polari master - en to fur translation catalogue (190 entries)

en: Talk to people on IRC
fur: Cjacare ae int su IRC

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
fur: Un client IRC (Internet Relay Chat) sempliç e progjetât par integrâsi cun GNOME: une interface grafiche gratificant in estetiche che e permet di concentrâsi su lis propris conversazions.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
fur: Al è pussibil doprâ Polari par cjacarâ in public cun altris personis intun canâl e vê conversazions privadis. Lis notifichis a permetin di no pierdi mai nissun messaç impuartant

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
fur: Un program IRC par GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
fur: IRC;Internet;Relay;Chat;Conversazions;

en: Saved channel list
fur: Liste di canâi salvâts

en: List of channels to restore on startup
fur: Liste di canâi di ripristinâ tal inviament

en: Run in Background
fur: Zire par daûr

en: Keep running in background when closed.
fur: Continue a eseguî par daûr cuant che si siere.

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height).
fur: Dimension barcon (largjece e altece).

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state
fur: Stât dal barcon slargjât

en: Last active channel
fur: Ultin canâl atîf

en: Last active (selected) channel
fur: Ultin canâl (selezionât) atîf

en: Identify botname
fur: Non dal bot di identificazion

en: Nickname of the bot to identify with
fur: Sorenon dal bot cul cuâl identificâsi

en: Identify command
fur: Comant di identificazion

en: Command used to identify with bot
fur: Comant doprât par identificâsi cul bot

en: Identify username
fur: Non utent di identificazion

en: Username to use in identify command
fur: Non utent di doprâ tal comant di identificazion

en: Identify username supported
fur: Non utent di identificazion supuartât

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
fur: Indiche se il comant di identificazion al è cognossût par supuartâ il parametri non utent (username)

en: List of muted usernames
fur: Liste dai nons utent cidinâts

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
fur: Une liste di nons di utent che di chei no si à di mostrâ lis notifichis pai messaçs privâts

en: _Server Address
fur: Direzion _Servidôr

en: Net_work Name
fur: Non _rêt

en: Use secure c_onnection
fur: Dopre c_onession sigure

en: _Nickname
fur: Sore_non

en: _Real Name
fur: Non _reâl

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Apply
fur: _Apliche

en: Change nickname
fur: Cambie sorenon

en: _Paste
fur: _Tache

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
fur: Jentre te stanzie

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
fur: Jes de stanzie

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
fur: Mostre liste utents

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
fur: Mostre seletôr Emoji

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
fur: Prossime stanzie

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
fur: Stanzie precedent

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
fur: Stanzie sucessive cun messaçs no lets

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
fur: Stanzie precedent cun messaçs no lets

[ctx: shortcut window]
en: First Room
fur: Prime stanzie

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
fur: Ultime stanzie

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
fur: Prime – None stanzie

en: Polari Setup
fur: Configurazion Polari

en: Not connected
fur: Disconetût

en: Please connect to the internet to continue the setup.
fur: Conetisi a internet par continuâ la configurazion.

en: Welcome to Polari
fur: Benvignûts su Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
fur: Polari al è une maniere semplice par chatâ doprant IRC. Selezione une rêt e tache.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
fur: Selezione lis stanziis dulà conetisi. Si pues zontâ plui rêts e stanziis plui indenant, fasint clic sul boton + .

en: Join Chat Room
fur: Jentre te stanzie di conversazion

en: _Join
fur: _Jentre

en: C_onnection
fur: C_onession

en: _Add Network
fur: _Zonte rêt

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Custom Network
fur: Rêt _personalizade

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurte di tastiere

en: Help
fur: Jutori

en: About
fur: Informazions

en: Quit
fur: Jes

en: Add rooms and networks
fur: Zonte stanziis e rêts

en: Show connected users
fur: Mostre utents tacâts

en: Offline
fur: Fûr rêt

en: Go online to chat and receive messages.
fur: Va in linie par chatâ e ricevi messaçs.

en: Change nickname:
fur: Cambie sorenon:

en: _Change
fur: _Cambie

en: Connect
fur: Conet

en: Reconnect
fur: Torne conet

en: Disconnect
fur: Disconet

en: Remove
fur: Gjave

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Enter room name to add
fur: Inserî il non de stanzie di zontâ

en: Loading details
fur: Cjariament detais

en: Last Activity:
fur: Ultime ativitât:

en: Will notify if user appears online.
fur: Al notificarà se l'utent al ven fûr in rêt.

en: Start Conversation
fur: Tache la conversazion

en: Start Telepathy client
fur: Invie il client Telephathy

en: Start in debug mode
fur: Partìs in modalitât debug

en: Allow running alongside another instance
fur: Permet esecuzion adun cuntune altre istance

en: Print version and exit
fur: Stampe la version e jes

en: Failed to open link
fur: Impussibil vierzi il link

en: %s removed.
fur: %s gjavât.

en: Undo
fur: Anule

en: New Messages
fur: Gnûf messaç

en: Open Link
fur: Vierç Link

en: Copy Link Address
fur: Copie direzion link

en: %s is now known as %s
fur: L'utent %s al è cognossût cumò come %s

en: %s has disconnected
fur: L'utent %s si è disconetût

en: %s has been kicked by %s
fur: L'utent %s al è stât parât fûr (kick) di %s

en: %s has been kicked
fur: L'utent %s al è stât parât fûr

en: %s has been banned by %s
fur: L'utent %s al è stât bandît di %s

en: %s has been banned
fur: L'utent %s al è stât bandît

en: %s joined
fur: L'utent %s al è jentrât

en: %s left
fur: L'utent %s al è lât vie

en: %d user joined | %d users joined
fur[0]: L'utent %d al è jentrât
fur[1]: I utents %d a son jentrâts

en: %d user left | %d users left
fur[0]: %d utent jessût
fur[1]: %d utents jessûts

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
fur: Îr, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
fur: %d di %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
fur: %d di %B dal %Y, %H∶%M

note: eslint-disable-next-line no-lonely-if today Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
fur: %I∶%M %p

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
fur: Îr, %I∶%M %p

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
fur: %A, %I∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
fur: %d di %B, %I∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
fur: %d di %B dal %Y, %I∶%M %p

en: Already added
fur: Za zontadis

en: No results.
fur: Nissun risultât.

en: “%s” Properties
fur: Proprietâts “%s”

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
fur: Polari si è disconetût par vie di un erôr di rêt. Par plasê controle se il cjamp direzion al è coret.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
fur[0]: Tache %s linie di test suntun servizi public par incolâ?
fur[1]: Tache %s liniis di test suntun servizi public par incolâ?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
fur[0]: O stoi cjariant %s linie di test suntun servizi public par incolâ robis…
fur[1]: O stoi cjariant %s liniis di test suntun servizi public par incolâ robis…

en: Upload image to public paste service?
fur: Cjariâ imagjin suntun servizi public par incolâ robis?

en: Uploading image to public paste service…
fur: O stoi cjariant la imagjin suntun servizi public par incolâ robis…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
fur: Cjariâ "%s" suntun servizi public par incolâ?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
fur: Daûr a cjariâ “%s” suntun servizi public par incolâ robis…

en: Paste from %s
fur: Tache da %s

en: _Back
fur: _Indaûr

en: _Done
fur: _Fat

en: _Next
fur: P_rossim

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
fur: /CLOSE [<canâl>] [<motîf>] — Al siere <canâl>, se no specificât, chel atuâl

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
fur: /HELP [<comant>] — Mostre il jutori par <comant> o une liste di comants disponibii

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
fur: /INVITE <sorenon> [<canâl>] — invite <sorenon> tal <canâl> o tal canâl atuâl

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
fur: /JOIN <canâl> — Jentre tal <canâl>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
fur: /KICK <sorenon> — Pare fûr <sorenon> dal canâl atuâl

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
fur: /ME <azion> — invie <azion> al canâl atuâl

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
fur: /MSG <sorenon> [<messaç>] — invie un messaç privât a <sorenon>

en: /NAMES — lists users on the current channel
fur: /NAMES — liste i utents presints tal canâl atuâl

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
fur: /NICK <sorenon> — Al met il propri sorenon a <sorenon>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
fur: /PART [<canâl>] [<motîf>] — Jes dal <canâl>, se no specificât, chel atuâl

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
fur: /QUERY <sorenon> — vierç une conversazion privade cun <sorenon>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
fur: /QUIT [<motîf>] — Disconeti dal servidôr atuâl

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
fur: /SAY <test> — Invie un <test> al canâl/contat atuâl

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
fur: /TOPIC <argoment> — Al met l'argoment a <argoment> o mostre chel atuâl

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
fur: /WHOIS <sorenon> — Al domande informazions su <sorenon>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
fur: Comant no cognossût — prove /HELP pe liste dai comants disponibii

en: Known commands:
fur: Comants cognossûts:

en: No topic set
fur: Nissun argoment stabilît

en: User: %s - Last activity: %s
fur: Utent: %s - Ultime ativitât: %s

en: Usage: %s
fur: Ûs: %s

en: Add Network
fur: Zonte rêt

en: %d user | %d users
fur[0]: %d utent
fur[1]: %d utents

en: Leave chatroom
fur: Jes de stanzie

en: End conversation
fur: Termine conversazion

en: Unmute
fur: Gjave cidinâ

en: Mute
fur: Cidine

en: Network %s has an error
fur: La rêt %s e presente un erôr

en: Connection Problem
fur: Probleme di conession

en: Connected
fur: Conetût

en: Connecting…
fur: Daûr a coneti…

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Could not connect to %s in a safe way.
fur: Impussibil conetisi a %s in mût sigûr.

en: %s requires a password.
fur: %s al à dibisugne di une password.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
fur: Impussibil conetisi a %s. Il servidôr al è ocupât.

en: Could not connect to %s.
fur: Impussibil conetisi a %s.

en: Should the password be saved?
fur: La password ise di salvâ?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
fur: La identificazion e vignarà fate in automatic la prossime volte che tu ti conetis a %s

en: _Save Password
fur: _Salve password

en: Failed to join the room
fur: No si è rivâts a jentrâ te stanzie

en: _Retry
fur: _Torne prove

en: The room is full.
fur: La stanzie e je plene.

en: You have been banned from the room.
fur: Tu sês stât bandît de stanzie.

en: The room is invite-only.
fur: La stanzie e je dome su invît.

en: You have been kicked from the room.
fur: Tu sês stât parât fûr de stanzie.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
fur: Nol è pussibil jentrâ te stanzie cumò, ma si pues provâ plui indenant.

en: Join a room using the + button.
fur: Jentrâ intune stanzie doprant il boton +.

en: Good Bye
fur: Mandi

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
fur: Salvâ password di %s par %s?

en: Save
fur: Salve

en: Available in another room.
fur: Disponibil intune altre stanzie.

en: Online
fur: In rêt

en: No Results
fur: Nissun risultât

en: User is online
fur: L'utent al è in rêt

en: User %s is now online.
fur: L'utent %s al è cumò in rêt.

en: Polari server password for %s
fur: Password dal servidôr Polari par %s

en: Polari NickServ password for %s
fur: Password di NickServ di Polari par %s

en: Now
fur: Cumò

en: Unavailable
fur: No disponibil

en: %d second ago | %d seconds ago
fur[0]: %d secont indaûr
fur[1]: %d seconts indaûr

en: %d minute ago | %d minutes ago
fur[0]: %d minût indaûr
fur[1]: %d minûts indaûr

en: %d hour ago | %d hours ago
fur[0]: %d ore indaûr
fur[1]: %d oris indaûr

en: %d day ago | %d days ago
fur[0]: %d zornade indaûr
fur[1]: %d dîs indaûr

en: %d week ago | %d weeks ago
fur[0]: %d setemane indaûr
fur[1]: %d setemanis indaûr

en: %d month ago | %d months ago
fur[0]: %d mês indaûr
fur[1]: %d mês indaûr
