polari master - en to el translation catalogue (21 entries)

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 4.0
el: Άδεια Creative Commons Share Alike 4.0

note: (itstool) path: info/desc
en: <app>Polari</app> is a clean, simple, and minimal Internet Relay Chat (IRC) client which integrates with the GNOME desktop. Learn more about Polari.
el: Η εφαρμογή <app>Polari</app> είναι ένας καθαρός, απλός και μινιμαλιστικός πελάτης Internet Relay Chat (IRC) που ενσωματώνεται στην επιφάνεια εργασίας του GNOME. Μάθετε περισσότερα για την εφαρμογή Polari.

note: (itstool) path: section/title
en: Connecting to IRC Servers and Chat Rooms
el: Σύνδεση σε διακομιστές IRC και δωμάτια συνομιλίας

note: (itstool) path: section/title
en: Conversations
el: Συνομιλίες

note: (itstool) path: info/desc
en: An introduction to <app>Polari</app>, a clean, minimal IRC client.
el: Μια εισαγωγή στην εφαρμογή <app>Polari</app>, ένα καθαρός, μινιμαλιστικός πελάτης IRC

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
el: Εισαγωγή

note: (itstool) path: media/p
en: Polari IRC Client
el: Πελάτης IRC Polari

note: (itstool) path: info/desc
en: The supported IRC commands.
el: Οι υποστηριζόμενες εντολές IRC.

note: (itstool) path: page/title
en: Supported IRC commands
el: Υποστηριζόμενες εντολές IRC

note: (itstool) path: page/p
en: To see the list of the supported IRC commands, in a chat room type <input>/help</input> and press <key>Enter</key>.
el: Για να δείτε τη λίστα των υποστηριζόμενων εντολών του IRC σε ένα δωμάτιο συνομιλίας, πληκτρολογήστε <input>/help</input> και πατήστε <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Join an IRC channel.
el: Είσοδος σε κανάλι IRC

note: (itstool) path: page/title
en: Join an IRC chat room
el: Είσοδος σε δωμάτιο συνομιλίας IRC

note: (itstool) path: item/p
en: Press <key>Enter</key>
el: Πατήστε <key>Enter</key>

note: (itstool) path: page/title
en: Chat with somebody on IRC
el: Συνομιλήστε με κάποιον στο IRC

note: (itstool) path: page/p
en: You can hold private conversations with other IRC users, outside of the public IRC chat rooms. To start a conversation with another IRC user:
el: Μπορείτε να πραγματοποιήσετε ιδιωτικές συνομιλίες με άλλους χρήστες του IRC εκτός των δημόσιων δωματίων του IRC. Για να ξεκινήσετε μια συνομιλία με έναν άλλο χρήστη IRC:

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
el: Άδεια Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/> license.
el:  Aυτό το έργο έχει αδειοδοτηθεί με <_:link-1/> αδεία

note: (itstool) path: license/p
en: As a special exception, the copyright holders give you permission to copy, modify, and distribute the example code contained in this documentation under the terms of your choosing, without restriction.
el: Ως ειδική εξαίρεση, οι κάτοχοι των πνευματικών δικαιωμάτων σας δίνουν την άδεια να αντιγράψετε, να τροποποιήσετε και να διανείμετε το παράδειγμα  κωδικά που περιέχεται σε αυτήν την τεκμηρίωση σύμφωνα με τους όρους της επιλογής σας, χωρίς περιορισμό.

note: (itstool) path: info/desc
en: How to connect to an IRC network.
el: Πως να συνδεθείτε σε ένα δίκτυο IRC.

note: (itstool) path: page/title
en: Connect to an IRC Network
el: Σύνδεση σε δίκτυο IRC

note: (itstool) path: page/title
en: Share text or images
el: Κοινή χρήση κειμένου ή εικόνων
