polari master - en to ca translation catalogue (171 entries)

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
ca: Un client d'IRC per al GNOME

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
ca: Un client d'IRC (Internet Relay Chat) senzill dissenyat per integrar-se sense problemes amb el GNOME. Inclou una interfície bonica i senzilla que vos permet centrar-vos en les vostres converses.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message — for private conversations, they even allow you to reply instantly without switching back to the application!
ca: Podeu utilitzar el Polari per parlar en públic en un canal i per tindre converses privades d'un a un. Les notificacions vos asseguren que no vos perdreu cap missatge important - per les converses privades, fins i tot vos permeten respondre directament sense haver de canviar d'aplicació!

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
ca: IRC;Internet;Relé;Xat;

en: Saved channel list
ca: Llista de canals guardats

en: List of channels to restore on startup
ca: Llista de canals que s'han de restaurar en iniciar-se

en: Run in Background
ca: Executa en segon pla

en: Keep running in background when closed.
ca: Mantén-lo en execució en segon pla quan es tanque.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplària i alçària).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat de maximització de la finestra

en: Last active channel
ca: Darrer canal actiu

en: Last active (selected) channel
ca: Darrer canal (seleccionat) actiu

en: Identify botname
ca: Nom del robot «Identify»

en: Nickname of the bot to identify with
ca: Àlies del robot per identificar-se amb ell

en: Identify command
ca: Orde «Identify»

en: Command used to identify with bot
ca: Orde usada per identificar-se amb el robot

en: Identify username
ca: Nom d'usuari «Identify»

en: Username to use in identify command
ca: Nom d'usuari a usar per l'orde identifica

en: Identify username supported
ca: Nom d'usuari «Identify» admés

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
ca: Si es coneix si l'orde «Identify» admet el paràmetre de nom d'usuari

en: _Server Address
ca: Adreça del _servidor

en: Net_work Name
ca: Nom de la _xarxa

en: optional
ca: opcional

en: Use secure c_onnection
ca: Usa la c_onnexió segura

en: _Nickname
ca: _Sobrenom

en: _Real Name
ca: _Nom real

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Change nickname:
ca: Canvia el sobrenom:

en: _Change
ca: _Canvia

en: Change nickname
ca: Canvia el sobrenom

en: _Paste
ca: _Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
ca: Entra a una sala

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
ca: Ix d'una sala

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
ca: Mostra la llista d'usuaris

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
ca: Mostra el selector d'emojis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Ix

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
ca: Sala següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
ca: Sala prèvia

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
ca: Sala següent amb missatges sense llegir

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
ca: Sala prèvia amb missatges sense llegir

[ctx: shortcut window]
en: First Room
ca: Primera sala

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
ca: Última sala

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
ca: Primera-novena sala

en: Polari Setup
ca: Configuració de Polari

en: Not connected
ca: No connectat

en: Please connect to the internet to continue the setup.
ca: Connecteu-vos a Internet per continuar la configuració.

en: Welcome to Polari
ca: Benvingut a Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
ca: Polari és una manera fàcil de xatejar utilitzant IRC. Seleccioneu una xarxa per començar.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
ca: Seleccioneu sales on voleu connectar-vos. Podeu afegir més xarxes i sales després, clicant el botó +.

en: Join Chat Room
ca: Entra a la sala de xat

en: _Join
ca: _Entra

en: C_onnection
ca: C_onnexió

en: _Add Network
ca: _Afig una xarxa

en: _Add
ca: _Afig

en: _Custom Network
ca: Xarxa _personalitzada

en: Run Polari in the Background?
ca: Voleu executar Polari en segon pla?

en: Polari will continue to run when closed and will be automatically started on login.
ca: Polari continuarà executant-se quan el tanqueu i s'iniciarà de forma automàtica quan inicieu la sessió.

en: _Quit
ca: I_x

en: _Run in background
ca: E_xecuta en segon pla

en: Add rooms and networks
ca: Afig sales i xarxes

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Ix

en: Connect
ca: Connecta

en: Reconnect
ca: Reconnecta

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Properties
ca: Propietats

en: Enter room name to add
ca: Entreu el nom de la sala on afegir-vos

en: Loading details
ca: S'estan carregant els detalls

en: Last Activity:
ca: Darrera activitat:

en: Will notify if user appears online.
ca: Vos notificarà si l'usuari apareix en línia.

en: Start Conversation
ca: Comença una conversació

en: Start Telepathy client
ca: Inicia el client Telepathy

en: Print version and exit
ca: Imprimeix la versió i ix

en: Failed to open link
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç

en: %s removed.
ca: s'ha eliminat %s.

en: Learn more about Polari
ca: Apreneu més sobre el Polari

en: Undo
ca: Desfés

en: New Messages
ca: Missatges nous

en: Open Link
ca: Obri l'enllaç

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: %s is now known as %s
ca: %s ara se'l coneix com %s

en: %s has disconnected
ca: %s s'ha desconnectat

en: %s has been kicked by %s
ca: %s ha estat expulsat per %s

en: %s has been kicked
ca: S'ha expulsat a %s

en: %s has been banned by %s
ca: %s ha estat bandejat per %s

en: %s has been banned
ca: S'ha bandejat a %s

en: %s joined
ca: %s s'ha unit

en: %s left
ca: %s ha eixit

en: %d user joined | %d users joined
ca[0]: s'ha unit %d usuari
ca[1]: s'han unit %d usuaris

en: %d user left | %d users left
ca[0]: ha eixit %d usuari
ca[1]: han eixit %d usuaris

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
ca: Ahir, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
ca: %d de %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
ca: %d de %B de %Y, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
ca: Ahir, %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
ca: %d de %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
ca: %d de %B de %Y, %l∶%M %p

en: Already added
ca: Ja s'ha afegit

note: Translators: %s is a connection name
en: “%s” Properties
ca: Propietats de «%s»

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
ca: El Polari s'ha desconnectat a causa d'un error de xarxa. Verifiqueu si el camp de l'adreça és correcte.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
ca[0]: Voleu enganxar %s línia de text al servei públic d'enganxament?
ca[1]: Voleu enganxar %s línies de text al servei públic d'enganxament?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
ca[0]: S'està carregant %s línia de text a un servei públic d'enganxament…
ca[1]: S'estan carregant %s línies de text a un servei públic d'enganxament…

en: Upload image to public paste service?
ca: Voleu carregar la imatge al servei públic d'enganxament?

en: Uploading image to public paste service…
ca: S'està carregant la imatge a un servei públic d'enganxament…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
ca: Voleu carregar «%s» al servei públic d'enganxament?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
ca: S'està carregant «%s» a un servei públic d'enganxament…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
ca: %s a #%s

en: Paste from %s
ca: Enganxa de %s

en: _Back
ca: _Enrere

en: _Done
ca: _Fet

en: _Next
ca: _Següent

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
ca: /CLOSE [<canal>] [<motiu>] - tanca el <canal>, per defecte l'actual

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
ca: /HELP [<orde>] - mostra l'ajuda per l'<orde> o la llista d'ordes disponibles

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
ca: /INVITE <sobrenom> [<canal>] - convida <sobrenom> al <canal> o al canal actual

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
ca: /JOIN <canal> - uneix-te al <canal>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
ca: /KICK <sobrenom> - expulsa <sobrenom> del canal actual

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
ca: /ME <acció> - envia l'<acció> al canal actual

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
ca: /MSG <sobrenom> [<missatge>] - envia una missatge privat a <sobrenom>

en: /NAMES — lists users on the current channel
ca: /NAMES - llista els usuaris del canal actual

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
ca: /NICK <sobrenom> - estableix el vostre sobrenom a <sobrenom>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
ca: /PART [<canal>] [<motiu>] - deixa el <canal>, per defecte l'actual

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
ca: /QUERY <sobrenom> - obri una conversa privada amb <sobrenom>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
ca: /QUIT [<motiu>] - finalitza la connexió amb el servidor actual

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
ca: /SAY <text> - envia el <text> a la sala/contacte actual

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
ca: /TOPIC <tema> - estableix el tema a <tema> o mostra l'actual

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
ca: Es desconeix l'orde - teclegeu /HELP per obtindre la llista d'ordes disponibles

en: Usage: %s
ca: Forma d'ús: %s

en: Known commands:
ca: Ordes conegudes:

en: Users on %s:
ca: Usuaris a %s:

en: No topic set
ca: No s'ha definit cap tema

en: Add Network
ca: Afig la xarxa

en: %d user | %d users
ca[0]: %d usuari
ca[1]: %d usuaris

en: Leave chatroom
ca: Deixa la sala

en: End conversation
ca: Finalitza la conversació

en: Network %s has an error
ca: La xarxa %s té un error

en: Connection Problem
ca: Problema de connexió

en: Connected
ca: Connectat

en: Connecting…
ca: S'està connectant...

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Could not connect to %s in a safe way.
ca: No s'ha pogut connectar a %s d'una manera segura.

en: %s requires a password.
ca: %s requereix una contrasenya.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
ca: No s'ha pogut connectar a %s. El servidor està ocupat.

en: Could not connect to %s.
ca: No s'ha pogut connectar a %s.

en: _Save Password
ca: Al_ça la Contrasenya

en: Should the password be saved?
ca: Si s'hauria de guardar la contrasenya.

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
ca: La identificació es produirà automàticament la propera vegada que vos connecteu a %s

en: Join a room using the + button.
ca: Uniu-vos a una sala usant el botó +.

en: Good Bye
ca: Adéu

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
ca: Voleu guardar la contrasenya %s  per a %s?

en: Save
ca: Guarda

en: %d second ago | %d seconds ago
ca[0]: Fa %d segon
ca[1]: Fa %d segons

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: Fa %d minut
ca[1]: Fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: Fa %d hora
ca[1]: Fa %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: Fa %d dia
ca[1]: Fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: Fa %d setmana
ca[1]: Fa %d setmanes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: Fa %d mes
ca[1]: Fa %d mesos

en: Available in another room.
ca: Disponible en una altra sala.

en: Online
ca: En línia

en: No results
ca: Sense resultats

en: All
ca: Tot

en: User is online
ca: L'usuari és en línia

en: User %s is now online.
ca: L'usuari %s és en línia.

en: Polari server password for %s
ca: Contrasenya del servidor Polari per a %s

en: Polari NickServ password for %s
ca: Contrasenya del NickServ Polari per a %s
