polari master - en to tr translation catalogue (192 entries)

en: Talk to people on IRC
tr: IRC’deki insanlarla konuş

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
tr: GNOME ile sorunsuzca tümleşecek biçimde tasarlanmış, basit, İnternet Aktarımlı Sohbet (IRC) istemcisi; konuşmalarınıza odaklanmanıza sağlayan basit ve güzel arayüzü vardır.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
tr: Polari’yi insanlarla kanalda genele açık ve özel birebir konuşmalarda kullanabilirsiniz. Bildirimler, önemli iletiyi asla kaçırmayacağınızdan emin olmanızı sağlar.

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
tr: GNOME için İnternet Aktarmalı Sohbet İstemcisi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
tr: IRC;İnternet;Anlık;Anında;Sohbet;

en: Saved channel list
tr: Kanal listesi kaydedildi

en: List of channels to restore on startup
tr: Açılışta geri yüklenecek kanallar listesi

en: Run in Background
tr: Arka Planda Çalıştır

en: Keep running in background when closed.
tr: Kapatıldığında arka planda çalıştırmayı sürdür.

en: Window size
tr: Pencere boyutu

en: Window size (width and height).
tr: Pencere boyutu (genişlik ve yükseklik).

en: Window maximized
tr: Pencere ekranı kaplamış

en: Window maximized state
tr: Pencere ekranı kaplamış durumda

en: Last active channel
tr: Son aktif kanal

en: Last active (selected) channel
tr: Son aktif (seçili) kanal

en: Identify botname
tr: Tanıt bot adı

en: Nickname of the bot to identify with
tr: Tanıtmak için kullanılacak botun takma adı

en: Identify command
tr: Tanıt komutu

en: Command used to identify with bot
tr: Botla tanıtmak için kullanılacak komut

en: Identify username
tr: Tanıt kullanıcı adı

en: Username to use in identify command
tr: Tanıt komutunda kullanılacak kullanıcı adı

en: Identify username supported
tr: Tanıt kullanıcı adı destekli

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
tr: Tanıt komutunun kullanıcı adı parametresini desteklediğinin bilinip bilinmediği

en: List of muted usernames
tr: Sesi kısılan kullanıcı adları listesi

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
tr: Özel iletileri bildirim göstermeyecek kullanıcı adları için liste

en: _Server Address
tr: _Sunucu Adresi

en: Net_work Name
tr: A_ğ Adı

en: Use secure c_onnection
tr: Güvenli bağlant_ı kullan

en: _Nickname
tr: _Takma Ad

en: _Real Name
tr: _Gerçek Ad

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Change nickname
tr: Takma adı değiştir

en: _Paste
tr: _Yapıştır

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
tr: Odaya Katıl

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
tr: Odadan Ayrıl

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
tr: Kullanıcı Listesini Göster

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
tr: Emoji Seçiciyi Göster

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
tr: Yardımı Göster

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
tr: Menüyü Aç

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çıkış

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
tr: Gezinti

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
tr: Sonraki Oda

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
tr: Önceki Oda

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
tr: Okunmamış İletili Sonraki Oda

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
tr: Okunmamış İletili Önceki Oda

[ctx: shortcut window]
en: First Room
tr: İlk Oda

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
tr: Son Oda

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
tr: İlk – Dokuzuncu Oda

en: Polari Setup
tr: Polari Kurulumu

en: Not connected
tr: Bağlanmadı

en: Please connect to the internet to continue the setup.
tr: Kurulumu sürdürmek için lütfen internete bağlanın.

en: Welcome to Polari
tr: Polari’ye Hoş Geldiniz

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
tr: Polari, IRC kullanarak sohbet etmenin en kolay yoludur. Ağı seçip başlayabilirsiniz.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
tr: Bağlanmak istediğiniz odayı seçin. Daha sonra + düğmesine basarak ağ veya oda ekleyebilirsiniz.

en: Join Chat Room
tr: Sohbet Odasına Katıl

en: _Join
tr: _Katıl

en: C_onnection
tr: Ba_ğlantı

en: _Add Network
tr: Ağ _Ekle

en: Add Network
tr: Ağ Ekle

en: _Custom Network
tr: _Özel Ağ

en: Custom Network
tr: Özel Ağ

en: _Add
tr: _Ekle

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Help
tr: Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: Quit
tr: Çıkış

en: Add Rooms and Networks
tr: Oda ve Ağ Ekle

en: Add rooms and networks
tr: Oda ve ağ ekle

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Show Connected Users
tr: Bağlı Kullanıcıları Göster

en: Offline
tr: Çevrim Dışı

en: Go online to chat and receive messages.
tr: Konuşmak ve ileti almak için çevrim içi olun.

en: Change nickname:
tr: Takma adı değiştir:

en: _Change
tr: _Değiştir

en: Connect
tr: Bağlan

en: Reconnect
tr: Yeniden Bağlan

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Remove
tr: Kaldır

en: Properties
tr: Özellikler

en: Enter room name to add
tr: Eklemek için oda adı gir

en: Loading details
tr: Ayrıntılar yükleniyor

en: Last Activity:
tr: Son Etkinlik:

en: Will notify if user appears online.
tr: Kullanıcı çevrim içi olursa bildirilecek.

en: Start Conversation
tr: Konuşmaya Başla

en: Start Telepathy client
tr: Telepathy istemcisi başlat

en: Start in debug mode
tr: Hata ayıklama kipinde başlat

en: Allow running alongside another instance
tr: Başka bir örneğin yanında çalışmaya izin ver

en: Print version and exit
tr: Sürümü yazdır ve çık

en: Failed to open link
tr: Bağlantı açılamadı

en: %s removed.
tr: %s kaldırıldı.

en: Undo
tr: Geri Al

en: New Messages
tr: Yeni İletiler

en: Open Link
tr: Bağlantıyı Aç

en: Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini Kopyala

en: %s is now known as %s
tr: %s şimdi %s olarak biliniyor

en: %s has disconnected
tr: %s bağlantısını kesti

en: %s has been kicked by %s
tr: %s, %s tarafından kanaldan atıldı

en: %s has been kicked
tr: %s kanaldan atıldı

en: %s has been banned by %s
tr: %s, %s tarafından yasaklandı

en: %s has been banned
tr: %s yasaklandı

en: %s joined
tr: %s odaya katıldı

en: %s left
tr: %s odadan ayrıldı

en: %d user joined | %d users joined
tr[0]: %d kullanıcı katıldı

en: %d user left | %d users left
tr[0]: %d kullanıcı ayrıldı

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
tr: Dün, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
tr: %d %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
tr: %d %B %Y, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
tr: Dün, %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
tr: %d %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
tr: %d %B %Y, %l∶%M %p

en: Already added
tr: Zaten eklenmiş

en: No results.
tr: Sonuç yok.

en: “%s” Properties
tr: “%s” Özellikleri

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
tr: Ağ hatası nedeniyle Polari’nin bağlantısı kesildi. Lütfen adres alanındaki bilgilerin doğru olup olmadığını denetleyin.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
tr[0]: %s satır metin açık yapıştırma hizmetine yüklensin mi?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
tr[0]: %s satır metin açık yapıştırma hizmetine yükleniyor…

en: Upload image to public paste service?
tr: Resim açık yapıştırma hizmetine yüklensin mi?

en: Uploading image to public paste service…
tr: Resim açık yapıştırma hizmetine yükleniyor…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
tr: “%s” açık yapıştırma hizmetine yüklensin mi?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
tr: “%s” açık yapıştırma hizmetine yükleniyor…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
tr: %s, #%s kanalında

en: Paste from %s
tr: %s’den yapıştır

en: _Back
tr: _Geri

en: _Done
tr: _Bitti

en: _Next
tr: _İleri

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
tr: /PART [<kanal>] [<neden>] — <kanal> kanalından, öntanımlı olarak geçerli kanaldan, ayrılır

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
tr: /HELP [<komut>] — <komut> için yardımı ya da kullanılabilir komutların listesini gösterir

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
tr: /INVITE <takmaad> [<kanal>] — <takmaad> adlı kullanıcıyı <kanal> kanalına ya da geçerli kanala davet eder

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
tr: /JOIN <kanal> — <kanal> kanalına katılır

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
tr: /KICK <takmaad> — <takmaad> adlı kullanıcıyı geçerli kanaldan atar

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
tr: /ME <eylem> — <eylem> eylemini geçerli kanala gönderir

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
tr: /MSG <takmaad> [<ileti>] — <takmaad> kişisine bir özel ileti gönderir

en: /NAMES — lists users on the current channel
tr: /NAMES — geçerli kanaldaki kullanıcıları listeler

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
tr: /NICK <takmaad> — takma adınızı <takmaad> olarak belirler

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
tr: /PART [<kanal>] [<neden>] — <kanal> kanalından, öntanımlı olarak geçerli kanaldan, ayrılır

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
tr: /QUERY <takmaad> — <takmaad> ile özel konuşma başlatır

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
tr: /QUIT [<neden>] — geçerli sunucu ile bağlantınızı keser

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
tr: /SAY <metin> — <metin> metnini geçerli odaya/kişiye gönderir

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
tr: /TOPIC <konu> — konuyu <konu> olarak belirler ya da geçerli konuyu gösterir

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
tr: /WHOIS <takmaad> — <takmaad> bilgisini ister

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
tr: Bilinmeyen komut — kullanılabilir komutların listesi için /HELP komutunu deneyiniz

en: Known commands:
tr: Bilinen komutlar:

en: No topic set
tr: Konu ayarlanmamış

en: User: %s - Last activity: %s
tr: Kullanıcı: %s - Son etkinlik: %s

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: %d user | %d users
tr[0]: %d kullanıcı

en: Leave chatroom
tr: Sohbet odasından ayrıl

en: End conversation
tr: Konuşmayı sonlandır

en: Unmute
tr: Sesini aç

en: Mute
tr: Sesini kıs

en: Network %s has an error
tr: %s ağında hata var

en: Connection Problem
tr: Bağlantı Sorunu

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Connecting…
tr: Bağlanıyor…

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Could not connect to %s in a safe way.
tr: %s ile güvenli biçimde bağlantı kurulamadı.

en: %s requires a password.
tr: %s parola gerektiriyor.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
tr: %s ile bağlantı kurulamadı. Sunucu meşgul.

en: Could not connect to %s.
tr: %s ile bağlantı kurulamadı.

en: Should the password be saved?
tr: Parola kaydedilmeli mi?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
tr: %s’e sonraki bağlanışınızda tanıtma kendiliğinden gerçekleşecek

en: _Save Password
tr: _Parolayı Kaydet

en: Failed to join the room
tr: Odaya katılamadı

en: _Retry
tr: _Yeniden Dene

en: The room is full.
tr: Oda dolu.

en: You have been banned from the room.
tr: Bu odadan yasaklandınız.

en: The room is invite-only.
tr: Oda davetlilere özel.

en: You have been kicked from the room.
tr: Odadan atıldınız.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
tr: Odaya katılmak şimdilik olanaksız ancak daha sonra yeniden deneyebilirsin.

en: Join a room using the + button.
tr: + düğmesini kullanarak bir odaya katıl.

en: Good Bye
tr: Hoşça Kal

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for Libera"
en: Save %s password for %s?
tr: %2$s için %1$s parolası kaydedilsin mi?

en: Save
tr: Kaydet

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
tr: %2$s içinde %1$s

en: Available in another room.
tr: Başka bir odada müsait.

en: Online
tr: Çevrim İçi

en: No Results
tr: Sonuç Yok

en: User is online
tr: Kullanıcı çevrim içi

en: User %s is now online.
tr: Kullanıcı %s şimdi çevrim içi.

en: Polari server password for %s
tr: %s için Polari sunucu parolası

en: Polari NickServ password for %s
tr: %s için Polari NickServ parolası

en: Now
tr: Şimdi

en: Unavailable
tr: Ulaşılmaz

en: %d second ago | %d seconds ago
tr[0]: %d saniye önce

en: %d minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d dakika önce

en: %d hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat önce

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

en: %d week ago | %d weeks ago
tr[0]: %d hafta önce

en: %d month ago | %d months ago
tr[0]: %d ay önce
