poedit - en to sl_SI translation catalogue (727 entries)

en: Hide this notification message
sl_SI: Skrij to obvestilo

en: Don’t Show Again
sl_SI: Ne prikazuj več

en: Don’t show again
sl_SI: Ne prikazuj več

en: Update Summary
sl_SI: Posodobi povzetek

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
sl_SI: Posodobi povzetek

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Issues
sl_SI: Težave

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
sl_SI: Datoteka

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
sl_SI: Vrstica

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
sl_SI: Težava

en: New Strings
sl_SI: Novi nizi

en: New strings
sl_SI: Novi nizi

en: Removed Strings
sl_SI: Odstranjeni nizi

en: Removed strings
sl_SI: Odstranjeni nizi

en: Collecting source files…
sl_SI: Zbiranje izvornih datotek …

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
sl_SI[0]: Razširjanje prevedljivih nizov iz %s datoteke…
sl_SI[1]: Razširjanje prevedljivih nizov iz %s datotek…
sl_SI[2]: Razširjanje prevedljivih nizov iz %s datotek…
sl_SI[3]: Razširjanje prevedljivih nizov iz %s datotek…

en: Failed to load file with extracted translations.
sl_SI: Datoteke z razširjenimi prevodi ni bilo mogoče naložiti.

en: In: %s
sl_SI: V: %s

en: Source code not available.
sl_SI: Izvorna koda ni na voljo.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
sl_SI: Prevoda ni mogoče posodobiti iz izvorne kode, ker na mestu, ki je določeno v lastnostih datoteke, ni bilo mogoče najti nobene kode.

en: Permission denied.
sl_SI: Dovoljenje zavrnjeno.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
sl_SI: Nimate dovoljenja za branje datotek izvorne kode z mesta, navedenega v lastnostih datoteke.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
sl_SI: Če ste predhodno zavrnili dostop do svojih datotek, ga lahko dovolite v Nastavitve sistema -> Zasebnost in varnost -> Datoteke in mape.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
sl_SI: Če ste prej zavrnili dostop do vaših datotek, lahko to dovolite v Nastavitve sistema > Varnost in zasebnost > Zasebnost > Datoteke in mape.

en: Failed to extract strings from source code.
sl_SI: Nizov ni bilo mogoče razširiti iz izvorne kode.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
sl_SI: Datoteke “%s” ni bilo mogoče odpreti.

en: Updating translations
sl_SI: Posodabljanje prevodov

en: Determining differences…
sl_SI: Ugotavljanje razlik…

en: Merging differences…
sl_SI: Združevanje razlik …

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
sl_SI: Datoteka s prevodom je že posodobljena, nizi niso bili spremenjeni.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
sl_SI[0]: Datoteka s prevodom je bila posodobljena z %s spremembo.
sl_SI[1]: Datoteka s prevodom je bila posodobljena z %s spremembama.
sl_SI[2]: Datoteka s prevodom je bila posodobljena s %s spremembami.
sl_SI[3]: Datoteka s prevodom je bila posodobljena z %s spremembami.

en: New strings to translate:
sl_SI: Novi nizi za prevajanje:

en: Removed strings (no longer used):
sl_SI: Odstranjeni nizi (ki se ne uporabljajo več):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
sl_SI[0]: Zaznana je bila %d težava z izvornimi nizi.
sl_SI[1]: Zaznani sta bili %d težavi z izvornimi nizi.
sl_SI[2]: Zaznane so bile %d težave z izvornimi nizi.
sl_SI[3]: Zaznanih je bilo %d težav z izvornimi nizi.

en: View Details…
sl_SI: Ogled podrobnosti…

en: View details…
sl_SI: Ogled podrobnosti…

en: Malformed header: “%s”
sl_SI: Nepravilno oblikovana glava: »%s«

en: PO Translation Files
sl_SI: Datoteke PO za prevajanje

en: POT Translation Templates
sl_SI: Predloge POT za prevajanje

en: XLIFF Translation Files
sl_SI: Datoteke s prevodi XLIFF

en: Xcode Localization Catalog
sl_SI: Katalog lokalizacije Xcode

en: JSON Translation Files
sl_SI: Prevajalske datoteke JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
sl_SI: Prevajalske datoteke Flutter

en: RESX Resource Files
sl_SI: Datoteke virov RESX

en: Qt Translation Files
sl_SI: Datoteke Qt s prevodom

en: All Translation Files
sl_SI: Vse prevajalske datoteke

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
sl_SI: Datoteka je v formatu, ki ga Poedit ne prepozna.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
sl_SI: Ta datoteka JSON ni prevajalska datoteka in je ni mogoče urejati v Poeditu.

en: Reading file content failed with the following error: %s
sl_SI: Branje vsebine datoteke ni uspelo z naslednjo napako: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
sl_SI: Datoteka "%s" je le za branje in je ni mogoče shraniti.
    Shranite jo lahko pod drugim imenom.

en: Couldn’t save file %s.
sl_SI: Datoteke %s ni možno shraniti.

en: Screenshots:
sl_SI: Posnetki zaslona:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
sl_SI[0]: %i vrstica datoteke "%s" ni pravilno naložena.
sl_SI[1]: %i vrstici datoteke »%s« nista pravilno naloženi.
sl_SI[2]: %i vrstice datoteke »%s« niso pravilno naložene.
sl_SI[3]: %i vrstic datoteke »%s« ni pravilno naloženih.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
sl_SI: Vrstica %d datoteke "%s" je poškodovana (niso veljavni %s podatki).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
sl_SI: Poškodovana datoteka PO: edninska oblika msgstr je uporabljena skupaj z msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
sl_SI: Poškodovana datoteka PO: množinska oblika msgstr je uporabljena brez msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
sl_SI: Datoteke ni bilo mogoče naložiti, verjetno je poškodovana.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
sl_SI: Pri nalaganju datoteke je prišlo do napak. Nekateri podatki morda zaradi tega manjkajo ali so poškodovani.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
sl_SI: Prišlo je do težav pri pravilnem oblikovanju datoteke (datoteka je bila sicer uspešno shranjena).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
sl_SI: Datoteke ni mogoče shraniti v naboru znakov "%s", kot je določeno v nastavitvah prevajanja.
    
    Namesto tega je bila shranjena v UTF-8 in nastavitev je bila ustrezno spremenjena.

en: Error saving file
sl_SI: Napaka pri shranjevanju datoteke

en: “%s” is not a valid POT file.
sl_SI: »%s« ni veljavna datoteka POT.

en: Error while loading Qt translation file: %s
sl_SI: Napaka pri nalaganju datoteke prevoda Qt: %s

en: The file is malformed.
sl_SI: Datoteka je napačno oblikovana.

en: Error while loading RESX file: %s
sl_SI: Napaka pri nalaganju datoteke RESX: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
sl_SI: Nepričakovano manjkajoča vsebina v datoteki XCLOC.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
sl_SI: Shranjevanje na drugo lokacijo ni podprto za datoteke XCLOC.

en: Error while loading XLIFF file: %s
sl_SI: Napaka pri nalaganju datoteke XLIFF: %s

en: unsupported version (%s)
sl_SI: nepodprta različica (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
sl_SI: Okvarjena oznaka v prevajalskem nizu.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
sl_SI: Povežite Poedit s podprtimi platformami za lokalizacijo v oblaku, da nemoteno sinhronizirate prevode, ki se upravljajo na njih.

en: How does cloud sync work?
sl_SI: Kako deluje sinhronizacija v oblaku?

en: Account
sl_SI: Račun

en: (not signed in)
sl_SI: (niste vpisani)

en: Open cloud translation
sl_SI: Odpri prevod v oblaku

en: Manage accounts
sl_SI: Upravljaj račune

en: Project:
sl_SI: Projekt:

en: Language:
sl_SI: Jezik:

en: Sign in to Cloud Account
sl_SI: Vpiši se v račun v oblaku

en: Sign in to cloud account
sl_SI: Vpiši se v račun v oblaku

en: No translation projects listed in your account.
sl_SI: V vašem računu ni navedenih prevajalskih projektov.

en: Downloading latest translations…
sl_SI: Prenašanje najnovejših prevodov ...

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
sl_SI: Vpis v %s

en: Syncing
sl_SI: Usklajevanje

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
sl_SI: Nalaganje prevodov na %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
sl_SI: Ni uspelo nalaganje prevodov na %s.

en: Syncing error
sl_SI: Napaka usklajevanja

en: Edit comment
sl_SI: Uredi komentar

en: Comment:
sl_SI: Komentar:

en: Update
sl_SI: Posodobi

en: Delete the comment
sl_SI: Izbriši komentar

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Unknown Crowdin error.
sl_SI: Neznana napaka Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
sl_SI: Niste pooblaščeni, ponovno se prijavite.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
sl_SI: Projekti Crowdin, kateri temeljijo na nizih, niso podprti.

en: Downloading translations is disabled in this project.
sl_SI: Prenos prevodov je v tem projektu onemogočen.

en: Recommended
sl_SI: Priporočeno

en: Sign In
sl_SI: Prijava

en: Sign in
sl_SI: Prijavi

en: Sign Out
sl_SI: Odjava

en: Sign out
sl_SI: Odjavi

en: Learn more about Crowdin
sl_SI: Več o Crowdin

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
sl_SI: Crowdin je spletna platforma za upravljanje prevodov in orodje za skupno prevajanje. Crowdin uporabljamo sami za prevajanje Poedita v številne jezike in nam je zelo všeč.

en: Waiting for authentication…
sl_SI: Čakanje na preverjanje pristnosti …

en: Updating user information…
sl_SI: Posodabljanje uporabniških podatkov …

en: Sign in to Crowdin
sl_SI: Prijava v Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
sl_SI: Usklajevanje s Crowdin ni uspelo.

en: Crowdin error
sl_SI: Napaka v Crowdin

en: &Copy
sl_SI: &Kopiraj

en: Learn more
sl_SI: Več o tem

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: &Help
sl_SI: Po&moč

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
sl_SI: Datotek MO ni mogoče neposredno urejati s programom Poedit.

en: Error opening file
sl_SI: Napaka pri odpiranju datoteke

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
sl_SI: Poskusite odpreti in urediti ustrezno datoteko PO. Ko jo shranite, bo posodobljena tudi kodno prevedena datoteka MO.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
sl_SI: ne izbriši začasnih datotek (za razhroščevanje)

en: handle a poedit:// URI
sl_SI: upravljaj z naslovom URI poedit://

en: go to item at given line number
sl_SI: pojdi na element v vrstici z dano številko

en: Failed to communicate with Poedit process.
sl_SI: Povezovanje s programom Poedit je spodletelo.

en: Unhandled exception occurred: %s
sl_SI: Neobravnavana izjema: %s

en: Select translation template
sl_SI: Izberi pedlogo prevoda

en: Invalid file
sl_SI: Neveljavna datoteka

en: Select translation file
sl_SI: Izberi datoteko za prevod

en: Poedit is an easy to use translation editor.
sl_SI: Poedit je enostaven in priročen urejevalnik prevodov.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
sl_SI: Ni mogoče povleči več kot ene datoteke v okno Poedita.

en: File “%s” is not a translation file.
sl_SI: Datoteka »%s« ni datoteka s prevodom.

en: File “%s” doesn’t exist.
sl_SI: Datoteka »%s« ne obstaja.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
sl_SI: Preverjanje črkovanja je onemogočeno, ker ni nameščen slovar za %s.

en: Install
sl_SI: Namesti

en: The file “%s” has been changed by another application.
sl_SI: Datoteko »%s« je spremenil drug program.

en: Reload file
sl_SI: Znova naloži datoteko

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
sl_SI: Ali želite datoteko znova naložiti z diska? V nasprotnem primeru bodo vaše neshranjene spremembe v Poeditu izgubljene.

en: Ignore
sl_SI: Prezri

en: Reload File
sl_SI: Znova naloži datoteko

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
sl_SI: Datoteka je bila spremenjena. Ali želite shraniti spremembe?

en: Save changes
sl_SI: Shrani spremembe

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
sl_SI: Če opravljenih sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Do&n’t save
sl_SI: &Ne shrani

en: Don’t Save
sl_SI: Ne shrani

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
sl_SI: Spremembe, ki jih je naredila druga aplikacija bodo izgubljene, če shranite.

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Save Anyway
sl_SI: Vseeno shrani

en: Save anyway
sl_SI: Vseeno shrani

en: Save as…
sl_SI: Shrani kot …

en: Compile to…
sl_SI: Prevedi v …

en: Compiled Translation Files
sl_SI: Pretvorjene prevodne datoteke

en: Export to HTML…
sl_SI: Izvozi v HTML …

en: HTML Files
sl_SI: Datoteke HTML

en: Exporting to HTML
sl_SI: Izvažanje v HTML

en: Updating failed
sl_SI: Posodobitev ni uspela

en: Open reference file
sl_SI: Odpri referenčno datoteko

en: Update from &POT File…
sl_SI: Posodobi z datoteko &POT ...

en: Update from &POT file…
sl_SI: Posodobi iz datoteke &POT …

en: Sync with Crowdin
sl_SI: Uskladi s Crowdinom

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
sl_SI: Naloži v %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
sl_SI[0]: Najdena je %d napaka v prevodu.
sl_SI[1]: Najdeni sta %d napaki v prevodu.
sl_SI[2]: Najdene so %d napake v prevodu.
sl_SI[3]: Najdenih je %d napak v prevodu.

en: Validation results
sl_SI: Rezultati preverjanja

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
sl_SI: Vnosi na seznamu z napakami so označeni z rdečo barvo. Podrobnosti napake so prikazane ob izboru.

en: The file was saved safely.
sl_SI: Datoteka je varno shranjena.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
sl_SI: Datoteka je bila varno shranjena in zbrana v formatu MO, vendar verjetno ne bo delovala pravilno.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
sl_SI: Datoteka je varno shranjena, vendar je ni mogoče prevesti v format MO in uporabljati.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
sl_SI: Datoteka je bila prevesena v format MO, vendar verjetno ne bo delovala pravilno.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
sl_SI: Datoteke ni mogoče prevesti v format MO in uporabiti.

en: No problems with the translation found.
sl_SI: Ni bilo najdenih nobenih težav pri prevodu.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
sl_SI[0]: Prevod je pripravljen za uporabo, vendar pa %d nizov še ni prevedenih.
sl_SI[1]: Prevod je pripravljen za uporabo, vendar pa %d niza še nista prevedena.
sl_SI[2]: Prevod je pripravljen za uporabo, vendar pa %d nizi še niso prevedeni.
sl_SI[3]: Prevod je pripravljen za uporabo, vendar pa %d nizov še ni prevedenih.

en: The translation is ready for use.
sl_SI: Prevod je pripravljen za uporabo.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
sl_SI: Program je samodejno popravil neveljavno vsebino v datoteki "%s".

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
sl_SI: Datoteka je vsebovala podvojene vnose, ki niso dovoljeni v datotekah PO in bi preprečili uporabo datoteke. Poedit je odpravil težavo, vendar bi morali pregledati prevode vseh vnosov, označenih za delo, in jih po potrebi popraviti.

en: Language of the translation isn’t set.
sl_SI: Jezik prevoda ni nastavljen.

en: Set Language
sl_SI: Nastavi jezik

en: Set language
sl_SI: Nastavi jezik

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
sl_SI: Predlogi niso na voljo, če jezik prevoda ni pravilno nastavljen. To lahko vpliva tudi na druge funkcije, kot so množinske oblike.

en: Language of the translation is the same as source language.
sl_SI: Jezik prevoda je enak izvornemu jeziku.

en: Fix Language
sl_SI: Popravi jezik

en: Fix language
sl_SI: Popravi jezik

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
sl_SI: V tej datoteki so vnosi z množinskimi oblikami, vendar ni nastavljena glava 'Množinske oblike'.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
sl_SI: Vnosi v tej datoteki imajo različno število oblik množine, od tistega, kar piše v glavi 'Množinske oblike', datoteke

en: Required header Plural-Forms is missing.
sl_SI: V glavi manjka zahtevano določilo za množinske oblike.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
sl_SI: Napaka skladnje v glavi množinskih oblik ("%s").

en: Fix the Header
sl_SI: Popravi glavo

en: Fix the header
sl_SI: Popravi glavo

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
sl_SI: Izraz množinskih oblik, ki ga uporablja datoteka, je nenavaden za %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
sl_SI: Pregled

en: Would you like to use English for source text?
sl_SI: Ali želite za izvorno besedilo uporabiti angleščino?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
sl_SI: Ta datoteka uporablja ID-je nizov namesto izvornega besedila. Poedit lahko namesto vas naloži angleška besedila iz datoteke “%s”.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
sl_SI: Naloži angleščino

en: Translated: %d of %d (%d %%)
sl_SI: Prevedeno: %d %d (%d %%)

en: Remaining: %d
sl_SI: Preostalo: %d

en: %d error | %d errors
sl_SI[0]: %d napaka
sl_SI[1]: %d napaki
sl_SI[2]: %d napake
sl_SI[3]: %d napak

en: %d entry | %d entries
sl_SI[0]: %d vnos
sl_SI[1]: %d vnosa
sl_SI[2]: %d vnosi
sl_SI[3]: %d vnosov

en:  (unsaved)
sl_SI:  (neshranjeno)

en:  (modified)
sl_SI:  (spremenjeno)

en: Failed to update translation memory: %s
sl_SI: Ni uspela posodobitev pomnilnika prevodov: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
sl_SI: Datoteke “%s” ni bilo mogoče shraniti.

en: Remove same-as-source translations
sl_SI: Odstrani prevode, ki so enaki viru

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
sl_SI: Ali želite odstraniti vse prevode, ki so enaki izvornemu besedilu?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
sl_SI: S tem dejanjem bo izbrisan prevod, ki je povsem skladen z izvornim besedilom. Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Keep
sl_SI: Ohrani

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Purge deleted translations
sl_SI: Odstrani izbrisane prevode

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
sl_SI: Ali res želite odstraniti vse prevode, ki niso več v uporabi?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
sl_SI: Če prevode počistite, bodo vsi, ki so označeni kot izbrisani, trajno izgubljeni. V kolikor se ti nizi v prihodnje znova pojavijo, jih bo treba ponovno prevesti.

en: Purge
sl_SI: Počisti

en: Copy from Source Text
sl_SI: Kopiraj iz izvornega besedila

en: Copy from source text
sl_SI: Kopiraj iz izvornega besedila

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: This is the key shortcut used in menus on Windows, some languages call them differently TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Ctrl+
sl_SI: Krmilka+

en: Clear Translation
sl_SI: Počisti prevod

en: Clear translation
sl_SI: Počisti prevod

en: Edit Comment
sl_SI: Uredi komentar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
sl_SI: Pojavitve v kodi

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
sl_SI: Pojavitve v kodi

en: Hide Sidebar
sl_SI: Skrij stransko vrstico

en: Show Sidebar
sl_SI: Prikaži stransko vrstico

en: Hide Status Bar
sl_SI: Skrij vrstico stanja

en: Show Status Bar
sl_SI: Pokaži vrstico stanja

en: String length in characters: translation | source
sl_SI: Dolžina niza v znakih: prevod | vir

en: String length in characters
sl_SI: Dolžina niza v znakih

en: Source text
sl_SI: Izvorno besedilo

en: Singular
sl_SI: Ednina

en: Plural
sl_SI: Množina

en: Translation
sl_SI: Prevod

en: Pre-translated
sl_SI: Vnaprej prevedeno

en: Needs Work
sl_SI: Potrebno predelave

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
sl_SI: Potrebno predelave

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
sl_SI: POT datoteke so samo predloge in ne vsebujejo prevodov.
    Za prevod ustvarite novo datoteko PO na osnovi predloge.

en: Create new translation
sl_SI: Ustvari nov prevod

en: Make a new translation from this POT file.
sl_SI: Naredi nov prevod iz te datoteke POT.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
sl_SI: Za izvajanje množičnih dejanj z izbranimi nizi uporabite meni Uredi.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
sl_SI: ID izvornega besedila

en: Everything
sl_SI: Vse

en: Form %i
sl_SI: Oblika %i

en: Form %i (unused)
sl_SI: Oblika %i (ni uporabljeno)

en: Zero
sl_SI: Nič

en: One
sl_SI: Eden

en: Two
sl_SI: Dva

en: Other
sl_SI: Drugo

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
sl_SI: Zveza niza: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
sl_SI: Identifikator niza: %s

en: %s Format
sl_SI: Oblika %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
sl_SI: Oblika %s

en: Translation — %s
sl_SI: Prevod — %s

en: Source text — %s
sl_SI: Izvorno besedilo — %s

en: unknown language
sl_SI: neznani jezik

en: Network error: %s (%d)
sl_SI: Omrežna napaka: %s (%d)

en: Unknown error
sl_SI: Neznana napaka

en: Failed to merge gettext catalogs.
sl_SI: Povezovalnih katalogov ni bilo mogoče združiti.

en: Open in Editor
sl_SI: Odpri v urejevalniku

en: Open in editor
sl_SI: Odpri v urejevalniku

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
sl_SI: Ni podatkov o pojavih tega niza v izvorni kodi zagotovljene datoteke.

en: No usage information
sl_SI: Ni podatkov o uporabi

en: %d code occurrence | %d code occurrences
sl_SI[0]: %d pojavitev v kodi
sl_SI[1]: %d pojavitvi v kodi
sl_SI[2]: %d pojavitve v kodi
sl_SI[3]: %d pojavitev v kodi

en: Source code not found
sl_SI: Izvorne kode ni mogoče najti

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
sl_SI: Poedit ne more prikazati izvorne kode, kjer se niz uporablja, ker datoteka bodisi ni na voljo na mestu sklica ali pa je ta sklic simbolen in ne kaže na resnično datoteko.

en: File cannot be opened
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
sl_SI: Poedit ne more odpreti datoteke »%s«.

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
sl_SI: Možnosti

en: Ignore case
sl_SI: Prezri velikost črk

en: Wrap around
sl_SI: Prelomi besedilo

en: Whole words only
sl_SI: Le cele besede

en: Find in source texts
sl_SI: Poišči v izvirnih besedilih

en: Find in translations
sl_SI: Poišči v prevodih

en: Find in comments
sl_SI: Najdi v komentarjih

en: Replace &All
sl_SI: Zamenjaj &vse

en: Replace &all
sl_SI: Zamenjaj &vse

en: &Replace
sl_SI: &Zamenjaj

en: < &Previous
sl_SI: < &Prejšnji

en: &Next >
sl_SI: &Naslednji >

en: String to find
sl_SI: Iskalni niz

en: Replacement string
sl_SI: Nadomestni niz

en: warning:
sl_SI: opozorilo:

en: error:
sl_SI: napaka:

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
sl_SI: Ime ali koda jezika

en: Translation Language
sl_SI: Jezik prevoda

en: Language of the translation:
sl_SI: Jezik prevoda:

en: All strings
sl_SI: Vsi nizi

en: Couldn’t download Localazy project details.
sl_SI: Ni bilo mogoče prenesti podrobnosti projekta Localazy.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
sl_SI: Pri nalaganju prevodov v Localazy je prišlo do napake.

en: Projects
sl_SI: Projekti

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
sl_SI: Več o %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
sl_SI: Localazy je visoko avtomatizirana lokalizacijska platforma, ki vsakomur omogoča enostavno prevajanje njihovih izdelkov in vsebine v več jezikov.

en: Add Project
sl_SI: Dodaj projekt

en: Add project
sl_SI: Dodaj projekt

en: Poedit - Catalogs manager
sl_SI: Poedit – upravljalnik katalogov

en: Edit…
sl_SI: Uredi ...

en: Create new translations project
sl_SI: Ustvari nov projekt prevajanja

en: Delete the project
sl_SI: Izbriši projekt

en: Edit the project
sl_SI: Uredi projekt

en: Update all
sl_SI: Posodobi vse

en: Update all catalogs in the project
sl_SI: Posodobi vse kataloge projekta

en: Total
sl_SI: Skupno

en: Untrans
sl_SI: Neprevedeno

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
sl_SI: Potrebno predelave

en: Errors
sl_SI: Napake

en: Last modified
sl_SI: Zadnjič spremenjeno

en: Edit project
sl_SI: Uredi projekt

en: Select directory
sl_SI: Izberite mapo

en: Directories:
sl_SI: Mape:

en: <unnamed>
sl_SI: <neimenovano>

en: Do you want to delete project “%s”?
sl_SI: Ali želite izbrisati projekt »%s«?

en: Delete project
sl_SI: Izbriši projekt

en: Deleting the project will not delete any translation files.
sl_SI: Brisanje projekta ne bo izbrisalo nobene prevajalske datoteke.

en: Confirmation
sl_SI: Potrditev

en: Update all catalogs in this project?
sl_SI: Ali želite posodobiti vse kataloge v tem projektu?

en: Performs update from source code on all files in the project.
sl_SI: Izvede posodobitev iz izvorne kode za vse datoteke v projektu.

en: Updating project catalogs
sl_SI: Posodobitev projektnih katalogov

en: Check for Updates…
sl_SI: Preveri obstoj posodobitev…

en: Catalogs Manager
sl_SI: Upravitelj katalogov

en: &Preferences…
sl_SI: &Nastavitve ...

en: &Edit
sl_SI: &Uredi

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Povrni

en: Paste and Match Style
sl_SI: Prilepi in uskladi slog

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Spelling and Grammar
sl_SI: Črkovanje in slovnica

en: Show Spelling and Grammar
sl_SI: Prikaži črkovanje in slovnico

en: Check Document Now
sl_SI: Preveri dokument zdaj

en: Check Spelling While Typing
sl_SI: Preverjanje črkovanja med vnosom

en: Check Grammar With Spelling
sl_SI: Ob preverjanju črkovanja preveri tudi slovnico

en: Correct Spelling Automatically
sl_SI: Samodejno odpravljaj napake črkovanja

en: Substitutions
sl_SI: Zamenjave

en: Show Substitutions
sl_SI: Prikaži zamenjave

en: Smart Copy/Paste
sl_SI: Pametno kopiranje/lepljenje

en: Smart Quotes
sl_SI: Pametni narekovaji

en: Smart Dashes
sl_SI: Pametni pomišljaji

en: Smart Links
sl_SI: Pametne povezave

en: Text Replacement
sl_SI: Zamenjava besedila

en: Transformations
sl_SI: Preobliovanja

en: Make Upper Case
sl_SI: Izpiši z velikimi črkami

en: Make Lower Case
sl_SI: Izpiši z malimi črkami

en: Capitalize
sl_SI: Z velikimi začetnicami

en: Speech
sl_SI: Govor

en: Start Speaking
sl_SI: Začni govoriti

en: Stop Speaking
sl_SI: Nehaj govoriti

en: &View
sl_SI: &Pogled

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
sl_SI: Prikaži orodno vrstico

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
sl_SI: Prilagodi orodno vrstico …

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Window
sl_SI: Okno

en: Minimize
sl_SI: Pomanjšaj

en: Zoom
sl_SI: Povečava

en: Welcome to Poedit
sl_SI: Dobrodošli v Poedit

en: Bring All to Front
sl_SI: Postavi vse v ospredje

en: Information about the translator
sl_SI: Podatki o prevajalcu

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Your Name
sl_SI: Vaše ime

en: Email:
sl_SI: E-pošta:

en: you@example.com
sl_SI: vi@primer.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
sl_SI: Vaše ime in elektronski naslov se uporabljata le kot podatek o zadnjem prevajalcu v datotekah GNU gettext.

en: Editing
sl_SI: Urejanje

en: Automatically compile MO file when saving
sl_SI: Med shranjevanjem samodejno ustvari datoteko MO

en: Check spelling
sl_SI: Preveri črkovanje

en: Always change focus to text input field
sl_SI: Vedno spremeni fokus na polje za vnos besedila

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
sl_SI: Nikoli ne dovoli, da se fokus premakne na seznam nizov. Če je ta možnost omogočena, morate uporabiti Ctrl + smerne tipke za premikanje, lahko pa takoj vnašate besedilo, ne da bi morali predhodno pritisniti tipko Tab za spremembo fokusa.

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Use custom list font:
sl_SI: Uporabi po meri pisavo seznama:

en: Use custom text fields font:
sl_SI: Uporabi po meri pisavo besedilnih polj:

en: Change UI language
sl_SI: Spremeni jezik uporabniškega vmesnika

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
sl_SI: (zahteva Windows 8 ali novejše)

en: General
sl_SI: Splošno

en: Use translation memory
sl_SI: Uporabi pomnilnik prevodov

en: Manage…
sl_SI: Upravljaj …

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
sl_SI: Pri posodabljanju iz virov

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
sl_SI: mehko ujemanje znotraj datoteke

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
sl_SI: vnaprej prevedi iz pomnilnika prevodov

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
sl_SI: Poedit lahko skuša izpolniti nove vnose zgolj iz predhodnih prevodov v datoteki ali iz vašega celotnega prevodnega pomnilnika. Uporaba prevodnega pomnilnika ne bo preveč učinkovita, če je ta prazen, bo pa postajal vedno boljši, ko boste vanj dodali več prevodov.

en: Stored translations:
sl_SI: Shranjeni prevodi:

en: Database size on disk:
sl_SI: Velikost zbirke podatkov na disku:

en: Import Translation Files…
sl_SI: Uvoz datoteke s prevodom …

en: Import translation files…
sl_SI: Uvoz datoteke s prevodom …

en: Import From TMX…
sl_SI: Uvozi iz TMX …

en: Import from TMX…
sl_SI: Uvozi iz TMX …

en: Export To TMX…
sl_SI: Izvozi v TMX …

en: Export to TMX…
sl_SI: Izvozi v TMX …

en: Erase Database…
sl_SI: Izbriši bazo podatkov…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Erase database…
sl_SI: Izbriši bazo podatkov…

en: Select translation files to import
sl_SI: Izberite prevodne datoteke za uvoz

en: Select TMX files to import
sl_SI: Izberi datoteke TMX za uvoz

en: TMX Files
sl_SI: Datoteke TMX

en: Importing translations…
sl_SI: Uvažanje prevodov…

en: Importing translation memory failed.
sl_SI: Uvoz pomnilnika prevodov ni uspel.

en: Importing from “%s”…
sl_SI: Uvažanje iz “%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
sl_SI[0]: Uvožen je bil %s prevod.
sl_SI[1]: Uvožen sta bila %s prevoda.
sl_SI[2]: Uvoženi so bili %s prevodi.
sl_SI[3]: Uvoženih je bilo %s prevodov.

en: Export as…
sl_SI: Izvozi kot ...

en: Exporting translations…
sl_SI: Izvažanje prevodov…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
sl_SI: Izvažanje pomnilnika prevodov v "%s" je spodletelo.

en: Reset translation memory
sl_SI: Ponastavi pomnilnik prevodov

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti pomnilnik prevodov?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
sl_SI: Ponastavitev pomnilnika prevodov bo nepovratno izbrisala vse njegove shranjene prevode. Te operacije ne morete razveljaviti.

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

note: TRANSLATORS: This is abbreviation of "Translation Memory" used in Preferences on macOS. Long text looks weird there, too short (like TM) too, but less so. "General" is about ideal length there.
en: TM
sl_SI: PP

en: Translation Memory
sl_SI: Pomnilnik prevodov

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
sl_SI: Pretvorniki se uporabljajo za izločevanje prevedljivih nizov iz datotek izvorne kode. Po pretvarjanju so nizi zbrani v datoteke, ki jih je nato mogoče prevesti.

en: Custom Extractors:
sl_SI: Pretvorniki po meri:

en: Custom extractors:
sl_SI: Pretvorniki po meri:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
sl_SI: Podpira vse programskih jezikov, prepoznanih z orodji GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript in drugi).

en: Extractor setup
sl_SI: Nastavitve pretvornikov

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
sl_SI: Seznam končnic, ločenih s podpičjem (npr. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
sl_SI: Priklic:

en: Command to extract translations:
sl_SI: Ukaz za razširjanje prevodov:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
sl_SI: To je ukaz za zagon razširjevalnika.
    %o se razširi v ime izhodne datoteke, %K v seznam ključnih besed,
    %F v seznam vhodnih datotek,
    %C pa v zastavico kodnega nabora (oglejte si spodaj).

en: An item in keywords list:
sl_SI: Vnos na seznamu ključnih besed:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
sl_SI: Zastavica bo dodana ukazni vrstici za vsako ključno
    besedo. Parameter %k se razširi v ključno besedo.

en: An item in input files list:
sl_SI: Vnos na seznamu vhodnih datotek:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
sl_SI: Zastavica bo dodana ukazni vrstici za vsako vhodno
    datoteko. Parameter %f se razširi v ime datoteke.

en: Source code charset:
sl_SI: Kodni nabor izvorne kode:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
sl_SI: Zastavica bo dodana ukazni vrstici le, če je podan nabor znakov izvorne kode.
     Parameter %c razširi vvrednost kodnega nabora.

en: Delete extractor
sl_SI: Izbriši pretvornik

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati razširjevalca "%s"?

en: Extractors
sl_SI: Pretvorniki

en: Accounts
sl_SI: Računi

en: Automatically check for updates
sl_SI: Samodejno preveri obstoj posodobitve

en: Include beta versions
sl_SI: Vključi različice beta

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
sl_SI: Različice beta vsebujejo najnovejše izboljšave, vendar pa je lahko delovanje programa nestabilno.

en: Updates
sl_SI: Posodobitve

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
sl_SI: Te nastavitve vplivajo na notranje oblikovanje datotek PO. Prilagodite jih, če imate posebne zahteve, npr. zaradi nadzora različice.

en: Line endings:
sl_SI: Konci vrstic:

en: Unix (recommended)
sl_SI: Unix (priporočeno)

en: Windows
sl_SI: MS Windows

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
sl_SI: Prelomi na:

en: Preserve formatting of existing files
sl_SI: Ohrani oblikovanje obstoječih datotek

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Preparing strings…
sl_SI: Priprava nizov …

en: Pre-translating…
sl_SI: Prevajanje vnaprej ...

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
sl_SI[0]: Vnaprej preveden niz %u
sl_SI[1]: Zapolnjena sta %u niza
sl_SI[2]: Zapolnjeni so %u nizi
sl_SI[3]: Vnaprej prevedenih %u nizov

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
sl_SI[0]: %d vnos je bil vnaprej preveden.
sl_SI[1]: %d vnosa sta bila vnaprej prevedena.
sl_SI[2]: %d vnosi so bili vnaprej prevedeni.
sl_SI[3]: %d vnosov je bilo vnaprej prevedenih.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
sl_SI: Prevodi so bili označeni kot kot potrebni predelave, ker so morda netočni. Zaradi pravilnosti bi jih morali pregledati in ustrezno popraviti.

en: Exact matches from TM
sl_SI: Natančna ujemanja iz TM

en: Approximate matches from TM
sl_SI: Približna ujemanja iz TM

en: No entries could be pre-translated.
sl_SI: Noben vnos ni bil vnaprej preveden.

en: All strings were already translated.
sl_SI: Vsi nizi so bili že prevedeni.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
sl_SI: Pomnilnik prevodov ne vsebuje nobenih nizov, podobnih vsebini te datoteke. Učinkovit je le za polavtomatske prevode potem, ko se Poedit dovolj nauči iz datotek, ki ste jih ročno prevedli.

en: Cannot pre-translate without source text.
sl_SI: Ni mogoče vnaprej prevesti brez izvornega besedila.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
sl_SI: Prevedi vnaprej

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
sl_SI: Predhodni prevod zahteva, da je na voljo izvorno besedilo. Ne deluje, če se uporabljajo samo ID-ji brez dejanskega besedila.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
sl_SI: Ni mogoče vnaprej prevesti iz neznanega jezika.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
sl_SI: Vnaprejšnji prevod zahteva znani jezik izvornega besedila. Poedit ga v tej datoteki ni mogel zaznati.

en: Only fill in exact matches
sl_SI: Zapolni le natančna ujemanja

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
sl_SI: Privzeto so vključeni tudi netočni rezultati, vendar označeni kot potrebni dela. Označite to možnost, če želite vključiti samo popolna ujemanja.

en: Don’t mark exact matches as needing work
sl_SI: Natančnih ujemanj ne označi kot potrebnih predelave

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
sl_SI: Omogočite to možnost le, če zaupate kakovosti vašega pomnilnika prevodov. Vsa ujemanja iz njega so privzeto označena kot potrebna predelave in jih je treba pred uporabo skrbno pregledati.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
sl_SI: Vnaprejšnji prevod samodejno najde natančna ali približna ujemanja neprevedenih nizov v pomnilniku prevodov ter zapolni njihove prevode.

en: Error:
sl_SI: Napaka:

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
sl_SI[0]: Prišlo je do %d napake:
sl_SI[1]: Prišlo je do %d napak:
sl_SI[2]: Prišlo je do %d napak:
sl_SI[3]: Prišlo je do %d napak:

en: An error occurred.
sl_SI: Prišlo je do napake.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
sl_SI[0]: Prišlo je do %d napake.
sl_SI[1]: Prišlo je do %d napak.
sl_SI[2]: Prišlo je do %d napak.
sl_SI[3]: Prišlo je do %d napak.

en: Cancelling…
sl_SI: Preklic …

en: Drag Folders or Files Here
sl_SI: Sem povlecite mape ali datoteke

en: Drag folders or files here
sl_SI: Sem povlecite mape ali datoteke

en: Add Folders…
sl_SI: Dodaj mape ...

en: Add folders…
sl_SI: Dodaj mape ...

en: Add Files…
sl_SI: Dodaj datoteke ...

en: Add files…
sl_SI: Dodaj datoteke ...

en: Add Wildcard…
sl_SI: Dodaj nadomestni znak ...

en: Add wildcard…
sl_SI: Dodaj nadomestni znak ...

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
sl_SI: Razkrij v Finderju

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
sl_SI: Pokaži v Raziskovalcu

en: Show in Folder
sl_SI: Pokaži v mapi

en: Paths
sl_SI: Poti

en: Excluded paths
sl_SI: Izključene poti

en: Advanced extraction settings
sl_SI: Napredne nastavitve razširjanja

en: Extract notes for translators from:
sl_SI: Razširi opombe za prevajalce iz:

en: Comments prefixed with:
sl_SI: Pripombe s predpono:

en: All comments
sl_SI: Vsi komentarji

en: Additional xgettext flags:
sl_SI: Dodatne zastavice xgettext:

en: Translation Properties
sl_SI: Lastnosti prevoda

en: Translation properties
sl_SI: Lastnosti prevoda

en: Sources Paths
sl_SI: Poti virov

en: Sources paths
sl_SI: Poti virov

en: Sources Keywords
sl_SI: Ključne besede virov

en: Sources keywords
sl_SI: Ključne besede virov

en: Additional keywords
sl_SI: Dodatne ključne besede

en: Name of the project the translation is for
sl_SI: Ime projekta, za katerega je prevod namenjen

en: Team name and email address or URL
sl_SI: Ime ekipe ter e-poštni naslov ali URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
sl_SI: npr. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
sl_SI: UTF-8 (priporočeno)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
sl_SI: Najprej shranite datoteko. Do tedaj, tega oddelka ni mogoče urejati.

en: Placeholders correctness
sl_SI: Pravilnost oznak mest

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
sl_SI: V prevodu manjka oznaka mesta "%s".

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
sl_SI: Odvečna oznaka mesta "%s", ki je ni v izvornem besedilu.

en: Plural form translations
sl_SI: Množinske oblike prevodov

en: Not all plural forms are translated.
sl_SI: Vse množinske oblike niso prevedene.

en: Inconsistent upper/lower case
sl_SI: Nedosledena V/m črka presledek

en: The translation should start as a sentence.
sl_SI: Prevod se mora začeti kot stavek.

en: The translation should start with a lowercase character.
sl_SI: Prevod se mora začeti z malo črko.

en: Inconsistent whitespace
sl_SI: Nedosleden presledek

en: The translation doesn’t start with a space.
sl_SI: Prevod se ne začne s presledkom.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
sl_SI: Prevod se začne s presledkom, ki ga NI v izvornem besedilu.

en: The translation is missing a newline at the end.
sl_SI: Nizu prevoda manjka na koncu oznaka za novo vrstico.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
sl_SI: Prevod se konča z novo vrstico, ki ne obstaja v izvornem besedilu.

en: The translation is missing a space at the end.
sl_SI: Na koncu prevoda manjka presledek.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
sl_SI: Prevod se konča s presledkom, ki ne obstaja v izvornem besedilu.

en: Punctuation checks
sl_SI: Preverjanja ločil

en: The translation should end with “%s”.
sl_SI: Prevod se mora končati z znakom "%s".

en: The translation should not end with “%s”.
sl_SI: Prevod se ne sme končati z znakom "%s".

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
sl_SI: Prevod se konča z znakom "%s", izvirno besedilo pa se konča z "%s".

en: Length difference
sl_SI: Razlika v dolžini

en: The translation exceeds maximum length (%d characters).
sl_SI: Prevod presega največjo dovoljeno dolžino (%d znakov).

en: The translation is below minimum length (%d characters).
sl_SI: Prevod je pod minimalno dolžino (%d znakov).

en: The translation is much shorter than the source text.
sl_SI: Prevod je veliko krajši od izvirnega besedila.

en: The translation is much longer than the source text.
sl_SI: Prevod je veliko daljši od izvirnega besedila.

en: Cloud
sl_SI: Oblak

en: Clear Menu
sl_SI: Počisti meni

en: Clear menu
sl_SI: Počisti meni

en: Project name:
sl_SI: Ime projekta:

en: Browse
sl_SI: Prebrskaj

en: Add directory to the list
sl_SI: Dodaj mapo na seznam

en: &File
sl_SI: &Datoteka

en: &New…
sl_SI: &Nov…

en: New from &POT/PO file…
sl_SI: Nov iz datoteke &POT/PO …

en: New From &POT/PO File…
sl_SI: Nov iz datoteke &POT/PO …

en: &Open…
sl_SI: &Odpri …

en: Open Recent
sl_SI: Odpri nedavne

en: Open recent
sl_SI: Odpri nedavno

en: Open cloud translation…
sl_SI: Odpri prevod v oblaku…

en: Open Cloud Translation…
sl_SI: Odpri prevod v oblaku…

en: &Start window
sl_SI: &Začetno okno

en: &Start Window
sl_SI: &Začetno okno

en: Catalogs &manager
sl_SI: &Upravitelj katalogov

en: Catalogs &Manager
sl_SI: Upravitelj katalogov

en: &Close
sl_SI: &Zapri

en: &Save
sl_SI: &Shrani

en: Save &as…
sl_SI: Shrani &kot…

en: Save &As…
sl_SI: Shrani &kot …

en: Compile to MO…
sl_SI: Prevedi v MO ...

en: E&xport to HTML…
sl_SI: Izvozi v &HTML …

en: Check for updates…
sl_SI: Preveri obstoj posodobitev ...

en: Settings…
sl_SI: Nastavitve…

en: &Preferences
sl_SI: Nas&tavitve

en: E&xit
sl_SI: Iz&hod

en: Quit
sl_SI: Izhod

en: Copy from singular
sl_SI: Kopiraj iz edninske oblike

en: Copy From Singular
sl_SI: Kopiraj iz edninske oblike

en: Translation needs &work
sl_SI: Prevo&d potrebuje predelavo

en: Translation Needs &Work
sl_SI: Prevo&d potrebuje predelavo

en: Edit &comment
sl_SI: Uredi &komentar

en: Edit &Comment
sl_SI: Uredi &komentar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
sl_SI: Predlogi

en: &Find…
sl_SI: &Najdi …

en: Replace…
sl_SI: Zamenjaj …

en: Find next
sl_SI: Poišči naslednjega

en: Find previous
sl_SI: Poišči prejšnjega

en: Find and Replace…
sl_SI: Poišči in zamenjaj …

en: Find Next
sl_SI: Poišči naslednjega

en: Find Previous
sl_SI: Poišči prejšnjega

en: Show string &ID
sl_SI: Prikaži &ID niza

en: Show String &ID
sl_SI: Prikaži &ID niza

en: Show warnings
sl_SI: Prikaži opozorila

en: Show Warnings
sl_SI: Prikaži opozorila

en: Sort by &file order
sl_SI: Razvrsti po &datotekah

en: Sort by &File Order
sl_SI: Razvrsti po &datotekah

en: Sort by &source
sl_SI: Razvrsti po &viru

en: Sort by &Source
sl_SI: Razvrsti po &viru

en: Sort by &translation
sl_SI: Razvrsti po &prevodu

en: Sort by &Translation
sl_SI: Razvrsti po &prevodu

en: &Group by context
sl_SI: &Združi po vsebini

en: &Group By Context
sl_SI: &Združi po vsebini

en: Entries with errors first
sl_SI: Najprej vnosi z napakami

en: Entries with Errors First
sl_SI: Najprej vnosi z napakami

en: &Untranslated entries first
sl_SI: &Najprej neprevedeni nizi

en: &Untranslated Entries First
sl_SI: &Najprej neprevedeni nizi

en: &Show code occurrences
sl_SI: &Prikaži pojavitve v kodi

en: &Show Code Occurrences
sl_SI: Prikaži poja&vitve kode

en: Show sidebar
sl_SI: Prikaži stransko vrstico

en: Show status bar
sl_SI: Prikaži statusno vrstico

en: &Translation
sl_SI: P&revod

en: &Update from source code
sl_SI: &Posodobi iz izvorne kode

en: &Update from Source Code
sl_SI: &Posodobi iz izvorne kode

en: Pre-&translate…
sl_SI: Vnapre&j prevedi ...

en: &Validate translations
sl_SI: &Preveri ustreznost prevoda

en: &Validate Translations
sl_SI: &Preveri ustreznost prevoda

en: Remove Same-as-Source Translations
sl_SI: Odstranite prevode istega izvora

en: &Purge deleted translations
sl_SI: Poči&sti izbrisane prevode

en: &Purge Deleted Translations
sl_SI: &Počisti izbrisane prevode

en: &Properties…
sl_SI: &Lastnosti ...

en: &Go
sl_SI: Po&jdi

en: &Done and next
sl_SI: &Dokončano in naprej

en: &Done and Next
sl_SI: &Dokončano in naprej

en: Previously edited
sl_SI: Prej urejeno

en: Previously Edited
sl_SI: Prej urejeno

en: &Previous translation
sl_SI: &Prejšnji prevod

en: &Previous Translation
sl_SI: &Prejšnji prevod

en: &Next translation
sl_SI: &Naslednji prevod

en: &Next Translation
sl_SI: &Naslednji prevod

en: P&revious unfinished
sl_SI: &Prejšnji nedokončan

en: P&revious Unfinished
sl_SI: &Prejšnji nedokončan

en: Ne&xt unfinished
sl_SI: &Naslednji nedokončan

en: Ne&xt Unfinished
sl_SI: &Naslednji nedokončan

en: Previous plural form
sl_SI: Prejšnja množinska oblika

en: Previous Plural Form
sl_SI: Prejšnja množinska oblika

en: Next plural form
sl_SI: Naslednja množinska oblika

en: Next Plural Form
sl_SI: Naslednja množinska oblika

en: &Online help
sl_SI: Spletna pomo&č

en: &Online Help
sl_SI: Spletna pomo&č

en: &GNU gettext manual
sl_SI: Priročnik GNU &gettext

en: &GNU gettext Manual
sl_SI: Priročnik GNU &gettext

en: &About Poedit
sl_SI: &Vizitka Poedita

en: &About
sl_SI: &Vizitka programa

en: Support
sl_SI: Podpora

en: Email &support…
sl_SI: Pošlji sporočilo &podpori ...

en: Email &Support…
sl_SI: Pošlji e-pošto &podpori ...

en: Project name and version:
sl_SI: Ime in različica projekta:

en: Language team:
sl_SI: Ekipa prevajalcev:

en: Plural forms:
sl_SI: Množinske oblike:

en: Use default rules for this language
sl_SI: Uporabi privzeta pravila za ta jezik

en: Use custom expression
sl_SI: Uporabi izraz po meri

en: Learn about plural forms
sl_SI: Več o množinskih oblikah

en: Charset:
sl_SI: Nabor znakov:

en: Advanced Extraction Settings…
sl_SI: Napredne nastavitve razširjanja ...

en: Advanced extraction settings…
sl_SI: Napredne nastavitve razširjanja ...

en: Extract text from source files in the following directories:
sl_SI: Razširi besedilo iz izvornih datotek v naslednjih mapah:

en: Base path:
sl_SI: Osnovna pot:

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
sl_SI: Uporabi te ključne besede (imena funkcij) za prepoznavanje
    prevedljivih nizov v izvornih datotekah:

en: Also use default keywords for supported languages
sl_SI: Uporabi tudi privzete ključne besede za podprte jezike

en: Learn about gettext keywords
sl_SI: Več o gettext ključnih besedah

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
sl_SI: Prejšnje izvorno besedilo

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
sl_SI: Stari vir besedila (preden je bil spremenjen med posodobitvijo), da je nepravilen prevod zdaj ustrezen.

en: Notes for translators
sl_SI: Opombe za prevajalce

en: Comment
sl_SI: Komentar

en: Add comment
sl_SI: Dodaj komentar

en: Add Comment
sl_SI: Dodaj komentar

en: Delete From Translation Memory
sl_SI: Izbriši iz pomnilnika prevodov

en: Delete from translation memory
sl_SI: Izbriši iz pomnilnika prevodov

en: Translation suggestions
sl_SI: Predlogi prevoda

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
sl_SI: Ni zadetkov

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
sl_SI: Ni zadetkov

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
sl_SI: Ta niz se nahaja v pomnilniku prevodov Poedita.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
sl_SI: Predlogi prevodov zahtevajo, da je na voljo izvorno besedilo. Ne delujejo, če so uporabljeni samo ID-ji brez dejanskega besedila.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
sl_SI: Predlogi prevoda zahtevajo znani jezik izvornega besedila. Poedit ga v tej datoteki ni mogel zaznati.

en: Cannot execute program: %s
sl_SI: Ni mogoče izvesti programa: %s

en: The TMX file is malformed.
sl_SI: Datoteka TMX ni pravilno oblikovana.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
sl_SI: Zbirka podatkov pomnilnika prevodov je poškodovana: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
sl_SI: Napaka pomnilnika prevodov: %s (%d).

en: (Use default language)
sl_SI: (uporabi privzeti jezik)

en: Language selection
sl_SI: Izbor jezika

en: Select your preferred language
sl_SI: Izberite želeni jezik

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
sl_SI: Poedit morate ponovno zagnati, da bo sprememba začela veljati.

en: Cannot create temporary directory.
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne mape.

en: There are no translations. That’s unusual.
sl_SI: Ni prevodov. To je nenavadno.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
sl_SI: Prevedljivi vnosi se v sistem Gettext ne dodajajo ročno, temveč se samodejno pridobivajo iz izvorne kode. Na ta način ostanejo posodobljeni in točni. Prevajalci običajno uporabljajo datoteke predlog PO (POT), ki jih zanje pripravi razvijalec.

en: Learn more about GNU gettext
sl_SI: Več o GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
sl_SI: Najpreprostejši način zapolnitve te datoteke s prevodi je posodobitev iz datoteke POT:

en: Update from POT
sl_SI: Posodobi iz datoteke POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
sl_SI: Prevzame prevedljive nize iz obstoječe predloge POT.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
sl_SI: Prav tako lahko razširite prevedljive nize neposredno iz izvorne kode:

en: Extract from sources
sl_SI: Razširi iz izvorne kode

en: Configure source code extraction in Properties.
sl_SI: Konfigurirajte razširjanje izvorne kode v Lastnostih.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
sl_SI: Različica %s

en: Create new
sl_SI: Ustvari nov

en: Create new translation from POT template.
sl_SI: Ustvari nov prevod iz predloge POT.

en: Browse files
sl_SI: Prebrskaj datoteke

en: Open and edit translation files.
sl_SI: Odpri in uredi datoteke za prevajanje.

en: Translate cloud project
sl_SI: Prevedi projekt v oblaku

en: Collaborate with other people online.
sl_SI: Sodelujte z drugimi na spletu.

en: Recent files
sl_SI: Nedavne datoteke

en: Sync
sl_SI: Uskladi

en: Synchronize translations with Crowdin
sl_SI: Sinhronizirajte prevode s Crowdinom

en: Upload
sl_SI: Naložite

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
sl_SI: Naloži prevode v %s

en: Open file
sl_SI: Odpri datoteko

en: Save file
sl_SI: Shrani datoteko

en: Check for errors in the translation
sl_SI: Preveri napake v prevodu

en: Validate
sl_SI: Preveri ustreznost

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
sl_SI: Vnaprej prevedeni nizi, ki še nimajo ustreznega prevoda

en: Update from Code
sl_SI: Posodobi iz kode

en: Update from code
sl_SI: Posodobi iz kode

en: Update from source code
sl_SI: Posodobi iz izvorne kode

en: Show or hide the sidebar
sl_SI: Prikaži ali skrij stransko vrstico

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
sl_SI: O %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
sl_SI: Nastavitve %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
sl_SI: O %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
sl_SI: Storitve

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
sl_SI: Skrij %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
sl_SI: Skrij druge

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
sl_SI: Prikaži vse

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
sl_SI: Izhod iz %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
sl_SI: Nastavitve ...

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
sl_SI: Nastavitve ...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
sl_SI: Nastavitve ...

en: &Apply
sl_SI: &Uporabi

en: Apply
sl_SI: Uporabi

en: &Back
sl_SI: Naza&j

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: &Cancel
sl_SI: Pre&kliči

en: &Clear
sl_SI: Po&čisti

en: Clear
sl_SI: Počisti

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Cu&t
sl_SI: I&zreži

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: &Delete
sl_SI: &Izbriši

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: &Quit
sl_SI: I&zhod

en: &New
sl_SI: &Nov

en: New
sl_SI: Novo

en: &No
sl_SI: &Ne

en: No
sl_SI: Ne

en: &OK
sl_SI: V&redu

en: OK
sl_SI: V redu

en: Open…
sl_SI: Odpri ...

en: &Open...
sl_SI: &Odpri ...

en: Open...
sl_SI: Odpri ...

en: &Paste
sl_SI: &Prilepi

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Preferences
sl_SI: Nastavitve

en: &Redo
sl_SI: &Povrni

en: Refresh
sl_SI: Osveži

en: &Save as
sl_SI: &Shrani kot

en: Save as
sl_SI: Shrani kot

en: Select &All
sl_SI: Izberi &vse

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: &Undo
sl_SI: &Razveljavi

en: &Yes
sl_SI: &Da

en: Yes
sl_SI: Da

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Alt+
sl_SI: Izmenjalka+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Shift+
sl_SI: Dvigalka+

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Enter
sl_SI: Vnašalka

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
sl_SI: Navzgor

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
sl_SI: Navzdol

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
sl_SI: Levo

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
sl_SI: Desno

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Ctrl+"
en: ctrl
sl_SI: krmilka

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Alt+"
en: alt
sl_SI: izmenjalka

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut, must correspond to translation of "Shift+"
en: shift
sl_SI: dvigalka

en: Warning:
sl_SI: Opozorilo:
