poedit - en to be_BY translation catalogue (719 entries)

en: Hide this notification message
be_BY: Схаваць гэта апавяшчэнне

en: Don’t Show Again
be_BY: Не паказваць зноў

en: Don’t show again
be_BY: Не паказваць зноў

en: Update Summary
be_BY: Абнавіць зводку

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
be_BY: Абнавіць зводку

en: Close
be_BY: Закрыць

en: Issues
be_BY: Праблемы

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
be_BY: Файл

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
be_BY: Радок

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
be_BY: Праблема

en: New Strings
be_BY: Новыя радкі

en: New strings
be_BY: Новыя радкі

en: Removed Strings
be_BY: Выдаленыя радкі

en: Removed strings
be_BY: Выдаленыя радкі

en: Collecting source files…
be_BY: Збіранне зыходных файлаў…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
be_BY[0]: Выманне радкоў для перакладу з %s файла…
be_BY[1]: Выманне радкоў для перакладу з %s файлаў…
be_BY[2]: Выманне радкоў для перакладу з %s файлаў…
be_BY[3]: Выманне радкоў для перакладу з %s файлаў…

en: Failed to load file with extracted translations.
be_BY: Не ўдалося загрузіць файл з вынятымі перакладамі.

en: In: %s
be_BY: У: %s

en: Source code not available.
be_BY: Зыходны код недаступны.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
be_BY: Пераклады не могуць быць абноўлены з зыходнага кода, бо код не быў знойдзены ў размяшчэнні, якое ўказана ва ўласцівасцях файла.

en: Permission denied.
be_BY: У дазволе адмоўлена.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
be_BY: У вас адсутнічаюць дазволы на чытанне файлаў зыходнага кода з размяшчэння, якое ўказана ва ўласцівасцях файла.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
be_BY: Калі вы раней адмаўлялі ў доступе да сваіх файлаў, то дазволіць доступ можна ў раздзеле Налады сістэмы > Бяспека і прыватнасць > Прыватнасць > Файлы і папкі.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
be_BY: Калі вы раней адмаўлялі ў доступе да сваіх файлаў, то дазволіць доступ можна ў раздзеле Параметры сістэмы > Бяспека і прыватнасць > Прыватнасць > Файлы і папкі.

en: Failed to extract strings from source code.
be_BY: Не ўдалося выняць радкі з зыходнага кода.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
be_BY: Немагчыма адкрыць файл «%s».

en: Updating translations
be_BY: Абнаўленне перакладаў

en: Determining differences…
be_BY: Вызначэнне адрозненняў…

en: Merging differences…
be_BY: Аб'яднанне адрозненняў…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
be_BY: Файл перакладу знаходзіцца ў актуальным стане. Радкі засталіся не змененымі.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
be_BY[0]: Файл перакладу абноўлены з %s змяненнем.
be_BY[1]: Файл перакладу абноўлены з %s змяненнямі.
be_BY[2]: Файл перакладу абноўлены з %s змяненнямі.
be_BY[3]: Файл перакладу абноўлены з %s змяненнямі.

en: New strings to translate:
be_BY: Новыя радкі для перакладу:

en: Removed strings (no longer used):
be_BY: Выдаленыя радкі (больш не выкарыстоўваюцца):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
be_BY[0]: Выяўлена %d праблема з зыходнымі радкамі.
be_BY[1]: Выяўлена %d праблемы з зыходнымі радкамі.
be_BY[2]: Выяўлена %d праблем з зыходнымі радкамі.
be_BY[3]: Выяўлена %d праблем з зыходнымі радкамі.

en: View Details…
be_BY: Паглядзець падрабязнасці…

en: View details…
be_BY: Паглядзець падрабязнасці…

en: Malformed header: “%s”
be_BY: Няправільны загаловак: «%s»

en: PO Translation Files
be_BY: Файлы перакладу PO

en: POT Translation Templates
be_BY: Шаблоны перакладу POT

en: XLIFF Translation Files
be_BY: Файлы перакладу XLIFF

en: Xcode Localization Catalog
be_BY: Каталог лакалізацыі Xcode

en: JSON Translation Files
be_BY: Файлы перакладу JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
be_BY: Файлы перакладу Flutter

en: RESX Resource Files
be_BY: Файлы рэсурсаў RESX

en: Qt Translation Files
be_BY: Файлы перакладу Qt

en: All Translation Files
be_BY: Усе файлы перакладу

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
be_BY: Файл мае фармат, які не распазнаецца Poedit.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
be_BY: Гэты файл JSON не з'яўляецца файлам перакладу і не можа быць адрэдагаваны ў Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
be_BY: Адбыўся збой пры чытанні змесціва файла з наступнай памылкай: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
be_BY: Файл «%s» даступны толькі для чытання і не можа быць захаваны.
    Захавайце яго пад іншай назвай.

en: Couldn’t save file %s.
be_BY: Не атрымалася захаваць файл %s.

en: Screenshots:
be_BY: Здымак экрана:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
be_BY[0]: %i радок файла «%s» быў загружаны некарэктна.
be_BY[1]: %i радкі файла «%s» былі загружаны некарэктна.
be_BY[2]: %i радкоў файла «%s» былі загружаны некарэктна.
be_BY[3]: %i радкоў файла «%s» былі загружаны некарэктна.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
be_BY: Радок %d файла «%s» пашкоджаны (несапраўдныя даныя %s).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
be_BY: Пашкоджаны файл PO: форма адзіночнага ліку msgstr выкарыстоўваецца разам з msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
be_BY: Пашкоджаны файл PO: форма множнага ліку msgstr выкарыстоўваецца без msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
be_BY: Не атрымалася загрузіць файл. Верагодна, што ён пашкоджаны.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
be_BY: Узнікла памылка пры загрузцы файла. У выніку чаго, некаторыя даныя могуць быць пашкоджаны або ўвогуле адсутнічаць.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
be_BY: Узнікла праблема пры фарматаванні файла (але ён быў паспяхова захаваны).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
be_BY: Немагчыма захаваць файл у кадзіроўцы «%s» як указана ў наладах перакладу.
    
    Замест гэтага ён будзе захаваны ў кадзіроўцы UTF-8 з адпаведнымі зменамі.

en: Error saving file
be_BY: Памылка захавання файла

en: “%s” is not a valid POT file.
be_BY: «%s» не з'яўляецца карэктным файлам POT.

en: Error while loading Qt translation file: %s
be_BY: Памылка пры загрузцы файла перакладу Qt: %s

en: The file is malformed.
be_BY: Няправільны файл.

en: Error while loading RESX file: %s
be_BY: Памылка пры загрузцы файла RESX: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
be_BY: Нечаканая адсутнасць змесціва ў файле XCLOC.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
be_BY: Захаванне ў іншае размяшчэнне не падтрымліваецца для файлаў XCLOC.

en: Error while loading XLIFF file: %s
be_BY: Памылка пры загрузцы файла XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
be_BY: версія не падтрымліваецца (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
be_BY: Пашкоджаная разметка ў радку перакладу.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
be_BY: Падключыце Poedit да платформ воблачнай лакалізацыі, якія падтрымлівае праграма. Такім чынам вы з лёгкасцю сінхранізуеце пераклады, якія кіруюцца на іх.

en: How does cloud sync work?
be_BY: Як працуе воблачная сінхранізацыя?

en: Account
be_BY: Уліковы запіс

en: (not signed in)
be_BY: (уваход не выкананы)

en: Open cloud translation
be_BY: Адкрыць воблачны пераклад

en: Manage accounts
be_BY: Кіраванне ўліковымі запісамі

en: Project:
be_BY: Праект:

en: Language:
be_BY: Мова:

en: Sign in to Cloud Account
be_BY: Увайдзіце ў воблачны ўліковы запіс

en: Sign in to cloud account
be_BY: Увайдзіце ў воблачны ўліковы запіс

en: No translation projects listed in your account.
be_BY: У вашым уліковым запісе няма праектаў для перакладу.

en: Downloading latest translations…
be_BY: Спампоўванне апошніх перакладаў…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
be_BY: Увайсці ў %s

en: Syncing
be_BY: Сінхранізацыя

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
be_BY: Запампоўванне перакладаў у %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
be_BY: Збой запампоўвання перакладаў у %s.

en: Syncing error
be_BY: Памылка сінхранізацыі

en: Edit comment
be_BY: Рэдагаваць каментарый

en: Comment:
be_BY: Каментарый:

en: Update
be_BY: Абнавіць

en: Delete the comment
be_BY: Выдаліць каментарый

en: Add
be_BY: Дадаць

en: Unknown Crowdin error.
be_BY: Невядомая памылка Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
be_BY: Не аўтарызаваны, увайдзіце яшчэ раз.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
be_BY: Праекты Crowdin на аснове радка не падтрымліваюцца.

en: Downloading translations is disabled in this project.
be_BY: Спампоўванне перакладаў адключана ў гэтым праекце.

en: Recommended
be_BY: Рэкамендавана

en: Sign In
be_BY: Увайсці

en: Sign in
be_BY: Увайсці

en: Sign Out
be_BY: Выйсці

en: Sign out
be_BY: Выйсці

en: Learn more about Crowdin
be_BY: Даведацца больш аб Crowdin

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
be_BY: Crowdin - гэта сеткавая платформа кіравання перакладамі і сумесны інструмент перакладу. Мы самі выкарыстоўваем Crowdin для перакладу Poedit на розныя мовы свету і нам ён вельмі падабаецца.

en: Waiting for authentication…
be_BY: Чаканне аўтарызацыі…

en: Updating user information…
be_BY: Абнаўленне інфармацыі аб карыстальніку…

en: Sign in to Crowdin
be_BY: Увайсці ў Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
be_BY: Сінхранізаваць з Crowdin не атрымалася.

en: Crowdin error
be_BY: Памылка Crowdin

en: &Copy
be_BY: &Скапіяваць

en: Learn more
be_BY: Даведацца больш

en: Help
be_BY: Даведка

en: &Help
be_BY: &Даведка

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
be_BY: Файлы MO нельга рэдагаваць непасрэдна ў Poedit.

en: Error opening file
be_BY: Памылка адкрыцця файла

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
be_BY: Адкрыйце і адрэдагуйце адпаведны файл PO. Пасля яго захавання, файл MO таксама абновіцца.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
be_BY: не выдаляйце часовыя файлы (для адладкі)

en: handle a poedit:// URI
be_BY: апрацаваць адрас poedit://

en: go to item at given line number
be_BY: перайсці да элемента з указаным нумарам радка

en: Failed to communicate with Poedit process.
be_BY: Не ўдалося звязацца з працэсам Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
be_BY: Адбылося неапрацаванае выключэнне: %s

en: Select translation template
be_BY: Выберыце шаблон перакладу

en: Invalid file
be_BY: Памылковы файл

en: Select translation file
be_BY: Выберыце файл перакладу

en: Poedit is an easy to use translation editor.
be_BY: Poedit - гэта просты ў выкарыстанні рэдактар перакладаў.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
be_BY: Нельга перацягваць некалькі файлаў у акно Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
be_BY: Файл «%s» не з'яўляецца файлам перакладу.

en: File “%s” doesn’t exist.
be_BY: Файл «%s» не існуе.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
be_BY: Праверка правапісу адключана, бо слоўнік для %s не ўсталяваны.

en: Install
be_BY: Усталяваць

en: The file “%s” has been changed by another application.
be_BY: Файл «%s» зменены іншай праграмай.

en: Reload file
be_BY: Перазагрузіць файл

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
be_BY: Вы сапраўды хочаце перазагрузіць файл з дыска? Усе вашы не захаваныя рэдагаванні ў праграме будуць страчаны, калі вы гэта зробіце.

en: Ignore
be_BY: Ігнараваць

en: Reload File
be_BY: Перазагрузіць файл

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
be_BY: Файл зменены. Захаваць змены?

en: Save changes
be_BY: Захаваць змяненні

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
be_BY: Вашы змены будуць страчаны, калі яны не будуць захаваны.

en: Save
be_BY: Захаваць

en: Do&n’t save
be_BY: Не зах&оўваць

en: Don’t Save
be_BY: Не захоўваць

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
be_BY: Змены зробленыя іншай праграма будуць страчаны, калі вы захаваеце.

en: Cancel
be_BY: Скасаваць

en: Save Anyway
be_BY: Усё роўна захаваць

en: Save anyway
be_BY: Усё роўна захаваць

en: Save as…
be_BY: Захаваць як…

en: Compile to…
be_BY: Кампіляваць у…

en: Compiled Translation Files
be_BY: Скампіляваныя файлы перакладу

en: Export to HTML…
be_BY: Экспарт у HTML…

en: HTML Files
be_BY: Файлы HTML

en: Exporting to HTML
be_BY: Экспартаванне ў HTML

en: Updating failed
be_BY: Збой абнаўлення

en: Open reference file
be_BY: Адкрыць даведачны файл

en: Update from &POT File…
be_BY: Абнавіць з файла &POT…

en: Update from &POT file…
be_BY: Абнавіць з файла &POT…

en: Sync with Crowdin
be_BY: Сінхранізаваць з Crowdin

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
be_BY: Запампаваць у %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
be_BY[0]: Знойдзена %d праблема з перакладам.
be_BY[1]: Знойдзены %d праблемы з перакладам.
be_BY[2]: Знойдзена %d праблем з перакладам.
be_BY[3]: Знойдзена %d праблем з перакладам.

en: Validation results
be_BY: Вынікі праверкі

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
be_BY: Запісы з памылкамі былі пазначаны ў спісе чырвоным колерам. Будуць паказаны падрабязнасці памылкі, калі выбраць такі запіс.

en: The file was saved safely.
be_BY: Файл быў бяспечна захаваны.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
be_BY: Файл быў бяспечна захаваны і скампіляваны ў фармат MO, але магчыма будзе працаваць некарэктна.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
be_BY: Файл быў бяспечна захаваны, але яго не атрымалася скампіляваць у фармат MO для далейшага выкарыстання.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
be_BY: Файл быў скампіляваны ў фармат MO, але магчыма будзе працаваць некарэктна.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
be_BY: Не атрымалася скампіляваць файл у фармат MO для далейшага выкарыстання.

en: No problems with the translation found.
be_BY: Праблем з перакладам не знойдзена.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
be_BY[0]: Пераклад гатовы да выкарыстання, але %d запіс яшчэ не перакладзены.
be_BY[1]: Пераклад гатовы да выкарыстання, але %d запісы яшчэ не перакладзены.
be_BY[2]: Пераклад гатовы да выкарыстання, але %d запісаў яшчэ не перакладзены.
be_BY[3]: Пераклад гатовы да выкарыстання, але %d запісаў яшчэ не перакладзены.

en: The translation is ready for use.
be_BY: Пераклад гатовы да выкарыстання.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
be_BY: Poedit аўтаматычна выправіў памылковае змесціва ў файле «%s».

