pg_controldata (PostgreSQL 9.1) - en to pl translation catalogue (84 entries)

en: %s: could not open file "%s" for reading: %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku "%s" do odczytu: %s

en: %s: could not read file "%s": %s
pl: %s: nie można czytać z pliku "%s": %s

en: byte ordering mismatch
pl: niepoprawna kolejność bajtów

en: WARNING: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
pl: OSTRZEŻENIE: możliwe niepoprawna kolejność bajtów
    Kolejność bajtów używana do przechowywania plików pg_control może nie pasować
    do używanej przez ten program.  W tym przypadku wynik poniżej jest błędny,
    a instalacja PostgreSQL byłaby niezgodna z tym folderem danych.

en: %s displays control information of a PostgreSQL database cluster.
pl: %s wyświetla informacje kontrolne klastra bazy danych PostgreSQL.

en: Usage:
pl: Składnia:

en:   %s [OPTION] [DATADIR]
pl:   %s [OPCJA] [FOLDERDANYCH]

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en:  [-D] DATADIR    data directory
pl:  [-D] DATADIR    folder bazy danych

en:   -V, --version  output version information, then exit
pl:   -V, --version  wypisuje informacje o wersji i kończy

en:   -?, --help     show this help, then exit
pl:   -?, --help     pokazuje ten ekran pomocy i kończy

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
pl: 
    W przypadku gdy katalog danych nie jest podany (DATADIR), zmienna środowiskowa PGDATA
    jest używana.

en: Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
pl: Błędy proszę przesyłać na adres <pgsql-bugs@postgresql.org>.

en: starting up
pl: włączanie

en: shut down
pl: wyłącz bazę danych

en: shut down in recovery
pl: baza danych w trybie odzyskiwania

en: shutting down
pl: wyłączanie bazy danych

en: in crash recovery
pl: w trybie odzyskiwania po awarii programu

en: in archive recovery
pl: w trybie odzyskiwania z archiwum

en: in production
pl: baza danych w trybie produkcji

en: unrecognized status code
pl: nieznany kod statusu

en: unrecognized wal_level
pl: nierozpoznany wal_level

en: Try "%s --help" for more information.
pl: Spróbuj "%s --help" aby uzyskać więcej informacji.

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
pl: %s: za duża ilość parametrów (pierwszy to "%s")

en: %s: no data directory specified
pl: %s: katalog danych nie został ustawiony

en: WARNING: Calculated CRC checksum does not match value stored in file.
    Either the file is corrupt, or it has a different layout than this program
    is expecting.  The results below are untrustworthy.
pl: UWAGA: obliczona suma kontrolna CRC pliku nie zgadza się.
    Albo plik jest uszkodzony albo posiada inny układ niż program się spodziewał.
    Rezultaty mogą być niepewne.

en: pg_control version number:            %u
pl: pg_control w wersji numer:                       %u

en: Catalog version number:               %u
pl: Katalog w wersji numer:                          %u

en: Database system identifier:           %s
pl: Identyfikator systemu bazy danych:               %s

en: Database cluster state:               %s
pl: Stan klastra bazy danych:                        %s

en: pg_control last modified:             %s
pl: pg_control ostatnio modyfikowano:                %s

en: Latest checkpoint location:           %X/%X
pl: Najnowsza lokalizacja punktu kontrolnego:        %X/%X

en: Prior checkpoint location:            %X/%X
pl: Uprzednia lokalizacja punktu kontrolnego:        %X/%X

en: Latest checkpoint's REDO location:    %X/%X
pl: Najnowsza lokalizacja punktu kontrolnego REDO:   %X/%X

en: Latest checkpoint's REDO WAL file:    %s
pl: Najnowszy plik WAL REDO punktu kontrolnego:       %s

en: Latest checkpoint's TimeLineID:       %u
pl: TimeLineID najnowszego punktu kontrolnego:        %u

en: Latest checkpoint's PrevTimeLineID:   %u
pl: PrevTimeLineID najnowszego punktu kontrolnego:    %u

en: Latest checkpoint's full_page_writes: %s
pl: full_page_writes najnowszego punktu kontrolnego: %s

en: off
pl: wyłączone

en: on
pl: włączone

en: Latest checkpoint's NextXID:          %u:%u
pl: NextXID najnowszego punktu kontrolnego:          %u:%u

