polari master - en to oc translation catalogue (189 entries)

en: Talk to people on IRC
oc: Parlar al monde sus IRC

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
oc: Un client IRC simple qu'es concebut per s'integrar perfèitament amb GNOME. Dispausa d'una interfàcia simpla e polida que permet de vos concentrer sus vòstras conversacions.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
oc: Podètz utilizar Polari per discutir publicament amb de monde dins de salons, e aver de conversacions privadas. Las notificacions vos asseguran que mancatz pas cap de messatge important.

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
oc: Un client IRC per GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
oc: IRC;Internet;Discussion;Conversacion;

en: Saved channel list
oc: Lista dels salons enregistrats

en: List of channels to restore on startup
oc: Lista dels salons de restablir a l'aviada

en: Run in Background
oc: Aviar en rèireplan

en: Keep running in background when closed.
oc: Téner d’executar un còp tampat.

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (largor e nautor).

en: Window maximized
oc: Fenèstra maximizada

en: Window maximized state
oc: Estat maximizat de la fenèstra

en: Last active channel
oc: Darrièr canal actiu

en: Last active (selected) channel
oc: Darrièr canal actiu (seleccionat)

en: Identify botname
oc: Nom del bòt per l'identificacion

en: Nickname of the bot to identify with
oc: Escais del bòt alprèp del qual se cal identificar

en: Identify command
oc: Nom del bòt per l'identificacion

en: Command used to identify with bot
oc: Comanda utilizada per s’identificar amb un robòt

en: Identify username
oc: Utilizaire per l'identificacion

en: Username to use in identify command
oc: Escais d'utilizar dins la comanda « identify » (comanda d’identificacion)

en: Identify username supported
oc: Identificacion del nom d’utilizaire pres en carga

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
oc: Indica se la comanda d’identificacion es coneguda per prendre en carga lo paramètre de nom d’utilizaire

en: List of muted usernames
oc: Lista dels utilizaires silenciats

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
oc: Una lista de noms d’utilizaires que lor messatges privats fan pas afichar de notificacions.

en: _Server Address
oc: Adreça del _servidor

en: Net_work Name
oc: Nom de la _ret

en: Use secure c_onnection
oc: Utilizar una c_onnexion securizada

en: _Nickname
oc: _Escais

en: _Real Name
oc: Nom ve_rtadièr

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: Change nickname
oc: Cambiar l'escais

en: _Paste
oc: _Pegar

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
oc: Rejónher un salon

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
oc: Quitar lo salon

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
oc: Afichar la lista dels utilizaires

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
oc: Afichar lo panèl d’Emoji

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
oc: Mostrar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navigacion

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
oc: Salon seguent

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
oc: Salon precedent

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
oc: Salon seguent amb de messatges pas legits

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
oc: Salon precedent amb de messatges pas legits

[ctx: shortcut window]
en: First Room
oc: Primièr salon

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
oc: Darrièr salon

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
oc: Primièr - noven salon

en: Polari Setup
oc: Configuracion de Polari

en: Not connected
oc: Pas connectat

en: Please connect to the internet to continue the setup.
oc: Volgatz vos connectar a l’Internet per contunhar la configuracion.

en: Welcome to Polari
oc: La benvenguda a Polari

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
oc: Polari es un biais simple de charrar en utilizant IRC. Seleccionatz un malhum per començar.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
oc: Seleccionatz los salons que volètz vos i connectar. Podètz apondre mai de malhums e de salons mai tard, en clicant lo boton +.

en: Join Chat Room
oc: Rejónher un salon de discussion

en: _Join
oc: Re_jónher

en: C_onnection
oc: C_onnexion

en: _Add Network
oc: _Apondre una ret

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Custom Network
oc: _Personalizar la connexion

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About
oc: A prepaus

en: Quit
oc: Quitar

en: Add rooms and networks
oc: Apondre de salons e de rets

en: Show connected users
oc: Mostrar los utilizaires connectats

en: Offline
oc: Fòra linha

en: Go online to chat and receive messages.
oc: Passatz en linha per charrar e recebre de messatge.

en: Change nickname:
oc: Cambiar l'escais :

en: _Change
oc: _Cambiar

en: Connect
oc: Se connectar

en: Reconnect
oc: Reconnectar

en: Disconnect
oc: Desconnectar

en: Remove
oc: Suprimir

en: Properties
oc: Proprietats

en: Enter room name to add
oc: Sasissètz un nom de sala d'apondre

en: Loading details
oc: Cargament de las informacions

en: Last Activity:
oc: Darrièra activitat :

en: Will notify if user appears online.
oc: Notificarà se l’utilizaire apareis en linhe.

en: Start Conversation
oc: Començar la conversacion

en: Start Telepathy client
oc: Aviar lo client Telepathy

en: Start in debug mode
oc: Començar en mòde de desbugatge

en: Allow running alongside another instance
oc: Permetre l’execucion en parallèl d’autras instàncias

en: Print version and exit
oc: Afichar lo numèro de version e quitar

en: Failed to open link
oc: Fracàs a la dobertura del ligam

en: %s removed.
oc: %s suprimit.

en: Undo
oc: Anullar

en: New Messages
oc: Messatges novèls

en: Open Link
oc: Dobrir lo ligam

en: Copy Link Address
oc: Copiar l'adreça del ligam

en: %s is now known as %s
oc: %s es d'ara enlà conegut jol nom %s

en: %s has disconnected
oc: %s s'es desconnectat

en: %s has been kicked by %s
oc: %s es estat expulsat per %s

en: %s has been kicked
oc: %s es estat expulsat

en: %s has been banned by %s
oc: %s es estat bandit per %s

en: %s has been banned
oc: %s es estat bandit

en: %s joined
oc: %s es arribat

en: %s left
oc: %s es partit

en: %d user joined | %d users joined
oc[0]: %d utilizaire es arribat
oc[1]: %d utilizaires son arribats

en: %d user left | %d users left
oc[0]: %d utilizaire es partit
oc[1]: %d utilizaires son partits

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
oc: Ièr, %H∶%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
oc: %d %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
oc: %d %B %Y, %H∶%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
oc: Ièr, %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
oc: %d %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
oc: %d %B %Y, %l∶%M %p

en: Already added
oc: Ja apondut

en: No results.
oc: Cap de resultat.

en: “%s” Properties
oc: Proprietats de “%s”

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
oc: Polari s'es desconnectat en seguida d'una error de ret. Verificatz se lo camp adreça es corrècte.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
oc[0]: Mandar %s linha de tèxte cap al servici de partiment public ?
oc[1]: Mandar %s linhas de tèxte cap al servici de partiment public ?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
oc[0]: Mandadís de %s linha de tèxte al servici de partiment public…
oc[1]: Mandadís de %s linhas de tèxte al servici de partiment public…

en: Upload image to public paste service?
oc: Mandar l'imatge sul servici de partiment public ?

en: Uploading image to public paste service…
oc: Mandadís de l'imatge sul servici de partiment public…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
oc: Mandar « %s » sul servici de partiment public ?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
oc: Mandadís de « %s » sul servici de partiment public…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
oc: %s dins #%s

en: Paste from %s
oc: Pegar a partir de %s

en: _Back
oc: _Tornar

en: _Done
oc: A_cabat

en: _Next
oc: _Seguent

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
oc: /CLOSE [<salon>] [<rason>] - tampa lo <salon>, per defaut, lo salon actual

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
oc: /HELP [<comanda>] - aficha l'ajuda per <comanda>, o una lista de las comandas disponiblas

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
oc: /INVITE <escais> [<salon>] - convida <escais> sus <salon>, o lo salon actual

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
oc: /JOIN <salon> - rejonh <salon>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
oc: /KICK <escais> - expulsa <escais> del salon actual

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
oc: /ME <accion> - manda <accion> al salon actual

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
oc: /MSG <escais> [<messatge>] - dobrís una conversacion privada amb <escais>

en: /NAMES — lists users on the current channel
oc: /NAMES - lista los utilizaires sul salon actual

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
oc: /NICK <escais> - càmbia vòstre escais per <escais>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
oc: /PART [<salon>] [<rason>] — quita lo <salon>, per defaut, lo salon actual

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
oc: /QUERY <escais> - dobrís una conversacion privada amb <escais>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
oc: /QUIT [<rason>] - desconnècta del servidor actual

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
oc: /SAY <tèxte> - manda <tèxte> al salon actual

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
oc: /TOPIC <subjècte> - càmbia lo subjècte per <subjècte>, o aficha lo subjècte del salon actual

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
oc: /WHOIS <escais> - demanda d’informacions sus <escais>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
oc: Comanda desconeguda - ensajar /HELP per una lista de las comandas disponiblas

en: Known commands:
oc: Comandas conegudas :

en: No topic set
oc: Cap de subjècte pas definit

en: User: %s - Last activity: %s
oc: Utilizaire : %s - Darrièra activitat : %s

en: Usage: %s
oc: Utilizacion : %s

en: Add Network
oc: Apondre una ret

en: %d user | %d users
oc[0]: %d utilizaire
oc[1]: %d utilizaires

en: Leave chatroom
oc: Quitar lo salon

en: End conversation
oc: Metre fin a la conversacion

en: Unmute
oc: Restablir lo son

en: Mute
oc: Amudir

en: Network %s has an error
oc: La ret %s presenta una error

en: Connection Problem
oc: Problèma de connexion

en: Connected
oc: Connectat

en: Connecting…
oc: Connexion en cors…

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Could not connect to %s in a safe way.
oc: Impossible de se connectar a %s d'un biais segur.

en: %s requires a password.
oc: %s necessita un senhal.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
oc: Impossible de se connectar a %s. Lo servidor es ocupat.

en: Could not connect to %s.
oc: Connexion impossibla a %s.

en: Should the password be saved?
oc: Lo senhal deu èsser èsser enregistrat ?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
oc: L'identificacion se farà automaticament lo còp que ven que vos connectaretz a %s

en: _Save Password
oc: Enregistrar lo sen_hal

en: Failed to join the room
oc: Impossible de rejónher lo salon

en: _Retry
oc: _Ensajar tornamai

en: The room is full.
oc: Lo salon es plen.

en: You have been banned from the room.
oc: Sètz estat forabandit de la sala.

en: The room is invite-only.
oc: Aquesta sala es sota invitacion sonque.

en: You have been kicked from the room.
oc: Sètz estat expulsat de la sala.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
oc: Es pas possible rejónher la sala pel moment, mas podètz tornar ensajar mai tard.

en: Join a room using the + button.
oc: Rejónher un salon amb lo boton +.

en: Good Bye
oc: Al reveire

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
oc: Enregistrar lo senhal %s per %s ?

en: Save
oc: Enregistrar

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
oc: %s dins %s

en: Available in another room.
oc: Disponible dins un autre salon.

en: Online
oc: Fòra linha

en: No Results
oc: Cap de resultat

en: User is online
oc: L'utilizaires es en linha

en: User %s is now online.
oc: L'utilizaire %s es ara en linha.

en: Polari server password for %s
oc: Senhal del servidor Polari per %s

en: Polari NickServ password for %s
oc: Senhal NickServ de Polari per %s

en: Now
oc: Ara

en: Unavailable
oc: Pas disponible

en: %d second ago | %d seconds ago
oc[0]: I a %d segonda
oc[1]: I a %d segondas

en: %d minute ago | %d minutes ago
oc[0]: I a %d minuta
oc[1]: I a %d minutas

en: %d hour ago | %d hours ago
oc[0]: I a %d ora
oc[1]: I a %d oras

en: %d day ago | %d days ago
oc[0]: I a %d jorn
oc[1]: I a %d jorns

en: %d week ago | %d weeks ago
oc[0]: I a %d setmana
oc[1]: I a %d setmanas

en: %d month ago | %d months ago
oc[0]: I a %d mes
oc[1]: I a %d meses
