poedit - en to fa_IR translation catalogue (652 entries)

en: Hide this notification message
fa_IR: این اعلان را پنهان کن

en: Don’t Show Again
fa_IR: دیگر نمایش داده نشود

en: Don’t show again
fa_IR: دیگر نمایش داده نشود

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
fa_IR: خلاصه به‌روز رسانی

en: Close
fa_IR: بستن

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
fa_IR: پرونده

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
fa_IR: خط

en: New Strings
fa_IR: رشته‌های جدید

en: New strings
fa_IR: رشته‌های جدید

en: Collecting source files…
fa_IR: در حال جمع آوری پرونده‌های منبع…

en: Failed to load file with extracted translations.
fa_IR: بارگزاری پرونده از ترجمه‌های استخراج شده، شکست خورد.

en: In: %s
fa_IR: در: %s

en: Source code not available.
fa_IR: کد منبع موجود نیست.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
fa_IR: ترجمه ها را نمی‌توان از کد منبع به‌روزرسانی کرد، زیرا هیچ کدی در مکان مشخص‌شده در ویژگی‌های فایل یافت نشد.

en: Permission denied.
fa_IR: خطای دسترسی.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
fa_IR: شما اجازه ندارید فایل های کد منبع را از مکان مشخص شده در ویژگی های فایل بخوانید.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
fa_IR: اگر پیش از این دسترسی به پرونده‌ها را رد کرده‌اید، می‌توانید از بخش ترجیحات سیستم > امنیت و حریم شخصی > حریم شخصی > پرونده‌ها و پوشه‌ها به آن اجازه دهید.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
fa_IR: اگر پیش از این دسترسی به پرونده‌ها را رد کرده‌اید، می‌توانید از بخش ترجیحات سیستم > امنیت و حریم شخصی > حریم شخصی > پرونده‌ها و پوشه‌ها مجدداً به آن اجازه دهید.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
fa_IR: نمی‌توان پرونده «%s» را باز کرد.

en: Updating translations
fa_IR: به‌روز رسانی ترجمه‌ها

en: Merging differences…
fa_IR: در حال ادغام موارد مختلف…

en: View Details…
fa_IR: مشاهده جزئیات…

en: View details…
fa_IR: مشاهده جزئیات…

en: Malformed header: “%s”
fa_IR: سربرگ بدشکل: «%s»

en: PO Translation Files
fa_IR: پرونده‌های ترجمهٔ PO

en: POT Translation Templates
fa_IR: الگوهای ترجمهٔ POT

en: XLIFF Translation Files
fa_IR: پرونده‌های ترجمهٔ XLIFF

en: JSON Translation Files
fa_IR: فایل های ترجمه JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
fa_IR: فایل های ترجمه فلاتر

en: All Translation Files
fa_IR: تمام پرونده‌های ترجمه

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
fa_IR: فرمت فایل توسط Poedit شناخته نشد.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
fa_IR: این فایل JSON یک فایل ترجمه نیست و نمی‌توان آن را در Poedit ویرایش کرد.

en: Reading file content failed with the following error: %s
fa_IR: خواندن محتوای پرونده با خطای زیر ناموفق بود: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
fa_IR: پروندهٔ «⁨%s⁩» فقط خواندنی است و نمی‌تواند ذخیره شود
    لطفاً آن را با نام دیگری ذخیره نمایید.

en: Couldn’t save file %s.
fa_IR: نمی‌توان پروندهٔ ⁨%s⁩ را ذخیره کرد.

en: Screenshots:
fa_IR: اسکرین شات ها:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
fa_IR[0]: %Id خط از پروندهٔ «⁨%s⁩» درست بارگزاری نشده است.
fa_IR[1]: %Id خط از پروندهٔ «⁨%s⁩» درست بارگزاری نشده است.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
fa_IR: خط %Id از پروندهٔ «⁨%s⁩» خراب است (داده معتبر %s نیست).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
fa_IR: پرونده PO شکسته: فرم مفرد MSGSTR همراه با msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
fa_IR: پرونده PO شکسته: فرم جمع MSGSTR استفاده شده بدون msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
fa_IR: پرونده بارگیری نشد، احتمالاً آسیب دیده است.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
fa_IR: هنگام بارگیری فایل خطاهایی وجود داشت. در نتیجه ممکن است برخی از داده ها گم شده یا خراب شده باشند.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
fa_IR: هنگام قالب‌بندی پرونده به صورت کاملاً صحیح، مشکلی به وجود آمد(ولی به هرحال پرونده ذخیره شد).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
fa_IR: پرونده نمی‌تواند در مجموعه‌نویسه «%s» که در تنظیمات ترجمه مشخص شده، ذخیره شود.
    
    به‌جای آن در «UTF-8» ذخیره و تنظیمات بر اساس آن تغییر یافت.

en: Error saving file
fa_IR: خطا هنگام ذخیرهٔ پرونده

en: “%s” is not a valid POT file.
fa_IR: «⁨%s⁩» یک پروندهٔ معتبر POT نیست.

en: Error while loading XLIFF file: %s
fa_IR: خطا هنگام بارکردن پرونده XLIFF:‏ %s

en: unsupported version (%s)
fa_IR: نگارش پشتیبانی‌نشده (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
fa_IR: نشانه گذاری شکسته در رشته ترجمه.

en: Account
fa_IR: حساب کاربری

en: (not signed in)
fa_IR: (وارد نشده‌اید)

en: Open cloud translation
fa_IR: باز کردن ترجمه ابری

en: Manage accounts
fa_IR: مدیریت حساب‌های کاربری

en: Project:
fa_IR: پروژه:

en: Language:
fa_IR: زبان:

en: Sign in to Cloud Account
fa_IR: ورود به حساب کاربری ابری

en: Sign in to cloud account
fa_IR: ورود به حساب کاربری ابری

en: Downloading latest translations…
fa_IR: در حال دانلود آخرین ترجمه…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
fa_IR: ورود به حساب %s

en: Syncing
fa_IR: همگام‌سازی

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
fa_IR: در حال بارگذاری ترجمه‌ها به %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
fa_IR: در حال بارگذاری ترجمه‌ها به %s شکست خورد.

en: Syncing error
fa_IR: خطای همگام‌سازی

en: Edit comment
fa_IR: ویرایش دیدگاه

en: Comment:
fa_IR: دیدگاه:

en: Update
fa_IR: به‌روز رسانی

en: Delete the comment
fa_IR: حذف دیدگاه

en: Add
fa_IR: افزودن

en: Unknown Crowdin error.
fa_IR: خطای ناشناخته Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
fa_IR: بدون تأیید هویت، لطفاً مجددا وارد شوید.

en: Downloading translations is disabled in this project.
fa_IR: بارگیری ترجمه‌های این پروژه غیرفعال است.

en: Sign In
fa_IR: ورود

en: Sign in
fa_IR: ورود

en: Sign Out
fa_IR: خروج

en: Sign out
fa_IR: خروج

en: Learn more about Crowdin
fa_IR: دربارهٔ Crowdin بیشتر بدانید

en: Waiting for authentication…
fa_IR: در حال انتظار برای تأیید هویت…

en: Updating user information…
fa_IR: به‌روز رسانی اطلاعات کاربر…

en: Sign in to Crowdin
fa_IR: ورود به Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
fa_IR: همگام سازی با Crowdin موفقیت آمیز نبود.

en: Crowdin error
fa_IR: خطای Crowdin

en: &Copy
fa_IR: &رونوشت

en: Learn more
fa_IR: بیشتر بدانید

en: Help
fa_IR: راهنما

en: &Help
fa_IR: &راهنما

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
fa_IR: پرونده‌های MO نمی‌توانند به طور مستقیم در Poedit ویرایش شوند.

en: Error opening file
fa_IR: خطا هنگام گشودن پرونده

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
fa_IR: لطفاً به‌جای آن پروندهٔ PO مربوطه را باز کرده و ویرایش کنید. هنگام ذخیرهٔ آن، پروندهٔ MO نیز به‌روز خواهد شد.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
fa_IR: پرونده‌های موقّتی را پاک نکنید(برای رفع باگ)

en: handle a poedit:// URI
fa_IR: اداره کردن یک نشانی ‪poedit://

en: go to item at given line number
fa_IR: رفتن به شمارهٔ خط داده شده

en: Failed to communicate with Poedit process.
fa_IR: عدم موفقیت در ارتباط با فرآیند ارسال Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
fa_IR: استثناء غیرقابل اداره، رخ داده است: %s

en: Select translation template
fa_IR: گزینش الگؤ ترجمه

en: Invalid file
fa_IR: پروندهٔ نامعتبر

en: Select translation file
fa_IR: گزینش پروندهٔ ترجمه

en: Poedit is an easy to use translation editor.
fa_IR: ‏Poedit ابزاری آسان برای ویرایش ترجمه‌ها است.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
fa_IR: شما نمی‌توانید بیش از یک پرونده را در پنجرهٔ Poedit بیندازید.

en: File “%s” is not a translation file.
fa_IR: پروندهٔ «⁨%s⁩» یک پروندهٔ ترجمه نیست.

en: File “%s” doesn’t exist.
fa_IR: پروندهٔ «⁨%s⁩» وجود ندارد.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
fa_IR: بررسی املاء غیرفعال است، زیرا لغت‌نامه‌ای برای زبان %s نصب نشده است.

en: Install
fa_IR: نصب

en: The file “%s” has been changed by another application.
fa_IR: پروندهٔ «⁨%s⁩» توسط برنامهٔ دیگری تغییر کرده است.

en: Reload file
fa_IR: بارگزاری مجدد پرونده

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
fa_IR: آیا می‌خواهید پرونده را مجدداً از دیسک بارگزاری کنید؟ در این صورت ویرایش‌های ذخیره نشده شما در Poedit از بین می‌روند.

en: Ignore
fa_IR: نادیده‌گرفتن

en: Reload File
fa_IR: بارگزاری مجدد پرونده

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
fa_IR: پرونده اصلاح شده است. آیا می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید؟

en: Save changes
fa_IR: ذخیرهٔ تغییرات

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
fa_IR: اگر ذخیره نکنید، تغییرات شما از بین می رود.

en: Save
fa_IR: ذخیره

en: Do&n’t save
fa_IR: ذخیره نکن

en: Don’t Save
fa_IR: ذخیره نکن

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
fa_IR: درصورت ذخیره، تغییرات ایجاد شده توسط برنامه دیگر از بین می‌رود.

en: Cancel
fa_IR: لغو

en: Save Anyway
fa_IR: به‌هرحال ذخیره شود

en: Save anyway
fa_IR: به‌هرحال ذخیره شود

en: Save as…
fa_IR: ذخیره به عنوان…

en: Compile to…
fa_IR: کامپایل به…

en: Compiled Translation Files
fa_IR: پرونده‌های ترجمه کامپایل شدند

en: HTML Files
fa_IR: پرونده‌های اچ‌تی‌ام‌ال

en: Updating failed
fa_IR: به‌روز رسانی شکست خورد

en: Update from &POT File…
fa_IR: به‌روز رسانی از پروندهٔ &POT…

en: Update from &POT file…
fa_IR: به‌روز رسانی از پروندهٔ &POT…

en: Sync with Crowdin
fa_IR: همگام‌سازی با Crowdin

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
fa_IR[0]: %Id مشکل در ترجمه یافت شد.
fa_IR[1]: %Id مشکل در ترجمه یافت شد.

en: Validation results
fa_IR: نتایج ارزیابی

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
fa_IR: ورودی‌های همراه خطا به صورت قرمز در سیاهه نشانه گذاری شده‌اند. جزئیات خطا هنگامی که شما ورودی را بر می‌گزینید، نمایش داده خواهند شد.

en: The file was saved safely.
fa_IR: پرونده به صورت ایمن ذخیره شده‌است.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
fa_IR: پرونده به صورت ایمن ذخیره و به قالب MO کامپایل شد، امّا احتمالاً به درستی کار نخواهد کرد.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
fa_IR: پرونده به صورت ایمن ذخیره شده‌است، امّا نمی‌توان آن را به قالب MO کامپایل و از آن استفاده کرد.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
fa_IR: پرونده به قالب MO کامپایل شد، امّا احتمالاً به درستی کار نخواهد کرد.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
fa_IR: نمی‌توان پرونده را به قالب MO کامپایل و از آن استفاده کرد.

en: No problems with the translation found.
fa_IR: هیچ مشکلی در ترجمه یافت نشد.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
fa_IR[0]: ترجمه آمادهٔ استفاده است، امّا هنوز %Id ورودی ترجمه نشده‌است.
fa_IR[1]: ترجمه آمادهٔ استفاده است، امّا هنوز %Id ورودی ترجمه نشده‌اند.

en: The translation is ready for use.
fa_IR: ترجمه آمادهٔ استفاده است.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
fa_IR: نرم‌افزار Poedit به طور خودکار محتوای نامعتبر در پروندهٔ «⁨%s⁩» را درست خواهد کرد.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
fa_IR: این پرونده حاوی موارد تکراری است که در پرونده‌های PO مجاز نیست و از استفاده از پرونده جلوگیری می کند. Poedit موضوع را رفع کرد، اما شما باید ترجمه هر یک از اقلام مشخص شده به عنوان مورد نیاز را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را اصلاح کنید.

en: Language of the translation isn’t set.
fa_IR: زبان ترجمه مشخص نشده است.

en: Set Language
fa_IR: انتخاب زبان

en: Set language
fa_IR: انتخاب زبان

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
fa_IR: اگر زبان ترجمه به درستی تنظیم نشده باشد پیشنهادات در دسترس نیست. سایر ویژگی ها، از قبیل فرم های جمع، ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد.

en: Language of the translation is the same as source language.
fa_IR: زبانی که قصد دارید به آن ترجمه کنید همان زبان پروندهٔ ترجمه است.

en: Fix Language
fa_IR: تعمیر زبان

en: Fix language
fa_IR: تعمیر زبان

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
fa_IR: این فایل دارای ورودی هایی با فرم های جمع است، اما سربرگ Plural-Forms پیکربندی نشده است.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
fa_IR: ورودی‌های این فایل دارای تعداد اشکال جمع متفاوتی از آنچه سرصفحه Plural-Forms فایل می‌گوید دارند

en: Required header Plural-Forms is missing.
fa_IR: سربرگ مورد نیاز به فرم جمع موجود نیست.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
fa_IR: در سرایند به فرم جمع اشتباه نوشتاری وجود دارد ("%s").

en: Fix the Header
fa_IR: تعمیر سرایند

en: Fix the header
fa_IR: تعمیر سرایند

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
fa_IR: عبارت جمع استفاده شده توسط فایل برای %s غیرمعمول است.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
fa_IR: بازبینی

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
fa_IR: بارگذاری انگلیسی

en: Translated: %d of %d (%d %%)
fa_IR: ترجمه‌شده: %Id از %Id (⁦%Id٪⁩)

en: Remaining: %d
fa_IR: باقی‌مانده: %Id

en: %d error | %d errors
fa_IR[0]: %Id خطا
fa_IR[1]: %Id خطا

en: %d entry | %d entries
fa_IR[0]: %Id ورودی
fa_IR[1]: %Id ورودی

en:  (unsaved)
fa_IR:  (ذخیره نشده)

en:  (modified)
fa_IR:  (تغییریافته)

en: Failed to update translation memory: %s
fa_IR: به‌روز رسانی حافظهٔ ترجمه شکست خورد: %s

en: Keep
fa_IR: نگه‌دار

en: Purge deleted translations
fa_IR: پاکسازی ترجمه‌های حذف شده

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
fa_IR: آیا از برداشتن همهٔ ترجمه‌هایی که دیگر استفاده نمی‌شوند، مطمئنید؟

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
fa_IR: اگر به پاکسازی ادامه دهید، تمام ترجمه‌هایی که به عنوان حذف‌شده علامت‌گذاری شده‌اند، برای همیشه برداشته می‌شوند. اگر در آینده اضافه شوند، مجبور خواهید بود دوباره آنها را ترجمه کنید.

en: Purge
fa_IR: پاکسازی

en: Copy from Source Text
fa_IR: رونوشت از متن منبع

en: Copy from source text
fa_IR: رونوشت از متن منبع

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: This is the key shortcut used in menus on Windows, some languages call them differently TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Ctrl+
fa_IR: مهار+

en: Clear Translation
fa_IR: پاک‌کردن ترجمه

en: Clear translation
fa_IR: پاک‌کردن ترجمه

en: Edit Comment
fa_IR: ویرایش دیدگاه

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
fa_IR: وقایع کد

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
fa_IR: وقایع کد

en: Hide Sidebar
fa_IR: پنهان کردن نوار کناری

en: Show Sidebar
fa_IR: نمایش نوار کناری

en: Hide Status Bar
fa_IR: پنهان کردن نوار وضعیت

en: Show Status Bar
fa_IR: نمایش نوار وضعیت

en: String length in characters: translation | source
fa_IR: طول رشته به نویسه: ترجمه | منبع

en: String length in characters
fa_IR: طول رشته به نویسه

en: Source text
fa_IR: متن منبع

en: Singular
fa_IR: مفرد

en: Plural
fa_IR: جمع

en: Translation
fa_IR: ترجمه

en: Pre-translated
fa_IR: پیش‌ترجمه

en: Needs Work
fa_IR: نیازمند کار

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
fa_IR: نیازمند کار

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
fa_IR: فایل‌های POT فقط الگو هستند و خود حاوی ترجمه نیستند.
    n\برای ترجمه، یک فایل PO جدید بر اساس الگو ایجاد کنید.

en: Create new translation
fa_IR: ایجاد ترجمه جدید

en: Make a new translation from this POT file.
fa_IR: یک ترجمهٔ جدید از این پروندهٔ POT ایجاد شود.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
fa_IR: شناسه متن منبع

en: Everything
fa_IR: همه چیز

en: Form %i
fa_IR: حالت %Id

en: Form %i (unused)
fa_IR: حالت %Id (بدون استفاده)

en: Zero
fa_IR: صفر

en: One
fa_IR: یک

en: Two
fa_IR: دو

en: Other
fa_IR: غیره

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
fa_IR: بافتار رشته: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
fa_IR: شناسه رشته: %s

en: %s Format
fa_IR: قالب %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
fa_IR: قالب %s

en: Translation — %s
fa_IR: ترجمه — %s

en: ID
fa_IR: شناسه

en: Source text — %s
fa_IR: متن منبع — %s

en: unknown language
fa_IR: زبان ناشناخته

en: Failed to merge gettext catalogs.
fa_IR: ادغام کاتالوگ gettext شکست خورد.

en: Open in Editor
fa_IR: گشودن در ویرایشگر

en: Open in editor
fa_IR: گشودن در ویرایشگر

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
fa_IR: هیچ اطلاعاتی در مورد وقوع این رشته در کد منبع در فایل ارائه نشده است.

en: No usage information
fa_IR: بدون اطّلاعات کارکرد

en: %d code occurrence | %d code occurrences
fa_IR[0]: %Id رخداد کد
fa_IR[1]: %Id رخداد کد

en: Source code not found
fa_IR: کد منبع یافت نشد

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
fa_IR: Poedit نمی تواند کد منبع را در جایی که رشته استفاده می شود نشان دهد، زیرا فایل یا در محل ارجاع شده در دسترس نیست یا یک مرجع نمادین است که به یک فایل واقعی اشاره نمی کند.

en: File cannot be opened
fa_IR: نمی‌توان پرونده را گشود

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
fa_IR: نرم‌افزار Poedit نتوانست پروندهٔ «⁨%s⁩» را بگشاید.

en: Find
fa_IR: یافتن

en: Replace
fa_IR: جای‌گزینی

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
fa_IR: گزینه‌ها

en: Ignore case
fa_IR: نادیده گرفتن بزرگی و کوچکی حروف

en: Wrap around
fa_IR: پیچیدن به اطراف

en: Whole words only
fa_IR: فقط کلمه کامل

en: Find in source texts
fa_IR: یافتن در متون منبع

en: Find in translations
fa_IR: یافتن در ترجمه‌ها

en: Find in comments
fa_IR: یافتن در دیدگاه‌ها

en: Replace &All
fa_IR: جای‌گزینی &همه

en: Replace &all
fa_IR: جای‌گزینی &همه

en: &Replace
fa_IR: &جای‌گزینی

en: < &Previous
fa_IR: < &قبلی

en: &Next >
fa_IR: &بعدی >

en: String to find
fa_IR: عبارت برای یافتن

en: Replacement string
fa_IR: عبارت جای‌گزین

en: warning:
fa_IR: هشدار:

en: error:
fa_IR: خطا:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
fa_IR: کد یا نام زبان

en: Translation Language
fa_IR: زبان ترجمه

en: Language of the translation:
fa_IR: زبان برای ترجمه:

en: All strings
fa_IR: همه رشته ها

en: Projects
fa_IR: پروژه ها

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
fa_IR: درباره %s بیشتر بدانید

en: Add Project
fa_IR: افزودن پروژه

en: Add project
fa_IR: افزودن پروژه

en: Poedit - Catalogs manager
fa_IR: ‏Poedit - مدیر کاتالوگ‌ها

en: Edit…
fa_IR: ویرایش…

en: Create new translations project
fa_IR: ایجاد یک پروژهٔ ترجمهٔ جدید

en: Delete the project
fa_IR: حذف پروژه

en: Edit the project
fa_IR: ویرایش پروژه

en: Update all
fa_IR: به‌روز رسانی همه

en: Update all catalogs in the project
fa_IR: به‌روز رسانی همهٔ کاتالوگ‌های پروژه

en: Total
fa_IR: جمع کل

en: Untrans
fa_IR: ترجمه نشده

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
fa_IR: نیازمند کار

en: Errors
fa_IR: خطاها

en: Last modified
fa_IR: آخرین تغییر

en: Edit project
fa_IR: ویرایش پروژه

en: Select directory
fa_IR: گزینش شاخه

en: Directories:
fa_IR: شاخه‌ها:

en: <unnamed>
fa_IR: <بی‌نام>

en: Do you want to delete project “%s”?
fa_IR: آیا از حذف پروژهٔ «⁨%s⁩» مطمئنید؟

en: Delete project
fa_IR: حذف پروژه

en: Deleting the project will not delete any translation files.
fa_IR: حذف پروژه، هیچ‌کدام از پرونده‌های ترجمه را حذف نخواهد کرد.

en: Confirmation
fa_IR: تأیید

en: Update all catalogs in this project?
fa_IR: همهٔ کاتالوگ‌های این پروژه به‌روز رسانی شوند؟

en: Performs update from source code on all files in the project.
fa_IR: به‌روز رسانی از کد منبع را در تمام فایل‌های پروژه انجام می‌دهد.

en: Check for Updates…
fa_IR: بررسی برای به‌روز رسانی‌ها…

en: Catalogs Manager
fa_IR: مدیریت کاتالوگ

en: &Preferences…
fa_IR: &ترجیحات…

en: &Edit
fa_IR: &ویرایش

en: Undo
fa_IR: برگردان

en: Redo
fa_IR: انجام دوباره

en: Paste and Match Style
fa_IR: جای‌گذاری و تطابق سَبک

en: Delete
fa_IR: حذف

en: Spelling and Grammar
fa_IR: املاء و دستور زبان

en: Show Spelling and Grammar
fa_IR: نمایش املاء و دستورزبان

en: Check Document Now
fa_IR: سند را بررسی کن

en: Check Spelling While Typing
fa_IR: بررسی املاء در هنگام نوشتن

en: Check Grammar With Spelling
fa_IR: بررسی دستور زبان با املاء

en: Correct Spelling Automatically
fa_IR: تصحیح خودکار املاء

en: Substitutions
fa_IR: جای‌گزینی‌ها

en: Show Substitutions
fa_IR: نمایش جای‌گزینی‌ها

en: Smart Copy/Paste
fa_IR: رونوشت/جای‌گذاری هوشمند

en: Smart Quotes
fa_IR: نقل‌قول هوشمند

en: Smart Dashes
fa_IR: خط تیره‌های هوشمند

en: Smart Links
fa_IR: پیوندهای هوشمند

en: Text Replacement
fa_IR: جای‌گزینی متن

en: Transformations
fa_IR: تغییر شکل‌ها

en: Make Upper Case
fa_IR: حروف را بزرگ کن

en: Make Lower Case
fa_IR: حروف را کوچک کن

en: Capitalize
fa_IR: درشت نویسی

en: Speech
fa_IR: گفتار

en: Start Speaking
fa_IR: شروع به صحبت کردن

en: Stop Speaking
fa_IR: توقف صحبت کردن

en: &View
fa_IR: &نما

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
fa_IR: نمایش نوار ابزار

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
fa_IR: سفارشی‌سازی نوار ابزار…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
fa_IR: حالت تمام صفحه

en: Window
fa_IR: پنجره

en: Minimize
fa_IR: کوچک سازی

en: Zoom
fa_IR: بزرگنمايی

en: Welcome to Poedit
fa_IR: خوش آمدید به Poedit

en: Bring All to Front
fa_IR: آوردن همه به جلو

en: Information about the translator
fa_IR: اطلاعات در مورد مترجم

en: Name:
fa_IR: نام:

en: Your Name
fa_IR: اسم شما

en: Email:
fa_IR: رایانامه:

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
fa_IR: نام و نشانی رایانامهٔ شما فقط برای تنظیم Last-Translator در سرایند پرونده‌های GNU gettext استفاده می‌شود.

en: Editing
fa_IR: در حال ویرایش

en: Automatically compile MO file when saving
fa_IR: به صورت خودکار پروندهٔ MO را هنگام ذخیره کامپایل کن

en: Check spelling
fa_IR: بررسی املاء

en: Always change focus to text input field
fa_IR: همیشه تمرکز به محوطه درونداد متن تغییر داده شود

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
fa_IR: هرگز اجازه‌نده که سیاههٔ رشته‌ها تمرکز را بگیرد. اگر فعال باشد، شما باید از مهار-پیکان‌های صفحه‌کلید برای صفحه‌نوردی استفاده کنید ولی همچنین می‌توانید بلافاصله نگارش متن را بدون فشار دادن کلید جهش برای تغییر تمرکز انجام دهید.

en: Appearance
fa_IR: ظاهر

en: Use custom list font:
fa_IR: استفاده از قلم سفارشی برای سیاههٔ:

en: Use custom text fields font:
fa_IR: استفاده از قلم سفارشی برای قسمت‌های متن:

en: Change UI language
fa_IR: تغییر زبان واسط کاربری

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
fa_IR: (ویندوز ۸ یا جدیدتر لازم است)

en: General
fa_IR: عمومی

en: Use translation memory
fa_IR: استفاده از حافظهٔ ترجمه

en: Manage…
fa_IR: مدیریت…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
fa_IR: هنگام به‌روز رسانی از منبع

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
fa_IR: همتاسازی پوششی در پرونده

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
fa_IR: پیش‌ترجمه از ت‌م

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
fa_IR: Poedit می‌تواند سعی کند ورودی های جدید را فقط از ترجمه های قبلی موجود در فایل یا از کل حافظه ترجمه شما پُر کند. استفاده از TM در صورتی که تقریباً خالی باشد بسیار مؤثر نخواهد بود، اما با افزودن ترجمه‌های بیشتر به آن، بهتر می‌شود.

en: Stored translations:
fa_IR: ترجمه‌های ذخیره شده:

en: Database size on disk:
fa_IR: اندازهٔ پایگاه‌دادهٔ روی دیسک:

en: Import Translation Files…
fa_IR: درون‌ریزی پرونده‌های ترجمه…

en: Import translation files…
fa_IR: درون‌ریزی پرونده‌های ترجمه…

en: Import From TMX…
fa_IR: درون‌ریزی از TMX…

en: Import from TMX…
fa_IR: درون‌ریزی از TMX…

en: Export To TMX…
fa_IR: برون‌ریزی به TMX…

en: Export to TMX…
fa_IR: برون‌ریزی به TMX…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
fa_IR: بازنشانی

en: Select translation files to import
fa_IR: گزینش پرونده‌های ترجمه برای درون‌ریزی

en: Select TMX files to import
fa_IR: گزینش پرونده‌های TMX برای درون‌ریزی

en: TMX Files
fa_IR: پرونده‌های TMX

en: Importing translations…
fa_IR: درون‌ریزی ترجمه‌ها…

en: Export as…
fa_IR: برون‌ریزی به عنوان…

en: Exporting translations…
fa_IR: برون‌ریزی ترجمه‌ها…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
fa_IR: برون‌ریزی حافظهٔ ترجمه به «⁨%s⁩» شکست خورد.

en: Reset translation memory
fa_IR: بازنشانی حافظهٔ ترجمه

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
fa_IR: آیا از بازنشانی حافظهٔ ترجمه مطمئنید؟

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
fa_IR: بازنشانی حافظهٔ ترجمه، تمام ترجمه‌های ذخیره شده را به طور برگشت ناپذیر حذف می‌کند. نمی‌توانید این عملیات را بازگردانید.

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
fa_IR: ت‌م

en: Translation Memory
fa_IR: حافظهٔ ترجمه

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
fa_IR: استخراج‌کننده‌های کد منبع برای یافتن رشته‌های قابل ترجمه در فایل‌های کد منبع و استخراج آن‌ها به‌منظور ترجمه استفاده می‌شوند.

en: Custom Extractors:
fa_IR: استخراج کننده‌های سفارشی:

en: Custom extractors:
fa_IR: استخراج کننده‌های سفارشی:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
fa_IR: از همهٔ زبان‌هایی که توسط ابزار GNU gettext شناخته می‌شود، پشتیبانی می‌شود (پی‌اچ‌پی، سی و سی پلاس پلاس، سی شارپ، پرل، پایتون، جاوا، جاوااسکریپت و غیره).

en: Extractor setup
fa_IR: برپا کردن استخراج کننده

en: Delete extractor
fa_IR: حذف استخراج کننده

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
fa_IR: آیا از حذف استخراج کننده «%s» مطمئنید؟

en: Extractors
fa_IR: استخراج کننده

en: Accounts
fa_IR: حساب‌ها

en: Automatically check for updates
fa_IR: بررسی بروزرسانی ها بصورت خودکار

en: Include beta versions
fa_IR: شامل نگارش‌های بتا

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
fa_IR: نسخه های بتا شامل آخرین ویژگی های جدید و پیشرفته هستند، اما ممکن است کمی ناپایدار باشند.

en: Updates
fa_IR: به‌روز رسانی‌ها

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
fa_IR: این تنظیمات بر قالب‌بندی داخلی فایل های PO تأثیر می‌گذارد. اگر نیازمندی خاصی دارید، مانند کنترل نسخه، آن‌ها را تنظیم کنید.

en: Line endings:
fa_IR: انتهای خط:

en: Unix (recommended)
fa_IR: یونیکس (توصیه شده)

en: Windows
fa_IR: ویندوز

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
fa_IR: پیچیدن در:

en: Preserve formatting of existing files
fa_IR: حفظ قالب‌بندی فایل‌های موجود

en: Advanced
fa_IR: پیشرفته

en: Settings
fa_IR: تنظیمات

en: Preparing strings…
fa_IR: در حال آماده‌سازی رشته‌ها…

en: Pre-translating from translation memory…
fa_IR: پیش‌ترجمه از حافظهٔ ترجمه…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
fa_IR[0]: %u رشته پیش‌ترجمه شد
fa_IR[1]: %u رشته پیش‌ترجمه شد

en: Pre-translating…
fa_IR: پیش‌ترجمه…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
fa_IR[0]: %Id ورودی پیش‌ترجمه شد.
fa_IR[1]: %Id ورودی پیش‌ترجمه شد.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
fa_IR: ترجمه‌ها به عنوان نیاز به کار نشانه‌گذاری شدند، زیرا ممکن است نادرست باشند. شما باید آن‌ها را از نظر درستی بررسی کنید.

en: No entries could be pre-translated.
fa_IR: هیچ ورودی نمی‌تواند از پیش‌ترجمه شود.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
fa_IR: TM هیچ رشته‌ای مشابه محتوای این فایل ندارد. فقط پس از اینکه Poedit از فایل‌هایی که به صورت دستی ترجمه کرده‌اید یاد بگیرد، برای ترجمه‌های نیمه خودکار مؤثر است.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
fa_IR: پیش‌ترجمه

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
fa_IR: پیش‌ترجمه نیازمند موجود بودن متن منبع است. اگر فقط از شناسه‌های بدون متن واقعی استفاده شود، کار نمی‌کند.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
fa_IR: امکان پیش ترجمه زبان ناشناخته نیست.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
fa_IR: پیش از ترجمه مستلزم آن است که زبان متن مبدأ مشخص باشد. Poedit نتوانست آن را در این فایل شناسایی کند.

en: Only fill in exact matches
fa_IR: فقط مطابقت های دقیق را پر کنید

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
fa_IR: به‌طور پیش‌فرض، نتایج نادرست نیز گنجانده شده است، اما با «نیازمند کار» علامت‌گذاری شده است. این گزینه را علامت بزنید تا فقط موارد منطبق کامل را شامل شود.

en: Don’t mark exact matches as needing work
fa_IR: همتاسازی‌های دقیق را به عنوان نیاز به کار نشانه‌گذاری نکنید

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
fa_IR: فقط در صورتی فعال کنید که به کیفیت TM خود اعتماد دارید. به طور پیش‌فرض، همه موارد همتا از TM به عنوان نیاز به کار نشانه‌گذاری شده‌اند و باید قبل از استفاده بررسی شوند.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
fa_IR: پیش ترجمه به طور خودکار مطابقت های دقیق یا مبهم رشته های ترجمه نشده را در حافظه ترجمه پیدا می کند و ترجمه های آنها را پر می کند.

en: Cancelling…
fa_IR: در حال لغو کردن…

en: Drag Folders or Files Here
fa_IR: پوشه‌ها یا پرونده‌ها را اینجا رها کنید

en: Drag folders or files here
fa_IR: پوشه‌ها یا پرونده‌ها را اینجا رها کنید

en: Add Folders…
fa_IR: پوشه های اضافه شده…

en: Add folders…
fa_IR: افزودن پوشه‌ها…

en: Add Files…
fa_IR: افزودن پرونده‌ها…

en: Add files…
fa_IR: افزودن پرونده‌ها…

en: Add Wildcard…
fa_IR: افزودن با شتاب…

en: Add wildcard…
fa_IR: افزودن با شتاب…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
fa_IR: نشان دادن در یابنده

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
fa_IR: نمایش در اکتشافات

en: Show in Folder
fa_IR: نمایش در پوشه

en: Paths
fa_IR: مسیرها

en: Excluded paths
fa_IR: مسیر های جدا شده

en: Advanced extraction settings
fa_IR: تنظیمات پیشرفتهٔ استخراج

en: Extract notes for translators from:
fa_IR: استخراج یادداشت‌ها برای مترجمان از:

en: Comments prefixed with:
fa_IR: دیدگاه‌ها با پیشوند:

en: All comments
fa_IR: همهٔ دیدگاه‌ها

en: Additional xgettext flags:
fa_IR: پرچم‌های اضافی xgettext:

en: Translation Properties
fa_IR: ویژگی‌های ترجمه

en: Translation properties
fa_IR: ویژگی‌های ترجمه

en: Sources Paths
fa_IR: مسیرهای منبع

en: Sources paths
fa_IR: مسیرهای منبع

en: Sources Keywords
fa_IR: کلیدواژه‌های منبع

en: Sources keywords
fa_IR: کلیدواژه‌های منبع

en: Additional keywords
fa_IR: کلیدواژه‌های اضافی

en: Name of the project the translation is for
fa_IR: نام پروژه‌ای که ترجمه برای آن است

en: Team name and email address or URL
fa_IR: نام تیم و آدرس ایمیل یا پیوند

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
fa_IR: به عنوان مثال nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
fa_IR: UTF-8 (توصیه شده)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
fa_IR: لطفا ابتدا فایل را ذخیره کنید. این بخش تا آن زمان قابل ویرایش نیست.

en: Placeholders correctness
fa_IR: درستی متغیرها

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
fa_IR: متغیر “%s” در ترجمه دچار خطا است.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
fa_IR: مکان‌نمای اضافی «%s» که در متن منبع نیست.

en: Plural form translations
fa_IR: ترجمه به صورت جمع

en: Not all plural forms are translated.
fa_IR: همه اَشکال جمع ترجمه نشدند.

en: Inconsistent upper/lower case
fa_IR: حروف بزرگ/کوچک ناسازگار

en: The translation should start as a sentence.
fa_IR: ترجمه باید به صورت یک جمله شروع شود.

en: The translation should start with a lowercase character.
fa_IR: ترجمه باید با حروف کوچک شروع شود.

en: Inconsistent whitespace
fa_IR: فضای خالی ناسازگار

en: The translation doesn’t start with a space.
fa_IR: ترجمه با یک فاصله شروع نشده است.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
fa_IR: ترجمه با یک فاصله شروع شده، ولی متن منبع اینطور نیست.

en: The translation is missing a newline at the end.
fa_IR: ترجمه یک خط‌جدید در آخر را فراموش کرده است.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
fa_IR: ترجمه با یک خط‌جدید به پایان رسیده، ولی متن منبع اینطور نیست.

en: The translation is missing a space at the end.
fa_IR: ترجمه یک فاصله در آخر را فراموش کرده است.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
fa_IR: ترجمه با یک فاصله به پایان رسیده، ولی متن منبع اینطور نیست.

en: Punctuation checks
fa_IR: بررسی نقطه‌گذاری

en: The translation should end with “%s”.
fa_IR: ترجمه باید با یک “%s” به پایان برسد.

en: The translation should not end with “%s”.
fa_IR: ترجمه نباید با یک “%s” به پایان برسد.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
fa_IR: ترجمه با “%s” به پایان رسیده اما متن منبع با “%s” به پایان رسیده است.

en: Clear Menu
fa_IR: پاک‌کردن فهرست

en: Clear menu
fa_IR: پاک‌کردن فهرست

en: Project name:
fa_IR: نام پروژه:

en: Browse
fa_IR: مرور

en: Add directory to the list
fa_IR: افزودن شاخه به سیاهه

en: &File
fa_IR: &پرونده

en: &New…
fa_IR: &جدید…

en: New from &POT/PO file…
fa_IR: جدید از پروندهٔ &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
fa_IR: جدید از پروندهٔ &POT/PO…

en: &Open…
fa_IR: &گشودن…

en: Open Recent
fa_IR: گشودن موارد اخیر

en: Open recent
fa_IR: گشودن موارد اخیر

en: Open cloud translation…
fa_IR: باز کردن ترجمه ابری…

en: Open Cloud Translation…
fa_IR: باز کردن ترجمه ابری…

en: &Start window
fa_IR: &شروع پنجره

en: &Start Window
fa_IR: &شروع پنجره

en: Catalogs &manager
fa_IR: &مدیر کاتالوگ‌ها

en: Catalogs &Manager
fa_IR: &مدیر کاتالوگ‌ها

en: &Close
fa_IR: &بستن

en: &Save
fa_IR: &ذخیره

en: Save &as…
fa_IR: ذخیره به &عنوان…

en: Save &As…
fa_IR: ذخیره به &عنوان…

en: Compile to MO…
fa_IR: کامپایل به MO…

en: Check for updates…
fa_IR: بررسی برای به‌روز رسانی‌ها…

en: Settings…
fa_IR: تنظیمات…

en: &Preferences
fa_IR: &ترجیحات

en: E&xit
fa_IR: &خروج

en: Quit
fa_IR: خروج

en: Copy from singular
fa_IR: رونوشت از مفرد

en: Copy From Singular
fa_IR: رونوشت از مفرد

en: Translation needs &work
fa_IR: ترجمه نیازمند کار

en: Translation Needs &Work
fa_IR: ترجمه نیازمند کار

en: Edit &comment
fa_IR: ویرایش &دیدگاه

en: Edit &Comment
fa_IR: ویرایش &دیدگاه

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
fa_IR: پیشنهادات

en: &Find…
fa_IR: &یافتن…

en: Replace…
fa_IR: جای‌گزینی…

en: Find next
fa_IR: یافتن بعدی

en: Find previous
fa_IR: یافتن قبلی

en: Find and Replace…
fa_IR: یافتن و جای‌گزینی…

en: Find Next
fa_IR: یافتن بعدی

en: Find Previous
fa_IR: یافتن قبلی

en: Show string &ID
fa_IR: نمایش &شناسهٔ رشته

en: Show String &ID
fa_IR: نمایش &شناسهٔ رشته

en: Show warnings
fa_IR: نمایش هشدارها

en: Show Warnings
fa_IR: نمایش هشدارها

en: Sort by &file order
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس ترتیب &پرونده

en: Sort by &File Order
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس ترتیب &پرونده

en: Sort by &source
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس &منبع

en: Sort by &Source
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس &منبع

en: Sort by &translation
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس &ترجمه

en: Sort by &Translation
fa_IR: مرتب‌کردن بر اساس &ترجمه

en: &Group by context
fa_IR: &گروه‌بندی بر اساس زمینه

en: &Group By Context
fa_IR: &گروه‌بندی بر اساس زمینه

en: Entries with errors first
fa_IR: ابتدا ورودی‌های همراه خطا

en: Entries with Errors First
fa_IR: ابتدا ورودی‌های همراه خطا

en: &Untranslated entries first
fa_IR: ابتدا ورودی‌های ترجمه‌&نشده

en: &Untranslated Entries First
fa_IR: ابتدا ورودی‌های ترجمه‌&نشده

en: &Show code occurrences
fa_IR: &نمایش رخداد کد

en: &Show Code Occurrences
fa_IR: &نمایش رخداد کد

en: Show sidebar
fa_IR: نمایش نوار جانبی

en: Show status bar
fa_IR: نمایش نوار وضعیت

en: &Translation
fa_IR: &ترجمه

en: &Update from source code
fa_IR: &به‌روز رسانی از کد منبع

en: &Update from Source Code
fa_IR: &به‌روز رسانی از کد منبع

en: Pre-&translate…
fa_IR: پیش‌&ترجمه…

en: &Validate translations
fa_IR: &اعتبارسنجی ترجمه‌ها

en: &Validate Translations
fa_IR: &اعتبارسنجی ترجمه‌ها

en: &Purge deleted translations
fa_IR: &پاکسازی ترجمه‌های حذف شده

en: &Purge Deleted Translations
fa_IR: &پاکسازی ترجمه‌های حذف شده

en: &Properties…
fa_IR: &ویژگی‌ها…

en: &Go
fa_IR: &برو

en: &Done and next
fa_IR: &انجام و بعدی

en: &Done and Next
fa_IR: &انجام و بعدی

en: Previously edited
fa_IR: قبلا ویرایش شده است

en: Previously Edited
fa_IR: قبلا ویرایش شده است

en: &Previous translation
fa_IR: ترجمهٔ &قبلی

en: &Previous Translation
fa_IR: ترجمهٔ &قبلی

en: &Next translation
fa_IR: ترجمهٔ &بعدی

en: &Next Translation
fa_IR: ترجمهٔ &بعدی

en: P&revious unfinished
fa_IR: ناتمام &قبلی

en: P&revious Unfinished
fa_IR: ناتمام &قبلی

en: Ne&xt unfinished
fa_IR: ناتمام &بعدی

en: Ne&xt Unfinished
fa_IR: ناتمام &بعدی

en: Previous plural form
fa_IR: حالت جمع قبلی

en: Previous Plural Form
fa_IR: حالت جمع قبلی

en: Next plural form
fa_IR: حالت جمع بعدی

en: Next Plural Form
fa_IR: حالت جمع بعدی

en: &Online help
fa_IR: راهنمای &برخط

en: &Online Help
fa_IR: راهنمای &برخط

en: &GNU gettext manual
fa_IR: کتابچهٔ راهنمای &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
fa_IR: کتابچهٔ راهنمای &GNU gettext

en: &About Poedit
fa_IR: دربارهٔ Poedit

en: &About
fa_IR: &درباره

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
fa_IR: سیاههٔ پسوندهای جدا شده توسط سمیکلون (به عنوان مثال *.cpp;*.h):

en: Invocation:
fa_IR: احضاریه:

en: Command to extract translations:
fa_IR: فرمان برای استخراج ترجمه‌ها:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
fa_IR: این دستوری است که برای راه‌اندازی استخراج‌کننده استفاده می‌شود.
    %o به نام فایل خروجی، %K به فهرست
    کلیدواژه‌ها، %F به فهرست فایل‌های ورودی،
    %C به پرچم مجموعه نویسه‌ها گسترش می‌یابد (در زیر ببینید).

en: An item in keywords list:
fa_IR: یک مورد در سیاههٔ کلیدواژه‌ها:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
fa_IR: این به خط فرمان یکبار برای هر پرونده‌ی درونداد ضمیمه خواهد شد. %k به کلیدواژه گسترش می‌یابد.

en: An item in input files list:
fa_IR: یک مورد در سیاههٔ پرونده‌های درونداد:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
fa_IR: این به خط فرمان یکبار برای هر پرونده‌ی درونداد ضمیمه خواهد شد. %f به نام پرونده گسترش می‌یابد.

en: Source code charset:
fa_IR: مجموعه‌نویسه کد منبع:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
fa_IR: فقط در صورتی که مجموعه نویسه کد منبع داده شده باشد، 
     این به خط فرمان متصل می‌شود. %c به مقدار مجموعه نویسه گسترش می یابد.

en: Project name and version:
fa_IR: نگارش و نام پروژه:

en: Language team:
fa_IR: گروه ترجمه:

en: Plural forms:
fa_IR: حالت‌های جمع:

en: Use default rules for this language
fa_IR: استفاده از قوانین پیش‌گزیده برای این زبان

en: Use custom expression
fa_IR: استفاده از عبارت سفارشی

en: Learn about plural forms
fa_IR: دربارهٔ حالت‌های جمع بخوانید

en: Charset:
fa_IR: مجموعه‌نویسه:

en: Advanced Extraction Settings…
fa_IR: تنظیمات پیشرفتهٔ استخراج…

en: Advanced extraction settings…
fa_IR: تنظیمات پیشرفتهٔ استخراج…

en: Extract text from source files in the following directories:
fa_IR: متن را از فایل‌های منبع در مسیرهای زیر استخراج کنید:

en: Base path:
fa_IR: مسیر پایه:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
fa_IR: از این کلمات کلیدی (نام توابع) برای تشخیص رشته های قابل ترجمه
    فایل منبع استفاده کنید:

en: Also use default keywords for supported languages
fa_IR: هم چنین از کلیدواژه‌های پیش‌فرض برای زبان‌های پشتیبانی شده استفاده کنید

en: Learn about gettext keywords
fa_IR: دربارهٔ کلیدواژه‌های gettext بخوانید

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
fa_IR: متن منبع قبلی

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
fa_IR: متن منبع قدیمی (قبل از تغییر در طی به‌روز رسانی) که ترجمه اکنون نادرست با آن مطابقت دارد.

en: Notes for translators
fa_IR: یادداشت‌ها برای مترجمان

en: Comment
fa_IR: دیدگاه

en: Add comment
fa_IR: افزودن دیدگاه

en: Add Comment
fa_IR: افزودن دیدگاه

en: Delete From Translation Memory
fa_IR: حذف از حافظهٔ ترجمه

en: Delete from translation memory
fa_IR: حذف از حافظهٔ ترجمه

en: Translation suggestions
fa_IR: پیشنهادات ترجمه

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
fa_IR: مورد منطبقی یافت نشد

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
fa_IR: مورد منطبقی یافت نشد

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
fa_IR: این رشته در حافظهٔ ترجمهٔ Poedit پیدا شده است.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
fa_IR: پیشنهادات ترجمه مستلزم آن است که زبان متن مبدأ شناخته شده باشد. Poedit نتوانست آن را در این فایل شناسایی کند.

en: Cannot execute program: %s
fa_IR: نمی‌توان برنامه را اجرا کرد: %s

en: The TMX file is malformed.
fa_IR: فایل TMX بد شکل است.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
fa_IR: پایگاه داده حافظه ترجمه خراب است: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
fa_IR: خطای حافظهٔ ترجمه: %s (%Id)

en: (Use default language)
fa_IR: (استفاده از زبان پیش‌گزیده)

en: Language selection
fa_IR: گزینش زبان

en: Select your preferred language
fa_IR: گزینش زبان ترجیحی شما

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
fa_IR: شما باید Poedit را برای اعمال این تغییرات دوباره راه‌اندازی نمایید.

en: Cannot create temporary directory.
fa_IR: نمی‌توان مسیر موقت محلی را ساخت.

en: There are no translations. That’s unusual.
fa_IR: هیچ ترجمه‌ای وجود ندارد. این غیرعادی است.

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
fa_IR: ساده‌ترین راه برای پر کردن این فایل با ترجمه، به‌روز رسانی آن از یک POT است:

en: Update from POT
fa_IR: به‌روز رسانی از POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
fa_IR: رشته‌های قابل ترجمه را از یک الگوی POT موجود برمی‌دارد.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
fa_IR: هم‌چنین می‌توانید رشته‌های قابل ترجمه را به صورت مستقیم از کد منبع استخراج کنید:

en: Extract from sources
fa_IR: استخراج از منبع

en: Configure source code extraction in Properties.
fa_IR: استخراج کد منبع را در ترجیحات پیکربندی کنید.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
fa_IR: نگارش %s

en: Create new
fa_IR: ایجاد جدید

en: Create new translation from POT template.
fa_IR: ترجمه‌ای جدید از الگوی POT ایجاد کن.

en: Browse files
fa_IR: مرور پرونده‌ها

en: Open and edit translation files.
fa_IR: گشودن و ویرایش پرونده‌های ترجمه.

en: Translate cloud project
fa_IR: ترجمه پروژه ابری

en: Collaborate with other people online.
fa_IR: به صورت برخط با افراد دیگر همکاری کنید.

en: Recent files
fa_IR: پرونده‌های اخیر

en: Sync
fa_IR: همگام‌سازی

en: Upload
fa_IR: بارگذاری

en: Open file
fa_IR: گشودن پرونده

en: Save file
fa_IR: ذخیرهٔ پرونده

en: Check for errors in the translation
fa_IR: بررسی برای خطاها در ترجمه

en: Validate
fa_IR: اعتبارسنجی

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
fa_IR: پیش‌ترجمهٔ رشته‌هایی که هنوز ترجمه‌ای ندارند

en: Update from Code
fa_IR: به‌روز رسانی از کد

en: Update from code
fa_IR: به‌روز رسانی از کد

en: Update from source code
fa_IR: به‌روز رسانی از کد منبع

en: Show or hide the sidebar
fa_IR: نمایش یا پنهان کردن نوار کناری

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
fa_IR: درباره %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
fa_IR: ترجیحات %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
fa_IR: درباره %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
fa_IR: خدمات

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
fa_IR: پنهان کردن %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
fa_IR: پنهان کردن بقیه

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
fa_IR: نمایش همه

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
fa_IR: خروج %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
fa_IR: ترجیحات…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
fa_IR: ترجیحات...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
fa_IR: ترجیحات...

en: &Apply
fa_IR: &اعمال

en: Apply
fa_IR: اعمال

en: &Back
fa_IR: &بازگشت

en: Back
fa_IR: بازگشت

en: &Cancel
fa_IR: &لغو

en: &Clear
fa_IR: &پاک‌کردن

en: Clear
fa_IR: پاک‌کردن

en: Copy
fa_IR: رونوشت

en: Cu&t
fa_IR: &برش

en: Cut
fa_IR: برش

en: &Delete
fa_IR: &حذف

en: Edit
fa_IR: ویرایش

en: &Quit
fa_IR: &خروج

en: &New
fa_IR: &جدید

en: New
fa_IR: جدید

en: &No
fa_IR: &خیر

en: No
fa_IR: خیر

en: &OK
fa_IR: &تأیید

en: OK
fa_IR: تأیید

en: Open…
fa_IR: گشودن…

en: &Open...
fa_IR: &گشودن...

en: Open...
fa_IR: گشودن...

en: &Paste
fa_IR: &جای‌گذاری

en: Paste
fa_IR: جای‌گذاری

en: Preferences
fa_IR: ترجیحات

en: &Redo
fa_IR: انجام &دوباره

en: Refresh
fa_IR: تازه‌سازی

en: &Save as
fa_IR: &ذخیره به عنوان

en: Save as
fa_IR: ذخیره به عنوان

en: Select &All
fa_IR: گزینش &همه

en: Select All
fa_IR: گزینش همه

en: &Undo
fa_IR: &برگردان

en: &Yes
fa_IR: &بله

en: Yes
fa_IR: بله

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
fa_IR: تبدیل+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
fa_IR: ورود

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
fa_IR: بالا

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
fa_IR: پایین

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
fa_IR: چپ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
fa_IR: راست

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Ctrl+"
en: ctrl
fa_IR: مهار

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Alt+"
en: alt
fa_IR: دگرساز

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
fa_IR: تبدیل
