polari master - en to sr translation catalogue (195 entries)

en: Polari
sr: Полари

en: Talk to people on IRC
sr: Разговарајте са другима преко ИРЦ-а

en: A simple Internet Relay Chat (IRC) client that is designed to integrate seamlessly with GNOME; it features a simple and beautiful interface which allows you to focus on your conversations.
sr: Једноставан клијент за ћаскање пренешено интернетом (ИРЦ) који је направљен са намером да буде неприметно сједињен са Гномом. Одликује га једноставно и лепо сучеље које вам омогућава да се усредсредите на ваше разговоре.

en: You can use Polari to publicly chat with people in a channel, and to have private one-to-one conversations. Notifications make sure that you never miss an important message.
sr: Можете користити Полари да бисте јавно причали са људима на каналима и да бисте имали приватне разговоре у четири ока. Обавештења су ту за све важне поруке.

en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: An Internet Relay Chat Client for GNOME
sr: Гномов ИРЦ клијент за ћаскање

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: IRC;Internet;Relay;Chat;
sr: IRC;ћаскање;пренос;интернет;ирц;чет;ćaskanje;prenos;čet;caskanje;cetovanje;Internet;Relay;Chat;

en: Saved channel list
sr: Списак сачуваних канала

en: List of channels to restore on startup
sr: Списак канала које треба учитати по покретању

en: Run in Background
sr: Ради у позадини

en: Keep running in background when closed.
sr: Наставља да ради у позадини када је затворен.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Window maximized
sr: Увећање прозора

en: Window maximized state
sr: Стање увећаног прозора

en: Last active channel
sr: Последње активан канал

en: Last active (selected) channel
sr: Последње активан (изабрани) канал

en: Identify botname
sr: Име бота за идентификацију

en: Nickname of the bot to identify with
sr: Надимак бота којем се идентификујемо

en: Identify command
sr: Наредба за идентификацију

en: Command used to identify with bot
sr: Наредба која се користи за идентификовање са ботом

en: Identify username
sr: Корисничко име за идентификацију

en: Username to use in identify command
sr: Корисничко име са којим се идентификујемо

en: Identify username supported
sr: Корисничко име за идентификацију је подржано

en: Whether the identify command is known to support the username parameter
sr: Да ли је познато да наредба за идентификацију подржава параметре корисничког имена

en: List of muted usernames
sr: Списак утишаних корисника

en: A list of usernames for whose private messages not to show notifications
sr: Списак корисника за чије се приватне поруке не приказују обавештења

en: _Server Address
sr: _Адреса сервера

en: Net_work Name
sr: И_ме мреже

en: optional
sr: изборно

en: Use secure c_onnection
sr: Користи _безбедну везу

en: _Nickname
sr: _Надимак

en: _Real Name
sr: _Право име

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Apply
sr: _Примени

en: Change nickname
sr: Промени надимак

en: _Paste
sr: У_баци

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Join Room
sr: Приступање собама

[ctx: shortcut window]
en: Leave Room
sr: Напуштање соба

[ctx: shortcut window]
en: Show Userlist
sr: Приказ свих корисника

[ctx: shortcut window]
en: Show Emoji Picker
sr: Прикажи бирач емотикона

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sr: Приказ помоћи

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Отвори мени

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излазак

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Next Room
sr: Следећа соба

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room
sr: Претходна соба

[ctx: shortcut window]
en: Next Room with Unread Messages
sr: Следећа соба са непрочитаним порукама

[ctx: shortcut window]
en: Previous Room with Unread Messages
sr: Претходна соба са непрочитаним порукама

[ctx: shortcut window]
en: First Room
sr: Прва соба

[ctx: shortcut window]
en: Last Room
sr: Последња соба

[ctx: shortcut window]
en: First – Ninth Room
sr: Прва — девета соба

en: Polari Setup
sr: Подршавање Поларија

en: Not connected
sr: Нисте повезани

en: Please connect to the internet to continue the setup.
sr: Повежите се на интернет да наставите са подешавањима.

en: Welcome to Polari
sr: Добродошли у Полари

en: Polari is an easy way to chat using IRC. Select a network to get started.
sr: Полари је лак начин за ћаскање путем ИРЦ-а. Изаберите мрежу да започнете.

en: Select rooms you want to connect to. You can add more networks and rooms later, by clicking the + button.
sr: Изаберите собе на које желите да се повежете. Касније можете додати још мрежа и соба кликом на дугме +.

en: Join Chat Room
sr: Приступи причаоници

en: _Join
sr: _Приступи

en: C_onnection
sr: _Веза

en: _Add Network
sr: Дода_ј мрежу

en: _Add
sr: _Додај

en: _Custom Network
sr: Прила_гођена мрежа

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Help
sr: Помоћ

en: About
sr: О програму

en: Quit
sr: Изађи

en: Add rooms and networks
sr: Додај собе и мреже

en: Show connected users
sr: Прикажи повезане кориснике

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Go online to chat and receive messages.
sr: Повежите се на мрежу да бисте ћаскали и примали поруке.

en: Change nickname:
sr: Промени надимак:

en: _Change
sr: _Промени

en: Connect
sr: Повежи

en: Reconnect
sr: Повежи поново

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Remove
sr: Уклони

en: Properties
sr: Својства

en: Enter room name to add
sr: Унесите назив собе за додавање

en: Loading details
sr: Учитавам појединости

en: Last Activity:
sr: Последња активност:

en: Will notify if user appears online.
sr: Обавестиће ако се корисник појави на мрежи.

en: Start Conversation
sr: Започиње разговор

en: Start Telepathy client
sr: Покрени клијента Телепатије

en: Start in debug mode
sr: Покрени у режиму за поправљање грешака

en: Allow running alongside another instance
sr: Дозволи извршавање уз још један примерак програма

en: Print version and exit
sr: Исписује издање и излази

en: Failed to open link
sr: Нисам успео да отворим везу

en: %s removed.
sr: „%s“ је уклоњено.

en: Learn more about Polari
sr: Сазнајте више о Поларију

en: Undo
sr: Опозови

en: New Messages
sr: Нове поруке

en: Open Link
sr: Отвори везу

en: Copy Link Address
sr: Умножи адресу везе

en: %s is now known as %s
sr: %s је сада познат као %s

en: %s has disconnected
sr: %s је прекинуо везу

en: %s has been kicked by %s
sr: Корисника %s је избацио %s

en: %s has been kicked
sr: %s је избачен

en: %s has been banned by %s
sr: %s је добио забрану од корисника %s

en: %s has been banned
sr: %s је добио забрану

en: %s joined
sr: %s се придружио

en: %s left
sr: %s је отишао

en: %d user joined | %d users joined
sr[0]: %d корисник се придружио
sr[1]: %d корисника се придружило
sr[2]: %d корисника се придружило
sr[3]: %d корисник се придружио

en: %d user left | %d users left
sr[0]: %d корисник је отишао
sr[1]: %d корисника је отишло
sr[2]: %d корисника је отишло
sr[3]: %d корисник је отишао

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sr: Јуче, у %H:%M

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
sr: %d. %B, %H∶%M

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
sr: %d. %B %Y., %H:%M

note: yesterday Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Јуче, у %l∶%M %p

note: this year Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
sr: %d. %B, %l∶%M %p

note: before this year Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
sr: %d. %B %Y., %l∶%M %p

en: Already added
sr: Већ је додато

en: No results.
sr: Нема резултата.

en: “%s” Properties
sr: Својства за %s

en: Polari disconnected due to a network error. Please check if the address field is correct.
sr: Полари је прекинуо везу услед грешке на мрежи. Проверите да ли је унета адреса исправна.

en: Paste %s line of text to public paste service? | Paste %s lines of text to public paste service?
sr[0]: Да убацим %s линију текста у јавни сервис за убацивање?
sr[1]: Да убацим %s линије текста у јавни сервис за убацивање?
sr[2]: Да убацим %s линија текста у јавни сервис за убацивање?
sr[3]: Да убацим %s линију текста у јавни сервис за убацивање?

en: Uploading %s line of text to public paste service… | Uploading %s lines of text to public paste service…
sr[0]: Отпремам %s линију текста на јавни сервис за убацивање…
sr[1]: Отпремам %s линије текста на јавни сервис за убацивање…
sr[2]: Отпремам %s линија текста на јавни сервис за убацивање…
sr[3]: Отпремам %s линију текста на јавни сервис за убацивање...

en: Upload image to public paste service?
sr: Да отпремим слику на јавни сервис за убацивање?

en: Uploading image to public paste service…
sr: Отпремам слику на јавни сервис за убацивање…

note: Translators: %s is a filename
en: Upload “%s” to public paste service?
sr: Да отпремим „%s“ на јавни сервис за убацивање?

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s” to public paste service…
sr: Отпремам „%s“ на јавни сервис за убацивање…

note: translators: %s is a nick, #%s a channel
en: %s in #%s
sr: %s је у соби #%s

en: Paste from %s
sr: Убаци са %s

en: _Back
sr: _Назад

en: _Done
sr: _Готово

en: _Next
sr: _Следеће

note: commands that would be nice to support: AWAY: N_("/AWAY [<message>] — sets or unsets away message"), LIST: N_("/LIST [<channel>] — lists stats on <channel>, or all channels on the server"), MODE: "/MODE <mode> <nick|channel> — ", NOTICE: N_("/NOTICE <nick|channel> <message> — sends notice to <nick|c
en: /CLOSE [<channel>] [<reason>] — closes <channel>, by default the current one
sr: /CLOSE [<канал>] [<разлог>] — затвара <канал>, по основи се тренутни

en: /HELP [<command>] — displays help for <command>, or a list of available commands
sr: /HELP [<наредба>] — приказује помоћ за <наредбу>, или списак доступних наредби

en: /INVITE <nick> [<channel>] — invites <nick> to <channel>, or the current one
sr: /INVITE <надимак> [<канал>] — позива <надимак> на <канал>, или на текући канал

en: /JOIN <channel> — joins <channel>
sr: /JOIN <канал> — приступа <каналу>

en: /KICK <nick> — kicks <nick> from current channel
sr: /KICK <надимак> — избацује <надимак> са текућег канала

en: /ME <action> — sends <action> to the current channel
sr: /ME <радња> — шаље <радњу> на текући канал

en: /MSG <nick> [<message>] — sends a private message to <nick>
sr: /MSG <надимак> [<порука>] — шаље приватну поруку ка <надимак>

en: /NAMES — lists users on the current channel
sr: /NAMES — исписује кориснике на текућем каналу

en: /NICK <nickname> — sets your nick to <nickname>
sr: /NICK <надимак> — мења ваш надимак у <надимак>

en: /PART [<channel>] [<reason>] — leaves <channel>, by default the current one
sr: /PART [<канал>] [<разлог>] — напушта <канал>, подразумевано се напушта тренутни

en: /QUERY <nick> — opens a private conversation with <nick>
sr: /QUERY <надимак> — отвара лични разговор са <надимак>

en: /QUIT [<reason>] — disconnects from the current server
sr: /QUIT [<разлог>] — прекида везу са тренутним сервером

en: /SAY <text> — sends <text> to the current room/contact
sr: /SAY <текст> — шаље <текст> у текућу собу/ка текућем контакту

en: /TOPIC <topic> — sets the topic to <topic>, or shows the current one
sr: /TOPIC <тема> — поставља тему <тему>, или приказује текућу тему

en: /WHOIS <nick> — requests information on <nick>
sr: /WHOIS <nick> — захтева податке о надимку <nick>

en: Unknown command — try /HELP for a list of available commands
sr: Непозната наредба — пробајте „/HELP“ за приказ доступних наредби

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: Known commands:
sr: Познате наредбе:

en: Users on %s:
sr: Корисника на „%s“:

en: No topic set
sr: Тема није постављена

en: User: %s - Last activity: %s
sr: Корисник: %s - последња активност: %s

en: Add Network
sr: Додај мрежу

en: %d user | %d users
sr[0]: %d корисник
sr[1]: %d корисникa
sr[2]: %d корисникa
sr[3]: %d корисник

en: Leave chatroom
sr: Напустите собу

en: End conversation
sr: Завршите разговор

en: Unmute
sr: Скини утишавање

en: Mute
sr: Утишај

en: Network %s has an error
sr: Постоји грешка на мрежи „%s“

note: Translators: This is an account name followed by a server address, e.g. "GNOME (irc.gnome.org)"
en: %s (%s)
sr: Налог „%s“ (%s)

en: Connection Problem
sr: Грешка у вези

en: Connected
sr: Повезани сте

en: Connecting…
sr: Повезујем се…

en: Unknown
sr: Непознато

en: Could not connect to %s in a safe way.
sr: Не могу да успоставим безбедну везу са „%s“.

en: %s requires a password.
sr: „%s“ захтева лозинку.

en: Could not connect to %s. The server is busy.
sr: Не могу да се повежем на „%s“. Сервер је заузет.

en: Could not connect to %s.
sr: Не могу да се повежем на „%s“.

en: Should the password be saved?
sr: Да ли треба чувати лозинку?

en: Identification will happen automatically the next time you connect to %s
sr: Идентификација ће самостално бити обављена следећи пут када се повежете на %s

en: _Save Password
sr: Сачувај _лозинку

en: Failed to join the room
sr: Нисам успео да приступим соби

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: The room is full.
sr: Соба је пуна.

en: You have been banned from the room.
sr: Забрањен вам је приступ овој соби.

en: The room is invite-only.
sr: Ова соба је само за оне са позивницом.

en: You have been kicked from the room.
sr: Избачени сте из ове собе.

en: It is not possible to join the room now, but you can retry later.
sr: Није могуће приступити овој соби сада али можете поново пробати касније.

en: Join a room using the + button.
sr: Приступите соби користећи „+“ дугме.

en: Good Bye
sr: Довиђења

note: Translators: Those are a botname and an accountName, e.g. "Save NickServ password for GNOME"
en: Save %s password for %s?
sr: Сачувати %s лозинку за %s?

en: Save
sr: Сачувај

note: Translators: This is the title of the notification announcing a newly received message, in the form "user-nickname in room-display-name"
en: %s in %s
sr: %s у %s

en: Available in another room.
sr: Доступан у другој соби.

en: Online
sr: На мрежи

en: No Results
sr: Нема резултата

en: User is online
sr: Корисник је на мрежи

en: User %s is now online.
sr: Корисник „%s“ је сада на мрежи.

en: Polari server password for %s
sr: Серверска лозинка Поларија за „%s“

en: Polari NickServ password for %s
sr: Серверска лозинка Поларија за „%s“

en: Now
sr: Сада

en: Unavailable
sr: Недоступан/на

en: %d second ago | %d seconds ago
sr[0]: пре %d секунде
sr[1]: пре %d секунде
sr[2]: пре %d секунди
sr[3]: пре %d секунде

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: пре %d минут
sr[1]: пре %d минута
sr[2]: пре %d минута
sr[3]: пре %d минут

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: пре %d сат
sr[1]: пре %d сата
sr[2]: пре %d сати
sr[3]: пре %d сат

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: пре %d дан
sr[1]: пре %d дана
sr[2]: пре %d дана
sr[3]: пре %d дан

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: пре %d недеље
sr[1]: пре %d недеље
sr[2]: пре %d недеља
sr[3]: пре %d недеље

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: пре %d месец
sr[1]: пре %d месеца
sr[2]: пре %d месеци
sr[3]: пре %d месец
