popt 1.11 - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: unknown errno
ro: eroare necunoscuta

en: missing argument
ro: argument lipsa

en: unknown option
ro: optiune necunoscuta

en: aliases nested too deeply
ro: recursivitate infinita la optiunile sinonime

en: invalid numeric value
ro: valoare numarica invalida

en: number too large or too small
ro: numar prea mare sau prea mic

en: unknown error
ro: eroare necuinoscuta

en: Show this help message
ro: Afisare mesaj de help

en: Display brief usage message
ro: Afisare mesaj sintaxa sumar

en: Usage:
ro: Sintaxa:

en: [OPTION...]
ro: [OPTIUNE...]
