poedit - en to nb_NO translation catalogue (653 entries)

en: Hide this notification message
nb_NO: Skjul denne meldingen

en: Don’t Show Again
nb_NO: Ikke vis igjen

en: Don’t show again
nb_NO: Ikke vis igjen

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
nb_NO: Sammendrag

en: Close
nb_NO: Lukk

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
nb_NO: Fil

en: New strings
nb_NO: Nye tekster

en: Collecting source files…
nb_NO: Samler kildefiler…

en: Failed to load file with extracted translations.
nb_NO: Kunne ikke lese oversettelses-filen.

en: In: %s
nb_NO: Inn: %s

en: Source code not available.
nb_NO: Kildekode er ikke tilgjengelig.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere oversettelser fra kildekoden, fordi ingen ble funnet i plasseringen angitt i filegenskapene.

en: Permission denied.
nb_NO: Ingen tillatelse.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å lese kildekodefiler fra plasseringen angitt i filegenskapene.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
nb_NO: Hvis du tidligere har nektet tilgang til filene dine, kan du gi tilgang i Systeminnstillinger > Personvern og Sikkerhet > Filer og mapper.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
nb_NO: Hvis du tidligere har nektet tilgang til filene dine, kan du gi tilgang ved å gå til Systeminnstillinger > Personvern og sikkerhet > Filer og mapper.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
nb_NO: «%s»-filen kunne ikke åpnes.

en: Updating translations
nb_NO: Oppdaterer oversettelser

en: Merging differences…
nb_NO: Slår sammen endringer…

en: Malformed header: “%s”
nb_NO: Misformet topptekst: "%s"

en: PO Translation Files
nb_NO: PO oversettelsesfiler

en: POT Translation Templates
nb_NO: POT Oversettelsesmaler

en: XLIFF Translation Files
nb_NO: XLIFF oversettelsesfiler

en: JSON Translation Files
nb_NO: JSON oversettelsesfiler

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
nb_NO: Flutter oversettelsesfiler

en: All Translation Files
nb_NO: Alle oversettelsesfiler

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
nb_NO: Denne filen er i et format som ikke gjenkjennes av Poedit.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
nb_NO: Denne JSON-filen er ikke en oversettelsesfil og kan ikke redigeres i Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
nb_NO: Lesing av filinnhold mislyktes med følgende feilmelding: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
nb_NO: Fil «%s» er skrivebeskyttet og kan ikke lagres.
    Vennligst lagre filen under et annet navn.

en: Couldn’t save file %s.
nb_NO: Kunne ikke lagre fil %s.

en: Screenshots:
nb_NO: Skjermbilder:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
nb_NO[0]: %i linje i fil «%s» ble ikke riktig lastet inn.
nb_NO[1]: %i linjer i fil «%s» ble ikke riktig lastet inn.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
nb_NO: Linje %d i filen «%s» er korrupt (ugyldig %s data).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
nb_NO: Ødelagt PO-fil: entallsform msgstr brukt med msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
nb_NO: Ødelagt PO-fil: flertallsform msgstr brukt uten msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
nb_NO: Kunne ikke laste filen. Den er sannsynligvis skadet.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
nb_NO: Det oppstod problemer under lastingen av filen. Noe data kan mangle eller være ødelagt.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
nb_NO: Det oppstod et problem med å formatere filen på pent vis (men den ble lagret OK).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
nb_NO: Filen kunne ikke lagres i "%s" tegnsett som angitt i innstillinger.
    
    Den ble lagret i UTF-8 i stedet og innstillingen ble endret tilsvarende.

en: Error saving file
nb_NO: Feil ved lagring av fil

en: “%s” is not a valid POT file.
nb_NO: «%s» er ikke en gyldig POT-fil.

en: Error while loading XLIFF file: %s
nb_NO: Feil ved lasting av XLIFF-fil: %s

en: unsupported version (%s)
nb_NO: versjonen støttes ikke (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
nb_NO: Ødelagt merking i oversettelses-strengen.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
nb_NO: Koble Poedit til støttede lokaliserings-platformer i skyen for å synkronisere oversettelser sømløst.

en: How does cloud sync work?
nb_NO: Hvordan fungerer skysynkronisering?

en: Account
nb_NO: Konto

en: (not signed in)
nb_NO: (ikke pålogget)

en: Open cloud translation
nb_NO: Åpne skyoversettelse

en: Manage accounts
nb_NO: Behandle kontoer

en: Project:
nb_NO: Prosjekt:

en: Language:
nb_NO: Språk:

en: Sign in to Cloud Account
nb_NO: Logg inn på skykonto

en: Sign in to cloud account
nb_NO: Logg inn på skykonto

en: No translation projects listed in your account.
nb_NO: Ingen oversettelsesprosjekter er oppført på kontoen din.

en: Downloading latest translations…
nb_NO: Laster ned nyeste oversettelser…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
nb_NO: Logg inn på %s

en: Syncing
nb_NO: Synkroniserer

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
nb_NO: Laster opp oversettelser til %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
nb_NO: Opplasting av oversettelser til %s mislyktes.

en: Syncing error
nb_NO: Feil ved synkronisering

en: Edit comment
nb_NO: Rediger kommentar

en: Comment:
nb_NO: Kommentar:

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Delete the comment
nb_NO: Slett kommentaren

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Unknown Crowdin error.
nb_NO: Ukjent feil med Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
nb_NO: Ikke autorisert, vennligst logg inn igjen.

en: Downloading translations is disabled in this project.
nb_NO: Nedlasting av oversettelser er deaktivert i dette prosjektet.

en: Sign In
nb_NO: Logg inn

en: Sign in
nb_NO: Logg inn

en: Sign Out
nb_NO: Logg ut

en: Sign out
nb_NO: Logg ut

en: Learn more about Crowdin
nb_NO: Lær mer om Crowdin

en: Waiting for authentication…
nb_NO: Venter på autentisering…

en: Updating user information…
nb_NO: Oppdaterer brukerinformasjon...

en: Sign in to Crowdin
nb_NO: Logg inn på Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
nb_NO: Synkronisering med Crowdin mislyktes.

en: Crowdin error
nb_NO: Crowdin-feil

en: &Copy
nb_NO: Kopier

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
nb_NO: MO-filer kan ikke redigeres direkte i Poedit.

en: Error opening file
nb_NO: Feil under åpning av filen

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
nb_NO: Vennligst åpne og rediger den tilsvarende PO-filen i stedet. Når du lagrer den, oppdateres MO-filen også.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
nb_NO: ikke slett midlertidige filer (for feilsøking)

en: handle a poedit:// URI
nb_NO: håndter en poedit://-URI

en: go to item at given line number
nb_NO: gå til elementet på gitt linjenummer

en: Failed to communicate with Poedit process.
nb_NO: Kunne ikke kommunisere med Poedit-prosessen.

en: Unhandled exception occurred: %s
nb_NO: Ubehandlet unntak oppstod: %s

en: Select translation template
nb_NO: Velg oversettelsesmal

en: Invalid file
nb_NO: Ugyldig fil

en: Select translation file
nb_NO: Velg oversettelsesfil

en: Poedit is an easy to use translation editor.
nb_NO: Poedit er et redigeringsprogram for oversettelser som er enkelt å bruke.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
nb_NO: Du kan ikke dra mer enn én fil inn i Poedit-vinduet.

en: File “%s” is not a translation file.
nb_NO: Filen «%s» er ikke en oversettelsesfil.

en: File “%s” doesn’t exist.
nb_NO: Filen «%s» finnes ikke.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
nb_NO: Stavekontroll er deaktivert fordi ordlisten for %s ikke er installert.

en: Install
nb_NO: Installer

en: The file “%s” has been changed by another application.
nb_NO: Filen «%s» har blitt endret av et annet program.

en: Reload file
nb_NO: Last inn filen på nytt

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
nb_NO: Vil du laste inn filen fra disken? Ulagrede endringer i Poedit vil gå tapt.

en: Ignore
nb_NO: Ignorer

en: Reload File
nb_NO: Last inn fil på nytt

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
nb_NO: Filen har blitt endret. Vil du lagre endringene?

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
nb_NO: Dine endringer vil gå tapt hvis du ikke lagrer dem.

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Do&n’t save
nb_NO: Ik&ke lagre

en: Don’t Save
nb_NO: Ikke lagre

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
nb_NO: Endringene gjort av den andre applikasjonen vil gå tapt hvis du lagrer.

en: Cancel
nb_NO: &Avbryt

en: Save Anyway
nb_NO: Lagre uansett

en: Save anyway
nb_NO: Lagre uansett

en: Save as…
nb_NO: Lagre som…

en: Compile to…
nb_NO: Kompiler til…

en: Compiled Translation Files
nb_NO: Kompilerte oversettelsesfiler

en: Export to HTML…
nb_NO: Eksporter til HTML…

en: HTML Files
nb_NO: HTML-filer

en: Updating failed
nb_NO: Oppdatering mislyktes

en: Update from &POT File…
nb_NO: Oppdater fra &POT-fil…

en: Update from &POT file…
nb_NO: Oppdater fra &POT-fil…

en: Sync with Crowdin
nb_NO: Synkroniser med Crowdin

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
nb_NO[0]: %d problem med oversettelsen funnet.
nb_NO[1]: %d problemer med oversettelsen funnet.

en: Validation results
nb_NO: Valideringsresultat

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
nb_NO: Oppføringer med feil ble markert med rødt i listen. Detaljer om feilen vises når du velger en slik oppføring.

en: The file was saved safely.
nb_NO: Filen ble trygt lagret.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
nb_NO: Filen ble trygt lagret og kompilert i MO-format, men vil sannsynligvis ikke fungere riktig.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
nb_NO: Filen ble trygt lagret, men kunne ikke kompileres til MO-formatet og brukes.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
nb_NO: Filen ble kompilert i MO-format, men vil sannsynligvis ikke fungere riktig.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
nb_NO: Filen kunne ikke kompileres til MO-formatet og brukes.

en: No problems with the translation found.
nb_NO: Ingen problemer med oversettelsen funnet.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
nb_NO[0]: Oversettelsen er klar til bruk, men %d streng er ikke oversatt enda.
nb_NO[1]: Oversettelsen er klar til bruk, men %d strenger er ikke oversatt enda.

en: The translation is ready for use.
nb_NO: Oversettelsen er klar til bruk.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
nb_NO: Poedit rettet automatisk opp ugyldig innhold i filen «%s».

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
nb_NO: Filen inneholdt duplikater, noe som ikke er tillatt i PO-filer og ville hindret filen i å bli brukt. Poedit har løst problemet, men du bør gjennomgå alle oversettelser merket med «Trenger arbeid» og rette dem om nødvendig.

en: Language of the translation isn’t set.
nb_NO: Oversettelsesspråk er ikke valgt.

en: Set Language
nb_NO: Velg språk

en: Set language
nb_NO: Velg språk

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
nb_NO: Forslag er ikke tilgjengelig hvis oversettelsespråket ikke er riktig angitt. Andre funksjoner, for eksempel flertallsformer, påvirkes også.

en: Language of the translation is the same as source language.
nb_NO: Oversettelsesspråk og kildespråk er det samme.

en: Fix Language
nb_NO: Rett opp språk

en: Fix language
nb_NO: Rett opp språk

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
nb_NO: Denne filen har oppføringer med flertallsformer, men har ikke en Plural-Forms header konfigurert.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
nb_NO: Oppføringer i denne filen har forskjellige antall flertallsformer enn spesifisert i filens Plural-Forms header

en: Required header Plural-Forms is missing.
nb_NO: En påkrevd Plural-Forms header mangler.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
nb_NO: Syntaksfeil i Plural-Forms header («%s»).

en: Fix the Header
nb_NO: Reparer headeren

en: Fix the header
nb_NO: Reparer headeren

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
nb_NO: Flertallsformuttrykket som brukes av filen er uvanlig for %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
nb_NO: Se igjennom

en: Would you like to use English for source text?
nb_NO: Vil du bruke engelsk som kildetekst?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
nb_NO: Denne filen bruker strenge-ID-er istedet for kildetekst. Poedit kan laste inn engelsk tekst fra filen «%s» for deg.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
nb_NO: Last inn engelsk

en: Translated: %d of %d (%d %%)
nb_NO: Oversatt: %d av %d (%d %%)

en: Remaining: %d
nb_NO: Gjenstår: %d

en: %d error | %d errors
nb_NO[0]: %d feil
nb_NO[1]: %d feil

en: %d entry | %d entries
nb_NO[0]: %d oppføring
nb_NO[1]: %d oppføringer

en:  (unsaved)
nb_NO:  (ikke lagret)

en:  (modified)
nb_NO:  (endret)

en: Failed to update translation memory: %s
nb_NO: Kunne ikke oppdatere oversettingsminnet: %s

en: Remove same-as-source translations
nb_NO: Fjern samme-som-kilde oversettelser

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
nb_NO: Vil du fjerne alle oversettelser som er identiske med kildeteksten?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
nb_NO: Denne handlingen vil slette alle oversettelser som samsvarer perfekt med kildeteksten. Dette kan ikke angres.

en: Keep
nb_NO: Behold

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Purge deleted translations
nb_NO: Fjern slettede oversettelser

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
nb_NO: Vil du fjerne alle oversettelser som ikke lenger brukes?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
nb_NO: Hvis du fortsetter vil alle oversettelser merket som slettet fjernes permanent. Du må oversette dem igjen hvis de legges tilbake i fremtiden.

en: Purge
nb_NO: Fjern

en: Copy from Source Text
nb_NO: Kopier fra kildetekst

en: Copy from source text
nb_NO: Kopier fra kildetekst

en: Clear Translation
nb_NO: Tøm oversettelse

en: Clear translation
nb_NO: Tøm oversettelse

en: Edit Comment
nb_NO: Rediger kommentar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
nb_NO: Kode forekomster

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
nb_NO: Forekomster av kode

en: Hide Sidebar
nb_NO: Skjul sidepanelet

en: Show Sidebar
nb_NO: Vis sidepanelet

en: Hide Status Bar
nb_NO: Skjul statuslinje

en: Show Status Bar
nb_NO: Vis statuslinje

en: String length in characters: translation | source
nb_NO: Lengde på streng i tegn: oversettelsec kilde

en: String length in characters
nb_NO: Tekst lengde i tegn

en: Source text
nb_NO: Kildetekst

en: Singular
nb_NO: Entall

en: Plural
nb_NO: Flertall

en: Translation
nb_NO: Oversettelse

en: Pre-translated
nb_NO: Forhånds-oversatt

en: Needs Work
nb_NO: Trenger arbeid

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
nb_NO: Trenger arbeid

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
nb_NO: POT-filer er bare maler og inneholder ikke noen oversettelser i seg selv.
    For å lage en oversettelse, opprett en ny PO-fil basert på malen.

en: Create new translation
nb_NO: Opprett ny oversettelse

en: Make a new translation from this POT file.
nb_NO: Lag en ny oversettelse av denne POT-filen.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
nb_NO: Kildetekstens ID

en: Everything
nb_NO: Alt

en: Form %i (unused)
nb_NO: Skjemaet %i (ubrukt)

en: Zero
nb_NO: Null

en: One
nb_NO: En

en: Two
nb_NO: To

en: Other
nb_NO: Andre

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
nb_NO: Kontekst for streng: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
nb_NO: ID for streng: %s

en: %s Format
nb_NO: %s-format

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
nb_NO: %s-format

en: Translation — %s
nb_NO: Oversettelse — %s

en: Source text — %s
nb_NO: Kildetekst — %s

en: unknown language
nb_NO: ukjent språk

en: Network error: %s (%d)
nb_NO: Nettverksfeil: %s (%d)

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: Failed to merge gettext catalogs.
nb_NO: Klarte ikke slå sammen gettex-kataloger.

en: Open in Editor
nb_NO: Åpne i redigeringsprogram

en: Open in editor
nb_NO: Åpne i redigeringsprogram

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
nb_NO: Ingen informasjon om denne strengens forekomster i kildekoden finnes i filen.

en: No usage information
nb_NO: Ingen bruksinformasjon

en: %d code occurrence | %d code occurrences
nb_NO[0]: %d kodeforekomst
nb_NO[1]: %d kodeforekomster

en: Source code not found
nb_NO: Kildekoden ikke funnet

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
nb_NO: Poedit kan ikke vise kildekode der strengen er brukt. fordi filen enten ikke er tilgjengelig i den refererte posisjonen, eller det er en symbolsk referanse som ikke peker på en realfil.

en: File cannot be opened
nb_NO: Filen kan ikke åpnes

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
nb_NO: Poedit kunne ikke åpne “%s” filen.

en: Find
nb_NO: Finn

en: Replace
nb_NO: Erstatt

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Ignore case
nb_NO: Ignorer små/STORE bokstaver

en: Wrap around
nb_NO: Pakk rundt

en: Whole words only
nb_NO: Bare hele ord

en: Find in source texts
nb_NO: Finn i kildetekster

en: Find in translations
nb_NO: Finn i oversettelser

en: Find in comments
nb_NO: Finn i kommentarer

en: Replace &All
nb_NO: Erstatt &alle

en: Replace &all
nb_NO: Erstatt &alle

en: &Replace
nb_NO: &Erstatt

en: < &Previous
nb_NO: ← &Tidligere

en: &Next >
nb_NO: &Neste →

en: String to find
nb_NO: Strengen som skal finnes

en: Replacement string
nb_NO: Erstatningsstreng

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
nb_NO: Språknavn eller -kode

en: Translation Language
nb_NO: Oversettelsespråket

en: Language of the translation:
nb_NO: Språket til oversettelsen:

en: All strings
nb_NO: Alle strenger

en: Couldn’t download Localazy project details.
nb_NO: Kunne ikke laste ned prosjektdetaljer fra Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
nb_NO: En feil oppsto ved opplasting av oversettelser til Localazy.

en: Projects
nb_NO: Prosjekter

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
nb_NO: Lær mer om %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
nb_NO: Localazy er en høyt automatisert lokaliserings-plattform som enkelt lar hvem som helst oversette sine produkter og innhold til flere språk.

en: Add Project
nb_NO: Legg til prosjekt

en: Add project
nb_NO: Legg til prosjekt

en: Poedit - Catalogs manager
nb_NO: Poedit - Kataloghåndterer

en: Edit…
nb_NO: Rediger…

en: Create new translations project
nb_NO: Lag nytt oversettelsesprosjekt

en: Delete the project
nb_NO: Slett prosjekt

en: Edit the project
nb_NO: Rediger prosjekt

en: Update all
nb_NO: Oppdater alle

en: Update all catalogs in the project
nb_NO: Oppdater alle katalogene i prosjektet

en: Total
nb_NO: Totalt

en: Untrans
nb_NO: Ikke oversettbart

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
nb_NO: Trenger arbeid

en: Errors
nb_NO: Feil

en: Last modified
nb_NO: Sist endret

en: Edit project
nb_NO: Rediger prosjekt

en: Select directory
nb_NO: Velg mappe

en: Directories:
nb_NO: Mapper:

en: <unnamed>
nb_NO: <uten navn>

en: Do you want to delete project “%s”?
nb_NO: Vil du slette prosjektet “%s”?

en: Delete project
nb_NO: Slett prosjekt

en: Deleting the project will not delete any translation files.
nb_NO: Slette prosjektet vil ingen oversettelsesfiler slettes.

en: Confirmation
nb_NO: Bekreftelse

en: Update all catalogs in this project?
nb_NO: Oppdater alle kataloger i dette prosjektet?

en: Performs update from source code on all files in the project.
nb_NO: Utfører oppdatering fra kildekode på alle filer i prosjektet.

en: Check for Updates…
nb_NO: Se etter oppdateringer…

en: Catalogs Manager
nb_NO: Katalogbehandling

en: &Preferences…
nb_NO: &Innstillinger…

en: &Edit
nb_NO: &Rediger

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Redo
nb_NO: Gjør om

en: Paste and Match Style
nb_NO: Lim inn og tilpass stil

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Spelling and Grammar
nb_NO: Stavekontroll og grammatikk

en: Show Spelling and Grammar
nb_NO: Vis stavekontroll og grammatikk

en: Check Document Now
nb_NO: Sjekk dokumentet nå

en: Check Spelling While Typing
nb_NO: Stavekontroll mens du skriver

en: Check Grammar With Spelling
nb_NO: Kontroller grammatikk i stavekontrollen

en: Correct Spelling Automatically
nb_NO: Korrigere stavefeil automatisk

en: Substitutions
nb_NO: Erstatninger

en: Show Substitutions
nb_NO: Vis erstatninger

en: Smart Copy/Paste
nb_NO: Enkel Kopiering/Lim inn

en: Smart Quotes
nb_NO: Apostrof

en: Smart Dashes
nb_NO: Enkle punkter

en: Smart Links
nb_NO: Enkle lenker

en: Text Replacement
nb_NO: Teksterstatning

en: Transformations
nb_NO: Transformasjoner

en: Make Upper Case
nb_NO: Gjør om til store bokstaver

en: Make Lower Case
nb_NO: Gjør om til små bokstaver

en: Capitalize
nb_NO: Stor forbokstav

en: Speech
nb_NO: Tale

en: Start Speaking
nb_NO: Begynn å snakke

en: Stop Speaking
nb_NO: Slutt å snakke

en: &View
nb_NO: &Vis

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
nb_NO: Vis verktøylinje

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
nb_NO: Tilpass verktøylinje...

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
nb_NO: Gå til fullskjerm

en: Window
nb_NO: Vindu

en: Minimize
nb_NO: Minimer

en: Welcome to Poedit
nb_NO: Velkommen til Poedit

en: Bring All to Front
nb_NO: Plasser fremst

en: Information about the translator
nb_NO: Informasjon om oversetteren

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Your Name
nb_NO: Ditt navn

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: you@example.com
nb_NO: deg@eksempel.no

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
nb_NO: Navnet og E-postadressen din brukes bare til å bestemme hvem som skal oppføres som den seneste oversetteren av GNU gettext-filer.

en: Editing
nb_NO: Redigering

en: Automatically compile MO file when saving
nb_NO: Automatisk kompiler MO-filen ved lagring

en: Check spelling
nb_NO: Stavesjekk

en: Always change focus to text input field
nb_NO: &Fokuser automatisk på oversettelsesfeltet

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
nb_NO: La aldri tekstlisten få fokus. Du må bruke Ctrl + piltast for å bevege deg mellom tekstene, men du kan også skrive direkte, uten å måtte trykke på Tab først.

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: Use custom list font:
nb_NO: Bruk egendefinert listeskrifttype:

en: Use custom text fields font:
nb_NO: Bruk egendefinert tekstfelt-skrifttype:

en: Change UI language
nb_NO: Sett språk for brukergrensesnitt

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
nb_NO: (krever Windows 8 eller nyere)

en: General
nb_NO: Generelt

en: Use translation memory
nb_NO: Bruk oversettelsesminne

en: Manage…
nb_NO: Behandle…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
nb_NO: Ved oppdatering fra kilder

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
nb_NO: fuzzy-treff i fila

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
nb_NO: forhånds-oversatt fra TM

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
nb_NO: Poedit kan prøve å fylle inn nye oppføringer ved bruk av tidligere oversettelser i fila, eller fra hele ditt oversettelsesminne. Bruk av OM vil ikke være særlig effektivt, siden den nesten er tom, men det bedrer seg etterhvert som oversettelser blir lagt til.

en: Stored translations:
nb_NO: Lagrede oversettelser:

en: Database size on disk:
nb_NO: Databasestørrelsen på disk:

en: Import Translation Files…
nb_NO: Importer oversettelsesfiler…

en: Import translation files…
nb_NO: Importer oversettelsesfiler…

en: Import From TMX…
nb_NO: Importer fra TMX…

en: Import from TMX…
nb_NO: Importer fra TMX…

en: Export To TMX…
nb_NO: Eksporter til TMX…

en: Export to TMX…
nb_NO: Eksporter til TMX…

en: Select translation files to import
nb_NO: Velg oversettelsesfiler som skal importeres

en: Select TMX files to import
nb_NO: Velg TMX filer for importering

en: TMX Files
nb_NO: TMX filer

en: Importing translations…
nb_NO: Importerer oversettelser…

en: Export as…
nb_NO: Eksporter som…

en: Exporting translations…
nb_NO: Eksporterer oversettelser…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
nb_NO: Kunne ikke eksportere oversettelsesminne til "%s".

en: Reset translation memory
nb_NO: Tilbakestill oversettingsminnet

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille oversettelsesminnet?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
nb_NO: Å tilbakestille oversettelsesminnet vil ugjenkallelig slette alle lagrede oversettelser fra den. Du kan ikke angre operasjonen.

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Translation Memory
nb_NO: Oversettelsesminne

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
nb_NO: Kildekodeutpakkere brukes til å finne oversettbare strenger i kildekodefiler og å pakke dem ut slik at de kan oversettes.

en: Custom Extractors:
nb_NO: Egendefinerte utpakkere:

en: Custom extractors:
nb_NO: Egendefinerte utpakkere:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
nb_NO: Støtter alle programmeringsspråk som er gjenkjent av GNU gettext-verktøy (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript og andre).

en: Extractor setup
nb_NO: Utpakker-oppsett

en: Delete extractor
nb_NO: Slett ekstraktor

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette "%s" ekstraktor?

en: Extractors
nb_NO: Utpakker

en: Accounts
nb_NO: Kontoer

en: Automatically check for updates
nb_NO: Automatisk se etter oppdateringer

en: Include beta versions
nb_NO: Inkluder betaversjoner

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
nb_NO: Beta-versjoner inneholder de nyeste funksjonene og forbedringene, men kan være litt mindre stabil.

en: Updates
nb_NO: Oppdateringer

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
nb_NO: Disse innstillingene påvirker den interne formateringen av PO-filer. Juster dem hvis du har bestemte krav, f.eks på grunn av versjonskontroll.

en: Line endings:
nb_NO: Linjeavslutninger:

en: Unix (recommended)
nb_NO: UNIX (anbefales)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
nb_NO: Vikle på:

en: Preserve formatting of existing files
nb_NO: Behold formateringen til eksisterende filer

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Preparing strings…
nb_NO: Forbereder strenger…

en: Pre-translating…
nb_NO: Forhånds-oversetter…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
nb_NO[0]: Forhånds-oversatte %u tekststreng
nb_NO[1]: Forhånds-oversatte %u tekststrenger

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
nb_NO[0]: %d oppføring ble forhånds-oversatt.
nb_NO[1]: %d oppføringer ble forhånds-oversatt.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
nb_NO: Oversettelsene ble markert som Trenger arbeid, fordi de kan være unøyaktige. Du bør gjennomse dem for å vurdere hvor korrekte de er.

en: No entries could be pre-translated.
nb_NO: Ingen oppføringer kan bli forhånds-oversatt.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
nb_NO: TM inneholder ikke strenger lik innholdet i denne filen. Det er bare effektivt for semi-automatiske oversettelser, som Poedit lærer fra filer som du oversetter manuelt.

en: Cannot pre-translate without source text.
nb_NO: Kan ikke forhåndsoversette uten kildetekst.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
nb_NO: Forhånds-oversett

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
nb_NO: Forhåndsoversettelse krever at en kildetekst er tilgjengelig. Det virker ikke om kun IDer uten tekst er i bruk.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
nb_NO: Kan ikke forhåndsoversette fra et ukjent språk.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
nb_NO: Forhåndsoversettelse krever at kildetekstens språk er kjent. Poedit kunne ikke gjenkjenne det i denne filen.

en: Only fill in exact matches
nb_NO: Fyll kun ut nøyaktige treff

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
nb_NO: Som standard er også unøyaktige resultater inkludert, men markert som «trenger arbeid». Kryss av her for å kun inkludere perfekte resultater.

en: Don’t mark exact matches as needing work
nb_NO: Ikke marker nøyaktige treff som Trenger arbeid

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
nb_NO: Bare skru på dette hvis du stoler på kvaliteten på ditt OM. Som forvalg, blir alle treff fra OM markert som Trenger arbeid, og bør ses over før de brukes.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
nb_NO: Forhånds-oversettelse vil automatisk finne eksakte eller vilkårlige sammensettinger for uoversatte strenger i oversettelses-minnet og fyller deretter ut oversettelsene.

en: Cancelling…
nb_NO: Avbryter…

en: Drag Folders or Files Here
nb_NO: Dra mapper eller filer hit

en: Drag folders or files here
nb_NO: Dra mapper eller filer hit

en: Add Folders…
nb_NO: Legg til mapper…

en: Add folders…
nb_NO: Legg til mapper…

en: Add Files…
nb_NO: Legg til filer…

en: Add files…
nb_NO: Legg til filer…

en: Add Wildcard…
nb_NO: Legg til jokertegn…

en: Add wildcard…
nb_NO: Legg til jokertegn…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
nb_NO: Vis i Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
nb_NO: Vis i utforsker

en: Show in Folder
nb_NO: Vis i mappe

en: Paths
nb_NO: Stier

en: Excluded paths
nb_NO: Ekskluderte baner

en: Advanced extraction settings
nb_NO: Avanserte utvinningsinnstillinger

en: Extract notes for translators from:
nb_NO: Hent ut notater for oversettere fra:

en: Comments prefixed with:
nb_NO: Kommentarer som innledes med:

en: All comments
nb_NO: Alle kommentarer

en: Additional xgettext flags:
nb_NO: Ytterligere xgettext-flagg:

en: Translation Properties
nb_NO: Oversettelsesegenskaper

en: Translation properties
nb_NO: Egenskaper for oversettelse

en: Sources Paths
nb_NO: Kildestier

en: Sources paths
nb_NO: Kildebaner

en: Sources Keywords
nb_NO: Kilde-nøkkelord

en: Sources keywords
nb_NO: Kilder nøkkelord

en: Additional keywords
nb_NO: Flere søkeord

en: Name of the project the translation is for
nb_NO: Navnet på prosjektet oversettelsen er for

en: Team name and email address or URL
nb_NO: Lagnavn og e-postadresse eller nettadresse

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
nb_NO: f.eks nplurals = 2; flertall = (n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
nb_NO: UTF-8 (anbefales)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
nb_NO: Lagre filen først. Denne delen kan ikke redigeres før da.

en: Placeholders correctness
nb_NO: Plassholder-riktighet

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
nb_NO: Midlertidig ”%s” mangler i oversettelsen.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
nb_NO: Superflukt plassholder “%s, that is not is in source text.

en: Plural form translations
nb_NO: Flertallsform oversettelser

en: Not all plural forms are translated.
nb_NO: Ikke alle flertallsformer er oversatte.

en: Inconsistent upper/lower case
nb_NO: Ukonsekvent øvre/små bokstaver

en: The translation should start as a sentence.
nb_NO: Oversettelsen burde begynne som en setning.

en: The translation should start with a lowercase character.
nb_NO: Oversettelsen burde begynne med en liten bokstav.

en: The translation doesn’t start with a space.
nb_NO: Oversettelsen starter ikke med et mellomrom.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
nb_NO: Oversettelsen starter med et mellomrom, men kildeteksten gjør det ikke.

en: The translation is missing a newline at the end.
nb_NO: Oversettelsen mangler en linje på slutten.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
nb_NO: Oversettelsen slutter med en linje, men kildeteksten gjør ikke.

en: The translation is missing a space at the end.
nb_NO: Oversettelsen mangler et mellomrom på slutten.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
nb_NO: Oversettelsen slutter med et mellomrom, men kildeteksten gjør ikke.

en: Punctuation checks
nb_NO: Stikkprøvekontroll

en: The translation should end with “%s”.
nb_NO: Oversettelsen burde slutte med "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
nb_NO: Oversettelsen burde ikke slutte med "%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
nb_NO: Oversettelsen slutter med "%s", men kildeteksten slutter med "%s".

en: Cloud
nb_NO: Skylagring

en: Clear Menu
nb_NO: Nullstill meny

en: Clear menu
nb_NO: Nullstill meny

en: Project name:
nb_NO: Prosjektnavn:

en: Browse
nb_NO: Bla &gjennom

en: Add directory to the list
nb_NO: Legg katalog til lista

en: &File
nb_NO: &Fil

en: &New…
nb_NO: &Ny…

en: New from &POT/PO file…
nb_NO: Ny fra &POT/PO fil…

en: New From &POT/PO File…
nb_NO: Ny fra &POT/PO fil…

en: &Open…
nb_NO: &Åpne…

en: Open Recent
nb_NO: Åpne seneste

en: Open recent
nb_NO: Åpne seneste

en: Open cloud translation…
nb_NO: Åpne skyoversettelse…

en: Open Cloud Translation…
nb_NO: Åpne skyoversettelse…

en: &Start window
nb_NO: &Startmeny

en: &Start Window
nb_NO: &Startmeny

en: Catalogs &manager
nb_NO: Katalog&håndterer

en: Catalogs &Manager
nb_NO: Katalog&behandler

en: &Close
nb_NO: &Avslutt

en: &Save
nb_NO: La&gre

en: Save &as…
nb_NO: Lagre &som…

en: Save &As…
nb_NO: Lagre &som…

en: Compile to MO…
nb_NO: Kompiler til MO…

en: E&xport to HTML…
nb_NO: E&ksporter til HTML…

en: Check for updates…
nb_NO: Se etter oppdateringer…

en: Settings…
nb_NO: Innstillinger…

en: &Preferences
nb_NO: &Innstillinger

en: E&xit
nb_NO: Avslutt

en: Quit
nb_NO: Avslutt

en: Copy from singular
nb_NO: Kopier fra entall

en: Copy From Singular
nb_NO: Kopier fra entall

en: Translation needs &work
nb_NO: Oversettelsen trenger &arbeid

en: Translation Needs &Work
nb_NO: Oversettelsen trenger &arbeid

en: Edit &comment
nb_NO: &Rediger kommentar

en: Edit &Comment
nb_NO: Rediger &kommentar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
nb_NO: Forslag

en: &Find…
nb_NO: &Søk…

en: Replace…
nb_NO: Erstatt…

en: Find next
nb_NO: Finn neste

en: Find previous
nb_NO: Finn forrige

en: Find and Replace…
nb_NO: Søk og erstatt…

en: Find Next
nb_NO: Finn neste

en: Find Previous
nb_NO: Finn forrige

en: Show string &ID
nb_NO: Vis string-&ID

en: Show String &ID
nb_NO: Vis string-&ID

en: Show warnings
nb_NO: Vis advarsler

en: Show Warnings
nb_NO: Vis advarsler

en: Sort by &file order
nb_NO: Sorter etter &filrekkefølge

en: Sort by &File Order
nb_NO: Sorter etter &filrekkefølge

en: Sort by &source
nb_NO: Sorter etter &kilde

en: Sort by &Source
nb_NO: Sorter etter &kilde

en: Sort by &translation
nb_NO: Sorter etter overse&ttelse

en: Sort by &Translation
nb_NO: Sorter etter overse&ttelse

en: &Group by context
nb_NO: &Sorter etter sammenheng

en: &Group By Context
nb_NO: &Sorter etter sammenheng

en: Entries with errors first
nb_NO: Oppføringer med feil først

en: Entries with Errors First
nb_NO: Oppføringer med feil først

en: &Untranslated entries first
nb_NO: &Uoversatte poster først

en: &Untranslated Entries First
nb_NO: &Uoversatte poster først

en: &Show code occurrences
nb_NO: &Vis kodeforekomster

en: &Show Code Occurrences
nb_NO: &Vis Kodetime-forekomster

en: Show sidebar
nb_NO: Vis sidepanelet

en: Show status bar
nb_NO: Vis statuslinje

en: &Translation
nb_NO: &Oversettelse

en: &Update from source code
nb_NO: &Oppdater fra kildekode

en: &Update from Source Code
nb_NO: &Oppdater fra kildekode

en: Pre-&translate…
nb_NO: Forhånds&oversett…

en: &Validate translations
nb_NO: &Valider oversettelser

en: &Validate Translations
nb_NO: &Valider oversettelser

en: Remove Same-as-Source Translations
nb_NO: Fjern oversettelser som er lik kildeteksten

en: &Purge deleted translations
nb_NO: &Fjern slettede oversettelser

en: &Purge Deleted Translations
nb_NO: Fjern slettede oversettelser

en: &Properties…
nb_NO: &Egenskaper…

en: &Go
nb_NO: &Gå

en: &Done and next
nb_NO: Utført og neste

en: &Done and Next
nb_NO: &Utført og neste

en: Previously edited
nb_NO: Tidligere redigert

en: Previously Edited
nb_NO: Tidligere endret

en: &Previous translation
nb_NO: &Tidligere oversettelse

en: &Previous Translation
nb_NO: Tidligere oversettelse

en: &Next translation
nb_NO: &Neste oversettelse

en: &Next Translation
nb_NO: &Neste oversettelse

en: P&revious unfinished
nb_NO: Fo&rrige uferdige

en: P&revious Unfinished
nb_NO: Fo&rrige uferdige

en: Ne&xt unfinished
nb_NO: Neste uferdige

en: Ne&xt Unfinished
nb_NO: Neste uferdige

en: Previous plural form
nb_NO: Forrige flertallsform

en: Previous Plural Form
nb_NO: Forrige flertallsform

en: Next plural form
nb_NO: Neste flertallsform

en: Next Plural Form
nb_NO: Neste flertallsform

en: &Online help
nb_NO: Hjelp på nett

en: &Online Help
nb_NO: Hjelp på nett

en: &GNU gettext manual
nb_NO: &GNU gettext-dokumentasjon

en: &GNU gettext Manual
nb_NO: &GNU gettext-dokumentasjon

en: &About Poedit
nb_NO: &Om Poedit

en: &About
nb_NO: Om

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
nb_NO: Liste over etternavn skilt med semikolon (f.eks. «*.cpp; *.h»):

en: Invocation:
nb_NO: Start:

en: Command to extract translations:
nb_NO: Kommando for å pakke ut oversettelser:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
nb_NO: Denne kommandoen brukes til å starte utpakker.
    %o utvides til navnet på utdatafilen, %K til listen
    over søkeord, %F til listen over inndatafiler,
    og %C til karaktersettsflagget (se nedenfor).

en: An item in keywords list:
nb_NO: Et element i lista over nøkkelord:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
nb_NO: Dette blir føyd til kommandolinja én gang
    for hvert nøkkelord. %k blir utvidet til nøkkelordet.

en: An item in input files list:
nb_NO: Et element i lista over inndatafiler:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
nb_NO: Dette blir lagt til kommandolinja en gang
    for hver inndatafil. %f blir utvidet til filnavnet.

en: Source code charset:
nb_NO: Kildekodetegnsett:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
nb_NO: Dette blir lagt til kommandolinja bare hvis
    kildekodetegnsett ble angitt. %c blir utvidet til tegnsettets verdi.

en: Project name and version:
nb_NO: &Prosjektnavn og -versjon:

en: Language team:
nb_NO: Språklag:

en: Plural forms:
nb_NO: Flertallsformer:

en: Use default rules for this language
nb_NO: Bruk standardregler for dette språket

en: Use custom expression
nb_NO: Bruk egendefinerte uttrykk

en: Learn about plural forms
nb_NO: Lær om flertallsformer

en: Charset:
nb_NO: &Tegnkoding:

en: Advanced Extraction Settings…
nb_NO: Avanserte innstillinger for eksportering…

en: Advanced extraction settings…
nb_NO: Avanserte innstillinger for eksportering…

en: Extract text from source files in the following directories:
nb_NO: Trekk ut tekst fra kildefiler i følgende kataloger:

en: Base path:
nb_NO: &Grunnsti:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
nb_NO: Bruk disse nøkkelordene (funksjonsnavn) til å gjenkjenne oversettbare strenger
    i kildefiler:

en: Also use default keywords for supported languages
nb_NO: Bruk forvalgte nøkkelord også for støttede språk

en: Learn about gettext keywords
nb_NO: Lær om gettext-søkeord

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
nb_NO: Tidligere kildetekst

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
nb_NO: Den gamle kildeteksten (før den endres under en oppdatering) som den nå ikke-nøyaktige oversettelsen samsvarer med.

en: Notes for translators
nb_NO: Notater for oversettere

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Add comment
nb_NO: Legg til kommentar

en: Add Comment
nb_NO: Legg til kommentar

en: Delete From Translation Memory
nb_NO: Slett fra oversettelsesminne

en: Delete from translation memory
nb_NO: Slett fra oversettelsesminne

en: Translation suggestions
nb_NO: Oversettelsesforslag

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
nb_NO: Ingen treff funnet

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
nb_NO: Ingen treff funnet

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
nb_NO: Denne strengen ble funnet i Poedits oversettelsesminne.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
nb_NO: Oversettelsesforslag krever en tilgjengelig kildetekst. De virker ikke om bare strenge-IDer uten tekst er i bruk.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
nb_NO: Oversettelsesforslag krever at kildetekstens språk er kjent. Poedit kunne ikke gjenkjenne språket i denne filen.

en: Cannot execute program: %s
nb_NO: Kan ikke kjøre program: %s

en: The TMX file is malformed.
nb_NO: TMX-filen er feilformatert.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
nb_NO: Oversettelsesminnedatabasen er skadet: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
nb_NO: Oversettelsesminnefeil: %s (%d).

en: (Use default language)
nb_NO: (Bruk standard språk)

en: Language selection
nb_NO: Språkvalg

en: Select your preferred language
nb_NO: Velg foretrukket språk

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
nb_NO: Du må starte Poedit på nytt for at denne endringen skal tre i kraft.

en: Cannot create temporary directory.
nb_NO: Kan ikke opprette midlertidig katalog.

en: There are no translations. That’s unusual.
nb_NO: Det finnes ingen oversettelser. Det er uvanlig.

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
nb_NO: Den enkleste måten å fylle ut denne filen med oversettelser, er å oppdatere den fra en POT:

en: Update from POT
nb_NO: Oppdater fra POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
nb_NO: Ta oversettbare strenger fra en eksisterende POT mal.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
nb_NO: Du kan også hente oversettbare strenger direkte fra kildekoden:

en: Extract from sources
nb_NO: Utdrag fra kilder

en: Configure source code extraction in Properties.
nb_NO: Konfigurer kildekodeutvinningen i Egenskaper.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: Create new
nb_NO: Lag ny

en: Create new translation from POT template.
nb_NO: Lag en ny oversettelse ut i fra en POT-mal

en: Browse files
nb_NO: Bla gjennom filer

en: Open and edit translation files.
nb_NO: Åpne og rediger oversettelsesfiler.

en: Translate cloud project
nb_NO: Oversett skyprosjekt

en: Collaborate with other people online.
nb_NO: Samarbeid med andre på internett.

en: Recent files
nb_NO: Nylige filer

en: Sync
nb_NO: Synkroniser

en: Open file
nb_NO: Åpne fil

en: Save file
nb_NO: Lagre filen

en: Check for errors in the translation
nb_NO: Se etter feil i oversettelse

en: Validate
nb_NO: Valider

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
nb_NO: Forhånds-oversett tekststrenger som ikke har en oversettelse enda

en: Update from Code
nb_NO: Oppdatere fra koden

en: Update from code
nb_NO: Oppdatere fra koden

en: Update from source code
nb_NO: Oppdater fra kildekode

en: Show or hide the sidebar
nb_NO: Vis eller skjul sidepanelet

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
nb_NO: Om %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
nb_NO: %s preferanser

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
nb_NO: Om %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
nb_NO: Tjenester

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
nb_NO: Skjul %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
nb_NO: Skjul andre

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
nb_NO: Vis alle

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
nb_NO: Avslutt %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
nb_NO: Innstillinger…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
nb_NO: Preferanser...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
nb_NO: Preferanser...

en: &Apply
nb_NO: Bruk

en: Apply
nb_NO: Legg til

en: &Back
nb_NO: Til&bake

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: &Cancel
nb_NO: Avbryt

en: &Clear
nb_NO: Tøm

en: Clear
nb_NO: Klargjør

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Cu&t
nb_NO: Klipp &ut

en: Cut
nb_NO: Klipp ut

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: Edit
nb_NO: &Rediger

en: &Quit
nb_NO: &Avslutt

en: &New
nb_NO: &Ny

en: New
nb_NO: &Ny

en: &No
nb_NO: &Nei

en: No
nb_NO: Nei

en: OK
nb_NO: &OK

en: Open…
nb_NO: Åpne…

en: &Open...
nb_NO: &Åpne ...

en: Open...
nb_NO: Åpne...

en: &Paste
nb_NO: &Lim inn

en: Paste
nb_NO: Lim inn

en: Preferences
nb_NO: Innstillinger

en: &Redo
nb_NO: Gjø&r om

en: Refresh
nb_NO: Oppdatér

en: &Save as
nb_NO: Lagre &som

en: Save as
nb_NO: Lagre som

en: Select &All
nb_NO: &Merk alle

en: Select All
nb_NO: Merk alle

en: &Undo
nb_NO: &Angre

en: &Yes
nb_NO: Ja

en: Yes
nb_NO: Ja

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
nb_NO: Skriv

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
nb_NO: Opp

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
nb_NO: Ned

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
nb_NO: Venstre

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
nb_NO: Høyre
