popt 1.14 - en to ga translation catalogue (22 entries)

en: unknown errno
ga: errno anaithnid

en: option type (%u) not implemented in popt
ga: níl an cineál rogha seo (%u) ar fáil i popt

en: missing argument
ga: argóint ar iarraidh

en: unknown option
ga: rogha anaithnid

en: mutually exclusive logical operations requested
ga: iarradh oibríochtaí loighciúla comheisiacha

en: opt->arg should not be NULL
ga: níor chóir rogha->arg a bheith NULL

en: aliases nested too deeply
ga: ailiasanna neadaithe ródhomhain

en: error in parameter quoting
ga: earráid agus paraiméadar á chur faoi chomharthaí athfhriotail

en: invalid numeric value
ga: luach neamhbhailí uimhriúil

en: number too large or too small
ga: uimhir rómhór nó róbheag

en: memory allocation failed
ga: theip ar dháileadh na cuimhne

en: unknown error
ga: earráid anaithnid

en: Show this help message
ga: Taispeáin an chabhair seo

en: Display brief usage message
ga: Taispeáin beagán eolais faoin úsáid

en: Display option defaults in message
ga: Taispeáin luachanna réamhshocraithe na roghanna sa teachtaireacht

en: Terminate options
ga: Roghanna scortha

en: Help options:
ga: Roghanna cabhracha:

en: Options implemented via popt alias/exec:
ga: Roghanna a cuireadh i bhfeidhm trí ailias/exec popt:

en: NONE
ga: NEAMHNÍ

en: VAL
ga: LUACH

en: Usage:
ga: Úsáid:

en: [OPTION...]
ga: [ROGHA...]
