polari master - en to sr translation catalogue (179 entries)

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
sr: Gnomov IRC klijent za ćaskanje

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
sr: Jednostavan klijent za ćaskanje prenešeno internetom (IRC) koji je napravljen sa namerom da bude neprimetno sjedinjen sa Gnomom. Odlikuje ga jednostavno i lepo sučelje koje vam omogućava da se usredsredite na vaše razgovore.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message — for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
sr: Polari možete koristiti za javno ćaskanje sa ljudima, na kanalu i za privatna ćaskanja. Sa obaveštenjima nikada nećete propustiti važnu poruku. Štaviše, za privatne razgovore je omogućeno odgovaranja iz samog obaveštenja bez potrebe za otvaranjem prozora programa!

en: The GNOME Project
sr: Projekat Gnom

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
sr: ćaskanje;prenos;internet;irc;čet;ćaskanje;prenos;čet;caskanje;cetovanje;IRC;Internet;Relay;Chat;

en: Saved channel list
sr: Spisak sačuvanih kanala

en: List of channels to restore on startup
sr: Spisak kanala koje treba učitati po pokretanju

en: Run in Background
sr: Radi u pozadini

en: Keep running in background when closed.
sr: Nastavlja da radi u pozadini kada je zatvoren.

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
sr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Window maximized
sr: Uvećanje prozora

en: Window maximized state
sr: Stanje uvećanog prozora

en: Last active channel
sr: Poslednje aktivan kanal

en: Last active (selected) channel
sr: Poslednje aktivan (izabrani) kanal

en: Identify botname
sr: Ime bota za identifikaciju

en: Nickname of the bot to identify with
sr: Nadimak bota kojem se identifikujemo

en: Identify command
sr: Naredba za identifikaciju

en: Command used to identify with bot
sr: Naredba koja se koristi za identifikovanje sa botom

en: Identify username
sr: Korisničko ime za identifikaciju

en: Username to use in identify command
sr: Korisničko ime sa kojim se identifikujemo

en: Identify username supported
sr: Korisničko ime za identifikaciju je podržano

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
sr: Da li je poznato da naredba za identifikaciju podržava parametre korisničkog imena

en: _Server Address
sr: _Adresa servera

en: Net_work Name
sr: I_me mreže

en: optional
sr: izborno

en: Use secure c_onnection
sr: Koristi _bezbednu vezu

en: _Nickname
sr: _Nadimak

en: _Real Name
sr: _Pravo ime

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Apply
sr: _Primeni

en: Change nickname
sr: Promeni nadimak

en: _Paste
sr: U_baci

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
sr: Pristupanje sobama

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
sr: Napuštanje soba

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
sr: Prikaz svih korisnika

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
sr: Prikaži birač emotikona

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izlazak

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
sr: Sledeća soba

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
sr: Prethodna soba

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
sr: Sledeća soba sa nepročitanim porukama

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
sr: Prethodna soba sa nepročitanim porukama

[ctx: shortcut window]
en: First Room
sr: Prva soba

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
sr: Poslednja soba

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
sr: Prva — deveta soba

en: Polari Setup
sr: Podršavanje Polarija

en: Not connected
sr: Niste povezani

en: Please connect to the internet to continue the setup.
sr: Povežite se na internet da nastavite sa podešavanjima.

en: Welcome to Polari
sr: Dobrodošli u Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
sr: Polari je lak način za ćaskanje putem IRC-a. Izaberite mrežu da započnete.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
sr: Izaberite sobe na koje želite da se povežete. Kasnije možete dodati još mreža i soba klikom na dugme +.

en: Join Chat Room
sr: Pristupi pričaonici

en: _Join
sr: _Pristupi

en: C_onnection
sr: _Veza

en: _Add Network
sr: Doda_j mrežu

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Custom Network
sr: Prila_gođena mreža

en: Run Polari in the Background?
sr: Da pokrenem Polarija u pozadini?

en: Polari will continue to run when closed and will be automatically started on login.
sr: Polari će nastaviti da radi u pozadini kada je zatvoren i biće automatski pokrenut prilikom prijave.

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Run in background
sr: _Radi u pozadini

en: Add rooms and networks
sr: Dodaj sobe i mreže

en: Show connected users
sr: Prikaži povezane korisnike

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Quit
sr: Izađi

en: Change nickname:
sr: Promeni nadimak:

en: _Change
sr: _Promeni

en: Connect
sr: Poveži

en: Reconnect
sr: Poveži ponovo

en: Disconnect
sr: Prekini vezu

en: Remove
sr: Ukloni

en: Properties
sr: Svojstva

en: Enter room name to add
sr: Unesite naziv sobe za dodavanje

en: Loading details
sr: Učitavam pojedinosti

en: Last Activity:
sr: Poslednja aktivnost:

en: Will notify if user appears online.
sr: Obavestiće ako se korisnik pojavi na mreži.

en: Start Conversation
sr: Započinje razgovor

en: Start Telepathy client
sr: Pokreni klijenta Telepatije

en: Allow running alongside another instance
sr: Dozvoli izvršavanje uz još jedan primerak programa

en: Print version and exit
sr: Ispisuje izdanje i izlazi

en: Failed to open link
sr: Nisam uspeo da otvorim vezu

en: %s removed.
sr: „%s“ je uklonjeno.

en: Learn more about Polari
sr: Saznajte više o Polariju

en: Undo
sr: Opozovi

en: New Messages
sr: Nove poruke

en: Open Link
sr: Otvori vezu

en: Copy Link Address
sr: Umnoži adresu veze

en: %s is now known as %s
sr: %s je sada poznat kao %s

en: %s has disconnected
sr: %s je prekinuo vezu

en: %s has been kicked by %s
sr: Korisnika %s je izbacio %s

en: %s has been kicked
sr: %s je izbačen

en: %s has been banned by %s
sr: %s je dobio zabranu od korisnika %s

en: %s has been banned
sr: %s je dobio zabranu

en: %s joined
sr: %s se pridružio

en: %s left
sr: %s je otišao

en: %d user joined | %d users joined
sr[0]: %d korisnik se pridružio
sr[1]: %d korisnika se pridružilo
sr[2]: %d korisnika se pridružilo
sr[3]: %d korisnik se pridružio

en: %d user left | %d users left
sr[0]: %d korisnik je otišao
sr[1]: %d korisnika je otišlo
sr[2]: %d korisnika je otišlo
sr[3]: %d korisnik je otišao

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sr: Juče, u %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
sr: %d. %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
sr: %d. %B %Y., %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Juče, u %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
sr: %d. %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
sr: %d. %B %Y., %l∶%M %p

en: Already added
sr: Već je dodato

en: No results.
sr: Nema rezultata.

note: Translators: %s is a connection name
en: “%s” Properties
sr: Svojstva za %s

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
sr: Polari je prekinuo vezu usled greške na mreži. Proverite da li je uneta adresa ispravna.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
sr[0]: Da ubacim %s liniju teksta u javni servis za ubacivanje?
sr[1]: Da ubacim %s linije teksta u javni servis za ubacivanje?
sr[2]: Da ubacim %s linija teksta u javni servis za ubacivanje?
sr[3]: Da ubacim %s liniju teksta u javni servis za ubacivanje?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
sr[0]: Otpremam %s liniju teksta na javni servis za ubacivanje…
sr[1]: Otpremam %s linije teksta na javni servis za ubacivanje…
sr[2]: Otpremam %s linija teksta na javni servis za ubacivanje…
sr[3]: Otpremam %s liniju teksta na javni servis za nalepke...

en: Upload image to public paste service?
sr: Da otpremim sliku na javni servis za ubacivanje?

en: Uploading image to public paste service…
sr: Otpremam sliku na javni servis za ubacivanje…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
sr: Da otpremim „%s“ na javni servis za ubacivanje?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
sr: Otpremam „%s“ na javni servis za ubacivanje…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
sr: %s je u sobi #%s

en: Paste from %s
sr: Ubaci sa %s

en: _Back
sr: _Nazad

en: _Done
sr: _Gotovo

en: _Next
sr: _Sledeće

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
sr: /CLOSE [<kanal>] [<razlog>] — zatvara <kanal>, po osnovi se trenutni

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
sr: /HELP [<naredba>] — prikazuje pomoć za <naredbu>, ili spisak dostupnih naredbi

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
sr: /INVITE <nadimak> [<kanal>] — poziva <nadimak> na <kanal>, ili na tekući kanal

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
sr: /JOIN <kanal> — pristupa <kanalu>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
sr: /KICK <nadimak> — izbacuje <nadimak> sa tekućeg kanala

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
sr: /ME <radnja> — šalje <radnju> na tekući kanal

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
sr: /MSG <nadimak> [<poruka>] — šalje privatnu poruku ka <nadimak>

en: /NAMES — lists users on the current channel
sr: /NAMES — ispisuje korisnike na tekućem kanalu

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
sr: /NICK <nadimak> — menja vaš nadimak u <nadimak>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
sr: /PART [<kanal>] [<razlog>] — napušta <kanal>, podrazumevano se napušta trenutni

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
sr: /QUERY <nadimak> — otvara lični razgovor sa <nadimak>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
sr: /QUIT [<razlog>] — prekida vezu sa trenutnim serverom

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
sr: /SAY <tekst> — šalje <tekst> u tekuću sobu/ka tekućem kontaktu

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
sr: /TOPIC <tema> — postavlja temu <temu>, ili prikazuje tekuću temu

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
sr: Nepoznata naredba — probajte „/HELP“ za prikaz dostupnih naredbi

en: Usage: %s
sr: Upotreba: %s

en: Known commands:
sr: Poznate naredbe:

en: Users on %s:
sr: Korisnika na „%s“:

en: No topic set
sr: Tema nije postavljena

en: Add Network
sr: Dodaj mrežu

en: %d user | %d users
sr[0]: %d korisnik
sr[1]: %d korisnika
sr[2]: %d korisnika
sr[3]: %d korisnik

en: Leave chatroom
sr: Napustite sobu

en: End conversation
sr: Završite razgovor

en: Network %s has an error
sr: Postoji greška na mreži „%s“

note: Translators: This is an account name followed by a server address, e.g. "GNOME (irc.gnome.org)"
en: %s (%s)
sr: Nalog „%s“ (%s)

en: Connection Problem
sr: Greška u vezi

en: Connected
sr: Povezani ste

en: Connecting…
sr: Povezujem se…

en: Offline
sr: Van mreže

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Could not connect to %s in a safe way.
sr: Ne mogu da uspostavim bezbednu vezu sa „%s“.

en: %s requires a password.
sr: „%s“ zahteva lozinku.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
sr: Ne mogu da se povežem na „%s“. Server je zauzet.

en: Could not connect to %s.
sr: Ne mogu da se povežem na „%s“.

en: _Save Password
sr: Sačuvaj _lozinku

en: Should the password be saved?
sr: Da li treba čuvati lozinku?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
sr: Identifikacija će samostalno biti obavljena sledeći put kada se povežete na %s

en: Join a room using the + button.
sr: Pristupite sobi koristeći „+“ dugme.

en: Good Bye
sr: Doviđenja

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
sr: Sačuvati %s lozinku za %s?

en: Save
sr: Sačuvaj

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
sr: %s u %s

en: %d second ago | %d seconds ago
sr[0]: pre %d sekunde
sr[1]: pre %d sekunde
sr[2]: pre %d sekundi
sr[3]: pre %d sekunde

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: pre %d minut
sr[1]: pre %d minuta
sr[2]: pre %d minuta
sr[3]: pre %d minut

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: pre %d sat
sr[1]: pre %d sata
sr[2]: pre %d sati
sr[3]: pre %d sat

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: pre %d dan
sr[1]: pre %d dana
sr[2]: pre %d dana
sr[3]: pre %d dan

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: pre %d nedelje
sr[1]: pre %d nedelje
sr[2]: pre %d nedelja
sr[3]: pre %d nedelje

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: pre %d mesec
sr[1]: pre %d meseca
sr[2]: pre %d meseci
sr[3]: pre %d mesec

en: Available in another room.
sr: Dostupan u drugoj sobi.

en: Online
sr: Na mreži

en: No results
sr: Nema rezultata

en: All
sr: Sve

en: User is online
sr: Korisnik je na mreži

en: User %s is now online.
sr: Korisnik „%s“ je sada na mreži.

en: Polari server password for %s
sr: Serverska lozinka Polarija za „%s“

en: Polari NickServ password for %s
sr: Serverska lozinka Polarija za „%s“
