poedit - en to gl_ES translation catalogue (650 entries)

en: Hide this notification message
gl_ES: Ocultar esta mensaxe de notificación

en: Don’t Show Again
gl_ES: Non mostrar novamente

en: Don’t show again
gl_ES: Non mostrar novamente

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
gl_ES: Resumo da actualización

en: Close
gl_ES: Pechar

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
gl_ES: Ficheiro

en: New strings
gl_ES: Novas cadeas

en: Collecting source files…
gl_ES: Recompilando ficheiros orixe…

en: Failed to load file with extracted translations.
gl_ES: Produciuse un fallo cargando o ficheiro coas traducións extraídas.

en: In: %s
gl_ES: En: %s

en: Source code not available.
gl_ES: Código fonte non dispoñible.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
gl_ES: Non se puideron actualizar as traducións a partir do código fonte porque non se atopou tal código na localización especificada nas propiedades do ficheiro.

en: Permission denied.
gl_ES: Permiso denegado.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
gl_ES: Non ten permisos para ler o código fonte na localización indicada nas Propiedades do ficheiro.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
gl_ES: Se anteriormente denegou o acceso aos seus ficheiros, pode cambialo nas Preferencias do sistema > Privacidade e seguranza > Ficheiros e cartafoles.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
gl_ES: Se anteriormente denegou o acceso aos seus ficheiros, pode cambialo nas Preferencias do sistema > Seguranza e privacidade > Privacidade > Ficheiros e cartafoles.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
gl_ES: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%s».

en: Updating translations
gl_ES: Actualizando as traducións

en: Merging differences…
gl_ES: Fusionando as diferenzas…

en: Malformed header: “%s”
gl_ES: Cabeceira mal formada: «%s»

en: PO Translation Files
gl_ES: Ficheiros de tradución PO

en: POT Translation Templates
gl_ES: Modelos de tradución POT

en: XLIFF Translation Files
gl_ES: Ficheiros de tradución XLIFF

en: JSON Translation Files
gl_ES: Ficheiros de tradución JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
gl_ES: Ficheiros de tradución Flutter

en: All Translation Files
gl_ES: Todos os ficheiros de tradución

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
gl_ES: O ficheiro está nun formato non recoñecíbel para o Poedit.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
gl_ES: Este ficheiro JSON non é un ficheiro de tradución e non é posíbel editalo no Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
gl_ES: Produciuse un fallo lendo o contido do ficheiro co seguinte erro: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
gl_ES: O ficheiro «%s» é de só lectura e non é posible gardalo.
    Gárdeo cun nome diferente.

en: Couldn’t save file %s.
gl_ES: Non foi posible gardar o ficheiro %s.

en: Screenshots:
gl_ES: Capturas de pantalla:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
gl_ES[0]: Non se cargou de maneira correcta %i liña do ficheiro «%s».
gl_ES[1]: Non se cargaron de maneira correcta %i liñas do ficheiro «%s».

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
gl_ES: A liña %d do ficheiro «%s» está danada (datos %s non válidos).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
gl_ES: O ficheiro PO está corrompido: emprégase a foma singular de msgstr xunto con msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
gl_ES: O ficheiro PO está corrompido: emprégase a forma plural de msgstr sen existir msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
gl_ES: Non foi posible cargar o ficheiro, probablemente estea corrompido.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
gl_ES: Producíronse erros ao cargar o ficheiro. Pode que se perderan ou corromperan algúns dos datos.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
gl_ES: Produciuse un problema ao formatar o ficheiro (pero gardouse correctamente).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
gl_ES: Non foi posíbel gardar este ficheiro co xogo de caracteres «%s» tal como se especificou nos axustes da tradución.
    
    Gardouse en UTF-8 e en consecuencia modificouse o axuste.

en: Error saving file
gl_ES: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

en: “%s” is not a valid POT file.
gl_ES: «%s» non é un ficheiro POT correcto.

en: Error while loading XLIFF file: %s
gl_ES: Erro ao cargar o ficheiro XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
gl_ES: versión incompatíbel (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
gl_ES: A cadea a traducir ten unha marcación incorrecta.

en: How does cloud sync work?
gl_ES: Como funciona a sincronización na nube?

en: Account
gl_ES: Conta

en: (not signed in)
gl_ES: (non se accedeu)

en: Open cloud translation
gl_ES: Abrir tradución na nube

en: Manage accounts
gl_ES: Xestionar contas

en: Project:
gl_ES: Proxecto:

en: Language:
gl_ES: Idioma:

en: Sign in to Cloud Account
gl_ES: Acceder á conta da nube

en: Sign in to cloud account
gl_ES: Acceder á conta da nube

en: No translation projects listed in your account.
gl_ES: Non hai ningún proxecto de tradución listado na túa conta.

en: Downloading latest translations…
gl_ES: Descargando as traducións máis recentes…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
gl_ES: Iniciar sesión en %s

en: Syncing
gl_ES: Sincronizando

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
gl_ES: Subindo as traducións a %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
gl_ES: Subir as traducións a %s fallou.

en: Syncing error
gl_ES: Erro ao sincronizar

en: Edit comment
gl_ES: Editar o comentario

en: Comment:
gl_ES: Comentario:

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Delete the comment
gl_ES: Eliminar o comentario

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Unknown Crowdin error.
gl_ES: Erro de Crowdin descoñecido.

en: Not authorized, please sign in again.
gl_ES: Acción non autorizada; accede de novo.

en: Downloading translations is disabled in this project.
gl_ES: A descarga de traducións está deshabilitada neste proxecto.

en: Sign In
gl_ES: Acceder

en: Sign in
gl_ES: Acceder

en: Sign Out
gl_ES: Saír

en: Sign out
gl_ES: Saír

en: Learn more about Crowdin
gl_ES: Máis información sobre Crowdin

en: Waiting for authentication…
gl_ES: Agardando a autenticación…

en: Updating user information…
gl_ES: Actualizando a información do usuario…

en: Sign in to Crowdin
gl_ES: Acceder a Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
gl_ES: Erro ao sincronizar con Crowdin.

en: Crowdin error
gl_ES: Erro de Crowdin

en: &Copy
gl_ES: &Copiar

en: Learn more
gl_ES: Aprender máis

en: Help
gl_ES: Axuda

en: &Help
gl_ES: &Axuda

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
gl_ES: Os ficheiros MO non se poden editar directamente en Poedit.

en: Error opening file
gl_ES: Erro ao abrir o ficheiro

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
gl_ES: Por favor, abra e edite no seu lugar o ficheiro PO correspondente. Cando o garde, o ficheiro MO actualizarase tamén.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
gl_ES: non eliminar os ficheiros temporais (para depuración)

en: handle a poedit:// URI
gl_ES: manexar un URI de poedit

en: go to item at given line number
gl_ES: ir ao elemento dun número de liña determinado

en: Failed to communicate with Poedit process.
gl_ES: Erro de comunicación co proceso do Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
gl_ES: Produciuse unha excepción non controlada: %s

en: Select translation template
gl_ES: Seleccionar o modelo da tradución

en: Invalid file
gl_ES: Ficheiro non válido

en: Select translation file
gl_ES: Seleccionar o ficheiro da tradución

en: Poedit is an easy to use translation editor.
gl_ES: Poedit é un editor de traducións fácil de usar.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
gl_ES: Non pode arrastrar máis dun ficheiro a unha xanela de Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
gl_ES: O ficheiro «%s» non é un ficheiro de tradución.

en: File “%s” doesn’t exist.
gl_ES: O ficheiro «%s» non existe.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
gl_ES: Desactivouse a revisión ortográfica porque non está instalado o dicionario para o %s.

en: Install
gl_ES: Instalar

en: The file “%s” has been changed by another application.
gl_ES: O ficheiro «%s» foi modificado por outra aplicación.

en: Reload file
gl_ES: Recargar o ficheiro

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
gl_ES: Desexa recargar o ficheiro desde o disco? Se o fai, perderanse os cambios non gardados no Poedit.

en: Ignore
gl_ES: Ignorar

en: Reload File
gl_ES: Recargar o ficheiro

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
gl_ES: O ficheiro foi modificado.
    Desexa gardar os cambios?

en: Save changes
gl_ES: Gardar os cambios

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
gl_ES: Os cambios perderanse a menos que vostede os garde.

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Do&n’t save
gl_ES: No&n gardar

en: Don’t Save
gl_ES: Non gardar

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
gl_ES: De gardar perderanse os cambios feitos por as outras aplicacións.

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Save Anyway
gl_ES: Gardar igualmente

en: Save anyway
gl_ES: Gardar igualmente

en: Save as…
gl_ES: Gardar como…

en: Compile to…
gl_ES: Compilar a…

en: Compiled Translation Files
gl_ES: Ficheiros de tradución compilados

en: Export to HTML…
gl_ES: Exportar coma HTML…

en: HTML Files
gl_ES: Ficheiros HTML

en: Updating failed
gl_ES: Erro na actualización

en: Update from &POT File…
gl_ES: Actualizar desde un ficheiro &POT…

en: Update from &POT file…
gl_ES: Actualizar desde un ficheiro &POT…

en: Sync with Crowdin
gl_ES: Sincronizar con Crowdin

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
gl_ES[0]: atopouse %d problema coa tradución
gl_ES[1]: atopáronse %d problemas coa tradución.

en: Validation results
gl_ES: Resultados da validación

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
gl_ES: As entradas con erros márcanse en vermello na lista. Os detalles do erro mostraranse cando seleccione unha destas entradas.

en: The file was saved safely.
gl_ES: O ficheiro gardouse satisfactoriamente.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
gl_ES: O ficheiro gardouse satisfactoriamente e compilouse no formato MO, mais é posible que non funcione correctamente.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
gl_ES: O ficheiro gardouse de forma segura, pero non foi posíbel compilalo ao formato MO para utilizalo.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
gl_ES: O ficheiro foi compilado ao formato MO, mais é posíbel que non funcione correctamente.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
gl_ES: O ficheiro non pode ser compilado ao formato MO para o seu uso.

en: No problems with the translation found.
gl_ES: Non se atoparon problemas coa tradución.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
gl_ES[0]: A tradución está pronta para o seu uso, mais aínda hai %d cadea sen traducir.
gl_ES[1]: A tradución está pronta para o seu uso, mais aínda hai %d cadeas sen traducir.

en: The translation is ready for use.
gl_ES: A tradución está lista para utilizar.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
gl_ES: Poedit corrixiu automaticamente o contido non válido do ficheiro "%s".

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
gl_ES: O ficheiro contiña elementos duplicados, non permitidos nos ficheiros PO que impedirían o seu uso. Poedit solucionou o problema, mais debe revisar as traducións marcadas como dubidosas e corrixilas no caso de ser preciso.

en: Language of the translation isn’t set.
gl_ES: O idioma da tradución está sen definir.

en: Set Language
gl_ES: Definir idioma

en: Set language
gl_ES: Definir o idioma

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
gl_ES: As suxestións non están dispoñibles se o idioma de tradución non está definido correctamente. Outras funcionalidades, tales como as formas plurais, tamén poden verse afectadas.

en: Language of the translation is the same as source language.
gl_ES: O idioma da tradución é o mesmo que o de orixe.

en: Fix Language
gl_ES: Solucionar idioma

en: Fix language
gl_ES: Solucionar idioma

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
gl_ES: Este ficheiro ten entradas con formas plurais, pero non ten configurada a cabeceira de formas do plural.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
gl_ES: As entradas neste ficheiro teñen un número de formas plurais diferente ao que indica a cabeceira de formas do plural

en: Required header Plural-Forms is missing.
gl_ES: Falta a cabeceira requirida de formas do plural.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
gl_ES: Erro de sintaxe na cabeceira Plural-Forms ("%s").

en: Fix the Header
gl_ES: Corrixir a cabeceira

en: Fix the header
gl_ES: Arranxar a cabeceira

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
gl_ES: A expresión de formas plurais usada no ficheiro non é habitual no %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
gl_ES: Revisar

en: Would you like to use English for source text?
gl_ES: Desexa usar o inglés para os textos orixe?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
gl_ES: Este ficheiro usa os identificadores das cadeas do texto de orixe. Poedit pode cargar os textos en inglés desde o ficheiro «%s».

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
gl_ES: Cargar inglés

en: Translated: %d of %d (%d %%)
gl_ES: Traducidas: %d de %d (%d %%)

en: Remaining: %d
gl_ES: Pendente: %d

en: %d error | %d errors
gl_ES[0]: %d erro
gl_ES[1]: %d erros

en: %d entry | %d entries
gl_ES[0]: %d entrada
gl_ES[1]: %d entradas

en:  (unsaved)
gl_ES:  (sen gardar)

en:  (modified)
gl_ES:  (modificado)

en: Failed to update translation memory: %s
gl_ES: Erro ao actualizar a memoria de tradución: %s

en: Remove same-as-source translations
gl_ES: Eliminar traducións iguais á fonte

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
gl_ES: Desexa eliminar todas as traducións que idénticas ao texto fonte?

en: Keep
gl_ES: Manter

en: Remove
gl_ES: Eliminar

en: Purge deleted translations
gl_ES: Purgar as traducións eliminadas

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
gl_ES: Desexa eliminar todas as traducións que xa non se empregan?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
gl_ES: Se continua coa purga, todas as traducións marcadas para eliminar retiraranse permanentemente do ficheiro. Terá que traducilas outra vez se se volven engadir no futuro.

en: Purge
gl_ES: Purgar

en: Copy from Source Text
gl_ES: Copiar o texto orixe

en: Copy from source text
gl_ES: Copiar o texto orixe

en: Clear Translation
gl_ES: Borrar a tradución

en: Clear translation
gl_ES: Borrar a tradución

en: Edit Comment
gl_ES: Editar o comentario

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
gl_ES: Aparicións no código

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
gl_ES: Aparicións no código

en: Hide Sidebar
gl_ES: Agochar barra lateral

en: Show Sidebar
gl_ES: Mostrar barra lateral

en: Hide Status Bar
gl_ES: Agochar a barra de estado

en: Show Status Bar
gl_ES: Mostrar a barra de estado

en: String length in characters: translation | source
gl_ES: Lonxitude da cadea en caracteres: tradución | fonte

en: String length in characters
gl_ES: Lonxitude da cadea en caracteres

en: Source text
gl_ES: Texto orixe

en: Translation
gl_ES: Tradución

en: Pre-translated
gl_ES: Pre-traducido

en: Needs Work
gl_ES: Dubidosa

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
gl_ES: Dubidosa

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
gl_ES: Os ficheiros POT son unicamente modelos e non conteñen traducións.
    Para traducir, cree un novo ficheiro PO con base no modelo.

en: Create new translation
gl_ES: Crear unha nova tradución

en: Make a new translation from this POT file.
gl_ES: Facer unha nova tradución desde este ficheiro POT.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
gl_ES: ID do texto orixe

en: Everything
gl_ES: Todo

en: Form %i
gl_ES: Forma %i

en: Form %i (unused)
gl_ES: Forma %i (non usado)

en: Zero
gl_ES: Cero

en: One
gl_ES: Un

en: Two
gl_ES: Dous

en: Other
gl_ES: Outro

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
gl_ES: Contexto da cadea: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
gl_ES: Identificador de cadea: %s

en: %s Format
gl_ES: Formato %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
gl_ES: formato %s

en: Translation — %s
gl_ES: Tradución — %s

en: Source text — %s
gl_ES: Texto fonte — %s

en: unknown language
gl_ES: idioma descoñecido

en: Network error: %s (%d)
gl_ES: Erro de rede: %s (%d)

en: Unknown error
gl_ES: Erro descoñecido

en: Failed to merge gettext catalogs.
gl_ES: Produciuse un erro ao fusionar os catálogos gettext.

en: Open in Editor
gl_ES: Abrir no editor

en: Open in editor
gl_ES: Abrir no editor

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
gl_ES: No ficheiro non se fornece información ningunha sobre as aparicións desta cadea no código fonte.

en: No usage information
gl_ES: Non hai información do uso

en: %d code occurrence | %d code occurrences
gl_ES[0]: %d aparición no código
gl_ES[1]: %d aparicións no código

en: Source code not found
gl_ES: Non foi posíbel atopar o código fonte

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
gl_ES: O Poedit non pode mostrar o codigo fonte onde se usa a cadea porque o ficheiro non está dispoñíbel na localización referenciada ou a referencia simbólica non apunta ao ficheiro real.

en: File cannot be opened
gl_ES: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
gl_ES: O Poedit non foi quen de abrir o ficheiro «%s».

en: Find
gl_ES: Buscar

en: Replace
gl_ES: Substituír

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
gl_ES: Opcións

en: Ignore case
gl_ES: Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: Wrap around
gl_ES: Busca circular

en: Whole words only
gl_ES: Só palabras completas

en: Find in source texts
gl_ES: Atopar nos textos fonte

en: Find in translations
gl_ES: Buscar nas traducións

en: Find in comments
gl_ES: Buscar nos comentarios

en: Replace &All
gl_ES: Substituír &todo

en: Replace &all
gl_ES: Substituír &todo

en: &Replace
gl_ES: &Substituír

en: < &Previous
gl_ES: < &Anterior

en: &Next >
gl_ES: &Seguinte >

en: String to find
gl_ES: Texto que atopar

en: Replacement string
gl_ES: Texto de substitución

en: warning:
gl_ES: advertencia:

en: error:
gl_ES: erro:

en: Translation Language
gl_ES: Idioma da tradución

en: Language of the translation:
gl_ES: Idioma da tradución:

en: All strings
gl_ES: Todas as cadeas

en: Projects
gl_ES: Proxectos

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
gl_ES: Máis información sobre %s

en: Add Project
gl_ES: Engadir Proxecto

en: Add project
gl_ES: Engadir proxecto

en: Poedit - Catalogs manager
gl_ES: Poedit - Xestor de catálogos

en: Edit…
gl_ES: Editar…

en: Create new translations project
gl_ES: Crear novo proxecto de tradución

en: Delete the project
gl_ES: Eliminar o proxecto

en: Edit the project
gl_ES: Editar o proxecto

en: Update all
gl_ES: Actualizar todo

en: Update all catalogs in the project
gl_ES: Actualizar todos os catálogos do proxecto

en: Untrans
gl_ES: Sen traducir

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
gl_ES: Dubidosa

en: Errors
gl_ES: Erros

en: Last modified
gl_ES: Última modificación

en: Edit project
gl_ES: Editar o proxecto

en: Select directory
gl_ES: Seleccione un directorio

en: Directories:
gl_ES: Directorios:

en: <unnamed>
gl_ES: <sen nome>

en: Do you want to delete project “%s”?
gl_ES: Desexa eliminar o proxecto «%s»?

en: Delete project
gl_ES: Eliminar proxecto

en: Deleting the project will not delete any translation files.
gl_ES: Eliminar o proxecto non eliminará ningún ficheiro de tradución.

en: Confirmation
gl_ES: Confirmación

en: Update all catalogs in this project?
gl_ES: Actualizar todos os catálogos deste proxecto?

en: Performs update from source code on all files in the project.
gl_ES: Actualiza desde o código fonte todos os ficheiros do proxecto.

en: Check for Updates…
gl_ES: Buscar actualizacións…

en: Catalogs Manager
gl_ES: Xestor de catálogos

en: &Preferences…
gl_ES: &Preferencias…

en: &Edit
gl_ES: &Editar

en: Undo
gl_ES: Desfacer

en: Redo
gl_ES: Refacer

en: Paste and Match Style
gl_ES: Pegar e coincidir estilo

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Spelling and Grammar
gl_ES: Ortografía e gramática

en: Show Spelling and Grammar
gl_ES: Mostrar ortografía e gramática

en: Check Document Now
gl_ES: Comprobar documento agora

en: Check Spelling While Typing
gl_ES: Revisar ortografía mentres se escribe

en: Check Grammar With Spelling
gl_ES: Revisar gramática e ortografía

en: Correct Spelling Automatically
gl_ES: Corrixir ortografía automaticamente

en: Substitutions
gl_ES: Substitucións

en: Show Substitutions
gl_ES: Mostrar substitucións

en: Smart Copy/Paste
gl_ES: Copiar/pegar intelixente

en: Smart Quotes
gl_ES: Comiñas intelixentes

en: Smart Dashes
gl_ES: Trazos intelixentes

en: Smart Links
gl_ES: Ligazóns intelixentes

en: Text Replacement
gl_ES: Substitución de texto

en: Transformations
gl_ES: Transformacións

en: Make Upper Case
gl_ES: Converter a maiúsculas

en: Make Lower Case
gl_ES: Converter a minúsculas

en: Capitalize
gl_ES: Maiúsculas

en: Speech
gl_ES: Fala

en: Start Speaking
gl_ES: Comezar a falar

en: Stop Speaking
gl_ES: Deixar de falar

en: &View
gl_ES: &Ver

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
gl_ES: Mostrar barra de ferramentas

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
gl_ES: Personalizar barra de ferramentas…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
gl_ES: Modo de pantalla completa

en: Window
gl_ES: Xanela

en: Minimize
gl_ES: Minimizar

en: Welcome to Poedit
gl_ES: Benvido/a a Poedit

en: Bring All to Front
gl_ES: Traer todo á fronte

en: Information about the translator
gl_ES: Información acerca do/a tradutor/a

en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Your Name
gl_ES: O seu nome

en: Email:
gl_ES: Correo electrónico:

en: you@example.com
gl_ES: ti@exemplo.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
gl_ES: Estes datos (nome e correo electrónico) empréganse unicamente para establecer o valor da cabeceira «Last-Translator» dos ficheiros de GNU gettext.

en: Editing
gl_ES: Edición

en: Automatically compile MO file when saving
gl_ES: Compilar automaticamente o ficheiro MO ao gardar

en: Check spelling
gl_ES: Revisar a ortografía

en: Always change focus to text input field
gl_ES: Cambiar o foco sempre ao campo da entrada de texto

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
gl_ES: Nunca deixar que a lista de mensaxes teña o foco. Se está activado, debe usar Ctrl-frechas para navegar co teclado pero tamén poderá introducir texto inmediatamente, sen ter que premer Tabulación para cambiar o foco.

en: Appearance
gl_ES: Aparencia

en: Use custom list font:
gl_ES: Fonte personalizada nas listaxes:

en: Use custom text fields font:
gl_ES: Tipo de letra personalizado nos campos de texto:

en: Change UI language
gl_ES: Cambiar o idioma da interface

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
gl_ES: (cómpre Windows 8 ou posterior)

en: General
gl_ES: Xeral

en: Use translation memory
gl_ES: Utilizar a memoria de tradución

en: Manage…
gl_ES: Manexar…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
gl_ES: Cando actualice desde as fontes

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
gl_ES: coincidencia dubidosa no ficheiro

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
gl_ES: pre-traducir da MT

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
gl_ES: Poedit pode tentar completar as novas entradas desde traducións previas no ficheiro ou desde a memoria de tradución completa. Usar a MT non será efectivo se está case baleira pero mellorará a medida que se lle engadan traducións.

en: Stored translations:
gl_ES: Traducións almacenadas:

en: Database size on disk:
gl_ES: Tamaño da base de datos no disco:

en: Import Translation Files…
gl_ES: Importar os ficheiros da tradución…

en: Import translation files…
gl_ES: Importar os ficheiros da tradución…

en: Import From TMX…
gl_ES: Importar de TMX…

en: Import from TMX…
gl_ES: Importar de TMX…

en: Export To TMX…
gl_ES: Exportar como TMX…

en: Export to TMX…
gl_ES: Exportar como TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
gl_ES: Restablecer

en: Select translation files to import
gl_ES: Seleccione os ficheiros de tradución para importar

en: Select TMX files to import
gl_ES: Seleccione os ficheiros TMX a importar

en: TMX Files
gl_ES: Ficheiros TMX

en: Importing translations…
gl_ES: Importando as traducións…

en: Importing from “%s”…
gl_ES: Importando desde “%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
gl_ES[0]: A tradución %s foi importada.
gl_ES[1]: As traducións %s foron importadas.

en: Export as…
gl_ES: Exportar como…

en: Exporting translations…
gl_ES: Exportando as traducións…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
gl_ES: Produciuse un erro exportando a memoria de tradución «%s».

en: Reset translation memory
gl_ES: Restablecer memoria de tradución

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
gl_ES: Ten a certeza de querer restablecer a memoria de tradución?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
gl_ES: Ao restablecer a memoria de tradución, borraranse todas as traducións almacenadas. Esta operación non se pode desfacer.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
gl_ES: MT

en: Translation Memory
gl_ES: Memoria de tradución

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
gl_ES: Os extractores de código fonte utilízanse para atopar as mensaxes traducibles nos ficheiros de código fonte, extraelas e así permitir a súa tradución.

en: Custom Extractors:
gl_ES: Extractores personalizados:

en: Custom extractors:
gl_ES: Extractores personalizados:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
gl_ES: Acepta todos as linguaxes de programación recoñecidas polas ferramentas de GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript e outras).

en: Extractor setup
gl_ES: Configuración do extractor

en: Delete extractor
gl_ES: Eliminar extractor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
gl_ES: Ten a certeza de querer eliminar o extractor "%s"?

en: Extractors
gl_ES: Extractores

en: Accounts
gl_ES: Contas

en: Automatically check for updates
gl_ES: Mirar de actualizacións automaticamente

en: Include beta versions
gl_ES: Incluír versións beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
gl_ES: As versións beta conteñen as funcionalidades e melloras máis recentes, mais poden resultar menos estables.

en: Updates
gl_ES: Actualizacións

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
gl_ES: Estes valores afectan ao formato interno dos ficheiros PO. Axústaos se tes requisitos específicos; por exemplo, debido ao control de versión.

en: Line endings:
gl_ES: Finais de liña:

en: Unix (recommended)
gl_ES: Unix (recomendado)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
gl_ES: Axustar a:

en: Preserve formatting of existing files
gl_ES: Conservar o formato dos ficheiros existentes

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Settings
gl_ES: Configuracións

en: Preparing strings…
gl_ES: Preparando as cadeas…

en: Pre-translating from translation memory…
gl_ES: Tradución previa desde a memoria de traducións…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
gl_ES[0]: Pre-traduciuse %u cadea
gl_ES[1]: Pre-traducíronse %u cadeas

en: Pre-translating…
gl_ES: Pre-traducindo…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
gl_ES[0]: %d entrada foi pre-traducida.
gl_ES[1]: %d entradas foron pre-traducidas.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
gl_ES: As traducións marcáronse como dubidosas porque poden ser inexactas. Debería revisalas e no seu caso corrixilas.

en: No entries could be pre-translated.
gl_ES: Non foi posíbel pre-traducir entrada ningunha.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
gl_ES: A MT non contén ningunha cadea similar ao contido deste ficheiro. Só será efectiva para traducións semiautomáticas logo de que Poedit aprenda o suficiente de ficheiros traducidos manualmente polo usuario.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
gl_ES: Pre-traducir

en: Only fill in exact matches
gl_ES: Só aquelas correspondencias exactas

en: Don’t mark exact matches as needing work
gl_ES: Non marcar coincidencias exactas como dubidosas

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
gl_ES: Active isto unicamente se confía na calidade da súa MT. Predeterminadamente, todas as coincidencias coa MT márcanse como dubidosas e deben revisarse antes do seu uso.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
gl_ES: A Pre-tradución automaticamente atopa coincidencias exactas ou dubidosas na memoria de tradución para as cadeas sen rematar e úsaas para completar a tradución.