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
be_BY: Гэты файл змяшчаў дубліраваныя элементы, якія забараняюцца ў файлах PO і могуць ствараць перашкоды ў іх выкарыстанні. Poedit выправіў гэту праблему, але вы павінны перагледзець пераклады пазначаныя як патрабуюць дапрацоўкі і выправіць іх пры неабходнасці.

en: Language of the translation isn’t set.
be_BY: Не зададзена мова перакладу.

en: Set Language
be_BY: Задаць мову

en: Set language
be_BY: Задаць мову

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
be_BY: Прапановы недаступны, калі мова перакладу зададзена няправільна. Іншыя функцыі, такія як формы множнага ліку, таксама могуць быць парушаны.

en: Language of the translation is the same as source language.
be_BY: Мова перакладу супадае з зыходнай мовай.

en: Fix Language
be_BY: Выправіць мову

en: Fix language
be_BY: Выправіць мову

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
be_BY: Файл мае запісы з формамі множнага ліку, але ён не мае сканфігураванага загалоўка Plural-Forms.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
be_BY: Запісы ў гэтым файле маюць колькасць форм множнага ліку, якія адрозніваюцца ад азначаных у загалоўку Plural-Forms

en: Required header Plural-Forms is missing.
be_BY: Неабходны загаловак "Plural-Forms" адсутнічае.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
be_BY: Сінтаксічная памылка ў загалоўку "Plural-Forms" ("%s").

en: Fix the Header
be_BY: Выправіць загаловак

en: Fix the header
be_BY: Выправіць загаловак

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
be_BY: Выраз формы множнага ліку, якая выкарыстоўваецца файлам, з'яўляецца незвычайнай для %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
be_BY: Праверыць

en: Would you like to use English for source text?
be_BY: Ці выкарыстоўваць англійскую мову для зыходных тэкстаў?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
be_BY: Гэты файл выкарыстоўвае ідэнтыфікатары радкоў замест зыходнага тэксту. Poedit можа загрузіць англамоўныя тэксты з файла «%s».

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
be_BY: Загрузіць англійскую

en: Translated: %d of %d (%d %%)
be_BY: Перакладзена: %d з %d (%d %%)

en: Remaining: %d
be_BY: Засталося: %d

en: %d error | %d errors
be_BY[0]: %d памылка
be_BY[1]: %d памылкі
be_BY[2]: %d памылак
be_BY[3]: %d памылак

en: %d entry | %d entries
be_BY[0]: %d запіс
be_BY[1]: %d запісы
be_BY[2]: %d запісаў
be_BY[3]: %d запісаў

en:  (unsaved)
be_BY:  (не захавана)

en:  (modified)
be_BY:  (зменены)

en: Failed to update translation memory: %s
be_BY: Не ўдалося абнавіць памяць перакладаў: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
be_BY: Немагчыма захаваць файл «%s».

en: Remove same-as-source translations
be_BY: Выдаліць пераклады, якія супадаюць з крыніцай

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
be_BY: Вы сапраўды хочаце выдаліць усе пераклады, якія ідэнтычныя зыходнаму тэксту?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
be_BY: Гэта дзеянне прывядзе да выдалення любых перакладаў, якія дакладна супадаюць з зыходным тэкстам. Дадзенае дзеянне немагчыма будзе адрабіць.

en: Keep
be_BY: Пакінуць

en: Remove
be_BY: Выдаліць

en: Purge deleted translations
be_BY: Ачысціць выдаленыя пераклады

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
be_BY: Вы сапраўды хочаце выдаліць усе пераклады, якія больш не выкарыстоўваюцца?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
be_BY: Калі працягнуць ачышчэнне то ўсе пераклады, якія пазначаныя як выдаленыя, будуць незваротна выдалены. Іх давядзецца паўторна перакладаць, калі гэтыя пераклады зноў будуць дадзены ў будучым.

en: Purge
be_BY: Ачысціць

en: Copy from Source Text
be_BY: Скапіяваць зыходны тэкст

en: Copy from source text
be_BY: Скапіяваць зыходны тэкст

en: Clear Translation
be_BY: Ачысціць пераклад

en: Clear translation
be_BY: Ачысціць пераклад

en: Edit Comment
be_BY: Рэдагаваць каментарый

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
be_BY: Уваходжанні кода

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
be_BY: Уваходжанні кода

en: Hide Sidebar
be_BY: Схаваць бакавую панэль

en: Show Sidebar
be_BY: Паказаць бакавую панэль

en: Hide Status Bar
be_BY: Схаваць панэль стану

en: Show Status Bar
be_BY: Паказаць радок стану

en: String length in characters: translation | source
be_BY: Даўжыня радка ў сімвалах: пераклад | крыніца

en: String length in characters
be_BY: Даўжыня радка ў сімвалах

en: Source text
be_BY: Зыходны тэкст

en: Singular
be_BY: Адзіночны

en: Plural
be_BY: Множны

en: Translation
be_BY: Пераклад

en: Pre-translated
be_BY: Папярэдні пераклад

en: Needs Work
be_BY: Патрабуе дапрацоўкі

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
be_BY: Патрабуе дапрацоўкі

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
be_BY: Файлы POT з'яўляюцца толькі шаблонамі і не змяшчаюць перакладаў.
    Стварыце файл PO з шаблона, каб зрабіць пераклад.

en: Create new translation
be_BY: Стварыць новы пераклад

en: Make a new translation from this POT file.
be_BY: Зрабіць новы пераклад з гэтага файла POT.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
be_BY: Выкарыстоўвайце меню «Рэдагаваць» для выпраўлення масавых дзеянняў з выбранымі радкамі.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
be_BY: Ідэнтыфікатар зыходнага тэксту

en: Everything
be_BY: Усе

en: Form %i
be_BY: Форма %i

en: Form %i (unused)
be_BY: Форма %i (не выкарыстоўваецца)

en: Zero
be_BY: Нуль

en: One
be_BY: Адзін

en: Two
be_BY: Два

en: Other
be_BY: Іншае

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
be_BY: Кантэкст радка: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
be_BY: Ідэнтыфікатар радка: %s

en: %s Format
be_BY: Фармат %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
be_BY: Фармат %s

en: Translation — %s
be_BY: Пераклад — %s

en: Source text — %s
be_BY: Зыходны тэкст — %s

en: unknown language
be_BY: невядомая мова

en: Network error: %s (%d)
be_BY: Памылка сеткі: %s (%d)

en: Unknown error
be_BY: Невядомая памылка

en: Failed to merge gettext catalogs.
be_BY: Не ўдалося аб'яднаць каталогі gettext.

en: Open in Editor
be_BY: Адкрыць у рэдактары

en: Open in editor
be_BY: Адкрыць у рэдактары

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
be_BY: Інфармацыя аб уваходжанні гэтага радка ў зыходны код адсутнічае.

en: No usage information
be_BY: Няма інфармацыі аб выкарыстанні

en: %d code occurrence | %d code occurrences
be_BY[0]: %d уваходжанне кода
be_BY[1]: %d уваходжанні кода
be_BY[2]: %d уваходжанняў кода
be_BY[3]: %d уваходжанняў кода

en: Source code not found
be_BY: Зыходны код не знойдзены

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
be_BY: Poedit не можа паказаць зыходны код, дзе выкарыстоўваецца радок з той прычыны, што файл або недаступны ва ўказаным месцы або ён з'яўляецца сімвалічнай спасылкай, якая не ўказвае на сапраўдны файл.

en: File cannot be opened
be_BY: Немагчыма адкрыць файл

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
be_BY: Poedit не можа адкрыць файл «%s».

en: Find
be_BY: Знайсці

en: Replace
be_BY: Замяніць

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
be_BY: Параметры

en: Ignore case
be_BY: Ігнараваць рэгістр

en: Wrap around
be_BY: Шукаць бясконца

en: Whole words only
be_BY: Толькі цэлыя словы

en: Find in source texts
be_BY: Знайсці ў зыходных тэкстах

en: Find in translations
be_BY: Знайсці ў перакладах

en: Find in comments
be_BY: Знайсці ў каментарыях

en: Replace &All
be_BY: Замяніць &усе

en: Replace &all
be_BY: Замяніць &усе

en: &Replace
be_BY: &Замяніць

en: < &Previous
be_BY: < &Папярэдні

en: &Next >
be_BY: &Далей >

en: String to find
be_BY: Радок для пошуку

en: Replacement string
be_BY: Радок замены

en: warning:
be_BY: папярэджанне:

en: error:
be_BY: памылка:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
be_BY: Назва мовы або код

en: Translation Language
be_BY: Мова перакладу

en: Language of the translation:
be_BY: Мова перакладу:

en: All strings
be_BY: Усе радкі

en: Couldn’t download Localazy project details.
be_BY: Не атрымалася спампаваць падрабязнасці праекта Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
be_BY: Узнікла памылка пры запампоўванні перакладаў на Localazy.

en: Projects
be_BY: Праекты

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
be_BY: Даведацца больш аб %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
be_BY: Localazy - гэта платформа для лакалізацыі з высокім узроўнем аўтаматызацыі, якая дазваляе любому карыстальніку без намаганняў перакладаць сваё змесціва на некалькі моў.

en: Add Project
be_BY: Дадаць праект

en: Add project
be_BY: Дадаць праект

en: Poedit - Catalogs manager
be_BY: Poedit - менеджар каталогаў

en: Edit…
be_BY: Рэдагаваць…

en: Create new translations project
be_BY: Стварыць новы праект перакладу

en: Delete the project
be_BY: Выдаліць праект

en: Edit the project
be_BY: Рэдагаваць праект

en: Update all
be_BY: Абнавіць усе

en: Update all catalogs in the project
be_BY: Абнавіць усе каталогі ў праекце

en: Total
be_BY: Усяго

en: Untrans
be_BY: Не перакладзеных

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
be_BY: Патрабуе дапрацоўкі

en: Errors
be_BY: Памылкі

en: Last modified
be_BY: Апошняе змяненне

en: Edit project
be_BY: Рэдагаваць праект

en: Select directory
be_BY: Выберыце каталог

en: Directories:
be_BY: Каталогі:

en: <unnamed>
be_BY: <без назвы>

en: Do you want to delete project “%s”?
be_BY: Вы сапраўды хочаце выдаліць праект «%s»?

en: Delete project
be_BY: Выдаліць праект

en: Deleting the project will not delete any translation files.
be_BY: Выдаленне праекта не прывядзе да выдалення файлаў перакладу.

en: Confirmation
be_BY: Пацвярджэнне

en: Update all catalogs in this project?
be_BY: Абнавіць усе каталогі ў гэтым праекце?

en: Performs update from source code on all files in the project.
be_BY: Выконвае абнаўленне з зыходнага кода ва ўсіх файлах у праекце.

en: Updating project catalogs
be_BY: Абнаўленне каталогаў праекта

en: Check for Updates…
be_BY: Праверыць наяўнасць абнаўленняў…

en: Catalogs Manager
be_BY: Менеджар каталогаў

en: &Preferences…
be_BY: &Параметры…

en: &Edit
be_BY: &Рэдагаваць

en: Undo
be_BY: Адрабіць

en: Redo
be_BY: Узнавіць

en: Paste and Match Style
be_BY: Уставіць і супаставіць стыль

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Spelling and Grammar
be_BY: Праверка правапісу і граматыка

en: Show Spelling and Grammar
be_BY: Паказваць арфаграфічныя і граматычныя памылкі

en: Check Document Now
be_BY: Праверыць дакумент

en: Check Spelling While Typing
be_BY: Правяраць правапіс пры ўводзе

en: Check Grammar With Spelling
be_BY: Правяраць граматыку і правапіс

en: Correct Spelling Automatically
be_BY: Выпраўляць правапіс аўтаматычна

en: Substitutions
be_BY: Замены

en: Show Substitutions
be_BY: Паказаць замены

en: Smart Copy/Paste
be_BY: Інтэлектуальнае капіяванне/устаўка

en: Smart Quotes
be_BY: Інтэлектуальныя двукоссі

en: Smart Dashes
be_BY: Інтэлектуальны працяжнік

en: Smart Links
be_BY: Інтэлектуальныя спасылкі

en: Text Replacement
be_BY: Замена тэксту

en: Transformations
be_BY: Пераўтварэнні

en: Make Upper Case
be_BY: У верхні рэгістр

en: Make Lower Case
be_BY: У ніжні рэгістр

en: Capitalize
be_BY: Вялікімі літарамі

en: Speech
be_BY: Маўленне

en: Start Speaking
be_BY: Пачаць агучванне

en: Stop Speaking
be_BY: Спыніць агучванне

en: &View
be_BY: &Выгляд

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
be_BY: Паказаць панэль інструментаў

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
be_BY: Наладзіць панэль інструментаў…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
be_BY: Перайсці ў поўнаэкранны рэжым

en: Window
be_BY: Акно

en: Minimize
be_BY: Згарнуць

en: Zoom
be_BY: Маштаб

en: Welcome to Poedit
be_BY: Вітаем у Poedit

en: Bring All to Front
be_BY: Змясціць усё на пярэднім плане

en: Information about the translator
be_BY: Інфармацыя аб перакладчыку

en: Name:
be_BY: Імя:

en: Your Name
be_BY: Ваша імя

en: Email:
be_BY: Электронная пошта:

en: you@example.com
be_BY: ya@poshta.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
be_BY: Ваша імя і адрас электроннай пошты будуць выкарыстаны толькі для таго, каб задаць апошняга перакладчыка ў загалоўках файлаў GNU gettext.

en: Editing
be_BY: Рэдагаванне

en: Automatically compile MO file when saving
be_BY: Аўтаматычна кампіляваць файл MO пры захаванні

en: Check spelling
be_BY: Правяраць правапіс

en: Always change focus to text input field
be_BY: Заўсёды рабіць поле для ўводу тэксту актыўным

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
be_BY: Ніколі не дазваляць спісу радкоў атрымліваць фокус. Калі ўключана, то для перамяшчэння з дапамогай клавіятуры вам неабходна выкарыстоўваць камбінацыю клавіш Ctrl+стрэлкі. Таксама вы можаце выводзіць тэкст неадкладна, без націскання клавішы Tab для змянення фокуса.

en: Appearance
be_BY: Вонкавы выгляд

en: Use custom list font:
be_BY: Выкарыстоўваць карыстальніцкі шрыфт для спіса:

en: Use custom text fields font:
be_BY: Выкарыстоўваць карыстальніцкі тэкст у палях уводу:

en: Change UI language
be_BY: Змяніць мову інтэрфейсу

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
be_BY: (патрабуецца Windows 8 або больш новая версія)

en: General
be_BY: Агульныя

en: Use translation memory
be_BY: Выкарыстоўваць памяць перакладаў

en: Manage…
be_BY: Кіраванне…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
be_BY: Пры абнаўленні з крыніцы

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
be_BY: падбіраць падобны пераклад унутры файла

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
be_BY: папярэдні пераклад з ПП

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
be_BY: Poedit можа паспрабаваць запоўніць новыя запісы толькі папярэднімі перакладамі ў файле або з вашай памяці перакладаў. Выкарыстанне ПП не будзе вельмі эфектыўным, калі яна амаль пустая, але яна будзе станавіцца лепш па меры таго, як вы будзеце дадаваць у яе новыя пераклады.

en: Stored translations:
be_BY: Захаваных перакладаў:

en: Database size on disk:
be_BY: Памер базы даных на дыску:

en: Import Translation Files…
be_BY: Імпартаванне файлаў перакладу…

en: Import translation files…
be_BY: Імпартаванне файлаў перакладу…

en: Import From TMX…
be_BY: Імпартаваць з TMX…

en: Import from TMX…
be_BY: Імпартаваць з TMX…

en: Export To TMX…
be_BY: Экспарт у TMX…

en: Export to TMX…
be_BY: Экспарт у TMX…

en: Erase Database…
be_BY: Сцерці базу даных…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Erase database…
be_BY: Сцерці базу даных…

en: Select translation files to import
be_BY: Выберыце файлы перакладу для імпарту

en: Select TMX files to import
be_BY: Выберыце файлы TMX для імпарту

en: TMX Files
be_BY: Файлы TMX

en: Importing translations…
be_BY: Імпартаванне перакладаў…

en: Importing translation memory failed.
be_BY: Збой імпартавання памяці перакладу.

en: Importing from “%s”…
be_BY: Імпартаванне з «%s»…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
be_BY[0]: Імпартаваны %s пераклад.
be_BY[1]: Імпартаваны %s пераклады.
be_BY[2]: Імпартаваны %s перакладаў.
be_BY[3]: Імпартаваны %s перакладаў.

en: Export as…
be_BY: Экспартаваць як…

en: Exporting translations…
be_BY: Экспартаванне перакладаў…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
be_BY: Збой экспартавання памяці перакладу ў «%s».

en: Reset translation memory
be_BY: Скінуць памяць перакладаў

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
be_BY: Вы сапраўды хочаце скінуць памяць перакладаў?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
be_BY: Ачыстка памяці перакладаў незваротна выдаліць усе пераклады, якія захоўваюцца ў ёй. Вы не зможаце адрабіць гэту аперацыю.

en: Reset
be_BY: Скінуць

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
be_BY: ПП

en: Translation Memory
be_BY: Памяць перакладаў

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
be_BY: Экстрактары зыходнага кода выкарыстоўваюцца для пошуку радкоў, якія перакладаюцца ў файлах зыходнага кода і вымаюць іх так, каб іх можна было перакласці.

en: Custom Extractors:
be_BY: Карыстальніцкія экстрактары:

en: Custom extractors:
be_BY: Карыстальніцкія экстрактары:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
be_BY: Падтрымліваюцца ўсе праграмныя мовы, якія распазнаюцца інструментамі GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript і іншыя).

en: Extractor setup
be_BY: Налады экстрактара

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
be_BY: Спіс пашырэнняў, якія падзелены кропкай з коскай (напрыклад, *.cpp;*.h):

en: Invocation:
be_BY: Выклік:

en: Command to extract translations:
be_BY: Каманда для вымання перакладу:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
be_BY: Гэта каманда выкарыстоўваецца, каб запусціць экстрактар.
    %o абазначае назву выходнага файла, %K - гэта спіс
    ключавых слоў, %F - гэта спіс уваходных файлаў,
    %C - гэта кадзіроўка (глядзіце ніжэй).

en: An item in keywords list:
be_BY: Элемент у спісе ключавых слоў:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
be_BY: Гэта будзе далучана да каманднага радка
    для кожнага ключавога слова. %k абазначае ключавое слова.

en: An item in input files list:
be_BY: Элемент у спісе ўваходных файлаў:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
be_BY: Гэта будзе далучана да каманднага радка
    для кожнага ўваходнага файла. %f абазначае назву файла.

en: Source code charset:
be_BY: Кадзіроўка зыходнага кода:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
be_BY: Гэта будзе далучана да каманднага радка, толькі калі было ўказана
    кадзіраванне зыходнага файла. %c абазначае значэнне кадзіравання.

en: Delete extractor
be_BY: Выдаліць экстрактар

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
be_BY: Вы сапраўды хочаце выдаліць экстрактар «%s»?

en: Extractors
be_BY: Экстрактары

en: Accounts
be_BY: Уліковыя запісы

en: Automatically check for updates
be_BY: Аўтаматычна правяраць наяўнасць новых версій

en: Include beta versions
be_BY: У тым ліку правяраць бэта-версіі

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
be_BY: Бэта-версіі змяшчаюць усе самыя новыя функцыі і ўдасканаленні, але могуць быць менш стабільнымі.

en: Updates
be_BY: Абнаўленні

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
be_BY: Гэтыя налады ўплываюць на ўнутранае фарматаванне файлаў PO. Скарэктуйце іх, калі ў вас ёсць адмысловыя патрабаванні, напрыклад, калі вы карыстаецеся сістэмай кантролю версій.

en: Line endings:
be_BY: Завяршэнне радкоў:

en: Unix (recommended)
be_BY: Unix (рэкамендавана)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
be_BY: Перанос:

en: Preserve formatting of existing files
be_BY: Захоўваць фарматаванне існуючых файлаў

en: Advanced
be_BY: Дадаткова

en: Settings
be_BY: Налады

en: Preparing strings…
be_BY: Падрыхтоўка радкоў…

en: Pre-translating…
be_BY: Папярэдні пераклад…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
be_BY[0]: Папярэдні пераклад %u радка
be_BY[1]: Папярэдні пераклад %u радкоў
be_BY[2]: Папярэдні пераклад %u радкоў
be_BY[3]: Папярэдні пераклад %u радкоў

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
be_BY[0]: Папярэдне перакладзены %d радок.
be_BY[1]: Папярэдне перакладзены %d радкі.
be_BY[2]: Папярэдне перакладзены %d радкоў.
be_BY[3]: Папярэдне перакладзены %d радкоў.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
be_BY: Пераклады былі пазначаны як патрабуюць дапрацоўкі з той прычыны, што могуць змяшчаць памылкі. Праверце іх слушнасць.

en: Exact matches from TM
be_BY: Дакладныя супадзенні з ПП

en: Approximate matches from TM
be_BY: Прыблізныя супадзенні з ПП

en: No entries could be pre-translated.
be_BY: Няма запісаў для якіх можна зрабіць папярэдні пераклад.

en: All strings were already translated.
be_BY: Усе радкі ўжо перакладзены.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
be_BY: ПП не змяшчае радкоў, якія падобны на змесціва гэтага файла. Яна пасуе толькі для паўаўтаматычнага перакладу пасля таго, як Poedit збярэ дастаткова даных з файлаў, якія вы пераклалі самастойна.

en: Cannot pre-translate without source text.
be_BY: Немагчыма ажыццявіць папярэдні пераклад без зыходнага тэксту.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
be_BY: Папярэдні пераклад

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
be_BY: Папярэдні пераклад патрабуе, каб зыходны тэкст быў даступны. Гэта функцыя не будзе працаваць, калі выкарыстоўваюцца ідэнтыфікатары без фактычнага тэксту.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
be_BY: Немагчыма зрабіць папярэдні пераклад з невядомай мовы.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
be_BY: Папярэдні пераклад патрабуе ведання мовы зыходнага тэксту. Poedit не можа выявіць яе ў гэтым файле.

en: Only fill in exact matches
be_BY: Запаўняць толькі пры дакладным супадзенні

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
be_BY: Прадвызначана недакладныя вынікі таксама будуць уключацца, але будзе пазначаны як патрабуе дапрацоўкі. Задайце гэты параметр, каб праграма ўключала толькі ідэальныя супадзенні.

en: Don’t mark exact matches as needing work
be_BY: Не пазначаць дакладныя супадзенні як патрабуюць дапрацоўкі

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
be_BY: Уключайце толькі ў тым выпадку, калі вы давяраеце якасці вашай ПП. Прадвызначана ўсе супадзенні з ПП пазначаюцца як патрабуюць дапрацоўкі і іх неабходна пераправяраць.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
be_BY: Папярэдні пераклад аўтаматычна знаходзіць дакладныя або недакладныя супадзенні для не перакладзеных радкоў у памяці перакладаў і запаўняе іх перакладамі.

en: Error:
be_BY: Памылка:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
be_BY[0]: Адбылася %d памылка:
be_BY[1]: Адбыліся %d памылкі:
be_BY[2]: Адбылося %d памылак:
be_BY[3]: Адбылося %d памылак:

en: An error occurred.
be_BY: Адбылася памылка.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
be_BY[0]: Адбылася %d памылка.
be_BY[1]: Адбыліся %d памылкі.
be_BY[2]: Адбылося %d памылак.
be_BY[3]: Адбылося %d памылак.

en: Cancelling…
be_BY: Скасоўваецца…

en: Drag Folders or Files Here
be_BY: Перацягніце папкі або файлы сюды

en: Drag folders or files here
be_BY: Перацягніце папкі або файлы сюды

en: Add Folders…
be_BY: Дадаць папкі…

en: Add folders…
be_BY: Дадаць папкі…

en: Add Files…
be_BY: Дадаць файлы…

en: Add files…
be_BY: Дадаць файлы…

en: Add Wildcard…
be_BY: Дадаць падстаноўчы знак…

en: Add wildcard…
be_BY: Дадаць падстаноўчы знак…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
be_BY: Паказаць у Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
be_BY: Паказаць у правадніку

en: Show in Folder
be_BY: Паказаць у папцы

en: Paths
be_BY: Шляхі

en: Excluded paths
be_BY: Выключаныя шляхі

en: Advanced extraction settings
be_BY: Дадатковыя налады вымання

en: Extract notes for translators from:
be_BY: Выняць нататкі для перакладчыкаў з:

en: Comments prefixed with:
be_BY: Каментарыі, якія пачынаюцца з:

en: All comments
be_BY: Усе каментарыі

en: Additional xgettext flags:
be_BY: Дадатковыя сцягі xgettext:

en: Translation Properties
be_BY: Уласцівасці перакладу

en: Translation properties
be_BY: Уласцівасці перакладу

en: Sources Paths
be_BY: Зыходныя шляхі

en: Sources paths
be_BY: Зыходныя шляхі

en: Sources Keywords
be_BY: Ключавыя словы зыходных файлаў

en: Sources keywords
be_BY: Ключавыя словы зыходных файлаў

en: Additional keywords
be_BY: Дадатковыя ключавыя словы

en: Name of the project the translation is for
be_BY: Назва праекта перакладу для

en: Team name and email address or URL
be_BY: Назва каманды і адрас электроннай пошты або URL-адрас

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
be_BY: напрыклад, plurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
be_BY: UTF-8 (рэкамендавана)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
be_BY: Першапачаткова захавайце файл. Да гэтага дадзены раздзел не можа быць адрэдагаваны.

en: Placeholders correctness
be_BY: Слушнасць запаўняльнікаў

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
be_BY: У перакладзе адсутнічае запаўняльнік «%s».

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
be_BY: Лішні запаўняльнік «%s», якога няма ў зыходным тэксце.

en: Plural form translations
be_BY: Пераклады форм множнага ліку

en: Not all plural forms are translated.
be_BY: Не ўсе формы множнага ліку перакладзены.

en: Inconsistent upper/lower case
be_BY: Непаслядоўнасць верхняга або ніжняга рэгістра

en: The translation should start as a sentence.
be_BY: Пераклад павінен пачынацца як сказ.

en: The translation should start with a lowercase character.
be_BY: Пераклад павінен пачынацца з маленькай літары.

en: Inconsistent whitespace
be_BY: Непаслядоўнасць прабелаў

en: The translation doesn’t start with a space.
be_BY: Пераклад не пачынаецца з прабелу.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
be_BY: Пераклад пачынаецца з прабелу, а зыходны тэкст не.

en: The translation is missing a newline at the end.
be_BY: У перакладзе адсутнічае сімвал новага радка ў канцы.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
be_BY: Пераклад завяршаецца сімвалам новага радка, але зыходны тэкст - не.

en: The translation is missing a space at the end.
be_BY: У канцы перакладу адсутнічае прабел.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
be_BY: Пераклад завяршаецца прабелам, але зыходны тэкст - не.

en: Punctuation checks
be_BY: Праверка пунктуацыі

en: The translation should end with “%s”.
be_BY: Пераклад павінен завяршацца на «%s».

en: The translation should not end with “%s”.
be_BY: Пераклад не павінен завяршацца на «%s».

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
be_BY: Пераклад завяршаецца «%s», але зыходны тэкст завяршаецца «%s».

en: Length difference
be_BY: Розніца ў даўжыні

en: The translation exceeds maximum length (%d characters).
be_BY: Пераклад перавышае максімальную даўжыню (максімум сімвалаў: %d).

en: The translation is below minimum length (%d characters).
be_BY: Пераклад мае даўжыню ніжэй за мінімальную (мінімум сімвалаў: %d).

en: The translation is much shorter than the source text.
be_BY: Пераклад значна карацейшы за зыходны тэкст.

en: The translation is much longer than the source text.
be_BY: Пераклад значна даўжэй за зыходны тэкст.

en: Cloud
be_BY: Воблака

en: Clear Menu
be_BY: Ачысціць меню

en: Clear menu
be_BY: Ачысціць меню

en: Project name:
be_BY: Назва праекта:

en: Browse
be_BY: Агляд

en: Add directory to the list
be_BY: Дадаць каталог у спіс

en: &File
be_BY: &Файл

en: &New…
be_BY: &Новы…

en: New from &POT/PO file…
be_BY: Новы з файла &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
be_BY: Новы з файла &POT/PO…

en: &Open…
be_BY: &Адкрыць…

en: Open Recent
be_BY: Адкрыць нядаўнія файлы

en: Open recent
be_BY: Адкрыць нядаўнія

en: Open cloud translation…
be_BY: Адкрыць воблачны пераклад…

en: Open Cloud Translation…
be_BY: Адкрыць воблачны пераклад…

en: &Start window
be_BY: &Пачатковае акно

en: &Start Window
be_BY: &Пачатковае акно

en: Catalogs &manager
be_BY: &Менеджар каталогаў

en: Catalogs &Manager
be_BY: &Менеджар каталогаў

en: &Close
be_BY: &Закрыць

en: &Save
be_BY: &Захаваць

en: Save &as…
be_BY: Захаваць &як…

en: Save &As…
be_BY: Захаваць &як…

en: Compile to MO…
be_BY: Кампіляваць у MO…

en: E&xport to HTML…
be_BY: Экспартаваць у HTML…

en: Check for updates…
be_BY: Праверыць наяўнасць абнаўленняў…

en: Settings…
be_BY: Налады…

en: &Preferences
be_BY: &Параметры

en: E&xit
be_BY: В&ыхад

en: Quit
be_BY: Выйсці

en: Copy from singular
be_BY: Скапіяваць форму адзіночнага ліку

en: Copy From Singular
be_BY: Скапіяваць форму адзіночнага ліку

en: Translation needs &work
be_BY: Пераклад патрабуе &дапрацоўкі

en: Translation Needs &Work
be_BY: Пераклад патрабуе &дапрацоўкі

en: Edit &comment
be_BY: Рэдагаваць &каментарый

en: Edit &Comment
be_BY: Рэдагаваць &каментарый

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
be_BY: Прапановы

en: &Find…
be_BY: &Знайсці…

en: Replace…
be_BY: Замяніць…

en: Find next
be_BY: Знайсці далей

en: Find previous
be_BY: Знайсці папярэдні

en: Find and Replace…
be_BY: Знайсці і замяніць…

en: Find Next
be_BY: Знайсці далей

en: Find Previous
be_BY: Знайсці папярэдні

en: Show string &ID
be_BY: Паказаць ідэнтыфікатар рад&ка

en: Show String &ID
be_BY: Паказаць ідэнтыфікатар рад&ка

en: Show warnings
be_BY: Паказаць папярэджанні

en: Show Warnings
be_BY: Паказаць папярэджанні

en: Sort by &file order
be_BY: Сартаваць як у &файле

en: Sort by &File Order
be_BY: Сартаваць як у &файле

en: Sort by &source
be_BY: Сартаваць як у &крыніцы

en: Sort by &Source
be_BY: Сартаваць як у &крыніцы

en: Sort by &translation
be_BY: Сартаваць як у &перакладзе

en: Sort by &Translation
be_BY: Сартаваць як у &перакладзе

en: &Group by context
be_BY: &Групаваць па кантэксце

en: &Group By Context
be_BY: &Групаваць па кантэксце

en: Entries with errors first
be_BY: Першымі адлюстроўваць запісы з памылкамі

en: Entries with Errors First
be_BY: Першымі адлюстроўваць запісы з памылкамі

en: &Untranslated entries first
be_BY: Спачатку &неперакладзеныя запісы

en: &Untranslated Entries First
be_BY: Спачатку &неперакладзеныя запісы

en: &Show code occurrences
be_BY: &Паказаць уваходжанні кода

en: &Show Code Occurrences
be_BY: &Паказаць уваходжанні кода

en: Show sidebar
be_BY: Паказаць бакавую панэль

en: Show status bar
be_BY: Паказаць радок стану

en: &Translation
be_BY: &Пераклад

en: &Update from source code
be_BY: &Абнавіць з зыходнага кода

en: &Update from Source Code
be_BY: &Абнавіць з зыходнага кода

en: Pre-&translate…
be_BY: Папярэдні& пераклад…

en: &Validate translations
be_BY: &Праверыць пераклад

en: &Validate Translations
be_BY: &Праверыць пераклад

en: Remove Same-as-Source Translations
be_BY: Выдаліць пераклады, якія супадаюць з крыніцай

en: &Purge deleted translations
be_BY: &Ачысціць выдаленыя пераклады

en: &Purge Deleted Translations
be_BY: &Ачысціць выдаленыя пераклады

en: &Properties…
be_BY: &Уласцівасці…

en: &Go
be_BY: &Перайсці

en: &Done and next
be_BY: &Завяршыць і перайсці да наступнага

en: &Done and Next
be_BY: &Завяршыць і перайсці да наступнага

en: Previously edited
be_BY: Папярэдняе рэдагаванне

en: Previously Edited
be_BY: Папярэдняе рэдагаванне

en: &Previous translation
be_BY: &Папярэдні пераклад

en: &Previous Translation
be_BY: &Папярэдні пераклад

en: &Next translation
be_BY: &Наступны пераклад

en: &Next Translation
be_BY: &Наступны пераклад

en: P&revious unfinished
be_BY: Па&пярэдні незавершаны

en: P&revious Unfinished
be_BY: Па&пярэдні незавершаны

en: Ne&xt unfinished
be_BY: На&ступны незавершаны

en: Ne&xt Unfinished
be_BY: На&ступны незавершаны

en: Previous plural form
be_BY: Папярэдняя форма множнага ліку

en: Previous Plural Form
be_BY: Папярэдняя форма множнага ліку

en: Next plural form
be_BY: Наступная форма множнага ліку

en: Next Plural Form
be_BY: Наступная форма множнага ліку

en: &Online help
be_BY: &Даведка ў сетцы

en: &Online Help
be_BY: &Даведка ў сетцы

en: &GNU gettext manual
be_BY: &Дакументацыя GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
be_BY: &Дакументацыя GNU gettext

en: &About Poedit
be_BY: &Аб Poedit

en: &About
be_BY: &Аб праграме

en: Support
be_BY: Падтрымка

en: Email &support…
be_BY: &Падтрымка па электроннай пошце…

en: Email &Support…
be_BY: &Падтрымка па электроннай пошце…

en: Project name and version:
be_BY: Назва і версія праекта:

en: Language team:
be_BY: Каманда перакладчыкаў:

en: Plural forms:
be_BY: Формы множнага ліку:

en: Use default rules for this language
be_BY: Выкарыстоўваць прадвызначаныя правілы для гэтай мовы

en: Use custom expression
be_BY: Выкарыстоўваць карыстальніцкія выразы

en: Learn about plural forms
be_BY: Даведацца больш аб формах множнага ліку

en: Charset:
be_BY: Кадзіроўка:

en: Advanced Extraction Settings…
be_BY: Дадатковыя налады вымання…

en: Advanced extraction settings…
be_BY: Дадатковыя налады вымання…

en: Extract text from source files in the following directories:
be_BY: Выняць тэкст з зыходных файлаў у наступных каталогах:

en: Base path:
be_BY: Базавы шлях:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
be_BY: Выкарыстоўваць гэтыя ключавыя словы (назвы функцый) для распазнання
    радкоў, якія перакладаюцца ў зыходных файлах:

en: Also use default keywords for supported languages
be_BY: Таксама прадвызначана выкарыстоўваць ключавыя словы для моў, якія падтрымліваюцца

en: Learn about gettext keywords
be_BY: Даведацца больш пра ключавыя словы gettext

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
be_BY: Папярэдні зыходны тэкст

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
be_BY: Стары зыходны тэкст (да таго, як быў абноўлены), якому адпавядае недакладны пераклад.

en: Notes for translators
be_BY: Нататкі для перакладчыка

en: Comment
be_BY: Каментарый

en: Add comment
be_BY: Дадаць каментарый

en: Add Comment
be_BY: Дадаць каментарый

en: Delete From Translation Memory
be_BY: Выдаліць з памяці перакладаў

en: Delete from translation memory
be_BY: Выдаліць з памяці перакладаў

en: Translation suggestions
be_BY: Варыянты перакладу

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
be_BY: Супадзенняў не знойдзена

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
be_BY: Супадзенняў не знойдзена

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
be_BY: Гэты радок быў знойдзены ў памяці перакладаў Poedit.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
be_BY: Прапановы перакладу патрабуюць, каб зыходны тэкст быў даступны. Гэта функцыя не будзе працаваць, калі выкарыстоўваюцца толькі ідэнтыфікатары без тэксту.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
be_BY: Прапановы перакладу патрабуюць, каб мова зыходнага тэксту была вядома. Poedit не змог вызначыць яе ў гэтым файле.

en: Cannot execute program: %s
be_BY: Немагчыма выканаць праграму: %s

en: The TMX file is malformed.
be_BY: Няправільны файл TMX.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
be_BY: База даных памяці перакладаў пашкоджана: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
be_BY: Памылка памяці перакладу: %s (%d).

en: (Use default language)
be_BY: (Выкарыстоўваць прадвызначаную мову)

en: Language selection
be_BY: Выбар мовы

en: Select your preferred language
be_BY: Выберыце пажаданую мову

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
be_BY: Вы павінны перазапусціць Poedit, каб змяненні пачалі дзейнічаць.

en: Cannot create temporary directory.
be_BY: Немагчыма стварыць часовы каталог.

en: There are no translations. That’s unusual.
be_BY: Вельмі дзіўна, але пераклад адсутнічае.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
be_BY: Запісы, якія перакладаюцца, не дадаюцца ўручную ў сістэму Gettext, але аўтаматычна вымаюцца з зыходнага кода. Такім чынам забяспечваецца іх актуальнасць і дакладнасць. Перакладчыкі звычайна выкарыстоўваюць файлы шаблонаў PO (POT), які падрыхтаваў для іх распрацоўшчык.

en: Learn more about GNU gettext
be_BY: Даведацца больш аб GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
be_BY: Самы просты спосаб запоўніць гэты файл перакладамі - гэта абнавіць яго з POT:

en: Update from POT
be_BY: Абнавіць з POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
be_BY: Выманне радкоў для перакладу з існуючага шаблона POT.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
be_BY: Вы таксама можаце выняць радкі для перакладу непасрэдна з зыходнага кода:

en: Extract from sources
be_BY: Выняць з зыходнага кода

en: Configure source code extraction in Properties.
be_BY: Наладзьце выманне зыходнага кода ў раздзеле «Уласцівасці».

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
be_BY: Версія %s

en: Create new
be_BY: Стварыць новы

en: Create new translation from POT template.
be_BY: Стварыць новы пераклад з шаблона POT.

en: Browse files
be_BY: Агляд файлаў

en: Open and edit translation files.
be_BY: Адкрыць і рэдагаваць файлы перакладу.

en: Translate cloud project
be_BY: Перакласці воблачны праект

en: Collaborate with other people online.
be_BY: Супрацоўнічаць з іншымі людзьмі ў сетцы.

en: Recent files
be_BY: Нядаўнія файлы

en: Sync
be_BY: Сінхранізацыя

en: Synchronize translations with Crowdin
be_BY: Сінхранізаваць пераклады з Crowdin

en: Upload
be_BY: Запампаваць

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
be_BY: Запампаваць пераклады ў %s

en: Open file
be_BY: Адкрыць файл

en: Save file
be_BY: Захаваць файл

en: Check for errors in the translation
be_BY: Праверыць наяўнасць памылак у перакладзе

en: Validate
be_BY: Праверыць

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
be_BY: Папярэдне перакласці радкі, якія пакуль не маюць перакладу

en: Update from Code
be_BY: Абнавіць з кода

en: Update from code
be_BY: Абнавіць з кода

en: Update from source code
be_BY: Абнавіць з зыходнага кода

en: Show or hide the sidebar
be_BY: Паказаць або схаваць бакавую панэль

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
be_BY: Пра %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
be_BY: Параметры %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
be_BY: Пра %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
be_BY: Сэрвісы

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
be_BY: Схаваць %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
be_BY: Схаваць іншыя

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
be_BY: Паказаць усе

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
be_BY: Выйсці з %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
be_BY: Параметры…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
be_BY: Параметры...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
be_BY: Параметры...

en: &Apply
be_BY: &Ужыць

en: Apply
be_BY: Ужыць

en: &Back
be_BY: &Назад

en: Back
be_BY: Назад

en: &Cancel
be_BY: &Скасаваць

en: &Clear
be_BY: &Ачысціць

en: Clear
be_BY: Ачысціць

en: Copy
be_BY: Скапіяваць

en: Cu&t
be_BY: Выра&заць

en: Cut
be_BY: Выразаць

en: &Delete
be_BY: &Выдаліць

en: Edit
be_BY: Рэдагаваць

en: &Quit
be_BY: &Выйсці

en: &New
be_BY: &Новы

en: New
be_BY: Новы

en: &No
be_BY: &Не

en: No
be_BY: Не

en: &OK
be_BY: &ОК

en: OK
be_BY: ОК

en: Open…
be_BY: Адкрыць…

en: &Open...
be_BY: &Адкрыць...

en: Open...
be_BY: Адкрыць...

en: &Paste
be_BY: &Уставіць

en: Paste
be_BY: Уставіць

en: Preferences
be_BY: Параметры

en: &Redo
be_BY: &Узнавіць

en: Refresh
be_BY: Абнавіць

en: &Save as
be_BY: &Захаваць як

en: Save as
be_BY: Захаваць як

en: Select &All
be_BY: Выбраць у&сё

en: Select All
be_BY: Выбраць усё

en: &Undo
be_BY: &Адрабіць

en: &Yes
be_BY: &Так

en: Yes
be_BY: Так

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
be_BY: Уверх

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
be_BY: Уніз

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
be_BY: Улева

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
be_BY: Управа

en: Warning:
be_BY: Папярэджанне:
