polari master - en to as translation catalogue (86 entries)

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
as: এটা সাধাৰণ ইন্টাৰনেট ৰিলে চেট (IRC) ক্লাএন্ট যাক GNOME ৰ সৈতে সহজভাৱে অনুকলন কৰিবলে ৰূপাঙ্কণ কৰা হৈছে; ইয়াৰ এটা সাধাৰণ আৰু ধূনীয়া আন্তঃপৃষ্ঠ আছে যি আপোনাক আপোনাৰ কথোপকথনৰ ওপৰত মনোনিবেষ কৰায়।

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message - for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
as: আপুনি Polari ব্যৱহাৰ কৰি এটা চেনেলৰ মানুহৰ সৈতে ৰাজহুৱাভাৱে চেট, আৰু ব্যক্তিগত কথোপকথনো কৰিব পাৰিব। অধিসূচনাসমূহে সুনিশ্চিত কৰে যে আপোনাৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বাৰ্তা বাদ নাযায় - বিশেষকৈ ব্যক্তিগত কথোপকথনৰ বাবে, ই আপোনাক এপ্লিকেচনলৈ উভতি নহোৱাকৈ তৎক্ষনাত উত্তৰ দিয়াৰ সুবিধা দিয়ে।

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
as: GNOME ৰ বাবে এটা ইন্টাৰনেট ৰিলে চেট ক্লাএন্ট

en: IRC;Internet;Relay;Chat;
as: IRC;ইন্টাৰনেট;ৰিলে;চেট;

en: Show connections
as: সংযোগসমূহ দেখুৱাওক

en: Saved channel list
as: সংৰক্ষিত চেনেল তালিকা

en: List of channels to restore on startup
as: আৰম্ভণিত পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলে চেনেলসমূহৰ তালিকা

en: Window size
as: উইন্ডোৰ আকাৰ

en: Window size (width and height).
as: উইন্ডোৰ আকাৰ (প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা)।

en: Window position
as: উইন্ডোৰ অৱস্থান

en: Window position (x and y).
as: উইন্ডোৰ অৱস্থান (x আৰু y)।

en: Window maximized
as: উইন্ডোৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Window maximized state
as: উইন্ডোৰ সৰ্বাধিক আকাৰ।

en: New Connection
as: নতুন সংযোগ

en: _Address
as: ঠিকনা (_A)

en: _Description
as: বিবৰণ (_D)

en: _Nickname
as: উপনাম (_N)

en: _Real Name
as: প্ৰকৃত নাম (_R)

en: optional
as: বৈকল্পিক

en: Connections
as: সংযোগসমূহ

en: Add
as: যোগ কৰক

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Join Chat Room
as: চেট ৰুমত যোগ দিয়ক

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Join
as: যোগ কৰক (_J)

en: _Add Connection
as: সংযোগ যোগ কৰক (_A)

en: C_onnection
as: সংযোগ (_o)

en: Room _Name
as: ৰুমৰ নাম (_N)

en: _Password
as: পাছৱাৰ্ড (_P)

en: Join a Room
as: এটা ৰুমত যোগ দিয়ক

en: Message a User
as: এজন ব্যৱহাৰকাৰীক বাৰ্তা পঠাওক

en: _Leave
as: প্ৰস্থান কৰক (_L)

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: About
as: বিষয়ে

en: Quit
as: প্ৰস্থান কৰক

en: Message User
as: ব্যৱহাৰকাৰীক বাৰ্তা পঠাওক

en: _Message
as: বাৰ্তা (_M)

en: _Recent
as: শেহতীয়া (_R)

en: _Name
as: নাম (_N)

en: Good Bye
as: বিদায়

en: Connecting to %s
as: %s ৰ সৈতে সংযোগ কৰা হৈছে

en: Open Link
as: লিঙ্ক খোলক

en: Copy Link Address
as: লিঙ্ক ঠিকনা কপি কৰক

en: %s is now known as %s
as: %s ৰ নাম এতিয়া %s

en: %s has disconnected
as: %s এ সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰিছে

en: %s has been kicked by %s
as: %s ক %s এ কিক কৰিছে

en: %s has been kicked
as: %s ক কিক কৰা হৈছে

en: %s has been banned by %s
as: %s ক %s এ বহিস্কাৰ কৰিছে

en: %s has been banned
as: %s ক বহিস্কাৰ কৰা হৈছে

en: %s joined
as: %s এ যোগ দিছে

en: %s left
as: %s এ প্ৰস্থান কৰিছে

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30" */
en: Yesterday, %H∶%M
as: যোৱাকালী, %H∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm" */
en: Yesterday, %l∶%M %p
as: যোৱাকালী, %l∶%M %p

en: Edit Connection
as: সংযোগ সম্পাদন কৰক

en: A_pply
as: প্ৰয়োগ কৰক (_p)

en: Cr_eate
as: সৃষ্টি কৰক (_e)

note: commands that would be nice to support: */ AWAY: N_("/AWAY [<message>] - sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] - lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> - ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> - sends notice to <nic
en: /HELP [<command>] - displays help for <command>, or a list of available commands
as: /HELP [<command>] - এ <command> ৰ বাবে সহায়, অথবা উপলব্ধ কমান্ডসমূহৰ এটা তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰে

en: /INVITE <nick> [<channel>] - invites <nick> to <channel>, or the current one
as: /INVITE <nick> [<channel>] - এ <nick> ক <channel> লৈ, অথবা বৰ্তমান চেনেললৈ আমন্ত্ৰণ জনায়

en: /JOIN <channel> - joins <channel>
as: /JOIN <channel> - এ <channel> ত যোগ দিয়ে

en: /KICK <nick> - kicks <nick> from current channel
as: /KICK <nick> - এ <nick> ক বৰ্তমান চেনেলৰ পৰা কিক কৰে

en: /ME <action> - sends <action> to the current channel
as: /ME <action> - এ <action> ক বৰ্তমান চেনেললৈ পঠায়

en: /NAMES - lists users on the current channel
as: /NAMES - বৰ্তমান চেনেলৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক দেখুৱায়

en: /NICK <nickname> - sets your nick to <nickname>
as: /NICK <nickname> - এ আপোনাৰ উপনামক <nickname> লৈ সংহতি কৰে

en: /PART [<channel>] [<reason>] - leaves <channel>, by default the current one
as: /PART [<channel>] [<reason>] - এ <channel> ক প্ৰস্থান কৰে, অবিকল্পিতভাৱে বৰ্তমান চেনেল

en: /QUERY <nick> - opens a private conversation with <nick>
as: /QUERY <nick> - এ <nick> ৰ সৈতে এটা ব্যক্তিগত কথোপকথন খোলে

en: /QUIT [<reason>] - disconnects from the current server
as: /QUIT [<reason>] - ৰ বৰ্তমান চাৰ্ভাৰৰ পৰা বিচ্ছিন্ন কৰে

en: /SAY <text> - sends <text> to the current room/contact
as: /SAY <text> - এ বৰ্তমান ৰুম/পৰিচয় লৈ <text> পঠায়

en: /TOPIC <topic> - sets the topic to <topic>, or shows the current one
as: /TOPIC <topic> - বিষয়ক <topic> লৈ সংহতি কৰে, অথবা বৰ্তমান বিষয় দেখুৱায়

en: Unknown command - try /HELP for a list of available commands
as: অজ্ঞাত কমান্ড - উপলব্ধ কমান্ডসমূহৰ এটা তালিকাৰ বাবে /HELP চেষ্টা কৰি চাওক

en: Usage: %s
as: ব্যৱহাৰ: %s

en: Known commands:
as: জ্ঞাত কমান্ডসমূহ:

en: Users on %s:
as: %s ত ব্যৱহাৰকাৰীসকল:

en: No topic set
as: কোনো বিষয়ে সংহতি কৰা হোৱা নাই

en: Add Connection
as: সংযোগ যোগ কৰক

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: No recent users
as: কোনো শেহতীয়া ব্যৱহাৰকাৰী নাই

en: Loading details
as: বিৱৰণসমূহ ল'ড কৰা হৈছে

en: Message
as: বাৰ্তা

en: %d second ago | %d seconds ago
as[0]: %d ছেকেণ্ড আগত
as[1]: %d ছেকেণ্ড আগত

en: %d minute ago | %d minutes ago
as[0]: %d মিনিট আগত
as[1]: %d মিনিট আগত

en: %d hour ago | %d hours ago
as[0]: %d ঘন্টা আগত
as[1]: %d ঘন্টা আগত

en: %d day ago | %d days ago
as[0]: %d দিন আগত
as[1]: %d দিন আগত

en: %d week ago | %d weeks ago
as[0]: %d সপ্তাহ আগত
as[1]: %d সপ্তাহ আগত

en: %d month ago | %d months ago
as[0]: %d মাহ আগত
as[1]: %d মাহ আগত

en: Last Activity:
as: সৰ্বশেষ কাৰ্য্য:

en: All
as: সকলো
