polari master - en to hu translation catalogue (196 entries)

en: Talk to people on IRC
hu: Beszéljen emberekkel IRC-n

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
hu: Egyszerű IRC kliens, amelyet a GNOME-ba való tökéletes integrációra terveztek. Egyszerű és gyönyörű felülete van, amely lehetővé teszi a beszélgetésekre való koncentrálást.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
hu: A Polarit arra használhatja, hogy nyilvánosan csevegjen emberekkel egy közös csatornán, vagy privát csevegést folytasson másokkal. Az értesítések gondoskodnak arról, hogy sose maradjon le egyetlen fontos üzenetről sem.

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
hu: Interneten továbbított csevegés (IRC) kliens a GNOME-hoz

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
hu: IRC;Internet;Relay;Chat;Csevegés;Cset;

en: Saved channel list
hu: Mentett csatornalista

en: List of channels to restore on startup
hu: Indításkor helyreállítandó csatornák listája

en: Run in Background
hu: Futtatás a háttérben

en: Keep running in background when closed.
hu: Bezáráskor futtatás a háttérben.

en: Window size
hu: Ablakméret

en: Window size (width and height).
hu: Ablak mérete (szélesség és magasság).

en: Window maximized
hu: Ablak teljes méretű

en: Window maximized state
hu: Az ablak maximalizált állapota

en: Last active channel
hu: Utolsó aktív csatorna

en: Last active (selected) channel
hu: Utolsó aktív (kiválasztott) csatorna

en: Identify botname
hu: Botnév azonosításhoz

en: Nickname of the bot to identify with
hu: Azonosítás ennél a botnál

en: Identify command
hu: Azonosítási parancs

en: Command used to identify with bot
hu: Parancs a botnál történő azonosításhoz

en: Identify username
hu: Felhasználónév azonosításhoz

en: Username to use in identify command
hu: Azonosítási parancsnál használandó felhasználónév

en: Identify username supported
hu: Felhasználónév azonosítása támogatott

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
hu: Ismert-e, hogy az azonosítási parancs támogatja-e a felhasználónév paramétert

en: List of muted usernames
hu: Némított felhasználónevek listája

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
hu: Azon felhasználónevek listája, akiknek a privát üzenetei nem jelenítenek meg értesítéseket

en: _Server Address
hu: Kiszolgáló _címe

en: Net_work Name
hu: _Hálózat neve

en: Use secure c_onnection
hu: _Biztonságos kapcsolat használata

en: _Nickname
hu: _Becenév

en: _Real Name
hu: Való_di név

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Change nickname
hu: Becenév módosítása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
hu: Csatlakozás szobához

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
hu: Szoba elhagyása

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
hu: Felhasználólista megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
hu: Emodzsiválasztó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hu: Navigáció

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
hu: Következő szoba

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
hu: Előző szoba

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
hu: Következő szoba olvasatlan üzenetekkel

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
hu: Előző szoba olvasatlan üzenetekkel

[ctx: shortcut window]
en: First Room
hu: Első szoba

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
hu: Utolsó szoba

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
hu: Első - kilencedik szoba

en: Polari Setup
hu: Polari beállításai

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Please connect to the internet to continue the setup.
hu: Csatlakozzon az internetre a beállítás folytatásához.

en: Welcome to Polari
hu: Üdvözli a Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
hu: A Polari egyszerű lehetőséget ad az IRC csevegésre. Válasszon egy hálózatot a kezdéshez.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
hu: Válassza ki a szobákat a csatlakozáshoz. A + gombra kattintva később további hálózatok és szobák is felvehetők.

en: Join Chat Room
hu: Csatlakozás csevegőszobához

en: _Join
hu: _Csatlakozás

en: C_onnection
hu: _Kapcsolat

en: _Add Network
hu: _Hálózat hozzáadása

en: Add Network
hu: Hálózat hozzáadása

en: _Custom Network
hu: _Egyéni hálózat

en: Custom Network
hu: Egyéni hálózat

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Help
hu: Súgó

en: About
hu: Névjegy

en: Quit
hu: Kilépés

en: Add Rooms and Networks
hu: Szobák és hálózatok hozzáadása

en: Add rooms and networks
hu: Szobák és hálózatok hozzáadása

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Show Connected Users
hu: Kapcsolódott felhasználók megjelenítése

en: Offline
hu: Nem érhető el

en: Go online to chat and receive messages.
hu: Kapcsolódjon a csevegéshez és az üzenetek fogadásához.

en: Change nickname:
hu: Becenév módosítása:

en: _Change
hu: _Módosítás

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Reconnect
hu: Újracsatlakozás

en: Disconnect
hu: Leválasztás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Enter room name to add
hu: Adja meg a hozzáadandó szoba nevét

en: Loading details
hu: Részletek betöltése

en: Last Activity:
hu: Utolsó esemény:

en: Will notify if user appears online.
hu: Értesíteni fog, ha a felhasználó elérhető lesz.

en: Start Conversation
hu: Beszélgetés kezdése

en: Start Telepathy client
hu: Telepathy ügyfél indítása

en: Start in debug mode
hu: Indítás hibakeresési módban

en: Allow running alongside another instance
hu: Másik példány melletti futtatás lehetővé tétele

en: Print version and exit
hu: Verzió kiírása és kilépés

en: Failed to open link
hu: A hivatkozás megnyitása nem sikerült

en: %s removed.
hu: %s eltávolítva.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: New Messages
hu: Új üzenetek

en: Open Link
hu: Hivatkozás megnyitása

en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

en: %s is now known as %s
hu: %s mostantól %s néven ismert

en: %s has disconnected
hu: %s kilépett

en: %s has been kicked by %s
hu: %s kirúgva %s által

en: %s has been kicked
hu: %s kirúgva

en: %s has been banned by %s
hu: %s kitiltva %s által

en: %s has been banned
hu: %s kitiltva

en: %s joined
hu: %s csatlakozott

en: %s left
hu: %s kilépett

en: %d user joined | %d users joined
hu[0]: %d felhasználó csatlakozott
hu[1]: %d felhasználó csatlakozott

en: %d user left | %d users left
hu[0]: %d felhasználó kilépett
hu[1]: %d felhasználó kilépett

note: today Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
hu: %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
hu: Tegnap %H:%M

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
hu: %A %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
hu: %B %-d. %H:%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
hu: %Y. %B %-d. %H:%M

note: eslint-disable-next-line no-lonely-if today Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
hu: %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
hu: Tegnap %H:%M

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
hu: %A %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
hu: %B %-d. %H:%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
hu: %Y. %B %-d. %H:%M

en: Already added
hu: Már fel van véve

en: No results.
hu: Nincs találat.

en: “%s” Properties
hu: „%s” tulajdonságai

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
hu: A Polari egy hálózati hiba miatt bontotta a kapcsolatot. Kérem ellenőrizze, hogy a cím mező helyes-e.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
hu[0]: Beilleszt %s szövegsort egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba?
hu[1]: Beilleszt %s szövegsort egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
hu[0]: %s szövegsor feltöltése egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba…
hu[1]: %s szövegsor feltöltése egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba…

en: Upload image to public paste service?
hu: Feltölti a képet egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba?

en: Uploading image to public paste service…
hu: Kép feltöltése egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
hu: Feltölti a(z) „%s” fájlt egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
hu: A(z) „%s” fájl feltöltése egy nyilvános beillesztési szolgáltatásba…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
hu: %s itt: #%s

en: Paste from %s
hu: Beillesztés innen: %s

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Done
hu: _Kész

en: _Next
hu: Kö_vetkező

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
hu: /CLOSE [<csatorna>] [<indoklás>] – lezárja a <csatornát>, alapértelmezetten a jelenlegit

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
hu: /HELP [<parancs>] – megjeleníti a súgót a <parancshoz>, vagy listázza az elérhető parancsokat

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
hu: /INVITE <becenév> [<csatorna>] – meghívja a <becenév> nevű partnert a megadott vagy az aktuális <csatornába>

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
hu: /JOIN <csatorna> – belép a <csatornába>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
hu: /KICK <becenév> – kirúgja a <becenév> nevű partnert az aktuális csatornából

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
hu: /ME <cselekvés> – elküldi a <cselekvést> az aktuális csatornának

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
hu: /MSG <becenév> [<üzenet>] – privát üzenetet küld a <becenév> nevű partnernek

en: /NAMES — lists users on the current channel
hu: /NAMES – kilistázza az aktuális csatorna felhasználóit

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
hu: /NICK <becenév> – beállítja a megjelenítendő <becenevet>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
hu: /PART [<csatorna>] [<indoklás>] – elhagyja a <csatornát> (alapesetben az aktuálisat) valamilyen indokkal

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
hu: /QUERY <becenév> – privát beszélgetést nyit a <becenév> nevű partnerrel

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
hu: /QUIT [<indoklás>] – bontja a kapcsolatot az aktuális kiszolgálóval

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
hu: /SAY <szöveg> – elküldi a <szöveget> az aktuális szobának/partnernek

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
hu: /TOPIC <téma> – beállítja a témát <témára>, vagy megjeleníti a jelenlegit

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
hu: /WHOIS <becenév> – információt kér a <becenévről>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
hu: Ismeretlen parancs – próbálja ki a /HELP parancsot az elérhető parancsok listázásához

en: Known commands:
hu: Ismert parancsok:

en: No topic set
hu: Nincs téma beállítva

en: User: %s - Last activity: %s
hu: Felhasználó: %s – Utolsó tevékenység: %s

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: %d user | %d users
hu[0]: %d felhasználó
hu[1]: %d felhasználó

en: Leave chatroom
hu: Csevegőszoba elhagyása

en: End conversation
hu: Beszélgetés befejezése

en: Unmute
hu: Némítás visszavonása

en: Mute
hu: Némítás

en: Network %s has an error
hu: A(z) %s hálózattal probléma van

en: Connection Problem
hu: Kapcsolódási probléma

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connecting…
hu: Kapcsolódás…

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Could not connect to %s in a safe way.
hu: Nem sikerült biztonságos módon kapcsolódni ide: %s.

en: %s requires a password.
hu: Ehhez jelszó szükséges: %s.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
hu: Nem sikerült kapcsolódni ide: %s. A kiszolgáló elfoglalt.

en: Could not connect to %s.
hu: Nem sikerült kapcsolódni ide: %s.

en: Should the password be saved?
hu: A jelszó mentendő?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
hu: Az azonosítás automatikusan megtörténik a következő csatlakozáskor ehhez: %s

en: _Save Password
hu: _Jelszó mentése

en: Failed to join the room
hu: Nem sikerült a szobához csatlakozni

en: _Retry
hu: Ú_jra

en: The room is full.
hu: A szoba tele van.

en: You have been banned from the room.
hu: Kitiltották a szobából.

en: The room is invite-only.
hu: A szobához meghívás szükséges.

en: You have been kicked from the room.
hu: Kirúgták a szobából.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
hu: Jelenleg nem lehetséges a szobához csatlakozni, de később újra megpróbálhatja.

en: Join a room using the + button.
hu: Csatlakozás egy szobához a + gomb használatával.

en: Good Bye
hu: Viszlát

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for Libera"
en: Save %s password for %s?
hu: Menti a(z) %s jelszót ehhez: %s?

en: Save
hu: Mentés

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
hu: %s itt: %s

en: Available in another room.
hu: Egy másik szobában elérhető.

en: Online
hu: Elérhető

en: No Results
hu: Nincs találat

en: User is online
hu: A felhasználó elérhető

en: User %s is now online.
hu: A(z) %s felhasználó most elérhető.

en: Polari server password for %s
hu: Polari kiszolgáló jelszó ehhez: %s

en: Polari NickServ password for %s
hu: Polari NickServ jelszó ehhez: %s

en: Now
hu: Most

en: Unavailable
hu: Nem érhető el

en: %d second ago | %d seconds ago
hu[0]: %d másodperce
hu[1]: %d másodperce

en: %d minute ago | %d minutes ago
hu[0]: %d perce
hu[1]: %d perce

en: %d hour ago | %d hours ago
hu[0]: %d órája
hu[1]: %d órája

en: %d day ago | %d days ago
hu[0]: %d napja
hu[1]: %d napja

en: %d week ago | %d weeks ago
hu[0]: %d hete
hu[1]: %d hete

en: %d month ago | %d months ago
hu[0]: %d hónapja
hu[1]: %d hónapja
