA: Provjeri pravopis

en: Always change focus to text input field
bs_BA: Uvijek promijeni fokus na polje za unos teksta

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
bs_BA: Ne dopusti da lista stringova preuzme fokus.Ako je omogućeno, morat ćete koristiti Ctrl-strelice za navigaciju pomoću tastature ali također možete ukucati tekst odmah, bez da morate pritisnuti Tab za promjenu fokusa.

en: Appearance
bs_BA: Izgled

en: Use custom list font:
bs_BA: Koristi vlastiti font za listu:

en: Use custom text fields font:
bs_BA: Koristi vlastiti font za tekstualna polja:

en: Change UI language
bs_BA: Promijeni jezik interfejsa

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
bs_BA: (barem Windows 8 ili noviji)

en: General
bs_BA: Općenito

en: Use translation memory
bs_BA: Koristi memoriju prijevoda

en: Manage…
bs_BA: Upravljaj…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
bs_BA: Prilikom ažuriranja iz izvora

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
bs_BA: nejasno podudaranje unutar datoteke

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
bs_BA: prethodno prevesti iz TM-a

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
bs_BA: Poedit može pokušati popuniti nove unose samo iz prethodnih prijevoda u datoteci ili iz cijele vaše prijevodne memorije. Korištenje prijevodne memorije neće biti baš učinkovito ako je gotovo prazna, ali će postati bolje kako budete dodavali više prijevoda u nju.

en: Stored translations:
bs_BA: Pohranjeni prijevodi:

en: Database size on disk:
bs_BA: Veličina baze na disku:

en: Import Translation Files…
bs_BA: Uvoz datoteka za prevođenje…

en: Import translation files…
bs_BA: Uvoz datoteka za prijevod…

en: Import From TMX…
bs_BA: Uvoz iz TMX-a…

en: Import from TMX…
bs_BA: Uvoz iz TMX-a…

en: Export To TMX…
bs_BA: Izvoz u TMX…

en: Export to TMX…
bs_BA: Izvoz u TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
bs_BA: Resetuj

en: Select translation files to import
bs_BA: Odaberite datoteke prijevoda za uvoz

en: Select TMX files to import
bs_BA: Odaberite TMX datoteke za uvoz

en: TMX Files
bs_BA: TMX datoteke

en: Importing translations…
bs_BA: Uvoz prijevoda…

en: Importing translation memory failed.
bs_BA: Uvoz prevodilačke memorije nije uspio.

en: Importing from “%s”…
bs_BA: Uvoz iz "%s"…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
bs_BA[0]: Uvezen je %s prijevod.
bs_BA[1]: Uvezena su %s prijevoda.
bs_BA[2]: Uvezeno je %s prijevoda.

en: Export as…
bs_BA: Izvezi kao…

en: Exporting translations…
bs_BA: Izvoz prijevoda…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
bs_BA: Izvoz prevodilačke memorije u "%s" nije uspio.

en: Reset translation memory
bs_BA: Resetuj memoriju prijevoda

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite resetovati memoriju prijevoda?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
bs_BA: Resetiranje memorije prijevoda će nepovratno obrisati sve pohranjene prijevode. Ovu operaciju nije moguće poništiti.

en: Translation Memory
bs_BA: Memorija prijevoda

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
bs_BA: Izdvajanje izvornog koda se koristi za pronalazak stringova za prijevoda u fajlovima izvornog koda, da biste ih kasnije mogli prevesti.

en: Custom Extractors:
bs_BA: Prilagođeni ekstraktori:

en: Custom extractors:
bs_BA: Prilagođeni ekstraktori:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
bs_BA: Podržava sve programske jezike koje prepoznaju GNU gettext alati (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript i druge).

en: Extractor setup
bs_BA: Postavka izdvajanja

en: Delete extractor
bs_BA: Obriši ekstraktor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati alat za izdvajanje "%s"?

en: Extractors
bs_BA: Izdvajanje

en: Accounts
bs_BA: Računi

en: Automatically check for updates
bs_BA: Automatski provjeravaj ima li ažuriranja

en: Include beta versions
bs_BA: Uvrsti i beta verzije

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
bs_BA: Beta verzije sadrže najnovije mogućnosti i poboljšanja, ali bi mogle biti manje stabilne.

en: Updates
bs_BA: Ažuriranja

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
bs_BA: Ove postavke utiču na interno formatiranje PO datoteka. Prilagodite ih vašim specifičnim potrebama, npr. zbog kontrole verzija.

en: Line endings:
bs_BA: Završetak linije:

en: Unix (recommended)
bs_BA: Unix (preporučeno)

en: Windows
bs_BA: Prozori

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
bs_BA: Prelomi tekst na:

en: Preserve formatting of existing files
bs_BA: Sačuvaj oblikovanje postojećih datoteka

en: Advanced
bs_BA: Napredno

en: Settings
bs_BA: Podešavanja

en: Preparing strings…
bs_BA: Priprema žica…

en: Pre-translating from translation memory…
bs_BA: Prethodno prevođenje iz prevodilačke memorije…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
bs_BA[0]: Unaprijed preveden %u niz
bs_BA[1]: Unaprijed prevedeno %u niza
bs_BA[2]: Unaprijed prevedeno %u nizova

en: Pre-translating…
bs_BA: Prethodno prevođenje…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
bs_BA[0]: %d unos je prethodno preveden.
bs_BA[1]: %d unosa su prethodno prevedena.
bs_BA[2]: %d unosa je prethodno prevedeno.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
bs_BA: Prijevodi su označeni kao oni koji zahtijevaju doradu jer bi mogli biti netačni. Trebali biste ih pregledati radi tačnosti.

en: Exact matches from TM
bs_BA: Tačna podudaranja iz TM-a

en: Approximate matches from TM
bs_BA: Približna podudaranja iz TM-a

en: No entries could be pre-translated.
bs_BA: Nijedan unos nije mogao biti unaprijed preveden.

en: All strings were already translated.
bs_BA: Svi stringovi su već bili prevedeni.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
bs_BA: TM ne sadrži nijedan string sličan sadržaju u ovoj datoteci. Ovo je moguće efikasno iskoristiti za poluautomatsko prevođenje nakon što Poedit nauči dovoljno fraza iz datoteka koje ste preveli ručno.

en: Cannot pre-translate without source text.
bs_BA: Nije moguće prethodno prevesti bez izvornog teksta.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
bs_BA: Prethodni prijevod

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
bs_BA: Za prethodni prijevod potrebno je da je izvorni tekst dostupan. Ne funkcionira ako se koriste samo ID-ovi bez stvarnog teksta.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
bs_BA: Nije moguće prethodno prevesti s nepoznatog jezika.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
bs_BA: Za predprijevod je potrebno da je poznat jezik izvornog teksta. Poedit ga nije mogao prepoznati u ovoj datoteci.

en: Only fill in exact matches
bs_BA: Samo popunjavaj tačna poklapanja

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
bs_BA: Podrazumijevano, uključeni su i netačni rezultati, ali su označeni kao da zahtijevaju doradu. Označite ovu opciju da biste uključili samo savršena podudaranja.

en: Don’t mark exact matches as needing work
bs_BA: Ne označavajte tačna podudaranja kao ona na kojima treba doraditi

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
bs_BA: Omogućite samo ako vjerujete u kvalitet svoje TM. Podrazumijevano, sva podudaranja iz TM-a su označena kao ona koja zahtijevaju doradu i treba ih pregledati prije upotrebe.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
bs_BA: Predprevođenje automatski pronalazi tačna ili nejasna podudaranja za neprevedene nizove znakova u prevodilačkoj memoriji i popunjava njihove prevode.

en: Error:
bs_BA: Greška:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
bs_BA[0]: Došlo je do %d greške:
bs_BA[1]: Došlo je do %d greške:
bs_BA[2]: Došlo je do %d grešaka:

en: An error occurred.
bs_BA: Došlo je do greške.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
bs_BA[0]: Došlo je do %d greške.
bs_BA[1]: Došlo je do %d greške.
bs_BA[2]: Došlo je do %d grešaka.

en: Cancelling…
bs_BA: Otkazivanje…

en: Drag Folders or Files Here
bs_BA: Prevucite mape ili datoteke ovdje

en: Drag folders or files here
bs_BA: Prevucite mape ili datoteke ovdje

en: Add Folders…
bs_BA: Dodaj mape…

en: Add folders…
bs_BA: Dodaj mape…

en: Add Files…
bs_BA: Dodaj datoteke…

en: Add files…
bs_BA: Dodaj datoteke…

en: Add Wildcard…
bs_BA: Dodaj džoker…

en: Add wildcard…
bs_BA: Dodaj džoker…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
bs_BA: Otkrij u Finderu

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
bs_BA: Prikaži u Istraživaču

en: Show in Folder
bs_BA: Prikaži u mapi

en: Paths
bs_BA: Putanje

en: Excluded paths
bs_BA: Izuzete putanje

en: Advanced extraction settings
bs_BA: Napredne postavke ekstrakcije

en: Extract notes for translators from:
bs_BA: Izvucite bilješke za prevodioce iz:

en: Comments prefixed with:
bs_BA: Komentari sa prefiksom:

en: All comments
bs_BA: Svi komentari

en: Additional xgettext flags:
bs_BA: Dodatne xgettext zastavice:

en: Translation Properties
bs_BA: Svojstva prijevoda

en: Translation properties
bs_BA: Svojstva prijevoda

en: Sources Paths
bs_BA: Putanje izvora

en: Sources paths
bs_BA: Putanje originala

en: Sources Keywords
bs_BA: Izvori Ključne riječi

en: Sources keywords
bs_BA: Ključne riječi originala

en: Additional keywords
bs_BA: Dodatne ključne riječi

en: Name of the project the translation is for
bs_BA: Naziv projekta za koji je namijenjen ovaj prijevod

en: Team name and email address or URL
bs_BA: Naziv tima i adresa e-pošte ili URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
bs_BA: npr. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
bs_BA: UTF-8 (preporučeno)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
bs_BA: Molimo vas da prvo sačuvate datoteku. Ova sekcija se ne može uređivati dok to ne uradite.

en: Placeholders correctness
bs_BA: Ispravnost rezerviranih mjesta

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
bs_BA: Rezervirano mjesto „%s“ nedostaje u prijevodu.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
bs_BA: Suvišno rezervirano mjesto "%s" koje nije u izvornom tekstu.

en: Plural form translations
bs_BA: Prijevodi oblika množine

en: Not all plural forms are translated.
bs_BA: Nisu svi oblici množine prevedeni.

en: Inconsistent upper/lower case
bs_BA: Nedosljedna velika/mala slova

en: The translation should start as a sentence.
bs_BA: Prijevod treba započeti kao rečenica.

en: The translation should start with a lowercase character.
bs_BA: Prijevod treba započeti malim slovom.

en: Inconsistent whitespace
bs_BA: Nedosljedan prazan prostor

en: The translation doesn’t start with a space.
bs_BA: Prijevod ne počinje razmakom.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
bs_BA: Prijevod počinje razmakom, ali izvorni tekst ne.

en: The translation is missing a newline at the end.
bs_BA: Prijevodu nedostaje znak za novi red na kraju.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
bs_BA: Prijevod se završava novim redom, ali izvorni tekst ne.

en: The translation is missing a space at the end.
bs_BA: U prijevodu nedostaje razmak na kraju.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
bs_BA: Prijevod završava razmakom, ali izvorni tekst ne.

en: Punctuation checks
bs_BA: Provjere interpunkcije

en: The translation should end with “%s”.
bs_BA: Prijevod bi trebao završavati sa „%s“.

en: The translation should not end with “%s”.
bs_BA: Prijevod ne bi trebao završavati sa „%s“.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
bs_BA: Prijevod završava sa "%s", ali izvorni tekst završava sa "%s".

en: Cloud
bs_BA: Oblak

en: Clear Menu
bs_BA: Obriši meni

en: Clear menu
bs_BA: Obriši meni

en: Project name:
bs_BA: Ime projekta:

en: Browse
bs_BA: Pretraži

en: Add directory to the list
bs_BA: Dodaj direktorij u listu

en: &File
bs_BA: &Datoteka

en: &New…
bs_BA: &Novo…

en: New from &POT/PO file…
bs_BA: Novo iz &POT/PO datoteke…

en: New From &POT/PO File…
bs_BA: Novo iz &POT/PO datoteke…

en: &Open…
bs_BA: &Otvori…

en: Open Recent
bs_BA: Otvori nedavne

en: Open recent
bs_BA: Otvori nedavne

en: Open cloud translation…
bs_BA: Otvori prijevod u oblaku…

en: &Start window
bs_BA: &Pokreni prozor

en: &Start Window
bs_BA: &Pokreni prozor

en: Catalogs &manager
bs_BA: &Upravljanje katalozima

en: Catalogs &Manager
bs_BA: &Upravljanje katalozima

en: &Close
bs_BA: &Zatvori

en: &Save
bs_BA: &Sačuvaj

en: Save &as…
bs_BA: Sačuvaj &kao…

en: Save &As…
bs_BA: Sačuvaj &kao…

en: Compile to MO…
bs_BA: Kompajliraj u MO…

en: E&xport to HTML…
bs_BA: I&zvoz u HTML…

en: Check for updates…
bs_BA: Provjeri ažuriranja…

en: Settings…
bs_BA: Postavke…

en: &Preferences
bs_BA: &Postavke

en: E&xit
bs_BA: I&zađi

en: Quit
bs_BA: Zatvori

en: Copy from singular
bs_BA: Kopiraj iz jednine

en: Copy From Singular
bs_BA: Kopiraj iz Jednine

en: Translation needs &work
bs_BA: Potrebe i rad na prevođenju

en: Translation Needs &Work
bs_BA: Potrebe i rad za prevođenje

en: Edit &comment
bs_BA: Uredi &komentar

en: Edit &Comment
bs_BA: Uredi &komentar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
bs_BA: Prijedlozi

en: &Find…
bs_BA: &Pronađi…

en: Replace…
bs_BA: Zamijeni…

en: Find next
bs_BA: Pronađi sljedeće

en: Find previous
bs_BA: Pronađi prethodno

en: Find and Replace…
bs_BA: Pronađi i zamijeni…

en: Find Next
bs_BA: Pronađi sljedeće

en: Find Previous
bs_BA: Pronađi prethodno

en: Show string &ID
bs_BA: Prikaži string &ID

en: Show String &ID
bs_BA: Prikaži ID niza

en: Show warnings
bs_BA: Prikaži upozorenja

en: Show Warnings
bs_BA: Prikaži upozorenja

en: Sort by &file order
bs_BA: Sortiraj po redoslijedu &datoteka

en: Sort by &File Order
bs_BA: Sortiraj po redoslijedu &datoteka

en: Sort by &source
bs_BA: Sortiraj po &originalima

en: Sort by &Source
bs_BA: Sortiraj po &originalima

en: Sort by &translation
bs_BA: Sortiraj po &prijevodima

en: Sort by &Translation
bs_BA: Sortiraj po &prijevodima

en: &Group by context
bs_BA: & Grupiši po kontekstu

en: &Group By Context
bs_BA: & Grupiši po kontekstu

en: Entries with errors first
bs_BA: Prvo unosi sa greškama

en: Entries with Errors First
bs_BA: Prvo unosi sa greškama

en: &Untranslated entries first
bs_BA: &Prvo prikaži neprevedene rečenice

en: &Untranslated Entries First
bs_BA: &Prvo prikaži neprevedene rečenice

en: &Show code occurrences
bs_BA: &Prikaži pojave koda

en: &Show Code Occurrences
bs_BA: &Prikaži pojavljivanja koda

en: Show sidebar
bs_BA: Prikaži bočnu traku

en: Show status bar
bs_BA: Prikaži statusnu traku

en: &Translation
bs_BA: &Prijevod

en: &Update from source code
bs_BA: &Ažuriranje iz izvornog koda

en: &Update from Source Code
bs_BA: &Ažuriranje iz izvornog koda

en: Pre-&translate…
bs_BA: Prethodni p&rijevod…

en: &Validate translations
bs_BA: &Validacija prijevoda

en: &Validate Translations
bs_BA: &Validacija prijevoda

en: Remove Same-as-Source Translations
bs_BA: Uklonite prijevode koji su isti kao izvorni kod

en: &Purge deleted translations
bs_BA: &Očisti izbrisane prijevode

en: &Purge Deleted Translations
bs_BA: &Očisti izbrisane prijevode

en: &Properties…
bs_BA: &Svojstva…

en: &Go
bs_BA: &Akcije

en: &Done and next
bs_BA: &Završi i nastavi

en: &Done and Next
bs_BA: &Završi i nastavi

en: Previously edited
bs_BA: Prethodno uređivano

en: Previously Edited
bs_BA: Prethodno uređivano

en: &Previous translation
bs_BA: & Prethodni prijevod

en: &Previous Translation
bs_BA: & Prethodni prijevod

en: &Next translation
bs_BA: & Sljedeći prijevod

en: &Next Translation
bs_BA: & Sljedeći prijevod

en: P&revious unfinished
bs_BA: P&rethodno nedovršeno

en: P&revious Unfinished
bs_BA: P&rethodno nedovršeno

en: Ne&xt unfinished
bs_BA: Slje&deće nedovršeno

en: Ne&xt Unfinished
bs_BA: Slje&deće nedovršeno

en: Previous plural form
bs_BA: Prethodni oblik množine

en: Previous Plural Form
bs_BA: Prethodni Oblik Množine

en: Next plural form
bs_BA: Sljedeći oblik množine

en: Next Plural Form
bs_BA: Sljedeći oblik množine

en: &Online help
bs_BA: &Online pomoć

en: &Online Help
bs_BA: &Online pomoć

en: &GNU gettext manual
bs_BA: &GNU gettext dokumentacija

en: &GNU gettext Manual
bs_BA: &GNU gettext dokumentacija

en: &About Poedit
bs_BA: &O programu

en: &About
bs_BA: &O programu

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
bs_BA: Lista ekstenzija odvojenih pomoću tačka-zareza (npr. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
bs_BA: Pozivanje:

en: Command to extract translations:
bs_BA: Komanda za izdvajanje prijevoda:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
bs_BA: Ovo je komanda koja se koristi za pokretanje izdvajanja.
    %o se proširuje u naziv izlaznog fajla, %K u listu
     ključnih riječi, %F u listu ulaznih fajlova,
    %C o oznake kodiranja (pogledajte ispod).

en: An item in keywords list:
bs_BA: Stavka u listi ključnih riječi:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
bs_BA: Ovo će biti dodano komandnoj liniji jednom
    za svaku ključnu riječ. %k se proširuje na ključnu riječ.

en: An item in input files list:
bs_BA: Stavka u listi datoteka za ubacivanje:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
bs_BA: Ovo će biti dodano komandnoj liniji po jednom
    za svaku ulaznu datoteku. %f se proširuje na ime datoteke.

en: Source code charset:
bs_BA: Kodiranje znakova izvornog koda:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
bs_BA: Ovo će biti dodano u komandu liniju
    samo ako je dato izvorno kodiranje znakova. %c se proširuje na vrijednost znakova.

en: Project name and version:
bs_BA: Ime projekta i verzija:

en: Language team:
bs_BA: Jezički tim:

en: Plural forms:
bs_BA: Oblici množine:

en: Use default rules for this language
bs_BA: Koristi zadana pravila za ovaj jezik

en: Use custom expression
bs_BA: Koristi vlastiti izraz

en: Learn about plural forms
bs_BA: Saznaj više o oblicima množina

en: Charset:
bs_BA: Kodiranje znakova:

en: Advanced Extraction Settings…
bs_BA: Napredne postavke ekstrakcije…

en: Advanced extraction settings…
bs_BA: Napredne postavke ekstrakcije…

en: Extract text from source files in the following directories:
bs_BA: Izvezi tekst iz originalnih datoteka u sljedeće foldere:

en: Base path:
bs_BA: Bazna putanja:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
bs_BA: Koristite ove ključne riječi (nazivi funkcija) za prepoznavanje stringova za prijevod
    u originalnim datotekama:

en: Also use default keywords for supported languages
bs_BA: Također koristite zadane ključne riječi za podržane jezike

en: Learn about gettext keywords
bs_BA: Saznaj više o gettext ključnim riječima

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
bs_BA: Prethodni izvorni tekst

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
bs_BA: Stari izvorni tekst (prije promjene tokom ažuriranja) kojem odgovara sada netačan prijevod.

en: Notes for translators
bs_BA: Napomene za prevodioce

en: Comment
bs_BA: Komentar

en: Add comment
bs_BA: Dodaj komentar

en: Add Comment
bs_BA: Dodaj komentar

en: Delete From Translation Memory
bs_BA: Izbriši iz prijevodne memorije

en: Delete from translation memory
bs_BA: Izbriši iz prevodilačke memorije

en: Translation suggestions
bs_BA: Prijedlozi za prijevod

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
bs_BA: Nema rezultata

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
bs_BA: Nema rezultata

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
bs_BA: Ovaj niz znakova je pronađen u Poedit-ovoj prevodilačkoj memoriji.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
bs_BA: Prijedlozi za prijevod zahtijevaju dostupnost izvornog teksta. Ne funkcioniraju ako se koriste samo ID-ovi bez stvarnog teksta.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
bs_BA: Prijedlozi za prijevod zahtijevaju da je jezik izvornog teksta poznat. Poedit ga nije mogao otkriti u ovoj datoteci.

en: Cannot execute program: %s
bs_BA: Nije moguće izvršiti program: %s

en: The TMX file is malformed.
bs_BA: TMX datoteka je oštećena.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
bs_BA: Baza podataka prijevodne memorije je oštećena: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
bs_BA: Greška u prevodilačkoj memoriji: %s (%d).

en: (Use default language)
bs_BA: (Koristi početni jezik)

en: Language selection
bs_BA: Odabir jezika

en: Select your preferred language
bs_BA: Odaberite vaš omiljeni jezik

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
bs_BA: Morate ponovo pokrenuti Poedit da bi promjene počele djelovati.

en: Cannot create temporary directory.
bs_BA: Nije moguće kreirati privremeni direktorij.

en: There are no translations. That’s unusual.
bs_BA: Nema prijevoda. Ovo je neobično.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
bs_BA: Prevodivi unosi se ne dodaju ručno u Gettext sistem, već se automatski izdvajaju iz izvornog koda. Na taj način ostaju ažurni i tačni. Prevodioci obično koriste PO datoteke predložaka (POT) koje je za njih pripremio programer.

en: Learn more about GNU gettext
bs_BA: Saznajte više o GNU gettext-u

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
bs_BA: Najjednostavniji način da se ova datoteka popuni prevodima je da se ažurira iz POT-a:

en: Update from POT
bs_BA: Ažuriraj iz POT-a

en: Take translatable strings from an existing POT template.
bs_BA: Uzmi stringove za prijevod iz postojećeg POT predloška.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
bs_BA: Također, možete napraviti stringove za prijevod direktno iz izvornog koda:

en: Extract from sources
bs_BA: Ažuriraj iz originala

en: Configure source code extraction in Properties.
bs_BA: Konfigurišite izvoz izvornog koda u Svojstvima.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
bs_BA: Verzija %s

en: Create new
bs_BA: Kreiraj novo

en: Create new translation from POT template.
bs_BA: Kreiraj novi prijevod iz POT predloška.

en: Browse files
bs_BA: Pregledaj datoteke

en: Open and edit translation files.
bs_BA: Otvorite i uredite datoteke prevoda.

en: Translate cloud project
bs_BA: Projekt Prevodi u oblaku

en: Collaborate with other people online.
bs_BA: Sarađujte s drugim ljudima online.

en: Recent files
bs_BA: Nedavne datoteke

en: Sync
bs_BA: Sinhronizuj

en: Synchronize translations with Crowdin
bs_BA: Sinhronizujte prevode sa Crowdinom

en: Upload
bs_BA: Otpremi

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
bs_BA: Prenesi prijevode na %s

en: Open file
bs_BA: Otvori datoteku

en: Save file
bs_BA: Sačuvaj datoteku

en: Check for errors in the translation
bs_BA: Provjeri ima li greški u prijevodu

en: Validate
bs_BA: Validacija

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
bs_BA: Prethodno prevedite stringove koji još nemaju prijevod

en: Update from Code
bs_BA: Ažuriranje iz koda

en: Update from code
bs_BA: Ažuriranje iz koda

en: Update from source code
bs_BA: Ažuriranje iz izvornog koda

en: Show or hide the sidebar
bs_BA: Prikazuje ili sakriva bočnu traku

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
bs_BA: O programu %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
bs_BA: %s Postavke

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
bs_BA: O programu %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
bs_BA: Usluge

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
bs_BA: Sakrij %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
bs_BA: Sakrij ostale

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
bs_BA: Prikaži sve

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
bs_BA: Izađi iz %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
bs_BA: Postavke…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
bs_BA: Postavke...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
bs_BA: Postavke...

en: &Apply
bs_BA: &Primijeni

en: Apply
bs_BA: Primijeni

en: &Back
bs_BA: &Nazad

en: Back
bs_BA: Nazad

en: &Cancel
bs_BA: &Otkaži

en: &Clear
bs_BA: &Rasčisti

en: Clear
bs_BA: Rasčisti

en: Copy
bs_BA: Kopiraj

en: Cu&t
bs_BA: Izrež&i

en: Cut
bs_BA: Izreži

en: &Delete
bs_BA: &Obriši

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: &Quit
bs_BA: &Izlaz

en: Help
bs_BA: Pomoć

en: &New
bs_BA: &Novo

en: New
bs_BA: Novo

en: &No
bs_BA: &Ne

en: No
bs_BA: Ne

en: &OK
bs_BA: &U redu

en: OK
bs_BA: U redu

en: Open…
bs_BA: Otvori…

en: &Open...
bs_BA: &Otvori...

en: Open...
bs_BA: Otvori...

en: &Paste
bs_BA: &Zalijepi

en: Paste
bs_BA: Zalijepi

en: Preferences
bs_BA: Postavke

en: &Redo
bs_BA: &Vrati

en: Refresh
bs_BA: Osvježiti

en: &Save as
bs_BA: &Sačuvaj kao

en: Save as
bs_BA: Sačuvaj kao

en: Select &All
bs_BA: Oznaži &sve

en: Select All
bs_BA: Označi sve

en: &Undo
bs_BA: &Poništi

en: &Yes
bs_BA: &Da

en: Yes
bs_BA: Da

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
bs_BA: Gore

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
bs_BA: Dole

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
bs_BA: Lijevo

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
bs_BA: Desno

en: Warning:
bs_BA: Upozorenje:
