polari master - en to af translation catalogue (176 entries)

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
af: 'n Internet-aflos-klets kliënt vir GNOME

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
af: 'n Eenvoudige implementasie van die IRC protokol. Dit bevat 'n pragtige koppelvlak wat ontwerp is om jou aandag op jou gesprekke te hou.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message — for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
af: Jy kan Polari gebruik om met mense in 'n publieke kanaal te praat, of private gesprekke te voer. Kennisgewings maak seker dat jy nooit 'n belangrike boodskap mis nie. Die kennisgewings van privaat gesprekke maak dit selfs moontlik om jou antwoord in die kennisgewing self te skryf!

en: The GNOME Project
af: Die GNOME-projek

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
af: irc;internet;

en: Saved channel list
af: Gestoorde kanaal lys

en: List of channels to restore on startup
af: Lys kanale om te herstel

en: Run in Background
af: Loop in die agtergrond

en: Keep running in background when closed.
af: Hou aan uitvoer in die agtergrond indien toegemaak word.

en: Window size
af: Venstergrootte

en: Window size (width and height).
af: Venstergrootte (breedte en hoogte).

en: Window maximized
af: Venster gemaksimeer

en: Window maximized state
af: Venster gemaksimeer staat

en: Last active channel
af: Laaste aktiewe kanaal

en: Last active (selected) channel
af: Laaste aktiewe (gekose) kanaal

en: Identify botname
af: Identifiseer botnaam

en: Nickname of the bot to identify with
af: Bynaam van die robot om mee te identifiseer

en: Identify command
af: Identifiseer bevel

en: Command used to identify with bot
af: Bevel gebruik om robot te identifiseer

en: Identify username
af: Identifiseer gebruikersnaam

en: Username to use in identify command
af: Gebruikersnaam om te gebruik in die identifiseer bevel

en: Identify username supported
af: Identifiseer gebruikersnaam ondersteun

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
af: Of dit bekend is dat die identifiseer bevel die gebruikersnaam parameter ondersteun

en: _Server Address
af: _Bediener adres

en: Net_work Name
af: _Netwerk naam

en: optional
af: opsioneel

en: Use secure c_onnection
af: Gebruik 'n veilige _verbinding

en: _Nickname
af: _Bynaam

en: _Real Name
af: _Regte naam

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Apply
af: _Pas toe

en: Change nickname
af: Verander bynaam

en: _Paste
af: _Plak

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
af: Sluit by kletskamer aan

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
af: Verlaat kamer

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
af: Vertoon gebruikerlys

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
af: Vertoon emosikoon kieser

[ctx: shortcut window]
en: Quit
af: Sluit af

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
af: Navigasie

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
af: Volgende kamer

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
af: Vorige kamer

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
af: Volgende kamer met ongelese boodskappe

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
af: Vorige kamer met ongelese boodskappe

[ctx: shortcut window]
en: First Room
af: Eerste kamer

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
af: Laaste kamer

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
af: Eerste - Negende kamer

en: Polari Setup
af: Polari opstelling

en: Not connected
af: Nie gekoppel nie

en: Please connect to the internet to continue the setup.
af: Koppel asseblief aan die internet om met die opstelling voort te gaan.

en: Welcome to Polari
af: Welkom by Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
af: Polari maak dit maklik om deur IRC te kommunikeer. Kies 'n netwerk om te begin.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
af: Kies kamers waaraan jy wil koppel. Jy kan later by meer netwerke en kamers aansluit deur op die + knoppie te druk.

en: Join Chat Room
af: Sluit by die kletskamer aan

en: _Join
af: _Sluit aan

en: C_onnection
af: _Konneksie

en: _Add Network
af: _Voeg netwerk by

en: _Add
af: _Voeg by

en: _Custom Network
af: _Pasgemaakte netwerk

en: Run Polari in the Background?
af: Laat Polari in die agtergrond loop?

en: Polari will continue to run when closed and will be automatically started on login.
af: Polari sal aanhou uitvoer nadat dit toegemaak is, en outomaties na aanmelding begin word.

en: _Quit
af: _Sluit af

en: _Run in background
af: _Loop in die agtergrond

en: Add rooms and networks
af: Voeg kamers en netwerke by

en: Show connected users
af: Vertoon gekoppelde gebruikers

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Help
af: Hulp

en: About
af: Aangaande

en: Quit
af: Sluit af

en: Change nickname:
af: Verander bynaam:

en: _Change
af: _Verander

en: Connect
af: Koppel

en: Reconnect
af: Herkoppel

en: Disconnect
af: Ontkoppel

en: Remove
af: Verwyder

en: Properties
af: Eienskappe

en: Enter room name to add
af: Sleutel die kamer se naam in om by te voeg

en: Loading details
af: Laai tans besonderhede

en: Last Activity:
af: Laaste aktiwiteit:

en: Will notify if user appears online.
af: Stel my in kennis sodra die gebruiker aanlyn verskyn.

en: Start Conversation
af: Begin gesprek

en: Start Telepathy client
af: Begin die Telepathy-kliënt

en: Start in debug mode
af: Begin in ontfoutingsmodus

en: Allow running alongside another instance
af: Laat toe om nog 'n instansie geleyk te laat loop

en: Print version and exit
af: Druk weergawe en maak toe

en: Failed to open link
af: Kon nie skakel oopmaak nie

en: %s removed.
af: %s verwyder.

en: Learn more about Polari
af: Leer meer oor Polari

en: Undo
af: Ontdoen

en: New Messages
af: Nuwe boodskappe

en: Open Link
af: Open skakel

en: Copy Link Address
af: Kopieer skakeladres

en: %s is now known as %s
af: %s is nou bekend as %s

en: %s has disconnected
af: %s het ontkoppel

en: %s has been kicked by %s
af: %s is deur %s uitgeskop

en: %s has been kicked
af: %s is uitgeskop

en: %s has been banned by %s
af: %s is verban deur %s

en: %s has been banned
af: %s is verban

en: %s joined
af: %s het aangesluit

en: %s left
af: %s verlaat

en: %d user joined | %d users joined
af[0]: %d gebruiker het aangesluit
af[1]: %d gebruikers het aangesluit

en: %d user left | %d users left
af[0]: %d gebruiker verlaat
af[1]: %d gebruikers verlaat

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
af: Gister, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
af: %d %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
af: %d %B %Y, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
af: Gister, %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
af: %d %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
af: %d %B %Y, %l∶%M %p

en: Already added
af: Reeds bygevoeg

en: No results.
af: Geen resultate nie.

note: Translators: %s is a connection name
en: “%s” Properties
af: "%s" Eienskappe

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
af: Polari het ontkoppel weens 'n netwerkfout. Gaan asseblief die adresveld na vir foute.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
af[0]: Stuur %s lyn teks na 'n publieke plak diens?
af[1]: Stuur %s lyne teks na 'n publieke plak diens?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
af[0]: Laai tans %s lyn teks op na 'n publieke plak diens…
af[1]: Laai tans %s lyne teks op na 'n publieke plak diens…

en: Upload image to public paste service?
af: Laai foto op na 'n publieke plak diens?

en: Uploading image to public paste service…
af: Laai tans foto op na 'n publieke plak diens…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
af: Laai "%s" op na 'n publieke plak diens?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
af: Laai tans "%s" op na 'n publieke plak diens…

en: Paste from %s
af: Plak van %s

en: _Back
af: _Terug

en: _Done
af: _Klaar

en: _Next
af: _Volgende

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
af: /SLUIT [<channel>] [<reason>] — sluit <channel>, per verstek die huidige een

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
af: /HULP [<command>] — vertoon hulp vir <command>, of vertoon 'n lys van beskikbare bevele

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
af: /UITNODIGING <nick> [<channel>] — nooi <nick> uit na <channel>, of die huidige een

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
af: /AANSLUIT <channel> — sluit aan by <channel>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
af: /SKOP <nick> — skop <nick> van huidige kanaal

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
af: /EK <action> — stuur <action> na die huidige kanaal

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
af: /BOODSKAP <nick> [<message>] — stuur 'n private boodskap aan <nick>

en: /NAMES — lists users on the current channel
af: /NAME — gebruikers in die huidige kanaal

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
af: /BYNAAM <nickname> — stel jou bynaam na <nickname>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
af: /DEEL [<channel>] [<reason>] — verlaat <channel>, per verstek die huidige kanaal

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
af: /NAVRAAG <nick> — open 'n private gesprek met <nick>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
af: /LOOP [<reason>] — onkoppel van die huidige bediener

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
af: /SÊ <text> — stuur <text> na die huidige kamer/kontak

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
af: /ONDERWERP <topic> — stel die onderwerp na <topic>, of wys die huidige een

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
af: Onbekende bevel — probeer /HULP vir 'n lys van beskikbare bevele

en: Usage: %s
af: Gebruik: %s

en: Known commands:
af: Bekende bevele:

en: Users on %s:
af: Gebruikers op %s:

en: No topic set
af: Geen onderwerp gestel nie

en: Add Network
af: Voeg 'n netwerk by

en: %d user | %d users
af[0]: %d gebruiker
af[1]: %d gebruikers

en: Leave chatroom
af: Verlaat kletskamer

en: End conversation
af: Beëindig gesprek

en: Network %s has an error
af: Netwerk %s het 'n fout

en: Connection Problem
af: Verbindingsprobleem

en: Connected
af: Gekoppel

en: Connecting…
af: Koppel tans…

en: Offline
af: Vanlyn

en: Unknown
af: Onbekend

en: Could not connect to %s in a safe way.
af: Kon nie op 'n veilige manier aan %s koppel nie.

en: %s requires a password.
af: %s benodig 'n wagwoord.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
af: Kon nie aan %s koppel nie. Die bediener is besig.

en: Could not connect to %s.
af: Kon nie aan %s koppel nie.

en: _Save Password
af: _Stoor wagwoord

en: Should the password be saved?
af: Moet die wagwoord gestoor word?

en: Join a room using the + button.
af: Gebruik die + knoppie om by 'n kamer aan te sluit.

en: Good Bye
af: Totsiens

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
af: Stoor %s wagwoord vir %s?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
af: As jy weer aan %s koppel, sal identifikasie outomaties gebeur

en: Save
af: Stoor

en: %d second ago | %d seconds ago
af[0]: %d sekonde gelede
af[1]: %d sekondes gelede

en: %d minute ago | %d minutes ago
af[0]: %d minuut gelede
af[1]: %d minute gelede

en: %d hour ago | %d hours ago
af[0]: %d uur gelede
af[1]: %d ure gelede

en: %d day ago | %d days ago
af[0]: %d dag gelede
af[1]: %d dae gelede

en: %d week ago | %d weeks ago
af[0]: %d week gelede
af[1]: %d weke gelede

en: %d month ago | %d months ago
af[0]: %d maand gelede
af[1]: %d maande gelede

en: Available in another room.
af: Beskikbaar in 'n ander kamer.

en: Online
af: Aanlyn

en: No results
af: Geen resultate nie

en: User is online
af: Gebruiker is aanlyn

en: User %s is now online.
af: Gebruiker %s is nou aanlyn.

en: Polari server password for %s
af: Polari bediener-wagwoord vir %s

en: Polari NickServ password for %s
af: Polari NickServ-wagwoord vir %s