en: Error:
gl_ES: Erro:

en: Cancelling…
gl_ES: Cancelando…

en: Drag Folders or Files Here
gl_ES: Arrastrar aquí cartafoles ou ficheiros

en: Drag folders or files here
gl_ES: Arrastrar aquí cartafoles ou ficheiros

en: Add Folders…
gl_ES: Engadir cartafoles…

en: Add folders…
gl_ES: Engadir cartafoles…

en: Add Files…
gl_ES: Engadir cartafoles…

en: Add files…
gl_ES: Engadir cartafoles…

en: Add Wildcard…
gl_ES: Engadir comodín…

en: Add wildcard…
gl_ES: Engadir comodín…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
gl_ES: Mostrar no Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
gl_ES: Mostrar no Explorer

en: Show in Folder
gl_ES: Mostrar no cartafol

en: Paths
gl_ES: Rutas

en: Excluded paths
gl_ES: Rutas excluídas

en: Advanced extraction settings
gl_ES: Axustes avanzados de extracción

en: Extract notes for translators from:
gl_ES: Extraer notas para tradutores de:

en: Comments prefixed with:
gl_ES: Comentarios prefixados con:

en: All comments
gl_ES: Todos os comentarios

en: Additional xgettext flags:
gl_ES: Bandeiras xgettext adicionais:

en: Translation Properties
gl_ES: Propiedades da tradución

en: Translation properties
gl_ES: Propiedades da tradución

en: Sources Paths
gl_ES: Rutas das orixes

en: Sources paths
gl_ES: Rutas do código fonte

en: Sources Keywords
gl_ES: Palabras clave das orixes

en: Sources keywords
gl_ES: Palabras clave das orixes

en: Additional keywords
gl_ES: Palabras clave adicionais

en: Name of the project the translation is for
gl_ES: O nome do proxecto ao que pertence esta tradución

en: Team name and email address or URL
gl_ES: Nome do equipo e enderezo de correo electrónico ou URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
gl_ES: p. ex., nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
gl_ES: UTF-8 (recomendado)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
gl_ES: Por favor, garde o ficheiro primeiro. Esta sección non pode ser editar ata que o faga.

en: Placeholders correctness
gl_ES: Precisión dos marcadores de posición

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
gl_ES: O marcador de posición «%s» falta na tradución.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
gl_ES: Marcador de posición innecesario «%s» que non aparece no texto orixinal.

en: Plural form translations
gl_ES: Traducións dos plurais

en: Not all plural forms are translated.
gl_ES: Non se traduciron todas as formas do plural.

en: Inconsistent upper/lower case
gl_ES: Uso inconsistente das maiúsculas/minúsculas

en: The translation should start as a sentence.
gl_ES: A tradución debería comezar con maiúscula.

en: The translation should start with a lowercase character.
gl_ES: A tradución debería comezar con minúscula.

en: Inconsistent whitespace
gl_ES: Espazo en branco inconsistente

en: The translation doesn’t start with a space.
gl_ES: A tradución non comeza por un espazo.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
gl_ES: A tradución comeza cun espazo pero o texto orixe non.

en: The translation is missing a newline at the end.
gl_ES: Falta o salto de liña ao remate da tradución.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
gl_ES: A tradución remata cun salto de liña pero o texto orixe non.

en: The translation is missing a space at the end.
gl_ES: Falta un espazo ao remate da tradución.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
gl_ES: A tradución remata cun espazo pero o texto orixe non.

en: Punctuation checks
gl_ES: Comprobación da puntuación

en: The translation should end with “%s”.
gl_ES: A tradución debería rematar con «%s».

en: The translation should not end with “%s”.
gl_ES: A tradución non debería rematar con «%s».

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
gl_ES: A tradución remata con «%s» pero o texto orixe remata con «%s».

en: Cloud
gl_ES: Nube

en: Clear Menu
gl_ES: Limpar menú

en: Clear menu
gl_ES: Limpar menú

en: Project name:
gl_ES: Nome do proxecto:

en: Browse
gl_ES: Explorar

en: Add directory to the list
gl_ES: Engadir directorio á lista

en: &File
gl_ES: &Ficheiro

en: &New…
gl_ES: &Novo…

en: New from &POT/PO file…
gl_ES: Nova a partir dun ficheiro &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
gl_ES: Nova a partir dun ficheiro &POT/PO…

en: &Open…
gl_ES: A&brir…

en: Open Recent
gl_ES: Abrir recentes

en: Open recent
gl_ES: Abrir recentes

en: Open cloud translation…
gl_ES: Abrir tradución na nube…

en: Open Cloud Translation…
gl_ES: Abrir Tradución na Nube…

en: &Start window
gl_ES: &Xanela de inicio

en: &Start Window
gl_ES: &Xanela de inicio

en: Catalogs &manager
gl_ES: &Xestor de proxectos

en: Catalogs &Manager
gl_ES: Xestor de &catálogos

en: &Close
gl_ES: &Pechar

en: &Save
gl_ES: &Gardar

en: Save &as…
gl_ES: Gard&ar como…

en: Save &As…
gl_ES: Gard&ar como…

en: Compile to MO…
gl_ES: Compilar a MO…

en: Check for updates…
gl_ES: Buscar actualizacións…

en: Settings…
gl_ES: Preferencias…

en: &Preferences
gl_ES: &Preferencias

en: E&xit
gl_ES: &Saír

en: Quit
gl_ES: Saír

en: Copy from singular
gl_ES: Copiar do singular

en: Copy From Singular
gl_ES: Copiar do singular

en: Translation needs &work
gl_ES: Tradución du&bidosa

en: Translation Needs &Work
gl_ES: Tradución du&bidosa

en: Edit &comment
gl_ES: Editar o &comentario

en: Edit &Comment
gl_ES: Editar &comentario

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
gl_ES: Suxestións

en: &Find…
gl_ES: &Buscar…

en: Replace…
gl_ES: Substituír…

en: Find next
gl_ES: Buscar seguinte

en: Find previous
gl_ES: Buscar anterior

en: Find and Replace…
gl_ES: Buscar e substituír…

en: Find Next
gl_ES: Buscar seguinte

en: Find Previous
gl_ES: Buscar anterior

en: Show string &ID
gl_ES: Mostrar o &ID da cadea

en: Show String &ID
gl_ES: Mostrar o &ID da cadea

en: Show warnings
gl_ES: Mostrar avisos

en: Show Warnings
gl_ES: Mostrar avisos

en: Sort by &file order
gl_ES: Ordenar por &ficheiro

en: Sort by &File Order
gl_ES: Ordenar por &ficheiro

en: Sort by &source
gl_ES: Ordenar pola &orixe

en: Sort by &Source
gl_ES: Ordenar pola &orixe

en: Sort by &translation
gl_ES: Ordenar por &tradución

en: Sort by &Translation
gl_ES: Ordenar por &tradución

en: &Group by context
gl_ES: A&grupar por contexto

en: &Group By Context
gl_ES: A&grupar por contexto

en: Entries with errors first
gl_ES: Primeiro as entradas con erros

en: Entries with Errors First
gl_ES: Primeiro as entradas con erros

en: &Untranslated entries first
gl_ES: Entradas &sen traducir primeiro

en: &Untranslated Entries First
gl_ES: Entradas &sen traducir primeiro

en: &Show code occurrences
gl_ES: &Mostrar as aparicións no código

en: &Show Code Occurrences
gl_ES: &Mostrar as aparicións no código

en: Show sidebar
gl_ES: Mostrar barra lateral

en: Show status bar
gl_ES: Mostrar a barra de estado

en: &Translation
gl_ES: &Tradución

en: &Update from source code
gl_ES: Act&ualizar desde o código fonte

en: &Update from Source Code
gl_ES: Act&ualizar desde o código fonte

en: Pre-&translate…
gl_ES: Pre-&traducir…

en: &Validate translations
gl_ES: &Validar as traducións

en: &Validate Translations
gl_ES: &Validar as traducións

en: &Purge deleted translations
gl_ES: &Purgar as traducións eliminadas

en: &Purge Deleted Translations
gl_ES: &Purgar as traducións eliminadas

en: &Properties…
gl_ES: &Propiedades…

en: &Go
gl_ES: &Ir a

en: &Done and next
gl_ES: &Feito e continuar coa seguinte

en: &Done and Next
gl_ES: &Feito e seguinte

en: Previously edited
gl_ES: Editada previamente

en: Previously Edited
gl_ES: Editada previamente

en: &Previous translation
gl_ES: Tradución &anterior

en: &Previous Translation
gl_ES: Tradución &anterior

en: &Next translation
gl_ES: Tradución &seguinte

en: &Next Translation
gl_ES: Tradución &seguinte

en: P&revious unfinished
gl_ES: &Anterior sen rematar

en: P&revious Unfinished
gl_ES: &Anterior sen rematar

en: Ne&xt unfinished
gl_ES: Seguin&te sen rematar

en: Ne&xt Unfinished
gl_ES: Seguin&te sen rematar

en: Previous plural form
gl_ES: Forma plural anterior

en: Previous Plural Form
gl_ES: Forma plural anterior

en: Next plural form
gl_ES: Forma plural seguinte

en: Next Plural Form
gl_ES: Forma plural seguinte

en: &Online help
gl_ES: Axuda &en Internet

en: &Online Help
gl_ES: Axuda &en Internet

en: &GNU gettext manual
gl_ES: Manual de &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
gl_ES: Manual de &GNU gettext

en: &About Poedit
gl_ES: &Sobre Poedit

en: &About
gl_ES: &Sobre

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
gl_ES: Lista de extensións separadas con punto e coma (p.ex. *.cpp; *.h):

en: Invocation:
gl_ES: Invocación:

en: Command to extract translations:
gl_ES: Comando para extraer as traducións:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
gl_ES: Este comando emprégase para abrir o extractor.
    %o expande o nome do ficheiro de saída, %K mostra
    as palabras clave, %F fai unha listaxe dos ficheiros de entrada e
    %C define o conxunto de caracteres (véxase máis abaixo).

en: An item in keywords list:
gl_ES: Un elemento da lista de palabras clave:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
gl_ES: Isto engadirase á liña de ordes unha vez por
    cada palabra clave. %k substituirase pola
    palabra clave.

en: An item in input files list:
gl_ES: Un elemento da lista de ficheiros de entrada:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
gl_ES: Isto engadirase á liña de ordes unha vez
    por cada ficheiro de entrada. %f substituirase
    polo nome de ficheiro.

en: Source code charset:
gl_ES: Xogo de caracteres do código fonte:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
gl_ES: Isto engadirase á liña de ordes só se
    se proporciona o xogo de caracteres do
    código fonte. %c substituirase polo valor
    do xogo de caracteres.

en: Project name and version:
gl_ES: Nome e versión do proxecto:

en: Language team:
gl_ES: Equipo de idioma:

en: Plural forms:
gl_ES: Formas do plural:

en: Use default rules for this language
gl_ES: Utilizar as regras predeterminadas para este idioma

en: Use custom expression
gl_ES: Utilizar expresión personalizada

en: Learn about plural forms
gl_ES: Aprenda sobre as formas do plural

en: Charset:
gl_ES: Xogo de caracteres:

en: Advanced Extraction Settings…
gl_ES: Axustes avanzados de extracción…

en: Advanced extraction settings…
gl_ES: Axustes avanzados de extracción…

en: Extract text from source files in the following directories:
gl_ES: Extraer textos dos ficheiros de código fonte que están nos seguintes directorios:

en: Base path:
gl_ES: Ruta base:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
gl_ES: Use estas palabras clave (nomes de funcións) para recoñecer cadeas
    intraducibles nos ficheiros de código fonte:

en: Also use default keywords for supported languages
gl_ES: Use tamén as palabras clave predeterminadas nos idiomas aceptados

en: Learn about gettext keywords
gl_ES: Saber máis sobre as palabras clave de gettext

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
gl_ES: Texto fonte anterior

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
gl_ES: Texto fonte antigo (antes de cambiar durante unha actualización) ao que corresponde a agora inexacta tradución.

en: Notes for translators
gl_ES: Notas para os tradutores

en: Comment
gl_ES: Comentario

en: Add comment
gl_ES: Engadir comentario

en: Add Comment
gl_ES: Engadir comentario

en: Delete From Translation Memory
gl_ES: Eliminar da memoria de tradución

en: Delete from translation memory
gl_ES: Eliminar da memoria de tradución

en: Translation suggestions
gl_ES: Suxestións de tradución

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
gl_ES: Non se atoparon coincidencias

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
gl_ES: Non se atoparon coincidencias

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
gl_ES: Esta cadea atopouse na memoria de tradución de Poedit.

en: Cannot execute program: %s
gl_ES: Non foi posíbel executar o programa: %s

en: The TMX file is malformed.
gl_ES: O ficheiro TMX está mal construído.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
gl_ES: A base de datos da memoria de tradución está corrupta: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
gl_ES: Erro na memoria de tradución: %s (%d).

en: (Use default language)
gl_ES: (Usar idioma predeterminado)

en: Language selection
gl_ES: Selección de idioma

en: Select your preferred language
gl_ES: Seleccione o seu idioma preferido

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
gl_ES: Debe reiniciar Poedit para que este cambio teña efecto.

en: Cannot create temporary directory.
gl_ES: Non foi posíbel crear o directorio temporal.

en: There are no translations. That’s unusual.
gl_ES: Non hai traducións. Isto non é o habitual.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
gl_ES: As entradas traducibles non se engaden manualmente no sistema Gettext, senón que se extraen
    automaticamente do código orixinal. Así, mantéñense actualizadas e precisas. Quen traduce normalmente emprega patróns ou modelos de ficheiros PO (POT) proporcionados polo desenvolvedor.

en: Learn more about GNU gettext
gl_ES: Máis información sobre gettext de GNU

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
gl_ES: O xeito máis simple de encher este ficheiro con traducións é actualizalo desde un POT:

en: Update from POT
gl_ES: Actualizar desde POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
gl_ES: Tomar as cadeas traducibles desde un patrón POT existente.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
gl_ES: Tamén pode extraer as cadeas traducibles directamente do código fonte:

en: Extract from sources
gl_ES: Extraer desde as fontes

en: Configure source code extraction in Properties.
gl_ES: Configure a extracción de código fonte en Propiedades.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
gl_ES: Versión %s

en: Create new
gl_ES: Crear novo

en: Create new translation from POT template.
gl_ES: Crear nova tradución desde o modelo POT.

en: Browse files
gl_ES: Explorar ficheiros

en: Open and edit translation files.
gl_ES: Abrir e editar os ficheiros de tradución.

en: Translate cloud project
gl_ES: Proxecto de tradución na nube

en: Collaborate with other people online.
gl_ES: Colabora con outras persoas en liña.

en: Recent files
gl_ES: Ficheiros recentes

en: Sync
gl_ES: Sincronizar

en: Open file
gl_ES: Abrir ficheiro

en: Save file
gl_ES: Gardar ficheiro

en: Check for errors in the translation
gl_ES: Buscar erros na tradución

en: Validate
gl_ES: Validar

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
gl_ES: Pre-traducir cadeas aínda sen traducir

en: Update from Code
gl_ES: Actualizar desde o código

en: Update from code
gl_ES: Actualizar desde o código

en: Update from source code
gl_ES: Actualizar desde o código fonte

en: Show or hide the sidebar
gl_ES: Mostrar ou agochar a barra lateral

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
gl_ES: Sobre %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
gl_ES: Preferencias do %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
gl_ES: Sobre %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
gl_ES: Servizos

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
gl_ES: Agochar %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
gl_ES: Agochar outros

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
gl_ES: Mostrar todo

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
gl_ES: Saír do %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
gl_ES: Preferencias…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
gl_ES: Preferencias...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
gl_ES: Preferencias...

en: &Apply
gl_ES: &Aplicar

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: &Back
gl_ES: &Volver

en: Back
gl_ES: Volver

en: &Cancel
gl_ES: &Cancelar

en: &Clear
gl_ES: &Limpar

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Cu&t
gl_ES: Cor&tar

en: Cut
gl_ES: Cortar

en: &Delete
gl_ES: &Eliminar

en: Edit
gl_ES: Editar

en: &Quit
gl_ES: &Saír

en: &New
gl_ES: &Novo

en: New
gl_ES: Novo

en: &No
gl_ES: &Non

en: No
gl_ES: Non

en: &OK
gl_ES: &Aceptar

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: Open…
gl_ES: Abrir…

en: &Open...
gl_ES: &Abrir...

en: Open...
gl_ES: Abrir...

en: &Paste
gl_ES: &Pegar

en: Paste
gl_ES: Pegar

en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: &Redo
gl_ES: &Refacer

en: Refresh
gl_ES: Actualizar

en: &Save as
gl_ES: Gardar &como

en: Save as
gl_ES: Gardar como

en: Select &All
gl_ES: Seleccionar &todo

en: Select All
gl_ES: Seleccionar todo

en: &Undo
gl_ES: &Desfacer

en: &Yes
gl_ES: &Si

en: Yes
gl_ES: Si

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
gl_ES: Maiús+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
gl_ES: Intro

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
gl_ES: Arriba

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
gl_ES: Abaixo

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
gl_ES: Esquerda

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
gl_ES: Dereita

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
gl_ES: maiús

en: Warning:
gl_ES: Advertencia:
