poedit - en to tg_TJ translation catalogue (514 entries)

en: Hide this notification message
tg_TJ: Хабари огоҳии зеринро пинҳон кунед

en: Don’t Show Again
tg_TJ: Аз нав намоиш надодан

en: Don’t show again
tg_TJ: Аз нав намоиш надодан

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
tg_TJ: Хулосаи навсозӣ

en: Close
tg_TJ: Пӯшидан

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
tg_TJ: Файл

en: New strings
tg_TJ: Сатрҳои нав

en: Collecting source files…
tg_TJ: Ҷамъкунии файлҳои манбаъ…

en: Source code not available.
tg_TJ: Рамзи барнома дастнорас аст.

en: Permission denied.
tg_TJ: Дастрасӣ манъ аст.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
tg_TJ: Агар шумо қаблан ба файлҳои худ дастрасиро манъ кардед, шумо метавонед ба онҳо дар Хусусиятҳои низом > Амният ва махфият > Махфият > Файлҳо ва ҷузвадонҳо иҷозат диҳед.

en: Merging differences…
tg_TJ: Муттаҳидшавии фарқиятҳо…

en: Malformed header: “%s”
tg_TJ: Сарлавҳаи бадшакл: “%s”

en: PO Translation Files
tg_TJ: Файлҳои тарҷумавии PO

en: POT Translation Templates
tg_TJ: Қолибҳои тарҷумавии POT

en: XLIFF Translation Files
tg_TJ: Файлҳои тарҷумавии XLIFF

en: All Translation Files
tg_TJ: Ҳамаи файлҳои тарҷума

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
tg_TJ: Файли “%s” танҳо барои хондан аст ва нигоҳ дошта намешавад.
    Лутфан, онро бо номи дигар нигоҳ доред.

en: Couldn’t save file %s.
tg_TJ: Файли %s нигоҳ дошта нашуд.

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
tg_TJ[0]: %i сатри файли “%s” ба таври дуруст бор нашудааст.
tg_TJ[1]: %i сатри файли “%s” ба таври дуруст бор нашудааст.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
tg_TJ: Сатри %d дар файли “%s” вайрон шудааст (санаи %s беэътибор аст).

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
tg_TJ: Барои шаклсозии хуби файли зерин мушкилиҳо пайдо шудаанд (аммо он хуб нигоҳ дошта шуд).

en: “%s” is not a valid POT file.
tg_TJ: “%s” файли POT-и боэътимод нест.

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
tg_TJ: Қайди вайроншуда дар сатри тарҷумавӣ.

en: Project:
tg_TJ: Лоиҳа:

en: Language:
tg_TJ: Забон:

en: Downloading latest translations…
tg_TJ: Дар ҳоли боргирии тарҷумаҳои навтарин…

en: Syncing
tg_TJ: Ҳамоҳангсозӣ

en: Syncing error
tg_TJ: Хатои ҳамоҳангсозӣ

en: Edit comment
tg_TJ: Таҳрир кардани шарҳ

en: Comment:
tg_TJ: Шарҳ:

en: Not authorized, please sign in again.
tg_TJ: Ворид нашуд, лутфан аз нав ворид шавед.

en: Downloading translations is disabled in this project.
tg_TJ: Боргирии тарҷумаҳо барои ин лоиҳа ғайрифаъол шуд.

en: Sign In
tg_TJ: Ворид шудан

en: Sign in
tg_TJ: Ворид шудан

en: Sign Out
tg_TJ: Баромадан

en: Sign out
tg_TJ: Баромадан

en: Learn more about Crowdin
tg_TJ: Маълумоти бештар дар бораи Crowdin

en: Waiting for authentication…
tg_TJ: Дар ҳоли интизори санҷиши ҳаққоният…

en: Updating user information…
tg_TJ: Дар ҳоли навсозии маълумоти корбар…

en: Sign in to Crowdin
tg_TJ: Ворид шудан ба Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
tg_TJ: Ҳамоҳангсозӣ бо Crowdin иҷро нашуд.

en: Crowdin error
tg_TJ: Хатои Crowdin

en: &Copy
tg_TJ: &Нусха бардоштан

en: Learn more
tg_TJ: Маълумоти бештар

en: Help
tg_TJ: Кумак

en: &Help
tg_TJ: &Кумак

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
tg_TJ: Файлҳои MO метавонанд дар Poedit бевосита таҳрир карда шаванд.

en: Error opening file
tg_TJ: Хатои кушодани файл

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
tg_TJ: Лутфан, ба ҷояш ягон файли PO-и мувофиқро кушоед ва таҳрир кунед. Вақте ки шумо онро захира мекунед, файли MO низ навсозӣ карда мешавад.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
tg_TJ: файлҳои муваққатиро нест накунед (барои ислоҳи нуқсонҳо)

en: handle a poedit:// URI
tg_TJ: коркарди poedit:// URI

en: go to item at given line number
tg_TJ: гузариш ба мавод дар рақами сатри лозимӣ

en: Failed to communicate with Poedit process.
tg_TJ: Алоқа бо раванди Poedit қатъ шуд.

en: Unhandled exception occurred: %s
tg_TJ: Истиснои иҷронашуда ба амал омад: %s

en: Invalid file
tg_TJ: Файли нодуруст

en: Poedit is an easy to use translation editor.
tg_TJ: Барномаи Poedit барои тарҷумаи файлҳо хеле осон аст.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
tg_TJ: Шумо зиёда аз як файл ба равзанаи Poedit гузошта наметавонед.

en: File “%s” is not a translation file.
tg_TJ: Файли “%s” файли тарҷумавӣ намебошад.

en: File “%s” doesn’t exist.
tg_TJ: Файли “%s” вуҷуд надорад.

en: Poedit
tg_TJ: Барномаи Poedit

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
tg_TJ: Тафтиши имло ғайрифаъол аст, зеро ки луғат барои %s насб нашудааст.

en: Install
tg_TJ: Насб кардан

en: Save changes
tg_TJ: Нигоҳ доштани тағйирот

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
tg_TJ: Тағйироти шумо гум мешаванд, агар онҳоро нигоҳ надоред.

en: Save
tg_TJ: Нигоҳ доштан

en: Do&n’t save
tg_TJ: &Нигоҳ надоштан

en: Don’t Save
tg_TJ: Нигоҳ надоштан

en: Cancel
tg_TJ: Бекор кардан

en: Save as…
tg_TJ: Нигоҳ доштан ҳамчун…

en: Compile to…
tg_TJ: Таҳия кардан…

en: Compiled Translation Files
tg_TJ: Файлҳои тарҷумавии таҳияшуда

en: HTML Files
tg_TJ: Файлҳои HTML

en: Updating failed
tg_TJ: Навсозӣ иҷро нашуд

en: Update from &POT File…
tg_TJ: Навсозӣ аз файли &POT…

en: Update from &POT file…
tg_TJ: Навсозӣ аз файли &POT…

en: Sync with Crowdin
tg_TJ: Ҳамоҳанг кардан бо Crowdin

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
tg_TJ[0]: %d масъалаи тарҷума пайдо шудааст.
tg_TJ[1]: %d масъалаи тарҷума пайдо шудааст.

en: Validation results
tg_TJ: Натиҷаҳои санҷиш

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
tg_TJ: Тарҷумаҳои хато бо ранги сурх дар рӯйхат қайд карда шудаанд. Тафсилоти хатоҳо бо интихоби сатри тарҷумаи хато намоиш дода мешаванд.

en: The file was saved safely.
tg_TJ: Файл бо муваффақият нигоҳ дошта шуд.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
tg_TJ: Файли тарҷумашуда бо муваффақият нигоҳ дошта шуд ва ба шакли МО табдил ёфт, вале мумкин он дуруст кор намекунад.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
tg_TJ: Файли шумо бехатар захира шудааст, аммо ба формати МО барои истифода сохта намешавад.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
tg_TJ: Ин файл ба формати MO табдил шудааст, вале метавонад дуруст кор накунад.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
tg_TJ: Файл ба формати MO табдил дода намешавад ва истифода намешавад.

en: No problems with the translation found.
tg_TJ: Ягон хато дар тарҷума ёфт нашудааст.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
tg_TJ[0]: Тарҷума барои истифода тайёр аст, вале %d сатр то ҳол тарҷума нашудааст.
tg_TJ[1]: Тарҷума барои истифода тайёр аст, вале %d сатр то ҳол тарҷума нашудаанд.

en: The translation is ready for use.
tg_TJ: Тарҷума барои истифода тайёр аст.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
tg_TJ: Poedit муҳтавои беэътиборро дар файли “%s” ислоҳ кард.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
tg_TJ: Файл дорои объктҳои якхела мебошад, ки барои файлҳои PO мутобиқат намекунанд ва истифодабарии файлро қатъ мекунанд. Poedit мушкилиро ислоҳ кард, вале шумо бояд тарҷумаҳои қайдшударо аз назар гузаронед ва дар ҳолати лозимӣ онҳоро ислоҳ намоед.

en: Language of the translation isn’t set.
tg_TJ: Забони тарҷума танзим карда нашуд.

en: Set Language
tg_TJ: Танзими забон

en: Set language
tg_TJ: Интихоби забон

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
tg_TJ: Агар забони тарҷумаҳо нодуруст танзим карда бошад, пешниҳодҳо дастнорас мешаванд. Хусусиятҳои дигар, монанди шакли ҷамъ, метавонанд таъсир расонанд.

en: Language of the translation is the same as source language.
tg_TJ: Забони тарҷума ва забони манбаъ баробаранд.

en: Fix Language
tg_TJ: Ислоҳ кадани забон

en: Fix language
tg_TJ: Ислоҳ кадани забон

en: Required header Plural-Forms is missing.
tg_TJ: Сарлавҳаи шакли ҷамъ лозим аст.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
tg_TJ: Хатои синтаксисӣ дар шакли ҷамъи сарлавҳа ("%s").

en: Fix the Header
tg_TJ: Сарварақро ислоҳ кунед

en: Fix the header
tg_TJ: Сарварақро ислоҳ кунед

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
tg_TJ: Тафтиш

en: Translated: %d of %d (%d %%)
tg_TJ: %d аз %d (%d %%) тарҷума шуд

en: Remaining: %d
tg_TJ: Дар ҳоли ивази номи: %d

en: %d error | %d errors
tg_TJ[0]: %d хато
tg_TJ[1]: %d хато

en: %d entry | %d entries
tg_TJ[0]: %d вуруд
tg_TJ[1]: %d вуруд

en:  (unsaved)
tg_TJ:  (нигоҳ дошта нашуд)

en:  (modified)
tg_TJ:  (тағйирёфта)

en: Failed to update translation memory: %s
tg_TJ: Ҳофизаи тарҷума навсозӣ нашуд: %s

en: Keep
tg_TJ: Нигоҳ доштан

en: Purge deleted translations
tg_TJ: Пок кардани тарҷумаҳои нестшуда

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
tg_TJ: Оё шумо мехоҳед, ки ҳамаи тарҷумаҳоеро, ки дигар истифода намешаванд, нест кунед?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
tg_TJ: Агар тоза карданро идома диҳед, ҳама тарҷумаҳои ҳамчун нест карда, бе бозгашт нест мешаванд. Агар онҳо дар оянда баргашта илова шаванд, шумо онҳоро дигар тарҷума карда наметавонед.

en: Purge
tg_TJ: Поксозӣ

en: Copy from Source Text
tg_TJ: Нусха бардоштан аз матни сатри аслӣ

en: Copy from source text
tg_TJ: Нусха бардоштан аз матни сатри аслӣ

en: Clear Translation
tg_TJ: Тоза кардани тарҷума

en: Clear translation
tg_TJ: Тоза кардани тарҷума

en: Edit Comment
tg_TJ: Таҳрир кардани шарҳ

en: Hide Sidebar
tg_TJ: Пинҳон кардани навори ҷонибӣ

en: Show Sidebar
tg_TJ: Намоиш додани навори ҷонибӣ

en: Hide Status Bar
tg_TJ: Пинҳон кардани навори вазъият

en: Show Status Bar
tg_TJ: Намоиш додани навори вазъият

en: Source text
tg_TJ: Матни сатри аслӣ

en: Singular
tg_TJ: Шумораи танҳо

en: Plural
tg_TJ: Шумораи ҷамъ

en: Translation
tg_TJ: Тарҷума

en: Pre-translated
tg_TJ: Тарҷумаи пешакӣ

en: Needs Work
tg_TJ: Бозбинӣ лозим аст

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
tg_TJ: Бозбинӣ лозим аст

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
tg_TJ: Файлҳои POT танҳо ҳамчун қолибҳо истифода мешаванд ва худаш тарҷумаҳоро дар бар намегиранд.
    Барои тарҷума кардан, файли PO-и наверо дар асоси қолиб эҷод кунед.

en: Create new translation
tg_TJ: Аз нав тарҷума кардан

en: Everything
tg_TJ: Ҳама

en: Form %i
tg_TJ: Шакли %i

en: Form %i (unused)
tg_TJ: Шакли %i (истифоданашуда)

en: Zero
tg_TJ: Сифр

en: One
tg_TJ: Як

en: Two
tg_TJ: Ду

en: Other
tg_TJ: Дигар

en: %s Format
tg_TJ: Формати %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
tg_TJ: Формати %s

en: Translation — %s
tg_TJ: Тарҷума — %s

en: ID
tg_TJ: Рақам

en: Source text — %s
tg_TJ: Матни манбаъ — %s

en: unknown language
tg_TJ: забони номаълум

en: Failed to merge gettext catalogs.
tg_TJ: Муттаҳид кардани файлҳои gettext баргузор нагашт.

en: Open in Editor
tg_TJ: Кушодан дар муҳаррир

en: Open in editor
tg_TJ: Кушодан дар муҳаррир

en: Find
tg_TJ: Ҷустуҷӯ

en: Replace
tg_TJ: Ҷойгузин кардан

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
tg_TJ: Имконот

en: Ignore case
tg_TJ: Рад кардани ҳарфҳои хурду калон

en: Wrap around
tg_TJ: Ҷустуҷӯи даврӣ

en: Whole words only
tg_TJ: Танҳо калимаҳои пурра

en: Find in source texts
tg_TJ: Ёфтан дар матнҳои манбаъ

en: Find in translations
tg_TJ: Ҷустуҷӯ дар тарҷумаҳо

en: Find in comments
tg_TJ: Ҷустуҷӯ дар шарҳҳо

en: Replace &All
tg_TJ: Ҳамаро ҷойгузин &кардан

en: Replace &all
tg_TJ: Ҳамаро ҷойгузин &кардан

en: &Replace
tg_TJ: &Ҷойгузин кардан

en: < &Previous
tg_TJ: < &Қаблӣ

en: &Next >
tg_TJ: &Навбатӣ >

en: String to find
tg_TJ: Сатр барои ёфтан

en: Replacement string
tg_TJ: Сатри ҷойгузорӣ

en: Translation Language
tg_TJ: Забони тарҷума

en: Language of the translation:
tg_TJ: Забони тарҷума:

en: Poedit - Catalogs manager
tg_TJ: Мудири файлҳо - Poedit

en: Edit…
tg_TJ: Таҳрир кардан…

en: Create new translations project
tg_TJ: Эҷод кардани лоиҳаи тарҷумаи нав

en: Delete the project
tg_TJ: Нест кардани лоиҳа

en: Edit the project
tg_TJ: Таҳрири лоиҳа

en: Update all
tg_TJ: Ҷадидсозии ҳама

en: Update all catalogs in the project
tg_TJ: Ҳамаи файлҳоро дар ин лоиҳа навсозӣ кунед

en: Total
tg_TJ: Ҳамагӣ

en: Untrans
tg_TJ: Тарҷуманашуда

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
tg_TJ: Бозбинӣ лозим аст

en: Errors
tg_TJ: Хатоҳо

en: Last modified
tg_TJ: Санаи тағйири охирин

en: Edit project
tg_TJ: Таҳрир кардани лоиҳа

en: Select directory
tg_TJ: Интихоби ҷузвдон

en: Directories:
tg_TJ: Феҳристҳо

en: <unnamed>
tg_TJ: <беном>

en: Confirmation
tg_TJ: Тасдиқ

en: Check for Updates…
tg_TJ: Санҷиши навсозиҳо…

en: Catalogs Manager
tg_TJ: Мудири файлҳои тарҷума

en: &Preferences…
tg_TJ: &Танзимот…

en: &Edit
tg_TJ: &Таҳрир

en: Undo
tg_TJ: Ботил сохтан

en: Redo
tg_TJ: Дубора анҷом додан

en: Paste and Match Style
tg_TJ: Гузоштан мувофиқи сабк

en: Delete
tg_TJ: Нест кардан

en: Spelling and Grammar
tg_TJ: Санҷиши имло ва дастури забон

en: Show Spelling and Grammar
tg_TJ: Намоиши санҷиши имло ва дастури забон

en: Check Document Now
tg_TJ: Санҷиши ҳуҷҷат

en: Check Spelling While Typing
tg_TJ: Санҷиши имло ҳангоми навис

en: Check Grammar With Spelling
tg_TJ: Санҷиши имлои тарҷума

en: Correct Spelling Automatically
tg_TJ: Санҷиши имло ба таври худкор

en: Substitutions
tg_TJ: Ивазкуниҳо

en: Show Substitutions
tg_TJ: Намоиши ивазкуниҳо

en: Smart Copy/Paste
tg_TJ: Нусха бардоштан/гузоштани ҳушманд

en: Smart Quotes
tg_TJ: Нохунакҳои ҳушманд

en: Smart Dashes
tg_TJ: Тирегузории ҳушманд

en: Smart Links
tg_TJ: Пайвандҳои ҳушманд

en: Text Replacement
tg_TJ: Ивазкунии матн

en: Transformations
tg_TJ: Табдилдиҳӣ

en: Make Upper Case
tg_TJ: Табдил ба ҳарфҳои хурд

en: Make Lower Case
tg_TJ: Табдил ба ҳарфҳои хурд

en: Capitalize
tg_TJ: Ҳарфҳои калон

en: Speech
tg_TJ: Нутқ

en: Start Speaking
tg_TJ: Оғоз кардани нутқ

en: Stop Speaking
tg_TJ: Манъ кардани нутқ

en: &View
tg_TJ: &Намоиш

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
tg_TJ: Намоиш додани навори абзор

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
tg_TJ: Фармоиш додани навори абзор…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
tg_TJ: Кушодан дар экрани пурра

en: Window
tg_TJ: Равзана

en: Minimize
tg_TJ: Ҳадди ақал сохтан

en: Zoom
tg_TJ: Интихоби андоза

en: Welcome to Poedit
tg_TJ: Хуш омадед ба Poedit

en: Bring All to Front
tg_TJ: Ҳамаро ба пеш гузоред

en: Information about the translator
tg_TJ: Маълумот дар бораи тарҷумон

en: Name:
tg_TJ: Ном:

en: Your Name
tg_TJ: Номи шумо

en: Email:
tg_TJ: Почтаи электронӣ:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
tg_TJ: Ном ва почтаи электронии шумо танҳо барои намоиш додани тарҷумони охирин дар сарлавҳаҳои файлҳои GNU gettext истифода мешаванд.

en: Editing
tg_TJ: Таҳриркунӣ

en: Automatically compile MO file when saving
tg_TJ: Омодасозии файли MO ба таври худкор ҳангоми захиракунӣ

en: Check spelling
tg_TJ: Санҷиши имло

en: Always change focus to text input field
tg_TJ: Доимо тағйир додани маркази диққат ба ҳошияи матнгузорӣ

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
tg_TJ: Ба рӯйхати сатр ҳаргиз нагузоред, ки маркази диққатро ишғол кунад. Агар фаъол бошад, шумо бояд Ctrl-ақрабаки идора кардан аз клавиатура истифода баред, аммо шумо инчунин имкони ворид кардани матнро бе зарурияти пахш кардани Tab барои тағйироти маркази диққат доред.

en: Appearance
tg_TJ: Намуди зоҳирӣ

en: Use custom list font:
tg_TJ: Истифодаи шрифти фармоишӣ:

en: Use custom text fields font:
tg_TJ: Истифодаи шрифти фармоишӣ барои майдонҳои вуруди матн:

en: Change UI language
tg_TJ: Иваз кардани забони интерфейс

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
tg_TJ: (Windows 8 ё версияи навтарро талаб мекунад)

en: General
tg_TJ: Умумӣ

en: Use translation memory
tg_TJ: Истифодаи ҳофизаи тарҷумаҳо

en: Manage…
tg_TJ: Идора…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
tg_TJ: Ҳангоми навсозӣ аз манбаъҳо

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
tg_TJ: мувофиқати монанд дар дохили файл

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
tg_TJ: тарҷумаи пешакӣ аз TM

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
tg_TJ: Poedit метавонад тарҷумаҳои навро танҳо аз тарҷумаҳои пешакӣ аз дохили файл ё ин ки аз ҳофизаи тарҷумаҳо пешниҳод кунад. Истифодаи TM (ҳофизаи тарҷумаҳо) бефоида аст, агар он холӣ бошад, вале агар шумо ба TM тарҷумаҳои зиёдро илова кунед, ҳофизаи тарҷумаҳо ба шумо бисёр самаранокии ҳақиқӣ меорад.

en: Stored translations:
tg_TJ: Тарҷумаҳои захрашуда:

en: Database size on disk:
tg_TJ: Андозаи пойгоҳи иттилоотӣ дар диск:

en: Import Translation Files…
tg_TJ: Ворид намудани файлҳои тарҷумавӣ…

en: Import translation files…
tg_TJ: Ворид намудани файлҳои тарҷумавӣ…

en: Import From TMX…
tg_TJ: Ворид намудан аз TMX…

en: Import from TMX…
tg_TJ: Ворид намудан аз TMX…

en: Export To TMX…
tg_TJ: Баровардан ба TMX…

en: Export to TMX…
tg_TJ: Баровардан ба TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
tg_TJ: Танзими дубора

en: Select translation files to import
tg_TJ: Интихоби файлҳо барои тарҷума

en: Select TMX files to import
tg_TJ: Интихоби файлҳои TMX барои воридот

en: TMX Files
tg_TJ: Файлҳои TMX

en: Importing translations…
tg_TJ: Воридкунии тарҷумаҳо…

en: Export as…
tg_TJ: Содир кардан ҳамчун…

en: Exporting translations…
tg_TJ: Содиркунии тарҷумаҳо…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
tg_TJ: Содиркунии ҳофизаи тарҷумаҳо аз “%s” иҷро нашуд.

en: Reset translation memory
tg_TJ: Дубора танзим кардани ҳофизаи тарҷумаҳо

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
tg_TJ: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед ҳофизаи тарҷумаро дубора танзим кунед?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
tg_TJ: Поксозии тарҷумаҳо аз ҳофизаи тарҷумаҳо ҳамаи тарҷумаҳоро бебозгашт нест мекунад. Ин амал ботил сохта намешавад.

en: Translation Memory
tg_TJ: Ҳофизаи тарҷума

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
tg_TJ: Василаи барориши манбаи рамз барои ёфтани сатрҳои тарҷумашаванда ва баровардани онҳо барои тарҷума истифода мешавад.

en: Custom Extractors:
tg_TJ: Интихоби тарзи барориш:

en: Custom extractors:
tg_TJ: Интихоби тарзи барориш:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
tg_TJ: Ҳамаи забонҳои барномарезиеро, ки аз ҷониби абзорҳои GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript ва ғайра) шинохта мешаванд, дастгирӣ менамояд.

en: Extractor setup
tg_TJ: Танзими василаи барориш

en: Delete extractor
tg_TJ: Нест кардани василаи барориш

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
tg_TJ: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед василаи барориши “%s”-ро нест кунед?

en: Extractors
tg_TJ: Василаи барориш

en: Accounts
tg_TJ: Ҳисобҳо

en: Automatically check for updates
tg_TJ: Санҷиши худкори навсозиҳо

en: Include beta versions
tg_TJ: Иловаи версияҳои бета

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
tg_TJ: Версияҳои бета хусусиятҳои нав ва такмилҳоро дар бар мегиранд, вале метавонанд каме ноустувор бошанд.

en: Updates
tg_TJ: Навсозиҳо

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
tg_TJ: Танзимоти мазкур ба форматгузории дохирии файлҳои PO таъсир мерасонад. Агар шумо талаботи махсус дошта бошед, масалан ба сабаби идоракунии версия, онҳоро мос кунед.

en: Line endings:
tg_TJ: Анҷоми сатрҳо:

en: Unix (recommended)
tg_TJ: Unix (тавсия мешавад)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
tg_TJ: Гузарондан:

en: Preserve formatting of existing files
tg_TJ: Истифодаи қолаббандӣ аз файлҳои мавҷудбуда

en: Advanced
tg_TJ: Иловагӣ

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
tg_TJ[0]: Тарҷумаи пешакии %u сатр
tg_TJ[1]: Тарҷумаи пешакии %u сатр

en: Pre-translating…
tg_TJ: Дар ҳоли тарҷумаи пешакӣ…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
tg_TJ[0]: %d сатр пешакӣ тарҷума карда шуд.
tg_TJ[1]: %d сатр пешакӣ тарҷума карда шуд.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
tg_TJ: Тарҷумаҳо ҳамчун "Бозбини лозим аст" қайд карда шудаанд, зеро ки онҳо метавонанд носаҳеҳ бошанд. Шумо бояд онҳоро барои санҷиши хатоҳо аз назар гузаронед.

en: No entries could be pre-translated.
tg_TJ: Ягон сатр пешакӣ тарҷума карда намешавад.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
tg_TJ: Ҳофизаи тарҷумаҳо (TM) ягон пешниҳоди мувофиқро барои сатрҳои ин файл дар бар намегирад. TM-и ҷорӣ танҳо тарҷумаҳои ҷузъӣ ба таври худкор пешниҳод мекунад, баъд аз оне ки Poedit тарҷумаҳоро аз файлҳои қаблӣ ҷамъ кунад.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
tg_TJ: Тарҷумаи пешакӣ

en: Only fill in exact matches
tg_TJ: Ворид кардани танҳо мутобиқати аниқ

en: Don’t mark exact matches as needing work
tg_TJ: Мутобиқатҳои аниқро ҳамчун "Бозбинӣ лозим аст" қайд накунед

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
tg_TJ: Фаъол кунед, танҳо агар ба ТМ-и худ эътимод дошта бошед. Ба сутари пешфарз, ҳамаи мутобиқатҳо аз ТМ ҳамчун "Бозбинӣ лозим аст" ишора карда мешаванд ва бояд пеш аз истифода аз назар гузаронида шаванд.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
tg_TJ: Тарҷумаи пешакӣ мувофиқатҳои аниқ ё монандро аз ҳофизаи тарҷума барои сатрҳои тарҷуманашуда ҷустуҷӯ мекунад ва пешниҳод менамояд.

en: Add Folders…
tg_TJ: Илова кардани ҷузвдонҳо…

en: Add folders…
tg_TJ: Илова кардани ҷузвдонҳо…

en: Add Files…
tg_TJ: Илова кардани файлҳо…

en: Add files…
tg_TJ: Илова кардани файлҳо…

en: Add Wildcard…
tg_TJ: Илова кардани аломатҳо…

en: Add wildcard…
tg_TJ: Илова кардани аломатҳо…

en: Paths
tg_TJ: Масирҳо

en: Excluded paths
tg_TJ: Масирҳои истисношуда

en: Advanced extraction settings
tg_TJ: Танзимоти иловагии барориш

en: Extract notes for translators from:
tg_TJ: Баровардани тавзеҳот барои тарҷумонон аз:

en: Comments prefixed with:
tg_TJ: Шарҳҳо бо пешванди:

en: All comments
tg_TJ: Ҳамаи шарҳҳо

en: Additional xgettext flags:
tg_TJ: Байрақчаҳои иловагии xgettext:

en: Translation Properties
tg_TJ: Хусусиятҳои тарҷума

en: Translation properties
tg_TJ: Хусусиятҳои тарҷума

en: Sources Paths
tg_TJ: Масирҳои манбаъҳо

en: Sources paths
tg_TJ: Масирҳои сатрҳои аслӣ

en: Sources Keywords
tg_TJ: Калидвожаҳои манбаъҳо

en: Sources keywords
tg_TJ: Луғати сатрҳои аслӣ

en: Additional keywords
tg_TJ: Калидвожаҳои иловагӣ

en: Name of the project the translation is for
tg_TJ: Номи лоиҳаи тарҷума барои

en: Team name and email address or URL
tg_TJ: Номи даста ва нишонии почтаи электронӣ ё нишонии сомони

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
tg_TJ: масалан, nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
tg_TJ: UTF-8 (тавсия мешавад)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
tg_TJ: Лутфан, аввал файлро нигоҳ доред. То он гоҳ ин қисмат таҳрир карда намешавад.

en: Not all plural forms are translated.
tg_TJ: На ҳамаи сатрҳои шакли ҷамъ тарҷума шудаанд.

en: The translation should start as a sentence.
tg_TJ: Тарҷума бояд ҳамчун ҷумла сар шавад.

en: The translation should start with a lowercase character.
tg_TJ: Тарҷума бояд бо ҳарфи хурд сар шавад.

en: The translation doesn’t start with a space.
tg_TJ: Тарҷума бо фосила сар нашуд.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
tg_TJ: Тарҷума бо фосила сар шуд, вале матни аслӣ фосила надорад.

en: The translation is missing a newline at the end.
tg_TJ: Тарҷума дар охири матн сатри нав надорад.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
tg_TJ: Тарҷума дар охири матн сатри нав дорад, вале матни аслӣ сатри нав надорад.

en: The translation is missing a space at the end.
tg_TJ: Тарҷума дар охири матн фосила надорад.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
tg_TJ: Тарҷума дар охири матн фосила дорад, вале матни аслӣ фосила надорад.

en: The translation should end with “%s”.
tg_TJ: Тарҷума бояд бо “%s” ба анҷом расад.

en: The translation should not end with “%s”.
tg_TJ: Тарҷума бояд бо “%s” ба анҷом нарасад.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
tg_TJ: Тарҷума бо “%s” ба анҷом мерасад, вале матни аслӣ “%s” надорад.

en: Project name:
tg_TJ: Номи лоиҳа:

en: Browse
tg_TJ: Тамошо кардан

en: Add directory to the list
tg_TJ: Илова кардани директория ба рӯйхат

en: &File
tg_TJ: &Файл

en: &New…
tg_TJ: &Нав…

en: New from &POT/PO file…
tg_TJ: Нав аз файли &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
tg_TJ: Нав аз файли &POT/PO…

en: &Open…
tg_TJ: &Кушодан…

en: Open Recent
tg_TJ: Кушодани файлҳои охирин

en: Catalogs &manager
tg_TJ: Мудири &файлҳои тарҷума

en: Catalogs &Manager
tg_TJ: Мудири &файлҳои тарҷума

en: &Close
tg_TJ: &Пӯшидан

en: &Save
tg_TJ: &Нигоҳ доштан

en: Save &as…
tg_TJ: &Нигоҳ доштан ҳамчун…

en: Save &As…
tg_TJ: &Нигоҳ доштан ҳамчун…

en: Compile to MO…
tg_TJ: Таҳия кардани файли MO…

en: Check for updates…
tg_TJ: Санҷидани навсозиҳо…

en: &Preferences
tg_TJ: &Танзими барнома

en: E&xit
tg_TJ: &Баромад

en: Quit
tg_TJ: Баромад

en: Copy from singular
tg_TJ: Нусха бардоштан аз шумораи танҳо

en: Copy From Singular
tg_TJ: Нусха бардоштан аз Шумораи танҳо

en: Translation needs &work
tg_TJ: Бозбинии тарҷума &лозим аст

en: Translation Needs &Work
tg_TJ: Бозбинии тарҷума &лозим аст

en: Edit &comment
tg_TJ: &Таҳрир кардани шарҳ

en: Edit &Comment
tg_TJ: &Таҳрир кардани шарҳ

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
tg_TJ: Пешниҳодҳо

en: &Find…
tg_TJ: &Ёфтан…

en: Replace…
tg_TJ: Ҷойгузин кардан…

en: Find next
tg_TJ: Ҷустуҷӯи навбатӣ

en: Find previous
tg_TJ: Ҷустуҷӯи қаблӣ

en: Find and Replace…
tg_TJ: Ёфтан ва ҷойгузин кардан…

en: Find Next
tg_TJ: Ҷустуҷӯи навбатӣ

en: Find Previous
tg_TJ: Ҷустуҷӯи қаблӣ

en: Show string &ID
tg_TJ: Намоиш додани рақами &сатр

en: Show String &ID
tg_TJ: Намоиш додани рақами &сатр

en: Show warnings
tg_TJ: Намоиш додани огоҳиҳо

en: Show Warnings
tg_TJ: Намоиш додани огоҳиҳо

en: Sort by &file order
tg_TJ: Аз рӯи &тартиби файлҳо

en: Sort by &File Order
tg_TJ: Аз рӯи &тартиби файлҳо

en: Sort by &source
tg_TJ: Аз рӯи &сатрҳои аслӣ

en: Sort by &Source
tg_TJ: Аз рӯи &сатрҳои аслӣ

en: Sort by &translation
tg_TJ: Аз рӯи &тарҷумаҳо

en: Sort by &Translation
tg_TJ: Аз рӯи &тарҷумаҳо

en: &Group by context
tg_TJ: &Гурӯҳбандӣ аз рӯи қарина

en: &Group By Context
tg_TJ: &Гурӯҳбандӣ аз рӯи қарина

en: Entries with errors first
tg_TJ: Пеш аз ҳама сабтҳоро бо хатоҳо намоиш диҳед

en: Entries with Errors First
tg_TJ: Пеш аз ҳама сабтҳоро бо хатоҳо намоиш диҳед

en: &Untranslated entries first
tg_TJ: &Аввал сатрҳои тарҷуманашуда

en: &Untranslated Entries First
tg_TJ: &Аввал сатрҳои тарҷуманашуда

en: Show sidebar
tg_TJ: Намоиш додани навори ҷонибӣ

en: Show status bar
tg_TJ: Намоиш додани навори вазъият

en: &Update from source code
tg_TJ: &Навсозӣ аз манбаи рамз

en: &Update from Source Code
tg_TJ: &Навсозӣ аз манбаи рамз

en: Pre-&translate…
tg_TJ: &Тарҷумаи пешакӣ…

en: &Validate translations
tg_TJ: Санҷиши тарҷума

en: &Validate Translations
tg_TJ: &Санҷиши тарҷума

en: &Purge deleted translations
tg_TJ: &Пок кардани тарҷумаҳои нестшуда

en: &Purge Deleted Translations
tg_TJ: &Пок кардани тарҷумаҳои нестшуда

en: &Properties…
tg_TJ: &Хусусиятҳо…

en: &Go
tg_TJ: &Гузаштан

en: &Done and next
tg_TJ: &Татбиқ кардан ва ба сатри дигар гузарондан

en: &Done and Next
tg_TJ: &Татбиқ кардан ва ба сатри дигар гузарондан

en: &Previous translation
tg_TJ: &Тарҷумаи қаблӣ

en: &Previous Translation
tg_TJ: &Тарҷумаи қаблӣ

en: &Next translation
tg_TJ: &Тарҷумаи навбатӣ

en: &Next Translation
tg_TJ: &Тарҷумаи навбатӣ

en: P&revious unfinished
tg_TJ: &Тарҷуманашудаи пешина

en: P&revious Unfinished
tg_TJ: &Тарҷуманашудаи пешина

en: Ne&xt unfinished
tg_TJ: &Тарҷуманашудаи навбатӣ

en: Ne&xt Unfinished
tg_TJ: &Тарҷуманашудаи навбатӣ

en: Previous plural form
tg_TJ: Шумораи ҷамъи қаблӣ

en: Previous Plural Form
tg_TJ: Шумораи ҷамъи қаблӣ

en: Next plural form
tg_TJ: Шумораи ҷамъи навбатӣ

en: Next Plural Form
tg_TJ: Шумораи ҷамъи навбатӣ

en: &Online help
tg_TJ: &Кумаки онлайн

en: &Online Help
tg_TJ: &Кумаки онлайн

en: &GNU gettext manual
tg_TJ: &Кумаки GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
tg_TJ: &Кумаки GNU gettext

en: &About Poedit
tg_TJ: &Дар бораи Poedit

en: &About
tg_TJ: &Дар бораи PoEdit

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
tg_TJ: Рӯйхати дарозкунии муддат бо нуқта-вергулҳо ҷудо карда мешаванд (мисол *.cpp;*.h):

en: Invocation:
tg_TJ: Дархост:

en: Command to extract translations:
tg_TJ: Фармон барои баровардани тарҷумаҳо:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
tg_TJ: Ин фармон барои оғози василаи барориш истифода мешавад.
    %o бо номи файли барориш, %K бо рӯйхати калимаҳои
    калидӣ, %F бо рӯйхати файлҳои вуруд,
    %C бо байрақи маҷмӯаи ҳарфҳо (поёнтар бинед) васеъ карда мешавад.

en: An item in keywords list:
tg_TJ: Илова кардани объект ба рӯйхати калидвожаҳо:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
tg_TJ: Мазкур ба сатри фармонӣ як бор барои ҳар як
    калимаи калидӣ замима карда мешавад.
    %k ба калимаи калидӣ васеъ мекунад.

en: An item in input files list:
tg_TJ: Объект дар рӯйхати файлҳои вурудӣ:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
tg_TJ: Мазкур ба сатри фармонӣ як бор барои ҳар як
    файли вурудӣ замима карда мешавад.
    %f ба номи файл васеъ мекунад.

en: Source code charset:
tg_TJ: Рамзгузории сатрҳои аслӣ:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
tg_TJ: Мазкур ба сатри фармонӣ замима карда мешавад.
    бо шарте, ки агар рамзгузории сатри аслӣ дода шуда бошад.
    %c бо воҳиди рамзгузорӣ иваз карда мешавад.

en: Project name and version:
tg_TJ: Номи лоиҳа ва версия:

en: Language team:
tg_TJ: Дастаи забон:

en: Plural forms:
tg_TJ: Шаклҳои ҷамъ:

en: Use default rules for this language
tg_TJ: Истифодаи қоидаҳои пешфарз барои ин забон

en: Use custom expression
tg_TJ: Истифодаи ибораҳои шахсӣ

en: Learn about plural forms
tg_TJ: Маълумоти бештар дар бораи шаклҳои ҷамъ

en: Charset:
tg_TJ: Рамзгузорӣ:

en: Advanced Extraction Settings…
tg_TJ: Танзимоти иловагии барориш…

en: Advanced extraction settings…
tg_TJ: Танзимоти иловагии барориш…

en: Extract text from source files in the following directories:
tg_TJ: Баровардани матн аз файлҳои манбаъ дар ҷузвдонҳои зерин:

en: Base path:
tg_TJ: Масири асосӣ:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
tg_TJ: Истифодаи калидвожаҳои зерин (номҳои супориш) барои шинохтани
    сатрҳои тарҷумашаванда дар файлҳои манбаъ:

en: Also use default keywords for supported languages
tg_TJ: Инчунин аз калидвожаҳои пешфарз барои забонҳои дастрас истифода баред

en: Learn about gettext keywords
tg_TJ: Маълумоти бештар дар бораи калидвожаҳои gettext

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
tg_TJ: Матни манбаи куҳна (пеш аз тағйир ҳангоми навсозӣ), ки ба тарҷумаҳои носаҳеҳ тааллуқ дорад.

en: Add comment
tg_TJ: Илова кардани шарҳ

en: Add Comment
tg_TJ: Илова кардани шарҳ

en: Delete From Translation Memory
tg_TJ: Нест кардан аз ҳофизаи тарҷума

en: Delete from translation memory
tg_TJ: Нест кардан аз ҳофизаи тарҷума

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
tg_TJ: Ягон мутобиқат ёфт нашуд

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
tg_TJ: Ягон мутобиқат ёфт нашуд

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
tg_TJ: Ин тарҷума аз ҳофизаи тарҷумаҳои Poedit ворид карда шуд.

en: Cannot execute program: %s
tg_TJ: Барнома иҷро карда намешавад: %s

en: The TMX file is malformed.
tg_TJ: Файли TMX дорои ҳакли нодуруст мебошад.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
tg_TJ: Пойгоҳи иттилоотии ҳофизаи тарҷумаҳо вайрон аст: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
tg_TJ: Хатои ҳофизаи тарҷумаҳо: %s (%d).

en: (Use default language)
tg_TJ: (Истифодаи забони асосӣ)

en: Language selection
tg_TJ: Интихоби забон

en: Select your preferred language
tg_TJ: Забони дилхоҳро интихоб кунед

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
tg_TJ: Барои татбиқ кардани тағйирот, шумо бояд барномаро аз нав оғоз кунед.

en: Cannot create temporary directory.
tg_TJ: Директорияи муваққатӣ эҷод карда нашуд.

en: There are no translations. That’s unusual.
tg_TJ: Ягон тарҷума вуҷуд надорад. Ин ғайриоддӣ аст.

en: Update from POT
tg_TJ: Навсозӣ кардан аз POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
tg_TJ: Сатрҳоро барои тарҷума аз қолиби POT-и мавҷудбуда истифода баред.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
tg_TJ: Шумо инчунин метавонед сатрҳоро барои тарҷума аз рамзи манбъ бевосита бароред:

en: Extract from sources
tg_TJ: Баровардан аз манбаҳо

en: Configure source code extraction in Properties.
tg_TJ: Баровардани рамзи манбаро дар Танзимот танзим кунед.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
tg_TJ: Барориши %s

en: Sync
tg_TJ: Ҳамоҳангсозӣ

en: Check for errors in the translation
tg_TJ: Санҷиши хатогиҳо дар тарҷума

en: Validate
tg_TJ: Санҷиш

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
tg_TJ: Сатрҳо бо тарҷумаи пешакӣ ҳануз тарҷума надоранд

en: Update from Code
tg_TJ: Навсозӣ кардан аз рамз

en: Update from code
tg_TJ: Навсозӣ кардан аз рамз

en: Update from source code
tg_TJ: Навсозӣ аз манбаи рамз

en: Show or hide the sidebar
tg_TJ: Намоиш додан ё пинҳон кардани навори ҷонибӣ

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
tg_TJ: Дар бораи %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
tg_TJ: Хусусиятҳои %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
tg_TJ: Дар бораи %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
tg_TJ: Хидматҳо

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
tg_TJ: Пинҳон кардани %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
tg_TJ: Дигаронро пинҳон кардан

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
tg_TJ: Ҳамаро намоиш додан

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
tg_TJ: Пӯшидани %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
tg_TJ: Хусусиятҳо…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
tg_TJ: Танзимот...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
tg_TJ: Танзимот...

en: &Apply
tg_TJ: &Татбиқ кардан

en: Apply
tg_TJ: Татбиқ кардан

en: &Back
tg_TJ: &Бозгашт

en: Back
tg_TJ: Бозгашт

en: &Cancel
tg_TJ: &Бекор кардан

en: &Clear
tg_TJ: &Пок кардан

en: Clear
tg_TJ: Пок кардан

en: Copy
tg_TJ: Нусха бардоштан

en: Cu&t
tg_TJ: &Буридан

en: Cut
tg_TJ: Буридан

en: &Delete
tg_TJ: &Нест кардан

en: Edit
tg_TJ: Таҳрир

en: &Quit
tg_TJ: &Баромад

en: &New
tg_TJ: &Нав

en: New
tg_TJ: Нав

en: &No
tg_TJ: &Не

en: No
tg_TJ: Не

en: OK
tg_TJ: Хуб

en: Open…
tg_TJ: Кушодан…

en: &Open...
tg_TJ: &Кушодан...

en: Open...
tg_TJ: Кушодан...

en: &Paste
tg_TJ: &Гузоштан

en: Paste
tg_TJ: Гузоштан

en: Preferences
tg_TJ: Хусусиятҳо

en: &Redo
tg_TJ: &Дубора анҷом додан

en: Refresh
tg_TJ: Навсозӣ

en: &Save as
tg_TJ: &Нигоҳ доштан ҳамчун

en: Save as
tg_TJ: Нигоҳ доштан ҳамчун

en: Select &All
tg_TJ: &Ҳамаро интихоб кардан

en: Select All
tg_TJ: Ҳамаро интихоб кардан

en: &Undo
tg_TJ: &Ботил сохтан

en: &Yes
tg_TJ: &Ҳа

en: Yes
tg_TJ: Ҳа

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
tg_TJ: Боло

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
tg_TJ: Поён

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
tg_TJ: Чап

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
tg_TJ: Рост