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
pl: NextOID najnowszego punktu kontrolnego:          %u

en: Latest checkpoint's NextMultiXactId:  %u
pl: NextMultiXactId najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's NextMultiOffset:  %u
pl: NextMultiOffset najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's oldestXID:        %u
pl: NextXID najnowszego punktu kontrolnego:          %u

en: Latest checkpoint's oldestXID's DB:   %u
pl: DB oldestXID'u najnowszego punktu kontrolnego:   %u

en: Latest checkpoint's oldestActiveXID:  %u
pl: oldestActiveXID najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's oldestMultiXid:   %u
pl: oldestMultiXid najnowszego punktu kontrolnego:   %u

en: Latest checkpoint's oldestMulti's DB: %u
pl: DB oldestMulti'u najnowszego punktu kontrolnego: %u

en: Latest checkpoint's oldestCommitTsXid:%u
pl: oldestCommitTsXid najnowszego punktu kontrolnego: %u

en: Latest checkpoint's newestCommitTsXid:%u
pl: newestCommitTsXid najnowszego punktu kontrolnego: %u

en: Time of latest checkpoint:            %s
pl: Czas najnowszego punktu kontrolnego:             %s

en: Fake LSN counter for unlogged rels:   %X/%X
pl: Fałszywy licznik LSN dla niezalogowanych rel:    %X/%X

en: Minimum recovery ending location:     %X/%X
pl: Położenie zakończenia odzyskiwania minimalnego:  %X/%X

en: Min recovery ending loc's timeline:   %u
pl: Położenie odzyskiwania min. zak. linii czasu:    %u

en: Backup start location:                %X/%X
pl: Położenie początku kopii zapasowej:              %X/%X

en: Backup end location:                  %X/%X
pl: Położenie końca kopii zapasowej:                 %X/%X

en: End-of-backup record required:        %s
pl: Wymagany rekord końca-kopii-zapasowej:           %s

en: no
pl: nie

en: yes
pl: tak

en: wal_level setting:                    %s
pl: ustawienie wal_level:                            %s

en: wal_log_hints setting:                %s
pl: ustawienie wal_log_hints:                        %s

en: max_connections setting:              %d
pl: ustawienie max_connections:                      %d

en: max_worker_processes setting:         %d
pl: ustawienie max_worker_processes:                 %d

en: max_prepared_xacts setting:           %d
pl: ustawienie max_prepared_xacts:                   %d

en: max_locks_per_xact setting:           %d
pl: ustawienie max_locks_per_xact:                   %d

en: track_commit_timestamp setting:       %s
pl: ustawienie wal_log_hints:                        %s

en: Maximum data alignment:               %u
pl: Maksymalne wyrównanie danych:                    %u

en: Database block size:                  %u
pl: Wielkość bloku bazy danych:                      %u

en: Blocks per segment of large relation: %u
pl: Bloki na segment są w relacji:                   %u

en: WAL block size:                       %u
pl: Wielkość bloku WAL:                              %u

en: Bytes per WAL segment:                %u
pl: Bajtów na segment WAL:                           %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
pl: Maksymalna długość identyfikatorów:              %u

en: Maximum columns in an index:          %u
pl: Maksymalna liczba kolumn w indeksie:             %u

en: Maximum size of a TOAST chunk:        %u
pl: Maksymalny rozmiar fragmentu TOAST:              %u

en: Size of a large-object chunk:         %u
pl: Rozmiar fragmentu dużego obiektu:                %u

en: Date/time type storage:               %s
pl: Typ przechowywania daty/czasu:                   %s

en: 64-bit integers
pl: 64-bitowe zmienne integer

en: Float4 argument passing:              %s
pl: Przekazywanie parametru float4:                  %s

en: by reference
pl: przez referencję

en: by value
pl: przez wartość

en: Float8 argument passing:              %s
pl: Przekazywanie parametru float8:                  %s

en: Data page checksum version:           %u
pl: Suma kontrolna strony danych w wersji numer:     %u

en: Mock authentication nonce:            %s
pl: Makiety autoryzacji nonce:                       %s
