PolicyKit-gnome - en to he translation catalogue (46 entries)

en: Action Identifier
he: מזהה פעולה

en: The action identifier to use for the button
he: מזהה הפעולה לשימוש ללחצן

en: Is Authorized
he: מאומת

en: Whether the process is authorized
he: האם התהליך מאומת

en: Is Visible
he: גלוי

en: Whether the widget is visible
he: האם פריט התצוגה גלוי

en: Can Obtain
he: ניתן לקבל

en: Whether authorization can be obtained
he: האם ניתן לקבל אימות

en: Unlock Text
he: טקסט שחרור

en: The text to display when prompting the user to unlock.
he: הטקסט שיופיע בעת בקשת השחרור מהמשתמש.

en: Click to make changes
he: יש ללחוץ כדי לשנות

en: Unlock Tooltip
he: עצת השחרור

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock.
he: חלונית העצה שתופיע בעת בקשת השחרור מהמשתמש.

en: Authentication is needed to make changes.
he: נדרש אימות כדי לבצע שינויים.

en: Lock Text
he: טקסט נעילה

en: The text to display when prompting the user to lock.
he: הטקסט שיופיע בעת בקשת הנעילה מהמשתמש.

en: Click to prevent changes
he: יש ללחוץ כדי למנוע שינויים

en: Lock Tooltip
he: עצת הנעילה

en: The tooltip to display when prompting the user to lock.
he: חלונית העצה שתופיע בעת בקשת הנעילה מהמשתמש.

en: To prevent further changes, click the lock.
he: כדי למנוע שינויים נוספים, יש ללחוץ על נעילה.

en: Lock Down Text
he: טקסט נעילה כללית

en: The text to display when prompting the user to lock down the action for all users.
he: הטקסט שיופיע בעת בקשת נעילת הפעולות לכל המשתמשים.

en: Click to lock down
he: לחיצה לנעילה כללית

en: Lock Down Tooltip
he: עצה לנעילה כללית

en: The tooltip to display when prompting the user to lock down the action for all users.
he: חלונית העצה שתופיע בעת ברשת נעילת הפעולות לכל המשתמשים.

en: To prevent users without administrative privileges from making changes, click the lock.
he: כדי למנוע ממשתמשים ללא הרשאות ניהול לבצע שינויים, יש ללחוץ על נעילה.

en: The text to display when the user cannot obtain authorization through authentication.
he: הטקסט שיוצר כאשר המשתמש לא יכול להשיג אישור דרך אימות.

en: Not authorized to make changes
he: ללא הרשאה לביצוע שינויים

en: The tooltip to display when the user cannot obtain authorization through authentication.
he: חלונית העצה שתוצג כאשר המשתמש לא יכול לקבל אישור באמצעות אימות.

en: System policy prevents changes. Contact your system administator.
he: מדיניות המערכת מונעת שינויים. נא ליצור קשר עם מנהל המערכת.

en: Click the icon to drop all elevated privileges
he: יש ללחוץ על הסמל כדי להשמיט את כל ההרשאות המיוחדות

en: Select user...
he: בחירת משתמש...

en: _Authenticate
he: _אימות

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
he: היישום מנסה לבצע פעולה שדורשת הרשאות. נדרש אימות כאחד המשתמשים שלהלן כדי לבצע פעולה זאת.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
he: היישום מנסה לבצע פעולה שדורשת הרשאות. נדרש אימות כדי לבצע פעולה זאת.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
he: היישום מנסה לבצע פעולה שדורשת הרשאות. נדרש אימות כמנהל המערכת כדי לבצע פעולה זאת.

en: _Password:
he: _ססמה:

note: Details
en: <small><b>_Details</b></small>
he: <small><b>_פרטים</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
he: <small><b>פעולה:</b></small>

en: Click to edit %s
he: יש ללחוץ לעריכת %s

en: <small><b>Vendor:</b></small>
he: <small><b>ספק:</b></small>

en: Click to open %s
he: יש ללחוץ לפתיחת %s

en: Authenticate
he: אימות

en: _Password for %s:
he: _ססמה עבור %s:

en: Authentication Failure
he: שגיאת אימות

en: PolicyKit Authentication Agent
he: סוכן האימות PolicyKit
