polari master - en to sk translation catalogue (197 entries)

en: Talk to people on IRC
sk: Komunikuje s ľuďmi na IRC

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
sk: Jednoduchý program na komunikáciu cez IRC, ktorý je navrhnutý s cieľom úzkej integrácie do prostredia GNOME. Zahŕňa jednoduché a pohľadné rozhranie, ktoré vám umožní sústrediť sa na rozhovory.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
sk: Aplikáciu Polari môžete použiť na verejné rozhovory s ľuďmi pomocou kanálov, v ktorých môžete diskutovať s jednotlivcami. Oznámenia vám zaistia, že nezmeškáte žiadnu dôležitú správu.

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
sk: Klient rozhovorov v službe IRC prostredia GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
sk: IRC;Internet;rozhovor;

en: Saved channel list
sk: Uložený zoznam kanálov

en: List of channels to restore on startup
sk: Zoznam kanálov, ktoré sa obnovia pri spustení

en: Run in Background
sk: Spustiť na pozadí

en: Keep running in background when closed.
sk: Ponechá aplikáciu spustenú na pozadí aj po zatvorení.

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Window maximized
sk: Maximalizácia okna

en: Window maximized state
sk: Stav maximalizácie okna

en: Last active channel
sk: Posledný aktívny kanál

en: Last active (selected) channel
sk: Posledný aktívny (vybratý) kanál

en: Identify botname
sk: Meno bota pre identifikáciu

en: Nickname of the bot to identify with
sk: Prezývka bota, s ktorým sa vykoná identifikácia

en: Identify command
sk: Príkaz identifikácie

en: Command used to identify with bot
sk: Príkaz použitý na identifikáciu bota

en: Identify username
sk: Meno používateľa pre identifikáciu

en: Username to use in identify command
sk: Meno používateľa, ktoré sa použije na príkaz identifikácie

en: Identify username supported
sk: Identifikácia používateľského mena je podporovaná

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
sk: Či príkaz identifikácie podporuje parameter s používateľským menom

en: List of muted usernames
sk: Zoznam umlčaných používateľských mien

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
sk: Zoznam používateľských mien, od ktorých sa nebudú zobrazovať upozornenia na súkromné správy

en: _Server Address
sk: Adresa _servera

en: Net_work Name
sk: Názov s_iete

en: optional
sk: voliteľné

en: Use secure c_onnection
sk: Použiť _bezpečné pripojenie

en: _Nickname
sk: _Prezývka

en: _Real Name
sk: Skutočné _meno

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Change nickname
sk: Zmeniť prezývku

en: _Paste
sk: _Vložiť

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
sk: Vstúpenie do miestnosti

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
sk: Opustenie miestnosti

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
sk: Zobrazenie zoznamu účastníkov

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
sk: Zobrazenie nástroja na výber emotikon

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
sk: Nasledujúca miestnosť

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
sk: Predchádzajúca miestnosť

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
sk: Nasledujúca miestnosť s neprečítanými správami

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
sk: Predchádzajúca miestnosť s neprečítanými správami

[ctx: shortcut window]
en: First Room
sk: Prvá miestnosť

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
sk: Posledná miestnosť

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
sk: Prvá až deviata miestnosť

en: Polari Setup
sk: Nastavenie aplikácie Polari

en: Not connected
sk: Nepripojené

en: Please connect to the internet to continue the setup.
sk: Na pokračovanie v nastavovaní sa pripojte k internetu.

en: Welcome to Polari
sk: Vitajte v aplikácii Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
sk: Aplikácia Polari slúži na jednoduchú komunikáciu prostredníctvom IRC. Vybratím siete začnete.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
sk: Vyberte miestnosti, ku ktorým sa chcete pripojiť. Viac sietí a miestností môžete pridať neskôr kliknutím na tlačidlo +.

en: Join Chat Room
sk: Vstup do miestnosti s rozhovorom

en: _Join
sk: _Vstúpiť

en: C_onnection
sk: Prip_ojenie

en: _Add Network
sk: _Pridať sieť

en: _Add
sk: P_ridať

en: _Custom Network
sk: V_lastná sieť

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About
sk: O programe

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Add rooms and networks
sk: Pridať miestnosti a siete

en: Show connected users
sk: Zobrazí pripojených používateľov

en: Offline
sk: Odpojené

en: Go online to chat and receive messages.
sk: Pripojte sa k internetu a začnite prijímať správy.

en: Change nickname:
sk: Zmena prezývky:

en: _Change
sk: Z_meniť

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Reconnect
sk: Pripojiť znovu

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Enter room name to add
sk: Zadajte názov miestnosti na pridanie

en: Loading details
sk: Načítavajú sa podrobnosti

en: Last Activity:
sk: Posledná aktivita:

en: Will notify if user appears online.
sk: Ak sa účastník pripojí, zobrazí sa oznámenie.

en: Start Conversation
sk: Začať rozhovor

en: Start Telepathy client
sk: Spustí klienta Telepathy

en: Start in debug mode
sk: Spustí v režime ladenia

en: Allow running alongside another instance
sk: Umožní spustenie popri inej inštancii

en: Print version and exit
sk: Vypíše verziu a skončí

en: Failed to open link
sk: Zlyhalo otvorenie odkazu

en: %s removed.
sk: Účet %s odstránený.

en: Learn more about Polari
sk: Zistite viac o aplikácii Polari

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: New Messages
sk: Nové správy

en: Open Link
sk: Otvoriť odkaz

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: %s is now known as %s
sk: Účastník %s teraz vystupuje ako %s

en: %s has disconnected
sk: Účastník %s sa odpojil

en: %s has been kicked by %s
sk: Účastník %s bol vykopnutý účastníkom %s

en: %s has been kicked
sk: Účastník %s bol vykopnutý

en: %s has been banned by %s
sk: Účastníkovi %s bol zakázaný prístup od účastníka %s

en: %s has been banned
sk: Účastníkovi %s bol zakázaný prístup

en: %s joined
sk: Účastník %s prišiel

en: %s left
sk: Účastník %s odišiel

en: %d user joined | %d users joined
sk[0]: %d účastníkov vstúpilo do miestnosti
sk[1]: %d účastník vstúpil do miestnosti
sk[2]: %d účastníci vstúpili do miestnosti

en: %d user left | %d users left
sk[0]: %d účastníkov opustilo miestnosť
sk[1]: %d účastník opustil miestnosť
sk[2]: %d účastníci opustili miestnosť

note: today Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
sk: %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sk: Včera, %H:%M

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
sk: %A, %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
sk: %d. %B, %H:%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
sk: %d. %B %Y, %H∶%M

note: eslint-disable-next-line no-lonely-if today Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
sk: %l:%M %p

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sk: Včera, %l:%M %p

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
sk: %A, %l:%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
sk: %d. %B, %l:%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
sk: %d. %B %Y, %l:%M %p

en: Already added
sk: Už pridané

en: No results.
sk: Žiadne výsledky.

en: “%s” Properties
sk: Vlastnosti pripojenia „%s“

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
sk: Aplikácia Polari je odpojená kvôli sieťovej chybe. Prosím, skontrolujte, či je pole s adresou správne.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
sk[0]: Vložiť %s riadkov textu do verejnej úložnej služby?
sk[1]: Vložiť %s riadok textu do verejnej úložnej služby?
sk[2]: Vložiť %s riadky textu do verejnej úložnej služby?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
sk[0]: Odovzdáva sa %s riadkov textu do verejnej úložnej služby…
sk[1]: Odovzdáva sa %s riadok textu do verejnej úložnej služby…
sk[2]: Odovzdávajú sa %s riadky textu do verejnej úložnej služby…

en: Upload image to public paste service?
sk: Odovzdať obrázok do verejnej úložnej služby?

en: Uploading image to public paste service…
sk: Odovzdávaj sa obrázok do verejnej úložnej služby…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
sk: Odovzdať súbor „%s“ do verejnej úložnej služby?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
sk: Odovzdáva sa súbor „%s“ do verejnej úložnej služby…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
sk: %s v #%s

en: Paste from %s
sk: Vložiť od %s

en: _Back
sk: _Späť

en: _Done
sk: _Dokončiť

en: _Next
sk: Ďale_j

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
sk: /CLOSE [<kanál>] [<dôvod>] — zavrie kanál zadaný ako argument <kanál>, predvolene súčasný

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
sk: /HELP [<príkaz>] — zobrazí pomocníka pre príkaz zadaný ako argument <príkaz>, alebo zobrazí zoznam dostupných príkazov

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
sk: /INVITE <prezývka> [<kanál>] — pošle účastníkovi zadanému ako argument <prezývka> pozvánku do kanála zadanému ako argument <kanál>, alebo pošle pozvánku do aktuálneho kanála

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
sk: /JOIN <kanál> — vstúpi do kanála zadaného ako argument <kanál>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
sk: /KICK <prezývka> — vykopne účastníka zadaného ako argument <prezývka> z aktuálneho kanála

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
sk: /ME <akcia> — odošle akciu zadanú ako argument <akcia> do aktuálneho kanála

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
sk: /MSG <prezývka> [<správa>] — odošle súkromnú správu účastníkovi <prezývka>

en: /NAMES — lists users on the current channel
sk: /NAMES — zobrazí zoznam účastníkov v aktuálnom kanále

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
sk: /NICK <prezývka> — nastaví vašu novú prezývku zadanú ako argument <prezývka>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
sk: /PART [<kanál>] [<dôvod>] — opustí kanál zadaný ako argument <kanál>, bez zadania kanála opustí aktuálny kanál

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
sk: /QUERY <prezývka> — otvorí okno s rozhovorom s účastníkom zadaným ako argument <prezývka>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
sk: /QUIT [<dôvod>] — odpojí sa z aktuálneho servera

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
sk: /SAY <text> — odošle text zadaný ako argument <text> do aktuálnej miestnosti/aktuálnemu kontaktu

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
sk: /TOPIC <téma> — nastaví tému zadanú ako argument <topic>, alebo zobrazí aktuálnu tému

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
sk: /WHOIS <prezývka> — vyžiada informácie o účastníkovi <prezývka>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
sk: Neznámy príkaz — zoznam dostupných príkazov získate napísaním príkazu /HELP

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Known commands:
sk: Známe príkazy:

en: Users on %s:
sk: Účastníci v miestnosti s názvom %s:

en: No topic set
sk: Nie je nastavená téma

en: User: %s - Last activity: %s
sk: Účastník: %s - Posledná aktivita: %s

en: Add Network
sk: Pridanie siete

en: %d user | %d users
sk[0]: %d účastníkov
sk[1]: %d účastník
sk[2]: %d účastníci

en: Leave chatroom
sk: Opustiť miestnosť s rozhovorom

en: End conversation
sk: Ukončiť rozhovor

en: Unmute
sk: Odmlčať

en: Mute
sk: Umlčať

en: Network %s has an error
sk: Sieť %s je chybná

en: Connection Problem
sk: Problém s pripojením

en: Connected
sk: Pripojené

en: Connecting…
sk: Pripája sa…

en: Unknown
sk: Neznámy stav

en: Could not connect to %s in a safe way.
sk: Nepodarilo pripojiť k účtu %s bezpečným spôsobom.

en: %s requires a password.
sk: %s vyžaduje heslo.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k účtu %s. Server je zaneprázdnený.

en: Could not connect to %s.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k účtu %s.

en: Should the password be saved?
sk: Má byť heslo uložené?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
sk: Identifikácia sa vykoná automaticky, keď sa najbližšie pripojíte k %s

en: _Save Password
sk: _Uložiť heslo

en: Failed to join the room
sk: Zlyhalo vstúpenie do miestnosti

en: _Retry
sk: _Skúsiť znova

en: The room is full.
sk: Miestnosť je plná.

en: You have been banned from the room.
sk: Boli ste vykázaný z miestnosti.

en: The room is invite-only.
sk: Miestnosť je iba pre pozvaných.

en: You have been kicked from the room.
sk: Boli ste vykopnutý z miestnosti.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
sk: Momentálne nie je možné vstúpiť do miestnosti, ale môžete to skúsiť znovu neskôr.

en: Join a room using the + button.
sk: Pomocou tlačidla + vstúpite do miestnosti.

en: Good Bye
sk: Dovidenia

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
sk: Uložiť heslo bota %s pre server %s?

en: Save
sk: Uložiť

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
sk: %s v miestnosti %s

en: Available in another room.
sk: Dostupné v inej miestnosti.

en: Online
sk: Pripojené

en: No Results
sk: Žiadne výsledky

en: User is online
sk: Účastník je pripojený

en: User %s is now online.
sk: Účastník %s je teraz pripojený.

en: Polari server password for %s
sk: Heslo servera Polari pre účet %s

en: Polari NickServ password for %s
sk: Heslo služby Nickserv servera Polari pre účet %s

en: Now
sk: Teraz

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: %d second ago | %d seconds ago
sk[0]: Pred %d sekundami
sk[1]: Pred %d sekundou
sk[2]: Pred %d sekundami

en: %d minute ago | %d minutes ago
sk[0]: Pred %d minútami
sk[1]: Pred %d minútou
sk[2]: Pred %d minútami

en: %d hour ago | %d hours ago
sk[0]: Pred %d hodinami
sk[1]: Pred %d hodinou
sk[2]: Pred %d hodinami

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

en: %d week ago | %d weeks ago
sk[0]: Pred %d týždňami
sk[1]: Pred %d týždňom
sk[2]: Pred %d týždňami

en: %d month ago | %d months ago
sk[0]: Pred %d mesiacmi
sk[1]: Pred %d mesiacom
sk[2]: Pred %d mesiacmi
