poedit - en to uz_UZ translation catalogue (703 entries)

en: Hide this notification message
uz_UZ: Ushbu ogohlantirish xabarini yashirish

en: Don’t Show Again
uz_UZ: Boshqa koʻrsatilmasin

en: Don’t show again
uz_UZ: Boshqa koʻrsatilmasin

en: Update Summary
uz_UZ: Yangilash haqida xisobot

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
uz_UZ: Yangilash hisoboti

en: Close
uz_UZ: Yopish

en: Issues
uz_UZ: Muammolar

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
uz_UZ: Fayl

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
uz_UZ: Chiziq

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
uz_UZ: Muammo

en: New Strings
uz_UZ: Yangi stringlar

en: New strings
uz_UZ: Yangi stringlar

en: Removed Strings
uz_UZ: Oʻchirilgan stringlar

en: Removed strings
uz_UZ: Oʻchirilgan stringlar

en: Collecting source files…
uz_UZ: Manba fayllari yigʻilmoqda…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
uz_UZ[0]: %s ta fayldan tarjima qilinadigan stringlar ajratilmoqda…
uz_UZ[1]: %s ta fayldan tarjima qilinadigan stringlar ajratilmoqda…

en: Failed to load file with extracted translations.
uz_UZ: Ajratilgan tarjimalarni oʻz ichiga olgan faylni yuklab boʻlmadi.

en: In: %s
uz_UZ: Faylda: %s

en: Source code not available.
uz_UZ: Manba kodi mavjud emas.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
uz_UZ: Tarjimalarni manba kodidan yangilab boʻlmaydi, chunki fayl xususiyatlarida koʻrsatilgan manzilda hech qanday kod topilmadi.

en: Permission denied.
uz_UZ: Ruxsat berilmadi.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
uz_UZ: Fayl xususiyatlarida koʻrsatilgan joydan manba kodi fayllarini oʻqishga ruxsatingiz yoʻq.

en: Failed to extract strings from source code.
uz_UZ: Manba faylidan stringlarni ajratib boʻlmadi.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
uz_UZ: “%s” faylini ochib boʻlmadi.

en: Updating translations
uz_UZ: Tarjimalar yangilanmoqda

en: Determining differences…
uz_UZ: Farqlar aniqlanmoqda…

en: Merging differences…
uz_UZ: Farqlar birlashtirilmoqda…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
uz_UZ: Tarjima fayli allaqachon yangilangan, stringlarga hech qanday oʻzgartirish kiritilmadi.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
uz_UZ[0]: Tarjima fayli %s ta oʻzgarish bilan yangilandi.
uz_UZ[1]: Tarjima fayli %s ta oʻzgarish bilan yangilandi.

en: New strings to translate:
uz_UZ: Tarjima qilinadigan yangi stringlar:

en: Removed strings (no longer used):
uz_UZ: Oʻchirilgan stringlar (endi ishlatilmaydi):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
uz_UZ[0]: Manba stringlarida %d ta muammo aniqlandi.
uz_UZ[1]: Manba stringlarida %d ta muammo aniqlandi.

en: View Details…
uz_UZ: Tafsilotlarni koʻrish…

en: View details…
uz_UZ: Tafsilotlarni koʻrish…

en: Malformed header: “%s”
uz_UZ: Notoʻgʻri sarlavha: “%s”

en: PO Translation Files
uz_UZ: PO tarjima fayllari

en: POT Translation Templates
uz_UZ: POT tarjima namunalari

en: XLIFF Translation Files
uz_UZ: XLIFF tarjima fayllari

en: Xcode Localization Catalog
uz_UZ: Xcode lokalizatsiya katalogi

en: JSON Translation Files
uz_UZ: JSON tarjima fayllari

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
uz_UZ: Flutter tarjima fayllari

en: RESX Resource Files
uz_UZ: RESX resurs fayllari

en: Qt Translation Files
uz_UZ: Qt tarjima fayllari

en: All Translation Files
uz_UZ: Barcha tarjima fayllar

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
uz_UZ: Poedit fayl formatini taniy olmadi.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
uz_UZ: Bu JSON fayli tarjima fayli emas va uni Poeditʼda tahrirlab boʻlmaydi.

en: Reading file content failed with the following error: %s
uz_UZ: Fayl tarkibini oʻqishda quyidagi xatolik yuz berdi: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
uz_UZ: “%s” fayli faqat oʻqish uchun va uni saqlab boʻlmaydi. 
    Faylni boshqa nom bilan saqlang.

en: Couldn’t save file %s.
uz_UZ: %s faylni saqlab boʻlmadi.

en: Screenshots:
uz_UZ: Skrinshotlar:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
uz_UZ[0]: %i ta qator “%s” faylida toʻgʻri yuklanmadi.
uz_UZ[1]: %i ta qator “%s” faylida toʻgʻri yuklanmadi.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
uz_UZ: %d-chi qator “%s” faylida buzilgan (%s maʼlumoti yaroqsiz).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
uz_UZ: PO fayli buzilgan: msgstr birlik shakli msgid_plural bilan birga ishlatilgan

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
uz_UZ: PO fayli buzilgan: koʻplik shaklidagi msgstr msgid_pluralʼsiz ishlatilgan

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
uz_UZ: Faylni yuklab boʻlmadi, ehtimol buzilgan.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
uz_UZ: Faylni yuklashda xatoliklar yuz berdi. Natijada ayrim maʼlumotlar yetishmayotgan yoki buzilgan boʻlishi mumkin.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
uz_UZ: Faylni formatlashda muammo yuz berdi (ammo u yaxshi saqlangandi).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
uz_UZ: Fayl “%s” kodirovkasi bilan saqlanmadi, chunki bu tarjima sozlamalarida koʻrsatilgan edi.
    
    U oʻrniga UTF-8 bilan saqlandi va sozlama shunga mos ravishda oʻzgartirildi.

en: Error saving file
uz_UZ: Faylni saqlashda xatolik yuz berdi

en: “%s” is not a valid POT file.
uz_UZ: “%s” yaroqli POT fayli emas.

en: Error while loading Qt translation file: %s
uz_UZ: Qt tarjima faylini yuklashda xatolik yuz berdi: %s

en: The file is malformed.
uz_UZ: Fayl yaroqsiz.

en: Error while loading RESX file: %s
uz_UZ: RESX faylini yuklashda xatolik yuz berdi: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
uz_UZ: XCLOC faylida kutilmaganda kontent yetishmayapti.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
uz_UZ: XCLOC fayllari uchun boshqa joyda saqlash qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Error while loading XLIFF file: %s
uz_UZ: XLIFF faylini yuklashda xatolik yuz berdi: %s

en: unsupported version (%s)
uz_UZ: qoʻllab-quvvatlanmaydigan versiya (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
uz_UZ: Tarjima stringida markup buzilgan.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
uz_UZ: Poeditni qoʻllab-quvvatlanadigan bulut lokalizatsiya platformalari bilan ulang va ular orqali boshqariladigan tarjimalarni uzluksiz sinxronlang.

en: How does cloud sync work?
uz_UZ: Bulut sinxronizatsiyasi qanday ishlaydi?

en: Account
uz_UZ: Hisob

en: (not signed in)
uz_UZ: (tizimga kirilmagan)

en: Open cloud translation
uz_UZ: Bulut tarjimasini ochish

en: Manage accounts
uz_UZ: Hisoblarni boshqarish

en: Project:
uz_UZ: Loyiha:

en: Language:
uz_UZ: Til:

en: Sign in to Cloud Account
uz_UZ: Bulutdagi hisobga kirish

en: Sign in to cloud account
uz_UZ: Bulutdagi hisobga kirish

en: No translation projects listed in your account.
uz_UZ: Hisobingizda hech qanday tarjima loyihalari koʻrsatilmagan.

en: Downloading latest translations…
uz_UZ: Soʻnggi tarjimalar yuklab olinmoqda…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
uz_UZ: %s ga kirish

en: Syncing
uz_UZ: Sinxronizatsiya

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
uz_UZ: %sʼga tarjimalar yuklanmoqda…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
uz_UZ: %s ga tarjimalarni yuklab boʻlmadi.

en: Syncing error
uz_UZ: Sinxronizatsiyada xatoli yuz berdi

en: Edit comment
uz_UZ: Izohni tahrirlash

en: Comment:
uz_UZ: Izoh:

en: Update
uz_UZ: Yangilash

en: Delete the comment
uz_UZ: Izohni oʻchirish

en: Add
uz_UZ: Qoʻshish

en: Unknown Crowdin error.
uz_UZ: Nomaʼlum Crowdin xatoligi.

en: Not authorized, please sign in again.
uz_UZ: Tasdiqdan oʻtmagan, yana kiring.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
uz_UZ: String-ga asoslangan Crowdin loyihalari qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Downloading translations is disabled in this project.
uz_UZ: Tarjimalarni yuklab olish ushbu loyihada oʻchirib qoʻyilgan.

en: Recommended
uz_UZ: Tavsiya etilgan

en: Sign In
uz_UZ: Tizimga kirish

en: Sign in
uz_UZ: Tizimga kirish

en: Sign Out
uz_UZ: Tizimdan chiqish

en: Sign out
uz_UZ: Tizimdan chiqish

en: Learn more about Crowdin
uz_UZ: Crowdin haqida koʻproq maʼlumot olish

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
uz_UZ: Crowdin – bu onlayn tarjimani boshqarish platformasi va birgalikda tarjima qilish vositasi. Biz Poeditʼni koʻp tillarga tarjima qilish uchun Crowdinʼdan foydalanamiz va bu bizga juda yoqadi.

en: Waiting for authentication…
uz_UZ: Tasdiqdan oʻtkazilmoqda…

en: Updating user information…
uz_UZ: Foydalanuvchi maʼlumoti yangilanmoqda…

en: Sign in to Crowdin
uz_UZ: Crowdinʼga kirish

en: Syncing with Crowdin failed.
uz_UZ: Crowdin bilan sinxronlab boʻlmadi.

en: Crowdin error
uz_UZ: Crowdinʼda xatolik

en: &Copy
uz_UZ: &Nusxa olish

en: Learn more
uz_UZ: Batafsil ma’lumot

en: Help
uz_UZ: Yordam

en: &Help
uz_UZ: &Yordam

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
uz_UZ: Poedit’da MO fayllarni to‘g‘ridan-to‘g‘ri tahrirlab bo‘lmaydi.

en: Error opening file
uz_UZ: Faylni ochishda xato yuz berdi

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
uz_UZ: O‘rniga mavjud PO faylini oching va tahrirlang. Uni saqlaganingizda, MO fayl ham yangilanadi.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
uz_UZ: vaqtinchalik fayllar oʻchirilmasin (toʻgʻirlash uchun)

en: handle a poedit:// URI
uz_UZ: poedit:// URI bilan ishlash

en: go to item at given line number
uz_UZ: raqami berilgan satrdagi elementga oʻtish

en: Failed to communicate with Poedit process.
uz_UZ: Poedit jarayoni bilan bogʻlab boʻlmadi.

en: Unhandled exception occurred: %s
uz_UZ: Qayta ishlab bo‘lmaydigan istisno yuz berdi: %s

en: Select translation template
uz_UZ: Tarjima shablonini tanlash

en: Invalid file
uz_UZ: Notoʻgʻri fayl

en: Select translation file
uz_UZ: Tarjima faylini tanlash

en: Poedit is an easy to use translation editor.
uz_UZ: Poedit qulay va oson tarjimalar muharriridir.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
uz_UZ: Poedit oynasiga faqat bitta faylni qoʻyish mumkin.

en: File “%s” is not a translation file.
uz_UZ: “%s” fayli tarjima fayli emas.

en: File “%s” doesn’t exist.
uz_UZ: “%s” fayli mavjud emas.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
uz_UZ: Imloni tekshirish oʻchirib qoʻyildi, chunki %s uchun lugʻat oʻrnatilmagan.

en: Install
uz_UZ: Oʻrnatish

en: The file “%s” has been changed by another application.
uz_UZ: “%s” faylini boshqa ilova oʻzgartirgan.

en: Reload file
uz_UZ: Faylni qayta yuklash

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
uz_UZ: Faylni diskdan qayta yuklamoqchimisiz? Poeditʼda saqlanmagan tahrirlaringiz yoʻqoladi.

en: Ignore
uz_UZ: Rad etish

en: Reload File
uz_UZ: Faylni qayta yuklash

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
uz_UZ: Fayl oʻzgartirildi. Oʻzgarishlarni saqlamoqchimisiz?

en: Save changes
uz_UZ: O‘zgarishlarni saqlash

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
uz_UZ: Oʻzgartirishlaringizni saqlamasangiz, ular yoʻqoladi.

en: Save
uz_UZ: Saqlash

en: Do&n’t save
uz_UZ: Saqlan&masin

en: Don’t Save
uz_UZ: Saqlanmasin

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
uz_UZ: Agar saqlasangiz, boshqa ilova tomonidan kiritilgan oʻzgarishlar yoʻqoladi.

en: Cancel
uz_UZ: Bekor qilish

en: Save Anyway
uz_UZ: Baribir saqlash

en: Save anyway
uz_UZ: Baribir saqlash

en: Save as…
uz_UZ: Quyidagidek saqlash…

en: Compile to…
uz_UZ: Quyidagiga kompilyatsiya qilish…

en: Compiled Translation Files
uz_UZ: Kompilyatsiya qilingan tarjima fayllari

en: Export to HTML…
uz_UZ: HTMLʼga eksport qilish…

en: HTML Files
uz_UZ: HTML fayllar

en: Exporting to HTML
uz_UZ: HTMLʼga eksport qilinmoqda

en: Updating failed
uz_UZ: Yangilab boʻlmadi

en: Open reference file
uz_UZ: Manba faylini ochish

en: Update from &POT File…
uz_UZ: &POT faylidan yangilash…

en: Update from &POT file…
uz_UZ: &POT faylidan yangilash…

en: Sync with Crowdin
uz_UZ: Crowdin bilan sinxronlash

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
uz_UZ: %s`ga yuklash

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
uz_UZ[0]: Tarjima bilan %d ta muammo topildi.
uz_UZ[1]: Tarjima bilan %d ta muammo topildi.

en: Validation results
uz_UZ: Toʻgʻrilash natijalari

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
uz_UZ: Xato kiritilganlar roʻyxatda qizil bilan belgilangan. Xatolik tafsilotlari kiritilganni tanlasangiz koʻrinadi.

en: The file was saved safely.
uz_UZ: Fayl muvaffaqiyatli saqlandi.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
uz_UZ: Fayl xavfsiz saqlandi va MO formatga oʻzgartirildi, ammo u toʻgʻri ishlamasligi mumkin.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
uz_UZ: Fayl xavfsiz saqlandi, ammo MO formatga oʻzgartirilmadi va undan foydalanib boʻlmaydi.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
uz_UZ: Fayl MO formatga kompilyatsiya qilindi, ammo u toʻgʻri ishlamasligi mumkin.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
uz_UZ: Faylni MO formatga kompilyatsiya qilib boʻlmaydi va undan foydalanib ham boʻlmaydi.

en: No problems with the translation found.
uz_UZ: Tarjima bilan bogʻliq hech qanday muammo topilmadi.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
uz_UZ[0]: Tarjima foydalanish uchun tayyor, ammo %d ta kiritilgan tarjima qilinmagan.
uz_UZ[1]: Tarjima foydalanish uchun tayyor, ammo %d ta kiritilgan tarjima qilinmagan.

en: The translation is ready for use.
uz_UZ: Tarjima foydalanish uchun tayyor.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
uz_UZ: Poedit avtomatik tarzda “%s” nomli fayl ichidagi xato tarkibni toʻgʻriladi.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
uz_UZ: Fayl ichida takroriy elementlar bor edi, bu esa PO fayllarida ruxsat etilmaydi va fayldan foydalanishga toʻsqinlik qiladi. Poedit bu muammoni bartaraf etdi, ammo ishlov berilishi kerak bo‘lgan tarjimalarni tekshirib, kerak boʻlsa, ularni toʻgʻrilashingiz kerak.

en: Language of the translation isn’t set.
uz_UZ: Tarjima tili sozlanmagan.

en: Set Language
uz_UZ: Tilni oʻrnatish

en: Set language
uz_UZ: Tilni oʻrnatish

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
uz_UZ: Tarjima tili notoʻgʻri boʻlsa, tavsiyalar koʻrsatilmaydi. Boshqa xususiyatlar, masalan, koʻplik shahkli yaxshi boʻlishi mumkin.

en: Language of the translation is the same as source language.
uz_UZ: Tarjima tili manba matn tili bilan bir xil.

en: Fix Language
uz_UZ: Tilni toʻgʻrilash

en: Fix language
uz_UZ: Tilni toʻgʻrilash

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
uz_UZ: Ushbu faylda koʻplik shaklidagi yozuvlar mavjud, lekin Plural-Forms sarlavhasi sozlanmagan.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
uz_UZ: Bu fayldagi yozuvlarda koʻplik shakllari soni faylning Plural-Forms sarlavhasida koʻrsatilgan sondan farq qiladi

en: Required header Plural-Forms is missing.
uz_UZ: Koʻplik shakllari yoʻq bosh qatori talab qilinmoqda.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
uz_UZ: Koʻplik shakllari ("%s") bosh qatorida sintaktik xato.

en: Fix the Header
uz_UZ: Boshlangʻich qatorni toʻgʻrilash

en: Fix the header
uz_UZ: Bosh qatorni toʻgʻrilash

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
uz_UZ: Faylda ishlatilgan koʻplik shakllari %s uchun odatiy emas.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
uz_UZ: Koʻrib chiqish

en: Would you like to use English for source text?
uz_UZ: Manba matni uchun ingliz tilini ishlatmoqchimisiz?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
uz_UZ: Ushbu faylda asl matn oʻrniga string IDʼlari ishlatilgan. Poedit “%s” faylidagi inglizcha matnlarni siz uchun yuklashi mumkin.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
uz_UZ: Inglizchani yuklash

en: Translated: %d of %d (%d %%)
uz_UZ: Tarjima qilindi: %d / %d (%d %%)

en: Remaining: %d
uz_UZ: Qolmoqda: %d

en: %d error | %d errors
uz_UZ[0]: %d ta xato
uz_UZ[1]: %d ta xato

en: %d entry | %d entries
uz_UZ[0]: %d ta yozuv
uz_UZ[1]: %d ta yozuv

en:  (unsaved)
uz_UZ:  (saqlanmagan)

en:  (modified)
uz_UZ:  (o‘zgartirilgan)

en: Failed to update translation memory: %s
uz_UZ: Tarjima xotirasi yangilanmadi: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
uz_UZ: “%s” faylini saqlab boʻlmadi.

en: Remove same-as-source translations
uz_UZ: Manba matni bilan bir xil tarjimalarni oʻchirish

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
uz_UZ: Manba matni bilan bir xil boʻlgan barcha tarjimalarni oʻchirmoqchimisiz?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
uz_UZ: Bu amal manba matniga toʻliq mos keladigan barcha tarjimalarni oʻchirib tashlaydi. Buni ortga qaytarib boʻlmaydi.

en: Keep
uz_UZ: Saqlab qoʻyish

en: Remove
uz_UZ: Oʻchirish

en: Purge deleted translations
uz_UZ: O‘chirilgan tarjimalarni tozalash

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
uz_UZ: Uzoq vaqt foydalanilmagan barcha tarjimalarni oʻchirishni xohlaysizmi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
uz_UZ: Agar tozalashda davom etsangiz, barcha oʻchirish uchun belgilangan tarjimalar butunlay oʻchiriladi. Agar ular keyinchalik kerak boʻlib qolsa, yana tarjima qilishingiz kerak boʻladi.

en: Purge
uz_UZ: Tozalash

en: Copy from Source Text
uz_UZ: Manba matnidan nusxa olish

en: Copy from source text
uz_UZ: Manba matnidan nusxa olish

en: Clear Translation
uz_UZ: Tarjimani tozalash

en: Clear translation
uz_UZ: Tarjimani tozalash

en: Edit Comment
uz_UZ: Izohni tahrirlash

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
uz_UZ: Kod takrorlanishlari

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
uz_UZ: Kod takrorlanishlari

en: Hide Sidebar
uz_UZ: Yon panelni yashirish

en: Show Sidebar
uz_UZ: Yon panelni koʻrsatish

en: Hide Status Bar
uz_UZ: Holat qatorini yashirish

en: Show Status Bar
uz_UZ: Holat qatorini koʻrsatish

en: String length in characters: translation | source
uz_UZ: Belgilarda string uzunligi: tarjima | manba

en: String length in characters
uz_UZ: Belgilarda string uzunligi

en: Source text
uz_UZ: Manba matni

en: Singular
uz_UZ: Birlik

en: Plural
uz_UZ: Koʻplik

en: Translation
uz_UZ: Tarjima

en: Pre-translated
uz_UZ: Dastlabki tarjima qilingan

en: Needs Work
uz_UZ: Ish talab etadi

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
uz_UZ: Ish talab etadi

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
uz_UZ: POT fayllar aslida faqat shablonlar hisoblanadi va ularning tarkibida hech qanday tarjima boʻlmaydi.
    Tarjima qilish uchun shablonga asoslangan yangi PO fayl yarating.

en: Create new translation
uz_UZ: Yangi tarjima yaratish

en: Make a new translation from this POT file.
uz_UZ: Ushbu POT faylidan yangi tarjima yaratish.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
uz_UZ: Tanlangan stringlarga ommaviy ravishda amal bajarish uchun tahrirlash menyusini ishlating.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
uz_UZ: Manba matn IDʼi

en: Everything
uz_UZ: Hammasi

en: Form %i
uz_UZ: Shakl %i

en: Form %i (unused)
uz_UZ: %i formasi (ishlatilmaydi)

en: Zero
uz_UZ: Nol

en: One
uz_UZ: Bir

en: Two
uz_UZ: Ikki

en: Other
uz_UZ: Boshqa

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
uz_UZ: String konteksti: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
uz_UZ: String identifikatori: %s

en: %s Format
uz_UZ: %s formati

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
uz_UZ: %s formati

en: Translation — %s
uz_UZ: Tarjima — %s

en: Source text — %s
uz_UZ: Manba matni — %s

en: unknown language
uz_UZ: nomaʼlum til

en: Network error: %s (%d)
uz_UZ: Tarmoq xatoligi: %s (%d)

en: Unknown error
uz_UZ: Nomaʼlum xatolik

en: Failed to merge gettext catalogs.
uz_UZ: Gettext kataloglarini birlashtirishda xatolik.

en: Open in Editor
uz_UZ: Muharrirda ochish

en: Open in editor
uz_UZ: Muharrirda ochish

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
uz_UZ: Faylda ushbu stringning manba kodida takrorlanishi haqida maʼlumot berilmagan.

