PostGIS - en to pl translation catalogue (10 entries)

note: Tag: title
en: Introduction
pl: Wprowadzenie

note: Tag: title
en: Project Steering Committee
pl: Komitet Wykonawczy Projektu

note: Tag: para
en: The PostGIS Project Steering Committee (PSC) coordinates the general direction, release cycles, documentation, and outreach efforts for the PostGIS project. In addition the PSC provides general user support, accepts and approves patches from the general PostGIS community and votes on miscellaneous issues involving PostGIS such as developer commit access, new PSC members or significant API changes.
pl: W ramach projektu PostGIS, komitet wykonawczy (Project Steering Committee, PSC) koordynuje generalny kierunek prac, cykl kolejnych wydań nowych wersji oprogramowania, tworzenie dokumentacji, oraz adresuje potrzeby społeczności skupionej wokół projektu PostGIS.
    Dodatkowo, komitet przyjmuje, akceptuje i zatwierdza wszelkie zmiany zgłaszane do projektu przez ogół użytkowników i programistów zainteresowanych PostGIS. Komitet również przeprowadza głosowania nad istotnymi decyzjami, takimi jak nadanie nowemu programiście praw zapisu do repozytorium kodu źródłowego, zgłoszenie nowego członka do komitetu wykonawczego lub istotnych zmian w interfejsie programowania aplikacji (Application Programming Interface, API).

note: Tag: term
en: Paul Ramsey (Chair)
pl: Paul Ramsey (Lider)

note: Tag: term
en: Mateusz Loskot
pl: Mateusz Łoskot

note: Tag: para
en: The original developer/Co-founder of PostGIS. Dave wrote the server side objects, index bindings, and many of the server side analytical functions.
pl: Developer / współzałożyciel projektu PostGIS. Dave przygotował obiekty po stronie serwera, index bindings oraz wiele z funkcji analitycznych po stronie serwera.

note: Tag: term
en: Crowd Funding Campaigns
pl: Kampanie corwdfundingowe

note: Tag: para
en: PostGIS 2.0.0 was the first release we tried this strategy. We used <ulink url="http://www.pledgebank.com">PledgeBank</ulink> and we got two successful campaigns out of it.
pl: PostGIS 2.0.0 był pierwszym wydaniem, w którym wypróbowaliśmy taką strategię. Skorzystaliśmy z <ulink url="http://www.pledgebank.com">PledgeBank</ulink> i przeprowadzilśmy dwie udane kampanie.

note: Tag: para
en: <ulink url="http://www.pledgebank.com/postgistopology"><emphasis role="bold">postgistopology</emphasis></ulink> - 10 plus sponsors each contributed $250 USD to build toTopoGeometry function and beef up topology support in 2.0.0. It happened.
pl: <ulink url="http://www.pledgebank.com/postgistopology"><emphasis role="bold">postgistopology</emphasis></ulink>  - ponad 10 sponsorów wpłaciło po 250$ w celu stworzenia funkcji toTopoGeometry oraz rozbudowy wsparcia dla topologii w wersji 2.0.0. To naprawdę się wydarzyło.

note: Tag: term
en: Important Support Libraries
pl: Istotne biblioteki wspierające
