polari master - en to ms translation catalogue (180 entries)

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
ms: Sebuah Klien Sembang Trimantar Internet untuk GNOME

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
ms: Sebuah klien Sembang Trimantar Internet (IRC) ringkas yang direka untuk disepadukan secara selanjar dengan GNOME; ia memfiturkan antara muka yang ringkas dan cantik yang membolehkan anda kekal fokus terhadap perbualan anda.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message — for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
ms: Anda boleh gunakan Polari untuk bersembang secara awam dengan sesiapa sahaja di dalam saluran, dan juga berbual persendirian secara seorang-ke-seorang. Pemberitahuan akan memastikan anda tidak sesekali terlepas mesej penting — terutamanya perbualan persendirian. Anda boleh jawab serta-merta tanpa kembali masuk ke aplikasi!

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
ms: IRC;Internet;Trimantar;Sembang;

en: Saved channel list
ms: Senarai saluran tersimpan

en: List of channels to restore on startup
ms: Senarai saluran yang dipulihkan ketika permulaan

en: Run in Background
ms: Jalan di balik tabir

en: Keep running in background when closed.
ms: Kekal berjalan di balik tabir bila ditutup.

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap yang dimaksimumkan

en: Last active channel
ms: Saluran aktif terakhir

en: Last active (selected) channel
ms: Saluran (terpilih) aktif terakhir

en: Identify botname
ms: Kenal pasti nama bot

en: Nickname of the bot to identify with
ms: Gelaran bot yang dikenal pasti

en: Identify command
ms: Perintah kenal pasti

en: Command used to identify with bot
ms: Perintah yang digunakan untuk dikenal pasti dengan bot

en: Identify username
ms: Kenal pasti nama pengguna

en: Username to use in identify command
ms: Nama pengguna yang digunakan dalam perintah kenal pasti

en: Identify username supported
ms: Kenal pasti nama pengguna yang disokong

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
ms: Sama ada perintah kenal pasti yang diketahui menyokong parameter nama pengguna

en: _Server Address
ms: Alamat _Pelayan

en: Net_work Name
ms: Nama _Rangkaian

en: optional
ms: pilihan

en: Use secure c_onnection
ms: Guna sambungan s_elamat

en: _Nickname
ms: _Gelaran

en: _Real Name
ms: Nama Se_benar

en: _Cancel
ms: Bata_l

en: _Apply
ms: _Laksana

en: Change nickname
ms: Ubah gelaran

en: _Paste
ms: _Tampal

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
ms: Sertai Bilik

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
ms: Tinggalkan Bilik

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
ms: Tunjuk Senarai Pengguna

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
ms: Tunjuk Pemilih Emoji

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
ms: Bilik Berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
ms: Bilik Terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
ms: Bilik Berikutnya dengan Mesej Belum Baca

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
ms: Bilik Terdahulu dengan Mesej Belum Baca

[ctx: shortcut window]
en: First Room
ms: Bilik Pertama

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
ms: Bilik Terakhir

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
ms: Bilik Pertama — ke Sembilan

en: Polari Setup
ms: Persediaan Polari

en: Not connected
ms: Tidak bersambung

en: Please connect to the internet to continue the setup.
ms: Sila sambung dengan internet untuk meneruskan persediaan.

en: Welcome to Polari
ms: Selamat Datang ke Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
ms: Polari merupakan cara termudah untuk bersembang melalui IRC. Pilih satu rangkaian untuk mula.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
ms: Pilih bilik-bilik yang mahu disambungkan. Anda boleh tambah lagi rangkaian dan bilik kemudian, dengan mengklik butang +.

en: Join Chat Room
ms: Sertai Bilik Sembang

en: _Join
ms: _Sertai

en: C_onnection
ms: _Sambungan

en: _Add Network
ms: T_ambah Rangkaian

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Custom Network
ms: Rangkaian _Suai

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Help
ms: Bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Quit
ms: Keluar

en: Add rooms and networks
ms: Tambah bilik dan rangkaian

en: Show connected users
ms: Tunjuk pengguna yang bersambung

en: Offline
ms: Luar Talian

en: Go online to chat and receive messages.
ms: Pergi dalam talian untuk bersembang dan menerima mesej.

en: Change nickname:
ms: Ubah gelaran:

en: _Change
ms: _Ubah

en: Connect
ms: Sambung

en: Reconnect
ms: Sambung Semula

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Remove
ms: Buang

en: Properties
ms: Sifat

en: Enter room name to add
ms: Masukkan nama bilik untuk ditambah

en: Loading details
ms: Memuatkan perincian

en: Last Activity:
ms: Aktiviti Terakhir:

en: Will notify if user appears online.
ms: Akan maklum pengguna jika pengguna berada dalam talian.

en: Start Conversation
ms: Mula Berbual

en: Start Telepathy client
ms: Mulakan klien Telepathy

en: Start in debug mode
ms: Mula dengan mod nyahpepijat

en: Allow running alongside another instance
ms: Benarkan polari dijalankan bersama-sama kejadian lain

en: Print version and exit
ms: Tunjuk versi kemudian keluar

en: Failed to open link
ms: Gagal membuka pautan

en: %s removed.
ms: %s telah dibuang.

en: Learn more about Polari
ms: Ketahui lebih lanjut berkenaan Polari

en: Undo
ms: Buat Asal

en: New Messages
ms: Mesej Baharu

en: Open Link
ms: Buka Pautan

en: Copy Link Address
ms: Salin Alamat Pautan

en: %s is now known as %s
ms: %s kini dikenali sebagai %s

en: %s has disconnected
ms: %s telah terputus

en: %s has been kicked by %s
ms: %s telah ditendang keluar oleh %s

en: %s has been kicked
ms: %s telah ditendang keluar

en: %s has been banned by %s
ms: %s telah dilarang masuk oleh %s

en: %s has been banned
ms: %s telah dilarang masuk

en: %s joined
ms: %s telah menyertai

en: %s left
ms: %s telah keluar

en: %d user joined | %d users joined
ms[0]: %d pengguna menyertai

en: %d user left | %d users left
ms[0]: %d pengguna keluar

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
ms: Semalam, %H:%M

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
ms: %A, %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
ms: %b %d, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
ms: Semalam, %l∶%M %p

en: Already added
ms: Sudah tambah

en: No results.
ms: Tiada keputusan.

en: “%s” Properties
ms: Sifat "%s"

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
ms: Polari telah terputus sambungan disebabkan oleh ralat rangkaian. Sila periksa sama ada medan alamat adalah betul.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
ms[0]: Tampal %s baris teks ke perkhidmatan tampal awam?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
ms[0]: Memuat naik %s baris teks ke perkhidmatan tampal awal…

en: Upload image to public paste service?
ms: Memuat naik imej ke dalam perkhidmatan tampal awam?

en: Uploading image to public paste service…
ms: Memuat naik imej ke dalam perkhidmatan tampal awam...

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
ms: Muat naik "%s" ke dalam perkhidmatan tampal awam?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
ms: Memuat naik "%s" ke dalam perkhidmatan tampal awam...

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
ms: %s dalam #%s

en: Paste from %s
ms: Tampal daripada %s

en: _Back
ms: _Undur

en: _Done
ms: Se_lesai

en: _Next
ms: _Berikutnya

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
ms: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — menutup <channel>, secara lalai yang semasa

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
ms: /HELP [<command>] — papar bantuan <command>, atau melihat senarai perintah yang tersedia

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
ms: /INVITE <nick> [<channel>] — jemput <nick> masuk ke <channel>, atau yang semasa

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
ms: /JOIN <channel> — sertai <channel>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
ms: /KICK <nick> — tendang keluar <nick> dari saluran semasa

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
ms: /ME <action> — hantar <action> ke saluran semasa

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
ms: /MSG <nick> [<message>] — hantar satu mesej persendirian kepada <nick>

en: /NAMES — lists users on the current channel
ms: /NAMES — senaraikan pengguna yang ada dalam saluran semasa

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
ms: /NICK <nickname> — tetapkan gelaran anda kepada <nickname>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
ms: /PART [<channel>] [<reason>] — tinggalkan <channel>, secara lalai yang semasa

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
ms: /QUERY <nick> — buka satu perbualan persendirian dengan <nick>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
ms: /QUIT [<reason>] — terputus dari pelayan semasa

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
ms: /SAY <text> — hantar <text> ke bilik/hubungan semasa

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
ms: /TOPIC <topic> — tetapkan tajuk pada <topic>, atau tunjuk yang semasa

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
ms: Unknown command — cuba /HELP untuk senaraikan perintah yang tersedia

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: Known commands:
ms: Perintah diketahui:

en: Users on %s:
ms: Pengguna di dalam %s:

en: No topic set
ms: Tiada tajuk ditetapkan

en: Add Network
ms: Tambah Rangkaian

en: %d user | %d users
ms[0]: %d pengguna

en: Leave chatroom
ms: Tinggalkan bilik sembang

en: End conversation
ms: Perbualan tamat

en: Network %s has an error
ms: Rangkaian %s menghadapi satu ralat

en: Connection Problem
ms: Masalah Sambungan

en: Connected
ms: Bersambung

en: Connecting…
ms: Menyambung...

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Could not connect to %s in a safe way.
ms: Tidak dapat bersambung dengan %s secara selamat.

en: %s requires a password.
ms: %s memerlukan satu kata laluan.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
ms: Tidak dapat bersambung dengan %s. Pelayan sibuk.

en: Could not connect to %s.
ms: Tidak dapat bersambung dengan %s.

en: Should the password be saved?
ms: Perlukah kata laluan disimpan?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
ms: Pengecaman akan berlaku secara automatik ketika menyambung ke %s di lain masa

en: _Save Password
ms: _Simpan Kata Laluan

en: Failed to join the room
ms: Gagal menyertai bilik

en: _Retry
ms: _Cuba Lagi

en: The room is full.
ms: Bilik sudah penuh.

en: You have been banned from the room.
ms: Anda telah disekat masuk ke bilik ini.

en: The room is invite-only.
ms: Bilik untuk jemputan-sahaja.

en: You have been kicked from the room.
ms: Anda telah ditendang keluar dari bilik.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
ms: Adalah mustahil dapat menyertai bilik ini sekarang, tetapi anda boleh cuba nanti.

en: Join a room using the + button.
ms: Sertai bilik menggunakan butang +.

en: Good Bye
ms: Selamat Tinggal

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
ms: Simpan kata laluan %s untuk %s?

en: Save
ms: Simpan

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
ms: %s dalam %s

en: %d second ago | %d seconds ago
ms[0]: %d saat yang lalu

en: %d minute ago | %d minutes ago
ms[0]: %d minit yang lalu

en: %d hour ago | %d hours ago
ms[0]: %d jam yang lalu

en: %d day ago | %d days ago
ms[0]: %d hari yang lalu

en: %d week ago | %d weeks ago
ms[0]: %d minggu yang lalu

en: %d month ago | %d months ago
ms[0]: %d bulan yang lalu

en: Available in another room.
ms: Tersedia dalam bilik lain.

en: Online
ms: Dalam Talian

en: No Results
ms: Tiada Keputusan

en: User is online
ms: Pengguna berada dalam talian

en: User %s is now online.
ms: Pengguna %s kini berada dalam talian.

en: Polari server password for %s
ms: Kata laluan pelayan Polari untuk %s

en: Polari NickServ password for %s
ms: Kata laluan NickServ Polari untuk %s
