portfolio - en to sv translation catalogue (73 entries)

en: File Manager
sv: Filhanterare

en: Manage files on the go
sv: Hantera filer på språng

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
sv: mapp;hanterare:utforska;disk;filsystem;

en: A minimalist file manager for those who want to use Linux mobile devices.
sv: En minimalistisk filhanterare för de som vill använda mobila enheter med Linux.

en: Portfolio showing its home view
sv: Portfolio i hemvy

en: Portfolio showing directories and files
sv: Portfolio i mapp- och filvy

en: Portfolio showing file operations
sv: Portfolios filåtgärder

en: Portfolio showing its file properties view
sv: Portfolios vy över filegenskaper

en: Portfolio showing its trash management view
sv: Portfolios vy över papperskorgshantering

en: <a href="https://github.com/tchx84/portfolio">Website</a>
sv: <a href="https://github.com/tchx84/portfolio">Webbplats</a>

en: This program comes with absolutely no warranty. See the <a href="https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html">GNU General Public License, version 3 or later</a> for details.
sv: Detta program ges ut utan någon som helst garanti. Se <a href="https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html">GNU General Public License, version 3 eller senare</a> för detaljerad info.

en: Portfolio logo is a modifed version of Jorgen Carlberg's work. The original version can be found <a href="https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Portfolio.svg"> here </a>, licensed under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en"> CC BY 3.0 </a>.
sv: Portfolios logotyp är en modifierad version av Jorgen Carlbergs arbete. Originalversionen kan hittas <a href="https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Portfolio.svg"> här </a>, licensierad under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en"> CC BY 3.0 </a>.

en: Created by
sv: Skapad av

en: Artwork by
sv: Bildkonst av

en: Translated by
sv: Översatt av

en: Contributions by
sv: Kodbidrag av

en: Show Hidden Files
sv: Visa dolda filer

en: Sort
sv: Sortera

en: Last Modified
sv: Ändrad

en: Help
sv: Hjälp

en: About Portfolio
sv: Om Portfolio

en: No files found
sv: Inga filer hittades

en: Name
sv: Namn

en: Location
sv: Plats

en: Type
sv: Typ

en: Size
sv: Storlek

en: Created
sv: Skapad

en: Modified
sv: Ändrad

en: Accessed
sv: Öppnad

en: Owner
sv: Ägare

en: Group
sv: Grupp

en: Owner can
sv: Ägare kan

en: Group can
sv: Grupp kan

en: Others can
sv: Andra kan

en: Properties
sv: Egenskaper

en: About
sv: Om

en: %s already exists
sv: %s finns redan

en: New Folder
sv: Ny mapp

en: Sorry, that didn't work
sv: Beklagar, det fungerade inte.

en: Trash
sv: Papperskorg

en: Places
sv: Platser

en: Devices
sv: Enheter

en: Home
sv: Hem

en: Host
sv: Värd

en: No places found
sv: Inga platser hittades

en: No permissions on this directory
sv: Du saknar rättigheter i den här mappen

en: Opening
sv: Öppnar

en: Could not open %s
sv: Kunde inte öppna %s

en: Loading
sv: Läser in

en: Could not load %s
sv: Kunde inte läsa in %s

en: these %d files
sv: dessa %d filer

en: Delete %s permanently?
sv: Vill du ta bort %s permanent?

en: %s will be moved
sv: %s kommer att flyttas

en: %d files will be moved
sv: %d filer kommer att flyttas

en: %s will be copied
sv: %s kommer att kopieras

en: %d files will be copied
sv: %d filer kommer att kopieras

en: Files will be overwritten, proceed?
sv: Filer kommer att skrivas över, fortsätt?

en: Pasting
sv: Klistrar in

en: %s of %s
sv: %s av %s

en: Could not paste %s
sv: Kunde inte klistra in %s

en: Deleting
sv: Tar bort

en: Could not delete %s
sv: Kunde inte ta bort %s

en: Stopping
sv: Stoppar

en: Restoring
sv: Återställer

en: Could not restore %s
sv: Kunde inte återställa %s

en: Removing device, please wait
sv: Tar bort enheten, vänta

en: Device can be removed
sv: Enheten kan tas bort

en: Device is busy, can't be removed
sv: Enheten är upptagen, kan inte tas bort

en: read
sv: läs

en: write
sv: skriv

en: execute
sv: kör

en: do nothing
sv: gör ingenting

en: Calculating...
sv: Beräknar...
