popt 1.14 - en to eo translation catalogue (21 entries)

en: unknown errno
eo: nekonata erarnumero

en: option type (%u) not implemented in popt
eo: la opcia tipo (%u) ne estas realigita en popt

en: missing argument
eo: mankas argumento

en: unknown option
eo: nekonata opcio

en: mutually exclusive logical operations requested
eo: reciprokaj logikaj operacioj estas postulataj

en: opt->arg should not be NULL
eo: opt->arg ne devus esti NULL

en: aliases nested too deeply
eo: kromnomoj estas ingitaj tro profunde

en: error in parameter quoting
eo: eraro en parametra citado

en: invalid numeric value
eo: nevalida numera valoro

en: number too large or too small
eo: numero tro granda aŭ tro eta

en: memory allocation failed
eo: malsukceso dum okupado de memoro

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: Show this help message
eo: Montri tiun ĉi helpmesaĝon

en: Display brief usage message
eo: Montri resumitan mesaĝon pri uzado

en: Display option defaults in message
eo: Montri la implicitajn valorojn de la opcio en la mesaĝo

en: Terminate options
eo: Opcioj pri finiĝo

en: Help options:
eo: Help-opcioj:

en: Options implemented via popt alias/exec:
eo: Opcioj realigitaj per popt alias/exec:

en: NONE
eo: NENIO

en: Usage:
eo: Uzado:

en: [OPTION...]
eo: [OPCIO...]
