poedit - en to ka_GE translation catalogue (672 entries)

en: Hide this notification message
ka_GE: დამალე ეს შეტყობინება

en: Don’t Show Again
ka_GE: აღარ მაჩვენო

en: Don’t show again
ka_GE: აღარ მაჩვენო

en: Update Summary
ka_GE: შეჯამების განახლება

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
ka_GE: შეჯამების განახლება

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Issues
ka_GE: პრობლემები

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
ka_GE: ფაილი

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
ka_GE: ხაზი

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
ka_GE: პრობლემა

en: New Strings
ka_GE: ახალი სტრიქონები

en: New strings
ka_GE: ახალი შეტყობინებები

en: Removed Strings
ka_GE: წაშლილი სტრიქონები

en: Removed strings
ka_GE: წაშლილი სტრიქონები

en: Collecting source files…
ka_GE: მონაცემების საწყისი კოდიდან შეგროვება…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
ka_GE[0]: მიმდინარეობს სათარგმნი ფრაზების ამოღება %s ფაილიდან…
ka_GE[1]: მიმდინარეობს სათარგმნი ფრაზების ამოღება %s ფაილიდან…

en: Failed to load file with extracted translations.
ka_GE: ვერ მოხერხდა ფაილის ჩატვირთვა ამოღებული თარგმანებით.

en: In: %s
ka_GE: %s -ში

en: Source code not available.
ka_GE: წყაროს კოდი მიუწვდომელია.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
ka_GE: წყაროს კოდიდან თარგმანების განახლება ვერ მოხერხდა, რადგან ფაილის თვისებებში მითითებულ ადგილას კოდი ვერ მოიძებნა.

en: Permission denied.
ka_GE: ნებართვა უარყოფილია.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
ka_GE: თქვენ არ გაქვთ ნებართვა, წაიკითხოთ წყაროს კოდის ფაილები ფაილის თვისებებში მითითებული მდებარეობიდან.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
ka_GE: თუ თქვენ შეზღუდეთ წვდომა თქვენს ფაილებზე, შეგიძლიათ წვდომის მიცემა სისტემის პარამეტრებში > კონფიდენციალობა & უსაფრთხოება > ფაილები & საქაღალდეები.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
ka_GE: თუ თქვენ შეზღუდეთ წვდომა თქვენს ფაილებზე, შეგიძლიათ წვდომის მიცემა სისტემის პარამეტრებში > უსაფრთხოება & კონფიდენციალობა > კონფიდენციალურობა > ფაილები & საქაღალდეები.

en: Failed to extract strings from source code.
ka_GE: კოდიდან სტრიქონების ამოღება ჩავარდა.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
ka_GE: ფაილის "%s" გახსნა შეუძლებელია.

en: Updating translations
ka_GE: მიმდინარეობს თარგმანების განახლება

en: Determining differences…
ka_GE: სხვაობის დადება…

en: Merging differences…
ka_GE: განსხვავებების შერწყმა…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
ka_GE: თარგმანის ფაილი უკვე განახლებულია. სტრიქონებში განახლება არ მომხდარა.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
ka_GE[0]: თარგმანის ფაილი აიტვირთა %s ცვლილებით.
ka_GE[1]: თარგმანის ფაილი აიტვირთა %s ცვლილებით.

en: New strings to translate:
ka_GE: ახალი სტრიქონები სათარგმნად:

en: Removed strings (no longer used):
ka_GE: წაშლილი სტრიქონები (აღარ გამოიყენება):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
ka_GE[0]: აღმოჩენილია %d ცვლილება წყარო სტრიქონებში.
ka_GE[1]: აღმოჩენილია %d ცვლილება წყარო სტრიქონებში.

en: View Details…
ka_GE: დეტალების ნახვა…

en: View details…
ka_GE: დეტალების ნახვა…

en: Malformed header: “%s”
ka_GE: არასწორი ჰედერი: "%s"

en: PO Translation Files
ka_GE: PO თარგმნის ფაილები

en: POT Translation Templates
ka_GE: POT თარგმნის შაბლონები

en: XLIFF Translation Files
ka_GE: XLIFF თარგმანის ფაილები

en: Xcode Localization Catalog
ka_GE: Xcode-ის ლოკალიზაციის კატალოგი

en: JSON Translation Files
ka_GE: JSON თარგმნის ფაილები

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
ka_GE: Flutter თარგმნის ფაილები

en: RESX Resource Files
ka_GE: RESX-ოს რესურსის ფაილები

en: Qt Translation Files
ka_GE: Qt-ის თარგმანის ფაილები

en: All Translation Files
ka_GE: თარგმნის ყველა ფაილი

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
ka_GE: ფაილის ფორმატი Poedit-სთვის უცნობია.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
ka_GE: ეს JSON ფაილი სათარგმნი ფაილი არაა და მას Poedit-ით ვერ ჩაასწორებთ.

en: Reading file content failed with the following error: %s
ka_GE: ფაილის შიგთავსის წაკითხვა დასრულდა შემდეგი შეცდომით: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ka_GE: ფაილი “%s” არის მხოლოდ წაკითხვადი და მისი შენახვა შეუძლებელია.
    გთხოვთ, შეინახოთ სხვა სახელით.

en: Couldn’t save file %s.
ka_GE: %s ფაილის შენახვა ვერ მოხერხდა.

en: Screenshots:
ka_GE: ეკრანის ანაბეჭდები:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
ka_GE[0]: “%2$s” ფაილის %1$i ხაზი სწორად არ ჩაიტვირთა.
ka_GE[1]: “%2$s” ფაილის %1$i ხაზი სწორად არ ჩაიტვირთა.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
ka_GE: “%2$s” ფაილის %1$d ხაზი დაზიანებულია (მონაცემი %3$s არ არის ვალიდური).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ka_GE: დაზიანებული PO ფაილი: msgstr-ის მხოლობითი ფორმა გამოყენებულია msgid_plural-თან ერთად

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
ka_GE: დაზიანებული PO ფაილი: msgstr-ის მრავლობითი ფორმა გამოყენებულია msgid_plural-ის გარეშე

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
ka_GE: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია. სავარაუდოდ იგი დაზიანებულია.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
ka_GE: ფაილის ჩატვირთვისას წარმოიშვა შეცდომები. შედეგად, ზოგიერთი მონაცემი შესაძლოა იყოს გამოკლებული ან დაზიანებული.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
ka_GE: ფაილის უკეთ ფორმატირებისას პრობლემა შეიქმნა (თუმცა ფაილი გამართულად იქნა შენახული).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
ka_GE: ფაილის შენახვა  პარამეტრებში მითითებული “%s” კოდირებით ვერ მოხერხდა.
    
    მის ნაცვლად, ფაილი შენახულია  UTF-8 კოდირებით და პარამეტრიც შესაბამისად შეიცვალა.

en: Error saving file
ka_GE: შეცდომა ფაილის შენახვისას

en: “%s” is not a valid POT file.
ka_GE: '%s' არ არის ვალიდური POT ფაილი.

en: Error while loading Qt translation file: %s
ka_GE: Qt-ის თარგმანის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: The file is malformed.
ka_GE: ფაილი დაზიანებულია.

en: Error while loading RESX file: %s
ka_GE: შეცდომა RESX ფაილის ჩატვირთვისას: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
ka_GE: მოულოდნელი ნაკლული შემცველობა XCLOC ფაილში.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
ka_GE: სხვა ადგილას შენახვა XCLOC ფაილებისთვის მხარდაჭერილი არაა.

en: Error while loading XLIFF file: %s
ka_GE: XLIFF ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: unsupported version (%s)
ka_GE: მხარდაუჭერელი ვერსია (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
ka_GE: დაზიანებული მარკირებათარგმანის ხაზში.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
ka_GE: დააკავშირეთ Poedit ღრუბლოვან ლოკალიზაციის მხარდაჭერილ პლატფორმებთან, მათზე არსებული თარგმანების შეუფერხებლად სინქრონიზაციისთვის.

en: How does cloud sync work?
ka_GE: როგორ მუშაობს ღრუბლოვანი სინქრონიზაცია?

en: Account
ka_GE: ანგარიში

en: (not signed in)
ka_GE: ( არ არის ავტორიზებული)

en: Open cloud translation
ka_GE: ღრუბლოვანი თარგმანის გახსნა

en: Manage accounts
ka_GE: ანგარიშების მართვა

en: Project:
ka_GE: პროექტი:

en: Language:
ka_GE: ენა:

en: Sign in to Cloud Account
ka_GE: გაიარეთ ავტორიზაცია ღრუბლოვან ანგარიშში

en: Sign in to cloud account
ka_GE: გაიარეთ ავტორიზაცია ღრუბლოვან ანგარიშში

en: No translation projects listed in your account.
ka_GE: თქვენს ანგარიშში თარგმანის პროექტები არ არის.

en: Downloading latest translations…
ka_GE: მიმდინარეობს უახლესი თარგმანების ჩამოტვირთვა…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
ka_GE: შედით %s-ში

en: Syncing
ka_GE: სინქრონიზაცია

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
ka_GE: მიმდინარეობს თარგმანების ატვირთვა %s-ზე…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
ka_GE: %s-ზე თარგმანების ატვირთვა ვერ მოხერხდა.

en: Syncing error
ka_GE: სინქრონიზაციის შეცდომა

en: Edit comment
ka_GE: შენიშვნის დამუშავება

en: Comment:
ka_GE: შენიშვნები:

en: Update
ka_GE: განახლება

en: Delete the comment
ka_GE: კომენტარის წაშლა

en: Add
ka_GE: დამატება

en: Unknown Crowdin error.
ka_GE: Crowdin-ის უცნობი შეცდომა.

en: Not authorized, please sign in again.
ka_GE: არ ხართ ავტორიზებული. გთხოვთ, ხელახლა გაიაროთ ავტორიზაცია.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
ka_GE: სტრიქონებზე დაფუძნებული Crowdin-ის პროექტები მხარდაჭერილი არაა.

en: Downloading translations is disabled in this project.
ka_GE: ამ პროექტში თარგმანების ჩამოტვირთვა გამორთულია.

en: Recommended
ka_GE: რეკომენდებულია

en: Sign In
ka_GE: შესვლა

en: Sign in
ka_GE: შესვლა

en: Sign Out
ka_GE: გამოსვლა

en: Sign out
ka_GE: გამოსვლა

en: Learn more about Crowdin
ka_GE: შეიტყვეთ მეტი Crowdin-ის შესახებ

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
ka_GE: Crowdin ონლაინ-თარგმანის მართვის პლატფორმა და კოლაბორაციული თარგმანის ხელსაწყოა. ჩვენ თვითონ ვიყენებთ Crowdin-ს Poedit-ის სათარგმნად ბევრ ენაზე და ჩვენ გვიყვარს ის.

en: Waiting for authentication…
ka_GE: აუთენთიფიკაციის ლოდინი…

en: Updating user information…
ka_GE: მიმდინარეობს მომხმარებლის ინფორმაციის განახლება…

en: Sign in to Crowdin
ka_GE: შედით Crowdin-ში

en: Syncing with Crowdin failed.
ka_GE: Crowdin-თან სინქრონიზაცია ვერ მოხერხდა.

en: Crowdin error
ka_GE: Crowdin-ის შეცდომა

en: &Copy
ka_GE: &კოპირება

en: Learn more
ka_GE: დამატებითი ინფორმაცია

en: Help
ka_GE: დახმარება

en: &Help
ka_GE: &დახმარება

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
ka_GE: MO ფაილების Poedit-ში ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Error opening file
ka_GE: შეცდომა ფაილის გახსნისას

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
ka_GE: გთხოვთ, MO ფაილის ნაცვლად, გახსენით და დაარედაქტირეთ შესაბამისი PO ფაილი. როდესაც PO ფაილს შეინახავთ, MO ფაილიც განახლდება.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
ka_GE: არ მოხდეს დროებითი ფაილების წაშლა (გამართვისთვის)

en: handle a poedit:// URI
ka_GE: poedit:// URI-ების გახსნა

en: go to item at given line number
ka_GE: მითითებული ხაზის ნომრით ელემენტზე გადასვლა

en: Failed to communicate with Poedit process.
ka_GE: ვერ მოხერხდა Poedit-ის პროცესთან დაკავშირება.

en: Unhandled exception occurred: %s
ka_GE: წარმოიშვა მოულოდნელი გამონაკლისი: %s

en: Select translation template
ka_GE: აირჩიეთ თარგმანის შაბლონი

en: Invalid file
ka_GE: არასწორი ფაილი

en: Select translation file
ka_GE: აირჩიეთ თარგმანის ფაილი

en: Poedit is an easy to use translation editor.
ka_GE: Poedit არის მარტივი გამოსაყენებელი თარგმანის რედაქტორი.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
ka_GE: თქვენ არ შეგიძლიათ ერთზე მეტი ფაილის ჩაგდება Poedit-ის ფანჯარაში.

en: File “%s” is not a translation file.
ka_GE: ფაილი “%s” არ არის თარგმნის ფაილი.

en: File “%s” doesn’t exist.
ka_GE: ფაილი "%s" არ არსებობს.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
ka_GE: მართლწერის შემოწმება გამორთულია, რადგან %s-ისთვის ლექსიკონი არ არის დაყენებული.

en: Install
ka_GE: დაყენება

en: The file “%s” has been changed by another application.
ka_GE: ფაილი “%s” შეიცვალა სხვა აპლიკაციის მიერ.

en: Reload file
ka_GE: ფაილის თავიდან ჩატვირთვა

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
ka_GE: გსურთ ფაილის ხელახლა ჩატვირთვა დისკიდან? თუ ხელახლა ჩატვირთავთ, Poedit-ში თქვენს მიერ განხორციელებული ცვლილებები დაიკარგება.

en: Ignore
ka_GE: იგნორირება

en: Reload File
ka_GE: ფაილის ხელახლა ჩატვირთვა

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
ka_GE: ფაილი შეიცვალა. გსურთ ცვლილებების შენახვა?

en: Save changes
ka_GE: ცვლილებების შენახვა

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
ka_GE: თქვენი ცვლილებები დაიკარგება, თუ მათ არ შეინახავთ.

en: Save
ka_GE: შენახვა

en: Do&n’t save
ka_GE: &არ შეინახო

en: Don’t Save
ka_GE: არ შეინახო

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
ka_GE: თუ შეინახავთ, სხვა აპლიკაციის მხრიდან განხორციელებული ცვლილებები დაიკარგება.

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Save Anyway
ka_GE: შეინახე მაინც

en: Save anyway
ka_GE: შეინახე მაინც

en: Save as…
ka_GE: შენახვა როგორც…

en: Compile to…
ka_GE: კომპილაცია ფაილში…

en: Compiled Translation Files
ka_GE: თარგმანის კომპილირებული ფაილები

en: Export to HTML…
ka_GE: გატანა HTML-ში…

en: HTML Files
ka_GE: HTML ფაილები

en: Exporting to HTML
ka_GE: გატანა HTML-ში

en: Updating failed
ka_GE: განახლება ვერ მოხერხდა

en: Open reference file
ka_GE: მიმართვების ფაილის გახსნა

en: Update from &POT File…
ka_GE: &POT ფაილიდან განახლება…

en: Update from &POT file…
ka_GE: &POT ფაილიდან განახლება…

en: Sync with Crowdin
ka_GE: Crowdin-თან სინქრონიზაცია

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
ka_GE: ავირთულია %s-ზე

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
ka_GE[0]: თარგმანთან დაკავშირებით წარმოიშვა %d შეფერხება.
ka_GE[1]: თარგმანთან დაკავშირებით წარმოიშვა %d შეფერხება.

en: Validation results
ka_GE: ვალიდაციის შედეგები

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
ka_GE: ჩანაწერები, რომელიც შეიცავს შეცდომას, სიაში მონიშნულია წითლად. შეცდომის დეტალები გამოჩნდება მაშინ, როდესაც აირჩევთ შეცდომის შემცველ ჩანაწერს.

en: The file was saved safely.
ka_GE: ფაილი უსაფრთხოდ იქნა შენახული.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ka_GE: ფაილი უსაფრთხოდ იქნა შენახული და დაკომპილირებული MO ფორმატში, მაგრამ ის სავარაუდოდ არ იმუშავებს სწორად.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
ka_GE: ფაილი წარმატებით იქნა შენახული, თუმცა მისი MO ფორმატში კომპილაცია და გამოყენება ვერ მოხერხდა.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ka_GE: ფაილი დაკომპილირებულია MO ფორმატში, თუმცა შესაძლოა, არ იმუშაოს სწორად.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
ka_GE: ფაილის MO ფორმატში დაკომპილირება და გამოყენება შეუძლებელია.

en: No problems with the translation found.
ka_GE: თარგმანში შეცდომები ვერ მოიძებნა.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
ka_GE[0]: თარგმანი გამოსაყენებლად მზადაა, მაგრამ %d ჩანაწერი ჯერ არ არის ნათარგმნი.
ka_GE[1]: თარგმანი გამოსაყენებლად მზადაა, მაგრამ %d ჩანაწერი ჯერ არ არის ნათარგმნი.

en: The translation is ready for use.
ka_GE: თარგმანი მზადაა გამოსაყენებლად.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
ka_GE: Poedit-მა ავტომატურად გაასწორა არასწორი შინაარსი “%s” ფაილში.

en: Language of the translation isn’t set.
ka_GE: თარგმანის ენა არ არის დაყენებული.

en: Set Language
ka_GE: ენის არჩევა

en: Set language
ka_GE: ენის არჩევა

en: Fix Language
ka_GE: ენის გასწორება

en: Fix language
ka_GE: ენის გასწორება

en: Required header Plural-Forms is missing.
ka_GE: ფაილს აკლია აუცილებელი ჰედერი მრავლობითის ფორმებთან (Plural-Forms) დაკავშირებით.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
ka_GE: სინტაქსური შეცდომა Plural-Forms ჰედერის ჩანაწერში ("%s").

en: Fix the Header
ka_GE: ჰედერის გამოსწორება

en: Fix the header
ka_GE: ჰედერის გამოსწორება

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
ka_GE: გადახედვა

en: Would you like to use English for source text?
ka_GE: გსურთ გამოიყენოთ ინგლისური ენა საწყისი ტექსტისთვის?

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
ka_GE: ინგლისურის ჩატვირთვა

en: Translated: %d of %d (%d %%)
ka_GE: ნათარგმნია: %d %d-დან (%d %%)

en: Remaining: %d
ka_GE: დარჩენილია: %d

en: %d error | %d errors
ka_GE[0]: %d შეცდომა
ka_GE[1]: %d შეცდომა

en: %d entry | %d entries
ka_GE[0]: %d ჩანაწერი
ka_GE[1]: %d ჩანაწერი

en:  (unsaved)
ka_GE:  (შეუნახავი)

en:  (modified)
ka_GE:  (შეიცვალა)

en: Failed to update translation memory: %s
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების განახლების შეცდომა: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
ka_GE: ფაილის "%s" შენახვა შეუძლებელია.

en: Remove same-as-source translations
ka_GE: წყაროს ტოლი თარგმანების მოცილება

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
ka_GE: გნებავთ, წაშალოთ ყველა თარგმანი, რომელიც წყარო ტექსტის იდენტური არაა?

en: Keep
ka_GE: შენარჩუნება

en: Remove
ka_GE: წაშლა

en: Purge deleted translations
ka_GE: წაშლილი თარგმანებისგან გაწმენდა

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
ka_GE: გსურთ ყველა იმ თარგმანის წაშლა, რომლებიც აღარ გამოიყენება?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
ka_GE: თუ გაწმენდას გააგრძელებთ, სამუდამოდ წაიშლება ყველა ის თარგმანი, რომლებიც აღარ გამოიყენება. მომავალში მათი ხელახლა თარგმნა მოგიწევთ, თუ კატალოგს კვლავ დაემატება.

en: Purge
ka_GE: გაწმენდა

en: Copy from Source Text
ka_GE: საწყისი ტექსტიდან კოპირება

en: Copy from source text
ka_GE: საწყისი ტექსტიდან კოპირება

en: Clear Translation
ka_GE: თარგმანის გაწმენდა

en: Clear translation
ka_GE: თარგმანის გაწმენდა

en: Edit Comment
ka_GE: კომენტარის ჩასწორება

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
ka_GE: კოდი ჩანს

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
ka_GE: კოდი ჩანს

en: Hide Sidebar
ka_GE: გვერდითა ზოლის დამალვა

en: Show Sidebar
ka_GE: გვერდითა ზოლის ჩვენება

en: Hide Status Bar
ka_GE: მდგომარეობის ზოლის დამალვა

en: Show Status Bar
ka_GE: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

en: String length in characters
ka_GE: სტრიქონში სიმბოლოების რაოდენობა

en: Source text
ka_GE: წყაროს ტექსტი

en: Singular
ka_GE: მხოლობითში

en: Plural
ka_GE: მრავლობითი

en: Translation
ka_GE: თარგმანი

en: Pre-translated
ka_GE: წინასწარი თარგმანი

en: Needs Work
ka_GE: საჭიროებს დამუშავებას

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
ka_GE: საჭიროებს დამუშავებას

en: Create new translation
ka_GE: ახალი თარგმანის შექმნა

en: Make a new translation from this POT file.
ka_GE: ახალი თარგმანის შექმნა ამ POT ფაილიდან.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
ka_GE: წყაროს ტექსტის ID

en: Everything
ka_GE: ყველაფერი

en: Form %i
ka_GE: %i-დან

en: Form %i (unused)
ka_GE: ფორმა %i (არ გამოიყენება)

en: Zero
ka_GE: ნული

en: One
ka_GE: ერთი

en: Two
ka_GE: ორი

en: Other
ka_GE: სხვა

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
ka_GE: სტრიქონის კონტექსტი: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
ka_GE: სტრიქონის იდენტიფიკატორი: %s

en: %s Format
ka_GE: ფორმატი: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
ka_GE: ფორმატი: %s

en: Translation — %s
ka_GE: თარგმანი - %s

en: Source text — %s
ka_GE: წყაროს ტექსტი - %s

en: unknown language
ka_GE: უცნობი ენა

en: Network error: %s (%d)
ka_GE: ქსელის შეცდომა: %s (%d)

en: Unknown error
ka_GE: უცნობი შეცდომა

en: Failed to merge gettext catalogs.
ka_GE: 'gettext' კატალოგების შერწყმა ჩავარდა.

en: Open in Editor
ka_GE: რედაქტორში გახსნა

en: Open in editor
ka_GE: რედაქტორში გახსნა

en: No usage information
ka_GE: გამოყენების მონაცემები არაა

en: %d code occurrence | %d code occurrences
ka_GE[0]: კოდში ჩანს %d-ხელ
ka_GE[1]: კოდში ჩანს %d-ჯერ

en: Source code not found
ka_GE: წყაროს კოდი ნაპოვნი არაა

en: File cannot be opened
ka_GE: ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
ka_GE: Poedit-მა ვერ გახსნა ფაილი "%s".

en: Find
ka_GE: ძებნა

en: Replace
ka_GE: ჩანაცვლება

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
ka_GE: პარამეტრები

en: Ignore case
ka_GE: რეგისტრის გამოტოვება

en: Wrap around
ka_GE: სიტყვების გადატანა

en: Whole words only
ka_GE: მხოლოდ მთლიანი სიტყვები

en: Find in source texts
ka_GE: წყაროს ტექსტში ძებნა

en: Find in translations
ka_GE: თარგმანში ძებნა

en: Find in comments
ka_GE: შენიშვნებში ძიება

en: Replace &All
ka_GE: ყველას &ჩანაცვლება

en: Replace &all
ka_GE: ყველას &ჩანაცვლება

en: &Replace
ka_GE: &ჩანაცვლება

en: < &Previous
ka_GE: < &წინა

en: &Next >
ka_GE: &შემდეგი >

en: String to find
ka_GE: საძიებელი ტექსტი

en: Replacement string
ka_GE: ჩასანაცვლებელი სტრიქონი

en: warning:
ka_GE: გაფრთხილება:

en: error:
ka_GE: შეცდომა:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
ka_GE: ენის სახელი ან კოდი

en: Translation Language
ka_GE: თარგმანის ენა

en: Language of the translation:
ka_GE: თარგმანის ენა:

en: All strings
ka_GE: ახალი სტრიქონები

en: Couldn’t download Localazy project details.
ka_GE: Localazy-ის პროექტის დეტალების გადმოწერის შეცდომა.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
ka_GE: შეცდომა თარგმანების Localazy-ზე ატვირთვისას.

en: Projects
ka_GE: პროექტები

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
ka_GE: შეიტყვეთ მეტი %s-ის შესახებ

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
ka_GE: Localazy ავტომატიზებული ლოკალიზაციის პლატფორმაა, რომელიც ყველას აძლევს საშუალებას, თავისი პროდუქტი და შემცველობა სხვადასხვა ენაზე ადვილად თარგმნოს.

en: Add Project
ka_GE: პროექტის დამატება

en: Add project
ka_GE: პროექტის დამატება

en: Poedit - Catalogs manager
ka_GE: Poedit - კატალოგების მენეჯერი

en: Edit…
ka_GE: ჩასწორება…

en: Create new translations project
ka_GE: შექმენი ახალი სათარგმი პროექტი

en: Delete the project
ka_GE: პროექტის წაშლა

en: Edit the project
ka_GE: პროექტის დამუშავება

en: Update all
ka_GE: ყველას განახლება

en: Update all catalogs in the project
ka_GE: განაახლე ყველა კატალოგი პროექტში

en: Total
ka_GE: სულ

en: Untrans
ka_GE: უთარგმნ

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
ka_GE: საჭიროებს დამუშავებას

en: Errors
ka_GE: შეცდომები

en: Last modified
ka_GE: ბოლო ცვლილება

en: Edit project
ka_GE: პროექტის დამუშავება

en: Select directory
ka_GE: უჯრის ამორჩევა

en: Directories:
ka_GE: უჯრები:

en: <unnamed>
ka_GE: <უსახელო>

en: Do you want to delete project “%s”?
ka_GE: გნებავთ პროექტის "%s" წაშლა”?

en: Delete project
ka_GE: პროექტის წაშლა

en: Confirmation
ka_GE: დასტური

en: Update all catalogs in this project?
ka_GE: გავნაახლო ამ პროექტის ყველა კატალოგი?

en: Updating project catalogs
ka_GE: პროექტის კატალოგების განახლება

en: Check for Updates…
ka_GE: განახლებების შემოწმება…

en: Catalogs Manager
ka_GE: კატალოგების მმართველი

en: &Preferences…
ka_GE: &მორგება…

en: &Edit
ka_GE: ჩ&ასწორება

en: Undo
ka_GE: დაბრუნება

en: Redo
ka_GE: აღდგენა

en: Paste and Match Style
ka_GE: კოპირებისა და ჩასმის სტილი

en: Delete
ka_GE: წაშლა

en: Spelling and Grammar
ka_GE: მართლწერა და გრამატიკა

en: Show Spelling and Grammar
ka_GE: მართლწერისა და გრამატიკის ჩვენება

en: Check Document Now
ka_GE: შეამოწმე დოკუმენტი ახლა

en: Check Spelling While Typing
ka_GE: მართლწერის რეალურ დროში შემოწმება

en: Check Grammar With Spelling
ka_GE: შეამოწმეთ გრამატიკა მართლწერით

en: Correct Spelling Automatically
ka_GE: მართლწერის ავტომატური შემოწმება

en: Substitutions
ka_GE: შენაცვლებები

en: Show Substitutions
ka_GE: შენაცვლებების ჩვენება

en: Smart Copy/Paste
ka_GE: ჭკვიანი კოპირება/ჩასმა

en: Smart Quotes
ka_GE: ჭკვიანი ბრჭყალები

en: Smart Dashes
ka_GE: ჭკვიანი ტირეები

en: Smart Links
ka_GE: ჭკვიანი ბმულები

en: Text Replacement
ka_GE: ტექსტის ჩანაცვლება

en: Transformations
ka_GE: გარდაქმნები

en: Make Upper Case
ka_GE: დიდ ასოებში გადაყვანა

en: Make Lower Case
ka_GE: პატარა ასოებში გადაყვანა

en: Capitalize
ka_GE: დიდი ასოთი აღნიშვნა

en: Speech
ka_GE: საუბარი

en: Start Speaking
ka_GE: ლაპარაკის დაწყება

en: Stop Speaking
ka_GE: ლაპარაკის დასრულება

en: &View
ka_GE: &ხედი

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
ka_GE: პანელის ჩვენება

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
ka_GE: ხელსაწყოთა ზოლის მორგება…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
ka_GE: სრული ეკრანი

en: Window
ka_GE: ფანჯარა

en: Minimize
ka_GE: ჩაკეცვა

en: Zoom
ka_GE: დაახლოება

en: Welcome to Poedit
ka_GE: მოგესალმებათ Poedit

en: Bring All to Front
ka_GE: ყველას წინ გამოტანა

en: Information about the translator
ka_GE: ინფორმაცია მთარგმნელის შესახებ

en: Name:
ka_GE: სახელი:

en: Your Name
ka_GE: თქვენი სახელი

en: Email:
ka_GE: ელ-ფოსტა:

en: Editing
ka_GE: ჩასწორება

en: Automatically compile MO file when saving
ka_GE: MO ფაილის ავტომატური კომპილაცია შენახვისას

en: Check spelling
ka_GE: მართლწერის შემოწმება

en: Always change focus to text input field
ka_GE: ყოველთვის გააქტიურე ტექსტის ჩასაწერი ველი

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ka_GE: არასოდეს გააქტიურდეს სათარგმნი ტექსტების სარკმელი. თუ ამ ფუნქციას ჩართავთ, Ctrl+ისრების საშუალებით შეგეძლებათ ტექსტებს შორის ნავიგაცია, მაგრამ ტექსტის შეყვანა პირდაპირ იქნება შესაძლებელი, შესაბამისად ტექსტის ჩასაწერად Tab ღილაკზე ხელის დაჭერა აღარ მოგიწევთ.

en: Appearance
ka_GE: გარეგნობა

en: Use custom list font:
ka_GE: სიის ფონტის ხელით მითითება:

en: Use custom text fields font:
ka_GE: ხელით მითითებული ტექსტური ველის ფონტი:

en: Change UI language
ka_GE: ინტერფეისის ენის შეცვლა

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
ka_GE: (საჭიროებს Windows 8 ან უფრო ახალს)

en: General
ka_GE: საერთო

en: Use translation memory
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების გამოყენება

en: Manage…
ka_GE: მართვა…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
ka_GE: წყაროს კოდიდან განახლებისას

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
ka_GE: მსგავსი დამთხვევები ამავე ფაილში

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
ka_GE: პრე-თარგმანი TM-დან

en: Stored translations:
ka_GE: დამახსოვრებული თარგმანები:

en: Database size on disk:
ka_GE: ბაზის ზომა დისკზე:

en: Import Translation Files…
ka_GE: თარგმანის ფაილების შემოტანა…

en: Import translation files…
ka_GE: თარგმანის ფაილების შემოტანა…

en: Import From TMX…
ka_GE: TMX-დან შემოტანა…

en: Import from TMX…
ka_GE: TMX-დან შემოტანა…

en: Export To TMX…
ka_GE: TMX-ში გატანა…

en: Export to TMX…
ka_GE: TMX-ში გატანა…

en: Erase Database…
ka_GE: მონაცემთა ბაზის წაშლა…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Erase database…
ka_GE: მონაცემთა ბაზის წაშლა…

en: Select translation files to import
ka_GE: აირჩიეთ შემოსატანი სათარგმნი ფაილები

en: Select TMX files to import
ka_GE: აირჩიეთ შემოსატანი TMX ფაილები

en: TMX Files
ka_GE: TMX ფაილები

en: Importing translations…
ka_GE: თარგმანების შემოტანა…

en: Importing translation memory failed.
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების შემოტანა ჩავარდა.

en: Importing from “%s”…
ka_GE: შემოტანა "%s"-დან…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
ka_GE[0]: შემოტანილია %s თარგმანი.
ka_GE[1]: შემოტანილია %s თარგმანი.

en: Export as…
ka_GE: გატანა როგორც…

en: Exporting translations…
ka_GE: თარგმანების გატანა…

en: Reset translation memory
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების ჩამოყრა

en: Reset
ka_GE: გადატვირთვა

en: Translation Memory
ka_GE: თარგმანის მეხსიერება

en: Custom Extractors:
ka_GE: მორგებული ექსტრაქტორები:

en: Custom extractors:
ka_GE: მორგებული ექსტრაქტორები:

en: Extractor setup
ka_GE: ექსტრაქტორის მორგება

en: Delete extractor
ka_GE: ექსტრაქტორის წაშლა

en: Extractors
ka_GE: ექსტრაქტორები

en: Accounts
ka_GE: ანგარიშები

en: Automatically check for updates
ka_GE: განახლების ავტომატური შემოწმება

en: Include beta versions
ka_GE: ბეტა ვერსიების ჩათვლით

en: Updates
ka_GE: განახლებები

en: Line endings:
ka_GE: სტრიქონის დასრულების სიმბოლო:

en: Unix (recommended)
ka_GE: Unix (რეკომენდებულია)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
ka_GE: სიტყვების გადატანისას მაქსიმალური სიგრძე:

en: Preserve formatting of existing files
ka_GE: არსებული ფაილების ფორმატირების შენარჩუნება

en: Advanced
ka_GE: დამატებითი

en: Settings
ka_GE: მორგება

en: Preparing strings…
ka_GE: სტრიქონების მომზადება…

en: Pre-translating…
ka_GE: წინასწარი თარგმანი…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
ka_GE[0]: პრე-ნათარგმნია %u სტრიქონი
ka_GE[1]: პრე-ნათარგმნია %u სტრიქონი

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
ka_GE[0]: წინასწარ თარგმნილია %d ჩანაწერი.
ka_GE[1]: წინასწარ თარგმნილია %d ჩანაწერი.

en: Exact matches from TM
ka_GE: ზუსტი დამთხვევები თმ-დან

en: Approximate matches from TM
ka_GE: დაახლოებითი დამთხვევები თმ-დან

en: No entries could be pre-translated.
ka_GE: წინასწარ-თარგმნადი ჩანაწერები აღმოჩენილი არაა.

en: All strings were already translated.
ka_GE: ყველა სტრიქონი უკვე ნათარგმნია.

en: Cannot pre-translate without source text.
ka_GE: საწყისი ტექსტის გარეშე წინასწარი თარგმანი შეუძლებელია.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
ka_GE: წინასწარი თარგმანი

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
ka_GE: წინასწარ თარგმანს საწყისი ტექსტი სჭირდება. ის არ მუშაობს, თუ გამოყენებულია მხოლოდ ID-ები, ტექსტის გარეშე.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
ka_GE: უცნობი ენიდან თარგმნა შეუძლებელია.

en: Only fill in exact matches
ka_GE: მხოლოდ ზუსტი მნიშვნელობებით შევსება

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
ka_GE: ნაგულისხმევად ასევე არასწორ პასუხებსაც გაჩვენებთ, მაგრამ, მოინიშნებიან, როგორც ჯერ კიდევ დასამუშავებელი. ჩართეთ ეს, რათა მხოლოდ ზუსტი დამთხვევები ჩაანაცვლოთ.

en: Don’t mark exact matches as needing work
ka_GE: ზუსტი დამთხვევები არ მოინიშნება, როგორც გადასახედი

en: Error:
ka_GE: შეცდომა:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
ka_GE[0]: აღმოჩენილია %d შეცდომა:
ka_GE[1]: აღმოჩენილია %d შეცდომა:

en: An error occurred.
ka_GE: აღმოჩენილია შეცდომა.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
ka_GE[0]: აღმოჩენილია %d შეცდომა.
ka_GE[1]: აღმოჩენილია %d შეცდომა.

en: Cancelling…
ka_GE: გაუქმება…

en: Drag Folders or Files Here
ka_GE: გადმოათრიეთ საქაღალდეები ან ფაილები

en: Drag folders or files here
ka_GE: გადმოათრიეთ საქაღალდეები ან ფაილები

en: Add Folders…
ka_GE: საქაღალდეების დამატება…

en: Add folders…
ka_GE: საქაღალდეების დამატება…

en: Add Files…
ka_GE: ფაილების დამატება…

en: Add files…
ka_GE: ფაილების დამატება…

en: Add Wildcard…
ka_GE: ვაილდ კარდის ჩამატება…

en: Add wildcard…
ka_GE: ვაილდ კარდის ჩამატება…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
ka_GE: საქაღალდეში ჩვენება

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
ka_GE: ექსპლორერში ჩვენება

en: Show in Folder
ka_GE: საქაღალდეში ჩვენება

en: Paths
ka_GE: მდებარეობები

en: Excluded paths
ka_GE: ამოღებული ბილიკები

en: Advanced extraction settings
ka_GE: გამოტანის დამატებითი პარამეტრები

en: Extract notes for translators from:
ka_GE: თარგმანების შენიშვნების ამოღება წყაროდან:

en: Comments prefixed with:
ka_GE: კომენტარები იწყება პრეფიქსით:

en: All comments
ka_GE: ყველა კომენტარი

en: Additional xgettext flags:
ka_GE: Xgettext-ს დამატებითი პარამეტრები:

en: Translation Properties
ka_GE: თარგმანის თვისებები

en: Translation properties
ka_GE: თარგმანის თვისებები

en: Sources Paths
ka_GE: წყაროს მდებარეობები

en: Sources paths
ka_GE: წყაროს მდებარეობები

en: Sources Keywords
ka_GE: წყაროს საკვანძო სიტყვები

en: Sources keywords
ka_GE: წყაროს საკვანძო სიტყვები

en: Additional keywords
ka_GE: დამატებითი საკვანძო სიტყვები

en: Name of the project the translation is for
ka_GE: პროქტის სახელი, რომელსაც თარგმანი ეკუთვნის

en: Team name and email address or URL
ka_GE: გუნდის სახელი და ელფოსტის მისამართი ან ბმული

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
ka_GE: მაგ: nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
ka_GE: UTF-8 (რეკომენდებულია)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
ka_GE: ჯერ ფაილი შეინახეთ. ამ სექციას მანამდე ვერ ჩაასწორებთ.

en: Placeholders correctness
ka_GE: ადგილმჭერების სისწორე

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
ka_GE: თარგმანს ადგილმჭერი "%s" აკლია.

en: Plural form translations
ka_GE: მრავლობითი ფორმის თარგმანები

en: Not all plural forms are translated.
ka_GE: ყველა მრავლობითი ფორმა გადართარგმნილი არაა.

en: Inconsistent upper/lower case
ka_GE: არამდგრადი რეგისტრი

en: The translation should start as a sentence.
ka_GE: წინადადება დიდი ასოთი უნდა დაიწყოს.

en: The translation should start with a lowercase character.
ka_GE: წინადადება პატარა ასოთი უნდა დაიწყოს.

en: Inconsistent whitespace
ka_GE: შეუთანხმებელი ჰარეები

en: The translation doesn’t start with a space.
ka_GE: თარგმანი ჰარეთი არ იწყება.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
ka_GE: თარგმანი იწყება ჰარეთი, წყარო კი - არა.

en: The translation is missing a newline at the end.
ka_GE: თარგმანს ბოლოში ხაზის გადატანა აკლია.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
ka_GE: თარგმანი იწყება ხაზის გადატანით, წყარო კი - არა.

en: The translation is missing a space at the end.
ka_GE: თარგმანს ბოლოში ჰარე აკლია.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
ka_GE: თარგმანი სრულდება ჰარეთი, წყარო კი - არა.

en: Punctuation checks
ka_GE: პუნქტუაციის შემოწმება

en: The translation should end with “%s”.
ka_GE: თარგმანი უნდა სრულდებოდეს სიმბოლოთი "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
ka_GE: თარგმანი არ უნდა სრულდებოდეს სიმბოლოთი "%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
ka_GE: თარგმანი სრულდება სიმბოლოთი "%s", მაგრამ წყარო სრულდება სიმბოლოთი "%s".

en: Length difference
ka_GE: სიგრძის სხვაობა

en: The translation exceeds maximum length (%d characters).
ka_GE: თარგმანი მაქსიმალურ სიგრძეს სცილდება (%d სიმბოლო).

en: The translation is below minimum length (%d characters).
ka_GE: თარგმანი მინიმალურ სიგრძეზე მოკლეა (%d სიმბოლო).

en: The translation is much shorter than the source text.
ka_GE: თარგმანი წყაროზე გაცილებით მოკლეა.

en: The translation is much longer than the source text.
ka_GE: თარგმანი წყაროზე გაცილებით დიდია.

en: Cloud
ka_GE: ღრუბელი

en: Clear Menu
ka_GE: მენიუს გასუფთავება

en: Clear menu
ka_GE: მენიუს გასუფთავება

en: Project name:
ka_GE: პროექტის სახელი:

en: Browse
ka_GE: მოძიება

en: Add directory to the list
ka_GE: უჯრის სიაში დამატება

en: &File
ka_GE: &ფაილი

en: &New…
ka_GE: &ახალი…

en: New from &POT/PO file…
ka_GE: ახალი &POT/PO ფაილიდან…

en: New From &POT/PO File…
ka_GE: ახალი &POT/PO ფაილიდან…

en: &Open…
ka_GE: &გახსნა…

en: Open Recent
ka_GE: ბოლოს გახსნილი ფაილების გახსნა

en: Open recent
ka_GE: ბოლოს გახსნილი ფაილების გახსნა

en: Open cloud translation…
ka_GE: ღრუბლოვანი თარგმანის გახსნა…

en: Open Cloud Translation…
ka_GE: ღრუბლოვანი თარგმანის გახსნა…

en: &Start window
ka_GE: &საწყისი ფანჯარა

en: &Start Window
ka_GE: &საწყისი ფანჯარა

en: Catalogs &manager
ka_GE: კატალოგების &მენეჯერი

en: Catalogs &Manager
ka_GE: კატალოგთა &მმართველი

en: &Close
ka_GE: &დახურვა

en: &Save
ka_GE: შ&ენახვა

en: Save &as…
ka_GE: შენახვა როგორც…

en: Save &As…
ka_GE: შენახვა როგორც…

en: Compile to MO…
ka_GE: კომპილაცია MO ფაილში…

en: E&xport to HTML…
ka_GE: &გატანა HTML-ში…

en: Check for updates…
ka_GE: განახლებების შემოწმება…

en: Settings…
ka_GE: მორგება…

en: &Preferences
ka_GE: &პარამეტრები

en: E&xit
ka_GE: გა&სვლა

en: Quit
ka_GE: გასვლა

en: Copy from singular
ka_GE: მხოლობითიდან დაკოპირება

en: Copy From Singular
ka_GE: მხოლობითიდან დაკოპირება

en: Translation needs &work
ka_GE: თარგმანს &დამუშავება სჭირდება

en: Translation Needs &Work
ka_GE: თარგმანს &დამუშავება სჭირდება

en: Edit &comment
ka_GE: შე&ნიშვნის დამუშავება

en: Edit &Comment
ka_GE: &კომენტარის ჩასწორება

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
ka_GE: რჩევები

en: &Find…
ka_GE: &ძებნა…

en: Replace…
ka_GE: ჩანაცვლება…

en: Find next
ka_GE: მომდევნოს მოძებნა

en: Find previous
ka_GE: წინანდელის ძიება

en: Find and Replace…
ka_GE: ძებნა და შეცვლა…

en: Find Next
ka_GE: მომდევნოს მოძებნა

en: Find Previous
ka_GE: წინანდელის ძიება

en: Show string &ID
ka_GE: სტრიქონის &ID-ის ჩვენება

en: Show String &ID
ka_GE: სტრიქონის &ID-ის ჩვენება

en: Show warnings
ka_GE: გაფრთხილების ჩვენება

en: Show Warnings
ka_GE: გაფრთხილების ჩვენება

en: Sort by &file order
ka_GE: &ფაილის წყობით დალაგება

en: Sort by &File Order
ka_GE: &ფაილის წყობით დალაგება

en: Sort by &source
ka_GE: &წყაროთი დალაგება

en: Sort by &Source
ka_GE: &წყაროთი დალაგება

en: Sort by &translation
ka_GE: თ&არგმანის მიხედვით დალაგება

en: Sort by &Translation
ka_GE: თ&არგმანის მიხედვით დალაგება

en: &Group by context
ka_GE: &კონტექსტის მიხედვით დაჯგუფება

en: &Group By Context
ka_GE: &კონტექსტის მიხედვით დაჯგუფება

en: Entries with errors first
ka_GE: სიაში ჯერ შეცდომების ჩვენება

en: Entries with Errors First
ka_GE: სიაში ჯერ შეცდომების ჩვენება

en: &Untranslated entries first
ka_GE: &ჯერ უთარგმნელი შენატანები

en: &Untranslated Entries First
ka_GE: &ჯერ უთარგმნელი შენატანები

en: &Show code occurrences
ka_GE: &კოდის აღმოჩენების ჩვენება

en: &Show Code Occurrences
ka_GE: &კოდის აღმოჩენების ჩვენება

en: Show sidebar
ka_GE: გვერდითა ზოლის ჩვენება

en: Show status bar
ka_GE: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

en: &Translation
ka_GE: &თარგმანი

en: &Update from source code
ka_GE: &საწყისი კოდიდან განახლება

en: &Update from Source Code
ka_GE: &საწყისი კოდიდან განახლება

en: Pre-&translate…
ka_GE: წინასწარი &თარგმანი…

en: &Validate translations
ka_GE: თარგმანის &ვალიდაცია

en: &Validate Translations
ka_GE: თარგმანის &ვალიდაცია

en: Remove Same-as-Source Translations
ka_GE: წყაროს ტოლი თარგმანების მოცილება

en: &Purge deleted translations
ka_GE: წაშლილი თარგმანების &ამოშლა

en: &Purge Deleted Translations
ka_GE: &წაშლილ თარგმანთა გაწმენდა

en: &Properties…
ka_GE: &თვისებები…

en: &Go
ka_GE: &გადასვლა

en: &Done and next
ka_GE: &დასრულება და შემდეგი

en: &Done and Next
ka_GE: &დასრულება და შემდეგი

en: Previously edited
ka_GE: წარსულში ჩასწორებულზე

en: Previously Edited
ka_GE: წარსულში ჩასწორებულზე

en: &Previous translation
ka_GE: &წინა თარგმანი

en: &Previous Translation
ka_GE: &წინა თარგმანი

en: &Next translation
ka_GE: &შემდეგი თარგმანი

en: &Next Translation
ka_GE: &შემდეგი თარგმანი

en: P&revious unfinished
ka_GE: წ&ინა დაუსრულებელი

en: P&revious Unfinished
ka_GE: წ&ინა დაუსრულებელი

en: Ne&xt unfinished
ka_GE: შემ&დეგი დაუსრულებელი

en: Ne&xt Unfinished
ka_GE: შემ&დეგი დაუსრულებელი

en: Previous plural form
ka_GE: წინა მრავლობითი ფორმა

en: Previous Plural Form
ka_GE: წინა მრავლობითი ფორმა

en: Next plural form
ka_GE: შემდეგი მრავლობითი ფორმა

en: Next Plural Form
ka_GE: შემდეგი მრავლობითი ფორმა

en: &Online help
ka_GE: &ონლაინ-სახელმძღვანელო

en: &Online Help
ka_GE: &ონლაინ-სახელმძღვანელო

en: &GNU gettext manual
ka_GE: &GNU gettext-ის დახმარების ფაილები

en: &GNU gettext Manual
ka_GE: &GNU gettext-ის დახმარების ფაილები

en: &About Poedit
ka_GE: Poedit-ის შ&ესახებ

en: &About
ka_GE: შ&ესახებ

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ka_GE: გაფართოებების სია წერტილ-მძიმეებით გამოყოფილი (მაგ. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
ka_GE: ინვოკაცია:

en: Command to extract translations:
ka_GE: ბრძანება თარგმანების გამოსაღებად:

en: An item in keywords list:
ka_GE: ელემენტი სიტყვათა სიაში:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ka_GE: ეს ბრძანებათა სტრიქონს მიემაგრება ერთხელ
    ყოველ სიტყვაზე. %k იშლება როგორც სიტყვა.

en: An item in input files list:
ka_GE: ელემენტი შესაყვანი ფაილის სიაში:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ka_GE: ეს მიემაგრება ბრძანებათა სტრიქონს  ყოველ
    შესაყვან ფაილზე. %f გაიშლება ფაილის სახელად.

en: Source code charset:
ka_GE: პროგრ. წყაროს კოდირება:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
ka_GE: ეს მიემაგრება ბრძანებათა სტრიქონს  მხოლოდ მაშინ
    თუ წყაროს კოდირება (charset) მითითებული იყო. %c ჩანაცვლდება კოდირების სახელით.

en: Project name and version:
ka_GE: პროექტის სახელი და ვერსია:

en: Language team:
ka_GE: მთარგმნელი გუნდი:

en: Plural forms:
ka_GE: მრავლობითი ფორმები:

en: Use default rules for this language
ka_GE: ამ ენისთვის ნაგულისხმები წესების გამოყენება

en: Use custom expression
ka_GE: გამოსახულების ხელით მითითება

en: Learn about plural forms
ka_GE: დამატებითი ინფორმაცია მრავლობითის ფორმებთან დაკავშირებით

en: Charset:
ka_GE: კოდირება:

en: Advanced Extraction Settings…
ka_GE: განშლის დამატებითი პარამეტრები…

en: Advanced extraction settings…
ka_GE: განშლის დამატებითი პარამეტრები…

en: Extract text from source files in the following directories:
ka_GE: შემდეგი ფოლდერებში წყარო-ფაილებიდან ტექსტის ამოღება:

en: Base path:
ka_GE: ძირითადი მდებარეობა:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
ka_GE: წყაროს ფაილებში თარგმნადი სტრიქონების ამოსაცნობად ამ საკვანძო სიტყვების
     (ფუნქციათა სახელების) გამოყენება:

en: Learn about gettext keywords
ka_GE: შეიტყვეთ მეტი gettext-ის საკვანძო სიტყვების შესახებ

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
ka_GE: წინა წყაროს ტექსტი

en: Notes for translators
ka_GE: შენიშვნები მთარგმნელებისთვის

en: Comment
ka_GE: კომენტარი

en: Add comment
ka_GE: კომენტარის დამატება

en: Add Comment
ka_GE: კომენტარის დამატება

en: Delete From Translation Memory
ka_GE: თარგმანის მეხსიერებიდან წაშლა

en: Delete from translation memory
ka_GE: თარგმანის მეხსიერებიდან წაშლა

en: Translation suggestions
ka_GE: თარგმანის მინიშნებები

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
ka_GE: არაფერი მოიძებნა

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
ka_GE: არაფერი მოიძებნა

en: Cannot execute program: %s
ka_GE: %s პროგრამის გაშვება ვერ ხერხდება

en: The TMX file is malformed.
ka_GE: TMX ფაილი დაზიანებულია.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების მონაცემთა ბაზა დაზიანებულია: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
ka_GE: თარგმანის მეხსიერების შეცდომა: %s (%d).

en: (Use default language)
ka_GE: (გამოიყენე სისტემის სტანდარტული ენა)

en: Language selection
ka_GE: ენის არჩევა

en: Select your preferred language
ka_GE: აირჩიეთ თქვენთვის სასურველი ენა

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ka_GE: თქვენ უნდა გადატვირთოთ Poedit, რათა ეს ცვლილება ძალაში შევიდეს.

en: Cannot create temporary directory.
ka_GE: დროებითი საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია.

en: There are no translations. That’s unusual.
ka_GE: ფაილში თარგმანები არაა. ეს ჩვეულებრივ არ ხდება.

en: Learn more about GNU gettext
ka_GE: შეიტყვეთ მეტი GNU gettext-ის შესახებ

en: Update from POT
ka_GE: POT-ფაილიდან განახლება

en: Extract from sources
ka_GE: წყაროდან ამოღება

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
ka_GE: ვერსია %s

en: Create new
ka_GE: ახლის შექმნა

en: Create new translation from POT template.
ka_GE: ახალი თარგმანის შექმნა POT შაბლონიდან.

en: Browse files
ka_GE: ფაილის არჩევა

en: Open and edit translation files.
ka_GE: თარგმანის ფაილების გახსნა და ჩასწორება.

en: Translate cloud project
ka_GE: ღრუბლოვანი პროექტის თარგმნა

en: Collaborate with other people online.
ka_GE: ითანამშრომლეთ სხვა ადამიანებთან ონლაინ.

en: Recent files
ka_GE: უკანასკნელი ფაილების სია

en: Sync
ka_GE: სინქრონიზაცია

en: Synchronize translations with Crowdin
ka_GE: თარგმანის სინქრონიზაცია Crowdin-თან

en: Upload
ka_GE: ატვირთვა

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
ka_GE: თარგმანი იტვირთება %s-ზე

en: Open file
ka_GE: ფაილის გახსნა

en: Save file
ka_GE: ფაილის შენახვა

en: Check for errors in the translation
ka_GE: თარგმანში შეცდომების შემოწმება

en: Validate
ka_GE: ვალიდაცია

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
ka_GE: წინასწარი თარგმანი სტრიქონების, რომელიც ნათარგმნი არაა

en: Update from Code
ka_GE: კოდიდან განახლება

en: Update from code
ka_GE: კოდიდან განახლება

en: Update from source code
ka_GE: საწყისი კოდიდან განახლება

en: Show or hide the sidebar
ka_GE: ხელსაწყოთა პანელის ხილვადობის ჩართ/გამორთ

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ka_GE: %s-ის შესახებ

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
ka_GE: %s-ის პარამეტრები

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ka_GE: %s-ის შესახებ

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
ka_GE: სერვისები

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
ka_GE: %s-ის დამალვა

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
ka_GE: სხვების დამალვა

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
ka_GE: ყველას ჩვენება

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
ka_GE: %s-დან გასვლა

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
ka_GE: პარამეტრები…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ka_GE: პარამეტრები...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ka_GE: პარამეტრები...

en: &Apply
ka_GE: &დადასტურება

en: Apply
ka_GE: დადასტურება

en: &Back
ka_GE: &უკან

en: Back
ka_GE: უკან

en: &Cancel
ka_GE: &გაუქმება

en: &Clear
ka_GE: &გასუფთავება

en: Clear
ka_GE: გასუფთავება

en: Copy
ka_GE: კოპირება

en: Cu&t
ka_GE: ამ&ოჭრა

en: Cut
ka_GE: ამოჭრა

en: &Delete
ka_GE: &წაშლა

en: Edit
ka_GE: ჩასწორება

en: &Quit
ka_GE: &გამოსვლა

en: &New
ka_GE: &ახალი

en: New
ka_GE: ახალი

en: &No
ka_GE: &არა

en: No
ka_GE: არა

en: &OK
ka_GE: &დიახ

en: OK
ka_GE: დიახ

en: Open…
ka_GE: გახსნა…

en: &Open...
ka_GE: &გახსნა...

en: Open...
ka_GE: გახსნა...

en: &Paste
ka_GE: ჩ&ასმა

en: Paste
ka_GE: ჩასმა

en: Preferences
ka_GE: პარამეტრები

en: &Redo
ka_GE: &გამეორება

en: Refresh
ka_GE: განახლება

en: &Save as
ka_GE: შენახვა &როგორც

en: Save as
ka_GE: შენახვა როგორც

en: Select &All
ka_GE: ყველას &მონიშვნა

en: Select All
ka_GE: ყველას მონიშვნა

en: &Undo
ka_GE: &გაუქმება

en: &Yes
ka_GE: &დიახ

en: Yes
ka_GE: დიახ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
ka_GE: მაღლა

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
ka_GE: ქვემოთ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
ka_GE: მარცხნივ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
ka_GE: მარჯვნივ

en: Warning:
ka_GE: გაფრთხილება:
