poedit - en to az_AZ translation catalogue (489 entries)

en: Hide this notification message
az_AZ: Bu bildiriş mesajını gizlədin

en: Don’t Show Again
az_AZ: Təkrar Göstərmə

en: Don’t show again
az_AZ: Təkrar göstərmə

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
az_AZ: Yenilənmənin nəticəsi

en: Close
az_AZ: Bağla

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
az_AZ: Fayl

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
az_AZ: Sətir

en: New Strings
az_AZ: Yeni sətirlər

en: New strings
az_AZ: Yeni sətir

en: Removed Strings
az_AZ: Çıxarılmış Sətirlər

en: Removed strings
az_AZ: Çıxarılmış sətirlər

en: Collecting source files…
az_AZ: Mənbə faylları yığılır…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
az_AZ[0]: %s fayldan tərcümə edilə bilən sətirlər çıxarılır…
az_AZ[1]: %s fayldan tərcümə edilə bilən sətirlər çıxarılır…

en: Failed to load file with extracted translations.
az_AZ: İxrac edilmiş tərcümələrlə faylı yükləmə uğursuz oldu.

en: Source code not available.
az_AZ: Mənbə kodu əlçatan deyil.

en: Permission denied.
az_AZ: İcazə verilmədi.

en: Updating translations
az_AZ: Tərcümələr yenilənir

en: Merging differences…
az_AZ: Fərqliliklər birləşdirilir…

en: View Details…
az_AZ: Təfərrüatlara Bax…

en: View details…
az_AZ: Təfərrüatlara bax…

en: Malformed header: “%s”
az_AZ: Səhv yazılmış başlıq: “%s”

en: PO Translation Files
az_AZ: PO Tərcümə Faylları

en: POT Translation Templates
az_AZ: POT Tərcümə Şablonları

en: XLIFF Translation Files
az_AZ: XLIFF Tərcümə Faylları

en: Xcode Localization Catalog
az_AZ: Xcode Lokalizasiya Kataloqu

en: JSON Translation Files
az_AZ: JSON Tərcümə Faylları

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
az_AZ: Flutter Tərcümə Faylları

en: RESX Resource Files
az_AZ: RESX Resurs Faylları

en: Qt Translation Files
az_AZ: Qt Tərcümə Faylları

en: All Translation Files
az_AZ: Bütün Tərcümə Faylları

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
az_AZ: "%s” faylı yalnız-oxunan olduğu üçün saxlanıla bilməz.
    Zəhmət olmasa fərqli bir ad ilə saxlayın.

en: Couldn’t save file %s.
az_AZ: %s faylı saxlanıla bilmədi.

en: Screenshots:
az_AZ: Ekran görüntüləri:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
az_AZ[0]: “%2$s” faylının %1$i sətri düzgün qaydada yüklənmədi.
az_AZ[1]: “%2$s” faylının %1$i sətri düzgün qaydada yüklənmədi.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
az_AZ: “%2$s” faylının %1$d nömrəli sətri zədəlidir (%3$s verilənləri etibarlı deyil).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
az_AZ: Zədəli PO faylı: tək formalı 'msgstr', 'msgid_plural' ilə birlikdə istifadə olunub

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
az_AZ: Zədəli PO faylı: cəm formalı 'msgstr', 'msgid_plural' ilə birlikdə istifadə olunub

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
az_AZ: Fayl yüklənərkən xətalar baş verdi. Nəticə etibarilə bəzi verilənlər əskik və ya zədəli ola bilər.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
az_AZ: Faylı gözəl olaraq formatlamada xəta baş verdi (ancaq problemsiz saxlanıldı).

en: Error saving file
az_AZ: Fayl saxlayarkən xəta

en: “%s” is not a valid POT file.
az_AZ: “%s” etibarlı bir POT faylı deyil.

en: The file is malformed.
az_AZ: Fayl korlanıb.

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
az_AZ: Tərcümə sətrində zədəli işarələmə.

en: Account
az_AZ: Hesab

en: (not signed in)
az_AZ: (giriş edilməyib)

en: Open cloud translation
az_AZ: Bulud tərcüməsini aç

en: Manage accounts
az_AZ: Hesabları idarə et

en: Project:
az_AZ: Layihə:

en: Language:
az_AZ: Dil:

en: Sign in to Cloud Account
az_AZ: Bulud Hesabına daxil ol

en: Sign in to cloud account
az_AZ: Bulud hesabına daxil ol

en: Downloading latest translations…
az_AZ: Ən son tərcümələr endirilir…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
az_AZ: %s hesabına daxil ol

en: Syncing
az_AZ: Eyniləşdirilir

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
az_AZ: Tərcümələr %s ünvanına yüklənir…

en: Syncing error
az_AZ: Eyniləşdirmə xətası

en: Edit comment
az_AZ: Şərhi redaktə et

en: Comment:
az_AZ: Şərh:

en: Update
az_AZ: Yenilə

en: Delete the comment
az_AZ: Şərhi sil

en: Add
az_AZ: Əlavə et

en: Unknown Crowdin error.
az_AZ: Naməlum Crowdin xətası.

en: Not authorized, please sign in again.
az_AZ: Səlahiyyətiniz yoxdur, zəhmət olmasa təkrar daxil olun.

en: Downloading translations is disabled in this project.
az_AZ: Bu layihədə tərcümələri endirmək sıradan çıxarıldı.

en: Recommended
az_AZ: Məsləhət gör

en: Sign In
az_AZ: Daxil Ol

en: Sign in
az_AZ: Daxil ol

en: Sign Out
az_AZ: Çıxış Et

en: Sign out
az_AZ: Çıxış et

en: Learn more about Crowdin
az_AZ: Crowdin haqqında daha ətraflı əldə edin

en: Waiting for authentication…
az_AZ: Kimlik təsdiqləməsi üçün gözlənilir…

en: Updating user information…
az_AZ: İstifadəçi məlumatları yenilənir...

en: Sign in to Crowdin
az_AZ: Crowdin-ə daxil olun

en: Syncing with Crowdin failed.
az_AZ: Crowdin ilə sinxronlaşdırma baş tutmadı.

en: Crowdin error
az_AZ: Crowdin xətası

en: &Copy
az_AZ: &Köçür

en: Learn more
az_AZ: Daha çox öyrən

en: Help
az_AZ: Yardım

en: &Help
az_AZ: &Yardım

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
az_AZ: MO faylları birbaşa Poedit içində redaktə edilə bilməz.

en: Error opening file
az_AZ: Fayl açılması sırasında xəta

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
az_AZ: Lütfən bunun yerinə əlaqədar PO faylını açın və redaktə edin. Faylı yaddaşa verən zaman MO faylı da yenilənəcəkdir.

en: handle a poedit:// URI
az_AZ: poedit:// URI-ni idarə edin

en: Failed to communicate with Poedit process.
az_AZ: Poedit əməliyyatı ilə əlaqə qurmaq baş tutmadı.

en: Unhandled exception occurred: %s
az_AZ: Gözlənilməz bir xəta baş verdi: %s

en: Invalid file
az_AZ: Xətalı fayl

en: Poedit is an easy to use translation editor.
az_AZ: Poedit asan istifadə edilə bilən bir tərcümə redaktorudur.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
az_AZ: Yazı korrektoru deaktivasiya edildi, çünki %s üçün lüğət qurulmuş deyil.

en: Install
az_AZ: Quraşdır

en: Reload file
az_AZ: Faylı yenidən yüklə

en: Ignore
az_AZ: Fikir vermə

en: Reload File
az_AZ: Faylı yenidən yüklə

en: Save changes
az_AZ: Dəyişiklikləri qeyd et

en: Save
az_AZ: Qeyd et

en: Do&n’t save
az_AZ: Saxla&ma

en: Don’t Save
az_AZ: Qeyd etmə

en: Cancel
az_AZ: İmtina

en: Save Anyway
az_AZ: Yenə də saxla

en: Save anyway
az_AZ: Yenə də saxla

en: Save as…
az_AZ: Fərqli saxla…

en: Compiled Translation Files
az_AZ: Kompliyasiya Edilmiş Tərcümə Faylları

en: Export to HTML…
az_AZ: HTML-ə ixrac et…

en: HTML Files
az_AZ: HTML Faylları

en: Exporting to HTML
az_AZ: HTML-ə ixrac olunur

en: Updating failed
az_AZ: Yenilənmə baş tutmadı

en: Sync with Crowdin
az_AZ: Crowdin ilə Sinxronlaşdırın

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
az_AZ[0]: Tərcümədə %d xəta tapıldı.
az_AZ[1]: Tərcümədə %d xəta tapıldı.

en: Validation results
az_AZ: Təsdiqləmə nəticələri

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
az_AZ: Xətalı sətirlər siyahıda qırmızı rəngdə göstərilir. Xəta haqqında məlumata baxmaq üçün sətri seçin.

en: The file was saved safely.
az_AZ: Fayl təhlükəsiz bir şəkildə qeyd edildi.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
az_AZ: Fayl problemsiz olaraq MO formatında kompliyasiya olundu və qeyd edildi, ancaq böyük ehtimalla ola bilsin ki, düzgün işləməsin.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
az_AZ: Fayl problemsiz qeyd edildi, ancaq MO formatında baş tutmadı.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
az_AZ: Fayl, MO formatında kompliyasiya edildibi, ancaq böyük ehtimalla, düzgün işləməyəcək.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
az_AZ: Fayl, MO formatında kompliyasiya edilə bilməz və istifadə edilə bilməz.

en: No problems with the translation found.
az_AZ: Tərcümə ilə əlaqqədar heç bir problem tapılmadı.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
az_AZ[0]: Tərcümə istifadə üçün hazırdır, ancaq %d sətir hələlik tərcümə edilməmişdir.
az_AZ[1]: Tərcümə istifadə üçün hazırdır, ancaq %d sətir hələlik tərcümə edilməmişdir.

en: The translation is ready for use.
az_AZ: Tərcümə istifadə üçün hazırdır.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
az_AZ: Poedit, “%s” faylındakı etibarsız içəriyi avtomatik olaraq düzəltdi.

en: Set Language
az_AZ: Dili təyin et

en: Set language
az_AZ: Dili təyin et

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
az_AZ: Tərcümə dili doğru olaraq qurulmazsa, məsləhətlər istifadə edilə bilməz. Cəm formatlar kimi, digər özəlliklər də təsirlənə bilər.

en: Language of the translation is the same as source language.
az_AZ: Tərcümə dili mənbə dili ilə eynidir.

en: Fix Language
az_AZ: Dili Düzəlt

en: Fix language
az_AZ: Dili düzəlt

en: Required header Plural-Forms is missing.
az_AZ: Gərəkli başlıq Cəm-Formatları əksikdir.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
az_AZ: Cəm-Formatı başlığında sintaksis xətası ("%s").

en: Fix the Header
az_AZ: Başlığı Düzəlt

en: Fix the header
az_AZ: Başlığı düzəlt

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
az_AZ: Rəy

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
az_AZ: İngils dilini yüklə

en: Translated: %d of %d (%d %%)
az_AZ: %d / %d (%d %%) tərcümə edildi

en: Remaining: %d
az_AZ: Qalan: %d

en: %d error | %d errors
az_AZ[0]: %d xəta
az_AZ[1]: %d xəta

en: %d entry | %d entries
az_AZ[0]: %d yazı
az_AZ[1]: %d yazı

en:  (unsaved)
az_AZ:  (qeyd edilməmiş)

en:  (modified)
az_AZ:  (modifikasiya edilmiş)

en: Failed to update translation memory: %s
az_AZ: Tərcümə yaddaşı yenilənə bilmədi: %s

en: Keep
az_AZ: Tut

en: Remove
az_AZ: Çıxart

en: Purge deleted translations
az_AZ: Silinmiş tərcümələri yox edin

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
az_AZ: Artıq istifadə edilməyən bütün əməliyyatların silinməsini istəyirsinizmi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
az_AZ: Davam etsəniz, silinmək üçün işarələnmiş bütün tərcümələr yox olacaq. Gələcəkdə bunlar yenidən əlavə olunarsa, təkrar tərcümə etmək məcburiyyətində qalacaqsınız.

en: Purge
az_AZ: Yox et

en: Copy from Source Text
az_AZ: Mənbə Mətnindən Köçür

en: Copy from source text
az_AZ: Mənbə mətnindən köçür

en: Clear Translation
az_AZ: Tərcüməni Təmizlə

en: Clear translation
az_AZ: Tərcüməni təmizlə

en: Edit Comment
az_AZ: Şərhi Redaktə Et

en: Hide Sidebar
az_AZ: Yan menyunu Gizlət

en: Show Sidebar
az_AZ: Yan menyunu Göstər

en: Hide Status Bar
az_AZ: Status Çubuğunu Gizlət

en: Show Status Bar
az_AZ: Status Çubuğunu Göstər

en: Source text
az_AZ: Mənbə mətni

en: Singular
az_AZ: Tək

en: Plural
az_AZ: Cəm

en: Translation
az_AZ: Tərcümə

en: Pre-translated
az_AZ: Maşın tərcüməsi

en: Needs Work
az_AZ: Üzərində işləmək lazımdır

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
az_AZ: Üzərində işləmək lazımdır

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
az_AZ: POT faylları sadəcə şablondur və özlərində heç bir tərcümə saxlamırlar.
    Tərcümə etmək üçün şablona əsasında PO faylı yaradın.

en: Create new translation
az_AZ: Yeni tərcümə yarat

en: Everything
az_AZ: Hər şey

en: Form %i
az_AZ: Format %i

en: Zero
az_AZ: Sıfır

en: One
az_AZ: Bir

en: Two
az_AZ: İki

en: Other
az_AZ: Digər

en: Translation — %s
az_AZ: Tərcümə — %s

en: Source text — %s
az_AZ: Mənbə mətni — %s

en: unknown language
az_AZ: bilinməyən dil

en: Unknown error
az_AZ: Bilinməyən xəta

en: Failed to merge gettext catalogs.
az_AZ: Gettext kataloqlarını birləşdirərkən bir xəta baş verdi.

en: Open in Editor
az_AZ: Redaktorda Aç

en: Open in editor
az_AZ: Redaktorda aç

en: File cannot be opened
az_AZ: Fayl açıla bilmir

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
az_AZ: Poedit “%s” faylını aça bilmədi.

en: Find
az_AZ: Tap

en: Replace
az_AZ: Dəyişdir

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
az_AZ: Parametrlər

en: Ignore case
az_AZ: Böyük-kiçik hərfləri gözardı et

en: Wrap around
az_AZ: Çevrəsində sürüşdür

en: Whole words only
az_AZ: Mətnə eyni ilə uyğun gələnləri tap

en: Find in source texts
az_AZ: Mənbə mətnlərdə axtar

en: Find in translations
az_AZ: Tərcümələrdə tap

en: Find in comments
az_AZ: Şərhlərdə tapın

en: Replace &All
az_AZ: Dəyişdir &Hamısını

en: Replace &all
az_AZ: Dəyişdir &Hamısını

en: &Replace
az_AZ: &Dəyişdir

en: < &Previous
az_AZ: < &Öncəki

en: &Next >
az_AZ: &Sonrakı >

en: String to find
az_AZ: Tapılacaq sətir

en: Replacement string
az_AZ: Dəyişdirmə sətri

en: warning:
az_AZ: xəbərdarlıq:

en: error:
az_AZ: xəta:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
az_AZ: Dil adı və ya kodu

en: Translation Language
az_AZ: Tərcümə Dili

en: Language of the translation:
az_AZ: Tərcümə dili:

en: Poedit - Catalogs manager
az_AZ: Poedit - Kataloq meneceri

en: Edit…
az_AZ: Redaktə et…

en: Create new translations project
az_AZ: Yeni tərcümə layihəsi yarat

en: Delete the project
az_AZ: Layihəni sil

en: Edit the project
az_AZ: Layihəni redaktə et

en: Update all
az_AZ: Tamamını yenilə

en: Update all catalogs in the project
az_AZ: Layihədəki bütün kataloqları yenilə

en: Total
az_AZ: Ümumi

en: Untrans
az_AZ: Tərcümə edilməmiş

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
az_AZ: Üzərində işləmək lazımdır

en: Errors
az_AZ: Xətalar

en: Last modified
az_AZ: Son modifikasiya

en: Edit project
az_AZ: Layihəni redaktə et

en: Select directory
az_AZ: Direktoriya seç

en: Directories:
az_AZ: Direktoriyalar:

en: <unnamed>
az_AZ: <adsız>

en: Confirmation
az_AZ: Təsdiq

en: Check for Updates…
az_AZ: Yenilikləri yoxla…

en: Catalogs Manager
az_AZ: Kataloq Meneceri

en: &Preferences…
az_AZ: &Üstünlüklər…

en: &Edit
az_AZ: &Redaktə et

en: Undo
az_AZ: Geri qaytar

en: Redo
az_AZ: Yeniləyin

en: Paste and Match Style
az_AZ: Yapışdır və Stilləri Tutuşdur

en: Delete
az_AZ: Sil

en: Spelling and Grammar
az_AZ: Yazma və Qrammatika

en: Show Spelling and Grammar
az_AZ: Yazma və Qrammatikanı Göstər

en: Check Document Now
az_AZ: Sənədi Yenidən Yoxla

en: Check Spelling While Typing
az_AZ: Tərcümə vaxtı orfoqrafiyanı yoxla

en: Check Grammar With Spelling
az_AZ: Qrammatikanı və Yazma Qaydasını Yoxla

en: Correct Spelling Automatically
az_AZ: Yazı Avtomatik Korreksiya Edilsin

en: Substitutions
az_AZ: Dəyişikliklər

en: Show Substitutions
az_AZ: Dəyişikliklər Göstərilsin

en: Smart Copy/Paste
az_AZ: Ağıllı Köçürmə/Yapışdırma

en: Smart Quotes
az_AZ: Ağıllı Sitatlar

en: Smart Dashes
az_AZ: Ağıllı Tirelər

en: Smart Links
az_AZ: Ağıllı Bağlantılar

en: Text Replacement
az_AZ: Mətn Dəyişikliyi

en: Transformations
az_AZ: Transformasiyalar

en: Make Upper Case
az_AZ: Böyük Hərfə Çevirin

en: Make Lower Case
az_AZ: Kiçik Hərfə Çevirin

en: Capitalize
az_AZ: Böyüdün

en: Speech
az_AZ: Danışın

en: Start Speaking
az_AZ: Danışmağa Başlayın

en: Stop Speaking
az_AZ: Danışmağı Dayandırın

en: &View
az_AZ: &Bax

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
az_AZ: Alət çubuğunu göstər

