poedit - en to hr_HR translation catalogue (718 entries)

en: Hide this notification message
hr_HR: Sakrij ovu obavijest

en: Don’t Show Again
hr_HR: Ne prikazuj ponovo

en: Don’t show again
hr_HR: Ne prikazuj ponovo

en: Update Summary
hr_HR: Sažetak aktualiziranja

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
hr_HR: Sažetak aktualiziranja

en: Close
hr_HR: Zatvori

en: Issues
hr_HR: Problemi

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
hr_HR: Datoteka

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
hr_HR: Redak

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
hr_HR: Problem

en: New Strings
hr_HR: Novi izrazi

en: New strings
hr_HR: Novi izrazi

en: Removed Strings
hr_HR: Uklonjeni izrazi

en: Removed strings
hr_HR: Uklonjeni izrazi

en: Collecting source files…
hr_HR: Skupljanje izvornih datoteka …

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
hr_HR[0]: Izdvajanje prevodivih izraza iz %s datoteke …
hr_HR[1]: Izdvajanje prevodivih izraza iz %s datoteka …
hr_HR[2]: Izdvajanje prevodivih izraza iz %s datoteka …

en: Failed to load file with extracted translations.
hr_HR: Neuspjelo učitavanje datoteke s izdvojenim prijevodima.

en: In: %s
hr_HR: U: %s

en: Source code not available.
hr_HR: Izvorni kod nije dostupan.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
hr_HR: Nije bilo moguće aktualizirati prijevode iz izvornog koda, jer nije pronađen kod na mjestu koje je određeno u svojstvima datoteke.

en: Permission denied.
hr_HR: Zabranjen pristup.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
hr_HR: Nemaš dopuštenje za čitanje datoteka izvornog koda s mjesta koje je određeno u svojstvima datoteke.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
hr_HR: Ako si prethodno odbio/la pristup datotekama, to možeš dopustiti kroz Postavke sustava > Privatnost i sigurnost > Datoteke i mape.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
hr_HR: Ako si prethodno odbio/la pristup datotekama, to možeš dopustiti kroz Postavke sustava > Sigurnost i privatnost > Privatnost > Datoteke i mape.

en: Failed to extract strings from source code.
hr_HR: Neuspjelo izdvajanje izraza iz izvornog koda.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
hr_HR: Nije bilo moguće otvoriti datoteku "%s“.

en: Updating translations
hr_HR: Aktualiziranje prijevoda

en: Determining differences…
hr_HR: Utvrđivanje razlika …

en: Merging differences…
hr_HR: Spajanje razlika …

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
hr_HR: Datoteka prijevoda je već aktualna. Nijedan izraz nije promijenjen.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
hr_HR[0]: Datoteka prijevoda je aktualizirana s %s promjenom.
hr_HR[1]: Datoteka prijevoda je aktualizirana s %s promjene.
hr_HR[2]: Datoteka prijevoda je aktualizirana s %s promjena.

en: New strings to translate:
hr_HR: Novi izrazi koje treba prevesti:

en: Removed strings (no longer used):
hr_HR: Uklonjeni izrazi (više se ne koriste):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
hr_HR[0]: Otkriven je %d problem s izvornim izrazima.
hr_HR[1]: Otkrivena su %d problema s izvornim izrazima.
hr_HR[2]: Otkriveno je %d problema s izvornim izrazima.

en: View Details…
hr_HR: Prikaži detalje…

en: View details…
hr_HR: Prikaži detalje…

en: Malformed header: “%s”
hr_HR: Nepravilno zaglavlje: "%s”

en: PO Translation Files
hr_HR: PO datoteke prijevoda

en: POT Translation Templates
hr_HR: POT predlošci prijevoda

en: XLIFF Translation Files
hr_HR: XLIFF datoteke prijevoda

en: Xcode Localization Catalog
hr_HR: Xcode katalog lokalizacije

en: JSON Translation Files
hr_HR: JSON datoteke prijevoda

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
hr_HR: Flutter datoteke prijevoda

en: RESX Resource Files
hr_HR: RESX datoteke resursa

en: Qt Translation Files
hr_HR: Qt datoteke prijevoda

en: All Translation Files
hr_HR: Sve datoteke prijevoda

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
hr_HR: Datoteka je u formatu koji je nepoznat Poeditu.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
hr_HR: Ova JSON datoteka nije prijevod i Poedit je ne može uređivati.

en: Reading file content failed with the following error: %s
hr_HR: Neuspjelo čitanje sadržaja datoteke. Greška: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
hr_HR: Datoteka "%s” je zaštićena i ne može se spremiti.
    Spremi je pod drugim nazivom.

en: Couldn’t save file %s.
hr_HR: Nije bilo moguće spremiti datoteku %s.

en: Screenshots:
hr_HR: Snimke zaslona:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
hr_HR[0]: %i redak datoteke "%s” nije ispravno učitan.
hr_HR[1]: %i retka datoteke "%s” nisu ispravno učitana.
hr_HR[2]: %i redaka datoteke "%s” nije ispravno učitano.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
hr_HR: Redak %d u datoteci "%s” je oštećen (%s podaci nisu valjani).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
hr_HR: Neispravna PO datoteka: msgstr oblika jednine koristi se zajedno s msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
hr_HR: Neispravna PO datoteka: msgstr oblika množine koristi se bez msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
hr_HR: Nije bilo moguće učitati datoteku, vjerojatno je oštećena.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
hr_HR: Došlo je do grešaka pri učitavanju datoteke. Zbog toga neki podaci možda nedostaju ili su oštećeni.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
hr_HR: Problem pri formatiranju datoteke (datoteka je ipak ispravno spremljena).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
hr_HR: Nije bilo moguće spremiti datoteku s kodnom stranicom "%s”, kako je određeno u svojstvima prijevoda.
    
    Spremljena je u formatu UTF-8, a postavka je promijenjena shodno tome.

en: Error saving file
hr_HR: Greška pri spremanju datoteke

en: “%s” is not a valid POT file.
hr_HR: "%s” nije valjana POT datoteka.

en: Error while loading Qt translation file: %s
hr_HR: Greška pri učitavanju Qt datoteke prijevoda: %s

en: The file is malformed.
hr_HR: Datoteka je neispravno oblikovana.

en: Error while loading RESX file: %s
hr_HR: Greška pri učitavanju RESX datoteke: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
hr_HR: Neočekivano nedostaje sadržaj u XCLOC datoteci.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
hr_HR: Spremanje na drugu lokaciju nije podržano za XCLOC datoteke.

en: Error while loading XLIFF file: %s
hr_HR: Greška kod učitavanja XLIFF datoteke: %s

en: unsupported version (%s)
hr_HR: nepodržana verzija (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
hr_HR: Neispravno označavanje u prijevodu.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
hr_HR: Poveži Poedit s podržanim platformama lokalizacije za sinkroniziranje prijevoda.

en: How does cloud sync work?
hr_HR: Kako funkcionira sinkronizacija u oblaku?

en: Account
hr_HR: Račun

en: (not signed in)
hr_HR: (nisi prijavljen/a)

en: Open cloud translation
hr_HR: Otvori prijevod u oblaku

en: Manage accounts
hr_HR: Upravljaj računima

en: Project:
hr_HR: Projekt:

en: Language:
hr_HR: Jezik:

en: Sign in to Cloud Account
hr_HR: Prijavi se na račun u oblaku

en: Sign in to cloud account
hr_HR: Prijavi se na račun u oblaku

en: No translation projects listed in your account.
hr_HR: Nema prevoditeljskih projekata na tvom računu.

en: Downloading latest translations…
hr_HR: Preuzimanje najnovijih prijevoda …

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
hr_HR: Prijavi se na %s

en: Syncing
hr_HR: Sinkronizacija

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
hr_HR: Prijenos prijevoda na %s …

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
hr_HR: Prijenos prijevoda na %s nije uspio.

en: Syncing error
hr_HR: Greška prilikom sinkronizacije

en: Edit comment
hr_HR: Uredi komentar

en: Comment:
hr_HR: Komentar:

en: Update
hr_HR: Aktualiziraj

en: Delete the comment
hr_HR: Izbriši komentar

en: Add
hr_HR: Dodaj

en: Unknown Crowdin error.
hr_HR: Nepoznata Crowdin greška.

en: Not authorized, please sign in again.
hr_HR: Nemaš potrebna prava. Prijavi se ponovo.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
hr_HR: Crowdin projekti temeljeni na izrazima nisu podržani.

en: Downloading translations is disabled in this project.
hr_HR: Preuzimanje prijevoda je deaktivirano u ovom projektu.

en: Recommended
hr_HR: Preporučeno

en: Sign In
hr_HR: Prijavi se

en: Sign in
hr_HR: Prijavi se

en: Sign Out
hr_HR: Odjavi se

en: Sign out
hr_HR: Odjavi se

en: Learn more about Crowdin
hr_HR: Saznaj više o Crowdinu

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
hr_HR: Crowdin je online platforma za upravljanje prijevodima i alat za suradničko prevođenje. I mi koristimo Crowdin za prevođenje Poedita na mnoge jezike i sviđa nam se.

en: Waiting for authentication…
hr_HR: Čekanje na autenitifikaciju …

en: Updating user information…
hr_HR: Aktualiziranje podataka korisnika…

en: Sign in to Crowdin
hr_HR: Prijavi se na Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
hr_HR: Sinkronizacija s Crowdinom nije uspjela.

en: Crowdin error
hr_HR: Crowdin greška

en: &Copy
hr_HR: &Kopiraj

en: Learn more
hr_HR: Saznaj više

en: Help
hr_HR: Pomoć

en: &Help
hr_HR: &Pomoć

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
hr_HR: MO datoteke se ne mogu izravno uređivati u Poeditu.

en: Error opening file
hr_HR: Greška prilikom otvaranja datoteke

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
hr_HR: Umjesto toga otvori i uredi odgovarajuću PO datoteku. Pri spremanju, i MO datoteka će se također aktualizirati.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
hr_HR: nemoj obrisati privremene datoteke (zbog uklanjanja grešaka)

en: handle a poedit:// URI
hr_HR: obradi poedit:// URI

en: go to item at given line number
hr_HR: idi na stavku u navedenom retku

en: Failed to communicate with Poedit process.
hr_HR: Neuspjela komunikacija s Poedit procesom.

en: Unhandled exception occurred: %s
hr_HR: Dogodila se neobradiva iznimka: %s

en: Select translation template
hr_HR: Odaberi prevoditeljski predložak

en: Invalid file
hr_HR: Nevažeća datoteka

en: Select translation file
hr_HR: Odaberi prevoditeljsku datoteku

en: Poedit is an easy to use translation editor.
hr_HR: Poedit je jednostavan program za uređivanje prijevoda.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
hr_HR: Ne možeš povući više od jedne datoteke u Poedit prozor.

en: File “%s” is not a translation file.
hr_HR: Datoteka "%s” nije datoteka prijevoda.

en: File “%s” doesn’t exist.
hr_HR: Datoteka "%s” ne postoji.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
hr_HR: Provjera pravopisa je deaktivirana, jer %s rječnik nije instaliran.

en: Install
hr_HR: Instaliraj

en: The file “%s” has been changed by another application.
hr_HR: Datoteka "%s” je promijenjena s jednim drugim programom.

en: Reload file
hr_HR: Ponovo učitaj datoteku

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
hr_HR: Želiš li ponovo učitati datoteku s diska? Time ćeš izgubiti sve nespremljene promjene u Poeditu.

en: Ignore
hr_HR: Zanemari

en: Reload File
hr_HR: Ponovo učitaj datoteku

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
hr_HR: Datoteka je promijenjena. Želiš li spremiti promjene?

en: Save changes
hr_HR: Spremi promjene

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
hr_HR: Ako ih ne spremiš, izgubit ćeš promjene.

en: Save
hr_HR: Spremi

en: Do&n’t save
hr_HR: &Nemoj spremiti

en: Don’t Save
hr_HR: Nemoj spremiti

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
hr_HR: Ako spremiš, izgubit ćeš sve promjene koje su izvedene drugim programom.

en: Cancel
hr_HR: Odustani

en: Save Anyway
hr_HR: Svejedno spremi

en: Save anyway
hr_HR: Svejedno spremi

en: Save as…
hr_HR: Spremi kao …

en: Compile to…
hr_HR: Kompiliraj u …

en: Compiled Translation Files
hr_HR: Kompilirane datoteke prijevoda

en: Export to HTML…
hr_HR: Izvezi u HTML …

en: HTML Files
hr_HR: HTML datoteke

en: Exporting to HTML
hr_HR: Izvoz u HTML

en: Updating failed
hr_HR: Aktualiziranje nije uspjelo

en: Open reference file
hr_HR: Otvori referentnu datoteku

en: Update from &POT File…
hr_HR: Aktualiziraj iz &POT datoteke …

en: Update from &POT file…
hr_HR: Aktualiziraj iz &POT datoteke …

en: Sync with Crowdin
hr_HR: Sinkronizacija s Crowdinom

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
hr_HR: Prenesi u %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
hr_HR[0]: Pronađen je %d problem s prijevodom.
hr_HR[1]: Pronađena su %d problema s prijevodom.
hr_HR[2]: Pronađeno je %d problema s prijevodom.

en: Validation results
hr_HR: Rezultati provjere

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
hr_HR: Prijevodi s greškama označeni su crvenom bojom. Kad se takav prijevod odabere, prikazat će se detalji greške.

en: The file was saved safely.
hr_HR: Datoteka je sigurno spremljena.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hr_HR: Datoteka je sigurno spremljena i kompilirana u MO format, ali vjerojatno neće ispravno raditi.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
hr_HR: Datoteka je sigurno spremljena, ali se ne može kompilirati u MO format, niti koristiti.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
hr_HR: Datoteka je kompilirana u MO formatu, ali vjerojatno neće ispravno raditi.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
hr_HR: Datoteka se ne može kompilirati u MO format i koristiti.

en: No problems with the translation found.
hr_HR: Nema problema s prijevodom.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
hr_HR[0]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali %d izraz još nije preveden.
hr_HR[1]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali %d izraza još nisu prevedena.
hr_HR[2]: Prijevod je spreman za upotrebu, ali %d izraza još nije prevedeno.

en: The translation is ready for use.
hr_HR: Prijevod je spreman za upotrebu.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
hr_HR: Poedit je automatski ispravio nevaljani sadržaj u datoteci "%s”.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
hr_HR: Datoteka je sadržavala duple izraze, što nije dopušteno u PO datotekama, te bi vjerojatno onemogućilo njenu upotrebu. Poedit je to ispravio, ali ipak provjeri sve prijevode koji su označeni da zahtijevaju doradu te ih ispravi, ako je potrebno.

en: Language of the translation isn’t set.
hr_HR: Jezik prijevoda nije postavljen.

en: Set Language
hr_HR: Postavi jezik

en: Set language
hr_HR: Postavi jezik

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
hr_HR: Prijedlozi nisu dostupni, ako jezik prijevoda nije ispravno postavljen. Druge funkcije, kao što su oblici množine, također ovise o tome.

en: Language of the translation is the same as source language.
hr_HR: Jezik prijevoda jednak je jeziku izvora.

en: Fix Language
hr_HR: Ispravi jezik

en: Fix language
hr_HR: Ispravi jezik

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
hr_HR: Ova datoteka sadrži prijevode s oblicima množine, ali pravilo za oblike množine nije zadano u zaglavlju.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
hr_HR: Unosi u ovoj datoteci nemaju isti broj oblika množine, kao što je zadano pravilom u zaglavlju datoteke

en: Required header Plural-Forms is missing.
hr_HR: Nedostaje obavezno pravilo za oblike množine u zaglavlju.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
hr_HR: Sintaktička greška u pravilu za oblike množine ("%s“).

en: Fix the Header
hr_HR: Ispravi zaglavlje

en: Fix the header
hr_HR: Ispravi zaglavlje

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
hr_HR: Izraz oblika množine korišten u datoteci nije uobičajen za %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
hr_HR: Pregledaj

en: Would you like to use English for source text?
hr_HR: Želiš li koristiti engleski jezik za izvorni tekst?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
hr_HR: Ova datoteka koristi stringove ID-ove umjesto izvornog teksta. Poedit može za vas učitati tekst iz datoteke "%s.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
hr_HR: Učitaj engleski

en: Translated: %d of %d (%d %%)
hr_HR: Prevedeno: %d od %d (%d %%)

en: Remaining: %d
hr_HR: Preostalo: %d

en: %d error | %d errors
hr_HR[0]: %d greška
hr_HR[1]: %d greške
hr_HR[2]: %d grešaka

en: %d entry | %d entries
hr_HR[0]: %d izraz
hr_HR[1]: %d izraza
hr_HR[2]: %d izraza

en:  (unsaved)
hr_HR:  (nespremljeno)

en:  (modified)
hr_HR:  (promijenjeno)

en: Failed to update translation memory: %s
hr_HR: Neuspjelo aktualiziranje prevoditeljske memorije: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
hr_HR: Nije bilo moguće spremiti datoteku "%s“.

en: Remove same-as-source translations
hr_HR: Ukloni prijevode koji su isti kao izvor

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
hr_HR: Želiš li ukloniti sve prijevode koji su isti kao izvorni tekst?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
hr_HR: Ova će radnja obrisati sve prijevode koji su posve isti kao izvorni tekst. Ovo je neponištivo.

en: Keep
hr_HR: Zadrži

en: Remove
hr_HR: Ukloni

en: Purge deleted translations
hr_HR: Uništi obrisane prijevode

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
hr_HR: Želiš li ukloniti sve prijevode koji se više ne koriste?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
hr_HR: Ako nastaviš s uništavanjem, svi prijevodi koji su označeni kao obrisani će se zauvijek ukloniti. Morat ćeš ih ponovno prevesti, ako u budućnosti opet budu dodani.

en: Purge
hr_HR: Uništi

en: Copy from Source Text
hr_HR: Kopiraj iz izvornog teksta

en: Copy from source text
hr_HR: Kopiraj iz izvornog teksta

en: Clear Translation
hr_HR: Ukloni prijevod

en: Clear translation
hr_HR: Ukloni prijevod

en: Edit Comment
hr_HR: Uredi komentar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
hr_HR: Pojavljivanja koda

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
hr_HR: Pojavljivanja koda

en: Hide Sidebar
hr_HR: Sakrij bočnu traku

en: Show Sidebar
hr_HR: Prikaži bočnu traku

en: Hide Status Bar
hr_HR: Sakrij traku stanja

en: Show Status Bar
hr_HR: Prikaži traku stanja

en: String length in characters: translation | source
hr_HR: Broj znakova izraza: prijevod | izvor

en: String length in characters
hr_HR: Broj znakova izraza

en: Source text
hr_HR: Izvorni tekst

en: Singular
hr_HR: Jednina

en: Plural
hr_HR: Množina

en: Translation
hr_HR: Prijevod

en: Pre-translated
hr_HR: Pretprevedeno

en: Needs Work
hr_HR: Zahtijeva doradu

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
hr_HR: Zahtijeva doradu

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
hr_HR: POT datoteke su samo predlošci i ne sadrže prijevode.
    Za prevođenje, izradi novu PO datoteku na osnovi predloška.

en: Create new translation
hr_HR: Izradi novi prijevod

en: Make a new translation from this POT file.
hr_HR: Izradi novi prijevod iz ove POT datoteke.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
hr_HR: Koristi izbornik Uredi za izvršavanje skupnih radnji na odabranim izrazima.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
hr_HR: ID izvornog teksta

en: Everything
hr_HR: Sve

en: Form %i
hr_HR: Oblik %i

en: Form %i (unused)
hr_HR: Oblik %i (nekorišteno)

en: Zero
hr_HR: Nula

en: One
hr_HR: Jedan

en: Two
hr_HR: Dva

en: Other
hr_HR: Ostalo

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
hr_HR: Kontekst stringa: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
hr_HR: Identifikator stringa: %s

en: %s Format
hr_HR: %s format

en: Translation — %s
hr_HR: Prijevod – %s

en: Source text — %s
hr_HR: Izvorni tekst – %s

en: unknown language
hr_HR: nepoznat jezik

en: Network error: %s (%d)
hr_HR: Mrežna greška: %s (%d)

en: Unknown error
hr_HR: Nepoznata greška

en: Failed to merge gettext catalogs.
hr_HR: Neuspjelo spajanje gettext kataloga.

en: Open in Editor
hr_HR: Otvori u uređivaču

en: Open in editor
hr_HR: Otvori u uređivaču

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
hr_HR: U datoteci nisu navedeni podaci o pojavljivanjima ovog izraza u izvornom kodu.

