polari master - en to eu translation catalogue (189 entries)

en: Talk to people on IRC
eu: Hitz egin jendearekin IRC bidez

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
eu: IRCrako (Interneteko berriketa-zerbitzua) bezero xume bat GNOMErekin bateratuta egoteko diseinatuta. Interfaze xume eta dotorea du zu berriketetan zentra zaitezen.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
eu: Polari erabil dezakezu jendearekin publikoki berriketan egiteko kanal batean, eta banan banako berriketa pribatuak edukitzeko. Jakinarazpenek mezu garrantzitsurik ez duzula inoiz galduko ziurtatzen dute.

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
eu: IRCaren (Interneteko berriketa-zerbitzua) bezero bat GNOMEntzako

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
eu: IRC;internet;zerbitzua;berriketa;

en: Saved channel list
eu: Gordetako kanalen zerrenda

en: List of channels to restore on startup
eu: Kanalen zerrenda abioan leheneratzeko

en: Run in Background
eu: Exekutatu atzeko planoan

en: Keep running in background when closed.
eu: Mantendu atzeko planoan exekutatzen itxitakoan.

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: Last active channel
eu: Azken kanal aktiboa

en: Last active (selected) channel
eu: Azken (hautatutako) kanal aktiboa

en: Identify botname
eu: Identifikazioaren bot-izena

en: Nickname of the bot to identify with
eu: Bot-aren goitizena horrekin identifikatzeko

en: Identify command
eu: Identifikazioaren komandoa

en: Command used to identify with bot
eu: Komandoa bot-arekin identifikatzean erabiltzeko

en: Identify username
eu: Identifikazioaren erabiltzaile-izena

en: Username to use in identify command
eu: Erabiltzaile-izena "identify" komandoan erabiltzeko

en: Identify username supported
eu: Identifikazioaren erabiltzaile-izena onartuta

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
eu: "identify" komandoak erabiltzaile-izenaren parametroa onartzen duen edo ez

en: List of muted usernames
eu: Mutututako erabiltzaile-izenen zerrenda

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
eu: Zerrenda honetako erabiltzaile-izenen mezu pribatuen jakinarazpenak ez dira erakutsiko

en: _Server Address
eu: _Zerbitzariaren helbidea

en: Net_work Name
eu: _Sarearen izena

en: Use secure c_onnection
eu: E_rabili konexio segurua

en: _Nickname
eu: _Goitizena

en: _Real Name
eu: _Benetako izena

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Change nickname
eu: Aldatu goitizena

en: _Paste
eu: _Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
eu: Elkartu gelara

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
eu: Irten gelatik

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
eu: Erakutsi erabiltzaileen zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
eu: Erakutsi emoji-aren hautatzailea

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
eu: Hurrengo gela

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
eu: Aurreko gela

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
eu: Hurrengo gela irakurri gabeko mezuekin

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
eu: Aurreko gela irakurri gabeko mezuekin

[ctx: shortcut window]
en: First Room
eu: Lehenengo gela

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
eu: Azken gela

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
eu: Aurrenekoa – 9. gela

en: Polari Setup
eu: Polari-ren konfigurazioa

en: Not connected
eu: Ez dago konektatuta

en: Please connect to the internet to continue the setup.
eu: Konektatu internetera konfigurazioarekin jarraitzeko.

en: Welcome to Polari
eu: Ongi etorri Polari-ra

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
eu: IRC erabiliz berriketan egiteko erabil errazeko aplikazio bat da Polari. Hautatu sare bat hasteko.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
eu: Hautatu gelak, haietara konektatzeko. Sare eta gela gehiago gehi ditzakezu geroago, + botoian klik eginez.

en: Join Chat Room
eu: Elkartu berriketa gelara

en: _Join
eu: _Elkartu

en: C_onnection
eu: _Konexioa

en: _Add Network
eu: _Gehitu sarea

en: Add Network
eu: Gehitu sarea

en: _Custom Network
eu: Sare _pertsonalizatua

en: Custom Network
eu: Sare pertsonalizatua

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About
eu: Honi buruz

en: Quit
eu: Irten

en: Add Rooms and Networks
eu: Gehitu gelak eta sareak

en: Add rooms and networks
eu: Gehitu gelak eta sareak

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Show Connected Users
eu: Erakutsi konektatutako erabiltzaileak

en: Offline
eu: Deskonektatuta

en: Go online to chat and receive messages.
eu: Konektatu berriketan aritzeko eta mezuak jasotzeko.

en: Change nickname:
eu: Aldatu _goitizena:

en: _Change
eu: _Aldatu

en: Connect
eu: Konektatu

en: Reconnect
eu: Konektatu berriro

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Properties
eu: Propietateak

en: Enter room name to add
eu: Sartu gelaren izena gehitzeko

en: Loading details
eu: Xehetasunak kargatzen

en: Last Activity:
eu: Azken jarduera:

en: Will notify if user appears online.
eu: Erabiltzailea konektatzean jakinaraziko du.

en: Start Conversation
eu: Hasi berriketa

en: Start Telepathy client
eu: Abiarazi Telepathy bezeroa

en: Start in debug mode
eu: Abiarazi arazteko modua

en: Allow running alongside another instance
eu: Onartu beste instantzia batekin aldi berean exekutatzea

en: Print version and exit
eu: Erakutsi bertsioa eta irten

en: Failed to open link
eu: Huts egin du esteka irekitzean

en: %s removed.
eu: “%s” kenduta.

en: Undo
eu: Desegin

en: New Messages
eu: Mezu berriak

en: Open Link
eu: Ireki esteka

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: %s is now known as %s
eu: %s orain %s izenarekin ezagutzen da

en: %s has disconnected
eu: %s deskonektatu egin da

en: %s has been kicked by %s
eu: %s kanporatuta %s(r)engatik

en: %s has been kicked
eu: %s kanporatua izan da

en: %s has been banned by %s
eu: %s debekatuta %s(r)engatik

en: %s has been banned
eu: %s debekatua izan da

en: %s joined
eu: %s elkartu da

en: %s left
eu: %s irten da

en: %d user joined | %d users joined
eu[0]: Erabiltzaile %d elkartu da
eu[1]: %d erabiltzaile elkartu dira

en: %d user left | %d users left
eu[0]: Erabiltzaile %d irten da
eu[1]: %d erabiltzaile irten dira

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
eu: Atzo, %H:%M

note: eslint-disable-next-line no-lonely-if today Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
eu: %l∶%M %p

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
eu: Atzo, %I:%M %p

en: Already added
eu: Jadanik gehituta

en: No results.
eu: Emaitzarik ez.

en: “%s” Properties
eu: '%s' - Propietateak

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
eu: Polari deskonektatuta sareko errore bat dela eta. Egiaztatu helbidearen eremua zuzena dela.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
eu[0]: Testuaren lerro %s itsasteko zerbitzu publikora igo?
eu[1]: Testuaren %s lerro itsasteko zerbitzu publikora igo?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
eu[0]: Testuaren lerro %s itsasteko zerbitzu publikora igotzen…
eu[1]: Testuaren %s lerro itsasteko zerbitzu publikora igotzen…

en: Upload image to public paste service?
eu: Irudia itsasteko zerbitzu publikora igo?

en: Uploading image to public paste service…
eu: Irudia itsasteko zerbitzu publikora igotzen…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
eu: '%s' itsasteko zerbitzu publikora igo?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
eu: “%s” itsasteko zerbitzu publikora igotzen…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
eu: %s #%s(e)n

en: Paste from %s
eu: Itsatsi %s(e)ndik

en: _Back
eu: At_zera

en: _Done
eu: _Eginda

en: _Next
eu: _Hurrengoa

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
eu: /CLOSE [<kanala>] [<zergatia>] — <kanala> ixten du, unekoa lehenetsi gisa

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
eu: /HELP [<komandoa>] — <komandoa>ren laguntza edo komando erabilgarrien zerrenda bistaratzen du

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
eu: /INVITE <goitizena> [<kanala>] — <goitizena> <kanalera> gonbidatzen du, edo unekora

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
eu: /JOIN <kanala> — <kanalera> elkartzen da

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
eu: /KICK <goitizena> — <goitizena> uneko kanaletik kanporatzen du

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
eu: /ME <ekintza> — <ekintza> bidaltzen du uneko kanalera

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
eu: /MSG <goitizena> [<mezua>] — bidali mezu pribatua <goitizenari>

en: /NAMES — lists users on the current channel
eu: /NAMES — uneko kanaleko erabiltzaileak zerrendatzen ditu

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
eu: /NICK <goitizena> — zure ezizena <goitizena> bezala ezartzen du

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
eu: /PART [<kanala>] [<zergatia>] — <kanala> uzten du, unekoa lehenetsi gisa

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
eu: /QUERY <goitizena> — <goitizenarekin> berriketa pribatua irekitzen du

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
eu: /QUIT [<zergatia>] — uneko zerbitzaritik deskonektatzen da

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
eu: /SAY <testua> — <testua> bidaltzen du uneko gelara/kontaktuari

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
eu: /TOPIC <gaia> — gaia <gaia> gisa ezartzen du, edo unekoa erakusten du

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
eu: /WHOIS <goitizena> — <goitizena> elementuaren informazioa eskatzen du

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
eu: Komando ezezaguna — probatu /HELP komando erabilgarrien zerrenda bistaratzeko

en: Known commands:
eu: Komando ezagunak:

en: No topic set
eu: Ez da gairik ezarri

en: User: %s - Last activity: %s
eu: Erabiltzailea: %s - Azken jarduera: %s

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: %d user | %d users
eu[0]: Erabiltzaile %d
eu[1]: %d erabiltzaile

en: Leave chatroom
eu: Irten berriketa-gelatik

en: End conversation
eu: Amaitu berriketa

en: Unmute
eu: Eten mututasuna

en: Mute
eu: Mututu

en: Network %s has an error
eu: '%s' sareak errore bat dauka

en: Connection Problem
eu: Konexio-arazoa

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connecting…
eu: Konektatzen…

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Could not connect to %s in a safe way.
eu: Ezin izan da “%s”(r)ekin modu seguruan konektatu.

en: %s requires a password.
eu: “%s”(e)k pasahitza eskatzen du.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
eu: Ezin izan da “%s”(r)ekin konektatu. Zerbitzaria lanpetuta dago.

en: Could not connect to %s.
eu: Ezin izan da “%s”(r)ekin konektatu.

en: Should the password be saved?
eu: Pasahitza gorde behar da?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
eu: Identifikazioa automatikoki gertatuko da '%s'(e)ra hurrengo batean konektatzen zarenean

en: _Save Password
eu: _Gorde pasahitza

en: Failed to join the room
eu: Huts egin du gelarekin elkartzeak

en: _Retry
eu: S_aiatu berriro

en: The room is full.
eu: Gela beteta dago.

en: You have been banned from the room.
eu: Gela honetan debekua ezarri dizute.

en: The room is invite-only.
eu: Gelara gonbidapen bidez soilik sar daiteke.

en: You have been kicked from the room.
eu: Gelatik bota egin zaituzte.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
eu: Ezin da gelarekin elkartzea orain, baina geroago saia zaitezke berriro.

en: Join a room using the + button.
eu: Elkartu gelara + botoia erabiliz.

en: Good Bye
eu: Agur

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for Libera"
en: Save %s password for %s?
eu: Gorde '%s' pasahitza '%s' kontuarentzako?

en: Save
eu: Gorde

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
eu: %s %s gailuan

en: Available in another room.
eu: Beste gela batean erabilgarri.

en: Online
eu: Konektatuta

en: No Results
eu: Ez dago emaitzarik

en: User is online
eu: Erabiltzailea konektatuta dago

en: User %s is now online.
eu: %s erabiltzailea konektatuta dago orain.

en: Polari server password for %s
eu: Polari zerbitzariaren pasahitza %s(r)entzako

en: Polari NickServ password for %s
eu: Polari NickServ-eko '%s'(r)en pasahitza

en: Now
eu: Orain

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: %d second ago | %d seconds ago
eu[0]: Duela segundo %d
eu[1]: orain dela %d segundo

en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: duela minutu %d
eu[1]: duela %d minutu

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: %d week ago | %d weeks ago
eu[0]: duela aste %d
eu[1]: duela %d aste

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete
