polari master - en to eo translation catalogue (174 entries)

en: Polari
eo: Polario

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
eo: IRC-a kliento por GNOME

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
eo: Simpla interreta relajsa babila (IRC) kliento kiu integras fle en GNOME; ĝi havas simplan kaj belan fasadon kiu permesas al vi fokusi viajn interparolojn.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message — for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
eo: Vi povas uzi Polarion por publike babili kun homoj en kanalo, kaj havi privatajn unu-al-unu interparolojn. Sciigoj certigas ke vi neniam maltrafas gravan mesaĝon — por privataj konversacioj, ili eĉ permesas al vi respondi tuj sen ŝanĝi reen al la aplikaĵo!

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
eo: IRC;Interreta;relajsa;babilo;

en: Saved channel list
eo: Konservita listo de kanaloj

en: List of channels to restore on startup
eo: Listo de restaŭrotaj kanaloj je startigo

en: Run in Background
eo: Ruli fone

en: Keep running in background when closed.
eo: Daŭrigi ruladon en fono post fermo.

en: Window size
eo: Fenestra grando

en: Window size (width and height).
eo: Fenestra grando (larĝo kaj alto).

en: Window maximized
eo: Maksimumigita fenestro

en: Window maximized state
eo: Maksimumigita stato de fenestro

en: Last active channel
eo: Lasta aktiva kanalo

en: _Server Address
eo: _Servila adreso

en: Net_work Name
eo: Re_ta nomo

en: optional
eo: malnepra

en: Use secure c_onnection
eo: Uzi sekuran k_onekton

en: _Nickname
eo: _Kromnomo

en: _Real Name
eo: _Realnomo

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Change nickname
eo: Ŝanĝi kromnomon

en: _Paste
eo: Al_glui

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
eo: Aliĝi al babilejo

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
eo: Eliri babilejon

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
eo: Montri uzantoliston

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
eo: Montri emoĝi-elektilon

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eo: Navigado

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
eo: Sekva babilejo

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
eo: Antaŭa babilejo

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
eo: Sekva babilejo kun nelegitaj mesaĝoj

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
eo: Antaŭa babilejo kun nelegitaj mesaĝoj

[ctx: shortcut window]
en: First Room
eo: Unua babilejo

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
eo: Lasta babilejo

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
eo: Unua – naŭa babilejo

en: Polari Setup
eo: Agordado de Polario

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Please connect to the internet to continue the setup.
eo: Bonvolu konekti al interreto por daŭrigi agordado.

en: Welcome to Polari
eo: Bonvenon al Polario

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
eo: Polario estas facila maniero por uzi IRC. Elektu reton por starti.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
eo: Elektu babilejojn al kiuj vi ŝatus konekti. Vi povas aldoni pli da retoj kaj babilejoj poste, per klaki la + butonon.

en: Join Chat Room
eo: Aliĝi al retbabilejo

en: _Join
eo: _Aliĝi

en: C_onnection
eo: K_onekto

en: _Add Network
eo: _Aldoni reton

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Custom Network
eo: _Propra reto

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Help
eo: Helpo

en: About
eo: Pri

en: Quit
eo: Forlasi

en: Add rooms and networks
eo: Aldoni babilejojn kaj retojn

en: Show connected users
eo: Montri konektitajn uzantojn

en: Offline
eo: Nekonektita

en: Go online to chat and receive messages.
eo: Enretiĝu por babili kaj ricevi mesaĝojn.

en: Change nickname:
eo: Ŝanĝi kromnomon:

en: _Change
eo: Ŝ_anĝi

en: Connect
eo: Konekti

en: Reconnect
eo: Rekonekti

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Remove
eo: Forigi

en: Properties
eo: Ecoj

en: Enter room name to add
eo: Entajpu aldonendan babilejan nomon

en: Loading details
eo: Ŝarĝante detalojn

en: Last Activity:
eo: Lasta aktiveco:

en: Will notify if user appears online.
eo: Sciigos se uzanto enretigos.

en: Start Conversation
eo: Startigi interparolon

en: Start Telepathy client
eo: Startigi Telepathy-klienton

en: Start in debug mode
eo: Startigi per sencimiga reĝimo

en: Allow running alongside another instance
eo: Permesi rulado kune kun alia ekzemplo

en: Print version and exit
eo: Presi version kaj ĉesi

en: Failed to open link
eo: Malsukcesis malfermi ligilon

en: %s removed.
eo: %s forigita.

en: Learn more about Polari
eo: Lernu pli pri Polario

en: Undo
eo: Malfari

en: New Messages
eo: Novaj mesaĝoj

en: Open Link
eo: Malfermi ligilon

en: Copy Link Address
eo: Kopii ligilan adreson

en: %s is now known as %s
eo: %s estas nun konata kiel %s

en: %s has disconnected
eo: %s malkonektiĝis

en: %s has been kicked by %s
eo: %s estas forpelita de %s

en: %s has been kicked
eo: %s estas forpelita

en: %s has been banned by %s
eo: %s estis forbarita de %s

en: %s has been banned
eo: %s estis forbarita

en: %s joined
eo: %s aliĝis

en: %s left
eo: %s eliris

en: %d user joined | %d users joined
eo[0]: %d uzanto aliĝis
eo[1]: %d uzantoj aliĝis

en: %d user left | %d users left
eo[0]: %d uzanto eliris
eo[1]: %d uzantoj eliris

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
eo: Hieraŭ, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
eo: %-d-a de %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
eo: %-d-a de %B %Y, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
eo: Hieraŭ, %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
eo: %-d-a de %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
eo: %-d-a de %B %Y, %l∶%M %p

en: Already added
eo: Jam aldonita

en: No results.
eo: Neniu rezulto.

en: “%s” Properties
eo: Ecoj de “%s”

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
eo: Polario malkonektis pro reteraro. Bonvolu kontroli ĉu la adreso ĝustas.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
eo[0]: Ĉu alglui %s linion da teksto al publika glua servo?
eo[1]: Ĉu alglui %s liniojn da teksto al publika glua servo?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
eo[0]: Alŝutante %s linion da teksto al publika glua servo…
eo[1]: Alŝutante %s liniojn da teksto al publika glua servo…

en: Upload image to public paste service?
eo: Ĉu alŝuti bildon al publika glua servo?

en: Uploading image to public paste service…
eo: Alŝutante bildon al publika glua servo…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
eo: Ĉu alŝuti “%s” al publika glua servo?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
eo: Alŝutante “%s” al publika glua servo…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
eo: %s en #%s

en: Paste from %s
eo: Alglui el %s

en: _Back
eo: _Reen

en: _Done
eo: _Farita

en: _Next
eo: _Sekva

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
eo: /CLOSE [<kanalo>] [<kialo>] — fermas <kanalon>, implicite la nunan

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
eo: /HELP [<komando>] — montras helpon por <komando>, aŭ liston de disponeblaj komandoj

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
eo: /INVITE <nomo> [<kanalo>] — invitas uzanton <nomon> al <kanalo>, aŭ la nuna

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
eo: /JOIN <kanalo> — aliĝas al <kanalo>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
eo: /KICK <nomo> — forpelas <nomon> de nuna kanalo

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
eo: /ME <ago> — sendas <agon> al la nuna kanalo

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
eo: /MSG <nomo> [<mesaĝo>] — sendas privatan mesaĝon al <nomo>

en: /NAMES — lists users on the current channel
eo: /NAMES — listigas uzantojn de la nuna kanalo

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
eo: /NICK <nomo> — ŝanĝas vian kromnomon al <nomo>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
eo: /PART [<kanalo>] [<kialo>] — forlasas <kanalon>, implicite la nunan

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
eo: /QUERY <nomo> — malfermas privatan interparolon kun <nomo>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
eo: /QUIT [<kialo>] — malkonektas de la nuna servilo

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
eo: /SAY <teksto> — sendas <tekston> al nuna babilejo/kontakto

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
eo: /TOPIC <temo> — agordas la temon al <temo>, aŭ montras la nunan

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
eo: Nekonata komando — provu /HELP por listo de disponeblaj komandoj

en: Usage: %s
eo: Uzado: %s

en: Known commands:
eo: Konataj komandoj:

en: Users on %s:
eo: Uzantoj en %s:

en: No topic set
eo: Neniu temo difinita

en: Add Network
eo: Aldoni reton

en: %d user | %d users
eo[0]: %d uzanto
eo[1]: %d uzantoj

en: Leave chatroom
eo: Eliri retbabilejon

en: End conversation
eo: Fini interparolon

en: Network %s has an error
eo: Reto %s havas eraron

en: Connection Problem
eo: Konekta problemo

en: Connected
eo: Konektita

en: Connecting…
eo: Konektante…

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Could not connect to %s in a safe way.
eo: Ne povis konekti al %s sekure.

en: %s requires a password.
eo: %s bezonas pasvorton.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
eo: Ne povis konekti al %s. La servilo estas okupata.

en: Could not connect to %s.
eo: Ne povis konekti al %s.

en: Should the password be saved?
eo: Ĉu konservi la pasvorton?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
eo: Identigo estos aŭtomate farita kiam vi venonte konektas al %s

en: _Save Password
eo: _Konservi pasvorton

en: Failed to join the room
eo: Malsukcesis aliĝi al ĉambro

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: The room is full.
eo: La ĉambro estas plena.

en: You have been banned from the room.
eo: Oni vin forbaris de la ĉambro.

en: The room is invite-only.
eo: La ĉambro estas aliĝebla nur per invito.

en: You have been kicked from the room.
eo: Oni vin forpelis de la ĉambro.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
eo: Ne eblas aliĝi al la ĉambro nun, sed vi povas reprovi poste.

en: Join a room using the + button.
eo: Aliĝi al babilejo per la butono +.

en: Good Bye
eo: Ĝis la revido

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
eo: Ĉu konservi %s pasvorton por %s?

en: Save
eo: Konservi

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
eo: %s en %s

en: %d second ago | %d seconds ago
eo[0]: Antaŭ %d sekundo
eo[1]: Antaŭ %d sekundoj

en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ %d minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: %d hour ago | %d hours ago
eo[0]: Antaŭ %d horo
eo[1]: Antaŭ %d horoj

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ %d tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

en: %d week ago | %d weeks ago
eo[0]: Antau %d semajno
eo[1]: Antau %d semajnoj

en: %d month ago | %d months ago
eo[0]: Antaŭ %d monato
eo[1]: Antaŭ %d monatoj

en: Available in another room.
eo: Disponebla en alia babilejo.

en: Online
eo: Enreta

en: No Results
eo: Neniu rezulto

en: User is online
eo: Uzanto estas enreta

en: User %s is now online.
eo: Uzanto %s estas nun enreta.

en: Polari server password for %s
eo: Polaria servila pasvorto por %s

en: Polari NickServ password for %s
eo: Polaria NickServ-pasvorto por %s