en: No usage information
hr_HR: Nema informacija o korištenju

en: %d code occurrence | %d code occurrences
hr_HR[0]: %d pojavljivanje koda
hr_HR[1]: %d pojavljivanja koda
hr_HR[2]: %d pojavljivanja koda

en: Source code not found
hr_HR: Izvorni kod nije pronađen

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
hr_HR: Poedit ne može prikazati izvorni kod na mjestu na kojem se izraz koristi, jer datoteka nije dostupna na navedenom mjestu ili jer se radi o simboličnoj referenci koja ne upućuje na stvarnu datoteku.

en: File cannot be opened
hr_HR: Datoteka se ne može otvoriti

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
hr_HR: Poedit nije uspio otvoriti "%s” datoteku.

en: Find
hr_HR: Pronađi

en: Replace
hr_HR: Zamijeni

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
hr_HR: Opcije

en: Ignore case
hr_HR: Zanemari veličinu slova

en: Wrap around
hr_HR: Beskonačna pretraga

en: Whole words only
hr_HR: Samo cijele riječi

en: Find in source texts
hr_HR: Pronađi u izvornom tekstu

en: Find in translations
hr_HR: Pronađi u prijevodima

en: Find in comments
hr_HR: Pronađi u komentarima

en: Replace &All
hr_HR: Zamijeni &sve

en: Replace &all
hr_HR: Zamijeni &sve

en: &Replace
hr_HR: &Zamijeni

en: < &Previous
hr_HR: < &Prethodno

en: &Next >
hr_HR: &Sljedeće >

en: String to find
hr_HR: Traženi izraz

en: Replacement string
hr_HR: Zamjenski izraz

en: warning:
hr_HR: upozorenje:

en: error:
hr_HR: greška:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
hr_HR: Naziv jezika ili kod

en: Translation Language
hr_HR: Jezik prijevoda

en: Language of the translation:
hr_HR: Jezik prijevoda:

en: All strings
hr_HR: Svi izrazi

en: Couldn’t download Localazy project details.
hr_HR: Nije bilo moguće preuzeti detalje projekta Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
hr_HR: Došlo je do greške pri prijenosu prijevoda na Localazy.

en: Projects
hr_HR: Projekti

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
hr_HR: Više informacija o usluzi %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
hr_HR: Localazy je automatizirana platforma za lokalizaciju, koja svakome omogućuje jednostavno prevođenje vlastitih proizvoda i sadržaja na više jezika.

en: Add Project
hr_HR: Dodaj projekt

en: Add project
hr_HR: Dodaj projekt

en: Poedit - Catalogs manager
hr_HR: Poedit – Upravljač kataloga

en: Edit…
hr_HR: Uredi …

en: Create new translations project
hr_HR: Izradi novi prevoditeljski projekt

en: Delete the project
hr_HR: Izbriši projekt

en: Edit the project
hr_HR: Uredi projekt

en: Update all
hr_HR: Aktualiziraj sve

en: Update all catalogs in the project
hr_HR: Aktualiziraj sve kataloge u projektu

en: Total
hr_HR: Ukupno

en: Untrans
hr_HR: Neprevedeno

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
hr_HR: Zahtijeva doradu

en: Errors
hr_HR: Greške

en: Last modified
hr_HR: Posljednja izmjena

en: Edit project
hr_HR: Uredi projekt

en: Select directory
hr_HR: Odaberi mapu

en: Directories:
hr_HR: Mape:

en: <unnamed>
hr_HR: <neimenovano>

en: Do you want to delete project “%s”?
hr_HR: Želiš li obrisati projekt "%s”?

en: Delete project
hr_HR: Izbriši projekt

en: Deleting the project will not delete any translation files.
hr_HR: Brisanje projekta neće obrisati ni jednu prevoditeljsku datoteku.

en: Confirmation
hr_HR: Potvrda

en: Update all catalogs in this project?
hr_HR: Aktualizirati sve kataloge u projektu?

en: Performs update from source code on all files in the project.
hr_HR: Aktualizira sve datoteke projekta iz izvornog koda.

en: Updating project catalogs
hr_HR: Ažuriranje kataloga projekata

en: Check for Updates…
hr_HR: Provjeri nadogradnje…

en: Catalogs Manager
hr_HR: Upravljač kataloga

en: &Preferences…
hr_HR: &Postavke …

en: &Edit
hr_HR: &Uredi

en: Undo
hr_HR: Poništi

en: Redo
hr_HR: Ponovi

en: Paste and Match Style
hr_HR: Umetni i uskladi stil

en: Delete
hr_HR: Izbriši

en: Spelling and Grammar
hr_HR: Pravopis i gramatika

en: Show Spelling and Grammar
hr_HR: Prikaži pravopis i gramatiku

en: Check Document Now
hr_HR: Provjeri dokument sada

en: Check Spelling While Typing
hr_HR: Provjeri pravopis tijekom tipkanja

en: Check Grammar With Spelling
hr_HR: Provjeri gramatiku i pravopis

en: Correct Spelling Automatically
hr_HR: Ispravi pravopis automatski

en: Substitutions
hr_HR: Zamjene

en: Show Substitutions
hr_HR: Prikaži zamjene

en: Smart Copy/Paste
hr_HR: Pametno kopiranje/umetanje

en: Smart Quotes
hr_HR: Pametni navodnici

en: Smart Dashes
hr_HR: Pametne crtice

en: Smart Links
hr_HR: Pametne poveznice

en: Text Replacement
hr_HR: Zamjena teksta

en: Transformations
hr_HR: Transformacije

en: Make Upper Case
hr_HR: Pretvori u velika slova

en: Make Lower Case
hr_HR: Pretvori u mala slova

en: Capitalize
hr_HR: Pretvori u velika početna slova

en: Speech
hr_HR: Govor

en: Start Speaking
hr_HR: Započni s govorom

en: Stop Speaking
hr_HR: Prekini s govorom

en: &View
hr_HR: &Prikaz

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
hr_HR: Prikaži alatnu traku

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
hr_HR: Prilagodi alatnu traku…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
hr_HR: Cjeloekranski prikaz

en: Window
hr_HR: Prozor

en: Minimize
hr_HR: Umanji

en: Zoom
hr_HR: Povećaj

en: Welcome to Poedit
hr_HR: Dobro došli u Poedit

en: Bring All to Front
hr_HR: Postavi sve naprijed

en: Information about the translator
hr_HR: Podaci o prevoditelju

en: Name:
hr_HR: Ime:

en: Your Name
hr_HR: Tvoje ime

en: Email:
hr_HR: E-adresa:

en: you@example.com
hr_HR: tvojeime@primjer.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
hr_HR: Tvoje ime i e-adresa se koriste samo za postavljanje zadnjeg prevoditelja u zaglavlju GNU gettext datoteka.

en: Editing
hr_HR: Uređivanje

en: Automatically compile MO file when saving
hr_HR: Automatski sastavi MO datoteku pri spremanju

en: Check spelling
hr_HR: Provjeri pravopis

en: Always change focus to text input field
hr_HR: Uvijek promijeni fokus na polje za unos teksta

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
hr_HR: Nikada ne dopusti popisu izraza da preuzme fokus. Ako je uključeno, koristi Ctrl + strelice za navigaciju. Tekst možeš upisati i izravno u polje prijevoda, bez potrebe pritiskanja tabulatora za fokusiranje polja.

en: Appearance
hr_HR: Prikaz teksta

en: Use custom list font:
hr_HR: Prilagodi font za izraze:

en: Use custom text fields font:
hr_HR: Prilagodi font za prijevode:

en: Change UI language
hr_HR: Promijeni jezik sučelja

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
hr_HR: (potreban je Windows 8 ili noviji)

en: General
hr_HR: Opće

en: Use translation memory
hr_HR: Koristi prevodilačku memoriju

en: Manage…
hr_HR: Upravljaj…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
hr_HR: Prilikom aktualiziranja iz izvora

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
hr_HR: koristi slične prijevode iz datoteke

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
hr_HR: pretprevedi pomoću prevoditeljske memorije

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
hr_HR: Poedit može pokušati popuniti nove izraze, samo iz prethodnih prijevoda u datoteci ili iz tvoje cjelokupne prevoditeljske memorije. Upotreba prevoditeljske memorije nije naročito efikasna, ukoliko je relativno prazna, no efikasnost raste količinom tvojih prijevoda.

en: Stored translations:
hr_HR: Spremljeni prijevodi:

en: Database size on disk:
hr_HR: Veličina baze podataka na disku:

en: Import Translation Files…
hr_HR: Uvezi datoteke prijevoda…

en: Import translation files…
hr_HR: Uvezi datoteke prijevoda…

en: Import From TMX…
hr_HR: Uvezi iz TMX datoteke…

en: Import from TMX…
hr_HR: Uvezi iz TMX datoteke…

en: Export To TMX…
hr_HR: Izvezi u TMX datoteku…

en: Export to TMX…
hr_HR: Izvezi u TMX datoteku…

en: Erase Database…
hr_HR: Izbriši bazu podataka …

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Erase database…
hr_HR: Izbriši bazu podataka …

en: Select translation files to import
hr_HR: Odaberi datoteke prijevoda za uvoz

en: Select TMX files to import
hr_HR: Odaberi TMX datoteke za izvoz

en: TMX Files
hr_HR: TMX datoteke

en: Importing translations…
hr_HR: Uvoz prijevoda…

en: Importing translation memory failed.
hr_HR: Uvoz prijevodne memorije nije uspio.

en: Importing from “%s”…
hr_HR: Uvoz iz "%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
hr_HR[0]: %s prijevod je uvezen.
hr_HR[1]: %s prijevoda su uvezena.
hr_HR[2]: %s prijevoda je uvezeno.

en: Export as…
hr_HR: Izvezi kao …

en: Exporting translations…
hr_HR: Izvoz prijevoda…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
hr_HR: Izvoz prevoditeljske memorije u "%s” nije uspio.

en: Reset translation memory
hr_HR: Isprazni prevoditeljsku memoriju

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
hr_HR: Stvarno želiš isprazniti prevoditeljsku memoriju?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
hr_HR: Pražnjenjem prevoditeljske memorije, brišu se svi spremljeni prijevodi. Ovaj korak je nepovrativ.

en: Reset
hr_HR: Isprazni

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
hr_HR: PM

en: Translation Memory
hr_HR: Prevodilačka memorija

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
hr_HR: Izdvajači izvornog koda koriste se za pronalaženje i izdvajanje prevodivih izraza u datotekama izvornog koda kako bi se mogli prevesti.

en: Custom Extractors:
hr_HR: Prilagođeni izdvajači:

en: Custom extractors:
hr_HR: Prilagođeni izdvajači:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
hr_HR: Podržava sve programske jezike, koje GNU gettext alati prepoznaju (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript, i dr.).

en: Extractor setup
hr_HR: Postavke izdvajača

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
hr_HR: Popis datotečnih nastavaka, odvojeni točka-zarezom (npr. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
hr_HR: Pokretanje:

en: Command to extract translations:
hr_HR: Naredba za izdvajanje prijevoda:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
hr_HR: Ova se naredba koristi za pokretanje izdvajača.
    %o preuzima naziv izlazne datoteke, 
    %K popis ključnih riječi, %F popis ulaznih datoteka,
    %C oznaku kodne stranice (vidi ispod).

en: An item in keywords list:
hr_HR: Stavka na popisu ključnih riječi:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
hr_HR: Ovo će biti dodano u naredbenom retku svakoj
    ključnoj riječi. %k preuzima ključnu riječ.

en: An item in input files list:
hr_HR: Stavka na popisu ulaznih datoteka:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
hr_HR: Ovo će se dodati naredbenom retku jednom
    za svaku ulaznu datoteku. %f preuzima naziv datoteke.

en: Source code charset:
hr_HR: Kodna stranica izvornog koda:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
hr_HR: Ovo će biti dodano u naredbenom retku, samo 
    ako je zadana kodna stranica izvornog koda. %c preuzima njenu vrijednost.

en: Delete extractor
hr_HR: Izbriši izdvajač

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
hr_HR: Stvarno želiš obrisati izdvajač "%s”?

en: Extractors
hr_HR: Izdvajači

en: Accounts
hr_HR: Računi

en: Automatically check for updates
hr_HR: Automatski provjeri nadogradnje

en: Include beta versions
hr_HR: Uključi beta verzije

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
hr_HR: Beta verzije sadrže najnovije funkcije i poboljšanja, ali mogu biti i nestabilnije.

en: Updates
hr_HR: Nadogradnje

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
hr_HR: Ove postavke utječu na unutarnje formatiranje PO datoteka. Podesi ih, ako imaš posebne zahtjeve, npr. zbog kontrole verzija.

en: Line endings:
hr_HR: Vrsta prijeloma:

en: Unix (recommended)
hr_HR: Unix (preporučeno)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
hr_HR: Prijelom pri:

en: Preserve formatting of existing files
hr_HR: Zadrži formatiranje postojećih datoteka

en: Advanced
hr_HR: Napredno

en: Settings
hr_HR: Postavke

en: Preparing strings…
hr_HR: Pripremanje izraza…

en: Pre-translating…
hr_HR: Pretprevođenje…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
hr_HR[0]: Pretpreveden je %u izraz
hr_HR[1]: Pretprevedena su %u izraza
hr_HR[2]: Pretprevedeno je %u izraza

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
hr_HR[0]: %d izraz je pretpreveden.
hr_HR[1]: %d izraza su pretprevedena.
hr_HR[2]: %d izraza je pretprevedeno.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
hr_HR: Prijevodi su označeni da zahtijevaju doradu, jer možda nisu ispravni. Provjeri ispravnost prijevoda.

en: Exact matches from TM
hr_HR: Točna podudaranja s TM-om

en: Approximate matches from TM
hr_HR: Približna podudaranja s TM-om

en: No entries could be pre-translated.
hr_HR: Nema pretprijevoda za niti jedan izraz.

en: All strings were already translated.
hr_HR: Svi izrazi su već bili prevedeni.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
hr_HR: Prevoditeljska memorija ne sadrži izraze, koji sliče sadržaju ove datoteke. Poluautomatsko prevođenje će biti moguće, tek nakon što Poedit dovoljno nauči iz tvojih prevedenih datoteka.

en: Cannot pre-translate without source text.
hr_HR: Nije moguće unaprijed prevesti bez izvornog teksta.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
hr_HR: Pretprevedi

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
hr_HR: Pretprijevod zahtijeva da je izvorni tekst dostupan. Ne radi ako se koriste samo ID-ovi bez stvarnog teksta.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
hr_HR: Nepoznati jezik se ne može pretprevesti.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hr_HR: Pretprevođenje zahtijeva poznavanje jezika izvornog teksta. Poedit ga nije mogao otkriti u ovoj datoteci.

en: Only fill in exact matches
hr_HR: Preuzmi samo jednake izraze

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
hr_HR: Standardno se preuzimaju i netočni izrazi, koji se označuju da zahtijevaju doradu. Odaberi ovu opciju za preuzimanje samo jednakih izraza.

en: Don’t mark exact matches as needing work
hr_HR: Ne označuj jednake izraze, da zahtijevaju doradu

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
hr_HR: Uključi samo ako vjeruješ kvaliteti svoje prevoditeljske memorije. Svi preuzeti izrazi iz prevoditeljske memorije označuju se oznakom da zahtijevaju provjeru prije upotrebe.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
hr_HR: Pretprevođenje automatski pronalazi i preuzima jednake ili približno jednake izraze za neprevedene prijevode iz prevoditeljske memorije.

en: Error:
hr_HR: Greška:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
hr_HR[0]: %d greška se dogodila:
hr_HR[1]: %d greške su se dogodile:
hr_HR[2]: %d grešaka se dogodilo:

en: An error occurred.
hr_HR: Dogodila se greška.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
hr_HR[0]: %d greška se dogodila.
hr_HR[1]: %d greške su se dogodile.
hr_HR[2]: %d grešaka se dogodilo.

en: Cancelling…
hr_HR: Prekidanje…

en: Drag Folders or Files Here
hr_HR: Povuci mape ili datoteke ovamo

en: Drag folders or files here
hr_HR: Povuci mape ili datoteke ovamo

en: Add Folders…
hr_HR: Dodaj mape …

en: Add folders…
hr_HR: Dodaj mape …

en: Add Files…
hr_HR: Dodaj datoteke …

en: Add files…
hr_HR: Dodaj datoteke …

en: Add Wildcard…
hr_HR: Dodaj zamjenski znak …

en: Add wildcard…
hr_HR: Dodaj zamjenski znak …

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
hr_HR: Prikaži u Finderu

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
hr_HR: Prikaži u pretraživaču

en: Show in Folder
hr_HR: Prikaži u mapi

en: Paths
hr_HR: Putanje

en: Excluded paths
hr_HR: Isključene putanje

en: Advanced extraction settings
hr_HR: Napredne postavke izdvajanja

en: Extract notes for translators from:
hr_HR: Izdvoji napomene za prevoditelje iz:

en: Comments prefixed with:
hr_HR: Komentari s predznakom:

en: All comments
hr_HR: Svi komentari

en: Additional xgettext flags:
hr_HR: Dodatne xgettext oznake:

en: Translation Properties
hr_HR: Svojstva prijevoda

en: Translation properties
hr_HR: Svojstva prijevoda

en: Sources Paths
hr_HR: Putanje do izvora

en: Sources paths
hr_HR: Putanje do izvora

en: Sources Keywords
hr_HR: Ključne riječi izvora

en: Sources keywords
hr_HR: Ključne riječi izvora

en: Additional keywords
hr_HR: Dodatne ključne riječi

en: Name of the project the translation is for
hr_HR: Naziv projekta na koji se prijevod odnosi

en: Team name and email address or URL
hr_HR: Naziv ekipe i email adresa ili URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
hr_HR: npr. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
hr_HR: UTF-8 (preporučeno)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
hr_HR: Najprije spremi datoteku. Tek nakon toga možeš uređivati ovaj odjeljak.

en: Placeholders correctness
hr_HR: Ispravnost rezerviranih mjesta

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
hr_HR: Rezervirano mjesto "%s” nedostaje u prijevodu.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
hr_HR: Suvišno rezervirano mjesto "%s” koje nije u izvornom tekstu.

en: Plural form translations
hr_HR: Prijevodi množine

en: Not all plural forms are translated.
hr_HR: Nisu prevedeni svi oblici množine.

en: Inconsistent upper/lower case
hr_HR: Nedosljednost velikih/malih slova

en: The translation should start as a sentence.
hr_HR: Prijevod bi trebao započeti velikim slovom.

en: The translation should start with a lowercase character.
hr_HR: Prijevod bi trebao započeti malim slovom.

en: Inconsistent whitespace
hr_HR: Nedosljednost bjeline

en: The translation doesn’t start with a space.
hr_HR: Prijevod ne započinje razmakom.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
hr_HR: Prijevod započinje razmakom, no izvorni tekst ne.

en: The translation is missing a newline at the end.
hr_HR: Prijevodu na kraju nedostaje prijelom retka.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
hr_HR: Prijevod završava s prijelomom retka, no izvorni tekst ne.

en: The translation is missing a space at the end.
hr_HR: Prijevodu na kraju nedostaje razmak.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
hr_HR: Prijevod završava s razmakom, no izvorni tekst ne.

en: Punctuation checks
hr_HR: Provjere interpunkcije

en: The translation should end with “%s”.
hr_HR: Prijevod bi trebao završiti sa "%s”.

en: The translation should not end with “%s”.
hr_HR: Prijevod ne bi trebao završiti sa "%s”.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
hr_HR: Prijevod završava sa "%s”, no izvorni tekst završava sa "%s”.

en: Length difference
hr_HR: Razlika u duljini

en: The translation exceeds maximum length (%d characters).
hr_HR: Prijevod je duži od maksimalne duljine (%d znakova).

en: The translation is below minimum length (%d characters).
hr_HR: Prijevod je kraći od minimalne duljine (%d znakova).

en: The translation is much shorter than the source text.
hr_HR: Prijevod je puno kraći od izvornog teksta.

en: The translation is much longer than the source text.
hr_HR: Prijevod je puno duži od izvornog teksta.

en: Cloud
hr_HR: Oblak

en: Clear Menu
hr_HR: Isprazni izbornik

en: Clear menu
hr_HR: Isprazni izbornik

en: Project name:
hr_HR: Ime projekta:

en: Browse
hr_HR: Pregledaj

en: Add directory to the list
hr_HR: Dodaj mapu u popis

en: &File
hr_HR: &Datoteka

en: &New…
hr_HR: &Nova…

en: New from &POT/PO file…
hr_HR: Nova iz &POT/PO datoteke…

en: New From &POT/PO File…
hr_HR: Nova iz &POT/PO datoteke…

en: &Open…
hr_HR: &Otvori …

en: Open Recent
hr_HR: Otvori nedavne

en: Open recent
hr_HR: Otvori nedavne

en: Open cloud translation…
hr_HR: Otvori prijevod u oblaku…

en: Open Cloud Translation…
hr_HR: Otvori prijevod u oblaku…

en: &Start window
hr_HR: &Uvodni prozor

en: &Start Window
hr_HR: &Uvodni prozor

en: Catalogs &manager
hr_HR: Upravljač &kataloga

en: Catalogs &Manager
hr_HR: Upravljač &kataloga

en: &Close
hr_HR: &Zatvori

en: &Save
hr_HR: &Spremi

en: Save &as…
hr_HR: Spremi k&ao…

en: Save &As…
hr_HR: Spremi k&ao…

en: Compile to MO…
hr_HR: Kompiliraj u MO…

en: E&xport to HTML…
hr_HR: &Izvezi u HTML…

en: Check for updates…
hr_HR: Provjeri nadogradnje…

en: Settings…
hr_HR: Postavke…

en: &Preferences
hr_HR: &Postavke

en: E&xit
hr_HR: &Izlaz

en: Quit
hr_HR: Zatvori

en: Copy from singular
hr_HR: Kopiraj iz jednine

en: Copy From Singular
hr_HR: Kopiraj iz jednine

en: Translation needs &work
hr_HR: Prijevod zahtijeva &doradu

en: Translation Needs &Work
hr_HR: Prijevod zahtijeva &doradu

en: Edit &comment
hr_HR: Uredi &komentar

en: Edit &Comment
hr_HR: Uredi &komentar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
hr_HR: Prijedlozi

en: &Find…
hr_HR: &Pronađi …

en: Replace…
hr_HR: Zamijeni …

en: Find next
hr_HR: Pronađi sljedeće

en: Find previous
hr_HR: Pronađi prethodno

en: Find and Replace…
hr_HR: Pronađi i zamijeni…

en: Find Next
hr_HR: Pronađi sljedeće

en: Find Previous
hr_HR: Pronađi prethodno

en: Show string &ID
hr_HR: Prikaži &ID izraza

en: Show String &ID
hr_HR: Prikaži &ID izraza

en: Show warnings
hr_HR: Prikaži upozorenja

en: Show Warnings
hr_HR: Prikaži upozorenja

en: Sort by &file order
hr_HR: Razvrstaj po redoslijedu &datoteke

en: Sort by &File Order
hr_HR: Razvrstaj po redoslijedu &datoteke

en: Sort by &source
hr_HR: Razvrstaj po &izvornom tekstu

en: Sort by &Source
hr_HR: Razvrstaj po &izvornom tekstu

en: Sort by &translation
hr_HR: Razvrstaj po &prijevodu

en: Sort by &Translation
hr_HR: Razvrstaj po &prijevodu

en: &Group by context
hr_HR: &Grupiraj po sadržaju

en: &Group By Context
hr_HR: &Grupiraj po sadržaju

en: Entries with errors first
hr_HR: Postavi izraze s greškama na vrh

en: Entries with Errors First
hr_HR: Postavi izraze s greškama na vrh

en: &Untranslated entries first
hr_HR: Postavi &neprevedene izraze na vrh

en: &Untranslated Entries First
hr_HR: Postavi &neprevedene izraze na vrh

en: &Show code occurrences
hr_HR: &Prikaži pojavljivanja koda

en: &Show Code Occurrences
hr_HR: &Prikaži pojavljivanja koda

en: Show sidebar
hr_HR: Prikaži bočnu traku

en: Show status bar
hr_HR: Prikaži statusnu traku

en: &Translation
hr_HR: &Prijevod

en: &Update from source code
hr_HR: &Aktualiziraj iz izvornog koda

en: &Update from Source Code
hr_HR: &Aktualiziraj iz izvornog koda

en: Pre-&translate…
hr_HR: Pret&prevedi…

en: &Validate translations
hr_HR: &Provjeri prijevode

en: &Validate Translations
hr_HR: &Provjeri prijevode

en: Remove Same-as-Source Translations
hr_HR: Ukloni prijevode koji su isti kao izvor

en: &Purge deleted translations
hr_HR: &Uništi obrisane prijevode

en: &Purge Deleted Translations
hr_HR: &Uništi obrisane prijevode

en: &Properties…
hr_HR: &Svojstva …

en: &Go
hr_HR: &Idi

en: &Done and next
hr_HR: &Gotovo, idi na sljedeći

en: &Done and Next
hr_HR: &Gotovo, idi na sljedeći

en: Previously edited
hr_HR: Prethodno promijenjeno

en: Previously Edited
hr_HR: Prethodno promijenjeno

en: &Previous translation
hr_HR: &Prethodni prijevod

en: &Previous Translation
hr_HR: &Prethodni prijevod

en: &Next translation
hr_HR: &Sljedeći prijevod

en: &Next Translation
hr_HR: &Sljedeći prijevod

en: P&revious unfinished
hr_HR: P&rethodni nedovršeni

en: P&revious Unfinished
hr_HR: P&rethodni nedovršeni

en: Ne&xt unfinished
hr_HR: S&ljedeći nedovršeni

en: Ne&xt Unfinished
hr_HR: S&ljedeći nedovršeni

en: Previous plural form
hr_HR: Prethodni oblik množine

en: Previous Plural Form
hr_HR: Prethodni oblik množine

en: Next plural form
hr_HR: Sljedeći oblik množine

en: Next Plural Form
hr_HR: Sljedeći oblik množine

en: &Online help
hr_HR: &Pomoć na internetu

en: &Online Help
hr_HR: &Pomoć na internetu

en: &GNU gettext manual
hr_HR: &GNU gettext priručnik

en: &GNU gettext Manual
hr_HR: &GNU gettext priručnik

en: &About Poedit
hr_HR: &O aplikaciji Poedit

en: &About
hr_HR: &O aplikaciji

en: Support
hr_HR: Podrška

en: Email &support…
hr_HR: &Podrška e-poštom…

en: Email &Support…
hr_HR: &Podrška e-poštom…

en: Project name and version:
hr_HR: Naziv i verzija projekta:

en: Language team:
hr_HR: Jezična ekipa:

en: Plural forms:
hr_HR: Oblici množine:

en: Use default rules for this language
hr_HR: Koristi standardna pravila za ovaj jezik

en: Use custom expression
hr_HR: Koristi prilagođeno pravilo

en: Learn about plural forms
hr_HR: Saznaj više o oblicima množine

en: Charset:
hr_HR: Kodna stranica:

en: Advanced Extraction Settings…
hr_HR: Napredne postavke izdvajanja …

en: Advanced extraction settings…
hr_HR: Napredne postavke izdvajanja …

en: Extract text from source files in the following directories:
hr_HR: Izdvoji tekst iz izvornih datoteka u sljedećim mapama:

en: Base path:
hr_HR: Osnovna putanja:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
hr_HR: Koristi ove ključne riječi (nazive funkcija) za prepoznavanje prevodivih
    izraza u izvornim datotekama:

en: Also use default keywords for supported languages
hr_HR: Također koristi zadane ključne riječi za podržane jezike

en: Learn about gettext keywords
hr_HR: Saznaj više o gettext ključnim riječima

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
hr_HR: Prijašnji izvorni tekst

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
hr_HR: Prijašnji izvorni tekst (prije nego što je promijenjen pri aktualiziranju), koji odgovara sada netočnom prijevodu.

en: Notes for translators
hr_HR: Napomene za prevoditelje

en: Comment
hr_HR: Komentar

en: Add comment
hr_HR: Dodaj komentar

en: Add Comment
hr_HR: Dodaj komentar

en: Delete From Translation Memory
hr_HR: Izbriši iz prevoditeljske memorije

en: Delete from translation memory
hr_HR: Izbriši iz prevoditeljske memorije

en: Translation suggestions
hr_HR: Prijedlozi za prijevod

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
hr_HR: Nema poklapanja

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
hr_HR: Nema poklapanja

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
hr_HR: Ovaj je izraz nađen u prevoditeljskoj memoriji Poedita.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
hr_HR: Prijedlozi prijevoda zahtijevaju da je izvorni tekst dostupan. Ne rade ako se koriste samo ID-ovi bez stvarnog teksta.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
hr_HR: Prijedlozi za prijevod zahtijevaju da je jezik izvornog teksta poznat. Poedit ga nije mogao otkriti u ovoj datoteci.

en: Cannot execute program: %s
hr_HR: Nije moguće izvršiti program: %s

en: The TMX file is malformed.
hr_HR: Nevaljani oblik TMX datoteke.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
hr_HR: Baza podataka prevoditeljske memorije je oštećena: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
hr_HR: Greška prevoditeljske memorije: %s (%d).

en: (Use default language)
hr_HR: (Koristi zadani jezik)

en: Language selection
hr_HR: Odabir jezika

en: Select your preferred language
hr_HR: Odaberi preferirani jezik

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
hr_HR: Za primjenu promjene, ponovo pokreni Poedit.

en: Cannot create temporary directory.
hr_HR: Nije moguće izraditi privremenu mapu.

en: There are no translations. That’s unusual.
hr_HR: Nema prijevoda. To je neobično.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
hr_HR: U sustavu Gettext se prevodivi unosi ne dodaju ručno, već se automatski izdvajaju iz izvornog koda. Na taj način ostaju aktualni i točni. Prevoditelji obično koriste datoteke PO predložaka (POTs) koje je za njih pripremio programer.

en: Learn more about GNU gettext
hr_HR: Saznaj više o GNU gettextu

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
hr_HR: Najjednostavniji način za popunjavanje ove datoteke s prijevodima je putem aktualiziranja datoteke pomoću POT datoteke:

en: Update from POT
hr_HR: Aktualiziraj iz POT datoteke

en: Take translatable strings from an existing POT template.
hr_HR: Preuzmi prevodive izraze iz postojećeg POT predloška.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
hr_HR: Prevodive izraze možeš izdvojiti neposredno iz izvornog koda:

en: Extract from sources
hr_HR: Izdvoji iz izvora

en: Configure source code extraction in Properties.
hr_HR: Konfiguriraj izdvajanje izvornog koda u svojstvima.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
hr_HR: Verzija %s

en: Create new
hr_HR: Stvori novi prijevod

en: Create new translation from POT template.
hr_HR: Izradi novi prijevod iz POT predloška.

en: Browse files
hr_HR: Pretraži datoteke

en: Open and edit translation files.
hr_HR: Otvori i uredi prevoditeljske datoteke.

en: Translate cloud project
hr_HR: Prevedi projekt u oblaku

en: Collaborate with other people online.
hr_HR: Surađuj s drugim ljudima online.

en: Recent files
hr_HR: Nedavno korištene datoteke

en: Sync
hr_HR: Sinkroniziraj

en: Synchronize translations with Crowdin
hr_HR: Sinkroniziraj prijevode s Crowdin-om

en: Upload
hr_HR: Prenesi

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
hr_HR: Prenesi prijevode na %s

en: Open file
hr_HR: Otvori datoteku

en: Save file
hr_HR: Spremi datoteku

en: Check for errors in the translation
hr_HR: Provjeri ima li grešaka u prijevodu

en: Validate
hr_HR: Provjeri

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
hr_HR: Pretprevedi izraze, koji još nisu prevedeni

en: Update from Code
hr_HR: Aktualiziraj iz koda

en: Update from code
hr_HR: Aktualiziraj iz koda

en: Update from source code
hr_HR: Aktualiziraj iz izvornog koda

en: Show or hide the sidebar
hr_HR: Prikaži ili sakrij bočnu traku

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hr_HR: O programu %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
hr_HR: %s postavke

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
hr_HR: O programu %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
hr_HR: Usluge

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
hr_HR: Sakrij %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
hr_HR: Sakrij ostalo

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
hr_HR: Prikaži sve

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
hr_HR: Zatvori %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
hr_HR: Postavke …

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hr_HR: Postavke…

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
hr_HR: Postavke…

en: &Apply
hr_HR: &Primijeni

en: Apply
hr_HR: Primijeni

en: &Back
hr_HR: &Natrag

en: Back
hr_HR: Natrag

en: &Cancel
hr_HR: &Odustani

en: &Clear
hr_HR: &Ukloni

en: Clear
hr_HR: Ukloni

en: Copy
hr_HR: Kopiraj

en: Cu&t
hr_HR: Izr&eži

en: Cut
hr_HR: Izreži

en: &Delete
hr_HR: &Izbriši

en: Edit
hr_HR: Uredi

en: &Quit
hr_HR: &Zatvori

en: &New
hr_HR: &Nova

en: New
hr_HR: Novi

en: &No
hr_HR: &Ne

en: No
hr_HR: Ne

en: &OK
hr_HR: &U redu

en: OK
hr_HR: U redu

en: Open…
hr_HR: Otvori …

en: &Open...
hr_HR: &Otvori …

en: Open...
hr_HR: Otvori…

en: &Paste
hr_HR: &Umetni

en: Paste
hr_HR: Umetni

en: Preferences
hr_HR: Postavke

en: &Redo
hr_HR: &Ponovi

en: Refresh
hr_HR: Osvježi

en: &Save as
hr_HR: &Spremi kao

en: Save as
hr_HR: Spremi kao

en: Select &All
hr_HR: Odaberi &sve

en: Select All
hr_HR: Odaberi sve

en: &Undo
hr_HR: &Poništi

en: &Yes
hr_HR: &Da

en: Yes
hr_HR: Da

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
hr_HR: Gore

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
hr_HR: Dolje

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
hr_HR: Lijevo

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
hr_HR: Desno

en: Warning:
hr_HR: Upozorenje:
