polari master - en to hr translation catalogue (192 entries)

en: Talk to people on IRC
hr: Razgovarajte s ljudima na IRC-u

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
hr: Jednostavan klijent internet relej (IRC) razgovora koji je dizajniran da se neprimjetno integrira u GNOME radno okruženje, ima jednostavno i ugodno sučelje koje vam omogućuje da se usredotočite na svoje razgovore.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
hr: Možete koristiti Polari za javne razgovore na kanalu i privatne razgovore u dva oka. Obavijesti vam omogućuju da nikada ne propustite bitnu poruku.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
hr: Internet relej klijent razgovora za GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
hr: IRC;Internet;Relej;Razgovor;

en: Saved channel list
hr: Spremljeni popis kanala

en: List of channels to restore on startup
hr: Popis kanala za vraćenje pri pokretanju

en: Run in Background
hr: Pokreni u pozadini

en: Keep running in background when closed.
hr: Nastavi pokrenuto u pozadini kada se zatvori.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
hr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Window maximized
hr: Prozor uvećan

en: Window maximized state
hr: Stanje uvećanog prozora

en: Last active channel
hr: Posljednji aktivni kanal

en: Last active (selected) channel
hr: Posljednji aktivni (odabrani) kanal

en: Identify botname
hr: Identificiraj ime bota

en: Nickname of the bot to identify with
hr: Nadimak bota za identifikaciju s

en: Identify command
hr: Naredba identifikacije

en: Command used to identify with bot
hr: Naredba identifikacije korištena za identifikaciju s botom

en: Identify username
hr: Korisničko ime identifikacije

en: Username to use in identify command
hr: Korisničko ime za korištenje u naredbi identifikacije

en: Identify username supported
hr: Identifikacija korisničkog imena podržana

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
hr: Treba li naredba identifikacije podržavati parametre korisničkog imena

en: List of muted usernames
hr: Popis utišanih korisničkih imena

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
hr: Popis korisničkih imena za koje se ne prikazuju obavijesti o privatnim porukama

en: _Server Address
hr: _Adresa poslužitelja

en: Net_work Name
hr: _Naziv mreže

en: Use secure c_onnection
hr: Koristi osigurano p_ovezivanje

en: _Nickname
hr: _Nadimak

en: _Real Name
hr: _Stvarno ime

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Change nickname
hr: Promijeni nadimak

en: _Paste
hr: _Zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
hr: Pridruži se sobi

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
hr: Napusti sobu

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
hr: Prikaži popis korisnika

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
hr: Prikaži odabiratelja smajlija

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
hr: Sljedeća soba

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
hr: Prijašnja soba

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
hr: Sljedeća soba s nepročitanim porukama

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
hr: Prijašnja soba s nepročitanim porukama

[ctx: shortcut window]
en: First Room
hr: Prva soba

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
hr: Posljednja soba

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
hr: Prva – deveta soba

en: Polari Setup
hr: Polari postavljanje

en: Not connected
hr: Nije povezano

en: Please connect to the internet to continue the setup.
hr: Povežite se s internetom kako bi nastavili postavljanje.

en: Welcome to Polari
hr: Dobrodošli u Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
hr: Polari je jednostavan način da razgovarate koristeći IRC. Odaberite mrežu kako bi započeli.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
hr: Odaberite sobu s kojom se želite povezati. Možete dodati više mreža i soba kasnije, klikom na + tipku.

en: Join Chat Room
hr: Pridruži se sobi za razgovor

en: _Join
hr: _Pridruži se

en: C_onnection
hr: P_ovezivanje

en: _Add Network
hr: _Dodaj mrežu

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Custom Network
hr: _Prilagođena mreža

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Help
hr: Priručnik

en: About
hr: O programu

en: Quit
hr: Zatvori

en: Add rooms and networks
hr: Dodaj sobe i mreže

en: Show connected users
hr: Prikaži povezane korisnike

en: Offline
hr: Odsutan

en: Go online to chat and receive messages.
hr: Idite na mrežu kako bi razgovarali i primali poruke.

en: Change nickname:
hr: Promijeni nadimak:

en: _Change
hr: _Promijeni

en: Connect
hr: Poveži se

en: Reconnect
hr: Ponovno se poveži

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Remove
hr: Ukloni

en: Properties
hr: Svojstva

en: Enter room name to add
hr: Upišite naziv sobe za dodavanje

en: Loading details
hr: Učitavanje pojedinosti

en: Last Activity:
hr: Posljednja aktivnost:

en: Will notify if user appears online.
hr: Obavijestiti će ako se korisnik pojavi na mreži.

en: Start Conversation
hr: Pokreni razgovor

en: Start Telepathy client
hr: Pokreni Telepathy klijenta

en: Start in debug mode
hr: Pokreni u načinu rada otklanjanja grešaka

en: Allow running alongside another instance
hr: Dopusti pokretanje uz drugi primjerak

en: Print version and exit
hr: Ispiši inačicu i zatvori

en: Failed to open link
hr: Nemoguće otvaranje poveznice

en: %s removed.
hr: %s je uklonjen.

en: Undo
hr: Vrati

en: New Messages
hr: Nova poruka

en: Open Link
hr: Otvori poveznicu

en: Copy Link Address
hr: Kopiraj adresu poveznice

en: %s is now known as %s
hr: %s je poznat kao %s

en: %s has disconnected
hr: %s prekinuo povezivanje

en: %s has been kicked by %s
hr: %s je izbačen od strane %s

en: %s has been kicked
hr: %s je izbačen

en: %s has been banned by %s
hr: %s je zabranjen od strane %s

en: %s has been banned
hr: %s je zabranjen

en: %s joined
hr: %s se pridružio

en: %s left
hr: %s je napustio

en: %d user joined | %d users joined
hr[0]: %d korisnik se pridružio
hr[1]: %d korisnika se pridružilo
hr[2]: %d korisnika se pridružilo

en: %d user left | %d users left
hr[0]: %d korisnik je napustio
hr[1]: %d korisnika su napustila
hr[2]: %d korisnika je napustilo

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
hr: Jučer, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
hr: %-d. %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
hr: %-d. %B %Y, %H∶%M

note: eslint-disable-next-line no-lonely-if today Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
hr: %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
hr: Jučer, %H∶%M

note: this week Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
hr: %A, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
hr: %-d. %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
hr: %-d. %B %Y, %H∶%M

en: Already added
hr: Već je dodano

en: No results.
hr: Nema rezultata.

en: “%s” Properties
hr: “%s” svojstva

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
hr: Polari je prekinuo povezivanje uslijed mrežne greške. Provjerite ispravnost polja adrese.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
hr[0]: Zalijepi %s redak teksta na javnu uslugu lijepljenja?
hr[1]: Zalijepi %s redka teksta na javnu uslugu lijepljenja?
hr[2]: Zalijepi %s redaka teksta na javnu uslugu lijepljenja?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
hr[0]: Slanje %s redka teksta na javnu uslugu lijepljenja…
hr[1]: Slanje %s redka teksta na javnu uslugu lijepljenja…
hr[2]: Slanje %s redaka teksta na javnu uslugu lijepljenja…

en: Upload image to public paste service?
hr: Pošalji sliku na javnu uslugu lijepljena?

en: Uploading image to public paste service…
hr: Slanje slike na javnu uslugu lijepljenja…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
hr: Pošalji “%s” na javnu uslugu lijepljenja?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
hr: Slanje “%s” na javnu uslugu lijepljenja…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
hr: %s u #%s

en: Paste from %s
hr: Zalijepi sa %s

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Done
hr: _Završeno

en: _Next
hr: _Sljedeće

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
hr: /CLOSE [<kanal>] [<razlog>] — zatvara <kanal>, po zadanome trenutni

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
hr: /HELP [<naredba>] — prikazuje pomoć za <naredba>, ili prikazuje dostupne naredbe

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
hr: /INVITE <nadimak> [<kanal>] — poziva <nadimak> u <kanal>, ili trenutni

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
hr: /JOIN <kanal> — pridružuje <kanal>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
hr: /KICK <nadimak> — izbacuje <nadimak> iz trenutnog kanala

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
hr: /ME <radnja> — šalje <radnju> na trenutni kanal

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
hr: /MSG <nadimak> [<poruka>] — šalje privatnu poruku <nadimak>

en: /NAMES — lists users on the current channel
hr: /NAMES — prikazuje korisnike trenutnog kanala

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
hr: /NICK <nadimak> — postavlja vaš nadimak na <nadimak>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
hr: /PART [<kanal>] [<razlog>] — napušta <kanal>, po zadanome trenutni

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
hr: /QUERY <nadimak> — otvara privatni razgovor sa <nadimak>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
hr: /QUIT [<razlog>] — prekida povezivanje s trenutnim poslužiteljem

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
hr: /SAY <tekst> — šalje <tekst> u trenutnu sobu/kontakt

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
hr: /TOPIC <tema> — šalje temu u <temu>, ili prikazuje trenutnu

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
hr: /WHOIS <nadimak> — zahtijeva informacije o <nadimak>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
hr: Nepoznata naredba — pokušajte /HELP za prikaz dostupnih naredbi

en: Known commands:
hr: Poznate naredbe:

en: No topic set
hr: Nema postavljene teme

en: User: %s - Last activity: %s
hr: Korisnik: %s - Posljednja aktivnost: %s

en: Usage: %s
hr: Upotreba: %s

en: Add Network
hr: Dodaj mrežu

en: %d user | %d users
hr[0]: %d korisnik
hr[1]: %d korisnika
hr[2]: %d korisnika

en: Leave chatroom
hr: Napusti sobu razgovora

en: End conversation
hr: Završi razgovor

en: Unmute
hr: Odtišaj

en: Mute
hr: Utišaj

en: Network %s has an error
hr: Mreža %s ima grešku

en: Connection Problem
hr: Problem pri povezivanju

en: Connected
hr: Povezano

en: Connecting…
hr: Povezivanje…

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Could not connect to %s in a safe way.
hr: Nemoguće povezivanje sa %s u sigurnom načinu rada.

en: %s requires a password.
hr: %s zahtijeva lozinku.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
hr: Nemoguće povezivanje sa %s. Poslužitelj je zauzet.

en: Could not connect to %s.
hr: Nemoguće povezivanje sa %s.

en: Should the password be saved?
hr: Treba li spremiti lozinku?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
hr: Identifikacija će se automatski dogoditi sljedeći puta kada se povežete sa %s

en: _Save Password
hr: _Spremi lozinku

en: Failed to join the room
hr: Neuspjelo pridruživanje u sobu

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: The room is full.
hr: Soba je puna.

en: You have been banned from the room.
hr: Dobili ste zabranu pristupa sobi.

en: The room is invite-only.
hr: U sobu se pridružuje samo putem pozivnica.

en: You have been kicked from the room.
hr: Izbačeni ste iz sobe.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
hr: Trenutačno se nije moguće pridružiti sobi, možete pokušati kasnije.

en: Join a room using the + button.
hr: Pridruži se sobi za razgovor koriteći + tipku.

en: Good Bye
hr: Doviđenja

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
hr: Spremi %s lozinku za %s?

en: Save
hr: Spremi

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
hr: %s u %s

en: Available in another room.
hr: Dostupan u drugoj sobi.

en: Online
hr: Dostupan

en: No Results
hr: Nema rezultata

en: User is online
hr: Korisnik je na mreži

en: User %s is now online.
hr: Korisnik %s je sada na mreži.

en: Polari server password for %s
hr: Polari lozinka poslužitelja za %s

en: Polari NickServ password for %s
hr: Polari lozinka poslužitelja nadimka za %s

en: Now
hr: Sada

en: Unavailable
hr: Nedostupan

en: %d second ago | %d seconds ago
hr[0]: Prije %d sekunde
hr[1]: Prije %d sekunde
hr[2]: Prije %d sekundi

en: %d minute ago | %d minutes ago
hr[0]: Prije %d minute
hr[1]: Prije %d minute
hr[2]: Prije %d minuta

en: %d hour ago | %d hours ago
hr[0]: Prije %d sata
hr[1]: Prije %d sata
hr[2]: Prije %d sati

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

en: %d week ago | %d weeks ago
hr[0]: Prije %d tjedna
hr[1]: Prije %d tjedna
hr[2]: Prije %d tjedana

en: %d month ago | %d months ago
hr[0]: Prije %d mjeseca
hr[1]: Prije %d mjeseca
hr[2]: Prije %d mjeseci