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
az_AZ: Alət çubuğunu özəlləşdir…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
az_AZ: Tam Ekran Daxil edin

en: Window
az_AZ: Pəncərə

en: Minimize
az_AZ: Minimallaşdır

en: Zoom
az_AZ: Yaxınlaşdır

en: Welcome to Poedit
az_AZ: Poedit-ə Xoş Gəlmisiniz

en: Bring All to Front
az_AZ: Tamamını Önə Gətir

en: Information about the translator
az_AZ: Tərcüməçi haqqında məlumat

en: Name:
az_AZ: Ad:

en: Your Name
az_AZ: Adınız

en: Email:
az_AZ: E-poçt:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
az_AZ: Adınız və e-poçt ünvanınız sadəcə GNU gettext fayllarında Son Tərcüməçi başlığını tərtibləmək üçün istifadə edilir.

en: Editing
az_AZ: Redaktə

en: Automatically compile MO file when saving
az_AZ: Qeyd etmə sırasında MO faylının kompliyasiyası

en: Check spelling
az_AZ: Yazma qaydasını yoxla

en: Always change focus to text input field
az_AZ: Hər zaman giriş sahəsində mətn fokusunu dəyişdir

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
az_AZ: Bu parametr aktivləşdirildiyində, işarələyici əsla sətir siyahısına fokuslana bilməz. Beləcə fokusu dəyişdirmək üçün (Tab) tuşuna basmadan tərcüməni həmən yaza bilərsiniz. Gəzinmək üçün Ctrl-Aşağı/Yuxarı oxlarından istifadə etməlisiniz.

en: Appearance
az_AZ: Görünüş

en: Use custom list font:
az_AZ: Özəl şrift siyahısından istifadə et:

en: Use custom text fields font:
az_AZ: Özəl şrift sahəsindən istifadə et:

en: Change UI language
az_AZ: İnrfeys dilini dəyiş

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
az_AZ: (Windows 8 və ya daha yenisi gərəkdir)

en: General
az_AZ: Əsas

en: Use translation memory
az_AZ: Tərcümə yaddaşından istifadə et

en: Stored translations:
az_AZ: Qeyd edilmiş tərcümələr:

en: Database size on disk:
az_AZ: Verilənlər bazasının diskdəki ölçüsü:

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
az_AZ: Sıfırla

en: Select translation files to import
az_AZ: İdxal ediləcək tərcümə fayllarını seçin

en: Export as…
az_AZ: Fərqli ixrac et…

en: Reset translation memory
az_AZ: Tərcümə yaddaşını sıfırla

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
az_AZ: Tərcümə yaddaşını sıfırlamaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
az_AZ: Tərcümə yaddaşını sildikdə bütün saxlanılan tərcümələri siləcək. Bunu geri ala bilməyəcəksiz.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
az_AZ: TY

en: Translation Memory
az_AZ: Tərcümə Yaddaşı

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
az_AZ: Mənbə kodu ekstraktorları mənbə kodu fayllarında tərcümə ediləcək sətrləri tapmaq və onları çıxararaq tərcümə etməyə hazır vəziyyətə gətirirlər.

en: Extractor setup
az_AZ: Ekstraktoru qur

en: Delete extractor
az_AZ: Ekstraktoru sil

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
az_AZ: “%s” ekstraktorunu silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Extractors
az_AZ: Ekstraktorlar

en: Accounts
az_AZ: Hesablar

en: Automatically check for updates
az_AZ: Yenilənmələr üçün avtomatik yoxla

en: Include beta versions
az_AZ: Beta versiyaları da alınsın

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
az_AZ: Beta versiyalar ən son xüsusiyyətlərə malikdirlər, ancaq stabil işləmə xüsusunda bir az qeyri-stabildirlər.

en: Updates
az_AZ: Yenilənmələr

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
az_AZ: Bu parametrlər, PO fayllarının daxili formatlarına təsir edə bilər. Məsələn, versiya testi səbəbilə xüsusi tələbləriniz varsa onları korrektə edin.

en: Line endings:
az_AZ: Sətir sonları:

en: Unix (recommended)
az_AZ: Unix (məsləhət görülür)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
az_AZ: Sürüşdürmə yönü:

en: Preserve formatting of existing files
az_AZ: Var olan faylların formatını qoru

en: Advanced
az_AZ: Qabaqcıl

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
az_AZ: TY bu faylın məzmununa oxşayan heç bir sətrə sahib deyil. Bu yarım-avtomatik tərcümələr üçün keçərlidir. Poedit bunları əllə tərcümə edilmiş fayllardan öyrənəcək.

en: Only fill in exact matches
az_AZ: Sadəcə tam uyğunluqları doldur

en: Paths
az_AZ: Yollar

en: Excluded paths
az_AZ: İstisna edilmiş yollar

en: All comments
az_AZ: Bütün şərhlər

en: Translation properties
az_AZ: Tərcümə xüsusiyyətləri

en: Sources paths
az_AZ: Mənbə yolları

en: Sources keywords
az_AZ: Mənbə açar kəlmələri

en: Additional keywords
az_AZ: Əlavə açar kəlmələr

en: Name of the project the translation is for
az_AZ: Bunun üçün hazırlanan tərcümənin adı:

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
az_AZ: məs. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
az_AZ: UTF-8 (məsləhət görülür)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
az_AZ: Lütfən əvvəlcə faylı qeyd edin. Qeyd etdikdən sonra bu bölmə redaktə edilə bilər.

en: Cloud
az_AZ: Bulud

en: Clear Menu
az_AZ: Menyunu təmizlə

en: Clear menu
az_AZ: Menyunu təmizlə

en: Project name:
az_AZ: Layihənin adı:

en: Browse
az_AZ: Nəzər yetir

en: Add directory to the list
az_AZ: Siyahıya kataloq əlavə et

en: &File
az_AZ: &Fayl

en: &New…
az_AZ: &Yeni…

en: New from &POT/PO file…
az_AZ: &POT/PO faylından yenisi…

en: New From &POT/PO File…
az_AZ: &POT/PO Faylından Yenisi…

en: &Open…
az_AZ: &Aç…

en: Open Recent
az_AZ: Son İstifadə Edilənləri Açın

en: Open recent
az_AZ: Sonuncunu aç

en: Open cloud translation…
az_AZ: Bulud tərcüməsini aç…

en: Open Cloud Translation…
az_AZ: Bulud tərcüməsini aç…

en: Catalogs &manager
az_AZ: Kataloq &meneceri

en: Catalogs &Manager
az_AZ: Kataloq &Meneceri

en: &Close
az_AZ: &Bağla

en: &Save
az_AZ: &Qeyd et

en: Save &as…
az_AZ: &Bu formada saxla…

en: Save &As…
az_AZ: &Bu formada saxla…

en: Compile to MO…
az_AZ: MO faylına kompliyasiya et…

en: E&xport to HTML…
az_AZ: HTML-ə &ixrac et…

en: Check for updates…
az_AZ: Yenilənmələr üçün yoxla…

en: Settings…
az_AZ: Quraşdırmalar…

en: &Preferences
az_AZ: &Xüsusiyyətlər

en: E&xit
az_AZ: Ç&ıx

en: Quit
az_AZ: Çıx

en: Copy from singular
az_AZ: Tək olandan köçür

en: Copy From Singular
az_AZ: Tək Olandan Köçür

en: Translation needs &work
az_AZ: Tərcümənin üzərində i&şləmək lazımdır

en: Translation Needs &Work
az_AZ: Tərcümənin üzərində i&şləmək lazımdır

en: Edit &comment
az_AZ: &Şərhi redaktə et

en: Edit &Comment
az_AZ: &Şərhi Redaktə Et

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
az_AZ: Məsləhətlər

en: &Find…
az_AZ: &Tap…

en: Replace…
az_AZ: Dəyişdir…

en: Find next
az_AZ: Sonrakını tapın

en: Find previous
az_AZ: Öncəkini tapın

en: Find and Replace…
az_AZ: Tap və Dəyişdir…

en: Find Next
az_AZ: Sonrakını Tapın

en: Find Previous
az_AZ: Öncəkini Tapın

en: Show warnings
az_AZ: Xəbərdarlıqları göstər

en: Show Warnings
az_AZ: Xəbərdarlıqları Göstər

en: Sort by &file order
az_AZ: &Fayldakı sıraya görə sırala

en: Sort by &File Order
az_AZ: &Fayldakı Sıraya Görə Sırala

en: Sort by &source
az_AZ: &Mənbəyə görə sırala

en: Sort by &Source
az_AZ: &Mənbə Mətninə Görə Sırala

en: Sort by &translation
az_AZ: &Tərcüməyə görə sırala

en: Sort by &Translation
az_AZ: &Tərcüməyə Görə Sırala

en: &Group by context
az_AZ: &Kontekstə görə qrup

en: &Group By Context
az_AZ: &Kontekstə Görə Qrup

en: Entries with errors first
az_AZ: Əvvəlcə xətalı olan yazılar

en: Entries with Errors First
az_AZ: Əvvəlcə Xətalı Olan Yazılar

en: &Untranslated entries first
az_AZ: &Tərcümə edilməmiş yazılar ən üstdə görünsün

en: &Untranslated Entries First
az_AZ: &Tərcümə Edilməmiş Yazılar Ən Üstdə Görünsün

en: Show sidebar
az_AZ: Yan menyunu göstər

en: Show status bar
az_AZ: Status çubuğunu göstər

en: &Validate translations
az_AZ: &Tərcümələri təsdiqlə

en: &Validate Translations
az_AZ: &Tərcümələri Təsdiqlə

en: &Purge deleted translations
az_AZ: &Silinmiş tərcümələri yox edin

en: &Purge Deleted Translations
az_AZ: &Silinmiş Tərcümələri Yox Edin

en: &Go
az_AZ: &Get

en: &Done and next
az_AZ: &Tamamla və sonrakı

en: &Done and Next
az_AZ: &Tamamla və Sonrakı

en: &Previous translation
az_AZ: &Öncəki tərcümə

en: &Previous Translation
az_AZ: &Öncəki Tərcümə

en: &Next translation
az_AZ: &Sonrakı tərcümə

en: &Next Translation
az_AZ: &Sonrakı Tərcümə

en: P&revious unfinished
az_AZ: Ö&ncəki tamamlanmamış

en: P&revious Unfinished
az_AZ: Ö&ncəki Tamamlanmamış

en: Ne&xt unfinished
az_AZ: S&onrakı tamamlanmamış

en: Ne&xt Unfinished
az_AZ: S&onrakı Tamamlanmamış

en: Previous plural form
az_AZ: Əvvəlki cəm növü

en: Previous Plural Form
az_AZ: Əvvəlki Cəm Növü

en: Next plural form
az_AZ: Növbəti cəm növü

en: Next Plural Form
az_AZ: Növbəti Cəm Növü

en: &Online help
az_AZ: &Onlayn yardım

en: &Online Help
az_AZ: &Onlayn Yardım

en: &GNU gettext manual
az_AZ: &GNU gettext kitabı

en: &GNU gettext Manual
az_AZ: &GNU gettext Kitabı

en: &About Poedit
az_AZ: &Poedit Haqqında

en: &About
az_AZ: &Haqqında

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
az_AZ: Vergüllə ayrılmış uzantı siyahısı (məs. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
az_AZ: Çağrış:

en: Command to extract translations:
az_AZ: Tərcümələri çıxarmaq üçün əmr:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
az_AZ: Bu, ekstraktoru işlətmək üçün istifadə edilən əmrdir.
    %o çıxış faylı adına, %K açar kəlmələrin siyahısına,
    %F giriş fayllarının siyahısına, 
    %C nsimvoluna dönüşür (aşağıya baxın).

en: An item in keywords list:
az_AZ: Açar kəlmələri siyahısındakı bir maddə:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
az_AZ: Bu, hər açar kəlmə üçün bir dəfə əmr sətrinə
    əlavə ediləcəkdir. %k açar kəlməni yazar.

en: An item in input files list:
az_AZ: Giriş faylları siyahısındakı bir maddə:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
az_AZ: Bu, hər yazı faylı üçün bir dəfə əmr sətrinə
    əlavə ediləcəkdir. %f fayl adını yazar.

en: Source code charset:
az_AZ: Mənbə kodu kodlaşması:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
az_AZ: Mənbə xarakter əmri verilmişdirsə,
    bu əmr sətrinə əlavə ediləcəkdir.
    %c xarakter dəyərini yazar.

en: Project name and version:
az_AZ: Layihənin adı və versiyası:

en: Language team:
az_AZ: Dil komandası:

en: Use default rules for this language
az_AZ: Bu dil üçün mövcud qaydalardan istifadə edilsin

en: Use custom expression
az_AZ: Özəl ifadədən istifadə edilsin

en: Learn about plural forms
az_AZ: Cəm formatları öyrənin

en: Charset:
az_AZ: Kodlaşdırma:

en: Extract text from source files in the following directories:
az_AZ: Mənbə fayllarındakı mətnləri bu direktoriyaya çıxart:

en: Base path:
az_AZ: Əsas yol:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
az_AZ: Mənbə fayllarındakı tərcümə edilə bilinən sətirlər tanındığında, mövcud olanların yanında bu açar kəlmələr (funksiya adları) istifadə edilsin.

en: Learn about gettext keywords
az_AZ: Gettext açar kəlmələrindən öyrənilsin

en: Notes for translators
az_AZ: Tərcüməçilər üçün qeyd

en: Comment
az_AZ: Şərh

en: Add comment
az_AZ: Şərh əlavə et

en: Add Comment
az_AZ: Şərh Əlavə Et

en: Delete From Translation Memory
az_AZ: Tərcümə Yaddaşından Sil

en: Delete from translation memory
az_AZ: Tərcümə yaddaşından sil

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
az_AZ: Uyğunluq tapılmadı

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
az_AZ: Uyğunluq Tapılmadı

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
az_AZ: Bu sətr Poedit-in TY tapıldı.

en: Cannot execute program: %s
az_AZ: Proqram işə salına bilmir: %s

en: (Use default language)
az_AZ: (İlkin dili istifadə et)

en: Language selection
az_AZ: Dil seçimi

en: Select your preferred language
az_AZ: Tərcih etdiyiniz dili seçin

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
az_AZ: Bu dəyişikliyin təsirli olması üçün Poedit-i yenidən başlatmalısınız.

en: Cannot create temporary directory.
az_AZ: Müvəqqəti kataloq yaratmaq mümkün deyil.

en: There are no translations. That’s unusual.
az_AZ: Orada heç bir tərcümə yoxdur. Bu qeyri-adi bir şeydir.

en: Update from POT
az_AZ: POT-dan Yenilə

en: Take translatable strings from an existing POT template.
az_AZ: Tərcümə edilə bilinən sətirləri birbaşa POT şablonundan ala bilərsiniz.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
az_AZ: Tərcümə edilə bilinən sətirləri birbaşa mənbə kodundan ala bilərsiniz:

en: Extract from sources
az_AZ: Mənbələrdən alınsın

en: Configure source code extraction in Properties.
az_AZ: Xüsusiyyətlər bölməsindən mənbə koddan almağı konfiqurasiya edin.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
az_AZ: Versiya %s

en: Create new
az_AZ: Yenisini yarat

en: Browse files
az_AZ: Faylları nəzərdən keçirin

en: Open and edit translation files.
az_AZ: Tərcümə fayllarını açın və düzəliş edin.

en: Sync
az_AZ: Sinxronlaşdır

en: Open file
az_AZ: Fayl aç

en: Save file
az_AZ: Faylı saxla

en: Check for errors in the translation
az_AZ: Tərcümədəki xətaları yoxla

en: Validate
az_AZ: Təsdiqlə

en: Show or hide the sidebar
az_AZ: Yan paneli göstər/gizlət

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
az_AZ: %s Haqqında

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
az_AZ: %s Nizamlamalar

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
az_AZ: %s Haqqında

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
az_AZ: Xidmətlər

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
az_AZ: %s Gizlət

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
az_AZ: Digərlərini Gizlət

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
az_AZ: Hamısını Göstər

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
az_AZ: %s Çıx

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
az_AZ: Ayarlar…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
az_AZ: Xüsusiyyətlər...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
az_AZ: Xüsusiyyətlər...

en: &Apply
az_AZ: &Tətbiq et

en: Apply
az_AZ: Tətbiq et

en: &Back
az_AZ: &Geri

en: Back
az_AZ: Geri

en: &Cancel
az_AZ: İ&mtina

en: &Clear
az_AZ: &Təmizlə

en: Clear
az_AZ: Təmizlə

en: Copy
az_AZ: Köçür

en: Cu&t
az_AZ: Kə&s

en: Cut
az_AZ: Kəs

en: &Delete
az_AZ: &Sİl

en: Edit
az_AZ: Redaktə et

en: &Quit
az_AZ: Çı&x

en: &New
az_AZ: &Yeni

en: New
az_AZ: Yeni

en: &No
az_AZ: &Xeyr

en: No
az_AZ: Xeyr

en: OK
az_AZ: OLDU

en: Open…
az_AZ: Aç…

en: &Open...
az_AZ: &Aç...

en: Open...
az_AZ: Aç...

en: &Paste
az_AZ: &Yapışdır

en: Paste
az_AZ: Yapışdır

en: Preferences
az_AZ: Ayarlar

en: &Redo
az_AZ: &Yenilə

en: Refresh
az_AZ: Təzələ

en: &Save as
az_AZ: &Fərqli qeyd et

en: Save as
az_AZ: Fərqli qeyd et

en: Select &All
az_AZ: Tamamını &Seç

en: Select All
az_AZ: Tamamını Seç

en: &Undo
az_AZ: &Geri Al

en: &Yes
az_AZ: &Bəli

en: Yes
az_AZ: Bəli

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
az_AZ: Yuxarı

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
az_AZ: Aşağı

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
az_AZ: Sol

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
az_AZ: Sağ
