poedit - en to kab translation catalogue (632 entries)

en: Hide this notification message
kab: Ffer izen-agi n ulɣu

en: Don’t Show Again
kab: Ur d-skan ara tikelt-nniḍen

en: Don’t show again
kab: Ur d-skan ara tikelt-nniḍen

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
kab: Leqqem agzul

en: Close
kab: Mdel

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
kab: Afaylu

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
kab: Izirig

en: New Strings
kab: Izriren imaynuten

en: New strings
kab: Izraren imaynuten

en: Removed Strings
kab: Izraren yettwakksen

en: Removed strings
kab: Izraren yettwakksen

en: Collecting source files…
kab: Alqaḍ n ifuyla iɣbula…

en: Failed to load file with extracted translations.
kab: Ulamek asali n ufaylu s tsuqilin yettwassfen.

en: In: %s
kab: Di: %s

en: Source code not available.
kab: Tangalt taɣbalut ur tewjid ara.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
kab: Tisuqilin ulamek ara ttwaleqqement si tengalt taɣbalut, acku ur nufi ara tangalt deg wadig i d-yettunefken deg yiraten n ufaylu.

en: Permission denied.
kab: Tasiregt tettwagi.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
kab: Ur tesɛiḍ ara tisirag akken ad teɣreḍ ifuyla n tengalt taɣbalut deg wadig i d-yettunefken deg yiraten n ufaylu.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
kab: Ma tugiḍ yakan adduf ɣer yisefka-inek•inem, tzemreḍ ad t-tsirgeḍ di Iɣewwaren > Tabaḍnit & Taɣellist > Ifuyla & Ikaramen.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
kab: Ma tugiḍ yakan anekcum ɣer yifuyla-inek, tzemreḍ ad t-tsirgeḍ di Tinefrunin n unagraw > Taɣellist akked tbaḍnit > Tabaḍnit > Ifuyla akked yikaramen.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
kab: Afaylu “%s” ulamek ara yettwaldi.

en: Updating translations
kab: Aleqqem n tsuqilin

en: Merging differences…
kab: Asdukkel n wayen yimgaraden…

en: Malformed header: “%s”
kab: Inixf ur yemsil ara akken iwata: “%s”

en: PO Translation Files
kab: Ifuyla n tsuqilt PO

en: POT Translation Templates
kab: Tineɣrufin n tsuqilt POT

en: XLIFF Translation Files
kab: Ifuyla n tsuqilt XLIFF

en: JSON Translation Files
kab: Ifuyla n tsuqqilt JSON

en: All Translation Files
kab: Akk ifuyla n tsuqilt

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
kab: JSON agi mačči d afaylu n tsuqilin yerna ulamek ara yettwaẓreg di Poedit.

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
kab: Afaylu “%s” i tɣuri kan ihi ur tezmireḍ ara ad t-teskelseḍ.
    Ttxil-k skels-it s yisem-nniḍen.

en: Couldn’t save file %s.
kab: Ur izmira ara ad isekles afaylu %s.

en: Screenshots:
kab: Tuṭṭfiwin n wegdil :

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
kab[0]: %i n yizirig n ufaylu “%s” ur d-yuli ara akken iwata.
kab[1]: %i n yizirigen n ufaylu “%s” ur d-ulin ara akken iwata.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
kab: Izirig %d n ufaylu '%s'  yerreẓ (isefka n %s mačči d imeɣta).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
kab: Afaylu PO yerreẓ: talɣa n usuf msgstr tettwaseqdec lwaḥid akked msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
kab: Afaylu PO yerreẓ: talɣa n usget msgstr tettwaseqdec war msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
kab: D awezɣi asali n ufaylu, izmer ad yili yerreẓ.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
kab: Tella-d tuccḍa deg usali n ufaylu. Kra n yisefka zemren ad xaṣṣen neɣ ad rreẓen.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
kab: Yella wugur deg umsal n ufaylu (maca yettwasekles akken iwata).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
kab: Afaylu ulamek ara yettwasekles s tegrumma n yisekkilen “%s” am wakken yettwamla deg yiɣewwaren n tsuqilt.
    
    yettwasekles UTF-8 deg umḍiq yerna iɣewwaren ttwabeddelen.

en: Error saving file
kab: Tuccḍa deg usekles n ufaylu

en: “%s” is not a valid POT file.
kab: “%s” mačči d afaylu POT ameɣtu.

en: Error while loading XLIFF file: %s
kab: Tella-d tuccḍa deg usali n ufaylu XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
kab: lqem-gi ur yettwadel ara (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
kab: Ticreḍt yerrẓen deg uzrar n tsuqilt.

en: Account
kab: Amiḍan

en: Manage accounts
kab: Sefrek imiḍanen

en: Project:
kab: Asenfar:

en: Language:
kab: Tutlayt:

en: Sign in to Cloud Account
kab: Qqen ɣer umiḍan n cloud

en: Sign in to cloud account
kab: Qqen ɣer umiḍan n cloud

en: Downloading latest translations…
kab: Asider n tsuqilin tineggura…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
kab: Qqen ɣer %s

en: Syncing
kab: Amtawi

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
kab: Asali n tsuqilin ɣer %s…

en: Syncing error
kab: Tuccḍa n umtawi

en: Edit comment
kab: Ẓreg awennit

en: Comment:
kab: Awennit:

en: Update
kab: Leqqem

en: Delete the comment
kab: Kkes awennit

en: Add
kab: Rnu

en: Unknown Crowdin error.
kab: Tuccḍa tarussint n Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
kab: Ur yurig ara, ttxil-k qqen tikkelt-nniḍen.

en: Downloading translations is disabled in this project.
kab: Asider n tsuqilin yensa deg usenfar-agi.

en: Sign In
kab: Qqen

en: Sign in
kab: Qqen

en: Sign Out
kab: Ffeɣ

en: Sign out
kab: Ffeɣ

en: Learn more about Crowdin
kab: Issin ugar ɣef Crowdin

en: Waiting for authentication…
kab: Araǧu n usesteb…

en: Updating user information…
kab: Aleqqem n telɣut n useqdac…

en: Sign in to Crowdin
kab: Qqen ɣer Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
kab: Amtawi akked Crowdin yerreẓ.

en: Crowdin error
kab: Tuccḍa n Crowdin

en: &Copy
kab: &Nɣel

en: Learn more
kab: Issin ugar

en: Help
kab: Tallelt

en: &Help
kab: &Tallelt

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
kab: Ifuyla MO ur tezmireḍ ara ad ten-tẓergeḍ srid di Poedit.

en: Error opening file
kab: Tuccḍa deg ulday n ufaylu

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
kab: Ttxil-k ldi u ẓreg afaylu PO anmeɣray. Mi ara t-teskelseḍ, afaylu MO ad yettwaleqqem daɣen.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
kab: ur ttekkes ara ifuyla ikudanen (i weseɣti)

en: handle a poedit:// URI
kab: sefrek URI n poedit:// URI

en: go to item at given line number
kab: ddu s aferdis deg yizirig i d-ittunefken

en: Failed to communicate with Poedit process.
kab: Tuccḍa di teɣwalt akked usekker Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
kab: Teḍra-d tsureft ur nettwassefrak ara: %s

en: Select translation template
kab: Fren taneɣruft n tsuqilt

en: Invalid file
kab: Afaylu d armeɣtu

en: Select translation file
kab: Fren afaylu n tsuqilt

en: Poedit is an easy to use translation editor.
kab: Poedit d amaẓrag n tsuqilin yeshel i weseqdec.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
kab: Ur tezmireḍ ar ad tserseḍ ugar n yiwen n ufaylu deg wesfaylu n Poedit.

en: File “%s” is not a translation file.
kab: Afaylu “%s” mačči d afaylu n tsuqilt.

en: File “%s” doesn’t exist.
kab: Afaylu “%s” ulac-it.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
kab: Aseɣti n teɣdirawt yensa, acku amawal i %s ur yettwasbedd ara.

en: Install
kab: Sbedd

en: The file “%s” has been changed by another application.
kab: Afaylu “%s” ibeddel-it usna-nniḍen.

en: Reload file
kab: Ales asali n ufaylu

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
kab: Tebɣiḍ ad talseḍ asali n ufaylu seg uḍebsi? Tiẓrigin-inek·inem ur nettwaskels ara di Poedit ad ṛuḥent ma tkemmeleḍ.

en: Ignore
kab: Ttu

en: Reload File
kab: Ales asali n ufaylu

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
kab: Afaylu yettwabeddel. Tebɣiḍ ad teskelseḍ ibeddilen?

en: Save changes
kab: Sekles ibeddilen

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
kab: Ibeddilen-ik (im) ad ruḥen ma yella ur ten-teskelseḍ ara.

en: Save
kab: Sekles

en: Do&n’t save
kab: Ur sseklas a&ra

en: Don’t Save
kab: Ur sseklas ara

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
kab: Ibeddilen ixdem usnas-nniḍen ad ṛuḥen ma teskelseḍ.

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Save Anyway
kab: Sekles akken ibɣu

en: Save anyway
kab: Sekles akken ibɣu

en: Save as…
kab: Sekles am…

en: Compile to…
kab: Sefsu ɣer…

en: Compiled Translation Files
kab: Afaylu n tsuqilt yefsa

en: Export to HTML…
kab: Sifeḍ s talɣa HTM…

en: HTML Files
kab: Ifuyla HTML

en: Exporting to HTML
kab: Asifeḍ ɣer HTML

en: Updating failed
kab: Aleqqem yecceḍ

en: Update from &POT File…
kab: Leqqem seg ufaylu POT…

en: Update from &POT file…
kab: Leqqem seg ufaylu POT…

en: Sync with Crowdin
kab: Amtawi akked Crowdin

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
kab[0]: %d n wugur i d-nufa di tsuqilt.
kab[1]: %d n wuguren i d-nufa di tsuqilt.

en: Validation results
kab: Igmaḍ n usentem

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
kab: Inekcumen yesɛan tuccḍiwin ttucerḍen s uzeggaɣ di tebdart. Isalan ɣef ɣef tuccḍa ad d-baben mi ara tferneḍ anekcum.

en: The file was saved safely.
kab: Afaylu yettwasekles s tɣellist.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
kab: Afaylu yettwasekles s tɣellist u yefsa ɣer umasal MO, maca wissen ma ad iddu akken ilaq.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
kab: Afaylu yettwasekles s tɣellist, ur yezmir ara yefsu ɣer umasal MO neɣ ad yettwaseqdec.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
kab: Afaylu yefsa ɣer umasal MO, maca wissen ma ad yeddu akken ilaq.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
kab: Afaylu ur yezmir ara ad yefsu ɣer umasal MO neɣ ad yettwaseqdec.

en: No problems with the translation found.
kab: Ulac uguren di tsuqilt.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
kab[0]: Tasuqilt tewjed i wseqdec, maca %d n unekcum ur yettwasuqqel ara.
kab[1]: Tasuqilt tewjed i wseqdec, maca, %d n yinekcumen ur ttwasuqqelen ara.

en: The translation is ready for use.
kab: Tasuqilt tewjed i wseqdec.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
kab: Poedit yeseɣti i yiman-is agbur armeɣtu deg ufaylu “%s”.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
kab: Afaylu yesɛa iferdisen usligen, ayen i yegedlen deg yifuyla PO u yettqerriɛ asqedc n ufaylu. Poedit yefra ugur, maca ilaq ad tselkeneḍ tisuqilin i yettwacerḍen d timewẓiyin u ad tent-teseɣtiḍ ma yelaq.

en: Language of the translation isn’t set.
kab: Tutlayt n tsuqilt ur tettusbadu ara.

en: Set Language
kab: Sbadu tutlayt

en: Set language
kab: Sbadu tutlayt

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
kab: Isumar ur ttawjaden ara ma yella tutlayt n tsuqilt ur tettusbadu ara akken iwata. Ayagi, yezmer ad iḥaz timeẓliyin-nniḍen, am talɣiwin n wesget.

en: Language of the translation is the same as source language.
kab: Tutlayt n tsuqilt kifkif-itt akked tutlayt taɣbalut.

en: Fix Language
kab: Sɣti tutlayt

en: Fix language
kab: Seɣti tutlayt

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
kab: Afaylu-agi yesɛa inekcumen s talɣiwin n usget, maca ur yesɛi ara inixef Plural-Forms ittusewlen.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
kab: Inekcumen deg ukaram-agi sɛan amḍan n talɣiwin n wesget i yemgarraden ɣef wayen i d-yeqqar inixf Plural-Forms

en: Required header Plural-Forms is missing.
kab: Inixf Plural-Forms i yettwasran ixuṣṣ.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
kab: Tuccḍa n tseddast deg yinixf Plural-Forms ("%s").

en: Fix the Header
kab: Seɣti inixf

en: Fix the header
kab: Seɣti inixf

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
kab: Tinfaliyin n talɣiwin n wesget i yesseqdec ufaylu-agi ulac-itent di tnumi n %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
kab: Cegger

en: Would you like to use English for source text?
kab: Tebɣiḍ ad tesqedceḍ taglizit i uḍris aɣbalu?

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
kab: Sali-d taglizit

en: Translated: %d of %d (%d %%)
kab: Tasuqilt n: %d seg %d (%d %%)

en: Remaining: %d
kab: Yeggra-d: %d

en: %d error | %d errors
kab[0]: %d n tuccḍa
kab[1]: %d n tuccḍiwin

en: %d entry | %d entries
kab[0]: %d n unekcum
kab[1]: %d n yinekcumen

en:  (unsaved)
kab:  (ur yettwasekles ara)

en:  (modified)
kab:  (yettwabeddel)

en: Failed to update translation memory: %s
kab: Aleqqem n tkatut n tsuqilt ur yeddi ara: %s

en: Keep
kab: Eǧǧ

en: Remove
kab: Kkes

en: Purge deleted translations
kab: Sfeḍ tisuqilin yettwakksen

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
kab: Tebɣiḍ ad tekkseḍ tisuqilin merra ur nettwaseqdac ara?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
kab: Ma tkemmeleḍ asizdeg, tisuqilin merra i yettwacerḍen amzun ttwakksent ad ttwakksent i lebda. Asmi ara tebɣuḍ ad tent-ternuḍ ilaq ak ad tent-tesuqqeleḍ tikkelt-nniḍen.

en: Purge
kab: Sfeḍ

en: Copy from Source Text
kab: Nɣel seg weḍris aɣbalu

en: Copy from source text
kab: Nɣel seg weḍris aɣbalu

en: Clear Translation
kab: Sfeḍ tasuqilt

en: Clear translation
kab: Sfeḍ tasuqilt

en: Edit Comment
kab: Ẓreg awennit

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
kab: Tummanin n tengalt

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
kab: Tummanin n tengalt

en: Hide Sidebar
kab: Ffer afeggag n yidis

en: Show Sidebar
kab: Sken afeggag n yidis

en: Hide Status Bar
kab: Ffer afeggag n waddad

en: Show Status Bar
kab: Sken afeggag n waddad

en: String length in characters: translation | source
kab: Teɣzi n uzrar s yisekkilen: tasuqilt | aɣbalu

en: String length in characters
kab: Teɣzi n uzrar s yisekkilen

en: Source text
kab: Aḍris aɣbalu

en: Singular
kab: Asuf

en: Plural
kab: Asget

en: Translation
kab: Tasuqilt

en: Pre-translated
kab: Yettwasuqqel s uzwer

en: Needs Work
kab: Yesra amahil

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
kab: Yesra amahil

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
kab: Ifuyla POT d tineɣrufin kan ur sɛin ara kra n tsuqilin. 
    Iwakken ad tgeḍ tasuqilt, snulfu-d afaylu amaynut PO yebnan ɣef tneɣruft.

en: Create new translation
kab: Snulfu-d tasuqilt tamaynutt

en: Make a new translation from this POT file.
kab: Eg tasuqilt tamaynutt seg ufaylu-agi POT.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
kab: ID n uḍris aɣbalu

en: Everything
kab: Akk

en: Form %i
kab: Talɣa %i

en: Form %i (unused)
kab: Seg %i (ur tettwaseqdac ara)

en: Zero
kab: Ilem

en: One
kab: Yiwen

en: Two
kab: Sin

en: Other
kab: Wayeḍ

en: %s Format
kab: Amasal %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
kab: Amasal %s

en: Translation — %s
kab: Tasuqilt — %s

en: Source text — %s
kab: Aḍris aɣbalu — %s

en: unknown language
kab: tutlayt tarussint

en: Failed to merge gettext catalogs.
kab: Tuccḍa deg wesmezdi n yikaramen gettext.

en: Open in Editor
kab: Ldi deg wemaẓrag

en: Open in editor
kab: Ldi deg wemaẓrag

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
kab: Ulac talɣut ɣef tummanin n uzrar-agi di tengalt taɣbalut i d-yettunefken deg ufaylu.

en: No usage information
kab: Ulac talɣut n useqdec

en: %d code occurrence | %d code occurrences
kab[0]: %d n tummant n tengalt
kab[1]: %d n tummanin n tengalt

en: Source code not found
kab: Tangalt taɣbalut ur tettwaf ara

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
kab: Poedit ur yezmir ara ad d-isken tangalt taɣbalut anida yettwaseqdec uzrar, acku afaylu yezmer ur yewjid ara deg wadig yettwamlen neɣ d tamselɣut tazamulant ur nettawi ara s afaylu ilaw.

en: File cannot be opened
kab: Afaylu ulamek ara yeldi

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
kab: Poedit igguma ad ildi afaylu “%s”.

en: Find
kab: Nadi

en: Replace
kab: Semselsi

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
kab: Tinefrunin

en: Ignore case
kab: Ttu tajṛut n usekkil

en: Wrap around
kab: Qfel

en: Whole words only
kab: Awalen ummiden kan

en: Find in source texts
kab: Nadi deg yiḍrisen iɣbula

en: Find in translations
kab: Nadi di tsuqilin

en: Find in comments
kab: Nadi deg yiwenniten

en: Replace &All
kab: Semselsi &akk

en: Replace &all
kab: Semselsi i &meṛṛa

en: &Replace
kab: Se&mselsi

en: < &Previous
kab: < &Ɣer deffir

en: &Next >
kab: Ɣer &sdat >

en: String to find
kab: Azrar ara tnadiḍ

en: Replacement string
kab: Izraren n usemselsi

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
kab: Isem n tutlayt neɣ tangalt

en: Translation Language
kab: Tutlayt n tsuqilt

en: Language of the translation:
kab: Tutlayt n tsuqilt:

en: All strings
kab: Akk izriren

en: Projects
kab: Isenfaṛen

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
kab: Issin ugar ɣef %s

en: Add Project
kab: Rnu asenfaṛ

en: Add project
kab: Rnu asenfaṛ

en: Poedit - Catalogs manager
kab: Poedit - Amsefrak n yikaramen

en: Edit…
kab: Ẓreg…

en: Create new translations project
kab: Snulfu-d asenfar amaynut n tsuqilin

en: Delete the project
kab: Kkes asenfar

en: Edit the project
kab: Ẓreg asenfar

en: Update all
kab: Leqqem Akk

en: Update all catalogs in the project
kab: Leqqem ikaramen merra n usenfar

en: Total
kab: Aɣrud

en: Untrans
kab: Ur yettwasuqqel ara

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
kab: Yesra amahil

en: Errors
kab: Tuccḍiwin

en: Last modified
kab: Abeddel aneggaru

en: Edit project
kab: Ẓreg asenfar

en: Select directory
kab: Fren akaram

en: Directories:
kab: Ikaramen:

en: <unnamed>
kab: <warisem>

en: Do you want to delete project “%s”?
kab: Tebɣiḍ ad tekseḍ asenfar “%s”?

en: Delete project
kab: Kkes asenfaṛ

en: Deleting the project will not delete any translation files.
kab: Tukksa n usenfaṛ ur tettekkes ara ifuyla n tsuqilt.

en: Confirmation
kab: Asentem

en: Update all catalogs in this project?
kab: Leqqem ikaramen merra n usenfar-a?

en: Performs update from source code on all files in the project.
kab: Ad yeg aleqqem si tengalt taɣbalut i yifuyla meṛṛa n usenfaṛ.

en: Check for Updates…
kab: Nadi ileqman…

en: Catalogs Manager
kab: Amsefrak n yikaramen

en: &Preferences…
kab: Ismenyifen…

en: &Edit
kab: &Ẓreg

en: Undo
kab: Sefsex

en: Redo
kab: Err-d

en: Paste and Match Style
kab: Senṭeḍ s uḥraz n uɣanib

en: Delete
kab: Kkes

en: Spelling and Grammar
kab: Taɣdirawt akked tjerrumt

en: Show Spelling and Grammar
kab: Sken taɣdirawt akked tjerrumt

en: Check Document Now
kab: Senqed isemli tura

en: Check Spelling While Typing
kab: Selken taɣdirawt di lawan n tira

en: Check Grammar With Spelling
kab: Selken taɣdirawt akked tajerrumt

en: Correct Spelling Automatically
kab: Aseɣti awurman n teɣdirawt

en: Substitutions
kab: Isemselsiyen

en: Show Substitutions
kab: Sken yisemselsiyen

en: Smart Copy/Paste
kab: Anɣel/Asenṭeḍ amegzu

en: Smart Quotes
kab: Tuccar timegza

en: Smart Dashes
kab: Tijerriḍin timegza

en: Smart Links
kab: Iseɣwan imegza

en: Text Replacement
kab: Asemselsi n uḍris

en: Transformations
kab: Aselket

en: Make Upper Case
kab: Selket s asekkil ameqran

en: Make Lower Case
kab: Selket s asekkil amecṭuḥ

en: Capitalize
kab: Selket s asekkil ameqran

en: Speech
kab: Mmeslay

en: Start Speaking
kab: Bdu ameslay

en: Stop Speaking
kab: Ḥbes ameslay

en: &View
kab: Ta&muɣli

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
kab: Sken afeggag n yifecka

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
kab: Sagen afeggag n yifecka…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
kab: Ɛeddi s agdil aččuran

en: Window
kab: Asfaylu

en: Minimize
kab: Simẓi

en: Zoom
kab: Simɣur

en: Welcome to Poedit
kab: Ansuf ɣer Poedit

en: Bring All to Front
kab: Sɛeddi kulec ɣer uɣawas amezwaru

en: Information about the translator
kab: Isalan ɣef umsuqqel

en: Name:
kab: Isem:

en: Your Name
kab: Isem n tmagit-inek

en: Email:
kab: Imayl:

en: you@example.com
kab: kečč·kem@amedya.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
kab: Isem-ik akked tansa-inek imayl ad ttwasqedcen kan i wesbadu n yinixf Last-Translator n yifuyla GNU gettext.

en: Editing
kab: Asiẓreg

en: Automatically compile MO file when saving
kab: Asefsu awurman n ufaylu MO deg wesekles

en: Check spelling
kab: Senqed taɣdirawt

en: Always change focus to text input field
kab: Yalas ssermad taɣzut n usekcem n uḍris

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
kab: Werǧin ad teǧǧeḍ tabdart n yizraren ad tawi asaḍas. Ma yermed, isefk ad tesqedceḍ tiqeffalin Ctrl-tineccabin iwakken ad tinigeḍ s unasiw maca tzemreḍ daɣen ad tsekcmeḍ srid aḍris, war ma tessdeḍ taqeffalt Tab iwakken ad tbeddeleḍ asaḍas.

en: Appearance
kab: Timeẓri

en: Use custom list font:
kab: Seqdec tasefsit yugnen:

en: Use custom text fields font:
kab: Seqdec tasefsit yugnen i tɣezza n uḍris:

en: Change UI language
kab: Beddel tutlayt n ugrudem

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
kab: (yesra Windows 8 neɣ amaynut)

en: General
kab: Amatu

en: Use translation memory
kab: Seqdec takatut n tsuqilt

en: Manage…
kab: Sefrek…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
kab: Mi ara yili uleqqem seg yiɣbula

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
kab: taččart ittemcabin deg ufaylu

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
kab: suqqel s uzwer si TM

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
kab: Poedit yezmer ad yeɛreḍ ad yaččar inekcumen imaynuten, anagar si tsuqilin tuzwirin n ufaylu-agi neɣ si tkatut n tsuqilt. Aseqdec n tkatut n tsuqilt ur k-ineffeɛ ara ma ur teččur ara. Iwakken takatut-inek n tsuqilt ad tgerrez ilaq ad s-ternuḍ aṭas n tsuqilin.

en: Stored translations:
kab: Tisuqilin yettwaḥerzen:

en: Database size on disk:
kab: Tiddi n uzadur n yisefka ɣef uḍebsi:

en: Import Translation Files…
kab: Kter ifuyla n tsuqilt…

en: Import translation files…
kab: Kter ifuyla n tsuqilt…

en: Import From TMX…
kab: Kter si TMX…

en: Import from TMX…
kab: Kter si TMX…

en: Export To TMX…
kab: Sifeḍ ar TMX…

en: Export to TMX…
kab: Sifeḍ ar TMX…

en: Select translation files to import
kab: Fren yifuyla n tsuqilt ara tketreḍ

en: Select TMX files to import
kab: Fren yifuyla TMX ara tketreḍ

en: TMX Files
kab: Ifuyla TMX

en: Importing translations…
kab: Taktert n tsuqilin…

en: Export as…
kab: Sifeḍ am…

en: Exporting translations…
kab: Asifeḍ n tsuqilin…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
kab: Taktert n tkatut n tsuqilt si "%s" ur yeddi ara.

en: Reset translation memory
kab: Ales awennez n tkatut n tsuqilt

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
kab: D tidett tebɣiḍ ad talseḍ awennez n tkatut n tsuqilit?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
kab: Alus n uwennez n tkatut n tsuqilt ad yesfeḍ i lebda tisuqilin i yettwaḥerzen degs. Tamhelt-agi ur tesɛi ara tuɣalin ɣer deffir.

en: Reset
kab: Ales awennez

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
kab: MT

en: Translation Memory
kab: Takatut n tsuqilt

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
kab: Imassafen n tengalt taɣbalut seqdacen-ten i wenadi di tengalt taɣbalut ɣef izraren n tsuqilt iwakken ad ttwassfen yerna ad ttwasuqqlen.

en: Custom Extractors:
kab: Imassafen yugnen:

en: Custom extractors:
kab: Imassafen udmawanen:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
kab: Idehhel timeslayin merra n usihel n yifecka GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript d wiyaḍ).

en: Extractor setup
kab: Asbeddi n umassaf

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
kab: Tabdart n yiseɣzaf berzen s tenqiḍt ticcert (amedya. *.cpp;*.h) :

en: Invocation:
kab: Tiɣri:

en: Command to extract translations:
kab: Anezḍay i tussfa n tsuqilin:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
kab: Attaya tnezḍayt i yesekkaren amassaf.
    %o ad yeẓel ɣer yisem n ufaylu n tuffɣa, %K ad ibeqqeḍ
    awalen yufraren, %F ad ibeqqeḍ ifuyla n unekcum,
    %C i tegrumma n yisekkilen (ẓer uksar-agi).

en: An item in keywords list:
kab: Aferdis si tebdart n yismawen yufraren:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
kab: Wagi ad yettwarez ɣer yizirig n tnezḍayt tikkelt
    i yal awal yufraren. %k ad yeẓel ɣer wawal yufraren.

en: An item in input files list:
kab: Aferdis di tebdart n yifuyla n unekcum:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
kab: Yettwager deg yizirig n tnezḍayt tikkelt
    i yal afaylu n unekcum. %f ad yeẓel isem n ufaylu.

en: Source code charset:
kab: Tagrumma n yisekkilen n tengalt taɣbalut:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
kab: Ayagi ad yettwarez ɣer yizirig n tnezḍayt
    ma yella kan tangalt taɣbalut tettunefk-d. %c ad yeẓel ɣer wazal n tegrumma n yisekkilen.

en: Delete extractor
kab: Kkes amassaf

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
kab: S tidett tebɣiḍ ad tekkseḍ amassaf “%s”?

en: Extractors
kab: Imassafen

en: Accounts
kab: Imiḍanen

en: Automatically check for updates
kab: Anadi awurman n yileqman

en: Include beta versions
kab: Seddu ileqman biṭa

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
kab: Ileqman biṭa gebren tiwuriwin timaynutin akked usnerni aneggaru, acu kan zemren ad ilin xuṣṣen arkad.

en: Updates
kab: Ileqman

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
kab: Iɣewwaren-agi ad beddelen amsal adigan n yifuyla PO. Sgaddi-iten ma tesɛiḍ israyen ulmisen, amedya asenqed n lqem.

en: Line endings:
kab: Taggara n yizirigen:

en: Unix (recommended)
kab: Unix (yettwasemter)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
kab: Tuɣalin s ajerriḍ di:

en: Preserve formatting of existing files
kab: Ḥrez amsal n yifuyla yellan

en: Advanced
kab: Anaẓi

en: Settings
kab: Iɣewwaren

en: Preparing strings…
kab: Aheggi n yizraren…

en: Pre-translating…
kab: Tasuqilt tuzwirt…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
kab[0]: %u n uzrar yettwasuqqel s uzwer
kab[1]: %u n yizraren ttwasuqqlen s uzwer

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
kab[0]: %d n unekcum ičur.
kab[1]: %d n yinekcumen ččuren.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
kab: Tisuqilin ttwacerḍent srant amahil, acku zemrent ad ilint d timewẓiyin. Ilaq ad tent-teceggereḍ.

en: No entries could be pre-translated.
kab: Ulac inekcumen i yzemren ad tusuqqelen s uzwer.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
kab: Takatut n tsuqilt ur tegbir ara izraren yugdan agbur n ufaylu-agi. Ayagi yettili-d i tsuqilin tizgen-aymaniyin mi ara yelmed Poedit seg yifuyla yettwasuqqlen s ufus.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
kab: Tasuqqilt tuzwirt

en: Only fill in exact matches
kab: Aččaṛ kan ayen yemṣadan s tseddi

en: Don’t mark exact matches as needing work
kab: Ur cerreḍ ara tisuqilin tiseddiyin d timewẓiyin

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
kab: Sermed kan ma yella tetḥeqqeqeḍ belli takatut n tsuqilt inek tgerrez. S lexṣas akk tinmeɣra n tkatut n tsuqilt ad ttwacerḍen srant amahil yerna ilaq ad ttwaceggerent send aseqdec-nnsen.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
kab: Asuqqel s uzwer awurman yettaf di tkatut n tsuqilt tinmeɣra tiseddiyin neɣ timewẓiyin i yinekcumen ur nettwasuqqel ara iwakken ad ten-yaččar.

en: Cancelling…
kab: Asefsex…

en: Drag Folders or Files Here
kab: Zuɣer ikaramen neɣ ifuyla ɣer dagi

en: Drag folders or files here
kab: Zuɣer ikaramen neɣ ifuyla ɣer dagi

en: Add Folders…
kab: Rnu ikaramen…

en: Add folders…
kab: Rnu ikaramen…

en: Add Files…
kab: Rnu ifuyla…

en: Add files…
kab: Rnu ifuyla…

en: Add Wildcard…
kab: Rnu asekkil awsiyan…

en: Add wildcard…
kab: Rnu asekkil awsiyan…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
kab: Askan deg unaram

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
kab: Sken deg wenaram

en: Show in Folder
kab: Beqqeḍ deg ukaram

en: Paths
kab: Iberdan

en: Excluded paths
kab: Iberdan ur nettekki ara

en: Advanced extraction settings
kab: Iɣewwaṛen inaẓiyen n tussfa

en: Extract notes for translators from:
kab: Kkes-d tilɣa i yimsuqqelen si:

en: Comments prefixed with:
kab: Iwenniten ibeddun s uzwir:

en: All comments
kab: Akk iwenniten

en: Additional xgettext flags:
kab: Inamalen-nniḍen n sgettxt:

en: Translation Properties
kab: Iraten n tsuqilt

en: Translation properties
kab: Iraten n tsuqilt

en: Sources Paths
kab: Iberdan n yiɣbula

en: Sources paths
kab: Iberdan n yiɣbula

en: Sources Keywords
kab: Awalen yufraren iɣbula

en: Sources keywords
kab: Awalen yufraren iɣbula

en: Additional keywords
kab: Awalen yufraren imernanen

en: Name of the project the translation is for
kab: Isem n usenfar n tsuqilt

en: Team name and email address or URL
kab: Isem n terbaɛt akked tansa imayl neɣ URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
kab: amedya. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
kab: UTF-8 (yettwasemter)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
kab: Ttxil-k sekles qbel afaylu. Ur tezmireḍ ara ad tẓergeḍ tanegzumt-agi uqbel.

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
kab: Tallunt yettwaḥeṛṛan “%s” txuṣṣ di tsuqilt.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
kab: Tallunt yettwaḥeṛṛan n zzyada “%s” ur nelli ara deg uḍris aɣbalu.

en: Plural form translations
kab: Tisuqilin n talɣiwin n usget

en: Not all plural forms are translated.
kab: Talɣiwin n usget ur ttwasuqqelent ara merra.

en: Inconsistent upper/lower case
kab: Asekkil ameqran/asekkil amecṭuḥ ur mtawan ara

en: The translation should start as a sentence.
kab: Tasuqilt isefk ad tebdu am tefyirt.

en: The translation should start with a lowercase character.
kab: Tasuqilt isefk ad tebdu s usekkil amecṭuḥ.

en: Inconsistent whitespace
kab: Tallunt ur teǧhid ara

en: The translation doesn’t start with a space.
kab: Tasuqilt ur tebdi ara s tallunt.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
kab: Tasuqilt tabda s tallunt, ma d aḍris aɣbalu xaṭi.

en: The translation is missing a newline at the end.
kab: Ixuṣṣ wengaz n ujerriḍ di tagarra n tsuqilt.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
kab: Tasuqilt tfukk s wengaz n ujerriḍ, ma d aḍris aɣbalu xaṭi.

en: The translation is missing a space at the end.
kab: Txuṣṣ tallunt di taggara n tsuqilt.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
kab: Tasuqilt tfukk s tallunt, ma d aḍris aɣbalu xaṭi.

en: Punctuation checks
kab: Asenqed n usenqeḍ

en: The translation should end with “%s”.
kab: Tasuqilt ilaq ad tfakk s “%s”.

en: The translation should not end with “%s”.
kab: Tasuqilt ur ilaq ara ad tfakk s “%s”.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
kab: Tasuqilt tfukk s “%s”, maca aḍris aɣbalu ifukk s “%s”.

en: Cloud
kab: Asigna

en: Clear Menu
kab: Sfeḍ umuɣ

en: Clear menu
kab: Sfeḍ umuɣ

en: Project name:
kab: Isem n usenfar:

en: Browse
kab: Snirem

en: Add directory to the list
kab: Rnu akaram ɣer tebdart

en: &File
kab: Afa&ylu

en: &New…
kab: Amaynut…

en: New from &POT/PO file…
kab: Amaynut seg ufaylu &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
kab: Amaynut seg ufaylu &POT/PO…

en: &Open…
kab: &Ldi…

en: Open Recent
kab: Ldin melmi kan

en: Open recent
kab: Ldin melmi kan

en: &Start window
kab: Asfaylu n tazwara

en: &Start Window
kab: Asfaylu n tazwara

en: Catalogs &manager
kab: Amsefrak n yikaramen

en: Catalogs &Manager
kab: Amsefrak n yikaramen

en: &Close
kab: &Mdel

en: &Save
kab: &Sekles

en: Save &as…
kab: Sekles am…

en: Save &As…
kab: Sekles s am…

en: Compile to MO…
kab: Sefsu ɣer MO…

en: Check for updates…
kab: Nadi ileqman…

en: Settings…
kab: Iɣewwaren…

en: &Preferences
kab: Ismenyifen

en: E&xit
kab: Ff&eɣ

en: Quit
kab: Ffeɣ

en: Copy from singular
kab: Nɣel seg wasuf

en: Copy From Singular
kab: Nɣel seg wasuf

en: Translation needs &work
kab: Tasuqilt tesra amahil

en: Translation Needs &Work
kab: Tasuqilt tesra amahil

en: Edit &comment
kab: Ẓreg awennit

en: Edit &Comment
kab: &Ẓreg awennit

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
kab: Isumar

en: &Find…
kab: Nadi…

en: Replace…
kab: Semselsi…

en: Find next
kab: Nadi uḍfir

en: Find previous
kab: Nadi uzwir

en: Find and Replace…
kab: Nadi semselsi…

en: Find Next
kab: Nadi uḍfir

en: Find Previous
kab: Nadi uzwir

en: Show string &ID
kab: Sken &ID n uzrar

en: Show String &ID
kab: Sken &ID n uzrar

en: Show warnings
kab: Sken ilɣa

en: Show Warnings
kab: Sken ilɣa

en: Sort by &file order
kab: Fren s umizzwer n ufaylu

en: Sort by &File Order
kab: Fren s umizzwer n ufaylu

en: Sort by &source
kab: Fren s uɣbalu

en: Sort by &Source
kab: Fren s uɣbalu

en: Sort by &translation
kab: Fren s tsuqilt

en: Sort by &Translation
kab: Fren s tsuqilt

en: &Group by context
kab: Se&grew s twennaḍt

en: &Group By Context
kab: Se&grew s twennaḍt

en: Entries with errors first
kab: Zwir inekcumen yesɛan tuccḍiwin

en: Entries with Errors First
kab: Zwir inekcumen yesɛan tuccḍiwin

en: &Untranslated entries first
kab: Zwir inekcumen ur nettwasuqqel ara

en: &Untranslated Entries First
kab: Zwir inekcumen ur nettwasuqqel ara

en: &Show code occurrences
kab: &Sken tummanin n tengalt

en: &Show Code Occurrences
kab: &Sken tummanin n tengalt

en: Show sidebar
kab: Sken afeggag n yidis

en: Show status bar
kab: Sken afeggag n waddad

en: &Translation
kab: &Tasuqilt

en: &Update from source code
kab: &Leqqem seg tengalt taɣbalut

en: &Update from Source Code
kab: &Leqqem seg tengalt aɣbalu

en: Pre-&translate…
kab: Tasuqilt tuzwirt…

en: &Validate translations
kab: Seɣbel tisuqilin

en: &Validate Translations
kab: Sentem tisuqilin

en: &Purge deleted translations
kab: Sfeḍ tisuqilin yettwakksen

en: &Purge Deleted Translations
kab: Sfeḍ tisuqilin yettwakksen

en: &Properties…
kab: Iraten…

en: &Go
kab: &Ddu

en: &Done and next
kab: Snes u kemmel

en: &Done and Next
kab: Snes u kemmel

en: Previously edited
kab: Yettwaẓreg yakan

en: Previously Edited
kab: Yettwaẓreg yakan

en: &Previous translation
kab: Tasu&qilt tuzwirt

en: &Previous Translation
kab: Tasu&qilt tuzwirt

en: &Next translation
kab: Tasuqilt tuḍfirt

en: &Next Translation
kab: Tasuqilt tuḍfirt

en: P&revious unfinished
kab: Uzwir ur nemmid ara

en: P&revious Unfinished
kab: Uzwir ur nemmid ara

en: Ne&xt unfinished
kab: Uḍfir ur nemmidt ara

en: Ne&xt Unfinished
kab: Uḍfir ur nemmid ara

en: Previous plural form
kab: Talɣa n usget tuzwirt

en: Previous Plural Form
kab: Talɣa n usget tuzwirt

en: Next plural form
kab: Talɣa n usget tuḍfirt

en: Next Plural Form
kab: Talɣa n usget tuḍfirt

en: &Online help
kab: Tallelt ɣef uẓeḍḍa

en: &Online Help
kab: Tallelt ɣef uẓeḍḍa

en: &GNU gettext manual
kab: Adlisfus n &GNU gettext

en: &GNU gettext Manual
kab: Adlisfus n &GNU gettext

en: &About Poedit
kab: Ɣef Poedit

en: &About
kab: Ɣef

en: Email &support…
kab: Tadhelt s imayl…

en: Email &Support…
kab: Tadhelt s imayl…

en: Project name and version:
kab: Isem akked lqem n usenfar:

en: Language team:
kab: Tarbaɛt n tutlayt:

en: Plural forms:
kab: Talɣiwin n wesget:

en: Use default rules for this language
kab: Seqdec alugen n lexṣas n tutlayt-agi

en: Use custom expression
kab: Seqdec tanfalit yugnen

en: Learn about plural forms
kab: Ẓer ugar ɣef talɣiwin n wesget

en: Charset:
kab: Tagrumma n yisekkilen:

en: Advanced Extraction Settings…
kab: Iɣewwaṛen inaẓiyen n tussfa…

en: Advanced extraction settings…
kab: Iɣewwaṛen inaẓiyen n tussfa…

en: Extract text from source files in the following directories:
kab: Ssef aḍris seg yifuyla iɣbula deg yikaramen-agi:

en: Base path:
kab: Abrid azaduran:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
kab: Seqdec awalen-agi yufraren (ismawen n twura) iwakken ad tɛeqleḍ izraren ara yettwasuqqelen
    deg yifuyla iɣbula:

en: Also use default keywords for supported languages
kab: Seqdec daɣen awalen yufraren n lexṣas i tutlayin yettwadehlen

en: Learn about gettext keywords
kab: Issin ugar ɣef wawalen yufraren n gettext

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
kab: Aḍris aɣbalu uzwir

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
kab: Aɣbalu n uḍris aqbuṛ (send ad yettwabeddel deg uleqqem) ukud tenmeɣra tsuqilt tamewẓit.

en: Notes for translators
kab: Tamawt i yemsuqqlen

en: Comment
kab: Awennit

en: Add comment
kab: Rnu awennit

en: Add Comment
kab: Rnu awennit

en: Delete From Translation Memory
kab: Kkes seg tkatut n tsuqilt

en: Delete from translation memory
kab: Kkes seg tkatut n tsuqilt

en: Translation suggestions
kab: Isumar n tsuqilt

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
kab: Ur d-nufi ara tinmeɣra

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
kab: Ur d-nufi ara tinmeɣra

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
kab: Azrar-agi nufat-id di tkatut n tsuqilt n Poedit.

en: Cannot execute program: %s
kab: Ulamek aselkem n wahil: %s

en: The TMX file is malformed.
kab: Afaylu TMX ur yemsil ara akken iwata.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
kab: Azadur n yisefka n tkatut n tsuqil texseṛ: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
kab: Tuccḍa di tkatut n tsuqilt: %s (%d).

en: (Use default language)
kab: (Seqdec tutlayt n lexṣas)

en: Language selection
kab: Afran n tutlayt

en: Select your preferred language
kab: Fren tutlayt-ik tamenyift

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
kab: Yessefk ad talseḍ tanekra n Poedit akken ad yeddu ubeddil-agi.

en: Cannot create temporary directory.
kab: D awezɣi asnulfu n ukaram akudan.

en: There are no translations. That’s unusual.
kab: Ulac tisuqilin. Ayagi ulac-it di tnumi.

en: Learn more about GNU gettext
kab: Lmed ugar ɣef GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
kab: Ma tebɣiḍ ad taččareḍ afaylu-agi s sshala leqqem-it seg ufaylu POT:

en: Update from POT
kab: Leqqem seg POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
kab: Awi-d izraren ara yettwasuqqelen si tneɣruft POT yellan.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
kab: Tzemreḍ daɣen ad d-tekkseḍ izraren ara yettwasuqqelen srid seg tengalt taɣbalut:

en: Extract from sources
kab: Ssef seg yiɣbula

en: Configure source code extraction in Properties.
kab: Swel tussfa n tengalt taɣbalut deg yiraten.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
kab: Lqem %s

en: Create new
kab: Snulfu-d amaynut

en: Create new translation from POT template.
kab: Snulfu-d tasuqilt tamaynutt si tneɣruft POT.

en: Browse files
kab: Snirem ifuyla

en: Open and edit translation files.
kab: Ldi yerna siẓreg ifuyla n tsuqilt.

en: Recent files
kab: Ifuyla n melmi kan

en: Sync
kab: Mtawi

en: Open file
kab: Ldi afaylu

en: Save file
kab: Sekles afaylu

en: Check for errors in the translation
kab: Selken tuccḍiwin di tsuqilt

en: Validate
kab: Seɣbel

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
kab: Suqqel s uzwer izraren ur nettwasuqqel ara yakan

en: Update from Code
kab: Leqqem seg tengalt

en: Update from code
kab: Leqqem seg tengalt

en: Update from source code
kab: Leqqem seg tengalt taɣbalut

en: Show or hide the sidebar
kab: Sken neɣ ffer afeggag n yidis

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
kab: Ɣef %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
kab: Ismenyifen n %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
kab: Ɣef %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
kab: Imeẓluyen

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
kab: Ffer %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
kab: Ffer wiyaḍ

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
kab: Sken akk

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
kab: Ffeɣ si %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
kab: Ismenyifen…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
kab: Ismenyifen...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
kab: Ismenyifen...

en: &Apply
kab: Snes

en: Apply
kab: Snes

en: &Back
kab: Tuɣalin

en: Back
kab: Tuɣalin

en: &Cancel
kab: &Sefsex

en: &Clear
kab: &Sfeḍ

en: Clear
kab: Sfeḍ

en: Copy
kab: Nɣel

en: Cu&t
kab: &Gzem

en: Cut
kab: Gzem

en: &Delete
kab: &Kkes

en: Edit
kab: Ẓreg

en: &Quit
kab: Ffeɣ

en: &New
kab: &Amaynut

en: New
kab: Amaynut

en: &No
kab: &Ala

en: No
kab: Ala

en: &OK
kab: &IH

en: OK
kab: Ih

en: Open…
kab: Ldi…

en: &Open...
kab: &Ldi...

en: Open...
kab: Ldi...

en: &Paste
kab: Sen&ṭeḍ

en: Paste
kab: Senṭeḍ

en: Preferences
kab: Ismenyifen

en: &Redo
kab: Err-&d

en: Refresh
kab: Sismeḍ

en: &Save as
kab: &Sekles am

en: Save as
kab: Sekles am

en: Select &All
kab: &Fren akk

en: Select All
kab: Fren akk

en: &Undo
kab: Se&fsex

en: &Yes
kab: &Ih

en: Yes
kab: Ih

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
kab: Kcem

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
kab: Asawen

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
kab: Akessar

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
kab: Azelmaḍ

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
kab: Ayfus