en: No usage information
uz_UZ: Qoʻllanilish haqida maʻlumot yoʻq

en: %d code occurrence | %d code occurrences
uz_UZ[0]: %d ta kod takrorlanishlari
uz_UZ[1]: %d ta kod takrorlanishlari

en: Source code not found
uz_UZ: Manba kodi topilmadi

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
uz_UZ: Poedit matnning ishlatilgan joyini manba kodida koʻrsata olmaydi, chunki fayl koʻrsatilgan manzilda mavjud emas yoki u haqiqiy faylga ishora qilmaydigan simvolik havoladir.

en: File cannot be opened
uz_UZ: Faylni ochib boʻlmaydi

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
uz_UZ: Poedit "%s" faylini ocholmadi.

en: Find
uz_UZ: Topish

en: Replace
uz_UZ: Almashtirish

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
uz_UZ: Parametrlar

en: Ignore case
uz_UZ: Harflar katta-kichikligiga eʼtibor berilmasin

en: Wrap around
uz_UZ: Matnni oʻramoq

en: Whole words only
uz_UZ: Faqat to‘liq so‘zlar

en: Find in source texts
uz_UZ: Manba matnlaridan topish

en: Find in translations
uz_UZ: Tarjimalardan topish

en: Find in comments
uz_UZ: Izohlardan topish

en: Replace &All
uz_UZ: &Barchasini almashtirish

en: Replace &all
uz_UZ: &Barchasini almashtirish

en: &Replace
uz_UZ: &Almashtirish

en: < &Previous
uz_UZ: < &Oldingi

en: &Next >
uz_UZ: &Keyingi >

en: String to find
uz_UZ: Topish uchun string

en: Replacement string
uz_UZ: Almashadigan string

en: warning:
uz_UZ: ogohlantirish:

en: error:
uz_UZ: xatolik:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
uz_UZ: Til nomi yoki kodi

en: Translation Language
uz_UZ: Tarjima tili

en: Language of the translation:
uz_UZ: Tarjima tili:

en: All strings
uz_UZ: Barcha stringlar

en: Couldn’t download Localazy project details.
uz_UZ: Localzy loyiha tafsilotlarini yuklab boʻlmadi.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
uz_UZ: Tarjimalarni Localazyʼga yuklashda xatolik yuz berdi.

en: Projects
uz_UZ: Loyihalar

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
uz_UZ: %s haqida batafsil oʻrganing

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
uz_UZ: Localazy — bu juda avtomatlashtirilgan lokalizatsiya platformasi boʻlib, har kim oʻz mahsuloti yoki kontentini bir nechta tillarga osongina tarjima qilish imkonini beradi.

en: Add Project
uz_UZ: Loyiha qoʻshish

en: Add project
uz_UZ: Loyiha qoʻshish

en: Poedit - Catalogs manager
uz_UZ: Poedit - kataloglar boshqaruvchisi

en: Edit…
uz_UZ: Tahrirlash…

en: Create new translations project
uz_UZ: Yangi tarjimalar loyihasini yaratish

en: Delete the project
uz_UZ: Loyihani oʻchirish

en: Edit the project
uz_UZ: Loyihani tahrirlash

en: Update all
uz_UZ: Barchasini yangilash

en: Update all catalogs in the project
uz_UZ: Loyihadagi barcha kataloglarni yangilash

en: Total
uz_UZ: Jami

en: Untrans
uz_UZ: Tarjima qilinmagan

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
uz_UZ: Ish talab etadi

en: Errors
uz_UZ: Xatoliklar

en: Last modified
uz_UZ: So‘nggi o‘zgartirish

en: Edit project
uz_UZ: Loyihani tahrirlash

en: Select directory
uz_UZ: Direktoriyani tanlash

en: Directories:
uz_UZ: Direktoriyalar:

en: <unnamed>
uz_UZ: <nomlanmagan>

en: Do you want to delete project “%s”?
uz_UZ: “%s” loyihasini oʻchirmoqchimisiz?

en: Delete project
uz_UZ: Loyihani oʻchirish

en: Deleting the project will not delete any translation files.
uz_UZ: Loyihani oʻchirish tarjima fayllarini oʻchirmaydi.

en: Confirmation
uz_UZ: Tasdiqlash

en: Update all catalogs in this project?
uz_UZ: Bu loyihadagi barcha kataloglar yangilansinmi?

en: Performs update from source code on all files in the project.
uz_UZ: Loyihadagi barcha fayllarda manba kodidan yangilashni amalga oshiradi.

en: Updating project catalogs
uz_UZ: Loyiha kataloglari yangilanmoqda

en: Check for Updates…
uz_UZ: Yangilanishlarni tekshirish…

en: Catalogs Manager
uz_UZ: Kataloglar menejeri

en: &Preferences…
uz_UZ: &Afzalliklar…

en: &Edit
uz_UZ: &Tahrirlash

en: Undo
uz_UZ: Orqaga qaytarish

en: Redo
uz_UZ: Qayta bajarish

en: Paste and Match Style
uz_UZ: Qoʻyish va moslash uslubi

en: Delete
uz_UZ: O‘chirish

en: Spelling and Grammar
uz_UZ: Imlo va grammatika

en: Show Spelling and Grammar
uz_UZ: Imlo va grammatikani ko‘rsatish

en: Check Document Now
uz_UZ: Hujjatni hozir tekshirish

en: Check Spelling While Typing
uz_UZ: Yozayotganda imlo xatolari tekshirilsin

en: Check Grammar With Spelling
uz_UZ: Grammatik xatolar imlo xatolar bilan birga tekshirilsin

en: Correct Spelling Automatically
uz_UZ: Imlo xatolar avtomatik to‘g‘rilansin

en: Substitutions
uz_UZ: Almashishlar

en: Show Substitutions
uz_UZ: Almashishlarni koʻrsatish

en: Smart Copy/Paste
uz_UZ: Qulay nusxa olish/Qoʻyish

en: Smart Quotes
uz_UZ: Qulay qoʻshtirnoqlar

en: Smart Dashes
uz_UZ: Aqlli tirelar

en: Smart Links
uz_UZ: Aqlli havolalar

en: Text Replacement
uz_UZ: Matnni almashtirish

en: Transformations
uz_UZ: Transformatsiya

en: Make Upper Case
uz_UZ: Katta harfga almashtirish

en: Make Lower Case
uz_UZ: Kichik harfga almashtirish

en: Capitalize
uz_UZ: Bosh harf bilan yozish

en: Speech
uz_UZ: Nutq

en: Start Speaking
uz_UZ: Gapirishni boshlash

en: Stop Speaking
uz_UZ: Gapirishni toʻxtatish

en: &View
uz_UZ: &Ko‘rinishi

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
uz_UZ: Asboblar panelini koʻrsatish

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
uz_UZ: Asboblar panelini moslashtirish…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
uz_UZ: "Butun ekranda" usuliga oʻtish

en: Window
uz_UZ: Oyna

en: Minimize
uz_UZ: Yigʻish

en: Zoom
uz_UZ: Masshtab

en: Welcome to Poedit
uz_UZ: Poeditʼga xush kelibsiz

en: Bring All to Front
uz_UZ: Hammasini oldga oʻtkazish

en: Information about the translator
uz_UZ: Tarjimon haqida maʼlumot

en: Name:
uz_UZ: Ismingiz:

en: Your Name
uz_UZ: Ismingiz

en: Email:
uz_UZ: E-pochtangiz:

en: you@example.com
uz_UZ: siz@misol.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
uz_UZ: Ismingiz va e-pochtangiz manzilidan faqat GNU gettext fayllaridagi "Last-Translator" bosh qatorida foydalaniladi.

en: Editing
uz_UZ: Tahrirlash

en: Automatically compile MO file when saving
uz_UZ: Saqlayotganda avtomatik tarzda MO fayl yaratilsin

en: Check spelling
uz_UZ: Imlo tekshirilsin

en: Always change focus to text input field
uz_UZ: Fokusni doimo matnni kiritish maydoniga o‘zgartirish

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
uz_UZ: Hech qachon qatorlar ro‘yxatiga fokusni olishiga yo‘l qo‘yilmasin. Agar u yoqib qo‘yilsa, klaviaturadan boshqarish uchun Ctrl-ko‘rsatkichlar’dan foydalanishingiz kerak, ammo siz, shuningdek, fokusni o‘zgartirish uchun Tab tugmasini bosmasdan ham matnni tez yozishingiz mumkin.

en: Appearance
uz_UZ: Koʻrinishi

en: Use custom list font:
uz_UZ: Roʻyxatlar uchun boshqa shriftni qoʻllash:

en: Use custom text fields font:
uz_UZ: Matn maydonlari uchun boshqa shriftni qoʻllash:

en: Change UI language
uz_UZ: Grafik interfeys tilini o‘zgartirish

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
uz_UZ: (Windows 8 yoki yangirogʻi talab qilinadi)

en: General
uz_UZ: Umumiy

en: Use translation memory
uz_UZ: Tarjima xotirasini ishlatish

en: Manage…
uz_UZ: Boshqarish…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
uz_UZ: Manbalardan yangilaganda

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
uz_UZ: fayl ichida noaniq mosliklarni aniqlash

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
uz_UZ: TXʼdan dastlabki tarjima qilish

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
uz_UZ: Poedit yangi yozuvlarni faqat fayldagi oldingi tarjimalardan yoki butun tarjima xotirasidan toʻldirishga urinadi. Agar tarjima xotirasi deyarli boʻsh boʻlsa, undan foydalanish juda samarali boʻlmaydi, lekin siz koʻproq tarjima qilgan sari, u yaxshilanadi.

en: Stored translations:
uz_UZ: Saqlangan tarjimalar:

en: Database size on disk:
uz_UZ: Diskdagi maʼlumotlar bazasi hajmi:

en: Import Translation Files…
uz_UZ: Tarjima fayllarini import qilish…

en: Import translation files…
uz_UZ: Tarjima fayllarini import qilish…

en: Import From TMX…
uz_UZ: TMX faylidan import qilish…

en: Import from TMX…
uz_UZ: TMX faylidan import qilish…

en: Export To TMX…
uz_UZ: TMX fayliga eksport qilish…

en: Export to TMX…
uz_UZ: TMX fayliga eksport qilish…

en: Select translation files to import
uz_UZ: Import qilish uchun tarjima fayllarini tanlang

en: Select TMX files to import
uz_UZ: Import qilish uchun TMX fayllarini tanlang

en: TMX Files
uz_UZ: TMX fayllar

en: Importing translations…
uz_UZ: Tarjimalar import qilinmoqda…

en: Importing translation memory failed.
uz_UZ: Tarjima xotirasini import qilib boʻlmadi.

en: Importing from “%s”…
uz_UZ: “%s” dan import qilinmoqda…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
uz_UZ[0]: %s ta tarjima import qilindi.
uz_UZ[1]: %s ta tarjima import qilindi.

en: Export as…
uz_UZ: Quyidagiday eksport qilish…

en: Exporting translations…
uz_UZ: Tarjimalar eksport qilinmoqda…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
uz_UZ: Tarjima xotirasini “%s” ga eksport qilib boʻlmadi.

en: Reset translation memory
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklash

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklamoqchi ekanligingizga ishonchingiz komilmi?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
uz_UZ: Tarjima xotirasini tiklash barcha joylashgan tarjimalarni xotiradan butunlay oʻchiradi. Siz bu jarayonni iziga qaytara olmaysiz.

en: Reset
uz_UZ: Tiklash

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
uz_UZ: TX

en: Translation Memory
uz_UZ: Tarjima xotirasi

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
uz_UZ: Manba kodi ajratgichlari manba kodi fayllaridagi tarjima qilinadigan stringlarni topishda foydalaniladi va ularni tarjima qilish uchun ajratadi.

en: Custom Extractors:
uz_UZ: Maxsus ajratuvchilar:

en: Custom extractors:
uz_UZ: Maxsus ajratuvchilar:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
uz_UZ: GNU gettext vositalari (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript va boshqalar) tomonidan tan olingan barcha dasturlash tillarini qoʻllab-quvvatlaydi.

en: Extractor setup
uz_UZ: Ajratgichni oʻrnatish

en: Delete extractor
uz_UZ: Ajratkichni oʻchirish

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
uz_UZ: “%s” ajratkichni oʻchirmoqchimisiz?

en: Extractors
uz_UZ: Ajratgichlar

en: Accounts
uz_UZ: Hisoblar

en: Automatically check for updates
uz_UZ: Yangilanishlar avtomatik tekshirilsin

en: Include beta versions
uz_UZ: Beta versiyalari ham

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
uz_UZ: Beta versiyalarda soʻnggi yangi xususiyatlar va yaxshilanishlar boʻladi, ammo biroz barqaror boʻlmasligi mumkin.

en: Updates
uz_UZ: Yangilanishlar

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
uz_UZ: Ushbu sozlamalar PO fayllarni ichki formatlashga taʼsir qiladi. Agar versiyani boshgarishga oʻxshagan maxsus talablaringiz boʻlsa, uni toʻgʻrilang.

en: Line endings:
uz_UZ: Qator tugashi:

en: Unix (recommended)
uz_UZ: Unix (tavsiya qilinadi)

en: Windows
uz_UZ: Oynalar

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
uz_UZ: Qatorni shu yerdan oʻramoq:

en: Preserve formatting of existing files
uz_UZ: Mavjud fayllarni formatlanishi saqlab qolinsin

en: Advanced
uz_UZ: Qoʻshimcha

en: Settings
uz_UZ: Sozlamalar

en: Preparing strings…
uz_UZ: Stringlar tayyorlanmoqda…

en: Pre-translating…
uz_UZ: Oldindan tarjima qilinmoqda…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
uz_UZ[0]: %u ta string dastlabki tarjima qilindi
uz_UZ[1]: %u ta string dastlabki tarjima qilindi

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
uz_UZ[0]: %d ta yozuv dastlabki tarjima qilindi.
uz_UZ[1]: %d ta yozuv dastlabki tarjima qilindi.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
uz_UZ: Tarjimalar notoʻgʻri boʻlishi mumkinligi sababli ishlov kerak deb belgilandi. Ularni toʻgʻriligini tekshirib chiqishingiz kerak.

en: Exact matches from TM
uz_UZ: TXʼdan toʻliq mosliklar

en: Approximate matches from TM
uz_UZ: TXʼdan taxminiy mosliklar

en: No entries could be pre-translated.
uz_UZ: Hech qaysi yozuv dastlabki tarjima qilinmadi.

en: All strings were already translated.
uz_UZ: Barcha stringlar allaqachon tarjima qilingan.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
uz_UZ: TXʼda ushbu fayl tarkibi bilan bir xil qatorlar mavjud emas. U faqat Poedit siz tarjima qilgan fayllardan yetarlicha oʻrgangandan soʻng avtomatik tarjima qilishida samaralidir.

en: Cannot pre-translate without source text.
uz_UZ: Manba matnisiz dastlabki tarjima qilib boʻlmaydi.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
uz_UZ: Dastlabki tarjima qilish

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
uz_UZ: Oldindan tarjima qilish uchun asl matn mavjud boʻlishi kerak. Agar faqat IDʼlar ishlatilgan va haqiqiy matn boʻlmasa, u ishlamaydi.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
uz_UZ: Nomaʼlum tildan dastlabki tarjima qilib boʻlmaydi.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
uz_UZ: Tarjima tavsiyalari uchun asl matn tilini bilish zarur. Poedit ushbu faylda tilni aniqlay olmadi.

en: Only fill in exact matches
uz_UZ: Faqat toʻliq mos kelganlar bilan toʻldirilsin

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
uz_UZ: Standart holatda, noaniq natijalar ham kiritiladi, lekin ular “ishlov kerak” deb belgilangan boʻladi. Faqat toʻliq mos keladigan natijalarni kiritish uchun ushbu parametrni belgilang.

en: Don’t mark exact matches as needing work
uz_UZ: Toʻliq mosliklar ishlov kerak deb belgilanmasin

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
uz_UZ: Tarjima xotirangiz sifatiga ishonsangizgina yoqing. Standart boʻyicha, TMʼdagi barcha mosliklar ishlov kerak deb belgilanadi va foydalanishdan oldin koʻrib chiqilishi lozim.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
uz_UZ: Oldindan tarjima qilish jarayonida tarjima xotirasidagi tarjima qilinmagan stringlarga toʻliq yoki noaniq mosliklar topilib, ularning tarjimalari avtomatik ravishda toʻldiriladi.

en: Error:
uz_UZ: Xatolik:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
uz_UZ[0]: %d ta xatolik yuz berdi:
uz_UZ[1]: %d ta xatolik yuz berdi:

en: An error occurred.
uz_UZ: Xatolik yuz berdi.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
uz_UZ[0]: %d ta xatolik yuz berdi.
uz_UZ[1]: %d ta xatolik yuz berdi.

en: Cancelling…
uz_UZ: Bekor qilinmoqda…

en: Drag Folders or Files Here
uz_UZ: Jild yoki fayllarni bu yerga olib keling

en: Drag folders or files here
uz_UZ: Jild yoki fayllarni bu yerga olib keling

en: Add Folders…
uz_UZ: Jildlarni qoʻshish…

en: Add folders…
uz_UZ: Jildlarni qoʻshish…

en: Add Files…
uz_UZ: Fayllarni qoʻshish…

en: Add files…
uz_UZ: Fayllarni qoʻshish…

en: Add Wildcard…
uz_UZ: Vayldkart qoʻshish…

en: Add wildcard…
uz_UZ: Vayldkart qoʻshish…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
uz_UZ: Finderʼda koʻrsatish

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
uz_UZ: Explorerʼda koʻrsatish

en: Show in Folder
uz_UZ: Jildda koʻrsatish

en: Paths
uz_UZ: Yo‘llar

en: Excluded paths
uz_UZ: Qoʻshilmagan yoʻllar

en: Advanced extraction settings
uz_UZ: Kengaytirilgan ajratish sozlamalari

en: Extract notes for translators from:
uz_UZ: Tarjimonlar uchun qaydlar bu yerdan olinsin:

en: Comments prefixed with:
uz_UZ: Quyidagi bilan boshlangan izohlar:

en: All comments
uz_UZ: Barcha izohlar

en: Additional xgettext flags:
uz_UZ: Qoʻshimcha xgettext bayroqlari:

en: Translation Properties
uz_UZ: Tarjima xususiyatlari

en: Translation properties
uz_UZ: Tarjima xossalari

en: Sources Paths
uz_UZ: Manbalar yoʻllari

en: Sources paths
uz_UZ: Manbalar yoʻllari

en: Sources Keywords
uz_UZ: Manbalardagi kalit soʻzlar

en: Sources keywords
uz_UZ: Manbalar kalit soʻzlari

en: Additional keywords
uz_UZ: Qoʻshimcha kalit soʻzlar

en: Name of the project the translation is for
uz_UZ: Tarjima loyihasi nomi

en: Team name and email address or URL
uz_UZ: Jamoa nomi va e-pochta manzili yoki URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
uz_UZ: masalan: nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
uz_UZ: UTF-8 (tavsiya qilinadi)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
uz_UZ: Avval faylni saqlang, Saqlamasangiz uchbu qismni tahrirlay olmaysiz.

en: Placeholders correctness
uz_UZ: Toʻldirgichlar toʻgʻriligi

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
uz_UZ: Tarjimada “%s” toʻldirgichi yetishmayapti.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
uz_UZ: Manba matnida boʻlmagan ortiqcha toʻldirgich “%s”.

en: Plural form translations
uz_UZ: Koʻplik shakl tarjimalari

en: Not all plural forms are translated.
uz_UZ: Barcha koʻplik shakllari tarjima qilinmagan.

en: Inconsistent upper/lower case
uz_UZ: Katta/kichik harflar muvofiq emas

en: The translation should start as a sentence.
uz_UZ: Tarjima jumla sifatida boshlanishi kerak.

en: The translation should start with a lowercase character.
uz_UZ: Tarjima kichik harf bilan boshlanashi kerak.

en: Inconsistent whitespace
uz_UZ: Boʻshliqlar notekis foydalanilgan

en: The translation doesn’t start with a space.
uz_UZ: Tarjima boʻshliq bilan boshlanmagan.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
uz_UZ: Tarjima boʻshliq bilan boshlanadi, lekin manba matni esa yoʻq.

en: The translation is missing a newline at the end.
uz_UZ: Tarjima oxirida yangi qator yetishmayapti.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
uz_UZ: Tarjima yangi qator bilan tugaydi, lekin manba matni esa yoʻq.

en: The translation is missing a space at the end.
uz_UZ: Tarjima oxirida boʻshliq yetishmayapti.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
uz_UZ: Tarjima boʻshliq bilan tugaydi, lekin manba matni esa yoʻq.

en: Punctuation checks
uz_UZ: Tinish belgilari tekshiruvlari

en: The translation should end with “%s”.
uz_UZ: Tarjima “%s” bilan tugashi kerak.

en: The translation should not end with “%s”.
uz_UZ: Tarjima “%s” bilan tugamasligi kerak.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
uz_UZ: Tarjima “%s” bilan tugaydi, lekin manba matni “%s” bilan tugaydi.

en: Cloud
uz_UZ: Bulut

en: Clear Menu
uz_UZ: Menyuni tozalash

en: Clear menu
uz_UZ: Menyuni tozalash

en: Project name:
uz_UZ: Loyiha nomi:

en: Browse
uz_UZ: Koʻrish

en: Add directory to the list
uz_UZ: Roʻyxatga direktoriyani qoʻshish

en: &File
uz_UZ: &Fayl

en: &New…
uz_UZ: Ya&ngi…

en: New from &POT/PO file…
uz_UZ: &POT/PO faylidan yangi yaratish…

en: New From &POT/PO File…
uz_UZ: &POT/PO faylidan yangi yaratish…

en: &Open…
uz_UZ: &Ochish…

en: Open Recent
uz_UZ: Oxirgilarni ochish

en: Open recent
uz_UZ: Oxirgilarni ochish

en: Open cloud translation…
uz_UZ: Bulut tarjimasini ochish…

en: Open Cloud Translation…
uz_UZ: Bulut tarjimasini ochish…

en: &Start window
uz_UZ: &Boshlangʻich oyna

en: &Start Window
uz_UZ: &Boshlangʻich oyna

en: Catalogs &manager
uz_UZ: Kataloglar &menejeri

en: Catalogs &Manager
uz_UZ: Kataloglar &menejeri

en: &Close
uz_UZ: &Yopish

en: &Save
uz_UZ: &Saqlash

en: Save &as…
uz_UZ: Quyidagidek s&aqlash…

en: Save &As…
uz_UZ: Quyidagidek s&aqlash…

en: Compile to MO…
uz_UZ: MO fayliga kompilyatsiya qilish…

en: E&xport to HTML…
uz_UZ: HTMLʼga e&ksport qilish…

en: Check for updates…
uz_UZ: Yangilanishlarni tekshirish…

en: Settings…
uz_UZ: Sozlamalar…

en: &Preferences
uz_UZ: &Parametrlar

en: E&xit
uz_UZ: Chi&qish

en: Quit
uz_UZ: Chiqish

en: Copy from singular
uz_UZ: Birlik shaklidan nusxa olish

en: Copy From Singular
uz_UZ: Birlik shaklidan nusxa olish

en: Translation needs &work
uz_UZ: Tarjima ish tala&b etadi

en: Translation Needs &Work
uz_UZ: Tarjima ish tala&b etadi

en: Edit &comment
uz_UZ: I&zohni tahrirlash

en: Edit &Comment
uz_UZ: I&zohni tahrirlash

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
uz_UZ: Tavsiyalar

en: &Find…
uz_UZ: &Topish…

en: Replace…
uz_UZ: Almashtirish…

en: Find next
uz_UZ: Keyingisini topish

en: Find previous
uz_UZ: Oldingisini topish

en: Find and Replace…
uz_UZ: Topish va almashtirish…

en: Find Next
uz_UZ: Keyingisini topish

en: Find Previous
uz_UZ: Oldingisini topish

en: Show string &ID
uz_UZ: String &IDʼni koʻrsatish

en: Show String &ID
uz_UZ: String &IDʼni koʻrsatish

en: Show warnings
uz_UZ: Ogohlantirishlarni koʻrsatish

en: Show Warnings
uz_UZ: Ogohlantirishlarni koʻrsatish

en: Sort by &file order
uz_UZ: &Fayl tartibi boʻyicha saralash

en: Sort by &File Order
uz_UZ: &Fayl tartibi boʻyicha saralash

en: Sort by &source
uz_UZ: &Manba boʻyicha saralash

en: Sort by &Source
uz_UZ: &Manba boʻyicha saralash

en: Sort by &translation
uz_UZ: &Tarjima boʻyicha saralash

en: Sort by &Translation
uz_UZ: &Tarjima boʻyicha saralash

en: &Group by context
uz_UZ: Kontekst boʻyicha &guruhlash

en: &Group By Context
uz_UZ: Matn boʻyicha &guruhlash

en: Entries with errors first
uz_UZ: Avval xato kiritilganlar

en: Entries with Errors First
uz_UZ: Avval xato kiritilganlar

en: &Untranslated entries first
uz_UZ: Avval tar&jima qilinmaganlar

en: &Untranslated Entries First
uz_UZ: Avval tar&jima qilinmaganlar

en: &Show code occurrences
uz_UZ: Kod takrorlanishlarini &koʻrsatish

en: &Show Code Occurrences
uz_UZ: Kod takrorlanishlarini &koʻrsatish

en: Show sidebar
uz_UZ: Yon panelni koʻrsatish

en: Show status bar
uz_UZ: Holat qatorini koʻrsatish

en: &Translation
uz_UZ: Tar&jima

en: &Update from source code
uz_UZ: Manba kodidan &yangilash

en: &Update from Source Code
uz_UZ: Manba kodidan &yangilash

en: Pre-&translate…
uz_UZ: Dastlabki &tarjima qilish…

en: &Validate translations
uz_UZ: Tarjimalarni tasdiqlash

en: &Validate Translations
uz_UZ: Tarjimalarni ta&sdiqlash

en: Remove Same-as-Source Translations
uz_UZ: Manba bilan bir xil tarjimalarni olib tashlash

en: &Purge deleted translations
uz_UZ: &O‘chirilgan tarjimalarni tozalash

en: &Purge Deleted Translations
uz_UZ: &Oʻchirilgan tarjimalarni tozalash

en: &Properties…
uz_UZ: &Xususiyatlar…

en: &Go
uz_UZ: &Oʻtish

en: &Done and next
uz_UZ: &Tayyor va keyingisi

en: &Done and Next
uz_UZ: &Tayyor va keyingisi

en: Previously edited
uz_UZ: Oxirgi tahrirlangan

en: Previously Edited
uz_UZ: Oxirgi tahrirlangan

en: &Previous translation
uz_UZ: &Oldingi tarjima

en: &Previous Translation
uz_UZ: &Oldingi tarjima

en: &Next translation
uz_UZ: &Keyingi tarjima

en: &Next Translation
uz_UZ: &Keyingi tarjima

en: P&revious unfinished
uz_UZ: O&ldingi tugatilmagan

en: P&revious Unfinished
uz_UZ: O&ldingi tugatilmagan

en: Ne&xt unfinished
uz_UZ: Ke&yingi tugatilmagan

en: Ne&xt Unfinished
uz_UZ: Ke&yingi tugatilmagan

en: Previous plural form
uz_UZ: Oldingi koʻplik shakli

en: Previous Plural Form
uz_UZ: Oldingi koʻplik shakli

en: Next plural form
uz_UZ: Keyingi koʻplik shakli

en: Next Plural Form
uz_UZ: Keyingi koʻplik shakli

en: &Online help
uz_UZ: &Onlayn yordam

en: &Online Help
uz_UZ: &Onlayn yordam

en: &GNU gettext manual
uz_UZ: &GNU gettext qoʻllanmasi

en: &GNU gettext Manual
uz_UZ: &GNU gettext qoʻllanmasi

en: &About Poedit
uz_UZ: Poedit h&aqida

en: &About
uz_UZ: Poedit H&aqida

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
uz_UZ: Nuqtali vergul bilan ajratilgan kengaytmalar ro‘yxati (masalan: *.cpp;*.h):

en: Invocation:
uz_UZ: Chaqirish:

en: Command to extract translations:
uz_UZ: Tarjimalarni ajratish buyrugʻi:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
uz_UZ: Ushbu buyruqdan ajratgichni ishga tushirish uchun foydalaniladi.
    %o chiquvchi fayl nomiga, %K kalit soʻzlar roʻyxatiga
    %F kiruvchi fayllar roʻyxatiga,
    %C kodlash bayrogʻiga (quyidagini koʻring) ajratiladi.

en: An item in keywords list:
uz_UZ: Kalit soʻzlar roʻyxatidagi band:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
uz_UZ: Har bir kalit soʻzi uchun bir marta buyruq
    satriga ilova qilinadi. %k kalit soʻz.

en: An item in input files list:
uz_UZ: Kirish fayllari roʻyxatidagi element:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
uz_UZ: U har bir kiruvchi fayl uchun buyruq satriga qoʻshiladi. %f fayl nomini anglatadi.

en: Source code charset:
uz_UZ: Manba kodi kodlash usuli:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
uz_UZ: Agar manba kodlash usuli berilgan boʻlsa, u buyruq satriga
    ilova qilinadi. %c kodlash usuli qiymatini anglatadi.

en: Project name and version:
uz_UZ: Loyiha nomi va versiyasi:

en: Language team:
uz_UZ: Til jamoasi:

en: Plural forms:
uz_UZ: Koʻplik shakllari:

en: Use default rules for this language
uz_UZ: Ushbu til uchun standart qoidalardan foydalanish

en: Use custom expression
uz_UZ: Boshqa ifodadan foydalanish

en: Learn about plural forms
uz_UZ: Koʻplik shakllari haqida oʻrganish

en: Charset:
uz_UZ: Kodlash usuli:

en: Advanced Extraction Settings…
uz_UZ: Kengaytirilgan ajratish sozlamalari…

en: Advanced extraction settings…
uz_UZ: Kengaytirilgan ajratish sozlamalari…

en: Extract text from source files in the following directories:
uz_UZ: Quyidagi kataloglardagi manba fayllaridan matnni ajratish:

en: Base path:
uz_UZ: Asosiy yoʻl:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
uz_UZ: Ushbu kalit soʻzlar (funksiya nomlari)dan manba fayllaridagi
    tarjima qilinadigan stringlarni tanish uchun foydalaning:

en: Also use default keywords for supported languages
uz_UZ: Qoʻllab-quvvatlanadigan tillar uchun standart kalit soʻzlari qoʻllanilsin

en: Learn about gettext keywords
uz_UZ: gettext kalit soʻzlari haqida oʻrganing

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
uz_UZ: Oldingi manba matni

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
uz_UZ: Endi noaniq boʻlib qolgan tarjimaga mos keladigan eski manba matni ( yangilanish paytida oʻzgargandan avvalgi holati).

en: Notes for translators
uz_UZ: Tarjimonlar uchun qaydlar

en: Comment
uz_UZ: Izoh

en: Add comment
uz_UZ: Izoh qoʻshish

en: Add Comment
uz_UZ: Izoh qoʻshish

en: Delete From Translation Memory
uz_UZ: Tarjima xotirasidan oʻchirish

en: Delete from translation memory
uz_UZ: Tarjima xotirasidan oʻchirish

en: Translation suggestions
uz_UZ: Tarjima tavsiyalari

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
uz_UZ: Topilmadi

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
uz_UZ: Topilmadi

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
uz_UZ: Ushbu string Poeditʼning tarjima xotirasida topildi.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
uz_UZ: Tarjima tavsiyalari uchun asl matn mavjud boʻlishi kerak. Agar faqat IDʼlar ishlatilgan va haqiqiy matn boʻlmasa, tarjima tavsiyalari ishlamaydi.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
uz_UZ: Tarjima tavsiyalari uchun asl matn tilini bilish zarur. Poedit ushbu faylda tilni aniqlay olmadi.

en: Cannot execute program: %s
uz_UZ: Dastur ishga tushirilmadi: %s

en: The TMX file is malformed.
uz_UZ: TMX fayli yaroqsiz.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
uz_UZ: Tarjima xotirasi maʼlumotlar bazasi buzilgan: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
uz_UZ: Tarjima xotirasida xatolik yuz berdi: %s (%d).

en: (Use default language)
uz_UZ: (Standart tildan foydalanish)

en: Language selection
uz_UZ: Tilni tanlash

en: Select your preferred language
uz_UZ: Afzal koʻrgan tilingizni tanlang

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
uz_UZ: Oʻzgartirish amalga oshishi uchun Poeditʼni qayta ishga tushirishingiz kerak.

en: Cannot create temporary directory.
uz_UZ: Vaqtinchalik katalogni yaratib boʻlmadi.

en: There are no translations. That’s unusual.
uz_UZ: Tarjimalar yoʻq. Bu noodatiy.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
uz_UZ: Gettext tizimida tarjima qilinadigan yozuvlar qoʻlda qoʻshilmaydi, balki manba kodidan avtomatik ravishda ajratib olinadi. Shu tarzda, ular yangilangan va aniq boʻlib turadi. Tarjimonlar odatda dasturchilar tomonidan tayyorlangan PO shablon fayllaridan (POT) foydalanadilar.

en: Learn more about GNU gettext
uz_UZ: GNU gettext haqida batafsil oʻrganing

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
uz_UZ: Ushbu faylni tarjimalar bilan toʻldirishning eng oson usuli bu POT faylidan yangilashdir:

en: Update from POT
uz_UZ: POT faylidan yangilash

en: Take translatable strings from an existing POT template.
uz_UZ: Mavjud POT shablonidan tarjima qilinadigan stringlarni olish.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
uz_UZ: Shuningdek, siz tarjima qilinadigan stringlarni toʻgʻridan toʻgʻri manba kodidan ajratishingiz mumkin:

en: Extract from sources
uz_UZ: Manbalardan ajratish

en: Configure source code extraction in Properties.
uz_UZ: Manba kodini ajratishni xususiyatlarda sozlang.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
uz_UZ: Versiya %s

en: Create new
uz_UZ: Yangi yaratish

en: Create new translation from POT template.
uz_UZ: POT shablon faylidan yangi tarjima yaratish.

en: Browse files
uz_UZ: Fayllarni koʻrib chiqish

en: Open and edit translation files.
uz_UZ: Tarjima fayllarni ochish va tahrirlash.

en: Translate cloud project
uz_UZ: Bulutdagi loyihani tarjima qilish

en: Collaborate with other people online.
uz_UZ: Boshqalar bilan onlayn ishlang.

en: Recent files
uz_UZ: Oxirgi fayllar

en: Sync
uz_UZ: Sinxronlash

en: Synchronize translations with Crowdin
uz_UZ: Tarjimalarni Crowdin bilan sinxronlash

en: Upload
uz_UZ: Yuklash

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
uz_UZ: Tarjimalar %sʼga yuklandi

en: Open file
uz_UZ: Faylni ochish

en: Save file
uz_UZ: Faylni saqlash

en: Check for errors in the translation
uz_UZ: Tarjimadagi xatolarni tekshirish

en: Validate
uz_UZ: Tasdiqlash

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
uz_UZ: Tarjimasi yoʻq stringlarni dastlabki tarjima qilish

en: Update from Code
uz_UZ: Koddan yangilash

en: Update from code
uz_UZ: Koddan yangilash

en: Update from source code
uz_UZ: Manba kodidan yangilash

en: Show or hide the sidebar
uz_UZ: Yon panelni koʻrsatish yoki yashirish

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
uz_UZ: %s haqida

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
uz_UZ: %s afzalliklari

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
uz_UZ: %s haqida

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
uz_UZ: Xizmatlar

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
uz_UZ: %sni yashirish

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
uz_UZ: Boshqalarini yashirish

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
uz_UZ: Barchasini koʻrsatish

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
uz_UZ: %sdan chiqish

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
uz_UZ: Afzalliklar…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
uz_UZ: Afzalliklar...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
uz_UZ: Sozlamalar...

en: &Apply
uz_UZ: &Qoʻllash

en: Apply
uz_UZ: Qoʻllash

en: &Back
uz_UZ: &Orqaga

en: Back
uz_UZ: Orqaga

en: &Cancel
uz_UZ: &Bekor qilish

en: &Clear
uz_UZ: &Tozalash

en: Clear
uz_UZ: Tozalash

en: Copy
uz_UZ: Nusxa olish

en: Cu&t
uz_UZ: Qi&rqish

en: Cut
uz_UZ: Qirqish

en: &Delete
uz_UZ: &Oʻchirish

en: Edit
uz_UZ: Tahrirlash

en: &Quit
uz_UZ: Chi&qish

en: &New
uz_UZ: Ya&ngi

en: New
uz_UZ: Yangi

en: &No
uz_UZ: &Yoʻq

en: No
uz_UZ: Yoʻq

en: Open…
uz_UZ: Ochish…

en: &Open...
uz_UZ: &Ochish...

en: Open...
uz_UZ: Ochish...

en: &Paste
uz_UZ: &Qoʻyish

en: Paste
uz_UZ: Qoʻyish

en: Preferences
uz_UZ: Afzalliklar

en: &Redo
uz_UZ: &Takrorlash

en: Refresh
uz_UZ: Yangilash

en: &Save as
uz_UZ: Quyidagidek &saqlash

en: Save as
uz_UZ: Quyidagidek saqlash

en: Select &All
uz_UZ: B&archasini tanlash

en: Select All
uz_UZ: Barchasini tanlash

en: &Undo
uz_UZ: &Bekor qilish

en: &Yes
uz_UZ: &Ha

en: Yes
uz_UZ: Ha

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
uz_UZ: Oʻngga

en: Warning:
uz_UZ: Ogohlantirish:
